Provinciaal Nieuws Nieuws nit» Heugden. BINNENLAND NIEUWS UÏÏ~(AATSHEUVEL Waalwijk, 23 Juni 1920. De heer Frans Houben te Breda legde aan het Bisschoppelijk college te Roermond met gunstig gevolg het exa men Gymnasium, diploma A. af. De heer Jos Groenen, die dezer dagen alhier vertoefde, is naar Milaan vertrokken ter bestudeering der Italiaan- sche muziek. Voor het voorbereidend examen voor gemeente-administratie hebben zich niet minder dan 254 candidaten op gegeven. Deze week heeft het schriftelijk examen plaats gehad op de Handels school. In de week van 510 Juli zal het mondelinge examen plaats hebben. Naar wij vernemen, hebben zich reeds een groot aantal nieuwe leerlingen voor het volgende leerjaar aangemeld. Hedenavond zal in de Korenbeurs alhier eene vergadering plaats hebben van de bouwvakpatroons. Besproken zal worden het al of niet aangaan van een Collectief arbeidscontract. Naar wij vernemen heeft de heer Am. Simons het groote hoekhuió op de Markt van de Zuid Nederlandsche Handelsbank in huur gekregen, het pand dat genoemde bank indertijd zoo dringend noodig had voor verbouwing, en het daarin spoedig onderbrengen harer zaken, waardoor de huurcommissie ten slotte genoopt was de verschillende bewoners dit pand te doen ontruimen. Door Simons is reeds aan Burg. en Weth. verlof gevraagd voor het ver- koopen van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank. Het ligt in de bedoeling nog voor de kermis het café geheel in orde te hebben. Vol belangstelling zien de voet balsupporters de Zondag tegemoet. Dan zal toch de beslissing vallen of de zilveren beker naar Waalwijk gaat. Doch gemakkelijk zal het niet gaan, daar B.V.V. II. alt VBosch een niet te ver smaden tegenstander zal worden. Maar desniettegenstaande moeten de Quickers hun beste spel toonen en dan zal de meeste kans aan hunne zijde zija. Het volgend XI-tal brengt Quick in het veld H. Meeth. A. v. Rlel H. v. d. Griendt. J. v. Bladel, L. Moonen, J. Bennink. A. Hensen, J. v. Lier, A. Duquesnoy, J. Hornes, J. v. Hllst. De supporters welke Quick per flets sullen vergezellen worden verzocht om half twee aan de markt te zijn om ge- zamelijk naar Waspik te rijden. 10de Diocesane Katholiekendag te houden te Eindhoven. Samenstelling Besturen Dagelijksch Bestuur Voorzitter de heer Johan de Vlam. Secretaris de heer C. W. A. van Uden. Leden Mej. C. Huysmans, de heeren Mgr. A. Damen, Th. van Vroonhoven, M. Cox, Mr. dr. J. van Best. Th. van der Krieken en L. M. J. Hoebens. Allen te Eindhoven. Afdeelingsbesturen Afdeeling Middenstand Eerevoorzitter de heerj. Schoenmakers, Geertruidenberg. Voorzitter de heer Th. van Vroonhoven, Eindhoven Secretaris de heer R. M. Akkerman, Eindhoven. Leden de heeren Marinus van Hout, Helmond, Jos. E. A. H. Meyring, 's Bosch, P. P. J. A. van der Putt, Eindhoven, A. P. C. Roothaert, Tilburg en H. Ver- 'hees, Budel. Afdeeling Boerenstand Voorzitter de heer M. Cox, Eindhoven. Secretaris de heer M. F. Bonants, Eindhoven. Leden de heerenZ. E. G. van den Eisen, Heeswijk, J. A. Ardts, Beugen, j van Beek, Deurne, A. H. de Bakker, Empel, V. van den Heuvel, Geldrop, S. A. Martens, Beers, Th. Smets, Val- kenswaard, Joach. Schoenmakers, Raams- donk en H. M. Wellen, Neerbosch bij Hees. Afdeeling Hoogere Standen Met inbegrip van R. K. Werkgevers. Voorzitter de heer Mr. Dr. Jan van Best, Eindhoven. Secretaris de heer Henri Baekers, Eindhoven. LedenMevr. Van Rijckevorsei geb. de Bieberstein Rogala Zawadski, 's Bosch, Mej. C. Huysmans, Eindhoven de heeren Mr. G. Coovels, Helmond, W. Huysmans, Eindhoven, Mr. P. H. Loeff, 's Bosch, Mr. J. van de Mortel, Tilburg en B. T. C. Straeter, Tilburg. Afdeeling Werkliedenstand Eerevoorzitter C. Foppele, 's Bosch. Voorzitter de heer Th. v. d. Krieken, Eindhoven. Secretaris de heer F. Th. H. Uyen, Eindhoven. Leden de Dames Dora van de Ven, Helmond en Ma. Geertsen, Nijmegen. De ZeerEerw. heer Van Dijk, kapelaan Eindjioven. - - de heeren W« Peelers, Eindhoven; Jos Horvers, TilburgPh. Halmans, s-Bosch en F. Passier, Waalwijk.