Derde Blad. Provinciaal Nieuws I NUMMER 38 ZATERDAG 8 MEI 42e Jaargang. Waalwijk, 7 Mei 1920. Bij de gisteren te Breda gehouden examens voor liet L. O. slaagden o m. de heeren G van Alpenen H.Dekkers, heide leerlingen] van de Rijks-Dagnor maalschool alhier. De heer Caspar van Dooren alhier is benoemd tot mede-directeur der N. V. Lederfabriek v/h. R. Delhaye te Waalwijk. Wij vernemen voorts, dat de proef fabriek der Algemeene Looi-Extact-Indu- strie alhier zal worden opgeheven en dit gedeelte bij de lederfabriek gevoegd. Algemeene vergadering van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten op Zaterdag 15 Mei 1920 des nam 2.30 uur in Maison Boes te Tilburg, Heuvel. AGENDA: 1. Vaststelling der Notulen van de Algemeene Vergadering van 8 Maart'20. 2. Ingekomen Stukken en Mededee- lingen. 3. Rapport van het Hoofdbestuur i.z. de bespreking met de afdeeling Tilburg. 4. Definitieve vaststelling vam de wij zigingen der Statuten 5. Rondvraag. In verband met de aanhangige uitbreidingsplannen in onze gemeente, en het daaruit volgende evectueele bouw- verbod, geven we bier weer, wat de Woningwet zegt In art. 27, omtrent uit breiding van bebouwde kommen. Dit artikel luidt als volgt 6. Uitbreiding van bebouwde kommen. Art. 27. 1. De gemeenteraad Ls be voegd In het belang van stelselmatige bebouwing te vei bieder, dat gebouwen worden gebouwd of herbouwd op grond, welke ingevolge een voorafgaand raads besluit in de naaste toekomst voor den aanleg vaa eene straat» eene gracht of een plein bestemd ls. 2. Bij een raadsbesluit, hetwelk een verbod tot aanbouw of herbouw iohoudt, wordt aangegeven, op welk deel van den grond, aan één en dececlfden eigenaar ioebenoorende, he: verbod betrekking heeft en worden, Ingeval bet verbod meer dan één derde gedeelte van zijn in het plan begrepen grond betreft, de redenen medegedeeld, waarom niet tot aankoop of onteigening wordt over gegaan. 3. Op dit raadsbesluit zijn de bepa lingen van artikel 7 van toepasslDg, (goed keuring door Ged. Staten), mrt dien verstande, dat ook belanghebbenden bij ons voo'zieaing kunnen vragen tegen het veileeDeo van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. 4. Het ontwerp van dit raadsbesluit ligt met uitvoerige kaarten en grond- teckeoingen tea minste gedurende vier weken vóór de vaststelling op de ge- meeutesecretaile voor een ieder ter Inzage. 5. Hst raadsbesluit ligt met uitvoerige kaarten en grondteekealngen op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. 6. Van de ntdarleggiag en van de goedkeuring door Gedeputeerde Staten wordt door het hoofd vaa het gemeente bestuur ia eca of meer nieuwsbladen der gemeente of, bij het ontbreken daar van, eener naburige g;meente, onver wijld kennis gegeven. Z'J worden daaren boven door hem op de gebruikelijke wijze aan de ingezetenen bekend ge maakt. 1. De bevoegdheid tot uitvaardigiag van een verbod om gebouwen te bouweu of te herbouwen is vastgeknoopt aan een voorafgaaud raadsbesluit, waarbij de grond wordt aangewezen welke in dc naaste toekomst voor den aanleg van eene straar, enz. is besterad. Eerst nadat op het raadsbesluit overeenkomstig het tweede lid, de goedkeuring van Gedepu teerde Staten is verkregen, kan het verbod in werking treden. (M. v. T.) Naast aanbouw moet noodzakelijk herbouw worden gekeerd. Anders zou ontduiking vaa het verbod in sommige gevallen al heel gemakkelijk worden gemaakt. Reparatie van bestaande ge bouwen is Diet uitgesloten, maar is een maal het gebouw afgebroken, dan is er geen reden om herbouw, dat wil zeggen »nleuwen aanbouw», toe te staan. (Mem. v. Antw. 2c Kamer.) Aao den raad en aao de