BUITEN LOOT BINNENLAND Provinciaal Nieuws Frankrijk. Duitschland moet worden opgelost. Hij ion er prijs op stellen indien soms een van de leden een weg weet aao te geven welke tot een overeenkomst leidt. De heer Schellekens uit Dongen egt absoluut niets tegen den heer Denteneer re hebben doch geeft het Hoofdbestuur in overweging in het vervolg eene voor dracht te maken. De Voorzitter heeft voor het vervolg daartegen geen bezwaar. Tbans echter moesten de statuten worden ontworpen en nog zoovele andere zaken geregeld en daarvoor was de heer Denteneer al vast geëngageerd. Tilbnrg zegt wel dat de heer Denteneer niet haar man Is maar geeft niet aan waarom niet, terwijl het Hoofdbestuur zegt, gezien wat reeds door den heer Denteneer is gedaan, dat deze wel zijn man is. De lieer Schellekens geeft dit toe maar zou toch liever willen zien dat het woord liberaal werd weggelaten. De Voorzitter Jieeft daartegen geen bezwaar. De heer Schellekens stelt voor, nu Tilburg toch absoluut niet wil, b(j ac clamatie te besluiten dat men het eens is met de leiding van het bestuur. Dit toch verdient het vertrouwen ten volle want veel, heel veel is in de korten tijd dat het zitting heeft tot heil van de industrie gedaan. De heer van den Heuvel uit Loon- op-Zand kan zich volkomen met het tegenwoordige bestuur vereenigen en spreekt er zijne verwondering over uit dat niemand van de afd. Tilburg aan wezig is, zelfs niet eens kennis is ge geven van verhindering. De Voorzitter dankt den heer Schel lekens voor het uitgesproken vertrouwen doch wenschtmet het oog op den grooten ernst, liever schriftelijke stemming opdat de leden zich zoo vrij mogelijk kunnen uitspreken. Met 37 van de 38 uitgebrachte stem men werd de leiding van het bestuur goedgevonden. 1 Stem was in blanco uitgebracht. De Voorzitter dankt voor het in het bestuur gestelde vertrouwen en zegt dat dit een spoorslag zal zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. Daarna werd met algemeene stemmen tot definitieve vaststelling der wijzigin gen der Statuten overgegaan. Bij de rondvraag bracht de heer Schel lekens hulde aan den Voorzitter en de leden van het Hoofdbestuur voor het vele wat ze in deze moeilijke tijden voor de schoenindustrie hebben gedaan. De Voorzitter dankt den heet Schelle kens en sluit daarna de vergadering. Zondag heeft te Rome de groote plechtigheid van de heiligverklaring ran Jeanne d'Arc plaats gehad. Alle leden ran het corps diplomatique hadden plaats ge nomen op de tribune in ket koor ran den St. Pieter. Andere tribnnes waren gere serreerd voor de leden ran de Orde ran Malta, roor de familie ran pais Banedictas XV en roor aanzienlijke inwoners ran Rome. Na een processie, waaraan meer dan ICT kardinalen, enkele honderden aartsbis schoppen en bisschoppen deelnamen, nam Benedictie XV plaats ep zyn troon. Eeo kardinsal-diakeo las r?r/olgens de mis. De dienst duurde meer dan twee oir. Toen de mis geëindigd was, werd volgens het kerkelijk ceremonieel aaa den ptas verzocht de heiligverklaring uit te spreken, Bene dictua XV stond daarna op en zeide in het Laiiju het volgende: rTer eere van de heilige en ondeelbare Dne-eenheid, voor de verheffing van het Katholieke geloof en roor dan aanwss van den Chtis'.elyken godsdienst, door het ge zag vso onzen Heer Jeans Christus, ran d? zalige apf-s'elen Petrns en Panlus en na 'ijpelyk te hebben beraadslaagd met en dikwerf het advies te hebben ingewonnen van onze eerbiedwaardige broeders de kar dinalen dar Heilige Roomsche Kerk, der patriachen, der Aartsbisschoppen en bisschop pen te Rome aanwezig, verklaren wy beiltg ea neme» wij op id de rij der heiligen de gelakzkiige Jeanne d'Arc ea verklaren, dat hiar nagedachtenis ape jaren gevierd moet wordt» met godsrinch'.ige devotie. Het waa een schi"erend feest, waarby naasi den Paus, i'. speciale gezant der Fran.