Vervolg Previnciaal Nieuws. Prijs §0 cent pei pofé doos, UITMUNTENDE WERKKRACHT Boekhouder, Controleur, Fabriekschef, Inspecteur, OOK FLINKE VERKOOPKRACHT. Schilders J. B. Dl LM, ■werkster Aanbesteding aanbesteden: Prachtige keuze Heeien- en Kindeislfoohoeden. QBEMiWEENIEINE „DE HIHZEBANK" Nieuws uit Heugden. ftemengd Nieuws. A P. C. Roothaert alleszins ontwikkeld, metterdaad zeer energiek persoon wenscht zeer spoe dig zjjn klein gezin te Waalwyk of omstreken te vestigen en zoekt aldaar plaatsing als: onverschillig welke branche. Corres pondent moderne talen, 17873 een net meisje, Maatschappelijk Kapitaal f Ö.000.000 waarvan geplaatst en volgestort fi. 4.000.000. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Advertentiën. GEVRAAGD 70 cent per uur, GEVRAAGD het bouwen van een blok van 9 arbei derswoningen aan de Besoijensche steeg te Besoijen. Heeren- en Kinderkleedingmagazijn „DE ADELAAR" Heorenstroohoeden Nieuwste Model 1920 vanaf f 2.45. A. DB GROOT-Cohen Centrale Bank te 's-Hertogenboseh. Bijbank WAALWIJK. prijs, zijade een mooien zilveren lauwer krans. CAPELLE. Onze vroegere dorpsge noot Chr. van Beek, onderwijzer te Rotterdam, behaalde als directeur met zijn gemengde zangvereeniging •Har monie* te Krallngsehe Veer den eersten prijs in de eerste afdeeling op het j.I. Maandag (2e Pinksterdag) gehouden nationale concours te Lekkerksrk. Wij kunnen niet anders dan dezen bekwamen musicus, die in veertien dagen tijd met zijn vereeniglngen twee eerste prijzen behaalde, een woord van lof toezwaaien en we twijfelen niet of genoemde heer, die zich met hart en ziel aan de muziek wijdt, zal op dit gebied zich nog zeer verdienstelijk kunnen maken. J.I. Donderdag had de aanbeste ding plaats der verbouwing van de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek >De Toekomst* alhier. Ingeschreven werd door G. v. Dongen, Raamsdonk voor f 16795,- J. Nieuwenhuijzen, Sprang voor f 15110,- Firma H Michael en Zonen, Kaatsheuvel voor f 11000,- C. Roovers, Waspik voor f14990,- J. Quirijns, Capelle voor f 14380,- C. Michael, Vrijh.-Capelle voor f 14210,- Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. De vlsscher J. R. alhier had dezer dagen het buitenkansje een vischotter te vangen, welke een lengte had van circa ï'/a M. J.I. Maandag (2en Pinksterdag) ver eerde de 's Gravenmoersche fanfare Euterpe*, die een muzikale rondwan deling maakte, onze gemeente in den vroegen morgen met een bezoek. Bij verschillende ingezetenen werd een serenade gebracht. Ondanks het vroege uur was er reeds zeer veel volk op de been. We hopen dit korps, dat zeer verdienstelijke muziek ten gehoorebracht, nog eens meer in onze gemeente te mogen hooren. Aan den grooten serlewedst'ijd, uitgeschreven door de voetbalvereeni- ging Excelsior* alhier, op Zondag 30 Mei, 6 en 13 Juni a.s. nemen een 8-tal vereeniglngen deel, t.w. >Jullana I* en >H. V. V.« uit Heusden, »Quick II*, Excelsior I* en »Hercules I* uit Waal wijk, »R. W. B.« uit Besoijen, >S. V. V.* uit Sprang en >B. V. V. I* uit Kaats heuvel. Aan den wedstrijd zijn een viertal prijzen verbonden n.l. eerste prijs, zilveren lauwertak2e prijs, verguld zilveren medaille3e prijs, zilveren medaille en 4e prijs, bronzen medaille. Een combinatie onzer voetbalver- eeniging speelde j.I. Maandag een vriend schappelijke mateh tegen >Brabantia II* te Waspik. Deze match eindigde in een puntloos spei. Stand 00. RAAMSDONKSVEER. In ons vorig nummer deelden we mede, dat alhier op initiatief van Dr. Lips een monument van 't H. Hart zou worden opgericht. Dit Is niet geheel juist. Wel zijn er plannen tot oprichting, maar het initiatief Is genomen door den Edelachtb. heer Moons, burgemeester van Raamsdonk. Heusden, 25 Mei 1920. Te Breda slaagde o.a. voor de akte van onderwijzerees onze stads- genoote Mej. N. FrledlJ. Beroepen tot predikant bij de Ned. Nerv. Gemeente de Eerw. heer Huijgens thans te Oud-Gastel. De brlg.