organen, welke ten deze toezicht uitoefenen, moet ook worden overgelaten de beantwoor ding der vraag, welke gronden ia de plannen van uitbreiding zullen worden opgenomen. De wet geeft alleen de aanwijzing dat daartoe alleen die gronden mogen behooreo, die In de naaste toe komst voor den aanleg van straten enz. zijn bestemd. Gaarne wordt toegegeven dat de uitdrukking »ln de naaste toe komst», zeer vaag ls, maar door hier een bepaalden termijn te noemen zou de raad te veel worden gebonden. Voor de eene gemeente zo* de termijn allicht te kort, voor de andere te lang zijn. (Mem. v. Antw. 2e Kamer.) Op de vraag bij de behandeliog van dit artikel in de 2e Kamer wat onder gebouwenbehoort te worden verstaan en of daarin ook begrepeo zijn hekken, getimmerten en dergelijke, ant woordde de Regeeriag, dat zij zich niet wagen zal aan eene interpretatie van het woord gebouwen*, daar In art. 5 het begrip gebouw zeer ruim ls genomer, maar zij wilde wel verklaren dat »een hek» daaronder zeer zeker niet kan worden begrepen, zoodat men zich niet op deze bepaling zou kuanen beroepen, ten einde op voor straten gereserveerd terrein de plaatsing van een hek te verbieden. Onder het eerste lid waarin het woord *grachtbij aangenomen adem- dement werd opgenomen, was oorspron kelijk ook begrepen *parken Het doen vervallen van dit woord is bij amendement voorgesteld en door den Minister overgenomen, doch niet dan nadat de Minister verklaarde, dat die schrapping in geen geval róó mag wor den uitgelegd, dat daardoor wordt uit gemaakt, dat de aanleg van parkep, vooral in de buurt van groote steden, niet wenschelijk zou zijn en dat voortaan in een plan vau ui breldiog geen patken mogen zijn begrepen. >Als ik er in toestem» zegt de Minister >dat dit woord geschrapt wordt, dan hecht ik daaraan alleen deze beteekenis, dat men wil uitmaken dat bij aanleg van parken altijd tot aankoop of onteigening moet worden overgegaan en dat men niet de beschikking over eene groote uitgestrektheid gronds voor den aanleg van een park moet kuonen verkrijgen door een bouwverbod.» 2. In hoever niet door een bouw- verbod, maar door onteigening het behoud van open terrein overeenkomstig het vastgestelde plan van uitbreiding moet worden verzeke-d, is eene zaak van uitvoering. Welke de verhoudiog zal zijn tasschen deu om vang der toepassing van het eene en die van het andere hulpmiddel hangt af van allerlei factoren en omstandigheden en ook van billijk heidsoverwegingen, waaromtrent iu de wet bezwaarlijk een vaste richtsnoer kan worden gesteld. Mocht bij het ontwerpen van het plan van uitbreiding de wensche- lijkheid blijken om in ruimere mate be bouwing te verbieden, dan toepassing van art. 27 in billijkheid gedoogt, zoo behoort het middel van onteigening te worden aangegrepen. Is h-t gemeente bestuur daartoe niet genegeo, dan be hoort het hooger bestuur te zorgen, dat het bouwvcibod niet ia werking treedi zonder dat aan dien eisch van rechf- vaatdlgheii is voldaan. Zoo zal ook zeer stellig van den weg van onteigening gebruik moeten worden gemaakt, indien de gemeenteraad het io het belang der volkshuisvesting in ruimen zin noodig oordeelf, dat niet alleen straten van behoorlijke breedte worden aangelegd op sommige punten door pleinen afge wisseld, maar dat ook hier en daar een park van eenigen omvang in het uit breidingsplan wordt opgenomen. (Mem. van Antw. 2e Kamer.) (Wordt vervolgd). Voor de.i bouw ecner nieuwe fabriek groot c». 14,6x27,5 M. niet verdirping, terreissophooging en *fzoo<Uilijke centrale verwairaiogi-kHder vo r rekening der N.V, E. W. Kiijiierg-Perr.