IK@EE0KD£K STUKKE». KERKNIEUWS. Provinciaal Nieuws generaals Rocduef, Allief cu Grosny vermoord. Grleksche troepen zijn bij Adrla- uopel de Marltsa overgetrokken doch zijn door de Turken teruggeslagen. Dezen hebben, naar verluidt, op den westelijken oever van de rivier stellingen betrokken. De Min. van bultenlandsche zaken der Ver. Staten deelde aan de Dultsche regeering mede, dat een credlet van 45,000,000 dollar met vleeschexport- fi ma's fs afgesloten. De verscheping vau levensmiddelen naar Duitschland kan onmiddellijk plaats hebben. Dr. Trimborn, de leider van het Centrum in Duitschland is met de vor ming van een nieuw kabinet belast. Warren Harring is gekozen tot cnndidaat der republikeinsche partij in de Vereenigde Staten van Amerika. De strijd belooft heftig te worden. In verband met e geruchten over een Frsrsch-Bdgisch verbood schryf: de /yEtoile Beige, dst de onderhmdelingen op het uogenblik slechts orer een militaire over eenkomst loopen en niet over een verdrag, zooals er iodertyd tusrcher. Oostemijk en Duitschland bestond. Indien Frankrijk op een andere wijze bedreigd werd dan door schending van de Belgische grenzen, dan zou België niet verplicht kunnen worden in te grijpeD. Er worden dan ook slechts ge- meenschsppelyke militaire maattegelen be sproken, die genomen zouden worden, zoo •ventneel een nieuwe schendiug *aa het Belgische grondgebied plaats vond. onzen terugkeer, ioplaats van het thans voorgeschreven gebed onder 'de H. Mis voor epistel, na offerande en communie tegen de uiterlijke tijdsomstandighede op gelijke wijze zullen bidden het gebed dat aanvangt: >God die allen* uit den votiefmis tot Voortplanting des Geloofs Wij van onzen kant, zullen intusschen niet ophouden onze dierbare dlocesanen allen aan God aan te bevelen en gij allen zult op die wijze, naar wij hopen, met ons aanspraak kunnen maken bij God op de rijke hemelsche belooningen, waar mede Hij den arbeid Zijner getrouwe missionarissen op bijzondere wijze een maal zal vergelden. Gedurende onze afwezigheid zal het bestuur van het bisdom worden gevoerd door onzen Hoogwaardigen vic.-gen Mgr. J. Pompen, aan wiens wijsheid voorzichtigheid en onverdroten werk zaamheid ons bisdom reeds zoovele, zoo groote en zoo gewichtige diensten te danken heeft. Een Herderlijk schrijven van M%r. A. F. Diepen Z. D. H. Arnold Frans Diepen richtte zich Zondag door onderstaand herderlijk schrijven tot zijn dlocesanen Het heeft Z. H. Paus Benedictus XV behaagd, dierbare dlocesaneo, bij decreet der H. Congregatie tot voortplanting des Geloofs, van 6 Maart 1920, ons te benoemen tot apostolisch Visitator van Denemarken, Noorwegen en Zweden. Wij onti/lngen daarbij van Z. H. de op dracht ten minste de voornaamste pa rochies of staties, kloosters en katholieke instellingen dezer drie Apostolische Vicariaten te gaan bezoeken om aan den H. Stoel verslag uit te brengen van hun toestand, en. in overleg met H. H. D. D. H. H. de Apostolische Vicarl van Kopenhagen, Stokholm en Cbrlstianla aan de H. Congregatie bovengenoemd voorstellen te doen, omtrent alles, wat den voortgang en den bloei van den katholieken godsdienst in dleMlssislanden kan bevorderen en verzekeren, Gelijk Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum, de Prefect der H. Congregatie tot voortplanting des Geloofs, ons schreef vertrouwt Z. H. ons door deze gewichtige zending een waren missionnaris-arbeid toe en nog wel een van niet geringe beteekenis. Wij zijn ons dan ook ten volle bewust van^de groote belangen voor Gods eer en voor het heil der zielen, die met het al of niet slagen onzer zending gemoeid zijn. Daarom juist zien wij, tegen de ons opgedragen taak, die wij in blijmoedige onderwerping aan de wenschen van Z.H. aanvaarden, nog meer op, dao om