«che repnbliek da ho jfcfignur uitmaakte. Het volk was zaer en hoasisst e»'t was eer 'chitterei.de indrukwekkende plechtigheid. Volgens de Fransche bladen wil de Fransche regeering de aan Duitschland op te leggen schadcloostelling op een bedrag van 5000 tot 10 000 millioen pond sterling betalen Duitsche financiee- le kringen achten dit cijfer fantastisch. Naar de „Frankf Ztg." uit Zürich verneemt, heeft Zwitserland besloten tot den Volkenbond toe te treden. Het re sultaat in de Duitsche kantons was 230.000 stemmen vóór en 247.000 tegen, zoodat Duitsch—Zwitserland niet tot den Volkenbond wilde toetreden daar entegen stemden de kantons vanFransch- Zwitserland met 166 000 tegen 29.000 stemmen vóór de toetreding. Yoor den Landdag van Mecklen burg- Strelitz hekben Zondag verkiezin gen plaats gehad. De uitslag van deze verkiezingen is dat de sociaal-democra tische meerderheid verdwenen Is. Volgens het voorloopig resultaat kre gen de meerderheldssoclaUs1"» n 15 van de 35 mandaten. De onafhaakelijken sléchts 1 mandaat, de conservatieven 18 mandaten, de democraten 5 mandaten en een partij van bandarbeiders 4 mandaten. De nederlaag van de onafhankeljjken is opmerkelijk. Vermoedelijk zullen thans meerderheidssoeialisten en democraten een coalitieregeering vormen. Zondag hekben in den viijen staat Dantzig verkiezingen voor het parlement plaats gevonden. Ziehier het resultaat Dultsehe Nationale Volkspartij 42,259 stemmen, 84 mandaten Meerderheids sociaal-democraten 23,759 stemmen, 19 mandaten Onafhankelijken 26,153 stem men, 21 mandaten; Vrije Ecouomlsche Vereenlging 14,759 stemmen, 12 man daten; Centrum 21,128 stemmen, 17 mandatnn •ultsch Democratische partij 13,842 stemmen, 10 mandaten Polen 9400 stemmen, 7 mandaten. De uiterste linkerzijde en de aiterste rechterzijde hebben dus de o erwinning behaald. Opmerkelijk is ook het lage stemmencijfer van de Polen. Dit is het gevolg van het feit, dat een groot aantal katholieke Bolen voor het Centrum flensden, dat een sterke agitatie ten gnnste van de godsdienstige scholen had gevoerd. Bij de verkiesingen voor de nationale vergadering in Januari 1919 hadden de ena'hankelijken slechts 9667 stemmen. Zij hebben er thans dus bijna driemaal zooveel. De Duitsch-nationaleo hadden in 1919 30,033 stemmen. De meerder heidssocialisten 65,623. Het Centrnm 28,060. De democraten 41,708. Deze laatste partij beeft dus het meest terrein verloren. De ontruiming van Frankfort door de Franschen en Belgen geschiedt in de volmaakste orde. De bezetting van Frankfort verdween gisternacht. De troepen, die in de omstreken lagen, trekken buiten Frankfort om. De Fran schen hebben een millioen als waarborg geëischt en voorts hebben zij als gijze laars den regeeringspresident, den opper burgemeester, den politie-president.en drie leden van het gemeentebestuur aangewezen. Volgens de laatst oiigegeren stalen ran nummerbew\jzen voor automobielen eo moiorrywielen blijkt, dat in totaal in Neder, land zijn uitgegeven 61.710 rybewyzpd, verdeeld als volgtGroningen (A) 8888 Friesland (B) 29G4; Drente (D) 1819; Overysei (g) If 18; Noord-Holland (G) 11,914; luid.Holland (H) 13,908 Zeeland (K) 2087; Utrecht (L) 8899; GelderUvd (M) 8868 Noord.B abant (N) 5095 j Limburg (P) 2097 en Departement (R) 2175. Gisteren is de stemming gehouden voor leden van den gemeenteraad van Groot-Maastricht, waarbij ook de vrou wen van hunstemrecht gebruik maakten. Men seinde hedenmorgen dat de uit slag is: Katholieken 22 zetels, sociaal democraten 7 zetels en vrijz.-democraten 2 zetels. De verkiezing is een groot succes voor de Katholieken, daar zij niet alleen alle zes nieuwe zetels, die de nieuwe Raad meer telt dan de oude veroverden, maar bovendien nog den soc.