ót'ó SinomrchoeB- fabiiek Holhndi* te Wenlwijk was de in schrijving in zyn geheel als volgt N.V. Nationals Ba oob aw Deu Hssg i 55840,-. N.V. Auas'erdsmsche Betoa-Ma»lsch«ppy Amsterdam 54548, N.V. Be'on-Maatïchsppij Cj. Spyke- niase f 52770, N.V. Zuid-NeJerl. Be'ouijter jouw \-Bosch f 46342,—. Bi-ton ijzer bouw Roele en Heyue Viissio- gen f45360,—. N.V. Maitechappy lot Aanneming vau Werken Noord-Brabxnl* le 's-Boech f 44600,—. J. den Tenling, Waalwijk f 42940, N.V. Asser-Beton-Maatscbappij Aesea t 42418.—. N.V. Betonbouw Kool Wildeboer Groningen f 41979,—. N.V. Nederland Nymegen f 40980, Weyers Tilburg f 88850, H. H. Mariens Oasterbout f 88i60,— N.V. Zaiderhout te Oosteihout f 36700, Het werk is den Urgstea inschrijver ge gund. De electr.-iustallaiie voor licht en kracht i* gegund 'an de fa. van Boxtel voor f 2508,Over de Centrale Verwarming woidt later beslis', Ten kantore van de heeren H. Oyens Zonen en R. Mees Zonen te Rotterdam, alsmede ten kantore der Delftsche Leerlooierij en Drijfriemen- fabriek. zal op 12 dezer de inschrijving worden opengesteld op 720 aandeelen (zijnde 862 aandeelen waarvan reeds 142 geplaatst) a f 1000 in de N.V. Delftsche Leerlooierij en Drijfriemenfa briek voorheen Alex Adam gevestigd te Delft, tot den koers van 115 pet. Aan deelhouders hebben recht van voorkeur, verhouding van één oiTd voor één nieuw aandeel, onder overlegging van dividendbewijs no. 16 De storting moet geschieden op 25 Mei e.k. De nieuwe aandeelen zullen ten volle deelen in de winst over het boekjaar 1920. In de toelichting wordt medegedeeld, dat de uitgifte geschiedt eensdeels ter verruiming van de bedrijfsmiddelen en andersdeels met het oog op de verdere plannen der directie. De relatie met de N.V. Stoomlederfabriek voorheen R. Del haye. te Waalwijk, heeft in de afgeloo- pen twee jaren der directie alle reden tot tevredenheid gegeven, zoo vervolgt de toelichting. Over de vier laatste jaren werd door genoemde onderneming ge middeld 13 pet. per jaar uitgekeerd: de afschrijvingen bedragen thans ruim f 110,000 op een in gebouwen en ma chinerieën vastgelegd kapitaal van c.a. f 300.000. In belangrijk grootere mate heeft men bovendien nog kunnen profiteeren van deze relatie voor het verkrijgen van een goede kwaliteit schorsgelooid drijfrie menleder. De Mij. heeft zich daardoor onafhankelijk kunnen maken van haar vroegere binnen- en buitenlandsche le veranciers en zal thans alle lederen drijf riemen van huid tot riem geheel zelf kunnen fabriceeren. In verband met bovenstaand is de directie overgegaan tot de overneming van de resteerende uitgegeven aandeelen in bovengenoemde vennootschap, ten einde het geheele bedrijf, waaraan ook verbonden is het looien van zoolleder en tuigleder, zelf ter hand te nemen. Met de aandeelhouders is daarloe een schikking gemaakt en naar de toelichting mededeelt, waren allen bereid mede te werken tot deze transactie. De 142 aan deelen, die dan ook van het uit te geven kapitaal als geplaatst zijn vermeld, dienen tot gedeeltelijke afbetaling. De directie schat dat voor uitoefening van het ovef te nemen bedrijf op volle sterkte een 'werkkapitaal van f 500,000 voldoende zal zijn Het overige gedeelte van het te plaat sen kapitaal is benoodigd voor de uit breiding van het eigen bedrijf Het netto agio dezer uitgifte zal op de reserve rekening worden geboekt. Tegen N te Sprang en M. uit 't Loonsch Hoekje, beschuldigd van den landbouwer van Tilborg een koe uit de weide te hebben gestolen, geslacht en verkocht, werd gisteren door de recht bank te 's Bosch, 2 jaar geëischt. Zaterdag 15 Mei zal de Eindho- vensche Padvindersvereeniging gecom bineerd met de Waalwijksche in de