KERKNIEUWS Provinciaal Nieuws Nieuws uit Hensden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Hij wijst er voorts op dat de menschen voortgaan met te trouwen en liet niet te begrijpen is waaj deze blijven. Er zijn er zelfs die zich hebben gevestigd in hopnesten. Voor de overheid is het dus wel een dure plicht in te gaan grijpen en niet langer meer toe te zien. In de raad zijn destijds stemmen opge gaan eene bouwvereeniging in het leven te roepen om aan dezen onhoud- baren toestand een einde te maken. De heer Prinsen acht het ook een dure plicht te bevorderen dat er wo ningen worden gebouwd en komt de vereeniging een volgend jaar weer met een verzoek om 28 woningen te bouwen, dan zal hij dit ten zeerste toejuichen, vooral omdat er velen zijn die zoo gaarne zouden trouwen'. De heer van Engelen zegt dat de boeren er zoo weinig aan hebben. De Voorzitter geeft dit gaarne toe doch wijst er op dat weldra ook voor schriften zijn te verwachten om in deze I behoeften te kunnen voorzien. Gaarne /.al hij, als deze er zijn, daarvan studie maken teneinde ook de boerenbond in deze van dienst te kunnen zijn, want het is hem bekend dat vele zouden trouwen indien ze maar een bedrijf hadden waar ze zich op kunnen ves tigen. De heer van Buul wijst er op dat deze categorie moeilijker is te helpen, omdat ze ook voorzien moeten worden van koeien en paard, behalve het land De heer Boom wijst er op dat het j grondgebrek hief oorzaak zal zijn dat niet veel zal kunnen worden gedaan in deze richting. Wat betreft het geven van koeien en paarden, dit zal niet noodig zijn omdat de boeren nog beschikken over instellingen, waarbij ze gemakkelijk aan geld kunnen komen. De Voorzitter is van meening dat in de gemeente nog wel wat op dit gebied zou kunnen worden gedaan. De heer Boom zegt geen bezwaar tegen de plannen te hebben, alleen heeft hij gemeend de vraag te moeten stellen wat er zal gebeuren indien de loonstan- daard lager zal worden. Nu reeds geeft de gemeente jaarlijks f 1500 en hoe hoog zal dan dit bedrag worden. De Voorzitter meent dat men hier gerust de toekomst kan afwachten. Het Rijk doet nu reeds veel en zal zich dan ook niet achterwege houden. Alet algemeene stemmen wordt be sloten de gevraagde voorschotten te verleenen. 12. Verzoek van de gemeente aan het Rijk om een voorschot en een bijdrage aan de gemeente tot 't toekennen van een voorschot en een bijdrage aan de bouwvereeniging. De Voorzitter zejt dal in de toekomst wel zal blijken dat dit geen weggegooid geld zijn. Dat de werkman eene goede woning wordt gegeven zal blijken wer kelijk in het belang van Vlijmen te zijn. Conform het voorstel wordt besloten. 13. Vaststelling van een rooilijn inde Mominersteeg en in de Verlengde Kerk straat. De Voorzitter stelt voor 2 Meter van den kant van den weg te neinen, dat van liet meest achterwaarts gelegen perceel. Voor een nieuwe straat waar nog geen pand is, mag de rooilijn gesteld worden zoo men wil. De heer van Engelen wil, nu men het toch over de Mommersteeg heeft er op wijzen dat daar een gevaarlijke bocht is. De Voorzitter zegt daarover reeds niet het Kerkbestuur van de Ned. Herv. Gemeente te hebben gesproken. Zoolang dit land echter nog is verhuurd en dat is het nog voor een jaar kan er niets aan worden gedaan. Is de huur om, dan zal men er met ons over spreken. De heer Prinsen zegt het Zondag nog te hebben gezien hoe gevaarlijk het er is. Hij geeft daarom in overweging de heggen daar te laten omkappen Indien den eigenaar daar eenige schadevergoe ding voor wordt gegeven, zal deze er niets tegen hebben Komt daar geen verandering dan moeten er ongelukken plaats hebben. De Voorzitter geeft in overweging Burg. en Weth te machtigen met eige naar en huurder zich