-democra ten 2 zetels en den Econ. Bond 1 zetel afnamen. De verhouding in den ouden raad van Maastricht was 13 R.K., 9S.D.A.P. 2 Vrijz.-Dem. en 1 Ec. Bond. Waalwijk, 19 Mei 1920. Met ingang van 1 Mei zijn benoemd tot leden van tie Commissie van Advies aan de Ri]ksvakschool voor Schoenma kers en Leerlooiers met daaraan ver bonden proefstation teu bate der leder industrie, de heeren W. Donker Pzn. Voorzitter van den Nederl. Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinke- Hersvereeniglngen te Rotterdam, J. H. Mannaerts, Schoenfabrikant te Tilburg en ffi. Roestenbe.g, Voorzitter van dea Nederl. R.K. Lederbewerkers-Arbeiders bond te Waalwijk. Naar wij verarmen is heden be noemd tot scheikundige aan het Rijks- proefstation'ten bate der Lederindustrie, de heer C. van der Hoeven te Groningen. Woensdagmiddag hield de Commit- sie voor het gemeentelijk Waterleldlngbe drijf eeBe buitengewone vergadering in het kantoor bij het .pompstation om officieel in het behfer der commissie over te nemen de bezit ingen en werkur. van het bedrijf, dat den len Januari 1920 werd aangekocot van de N.V. Water leidingmaatschappij „De Langstraat". Van den toren wapperde de vlag, terwijl in het kantoor eenige bloemei. een aangenaam aanzien gaven. Ter vergadering waren tegenwoordig de leden der Commissie, A. Verbant, P. Verwlel en J. van Rlel, de secretarie der Commissie, M. A. van Litmpt ende directeur J. Plevier. Wegens ongesteld heid van den Voorzitter werd de bij eenkomst geleid door den heer Verbunt. Alvorens met de vergadering aao te vangen maakte de Commissie eeu rond gang op het terrein en werden de ver schillende gebouwen en micbiaeiiêo bezichtigdna afloop daarvan kwam zij in het kantoorlokaal bijeen en opende de heer Verbunt met ongeveer de vol gende woorden de vergadering: Geachte Collega's Nu onze geachte Voorzitter door on gesteldheid verhinderd is deze bijeenkomst bij te wonen ben ik zoo vrij in zijne plaats als waarnemend Voorzitter een enkel woord tot U te richten. Ingevolge een vroeger genomen be sluit zijn wij ibans hier bijeen om officieel onder ons beheer te nemen het gemeen telijk waterieidh gbedrijf en geheel -pcciaa! de belangen vao dit bedrijf te bespreken. Na onzen rondgang hebben we. naar ik overtuigd ben, allen den besten indruk gekregen van den staat waarin de ma chines, machinekamer, gebouwen en wat verdut tot het bedrijf behoort, zich be vinden. Met goed vertiouwen kunnen wij daarom dit alles onder ons beheer nemen. De bemerking aan ons adres dat wi de prijzen van het water zouden opdrijven kunnen wij, aan de hand van de vroegere contracten gemakkelijk weerleggen. In stede van verhooging zal het door ons voorgestelde tarief vooral voor de arbei derswoningen een verlaging van den prijs van het water meebrengen, zonder dat de grootere verbruikers daarvoor zwaarder zouden moeten worden belast. Hoewel door de zeer hooge som, voor de overname van het bedrijf betaald, voorlooplg het maken van eenige winst zal zijn uitgesloiea, komt het mij voor, dat na het inwerking treden van het door ons voorgestelde tarief het verlies der eerste twee jaren draaglijk za! zijn dat bij de te verwachten uitbreiding gemakkelijk zal zijn in te halen. Laat ons onze beste krachten wijden aan bet beheer ook van dit bedrijf en ik twijfel niet of wij zullen daarvan succes beleven. Zooals wij bij onzeo rondgang gezien hebbeo is door het Gemeentebestuur in den 'oren een gedenksteen geplaatst, waarmede het feit der overname door de gemeente voor het nageslacht zal bewaard worden. Naar het mij wil voor komen zou het daarnaast wel plaats geveD wanneer bij wijze van een oorkonde aanteekeniog werd gemaakt van deze buitengewone vergadering waarin wij officieel het bedrijf in ons beheer nemen. Dit stuk zouden wij dan in dit kaatoor