de moelelijkhedea der verre tochteu in vaak onherbergzame streken, welke wij zullen hebben af te leggen, en om h:t ofter eener afwezigheid van wellicht meer dan twee maanden uit ons dierbaar bisdom, dat deze zending ons oplegt. Wij vertrouwen Intusschen dat het Goddelijk Hart van Jezns, onder Wiens bescherming wij dezen onzen missie arbeid stellen, op de voorbede der Zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch, ons Zij milde zegeningen niet zal onthouder, opdat door ons toedoen, nlettegenstaan ie onse geringheid, Zijn Naam, onder die volkeren moge verheerlijkt worden, vetheerlijkt niet alleen door de ongeveer dc tig dui zend katholieken, die daar thans ge /onden worden, maar ook door die honderd- duizendtallen van inwoners, die d ar nog het licht van het ware geloof missen, doch bij wie, naar het schijnt, zich een merkbare toenadering 'ot de Ka holieke Kerk begint te openbaren. Voor ons vertrek meeoen wij echter aan onze dierbare diocesanen den steun te mogen vragen van een voortdurend gebed voor het welslagen dezer onder neming. Wij vragen deze geestelijke aal moes aan u allen, zonder uitzondering. Wij vragen ze ter liefde van Jezus en Maria. Weest ons dan allen indachtig, >opdat wij in vrede, welstand en blijdschap tot u mogen terugkeeren,* zooals de H. Kerk ons in het relsgebed iaat bidden, doch vooral, opdat 's Hoeren zegen aan onze reis naar die Missielanden die goede uitkomsten moge verleeneo, welke het zichtbaar Opperhoofd der H. Kerk zjch van de toevertrouwde zending durft be loven. Overtuigd, zoowel van den onweer- staanbaren Invloed bij God van het openbaar en eensgezind gebed, als van het verlangen onzer priesters ons dien steun te verleenen, schrijven wij boven dien voor, dat dezen, vanaf den dag, waarop hun dit besluit bekend is, tot Buiten verantwoordelijkheid der RedacUe Geachte Redactie Dezer dagen kwam mij ter oore, dat in de laatste raadsvergadering de heer IJpelaar, bij de benoeming van een onderwijzer, niet blanco heeft gestemd. Dat een goede geest hem de geschre ven briefjcs heeft m:de gegeven. Mag dit volgens de wet Wie kan mij hierop eens antwoord geven Ik dank u, geachte Redactie, voor de verleende plaatsruimte. L. H. Kaatsheuvel, 14 Juni '20 Geertruldenberg's Gemeenteraad. Mijnheer de Redacttur. Mag ik, naar aanleiding van het inge zonden stuk van den heer Segcren, een kleine plaatsruimte. Nadat de weihouder nog eens heeft uiteengezet de bekende en beruchte zaak van den dam in de vestingsgracht, zegt hij dit te doen omdat de vergade ring van den raad werkelijk veel te lang duurt. Werkelijk, mijnheer de Redacteur, de wethouder spreekt hier de waarheid en niets anders dan de werkelijke waarheid. Sinds vijf maal ben ik eens wezen luis teren, maar nog nooit heb ik een ver gadering meegemaakt die nu eens op een fatsoenlijk uur was afgeloopen. Daar heb je me nu die laatste vergadering 't moest zijo afgeloopeo, cc waarachtig, hier moest men nog gaao beginnen met de behandeling van de agenda. Bijna anderhalf uur heeft mtn volgepraat over zaken van geen beteekenis. En wat ik nu ma ir niet begrijpen kan is, dat de Voorzit; er op het gekke van die loslippigheid wijst ea een minuut daarna zelf ook weer ia die breedspra kigheid vervalt. Zoolang onze Voorzi ter te graag mee moelvechr, zoolang za'. de raad van onze stad een treurige verrn lardheid behou den en bovendien niets uitvoeren. Mijnheer de Redacteur, dat alles is voor onze stad zoo jammer en vele welmeenende volbloed Bergenaren zou den gaarne zien dat het er een beetje anders naar toe ging. Mag ik%de Voorzitter van onze ge meenteraad daarom eet s een goeden raad. geven Ja? Welnu, geachte Bu'gemeester, gaat eens naar 't Veer ea spreekt daar met den Burgemeester over de leiding van een