zaal Musis Sacrum alhier, een uitvoering geven van het tooneelstukje „De Nieuwe Pa." De totale opbrengst is mede be stemd voor het onderhoud van 550 Hongaarsche Padvinders, die devolgende maand in ons land een tijdje zullen vertoeven, om weer op krachten te komen. Dus weer wordt aangeklopt bij de liefdadigheidszin der Waalwijkers, maar nu wacht hun daarvoor een genoegelijke Zaterdagavond. Om een zeker resultaat te verkrijgen, zullen a.s. Zondag de Waalwijksche Padvinders met lijsten rondgaan, waarop een ieder naar verkiezing kan inschrijven voor één of meer kaarten. Mevrouw Gerris ls zoo welwillend om haar zaal af te staan voor het goede doel. Zondag 1.1. behaalde de R. K. V. V. „Exelsior" den len prijs op de serie- wedstrijd te Besoijen. Bij loting kwam „Exelsior" tegen S. V. V. I, Sprang. Werd deze wedstrijd van beide kanten wel wat forsch ge speeld, tocTi is er goed gespeeld, vooral de doelman van „Exelsior", Tienus, was in den wedstrijd in goede conditie. Rust ging in met 0—0. Eindstand 0—0, waarin na een kwar tier verlenging nog geen verandering kwam en bij loting „Exelsior" de ge lukkige was en dus in de demi-finale uitkwam tegen B. V. V Kaatsheuvel. In dezen wedstrijd was het geheele „Exelsior"-team in uitstekenden vorm, met Tienus als premier. Zij hebben ook nu weer eens getoond een schitte rend samenspei te hebben, waartegen B. V. V., Kaatsheuvel, zoo goed als niets in te brengen had. Dit getuigt de uitslag van 4—0 in 't voordeel van „Exelsior". De ex-scheidsrechter van den R.K.V.B., De Vet uit Tilburg, leidde dezen wed strijd tot beider genoegen. Hoewel de R. K. V. V. „Exelsior" slechts korten tijd bestaat, is dit voor een zoo jonge vereeniging een mooi succes. Jammer is het maar dat geen geschikt terrein deze vereeniging belet om zich omhoog te werken en de Roomsche voetbalsport zoodoende tegenhoudt. BAARDWIJK. Aan het verslag van den toestand dezer gemeente over 1919, aan geboden aan den Raad in zijne verga dering van verleden Woensdag, ontlee- nen wij het volgende Bevolking op 31 Dec. 1919: 873 mannen en 832 vrouwen, totaal 1705, zij is in den loop van 't jaar toegenomen met 15 personen Het getal geboorten bedroeg 42, het getal sterfgevallen 14. Dit laatste is opmerkelijk klein in ver gelijking bij andere jaren. 11. Verkiezingen. Op 11 April 1919 werden bij enkele candidaatstelling be noemd verklaard tot lid van den Raad (om op den eersten Dinsdag van Sep tember als zoodanig op te treden) de heeren Ouwerling, Donkers, Krol, Klijn, Lombarts, van der Mee en Baijens. Op 10 Sept. 1919 werden benoemd verklaard de heeren van Beijnen en v. d. Hoven, zoodat op 't eind van 't jaar de Raad bestond uit de heeren Ouwerling, Don kers, Krol, Klijn. Lombarts, van Beijnen en van den Hoven. lil. De op 't eind van't jaar geldende strafverordeningen zijn a. de bouwver ordening van 1905, b de melkverorde- ning van 1905, gewijzigd in 1918, c. de algemeene plaatselijke politieverordening van 1908, d. de verordening tot regeling van het broodgewicht van 1917, e. de verordening op den verkoop van tabak, sigaren en sigaretten aan jeugdige per sonen van 1917. In den loop van 't jaar werden vast gesteld de navolgende belastingverorde ningen 1. Verordening op den Hoof- delijken Omslag. 2. Verordening tot hef fing van opcenten op de personeele be lasting 3. Idem op de dividend- en tantième-belasting Van de archieven zegt het verslag dat zij in zeer goeden toestand verkeeren De oude registers van den burgerlijken stand van vóór 1815 worden zorgvuldig in een brandkast bewaard, een inven taris is er van opgemaakt. IV. Geldmiddelen De door Ged. .Staten afgesloten rekening over 1918 beloopt Ontvangsten f20248,411/ Uitgaven f 18207,16 Sluitende alzoo met een batig saldo van f 2041,15 Volgens de door Ged. Staten goedge keurde begrooting voor 1920, zijn de inkomsten geraamd op f 42495,4ü'/2, de uitgaven eveneens. V. De gemeente-iigendommen, n i e bestemd voor den publieken dienst zijn 1 H.A 67 A c.A bouwland. 