-tltulalr der Rijksveldwacht, dhr. Mannie is op verzoek overgeplaatst en wel naar Chaam. In de seriewedstrijd op 2e Pinkster dag speelde Juliana gelijk tegen R.W.B. Besoijen en bekwam toen bij loting den 3en prijs. Kaatsheuvel, 26 Mei 1920. De Combinatie van Postduiven verenigingen hield Zondag met den Zuiderbond een wedvlucht van uit Dour- don. Uitslag 1 Pijnenburg 3,26,222 de Wit 3,34,1; 3 v. Dun 3,37,53; 4 de Wit 3,46,39; 5 v. d. Velden 3,59,11; 6 Lichtvoet 4,11,44; 7 v. d. Hoven 4,13,48; 8 v. d. Hoven 4,13,48 9 Soap haan 4,14,33; 10 v. Dun 4,16,23 11 Opperman 4,17,2 12 Lichtvoort 4,20,14. In den Bekerwedstrijd te Raams donk, waarin Wilhelmlna gisteren speel de tegen Hercules, Zevenbergen, wist onze club met 10 te winnen. Van de drie winnaarsQuick Waalwijk, Juliana Dongen en Wilhelmlna Kaatsheuvel loot te Juliana Dongen vrij, zoodat Zondag a.s. Kaatsheuvel tegen Waalwijk moet uitkomen. Woensdag 26 Mei velgaderen in Café Restaurant A. Snoeren alhier de besturen der gemeenten Kaatsheuvel, Sprang, Vrijh.-Capelle en Capelle om van den functioneerenden Directeur van de Waterleiding Mij. West-Brabant, den ZeerGel. heer Dr. Jenny Wijerman de uiteenzetting te hooren van de aansluiting dier gemeenten aan bovengenoemde Mij. Feestelijk was 't aanzien onzer Parochie Maandagmorgen. De straten waren één vlaggentooi. Feestelijker nog was 't aanzien onzer statige majestueuse parochiekerk op artistieke wijze getooid met 'n keur van bloemen, guirlandes, draperieën, schilden en wapenspreuken. Geen wonder, want 't was dubbel feest in de parochie. Onze HoogEerw. herder vierde op de eerste plaats zijn 40-jarig priesterjubileum en op de tweede plaats het heugelijk feit dat hij bij die gelegen heid om zijn groote verdiensten door Z.H. Paus Benedictus XV getooid was met het purper van Geheim Kamerheer van Z.H. Om 10 uur begonnen de feeste lijkheden met een plechtige Hoogmis. Vooraf hield de oudste kapelaan de WelEerwaarde heer van Erven de feestrede. Zonder uit te weiden over den tijd dat Mgr. Völker vanaf zijn priesterwijding tot 1883 Vice-Prefect van het Klein-Seminarie te St. Michiels-Gestel was, zonder stil te blijven staan bij den tijd dat hij vanaf 18831898 vruchtbaar werkzaam was als kapelaan te Geer- truidenberg waar hij destijds de R.K. Militaire Vereeniging stichtte en tot grooten bloei braeht, zonder over zijn roemvol kapelaansehap van de parochie van het H. Hart te Tilburg te spreken schetste de gewijde spreker slechts z'n werkzaam leven als pastoor onzer parochie vanaf 19011920. In 't kort bracht hij in herinnering wat door Mgr. Völker gedurende bijna de helft van z'n priesterlijke loopbaan voor Kaats heuvel gedaan was. Hij stichtte in dien tijd een nieuwe Zusterschool, een nieuw gedeelte van het Gasthuis, bracht de H. Elisabethvereeniglng en de St. Vln- centiusvereeniging tot grooten bloei, bleef steeds de volijverige propagandist van de H. Congregatie en vanaf zijn komst haar werkzame en onvermoeide directeur, stortte de H. Familie nieuw leven in en bracht het ledental