raadsvergade log. Vraag hem eens hoe hij het daar doet. Hij zal u zeggen, dat daar vao te voren alles door daarvoor aangewezen com missies wordt ondeizoch', welke daarna rapport uitbrengen die met de noodlge stukken voor de leden tei visie worden nedergelegd. Het resultaat is dan dat er niet zoo in het wilde wordt gekletst maar dat er wat wordt verricht, werkelijk iets in het beiang van de gemeeote wordt gedaan. Dat ziet men toch. Vergelijk 't Veer maar eens met onze s'ad. Ik hoop, en velen roet mij, dat onze leden zich in het vervolg eens wat zullen matigen in het kletsen maar wat meer zullen gaan uitvoeren. Nog eens, aan den Voorzitter is het dat zulks geschiede. Zegt het reglement van orde niet dat slechts 3 maal door een lid over een en 't zelfde onderwerp 't woord mag worden gevoerd Zoo niet, aan mijnheer Tak de taak den Voorzitter te verzoeken zulks spoedig in te voeren. Mijnheer de Redacteur, nogmaals mijn dank voor de verleende plaatsruimte. X. Waalwijk, 16 Juni 1920. De optocht der H. Kindsheid die >epaald was op Maandag a.s, is thans vastgesteld op Zaterdag-namiddag ten 2.30 uur. De eind-examens der Middelbare Mandelsdagschool worden schriftelijk gehouden van 21 tot 26 juni ea mon deling op 5 Juli aanstaande. De inleveriog van wapenen, klee ding- en uitrustingstukken en ledergoed voor de verlofgangers der Landweer lichtingen 1916 b. en c. zal plaats heb ben alhier in de openbare school op 21 Juli a.s. om half drie, ook voor de ge meenten Besoijen en Baardwijk. Gisterenavond had ten raadhulze alhier, op ultnoodlglng van de Burge meesters van Waalwijk, Besoijen en Baard wijk ecne bijeenkomst piaats met het be stuur van de afdeellng van den Boeren bond, ter bespreking van de mogelijkheid tot verlaging van den melkprijs in de drie gemeenten. Ofschoon indegeheele omgeviug de prijs varieett van 14 tot 16 cent per liter, wordt door de boeren hier nog steeds 18 cent ge;raagd, in Besoijen voor thuisbezorgde melk zelfs 19 cenr. Door den Voorzitter vac den Boerenbond werd al terstond medege deeld, dat deze aangelegenheid in de vergadering van het bestuur dier corpo ratie was besproken en dat daar besloten was de prijzen te handhaven. De po gingen door de Burgemeesters aange wend om althans eenige concessie te krijgen, leverden geen resultaat op, zoodat men zonder eenlg resultaat te hebben bereikt, uiteen ging. Het is dus te verwachten, dat voor de drie gemeen ten op voorste! van de Burgemeesters maximumprijzen zullen worden vastge steld door den Minister, waarvan een zoogenaamde melkoorlog in onze ge meente het gevolg zal zijn met al het onaangename daaraan verbonden, tenzij de boeren tot eenige toegevendheid bereid zijn. Door de Vereeniglng voor Ge meentebelangen is vrijstelling verleend van het voorbereidend examen voor de Gemeente-admiolstraiie aan de bezitters van het einddiploma der albicr geves- t'gde Midd-lbare Hinde'sd^g--chool. Sinds Zondagnamiddag is spoorloos verdwenen zekere C. v. d. V. Hij heeft dien middag nog de godsdienstoefening bijgewoond, doch nadien niet mee: in zijn wouing teruggekeerd. Men vreest dat de man, die zeer in zichzelf gekeerd wa9, op ongelukkige wijze aan het einde van zijn leven gekomen is. Tot heden is niets naders omtrent hem bekend ge worden. Verleden Zondag had onder groote belangstelling een estafette-wedstrijd plaats voor de leden der Wielerclub de Zwaluw». De route liep laugs de Putsteeg, Drongelsche dijk, Zomerdijk en Winterdijk terug. Vier maal werd deze rondte gerfeflakt, ongeveer een af stand van 30 K.M., gereden door 2 ploegen van 5 man. Wïnoaors waren C. Dekkers, v. d. Linden, Maas, Vethclst en van Eeten. Daar de weg slecht was en het estafette-rijden met tijdverlies gepaard gaat, kan een tijd van 55 mi nuten zeer goed genoemd