5 85 80 wei-en hooiland. 1 72 80 hakhout. - 18 20 water. 18 38 gebouwen met tuingrond. Enkele van de openbare gemeentege bouwen eischen verbetering, als b.v. het raadhuis, waarvan het dak in niet te rooskleurigen toestand verkeert. De oude toren kan niet worden onderhouden, daar de gemeente-financiën zulks niet toelaten. Omtrent straten, wegen, waterleidin gen, bruggen, sluizen enz. wordt gezegd, dat zij in goeden staat verkeeren. VI. Medische en gemeente-politie. In den loop van 't jaar werden o. a twee gevallen van roodvonk geconstateerd. In den loop van 't jadr werd o. a. procesverbaal opgemaakt tegen één over treding van plaatselijke verordeningen, 7 wegens misdrijven en 51 wegens an dere overtredingen. Een en ander geeft een kijkje op de activiteit der gemeente politie. VII. Militie. Van de lichting 1920 wer den 5 lotelingen aangewezen voor den dienst. VIII. De kosten van het onderwijs be liepen in totaal f 5202,03. De staat der fabrieken (6 in getal) geeft o. a. een overzicht van het aantal arbeiders daarin werkzaam. In totaal verschaffen zij aan een kleine 300 per- sonen werk. De staat der ambachten geeft o. a. 14 schoenmakerijen op (hieronder niet be grepen de groote fabrieken Zeker een klein getal in vergelijking bij dat van een jaar of twintig geleden Omtrent de middelen van vervoer wordt opgemerkt, dat de gemeente in dit opzicht gunstig is gelegen aan spoor en tram. Door B. en W. dezer gemeente is aan M. Klerks te Drunen vergunning verleend voor het oprichten van een wagenmakerswerkplaats c. a. op het perceel sectie E no 512 alhier. Voor het op 15 April jl. te Utrecht gehouden examen stenografie, slaagde o. a. onze dorpsgenoote, mej. L. Fooij. DRUMEN. Bij de deze week gehouden paardenmonstering waren er een vijfilcn- tal aanwezig waarvan er twee werden verkocht en wel voor f812.50 en het ander voor f 1100. Dinsdagavond werd wederom op gevoerd het Bijbelsch Tooneelspel >Ge- krulslgd» (drama In drie bedrijven) voor de vrouwen en meisjes. De spelers oogst- sten ook dezen ketr veel bijval, dit werd ook wel bewezen, want toen er een collecte werd gehouden met open schaal werd er niet minder dan ruim f41.— opgehaald, welk geld komt ten bate van de missie. Dit jaar hoopt men het nog eens op te voeren. Dit Is dan toch wel een bewijs dat het erg in den smaak valt. Daar bij vele landbouwers de knechts gedaan krijgen komt hier zoo zach<j -saan werkeloosheid. Het Gemeentebestuur is dan ook weer met ontginning van heide grond begonnen. Dit is voorwaar niet af te keuren, daar die menscheo nu wederom een moolcn cent verdienen. Het verharden van den Parallelweg cadeit zijn voltooiing. Met de a.s. kei- mis zal de weg voor het publiek worden open gesteld. Hulde aan het Gemeente- jestuur en niet minder aan onzen Ge meente-opzichter onder wiens leiding het werk zoo voorspoedig viotte. Dinsdagmiddag had alhier een algemeene vergadeiiog plaats van het hoofdbestuur der veiltog. Aan de beurt van aftreden was het lid Gijsman uit Waspik, die werd herkozen met op eea na algemeene stemmen. Omtrent puot der ageoda had een breedvoerige discussie plaats waarover men dan ook geen eenstemmigheid kon verkrijgen en jesloten werd dit punt aan te houder tot een expres daarvoor te beleggen vergadering. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de school te Wolfshoek alhier hebben zich drie sollicitanten aan gemeld. De laatste in aanbouw zijade wo ningen van de Woningbouwvereniging Drunens Welzijn» zijn thans klaar ge komen en zullen eerstdaags betrokken worden. Het getal gebouwde woningen bedraagt thans vijftig. Vooreerst zal er niet meer gebouwd worden- Nu het mond- en klauwzeer onder de koel:n begint te verminderen wordeu er de geiten mede aangetast, reeds verschillende zijn aan die gevreesde ziekte bezweken. A.s. Zondag zal de gymnastiek- 1 voreeniging »St. Herman Jozet» eene turnmarsch maken naar Besoijen, met j ontplooid banier. De keuring van militteplichtlgea der lichting 1921 zal dit jaar plaats hebben voor deze gemeentete Heusden op 14 Juni e.k.. BESOIJEN. De wedstrijden om den mooien R.W.B. wisselbeker beginnen 7 Mcl. Er zullen dit jaar wederom 8 ver eenigingen aan deelnemen De vereeu.j zijn dit jaar sterker dan vorig jaar, zoo dat ongetwijfeld weer uiterst spannende wedstrijden te verwachten zijn. Onder de deelnemers vloden we 5 dezelfde- van vorig jaar. O.a. Achilles en Gudok Tilburg, Philips II Eindhoven, Brabantia Waspik en B.V.V. II 's Bosch. De drie nieuwe vereenigingen welke ingeschreven hebben zijn Quick Waalwijk, Sparta Leerdam en B.F.C. Boxtel, een 8-tal vereenigingen welke er zijn mogen. 9 Me 2 uur krijgen we Achilles, bekerhoudstei tegen Brabantia Waspik. Aanstonds dus al een gewichtige wedstrijd, waarin Achilles den beker te verdedigen heeft, en daar belde vereenigingen bij allen bekend zijn, weten we reeds, dat een spannende strijd te verwachten is. 3.30 uut Quick tegen B.V.V. II, ook twee bekende. Quick zal voor den eersten maa! haar geluk beproeven en zal door des steun van hare supporters, trachten het mooi spelende B.V.V te kloppen. SPRANG. Ds. 8. C. Grojneveld, pret! bij de Ned. Hei?. Kerk alhier, oat/ing eer beroep naar de Ned. Her?. Kerk te Dei Bommel. Toen Woensdagavond de dienstbod» van de Wed. van der M. alhier welke t'iuf keerde van het melken achter Besoijer, oj haar flets de Kleisteeg kwam uitgeleden kwam zy onder een joist daar passeerent rijtuig bespannen met 2 paarden van v. M uit Waalwyk terecht, waardoor zij ernstig» verwondingen aau haar haold eu armen be kwam. Zij werd binuengedragen by v. d. Z aldaar en werd geneeskundige hulp ontbo den. Per rijtuig werd zij naar haar woning vervoerd. Onze voetbalvereniging B.V.V. heef een groote serie-wedstrijd uitgeschreven oj II, 16 en 24 Mei t.a., waaraan een 8-ts vereenigingen uit deu omtrek zullen dee' nemen. Een 4-tal prachtige prijzen, n.l. eei zilveren t lauwerkrans, een zilveren lauwe- tak en zilveren medaille's xjjn uitgeloofd Vergadering der Afd. Sprang van lie Ned. Werkl. Verbend PatrimoDiurn" oj Saterdag 8 Mei. des avonds ten 8 uur ii een der zalen van den Chr. Volktbond, LOONOPZAND. Bij een inbraak in he pakhuis vau koopman B. Mooien alhier i voor plm. f 800 leer gestolen. De paliti' onderzoekt tot nu toe vrachteloos. De liedertfcfel *Echo d»r Dronen' alhier, neemt deel aau het concours te Haar lem iu de 8e afdeeliug voo? mannenkoren RAAMSDONKSVEER. Gedurende dt maand April werden door de Rolbruj doorgelaten 469 geladen en ledige opvarende sche pen; 497 geladen en ledige afvarend» schepen, 277 opvarende stoombooten ei 279 afvarende stoombooten. De gezamenlijke inhoud dier vaar tuigen beloopt 111.108 ton. Dezer dagen sloeg een paard voo een kar staande op Sandoel op hol. Ii woeste vaart liep het de Kerkstraat door Heereplein en Keizersdijk door. lie ijzeren hek voor de woning van Mevr De Echo tui het Zuiden. in

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 9