tot een ongekende hoogte, bereidde meer dan tienduizend kinderen geheel alleen voor tot hunne eerste H. Communie, verbond meer dan duizend paren in den echt, schonk meer dan duizend parochianen den laatsten troost In hun scheiden van de wereld. Als grootsten blijk van zijn onvermoeid en onvervaard streven ge tuigt én voor de parochianen én voor eiken vreemdeling de trotsche tempel in 1912 door hem gebouwd en die aren in den omtrek zijns gelijken niet vindt, deen wonder dat zijn parochianen hun herder dankbaar voor vele door hem voor hun zielenheil gedaan hem ongekun steld de warmste blijken van sympathie op dezen dag gaven. 'n Keur van prachtige, waardevolle geschenken Is hiervan 't beste bewijs. Door gezamenlijke giften boden de pa rochianen hem 'n prachtig beeld met voetstuk van den Kerkpatroon St, Jan Baptist, alsmede een gouden ciborie. De H. Familie-mannen vereerden hem met een zwarte koorkap, waarop St. Joseph op 't sterfbed, een daarbij be- hoorende zwart kasuifel in Bernardus vorm alleen te gebruiken bij uitvaart van leden der H, Familie, nog prachtige gouden aitaarbloemeo. De Congregatie bood haar Directeur een gebeeldhouwden Prie Dieu. De vereeniging van de H. Elisabeth een kostbaren altaarlooper. De kerkmeesters een zilveren mlsstoeltje en en zilveren wlerookstandaard. Het parochiaal Zangkoor een stel mistabellen met gouden lijst. De misdienaars drie singels met gouden kwasten. De Eerw. Zusters ampullen mot ko peren blad. De kinderen der Zusterscholen een Albe met rood getamboureerde rand. Van ongenoemde particulieren werd nog aangeboden gouden bloemen voor de zij-altareneen koperen wlerook standaard, een wit schouder velum met zijden letters en bloemen, terwijl tevens de prachtige nieuwe communiebank bi) deze gelegenheid als gift van particu lieren aan zijn HoogEerw. werd aange boden. De familie Völker uit Vechel vereerde haar jubileerenden Heeibroer met een enorm groot Triumphkruis, van 7 bij 4 M., waarvan 't ontwerp en teekenlng ten toon waren gesteld en dat boven het priesterkoor zal geplaatst worden. Nog moeten we met lof gewagen van de artistieke versiering door de heeren C. Snoeren, J. v. d. Hoven en H. Dekkers geheel gratis uitgevoerd, waarvoor de heer Lasser van de paters on H. Familie alhier gratis het schilderwerk leverde. Om 20 minuten over 10 begon de plechtige solemneele Mis door den ju bilaris zelf gecelebreerd. Mede fungeerde als Diaken de Wel- Eerw. heer Smits, als subdiaken de heer Hoekxals presbyter assistens de ZEeiw. Overste der Paters van de H. Familie alhier, als ceremoniaris de WelEerw heer van Brven. Het zangkoor zong op ver dienstelijke wijze de drie-stemmige Mis van Perosi. (Slot volgt.) wisten n.l. T. S. C. uit Oosterhout met 3—1 te kloppen. Houdt vol mannen en speelt a.s. Zondag met het zelfde vuur, dan kan het niet uitblijven of weer zullen de roem en de beker naar Waalwijk gaan. Zondag a.s. komen ze voor het laatst in de finale tegen Wilhelmina, Kaatsheuvel, terwijl Dongen vrijlootte. Laten we een klein overzicht van den wedstrijd geven. Om 1 uur trapt Quick af en direct ontwikkelt zich vurig spel. Vlug gaat het van doel tot doel. Er zal ongeveer 10 min. verloopen zijn als we tegen de onzen een pynalty zien geven, welke in een doelpunt wordt omgezet. Voor onze supporters geen al te mooi vooruitzicht. Doch de Blauw-witten zelf schijnen hierdoor aangemoedigd. Nauwelijks heb ben de onzen afgetrapt, ot men ziet hen reeds voor het vijandelijk doel