DRUKWERKEN. Gemengd Nieuws. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Nieuws uit Ehusden Vraagt offftTt«. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL ZEVENBERGEN. Door B. en W. is aanbesteed het aanbrengen van keibe stratingen en steenslagdeklagen op den z.g. Achterdijk en den weg Zevenbergen HoekBlauwe Sluis. Laagste inschrijver B Oosters, Willemstad, doloritkeien f 82818, po- fierkeien f 93633. ROOSENDAAL. Zaterdagmiddag brak een hevige brand uit in de stalling van den heer Koopcnans aan de Wouw- sche Baan alhier. In minder dan geen tijd lag alles plat en onder de puinen werden twee kostelijke paarden begraven een dekhengst ter waarde van f 38000 en een ruin van 14000. Naar wij ver nemen waren deze dieren verzekerd. HEUSDEN,. 18 Juni 1920. Op de merriëokeu'iag voor het Militair certificaat werden 50 exemplaren gepresenteerd, waarvan er 27 het ver wierven. Vermeld dient, dat de heer P. v. d. Schans 6 en J, W. v. Branderhorst van Eethen 4 paarden bekroond zag. Bij de hooigrasverpachtiogen der Godshuizen waren de bestede prijzen nog beduidend lager dan de vorige week De opbrengst, bij beter gewas, was circa 45 pCt. lager dan het vorige jaar. Io het hartje van den nacht liep Woensdag in de Breestraat een kalf te joelen. Het is toen door dhr, B. B. bin nengehaald, bij wlen het is terug te be komen. OUD-HEUSDFN. Tot voorzitter van den polder Oud-Heusden en Elshout is herkozen de heer L. G. C. Verhoeven (Heusdeo). In de haven te Tilburg is opge haald het lijk van den sinds eenige dagen vermisten Heusdenaar J. B die eertijds werkzaam was op de Tilburgsche boot. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De keuring voor het militair cer tificaat, welke op Dinsdag 15 Juni werd gehouden, had tot uitslag, dat van de 60 aangeboden merriëo 27 met M. C. premie werden bekroond, n.l.Dora 4. j., zwart, van B. de Graaff te Genderen. Fatuba, 2 j., bruin, van C. B. Vos te Wijk. Diora, 4 j., bruin, van J. C. van Bokhoven te Herpt. Maria XLVIII, 9j., d. bruin, van C. B. Vos te Wijk. Een 5-jarige zwarte van J. Werther te Sprang. Fioralla, 2.j.. vos, van J. v. d. Heuvel Hz. te Genderen. Cora, 11 j., Zwart, vaD G. W. Braoderhorst te Eethen. Mina, 14 j., zwart, van denzelfden. Agrlta, 7 j. zwart, van denzelfden. Dorene, 4 j zwart, van denzelfden. Carita, 5 j., d. bruin, van P. v. d. Schans te Drongeleo. Dina III, 9j., r. bruin, van denzelfden. Ida, 16 j., d. bruin bles, van dezelfden. Aline, 8j„ r. bruin, van denzelfden. Dot, 4j., zwart, van denzelfden. Diate, 4 j bruin, van denzelfden. Baslle I, 6 j., bruin, van P Colijn te Heesbeen. Een 10-jarige vos van Mol Pauwels te Nieuw- kulk. Curate I 4 j, bruin van wed. J. Branderhorst te Eethen. Zermine I, 8 j. d. bruin van J. W. Burghout 'te Eethen Wera, 9 j. bruin van denzelfden. Balbine I, 6 j., zwart, van Kinderen G. J. Boll te Doeveren. Nelly, 11 j., zwart, van J. van Bergeijk Az. te Wijk, Badina, 6j. bruik van denzelfden. Witvoet III, 16j. b ulo, van. denzelfden. Cauda I, 5j., bruin, van D. S. 't Hooft en M. W. vao der Schans te Haarlemmermeer. Een 11- jarige bruine van W. Bleijenberg te Wijk. Kaatsheuvel, 19 Juni 1920. Zondag is in de kerk inden Berk dijk /ingebroken. De dieven hadden het op de de offerblokken gemunt. Twee waren opengebroken en twee andere droegen sporen van geweld. Er kan niet juist gezegd worden hoeveel vermist wordt. Men weet van de daders niets, dan dat een paar ongunstig uitziende individuen op den namiddag gezien zijn. Pater Joachim zal Zondagmiddag in de Parochie Bergdijk alhier de plech tige intronisatie van de parochie Berg dijk aan het H. Hart verrichten. De harmonie van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" zal de plechtigheid met muziek opluisteren. De harmonie van het Kon. Muziek gezelschap „Euphonia" bracht Dinsdag avond een serenade in de Sprangsche Straat bij den heer Mosselveld, die 40 jaar lid der harmonie en 40 jaar