kannen ophangen. Ben woord van lof moge niet ontbre ken aan het adres van onzen ambitieusen dlTecteur den beer Flevier, voor z'jn goede zorgen bij het boren van twee nieuwe waterbronnen, die thans over vloedig water leveren, en aan den ma chinist een dankwoord voor de aardige attentie om de vlag te hijstben aan den top van den toren en de fraaie bloem- verslering ia dit kantoor. En nu mijne heeren dat de watesleiding moge groeten en bloeien tot heil onzer gemeente. De heer van Riel zegt het zeer op prijs te stellen in de gelegenheid te zijn gesteld de bezittingen van het bedrijf te kunnen bezichtigen en dat door deze buitengewone vergadering de officieele overname van de waterleiding wordt ge celebreerd. Als jongste lid meent hij te mogen spreken namens allen, wanneer hij do veizekering geeft dat de commissie haar beste krachten zal geven tot een goed oeheer van dit bedrijf, dat, naar hij vertrouwt onder de leiding van den be kwamen dirtcteur Plevior zal strekken in het belang der gemeente en van de ingezeteneu. De heer Verbunt memoreeit met eenige woorden de afwezigheid van den heer Qragtmans, Hij spreekt de hoop uit dat de ijverige Voorzitter spoedig van zijne ziekte moge herstellen om den Voorzitterszetel in onze vergadering weer in te nemen, waarin wij hem zoo noode missen. De heer Verwiel heet den directeur welkom in het nieuwe bedrijf. Hij zegt dat de aangename wijze waarop de commissie met hem heeft kunnen sa menwerken in het beheer van Gas- en Electriciteitsbedrijf de beste verwachtin gen te dien opzichte geeft, ook na de oevoeging van dit bedrijf. Wetende wat bij op het gebied der gasfabricage praesteert en zijn groote ervaring in waterleidingwerken opgedaan, mogen wij vertrouwen op goede resultaten ook voor dit nieuwe gemeentebedrijf. De directeur dankt voor de waardeeren- de woorden tot hem gericht. Hij zegt dat het voor* hem een lust en een vol doening is te werken aan de hem toe vertrouwde bedrijven. Hij geeft gaarne de verzekering dat hij zijn uiterste best zal doen om de bedrijven naar wensch te doen functioneeren tot nut en voor deel van de aangeslotenen Zijn streven zal het steeds zijn niet door opdrijving der prijzen de bedrijven te doen bloeien doch door een economisch beheer en door uitbuiting der produetiemiddelen j een zoo groot mogelijk rendement bij zoo laag mogelijke productieprijzen te verzekeren. Gaarne rekent hij daarbij op de medewerking van de leden der com missie en van den secretaris, die hem tot heden nimmer heeft ontbroken Daarna wordt overgegaan tot bespre king van eenige huishoudelijke aange legenheden. In de plaats van den heer Adr. Jansen is benoemd tot penningmeester vgn afd. Waalwijk en Omstreken der vereeniging „Het Roode Kruis" de heer P. J. Mombers alhier. In een volgend nummer zullen wij het een en ander uit 't jaarverslag derAlg. vereeniging opnemen, waaruit men zien kan wat deze vereeniging in oorlogs- en vredestijd voor goed werk verricht. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de lezing, die door den WelEerw. Pater H. Errnan S. J. te Rotterdam, Donderdagavond ten 7'/2 uur in de achterzaal van hotel Verwiel zal worden gehouden voor de leden en genoodigden van de afd. Waalwijk, Heusden van den R. K. O. B. Het onderwerp zal zijn „De vrouw in de tegenwoordige maatschappij". Belangstelling voor de pad vinders, maar zeer zeker ook voor de uitvoering van de Kindhovensche jongens en de padvinders-film had velen Za'er. dagavond naar Musls gelokt en bet pu bliek zal zich zeer zeker niette beklagen hebben over deze uitvoering^ die van 't begin tot einde boeide, als men ten minste hier in 't oog houdt het doel der uitvoering eu de jeugdige kiachten die hunne medewerking verleenden. Voor eene stampvolle zaal, waaronder vooral de jsugd goed