worden. Aanstaanden Zondag clubtocht naar de Raaijberg bij Bergen-op-Zoom met deel name aan den wedstrijd. Afrit 5 uur des morgens Marktplein. Deelnemers kunnen zich opgeven bij A. Nells, secretaris. Na eerst op Zondag 6 Juni H. V. V." te hebben geslagen, kwam onze R. K. V. V. „Hercules" 1.1. Zondag e Capelle uit tegen „B. V. V." Kaats heuvel. In 'n goed gespeelde wedstrijd wist „Hercules" met 1—0 te zegevieren. Daarna kwam de strijd tegen „R. W. B." uit Besoijen. Jammer, dat door nood zakelijk vertrek van eenige spelers dercules in dezen wedstrijd eenigszins ehandicapt was, anders had ze stellig de 2—0 nederlaag niet geleden, vooral als men nagaat, dat één der twee doel punten gemaakt werd door een Hercules speler zelf, door een zeer ongelukkig toeval. Hercules behaalde daardoor den 2en prijs, een verguld zilveren medaille. 'n Woord van hulde voor. deze kranige t K. Voetbalvereeniging, die op alle seriewedstrijden, waaraan ze dit jaar eelnam, een prijs wist te behalen. Ia de jongste najaarszittlog heeft de heer Haaiman (s.-d.) een motie Inge diend, strekkende om aan de Staten medezeggingschap te geven inzake de 'rovinclale Noordbrabantsche Electricl- teits-Maatschappij. Deze motie werd naar Ged. Staten gerenvoyeerd. Dezen hebben er den raad van toezicht der P N.E.M. over gehoord. Hoewel van meening, dat iet met de stichting van de P.N.E.M. en de bemoeiingen, die daaraan ten grondslag lagen, in strijd is, dat de Staten meer direeten invloed op de zaken van de P.N.E.M. dan zij thans hebben zouden kunnen gaan uitoefenen, stelt de raad van toezicht voor, om aan den wensch van onderscheidene Statenledentegemoet te komen, het aantal commissarissen van tof 9 uit te breiden en dan in deze en een bestaande vacature uitsluitend Statenleden te kiezen, terwijl in de vaca ture in den raad van toezicht eveneens een Statenlid zou kunnen worden ge kozen. In dezelfde najaarszittlog is een motie ngedlend door 24 leden om de van de gemeenten gevorderde bijdrage van ge middeld f 1500 per K. M. kabel voor aansluiting aan het net te doen vervallen en deze kosten ten laste van de P. N. ,M. te brengen. Daaromtrent deelt de raad van toezicht mede, Jat die bijdrage gemotiveerd werd door het te verwachten nadeellg saldo der eerste exploltatlcjaren, dat nog giooter zal zijn dan oorspror- kelijk werd verwacht, nu de aansluiting van de kleine, voor het bedrijf van minder beteekenis zijnde gemeenten enorm veel kostbaarder is geworden. De bedoeling was uit deze bijdragen der gemeenten een reserve te vormen, waaruit de verliezen der eerste jaren geheel of althans grootendeels konden worden gedelgd. Gezien echter de tegen zin bij sommige gemeenten tegen het betalen van een afzonderlijke bijdrage en de meening van vele Statenleden, dat, wanneer het noodzakelijk was de P.N.E.M. door bijzondere maatregelen over de financieele moeilijkheden van de eerste bedrijfsjaren heen te helpen, zulks moest geschieden door de provin cie, heeft de raad van toezicht aan de directie in overweging gegeven, van de gemeenten niet meer bedoelde bijdragen te vorderen en ze aan de gemeenten, welke ze reeds betaalden, terug te geven. De uitkomsten van het bedrijf gedurende de eerste drie maanden van 1920 zijn betrekkelijk gunstig, de stroomafneming was aanzienlijk meer dan geraamd werd en de verwachting schijnt gewettigd, dat het bedrijf zonder extra financieelen steun zich op den duur zelf zal kunnen dekken en rehdabel worden. Mocht die verwachting niet verwezenlijkt worden, dan zou de raad van toezicht om een renteloos voorschot bij de provincie moeten aankloppen. Gedep. Staten kunnen zich met deze beschouwingen vereenigen. De stichting der R. K. Leergangen te Tilburg vraagt voor 1920 een subsidie van f 20.000, zijnde f 10.000 