getrouwd was, terwijl tevëns zijn dochter in het huwelijk trad met den heer Kleijsen, ook lid van de Harmonie „Euphonia". De serenade bracht begrijpelijk veel volk op de been. De plechtige opening der schiet baan is acht dagen uitgesteld, daar de baan niet geheel door den kapitein met de inspectie belast kan worden goed gekeurd. De onderste gedeelten der kogelvangers moeten beplankt en met grint opgevuld worden. De afdeeling Kaatsheuvel van den R.K. Bond van Kantoor- en Handelsbe dienden richtte zich met een verzoek schrift tot de R. K. Fabrikantenbonden om jaarlijks 14 dagen vacantie met 14 dagen extra bijbetaling van salaris. Wilhelmina speelde Zondag tegen Achilles. Tilburg een vriendschappelijken match. Voor rust was Wilhelmina de sterkste en wist dit met 0 uit te drukken. Het tweede gedeelte van den wedstrijd was echter Achilles verreweg de baas en zelf geheel onkwetsbaar, zoodat het einde kwam met een 21 overwinning van Achilles. Prijsvlucht Dourdam van de post duivenvereniging „De Combinatie". Lostijd 6.40 u. Maandag 14 Juni, uitslag: 1 v. Dun 5.4 21. 2 Opperman 5.50.9, 3 Pijnenburg 6.47.47, 4 Th. Ligtvoet 6 48 43, 5 Ligtvoet 6 53 5. 6 P Kemme- ren 6.53 12, 7 de Wit 7.0.26, 8 Pijnen burg 7 19.29, 9 v. Beers 7 39 0. 10 Hen driks 7.46,33, 11 Opperman 7.58 34, 12 Th. Ligtvoet 8 2.12. Een Reuze-luchtschip. Een Amerikaansche belangengemeen schap heeft bij de Zeppelinwerf een luchtschip van 700.000 dollar besteld voor de instelling van een luchtscheep- vaartdienst New-York—LondenBerlijn. In verband hiermede deelt de pers een verklaring mede van kolonel Hensley, den leider van de luchtvaartafdeeling van het Amerikaansche departement van oorlogin de begrootingscommissie van het Amerikaansche Huis. Hij zeide, dat de Duitsche metalen vliegtuigen, alle Amerikaansche, die toen gebruikt wer den, minderwaardig deden schijnen en eischte invoering van dergelijke metalen types. In de ontwikkeling van het lucht schip is Duitschiand zijns inziens alle andere landen jaren voor. In November 1919 had hij het bouwplan voor het Duitsche luchtschip L.Z. 125, voor 100 000 dollar gekocht, welk luchtschip voor een luchtaanval op New-York be stemd was geweest. Dit luchtschip kon een snelheid ontwikkelen van 92 Engel- sche mijl. zonder te moeten stoppen, met 12 passagiers op 40 graden noorder breedte een reis om de wereld maken. Het had daarvoor benzine genoeg voor aan boord. De inhoud van het luchtschip was ongeveer 98.900 kubieke meter grooter dan dien van het grootste Ame rikaansche marine-luchtschip, dat in Engeland is- gebouwd, de R. 38, welke 2 millioen dollar heeft gekost. De aan koop van het Duitsche bouwplan van de L.Z. 125 verzekert Amerika een voor sprong voor tien jaren. Het betreft hier, zegt de Duitsche pers, de bouwplannen van een luchtschip, dat in het laatste oorlogsjaar besteld is, maar niet meer gebouwd en dat 238 meter lang is met een grootste doorsnede van 29 meter en een inhoud van 108.000 kubieke meter gas. Het heeft tien motoren elk van 260 paardekracht en kan 80.000 K.G. nuttige last vervoeren bij een statische maximum-hoogte van ongeveer 8000 meter en een uur-snelheid van ongeveer 124 K.M. De papierduurte In verband met het vermoeden, dat nog hoogere loonen gevraagd zullen worden, waarvan dan een bedenkelijke toestand het gevolg zal zijn, heeft de „Weekly Newspaper and Periodical Proprietors' Association" een circulaire uitgegeven, waarin de hooge productie kosten worden uiteengezet, welke de uitgevers te bestrijden hebben. De voor waarden, waaronder zij thans werken, zijn 1. Hooge prijzen van papier, cliché's, teekeningen en belastingen. 2. Hopgere salarissen en loonen. 