vertegenwoordigd was, opende de voorzitter der afdeeling Waalwijk de heer Ph. Timmermans, den avond met een hartel. k woord van wel kom aan het publiek en de Eindho- vensche padvinders, dankzeggende voor de groote opkomst en allen een prettigen avond 'oewenschende. Nadat het strijkje het nationale lied had doen hooren, kregen we >de Nieuwe Pa" een aller aardigst tooneelstukje, waarin vele vroolijke momenten voor kwamen e i goed spel door de jeugdige dilletanten werd ie zien gegeven. Voor al kwamen natuurlijk tot hun recht de goede cc fl.nke hoedanigheden die in een padvinder worden aangekweekt. Na de pauze ging de Nederlandsche padvinder: fi'm. We behoeven na de uit voerige beschrijving in een vorig nummer niet meer te herhalen wat de film be helst, maar wij moeten wel zeggen, dat zij boeit van 't begin tot het einde, de beelden zijn goed gekozen en pakkend, geven een aardig begrip van het doel en streven dr.r padvinders wij zien de lichaamsoefeningen, de hulpvaardigheid, het kampleven, voorts de watersport eo tal van nu tige zaken voor de jongens, die hen stalen in zoo velerlei opzicht voor het latere leven. De film had dan ook zeer veel succes en met de rest van 't programma, niet te vergeten de aardige muziek vao 't Eindhovecsche strijkje, mogen we spre ken van een bijzonder welslagen van dezen natuuihjk als propaganda bedoel den avond, waarvoor aan de Kindho vensche en Waalwijksche padvinders, maar vooral aan dea leider, den heer Antoon Spijkerman, die zich hiervoor zeer veel moeite heeft gegeven, alle eer toekomt. De Directie der N. V. Hulshofs SchoenfabHeken te Lichtenvoorde, heeft haren arbeiders bekend gemaakt dat vanaf heden voor onbepaaldeo tijd slechts drie dagen per week zal worden gewekt. Maandag 2en Pinksterdag geeft de Liedertafel «Oefening en Verma.k" In de zaal Musis Sacrum een soirde. Het bestuur is nog in onderhandeling met een bekenden tenor-zanger. Hemelvaartdag gaf de Gero. Zangverceulging «Vooruitgang zij ons doel" In het Kerkgebouw der Herv. Gem. alhier eene uitvoering, die door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond en wat meer zegt, van het begin tot het einde uitmuntend van stapel liep. De koren, alsmede de beide dubbelkwartetten wer den zeer zuiver, met goede nuaoceeriDg en toonvo ming gezongen, terwijl één der dames den haar toevertrouwden solo in het koor xeer mooi vertolkte. Alles bewees, dat de Vereeniging onder de bekwame Hiding van haren directeur, den heer Nelissen uit Besoijen, ijverig en nauwgezet gestudeerd had en van dit vooruitstrevend gemengd zangkoor nog menige fraaie uitvoering verwacht mag worden. Tm zeerste voldaan, zoo over het koor, de solisten als de begeleidster, op de piano, Mej. v. d. Z., verlieten allen circa 9 uur het Kerkgebouw. Gisteravond waren de leden van de vrouwelijke propaganda-club» onder leiding van den voorzitter van de R.K. Kiesvereeoigiug in vergadering bijeen tot vaststelling van het resultaat van de gehouden propaganda-tochten, elk !n hare wijk. De uitslag was in een woord schitte rend te noemen, want het aantal inge schreven vrouwen als lid der kiesvet- eeniging is hiermede gestegen tot 1260, zoodat dit het getal mannelijke leden verre overtreft. De vrouwen hebben hiermede een krachtige daad gesteld dit is een zeer te waardeeren feit, men zie maar eens naar de eerste raadsverkiezing te Maastricht onder 't vrouwenkiesrecht. Overigens blijven wi) vooralsnog bij onze meeoing omtrent de samensmelting der belde kiesvereenigiogen in onze ge meente. Besloten werd de club als blijvende propaganda-club te constltueeren en werden als bestuursleden gekozen Me vrouw P. Mombers-Smelt, presidente, Mejuffrouw Nelly Timmermans, secreta resse en Mejuffrouw Marie Smolders, penningmeester esse, Men meldt uit 's-Hertogenbosch In „De