daaromtrentte verstaan en f 100 daarvoor uit te trekken In een volgende vergadering kan hij de resultaten van zijn onderhoud dan nog mededeelen. De heer Boom vraagt of 2 Meter niet te smal zal zijn. De Voorzitter zegt dit voor te stellen omdat de perceelen daar niet te diep 2ijn en hij de menschen gaarne een tuinje zou willen geven. Boom. 3 Meter is niet te veel De heer van Heesbeen acht daar 2 nieter voldoende. De Voorzitter zegt dat de vereeniging overal heggen voor de woningen plaatst en men daar dan een geheel andere toestand krijgt als alles gereed is. Voorts kan hij mededeelen, dat de architect de heg daar stilzwijgend wat zal omdraaien waardoor het vooral aan den draai breeder wordt Aan de overzijde zullen dit jaar nog geen woningen worden gebouwd Besloten werd vervolgens nog eene leening aan te gaan van f 100 000 ten behoeve 'van het gemeentelijk eleclrici- teitsbedrijf. Slot volgend nummer. De Wendt r hare Moeder van Els hout. Men schrijft ons Evenals vorige jaren togen gedurende de Meimaand talrijke pelgrims naar het zoo landelijk gelegen plaatsje Elshout. Omringd door de zoo vreedzame bevol king bevindt zich* verscholen tusschen het groen, ons zoo geliefd Kerkje. Hoog verheft zich hare spitse, den pelgrims den weg aangevend. Evenals de dui zenden pelgrims, evenals vele processies In drommen naar het worderbare beeld optrekken om hunne gebeden te storten, zoo zullen ook Elshouts bewoners a. s. Zondag 30 Mei blijk geven van hunne liefde tot Maria. Dit zullen zij echter niet op de gewone wijze, doch op plech tige, luisterrijke wijze doen In den vorm van een (Ommegang. Dat die ommegang op grootsche wijze op touw is gezet, blijkt wel uit de enorme bedrijvigheid, die er heerscht van cc- mltè's, sub-comité's en besturen, die het hunne er toe zullen bijdragen, dat deze dag zal worden eea warme, vurige bid dag, de Wonderbare Moeder van Els- hout waardig. Het mlrakuleuze beeldje, ongeveer zevenhonderd jaar oud, zal In triomf mede gedragen worden door het dorp van de Kerk tot de Maria Kapel en terug. Met enkele woorden wil lk*hier ter verduidelijking van 't Wonderbare beeldje en de Kapel een en ander mededeelen. Het was in den jare 1200. dus luidt de legende, toen een landman bezig was op zijn akker (in de Garswelde) vlaszaad te zaaien. Vermoeid van zijn werk cn door dorst gekweld, ziet hij opeens een vrouwe voor zich verschijnen, schoon en majestueus van gestalte. On willekeurig vraagt hij baar te drinken en het water, dat zij hem uit de nabijgelegen sloot schept, is het smakelijkste, dat hij ooit heeft gedronken. En zie, terwijl hij gretig zijn dorst lescht, voelt hij in zijn hart de liefde tot Maria heviger dan ooit ontbranden en besluit bij zich zeiven wanneer mijn vlas gerijpt Is, zal lk hier ter ccre mijn lieve moeder Maria eene Kapel bouwen. Eerder dan hij vermoed had, zou hij dit plan mogen verwezenlijken. Want als hij den volgenden morgen op zijn akker komt ziet hij zijn vlas reeds op wonderbare wijze tot rijpheid gekomeu. Was dat niet het werk van Maria en den landman een teeken, hoezeer haar zija voornemen behaagde. Hij plukte een handvol vlas en spoedde zich daarmede naar deu pastoor. En nauwelijks had 't gerucht van dit wonder zich onder de dorpsbewoners verspreid of zij ijlden met hunnen Herder naar Pennen, 5e pr. M. de Folter, 63 pr. H. de Garswelde om zich door eigen aan- Henseu. Men meldt uit Lage-Zwaluwe Juist op den dag waarop hij zijn zes tigste priesterjaar intrad, overleed op 83-jarigen leeftijd, de HoogEerw. Heer Mgr. B. Panken, Pastoor te Lage Zwaluwe, Eere-Kamerheer van Z. H. den Paus, Ridder in de Oranje-Nassau-orde, de nestor van het Bossche Diocees. AI deze titels wijzen er reeds op, dat een hoogstaand priester aan het Bisdom is