zweven. Quick geeft prachtig en zeer vlug open spel te zien en doelpunten kan dan ook niet uitblijven. Onze voorhoede is in pracht-conditie, terwijl de middelinie en de backs als altijd de aandacht van het publiek trekken. Daar krijgt Louis den bal toegespeeld, zet vlug over naar Ver hulst, die scherp voorzet, waarvan Antoon dankbaar gebruik maakt om een keihart schot in te zendenhoera de stand is gelijk 1—1. De Quick-suppor ters zijn weer in hun nopjes. Het blijkt dat de onzen door hun open spel de overhand krijgenenkele malen scha kelen zij Oosterhout dan ook gehee uit. Plots zien we weer onze voorhoede vlug opbrengen, men zet voor, doch een der backs maakt hands. Een pynalty wordt Quick toegekend. Antoon plaatst zich achter het leder en kanjert hem onhoudbaar in het T. S. C.-doel, 2—1. Eenige oogenblikken later is het rust. Na rust wordt er van weerszijden hard gewerkt. Beide doelen komen beurtelings in gevaar. Het zal ongeveer nog 5 min. spelens zijn, als door Harrie een off-side wordt genomen, hij zet scherp naar Hor nes, deze onderneemt een ren langs het lijntje, passeert alles, zet voor, Verhulst loopt in, schiet, de keeper vangt den bal wel op, maar kan hem niet geheel in bedwang houden en zwaait er mede door zijn doel. Een donderend hoera barst los onder de Quick-favorieten, 3-1. Doch T. S. C. protesteert tegen dit punt, hetwelk door den scheidsrechter als zuiver wordt toegekend. Oosterhout gaat hiermede niet accoord en verlaat, alhoewel het een zeer zuiver doelpunt was, dus zeer onsportief, het veld, waardoor aan Quick de overwinning welverdiend wordt toegewezen. Ia den nacht van Eondag op Maandag hoorde de boschwachter van Bcortmeerbeek (België) schieten in de richting der hoeve ven het gezin Demeeiter, waar de gebroeders Leopold en Hendrik en han zuster Johanna samenwonen. Daar alles weer gauw kalm werd, aliep de boschwachter weer in, maar bij krieken van den dag vond hij in de hoeve de twee gebroeders doodgeschoten en bniten op het erf het lijk de» zuster die door slagen met een melkkan afgemaakt was geworden. Die kan lag dicht bij het ljjk en was vol bloed. Alles schjjnt nit te wysen dat diefstal de dtyfveer der misdaad ia. De moordenaars zullen waarschijnlijk Hendrik Demeester achter nageslopen zijn toen deze, die machi nist is, van zijn atbeid thuis kwam; tosn men hem ontdekte droeg hij nogzjjn werkpak, Naar Berlingike Tidende meldt, heb ben in de bunrt van Wilborg, in Jutland, door het omslaan van een boot, 89 kinderen, die op een pleiziervaart waren, het leven verloren. Offlceel wordt uit de stad Mexico geseind, dat president Carranza Donder dagmorgen bij Flaxcalle gedood is. Nader wordt nog uit de Mexlcaansche hoofdstad gemeld dat de groep die Carranza over viel, werd aangevoerd door generaal Ro- dolphe Herrere, die tot voor korten tijd bij de partij van Carranza behoorde en pas dezer dagen tot de opstandelingen overging. Zes aanhangers van Carranza zijn met hem geva'len. De chef van zijn staf Barragan en Bonlllas, de vroegere gezant van Mexico In Washington, bevin den zich volgens gernehten in veiligheid. Er is sprake van, dat Carranza's lijk naar de stad Mexico overgebracht zal worden. Politie-agent mishandeld Donderdag werd in de buurtschap Rekken, onder Eibergen, een boeren bruiloft gevierd, waarbij een politie agent ernstig mishandeld werd. Door gebruik van sterken drank, waren vele bruiloftsgasten beschonken, zoodat de politie moest ingrijpen. Een agent waagde zich, met