-- Afdeeling A. R. K. A. Voorzitter de heer L. M. J. Hoebens, Eindhoven. Secretaris de heer H. Th. M. de Groof, Leden de dames M. Stevens,Helmond; C. J. M. van de Westlaken, 's Bosch de heeren Mr. J. S. L. Aghina, 's Bosch P. j. van Eyck, Eindhoven Jkhr. H. van Ryckevorsel-Van Kessel, St. Oedenrode A. M. Freyssen, TilburgM. J. van Turnhout, Eindhoven; A. J. Uyen, Nijmegen en E. M. J. van de Ven, Deurne. Commissie van Orde Voorzitter de heer Mr. J. van der Putt, Eindhoven. £1 Secretaris de heer E. Zeegers, Eind hoven. Sprekers en Inleiders Algemeene vergadering: Mevr. Brouns-Van Besouw, 's Bosch, de heer mr. dr. J. W. Schneider, Delden. Parallelvergaderingen de ZeerEerw. heer H. J. M. Donders, Pastoor, Schijndel. de heer F. Th. H. Uyen, Eindhoven, (Woensel). Afdeelingsvergaderingen MiddenstandRector Van Swelm, Eindhoven (Woensel). Boerenstand: de WelEerw. heer W. van Kessel, Vught. Hoogere Standen c.s.Dr. G. Brom. Werkliedenstandde heer A. van Rijen, Tilburg A. R. K. A.Mr. J. Bomans. Haarlem. De >Grondwet> te Roosendaal had een onderhoud met den heerj. Verheijen, lid van den Raad van Toezicht, en thans bij afwezigheid van Prof. Van Swaay, waarnemend directeur der P. N. E. M. De heer Verheijen verklaarde dat, de oorzaak van de groote storing voorlaat ste week Dinsdag niet geweten moest worden aan de Centrale te Geertruiden berg, welke heel normaal werkte, doch aan een drietal defecte Insolatoren, dicht onder Geertruidenberg, welke dadelijk uitgewisseld werden; dit geschiedde reeds 's morgens 10 uur. Toen echter bleek dat hierna de storing nog niet opge heven was, moest er verder gezocht worden en kwam men na veel zoeken tot de ontdekking dat ook onder 's Bosch nl. te Orthen een isolator defect was. Bij dezen Isolator wezen verschillende omstandigheden er op, dat er kwaad willigheid In het spel kon zijn. Uit de verdere mededeellngen van den heer Verheijen blijkt, dat reeds kort na het ongeval met den 12.000 K.W. generator, de firma Brown Boverl ft Co. te Baden in Zwitserland gezorgd had dat er een 6000 K.W. generator be schikbaar was, die reeds in Februari te Geertruidenberg arriveerde. Doordat echter verschillende passtukken met zeer veel vertraging aangekomen zijn, heeft de montage nog al wat oponthoud gehad. Waarschijnlijk zal deze week het werk nog gereed komen. Deze generator gaat niet weg, voordat de 12.000 K.W.-machine geheel hersteld is, terwijl met het oog op den groei van het bedrijf reeds een derde 12.000 K.W. generator besteld is. Oorspronkelijk was voor de voorzie ning van de provincie één ring ontwor pen. Om echter bij storing niet de geheele belasting der Centrale zij het dan ook tijdelijk te laten wegvallen, zijn thans twee ringen, onafhankelijk van qjkaar nl. Geertruidenberg— Roosendaal Bre da Geertruidenberg, en Geertruiden berg 's Bosch Zeeland Helmond Eindhoven Tilburg Geertruiden berg ontworpen. Zoodat bij stoting op een der ringen niet alleen een gedeelte van de belasting op de Centrale wordt behouden, doch ook bovendien, het gedeelte van de provincie op den niet gestoorden ring, van de geheele bedrgfsstagnatle niets bemerkt, terwijl kort na de storing, de voeding ook op den gestoorden ring van alle onderstations uit kan plaats hebben. Wat verder den aanleg zelf aangaat, zooals de heer Verheijen verzekerde, wordt