ontvallen, en dat de parochie Zwaluwe een groot verlies geleden heeft. Om gezondheidsredenen heeft dr. Nouwens, ontslag gevraagd als procura tor van de orde der Norbertijnen. Hij vertrekt dezer dagen uit Rome naar Nederland. Waalwijk, 29 Mei 1920. Wij vernemen, dat door de Commissie voor het Gemeentelijk Electi iciteits- bedrijf zal worden voorgesteld de prij zen voor de levering van electrischen stroom te bepalen op f 0,53 per K. W. U. voor licht en op f 0,30 per K. W. U. voor kracht. De heer Ph. Timmerman Is gekozen tot voorzitter van het >Operatie-kamer- fonds, Inplaats van den heer Cor Witlox. Wij nemen deze gelegenheid nogmaals te baat om de aandacht op deze instel ling te vestigen en particulieren en ver- eenlgingeu aan te moedigen ter gele- genertijd dit fonds eens flink te gedenken. Maandagavond j I besloot de Liedertafel „Oefening en Vermaak" de, rij harer winteruitvoeringen met een soirée, die het gevorderóe seizoen en. de drukkende warmte in aanmerking genomen, vrij goed bezocht was Van de koren bevielen ons vooral L'Orgue van Rille, waarin het dameskoor zich uitmuntend van zijn taak kweet, alsmede „in het Woud" van Schellekens. Op verdienstelijke wijze zong de heer Jos. Wilmont den daarin voorkomenden tenor solo De heer P. Botermans zong met succes Benvenuto van Cellini, op kranige wijze begeleid door Mej Knepflé van leisel. Een zeer geannimeerd bal onder leiding van den heer Landmeter besloot den avond. Hedenavond tiett de kii'ng Waalwyk ran den Ned, R.K. Werkmeestersboiid *3t. Joannes de Dooper" in de zaal ran Hotel Verwiel te Waalwijk xyu eerste lustrum, waar verschillende sprekers nl. de heeren Dr. H. H, Knippenberg, A. S iitz en H. Üabraken optredeu en 't kwartet vSt. Cecilia'7 z'jue medewerking verleen^ De Postduiven-Vereeniging #de Orde- naus', te Waalwijk, hield Z.ndag 16 Mei een wedrlncht nii Vlissiogen. De pryzen werden behaald als rolgt le prijs H. Hensen, 2e prijs J. v. d. Pennen, 8e pr. H. Henseu, 4i pr. J. v. d. Pennen, 5e ur. M. de de Wed. Herv. Kerk alhier, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerkte Den Bommel (Z.-H.) bedankt. A s. Zondag gaat onze voetbalver eeuiglng S.V.V. naar de 9erlewedstrijden te Capelle, alwaar zij zal spelen tegen Quick II uit Waalwijk. Gisteren had de werkman P. alhier het ongeluk op de schoenfabriek met zijn hand onder de stanzmachlne te geraken, waardoor zn wijsvinger werd verbrijzeld. Geneeskundige hulp moest worden Inge roepen. CAPELLE. A.s. Zondag neemt de seriewedstrijd der V.V. .Excelsior* een aanvang. Dien dag zullen in het veld verschijnen de volgende vereenigingen S.V.V. I uit Sprang tegen Quick II uit Waalwijk en Juliana I uit Hensden tegen B.V.V. I uit Kaatsheuvel. Het belooft een spannende dag te worden. Zekere M. G. alhier had jl. Donder dagmiddag het ongeluk op de Hooge- vaart met paard en kar te water te raken. Door het flinke optreden der meisjes, werkzaam op de stoomhakkenfabrlek al daar, werden paard en kar weder op het droge gebracht. Behalve eenige ma- terieele schade liep alles gelukkig af. GEERTRUIDENBERG. Op Vrijdag 28 Mei des avonds half acht zal eene openbare raadsvergadering gehouden worden. vooreen gewone arbeiderswoning. Groo- lere woningen en bedrijven naar ver houding. Wat de aansluiting betreft zal veel afhangen van aansluiting der ge meenten Oosterhout en Dongen schouwing te overtuigen Hoe spoedig nu de Kipel verrees en op het altaar een beeld der Moedermaagd werd verheven, behoeft niet gezegd. Eu dat Mirta hier op buitengewone wijze de gebeden harer kinderen verboorde en aldus bewees, dat zij het plan dezer stichting den landman had Ingegeven, verzekert de overlevering. Toen andersdenkenden zich van de kapel meester maakten, wierpen zij bet beeld als een nutteloos voorwerp bulten het heiligdom. Maar den volgenden moigcn stond het weer op zijn oude plaats en zoo dikwijls het uit de Kapel verwijderd werd, zoo dikwijls keerde het weerom. Ten laatste vonden eenige landslieden 't beeldje terug in een boom. Veiligheidshalve b.