meer dan voorheen. (De bezoldiging van de do centen zal met f30.000 zijn te verhoogen.) Ged. Staten stellen voor, het subsidie op f 10.000 te bepalen. De Academie voor Beeldende Kunsten, afdeeling der R. K. Leergangen, vraagt een jaarlijksche subsidie van f5000. Ged. Staten stellen voor. over het jaar 1919 f2000 toe te cennen, doch in verband met de ver hoogde bijdrage aan de R.K. Leergangen in hun geheelen omvang, te berichten, dat van een bestendiging van een sub sidie voor de academie over 1920 en volgende jaren geen sprake meer kanzijn. Verder stellen Ged. Staten nog de volgende subsidiën voor: f 2500 aan elk der handelsdagscholen te Waal wij k. Bergen-op-Zoom, Eindhoven, Helmond, 's-Hertogenbosch en Roosen daal van de vereeniging Ons Middelbaar Onderwijs in Noord-Brabant en aan die te Oss van de Hanze, en f 500 aan het zedelijk lichaam Vereeniging van Vrou wen tot het geven van Onderwijs, te 's-Hertogebosch, ten behoeve van een opleidingscursus tot leerkrachten aan volkshuishoudscholen. Voor de Noordbrabantsche Vereeni ging tot bestrijding van Tuberculose wordt voorgesteld een subsidie van f2000 Verder stellen Ged. Staten eenige wijzigingen voor van het Algemeen Waterschapreglement 1904, waardoor een einde wordt gemaakt aan den toe stand, dat uitsluitend de groot giond- bezitters het stemrecht in de polder vergaderingen uitoefenen en dit stem recht ook wordt verleend aan kleine grondbezitters, naar gelang dit bezit kleiner of grooter is 1 tot 6 stemmen (21 H.A.) en verder 1 stem voor elke 20 H.A. daarboven. Verder wordt ook de benoeming van vrouwen in die waterschappen mogelijk gemaakt. Het hoofdbestuur van den Nederl. R.K. Bond van overheidspersoneel „St. Paulus", verzoekt ons opname van het volgende verslag Bovengenoemde organisatie (Afdeeling Waalwijk) hield op Maandag 14 dezer eene ledenvergadering in het gebouw der R. K. Werkliedenvereeniging. De vergadering was zeer goed bezocht. Na opening werd het woord verleend aan den heer Hendriks, lid van het Hoofdbestuur van St. Paulus te Rotter dam, die een uitvoerig overzicht gaf van de gevoerde actie inzake herziening der loonregeling. Na voorafgaande bespreking in be- stuurs- en ledenvergaderingen werd op 26 Maart j.l. een adres gericht aan het College van Burgemeester en Weth. der Gemeente Waalwijk, waarin werd ver zocht de loonregeling der Gemeente werklieden te herzien en te verhoogen. Aanvankelijk beschikte het College op dit verzoek afwijzend, ondanks het na der schriftelijk aangevoerde bewijs dat de thans geldende loonen te laag waren te achten. Het Bestuur verzocht daarom een onderhoud metHeeren Burgemeester en Wethouders, teneinde te trachten mondeling tot overeenstemming te ge raken. Ook zelfs een onderhoud oordeelden Heeren B. en W. oorspronkelijk over bodig en vruchteloos, aangezien zulks volgens hen toch geen resultaat kon hebben omdat hun standpunt daardoor toch geen wijziging zou ondergaan. Niettemin drong het Bestuur er op aan dit onderhoud toe te staan hetwelk dan ook hedenmorgen heeft plaats gehad. Bijdit onderhoud werd er van de zijde der organisatie met nadruk op ge wezen dat de thans geldende loonen zijn verre beneden die van een aantal andere groepen van Overheidspersoneel. Verder werd aangetoond dat deze loonen niet bieden een zoodanig redelijk be staansminimum als redelijk is te achten. Ter nadere motiveering van een en ander werd mede verwezen naar een tweetal paragrafen van het R. K. Gemeente program. Na uitvoerige bespreking van een- en ander werd namens Heeren B. en W. toegezegd dat eene herziening en ver hooging zou worden ter hand genomen. Mede werd toegezegd dat bij de behan deling daarvan de organisatie als zoo danig zou worden erkend en aan haar eene concept-wijziging ter beoordeeling