er met alle man en macht gewerkt om te zorgen dat geheel de provincie vóór den winter bij de P. N. E. M. aan gesloten Is. Met 4 ploegen wordt er gewerkt en iedere ploeg legt per dag ongeveer 1 K.M. kabel. Daarbij komt nog dat er kabel genoeg in voorraad Is, zoodat er van stagnatie hierdoor geen sprake kan zijn. Wat den toestand van het bedrijf aangaat kunnen wij nog mededeelen, dat het verbruik de verwachting verre over tref». De oorspronkel^ke raming was dat vier jaar na in gebruik name van de Centrale 10.264.500 K.W.U. zou ver bruikt worden; thans na het het eerste jaar bedraagt dit S0.000 K.W.U. per dag of meer dan anderhalf maal de raming per jaar. Ook wat de belasting aangaat. Deze was na het vierde jaar geraamd op 4300 K.W., terwijl men nu reeds een hoogere belasting bereikt heeft. Het circus Roberti Althoff, dat eenige dagen voorstellingen geeft in een op...het St. Antoniusplein opgeslagen, circustent, heeft Donderdagavond haar eerste voorstelling gegeven. De aanwezigen hebben in alle opzich ten genoten. Op het gebied van paardendressuur werden sterke staaltjes vertoond. Mej. Fransiska Kammermeijer met haar school- en springpaard wist de aanwezigen te boeien. Ook de athletiek is zeer goed ver zorgd en worden er toeren te zien gegeven, zooals nog nooit tevoren. Voegt men daar nog bij dat de Clowns eenig, origineel zijn, dan ziet men dat men in elk opzicht kan ge nieten. Men kan wel een grooter circus zien maar een waar beter gewerkt dan bij Roberti Althoff niet. Zaterdag zullen 2 familie-voorstel lingen plaats hebben evenals Zondag. Wij durven onze lezers aanraden zeker eens een bezoek aan het circus te gaan brengen. Wij ontvingen een programma-boekje van de feestelyküeden die te Tilbarg worden gegeven ter gelegenheid van het 250-jarig besti&n van het Gilde St. DioeysiuB aldaar, waarover wy in dit blad reeds meerdere berichten hebben opgenomen en die gehon- den wordt op 27, 28 en 23 Juni a.a. Het programma-boekje dat er kenrig uit ziet, bevat een nitnoodiging en een welkom aan alle ecbutters en degenen die belang stellen in de Brabantsohe Fok lore, een be schouwing van Dr, Brouwer hieromtrent, voorts een beschrijving van het feestvierende gilde, bet bestuur, de eere.comité's, feest- comi ó's en sur-comité'', voorts het pro gramma der festiviteiten, de volgorde vaD de Folkloristische feesten, verder het aantal en de namen der deelnemende veieenigingeD, enz. enz. Het beloven schitterende feesten te worden, waarvoor heel Tilbarg zich interesseert en een schitterend feestterrein is aangelegd. De gemeente Tilbarg geeft eene garantie van f 5000 kortom Titborg zal een waardig feest zieren, dat door zeer velen, ook aii dese streken zal worden bygewoond. Gilden nit Be«oyen, HeusdeD, Herpt, Vlymen, nemen ook deel. De schoenbranche in Amerika is in rep en roer over een wetsvoorstel, ingediend door cenator McNary, van Oregon. Het voorstel is bekend onder den naam van „Federal Shoe Branding Act", of „McNary Bill" en schrijft voor, dat op den zool van elk paar schoenen de fabrieksprijs gestempeld moet wor den. Het wetsontwerp is in handen van de Amerikaansche Senaatscommissie voor fabrieken ter fine van onderzoek. Da stempeling luidendede fabriek zus of zoo te hier of daar ontving voor dit paar zooveel dollar, moet op'alle on gedragen schoenen, pantoffels, laarzen en sandalen worden aangebracht in eenvoudige letters, die minstens een vierde duim hoog zijn. Er wordt^een boete van 1000 dollar of twee jaar ge vangenisstraf of beide bedreigd tegen eiken fabrikant, die nalaat zijn naam, adres en kostprijs op alle na 1 Augustus gemaakte schoenen te stempelen. V.v.d.S. BESOIJEN. Door de politie