-acht een priester het naar de Kerk in Oudheusdeo, waar onder Elshout behoorde. Doch niet Oudheusdeo, maar Els hout was de plaats, waar Maria wilde zetelen. Het bécldje keerde terug naar den boom waar het gevonden was. In 1688 kregen dc Katholieken van Oudheusdeo oogluikend verlof In laatst genoemde plaats een nietige schuurkerk te bouwen. Hier werd het beeldje ge plaatst en Pastoor Martlnus Veirdonek bepaalde, dat het Eogel des Heeren voortaan dagelijks geluid en Zaterdags het Lof ter cere van Maria gehouden zou worden, waf heden ten dage nog geschiedt. Zoo zal dan a.s. Zondag het eeuwen oude beeldje weder komen op de plaats, waar het zevenhonderd jaar geleden ook was. Des morgens zal door een algemeene H. Communie de plechtige biddag worden begonnen. Om 10 uur Solemoeele Hoogmis. Om half 2 Rozenhoedje, waarna Lof en Ommegang. De Stoet zal door Com missarissen van Orde voor de Kerk in elkaar worden gezet, welke uit ongeveer 25 verschillende deelen zal bestaan en wordt er gezamenlijk, onder het zingen van liederen, naar de Maria Kapel ge trokken. Het processie-comité rekent op ieders medewerking om de goede orde te be waren. Aan de Kapel zal een toespraak wor den gehouden De sluiting zal plaats lubben lu dc Parochiekerk door geza- Aangewezen daif kf. Henseu met uo. 1. DRLJNEN. In ile gistereu avond gehou den vergadering van de Veiling Vereeniging //de Langstraat* werd besloten tot het pluk ken »au kruisbessen ortr te gaan. Verder is men ook van plan om een bergplaats iu deze gemeente by te zoeken en deze voor- loopig te houden bij M. Pulles. BESOljEN. Binnenkort zullen in deze gemeente wederom worden gehouden de schietoefeningen tot verhooging van !s Lands weerkracht. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen, kunnen zich hiertoe aanmelden ter secretarie voor den eersten Juni. Het jaarlijksch onderzoek van ver lofgangers der Militie van de lichtingen 1913, 1916 en 1917 zal, voor zoover deze gemeente betreft, plaats hebben te Waalwijk op Doaderdag 17 Juni 1920 des voorin, te 9 uur In de Boterwaag. BESOIJEN. De vereenigingen, welke dit seizoen bi) R. W. B. niet zijn opge komen, zijn allen verplicht een ruime schadevergoeding aan R. W. B. te beta len, ofwel alsnog te komen spelen. N. A. C. III Breda heeft de sportiefste weg gekozen en zal 30 Mei tegen R.W.B. voor de competitie komen spelen. Aanvang 2 uur terrein R.W.B. 4 uu' R.W.B. Ill-Excrlslo- II Waaldijk. BESOIJEN. Bij de Donderdagavond gehouden verpachting van de landerijen van den Buitenpolder was de opbrengst beduidend minder dan het vorig jaar. De kleisteeg bracht op f 31.— tegen f 89. het vorig jaar. De nieuwe weg f 293.— tegen f 660.— het vorig jaar. De oude straat f 190.— tegen f 300-— het vorig jaar. De oude kade f 11.— tegen f 41.— het vorig jaar. De burgemeester dezer gemeente, de EdelAchtb. Heer J Verwiel is door de Ned. Vereeniging voor Gemeente belangen uitgenoodigd om zitting te nemen in de examencommissie voor het afnemen van het mondeling examen candidaat-gemeentesecretaris, te houden in Juni. Kaatsheuvel, 28 Mei 1920. Vervolg Jubileum. Het zangkoor voerde op zeer ver dienstelijke wijze de 3-stemmen mis van Perosi uit. Na het Evangelie beklom Mgr. Völker zelf den kansel. Met de woorden uit het Magnificat loofde hij den Heer voor alles wat Hij hem ge schonken had. Hij bracht in herinnering hoe hij steeds vanaf den dag dat hij priester gewijd werd. Zijn steun heeft mogen ondervinden en hoe hij die