3. Gewijzigde arbeidsvoorwaarden, zooals aantal werkuren, overwerk, va- canties enz. 4. Hoogere spoor- en expeditiekosten. Vóór den oorlog kostte couranten papier in Engeland 15 cent per K G., terwijl het nu 96 cent per K.G. kost en meer. En dan zijn er reeds elf ver schillende verhoogingen in de druk kosten geweest, loopende van 120 pCt tot 200 pCt. totaal. Voor een 32-zijdig weekblad met een oplaag van 150.000 exemplaren be- teekent dit een verhooging van de druk kosten alleen van tusschen de 5000 p.st. en 6000 p.st. per jaar. Een uitgave, welke 20 ton papier per week noodig heeft, besteedde vóór den oorlog aan papier 186 p.st. per week, d.i. minder dan 10.000 p.st. per jaar. De tegenwoordige kosten voor een dergelijke uitgave, gedrukt op papier van 96 cent per K.G., is 1156 p.st., dus d.i. 970 p.st. per week of 50.440 p.st. per jaar meer. Geprobeerd is deze verhoogde pro ductiekosten te bestrijden, door inkrim ping van het redactioneele gedeelte, opvoering der abonnementsprijzen en door belangrijke verhoogingen van de advertentietarieven. Deze maatregelen echter zijn geheel onvoldoende gebleken om de verhoogde kosten te dekken, zoodat vele bladen thans inderdaad met een belangrijk verlies werken Deze voorwaarden tasten noodzake lijkerwijs meer de kleinere bladen aan, dan de grootere en het is te voorzien, dat in het algemeen deze kleinere bladen in verhouding veel meer arbeidskrachten zullen noodig hebben dan de grootere, zoodat wanneer de toestanden zich niet wijzigen, vele kleinere bladen het zullen moeten opgeven als hun reserve is uit geput. Waardoor dan werkeloosheid zal ontstaan, enz. Zindtgmiddag circa 4 uur heeft op ien Bosschen weg bij Qaatre B-as een oogp ink plaats gehad. Een familie uit Waspik reed met een auto in de richting van Den Bosch. Vlak d*arachter reed een motor mei -■ijspaa wagen, waarin een heer en dame o t Breda, Bij het k'uispont ^Qaatre Bras* kwam een wielriyder oit de richting Oister- wijk. De motonyder wilde op het laatste oogenblik uitwyken, waardoor hij gegrepen werd door de aoto, met het orgelukkig ge- olg, dat motor net zijspan tweemaal om sloegen de motor was nagenoeg gebeel verb.ijzeld. De motorrijder -en de dame kwamen er met den schrik en eenige hoid- •wtvellingen af. Dr. E. van der Heyden uit Oisterwijk verleende de eerste geneeskundige hulp. Door de rykspolitie werd tegen een der bestnnrders proces-verbaal opgemaakt. Te Deventer zijn gedorende de diogi kermisweek 23 personen verbaliseerd wegens openbare dronkenschap, tegen 15 tijdens de aatte kermis in 1919, De gemeenteraad van Kollumerland leeft het tapverbod vfh 's Zaterdagsmiddags 12 nar tot Matndagsmorgens 8 nar, nog verscherpt met de bepaling, dat niet alleen geen sterke drank getapt of toegediend mag wordeD, maar deze zelfs niet in het lokaal aanwezig mag zijn Een hevige brand woedt in de haven van Kobe en levert groot gevaar op vooi vele Japansche en bnitenlandsche schepen, waarmede de haven vol ligt. Een en twintig lichters met gasoline, behoorende aan den Ras Frieddman en na de nederlaag Tan (Coltsjsk teruggezonden, hebben vl»m gevat. De brandende gasoline verspreidt zich door de haven. Vyfiig Japansche bootwerkers zijn reeds in de vlammen omgekomeD. Algemeen beer*cht er groote verslagenheid, ook onder de Europeanen, wegens het ontzettend kapL 'aal verlies. voor Gemeentebesturen. Dienst - Enveloppen - Brief hoofden - Verordeningen - Staten - Lysten, enz. Vereenigingen. Contributie- en Contróle-* kaarten - Statuten Regle menten - Convocatiebiljetten. Veilingen en Boterfabrieken. Veilingboekjes - Weegkaart jes en Conuólestateo. Handel en Indastrie. Handels werk - Catalogi - Fabrieksadministjatie - Re clame - Drukwerk en Waarde papier. Feesten, Wedstrijden. Prog amma's - Affiches - Entiértkaarten - Tekstboek jes Diploma's inschrjjvings- biljetten. Familie-dr uk wei k. Geboorte-, Verloving?- en Ondertrouwkaarten - Circu laires - Rouwwerk - Pro gramma's. Hotels, Bestauranta. Contróleboeken - Bonboeken - Maandstaten - Piospecti - Muziekprogramma's. Leveren wij in alle pryzen en van het meest eenvoudige tot het fraaiste in uitvoering.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 10