zou worden toegezonden. Opmerkenswaard was bij de bespre king dezer aangelegenheid dat men zich, bijzonderlijk van de zijde van sommige bedrijfshoofden op het standpunt plaatste dat het op den weg van het personeel zou hebben gelegen dat zij zich te dezer zake hadden gewend tot deze Hoofden van takken van dienst of van bedrijven. Van de zijde der organisatie werd er op gewezen dat zulks zeer onorganisatorisch zoude zijn en men een dergelijke op vatting allerminst kon deelen. Een der gelijk standpunt bevreemd zeer. voor namelijk waar hetzelve blijkbaar ook werd gedeeld door die Hoofden van dienst, die zelve georganiseerd zijn in een organisatie die zoodanig standpunt allerminst als het hare beschouwd. De vergadering keurde goed hetgeen te dezer zake door het Bestuur was verricht. Verder sprak de vergadering als hare meening uit dat het standpunt, bovenbedoeld door haar niet kon worden aanvaard. Overleg, meer rechtstreeks met Heeren Hoofden van dienst zal gaarne worden aanvaard, mits het ge schiedde in den reglementairen vorm van georganiseerd overleg. 6 nieuwe leden traden als lid tot de vereeniging toe. Nadat verder enkele aangelegenheden van huishoudeiijken aard waren be handeld werd de vergadering gesloten. Gistera>ond werd door een wielrijder die nis een bezetene door de Groote Siraat reed. een hier nit Duitschland vertoevend meirje atogeredeD, waardoor het kwtm te allen en znlke ernstige kwetsuren opliep, d*t geneeskundige hulp is ingeroepen moeten worde-, BAARDWIJK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. omstreek* één our is de groote hontenloods achter de Rietmeubel, en Mandenfabriek der N.V. *Iadastria" alhier door onbekende oorzaak afgebrand. De loods die gevuld was met teenhout, Spaansch riet, rietmeubelen enz. is totaal in de ssch gelegd en veroorzaakte een ge weldige vlammenzee. Geen wonder dat het geheel* Laageind alsmede een deel van Waalwijk in rep en roer werd gebracht.%De brandspuiten van Baardwyk en Waalwijk konden het vour niet blnsscheD, de fabriek zelf wist men echter te behonden. Door wegwaaiende vonken liep een huis op imelyk grooten afstand van de fabriek ge vaar mede te worden aangetast, doch men wist dit te voorkomen. De aangebrachte .chade moet groot zijn, doch is naar men ons mededeelt nog niet met zeke» h id bepaald. Ook alhier zijn de pachtpryzen van looilaod leger dan het vorig jaar. De Ver- pachting echter van Lnderyen van den Algemeenen Arme van Baardwyk j.l. Maandag gehondeD, brach'. 2 maal zooveel op dan de vorige welke 8 jaren geleden plaats vond. De inlevering van de wapenen, goederen enz. door de verlofgangers van de landweer der lichtingen 1916b en 1916c uit deze Gemeente, moet plaats hebben te Waalwijk op 21 Jnli a.e. n.m. t.30 ore. BAARDWIJK. Naar wy vernemen, zal onze parochiekerk van den H. Clemeus electrisch worden verlicb». De werkaaimheden daarvoor zyn opgedragen aan de N. V. De Industrie te Waalwijk, zoodat verwacht mag worden dat bij feestelyke gelegenheden onze kerk in een zee van licht kan worden ge huld. DRUNEN. Bij de in deze gemeente gehouden woningtelling is de uitslag als volgt 410 woningen bewoond door de eigenaars, 159 verhuurde woningen en 9 woniogec, welke onbewoond zijc. Veilingberlcht 12 Juni Kruisbessen 15 ct. p. K.G. (meeldauwJV/a-S'/z c. p. Kg. Doperwten 18-21 c. p. Kg. Aardbeien 32 c. p. pond Bloemkool I 16 c. p. stuk. II 87, III 37a DRUNEN. Veiling 15 Juni, n.m. 4 uur. Kruisbessen 16 ct. per K.G. meeldauw 9 Erwten 19—21 Peulen 27 Tulnboonen 997a Bloemkool I 137a—l^/a II 9—107a III 27,—47a Kersen 91 Aardbeien 2728 pond. Komkommers I 107as,u^- II 5—9 Zaterdagmorgen bad alhier plaats de aanbesteding van steenrijden voor 8 i li i i i l

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2