vooral ondervonden heeft in de 19 jaren van zijn herderschap in Kaatsheuvel. Hij sprak de hoop uit dat de band der gehoorzaamheid tusschen hem en zijne parochianen steeds hechter, de band des gebeds steeds inniger en de band der liefde steeds nauwer zou worden, om alzoo met al zijne parochia nen eens vereenigd te mogen worden in den hemel, 't Was een welsprekende, overtuigende en hartelijke rede. zooals we die van onzen pastoor gewoon zijn. Ongekunsteld, welgemeend, oprecht en geheel volgens zijn onkreukbare ideëen. Na de predikatie werd de H. Mis voortgezet, die besloten werd men den grooten Te Deum Laudamus van Joh Verhulst en een „Tantum Ergo" van Marinus. Direct na de Hoogmis begon de receptie in de keurig versierde zaal van de pastorie, 't Was een stroom belangstellenden. Alle besturen-van ver eenigingen, bonden en instellingen waren present, zoowel op sociaal als kerkelijk of wereldlijk gebied. Ook veie particu lieren, waaronder een voorname groep uit de dameswereld, kwam mede Mgr. Völker én met zijn jubileum én met zijn onderscheiding complimenteeren- Ónder- tusschen bracht de harm. Apollo een aubade in den tuin der pastorie. Om half drie was het plechtig Lof, waarna op keurige wijze de priestercantate van Haagh werd uitgevoerd en de geheele kerk met het „GrooteGod, U loven wij" waardig sloot. Met een serenade door de harmonie van het Kon. Muziek- LOON-OP-ZAND. J.l. Zaterdag werd hier het 40-jarlg priesterfeest van den Z.Eerw. heer Pastoor E. Muré feestelijk herdacht. Priesterkoor en pastorie waren netjes versierd eD een mooie eereboog prijkte de poort en was 's avonds aardig electrlsch verlicht. Neerlands vlag wapperde huls aan huis. Klokkegelui kondigde den plechtlgen H. Dienst aan, die te 10 uur begon en werd opgc- dragen door den Z.Eerw. |ubllarlv, ge assisteerd door den Z.Eerw. heer Kamp, pastoor te St. Joachimsmoer en deu WelEerw. heer kapelaan Veeken alhier, deze hield eene hartelijke feestpredikatie. Om 12 uur brachten de kinderen der beide scholen onder leiding van Eerw. Zusters en hunne onderwijzers en onder wijzeressen eene ovatie en zongen aar dige liedjes ook de hier opgeuotneu Oostenrijksche kinderen deden dit af zonderlijk. Een paar lieve toesprakeu werden gehouden mooie gescheoken werden vereerd. Het was een aantrekke lijk tooneehje en de Eerw. Jubilaris was er al9 bijzonder kindervriend zeer mee in z'jn nopjes en sprak een gemoedelijk woord tot de kleinen, een waardeeieud woord van dank tot het onderwijzend personeel. Om half een brachten de 3 muzlel- vereenlglngen met nog andere gezel schappen een korte aubade en weid het geschenk der parochianen, een prachtig stel kandelaars van Russisch zilver voor de 3 altaren, ouder een wel sprekend woord van den kerkmeester, den WelEd. heer J. B. F. van den Heuvel, den Jubileerenden Herder aaugebodn die het onder een innig woord van daulc gaarne aanvaardde. Van 1 tot 2 uur was 't receptie, waarbij autoriteiten en vele anderen deu Feesteling nog persoonlijk glngeu gcluk- wenscheo. Van 3 uur tot half zes was liet concert bij afwisseling gegeven door >Concordia*, »Echo der Duinen* eu Sophia's-Vereeniglng*, waarbij evenals des morgens bij de aubade door deu Voorzitter van »Loonopzand-Voorul; nu door de respectieve presidenten der Vereenigingen den Eerw. Herder werd toegesproken en door dezen allerharte lijkst werden beantwoord. Bijzonder gut werden de muzikanten en zangers ont haald. Een plechtig Lof sloot het feest, waarin de Z.Eerw. Jubilaris een toe spraak hield, uiting gaf aan het gccu op dezen gewichtigen dag la hem om ging ca al zijn parochlaneu ziju cliepge- voelden dank bracht voor de hulde hem als priester zoo algeuieon en zoo uitbundig bewezen. Het feest heeft een uitstekend ver loop