een revolver gewapend, onder de vechtende boeren en vuurde een schot in de lucht at, ten einde den schrik er in te brengen. Het gevolg was echter, dat allen zich ver- eenigd tegen den politie-agent richtten, hem met messen en knuppels zoo toe takelden, dat hij bewusteloos bleef liggen. Er is een uitgebreid onderzoek in gesteld. Geslaagd te Breda, acte L. O. Nelly Friedü, Heusden en Heiltje Klein- loog, Genderen. leerlingen der Rijks normaalschool alhier. J.I. Zondag hebben onze Blauw- witten zich weer kranig gehouden op de bekerwedstrijden te Raamsdonk. Ze Gister-avond werd In den sneltrein Roosendaal-Amsterdam die om 7.46 uit Roosendaal en om 8.46 uit Tilburg ver trok, tusschen Tilburg en Berkel-Enschot plotseling aan de noodrem getrokken. De trein stond met een schok stil. Alle coupé's werden geopend. Het bleek dat een 5-jarlg meisje uit de 2o klasse-coupé van den laatsten wagen was gevallen door het openslaan van de deur. Het kind viel tusschen de rails en bleef won der boven wonder ongedeerd. Het stoad op en liep naar haar vader toe. Op Tweeden Pinksterdag week eene auto uit de richting Nijmegen te Eist verkeerd uit en vloog tussen de boomen door in het water der Grift. De inzittenden kwamen met den schrik vrij, doch de chauffeur werd levensgevaarlijk gewond. I» De nieuwe tijd brenjft nieuwe zeden Het oude heeft thans afgedaan De oude doos hoort tot t verleden Koopt Erdol met den Pelikaan. t f Heden overleed tijdig f voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden mijn geachte Heeroom, de HoogEerw. Heer Joannes Baptist Panken, Eere-Kamerheer van Z H. den Paus, Ridder in de orde van Oranje Nassau, pastoor te Lage-Zwaluwe, in den ouderdom van 83 jaar. JOHAN PANKEN, Kapelaan, Waalwijk. Eenige en algemeene kennisgeving. 17676 Tot onze diepe droefheid orerleed heden plotseling onze dierbare Echtgenoot en zorg zame Vader 17613 de Heek Jacobua van der Zaken, in den ouderdom van 48 jaar. Wid. J. VAN DER ZAKEN- Trepfehs, Kinderen en Familie. Besoijen, 24. Mei 1920. Stoom-biljartfabriek TILBURG. Neem onae xeruischlooie biliarti bij 17671 Kaatsheuvel. een nette voor het onderhouden der kantoren aan de Gasfabriek. Zich te vervoegen bij den Directeur. 17668 Het Bestuur dér Besoijensche Woningbouwvereeniging zal io het openbaat 17653 Het bestek met teekeniog zijn vanaf Dinsdag 25 Mei tegen be taling van f 1.60 verkrijgbaar aan het Ingenieur-en Architeotbureau van W. van Veen c. b. i. Stationsweg 15a Breda, alwaar desgewensebt ook inlichtingen zyn te verkiyger. De biljetten moeten zyn ingeleverd uiterlijk Dinsdag 1 Juni n.m. 6 uur bij den heer B. C. HOLTZEB, Secretaris van genoemde vereeniging, Besoyenscbe Steeg te BesoyeD, ter wijl de opening zal plaats hebben op Woensdag 2 Jnni des middags om 12 uur in bet koffiehuis van Mej. de Wed. v. d. Meijs, aldaar Gevraagd te Rotterdam, in klein R. K, burgergezin? met kinderen, zelfst. kunnende werken en koken. Briefen onder no. der adv. Bar van dit blad. 17641 Grootestraat B 153 naast de R. K. Kerk TE WAALWIJK. Opnieuw ONTVANGEN eene Enorme Collectie Heeren en Jongenheeren-Costuums, Pan talons, Kinderpakjes, ook in linnen en ka- toen, Blouses, Cheviot, Kamgaren en Jeams- broekjes, Reuzensorteering Werkmanegoe deren. PRIJZEN BENEDEN ALLE CONCURRENTIE. 17625 Neemt gelden 4 DEPOSITO tegen 3-4'I, pCt. per jaar. Geett tweejarige depositobewijzen tegen 5 pCt, rente. SPAARBANKRENTE 3'/, pCt. 17031

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 3