Katholieke Kring" werd onder voorzitterschap van mr. dr. van Rijcke- vorsel de eerste Bondvergadering van den Rijkskieskring 's Hertogenboscg ge houden. Besloten werd, dat het bestuur behalve voorzitter en secretaris, nog uit 5 andere leden zal bestaan, uit elk der 5 kieskringen één lid en even zooveel plaatsvervangende leden. Tot voorzitter werd gekozen mr. dr. Van Rijckevorsel, tot secretaris mr. Fr. Teulings. Tot bestuursleden werden gekozen de heer I G. Caners te Demen uit den kring Grave; mevrouw W. Brouns van Besouw te 's-Bosch uit den kring Den Bosch de heeren J. J Wintermans te Eindho ven uit den kring Eindhoven; J. C. van Heek te Waalwijk uit den kring Hei den M. van Hout te Helmond uit den kring Helmond. Tot plaatsvervangende leden werden gekozen de heer P. C. Strik te Stiphout uit de kring Helmond; mej A. Clerkx te Drunen uit den kring Heusdende heeren J P. Knaapen te Geldrop uit den kring Eindhoven J. B. Vesters te Vught uit den kring 's-Bosch S. A. J. Martens te Beers uit den kring Grave. Gekozen werden daarna 10 afgevaar digden en 5 plaatsvervangende voor de bondsvergadering. Voor de eerste keer dat de W.V.V. Quick deel heeft genomen aan de wedstrijden om den R.W. B.-bekcr, is deze in het bezit van Quick gekomen voor een jaar. Na eerat op Zondag 9 Mel B.V.V. II met 20 te hebben verslaan, kwam Quick Zondag j.l. In de finale. De loring besliste dat Quick tegenover B. F. C. uit Bokstel kwam te staan. Na een span- oenden wedstrijd waarin B. 7. C. wel Iets sterker was, was de stand nog 00. Na loting was Qaick de gelukkige en kwam zoodoende in den beslissingswed strijd tegen Brabantia. In dezon wedatziid liet Quick zich van haar beste zijde kennen en won alzoo met 4—0. Hier door kwam Quick in het bezit van den R. W. B.-beker, welke voor haar ten volste verdiend Is. Quick heeft ook deelgenomen aan de bekerwedstrijden te Raamsdonk, voor welken beker Quick reeds J.l. Donderdag 13 Mei een wedstrijd van Victoria heeft gewonnen met 50. Tweede Pinksterdag komt Quick in de loalc tegen T. S. C. uit Oosterhout. Heeft Quick het geluk deze vereeniging te verslaan, dan heeft zij ook wel de meeste kan9 voor dezen beker. BAARDWIJK. Maandagavond werd in de vergadering van de Afd. van den Ned. tó. K. Lederbewerkersbond alhier tot Voorzitter gekozen de heer Jac. Leijtens. Naar wij uit goede bron vernemen zullen de verschillende vermakelijkheden bij de a.s. kermis worden gebouwd op de weide aan den Oostkant van den Blanken-Wiel en niet meer achter het raadhuis. DRUNEN, Met algemeene stemmen is in de openbare spoedelschende Raads vergadering benoemd tot onderwijzer aan de lagere school ln de Wolfshoek gemeente Drunen den Heer A. Kerkhofs uit Heusden. VLIJMEN. In het nummer van 12 dezer is door ons melding gemaakt van de circulaire, welke door de Provlaeiale ■oord-Brabantsche Blectriclteits M >at- schappij onder dagteekening van 5 dezer aan de Gemeentebesturen werd toe gezonden, Aangezien het bericht door het uil- vallen van een belangrijk gedeelte was verminkt, nemen wij uit de bedoelde circulate nogmaals het volgende uittrek sel over. >Wi] hebben de eer W hiermede te «berichten dat wij besloten hebben «voor die Gemeenten, die den sroora «uit onze Centrale te Geertruidenberg «ontvangen en waarvoor geen bijzoc- «deie voorzieningen getroffen behoc- «ven te worden, de bijdrage in de «kosten van den toevoerkabel te doen «vervallen.4 «De Gemeenten als hierboven be- «doeld, die zich tot betaling dezer «bijdrage tegenover ons hebben ver- «bonden zijn dus van deze verbintenis «ontslagen en voor zoover betaling «reeds plaats vond zal dezer dagen «teruggave volgen*, Alleen voor het district Heusden be halve nog voor het Achterland, is dit een voordeel van 1 38.600.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2