gehad en zal èn voor den Eerw. Herder èn voor de parochianen uog lang in aangename herinnering blijveu. Toen >Concordia€ met den leu prijs ln de le afdeellng van het Concours te Oss j.l. Zondag te half acht per train terugkeerde, werd ze in haar netjes Ver sierd lokaal door »Kcko der Duinen* verwelkomd. Onnoodlg te zeggen, dat er heel den avond gefuifd werd eu deu 2en Pinksterdag was het opnieuw feest en trok men zegevierend door de straten. gezelschap „Euphonia" om 6'/a uur n.m. werd de officieele feestviering gesloten. Onze parochie heeft op waardige wijze haar welgemeende sympathie met haar HoogEerw. Pastoor Mgr. Völker op dezen dag doen blijken en 't is den wensch van allen, dat Mgr. Völker nog een lange reeks van jaren tot zegen voor zijne parochianen voor Kaatsheuvel behouden moge blijven. -■ Ten overstaan van architect Jos. Donders te Tilburg had Dinsdagavond alhier de aanbesteding plaats van 20 arbeiderwoningen in de Telefoonstraat voor rekening der bouwvereeniging alhier. Ingeschreven werd als volgt J. W. v. d. Schoot, Tilburg f 143.000 A. J. v. Oosterhout, Tilburg f 142.600 Wed. J. v. Riel-Mulders,Tilburg f 142.300 W.J.d. Vries&A.J.Mols,Tilburg f 142.000 f 142.000 f 140.526 f 138.289 f 134.800 f 133.210 SPRANG. A.s. Zondag dos voorm. 9,30 uur en des nam. 6 uur, hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. L L. Both van Spijk. Ds, S. Gfóeur Veld, jji cdibaut Lij A. v. Tongeren, Tilburg C. Horvers, Tilburg W. v. Loon Zn., Tilburg H. Michael, Tilburg C. Michael, Vrijh.-Capelle M.V. tot aanneming van Werken in N.-B., Dir. A. Weijts's, Bosch f 128.190 oh. Appel, Tilburg f 128.180 Gunning volgens bestek. De raad onzer gemeente is bijeen geroepen tot het houden eener openbare vergadering op Zaterdag 30 Mei om 2'/2 uur n.m. De gecombineerde vergadering van gemeentebesturen in Café Snoeren op Woensdagmiddag onder leiding van Dr. Jenny Wijerman omtrent aansluiting bij de Waterleiding Mij. West Noord-Brabant heeft tot resultaat gehad voor zoover onze gemeente betreft, dat de aanwezige raadsleden zich allen voor aansluiting uitspraken. De kosten werden door den vooiziller geraamd op f f 10 per jaar LOON OP-ZAND. Onder de deeluc- mende vereenigingen aan het groot na tionaal concours van Muziekgezelschap pen te Oss behoorde ook onze harmonie >Concordia* Reeds laeg te voren werd door trouw bezochte repetitle's de dag voorbereid. En waailijk, Icd Pinksterdag was het een gloriedag voor onze hai- monle, door het behalen van den eersten prijs in de eerste afdeellng. Dit succci heeft zij te danken aan het energiek optreden van haren zeer bekwamen lu~ structeur, den WelEd. heer A. j. Roeien te Breda, die tevens den tweeden dlrec- teursprijs verwierf. De moeilijke nummers >Melaoge Opé'a Lohengrin* en >Marche aux Flambeaux No. 1* werden op mees terlijke wijze vertolkt, een hooge eer voor den kranigen Instructeur. Een spontane huldebetuiging viel »Cou- cordia ten deel bij hare aankomst alhier. In haar lokaal, dat keurig was versierd, stond op het podium de lledertafel >Echo der duinen*, wettce dc bekroonde zuster vereniging verwelkomde. De president dankte de lledertafel en geheel Loon- op-Zand voor de keurige ontvangst aan het triomfeerende corps bereid. Tot laat ln den avond was bet een gezellige drukte ln het lokaal en menig glaasje werd gedronken op den zoo buitenge woon succesvollen uitslag. .Leve de bekwame kranige Instructeur. Leve »Concordla*. HEUSDEN, 29 Mei 1920. De keuring der Nat. Militie heeft voor deze gemeente plaats 14 Juni e.k.'t Getal jongelui dezer lichtiug bedraagt 24. Om in deu WOulugtiUüd te VQüialeü êöHpü duui dë fa. Ba»u es ÜëfU- lüdijkciJ zang, 1 itulUuj Clgü Ctt ÖrucJlcti©.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6