werden een man en een vrouw aangehouden, die hier aan de bevolking kruiden zoch ten te verkoopen voor verschillende ziekten. Het bleken echter oplichters te zijn, die reeds op meer plaatsen o.a. in Waspik, op deze wijze de bevolking er tusschen genomen hadden. De kruiden, die zij verkochten, bleken bovendien nog voor de gezondheid zeer nadeelig te zijn. De heer H. Pompe alhier is be noemd tot onderwijzer aan de R.K. Bijzondere School te Waspik. SPRANG. Op Dinsdag 29 Juni a.s. zal vanwege de gecombineerde afdeelin- gen Sprang en Waalwijk en Omstreken van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, alhier een propa- gandadag worden gehouden. Sprekers de heeren W. Strijbis en A. Stapelkamp, resp. Bondsvoorzitter en Bondssecretaris. Bijeenkomst 3.30 uur aan het West einde. Vandaar wandeling door de ge meente, opgeluisterd door de muziek der harmonie „Apollo" van Kaatsheuvel. Programma 1. Openingswoord, op het terrein voor de Chr. School. 2. Rede door den Bondsvoorzitter: „Tweeërlei Beginsel". 3. Muziek door de harmonie „Apollo". 4. Rede door den Bondssecretaris: „Het heden en het verleden der Chr. Vakbeweging". 5. Muziek door de harmonie „Apollo". 6. Slotwoord. De collecte voor den Gewapenden Dienst, dezer dagen in onze gemeente gehouden, bracht f6.67 op. A.s. Zondag des v.m. 9.30 uur en des n.m. 6 uur, hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. S. Doornbos van 's Bosch. WASPIK. Onze voetballers en suppor ters hebben voor den a.s. Zondag weder eenige mooie wedstrijden op het program, daar de beslissende wedstrijden zullen plaats hebben om den zilveren beker, tusschen BV.V. II, 's Bosch—Brabantia Waspik. Vervolgens eene afmattingswed strijd tusschen Quick, Waalwijk en D. V C. Dongen, waarna de wedstrijd tus schen Quick, Waalwijk (daar deze is vrijgeloot) en winnaar A. Zondag j 1. hebben onze sporters ge toond, hoe zij, ondanks veel tegenhou ding van hun tegenpartij, R. W. B. 1 wisferi te kloppen met 1—0. Mogen zij ook nu weder toonen, dat Waspik op het gebied van voetballen groeit en bloeit. De moed maar niet verloren groen-zw&rten en volhouden tot de laatste minuut toe. Wel zal er zwaar gestreden moeten worden tegen het sterke B.V.V., maar des te eervoller (mocht het U gelukken) zal Uwe overwinning zijn. Dus veel succes op dezen dag. R'VEER. Twee kleine kinderen, zusje en broertje, speelden aan den ha venkant en wilden een bootje naar zich toetrekken. Zij vielen in het water en zouden gewis verdronken zijn, indien niet de knecht van den heer W. ze uit het water had gehaald. Dhr. C. Stoftels werd benoemd als Voorlezer-zanger In de Ned. Herv. Kerk #op 't Dorp In de plaats van dhr. Rid derkerk die als Hoofd der Bijz. School met 1 Juli onze gemeente verlaat. Als een bewijs dat de Boaz Bank alhier zich in een voortdurenden bloei verheugen kan, diene het Bestuur het salaris van de kassierster-boekhoudster heeft verhoogd. Onze dorpsgenoot dhr. A. v. Beek slaagde voor het propaedeutisch examen geneeskunde. Proficiat De Weensche kinderen vertrokken Donderdag voor het grootste gedeelte naar hun heimat, beladen met kleederen en levensmiddelen. Onnoodig te zeggen dat velen onder tranen afscheid namen van de pleegouders, die hen 4 maanden liefderijk waren verzorgd. Begunstigd door heerlijk zomer weder had de processie naar Brlelle voor Raamsdonk en omstreken plaats. Oudergewoonte waren van uit Oosterhout de meeste deelnemers. Dhr. Ballast uit 's Gravenhage werd benoemd als onderwijzer aan deM.U.L.O* afdeeling Bijz. School alhier. s'-HERTOGENBOSCH. In de gehou- den vergadering' van den gemeenteraad ts tot gemeentesecretaris benoemd mr. A. H. L. M. van der Marck, hoofdcom mies-redacteur ter gemeente-secretarie van Tilburg, met 13 stemmen, tegen 5 op mr. P. J. H. Kallen, referendaris ter gemeente-secretarie van Maastricht en 3 op" den heer E Mulder, thans waarne mend secretaris, en 1 blanco. Een voorstel tot drooglegging van de kermis en den Koninginnedag werd ver worpen met 14 tegen 7 stemmen. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om aan de Koningin te ver zoeken, het maximum-aantal vergunnin gen tot verkoop van sterken drank in het klein te bepalen op 75 (thans is het aantal 89 en het werkelijk aantal ver gunningen 121) 's BOSCH. De N.V. Aannemiogs-Maat- schappij Den Bosch, die de opspuitingen heeft verricht van de nieuwe terreinen De Muntel, De Bossche Pad en langs den Hintharaerweg, had aan B. en W. doen weteD, dat de uitvoering van die werken tengevolge van de abnormale stijging vau de prijzen sedert de tot standkoming van de overeeenkomst, in het bijzonder van de atbeldsloonen, tegen den gecontradeerden prijs niet meer mogelijk was. Na de toezegging van B. en W., dat een billijk voorstel tot ver hooging In gunstige overweging zou worden genomen, voerde zij het werk geheel uit. De N.V. vroeg nu een bij betaling van f 142,895, zijnde een ver hooging van 38 pCt. In overleg met de N.V. stelden B. en W. voor, dat belde partijen een deskundige zouden benoemen de N.V. den heer A. R. van Loon, de gemeente den heer W. G- C. van Gelinck, resp. hoofdlngenieur-dlrecteui van den rijkswaterstaat te Haarlem en 's-Bosch om over de billijkheid van dit verzoek te beslissen. Beide partijen zullen zich bij de uitspraak neerleggen. Iatusschen zal de N.V. de ophooging van het industrieterrein uitvoeren. Dit voorstel werd aangenomen. Aan B. en W. werd een credlet ver leend om door de firma C. J. Begeer een stempel voor een eerepenning te laten vervaardigen, Deze eerepenning zal bij huldiging van verdienstelijke stadsburgers worden uitgereikt. Het ontwerp is van Hulb Luns. Besloten werd aanl2biizonderescholen een bedrag tezamen f 6470 toe te kennen wegens bet hebben van onderwijzers boven het verelschte getal. Een rijksvoorschot zal worden aange vraagd voor de bouwvereeniglng St. Joseph voor den bouw van 75 woningen en een van f247000 voor de bouwver eeniglng Patrimonium voor den bouw van 33 woningen. Aan belde vereeni- glngen werden de voor den bouw be- noodlgde terreinen verkocht. Bepaald werd, dat van woningen, die met steun van het rijk en de gemeente worden gebouwd, 10 pCt. ten behoeve van het r§k en 5 pCt ton behoeve van dt ge- roseate worden gèfé^erveerd. De Voorzitter deelde mee, dat de gemeente op de Bossche Pad 27 wonin gen zal laten bouwen van betonsteenen die zullen vervaardigd worden door werklooze sigarenmakers. De kosten zijn geraamd op twee ton. Volgens wethou- i der Krijgsman kunnen die woningen gebouwd worden door een personeel waarvan 90 pCt, ongeschoold Is. Wet houder van Meerwijk verklaarde, dat het vrijwel vaststaat, dat wanneer de wonin gen gereed zijn, zij direct door een bouwvereeniglng in exploitatie zullen worden overgenomen. Voor het maken van een lood9 als werkplaats werd een crediet van f 4000 toegestaan.* Kaatsheuvel, 26 Juni 1920. Voor de vacature aan de o.l. schoo aan den Bergdijk alhier hebben zich vier sollicitanten aangemeld. - Voor de a.s. kermisdagen is door den heer Joh. Smit-Hesselmans geenga- geerd het duo Bertos uit R'dam, hetwelk 't vorig jaar zulk een uitbundig succes oogstte. Evenals 't vorig jaar is de kermis weer 8 dagen vervroegd en gesteld op Donderdag 15 Juli. Door de Café-houders alhier is aan den gemeenteraad een rekest aangebo den, waarin verzocht wordt om intrek king van 't genomen raadsbesluit waarbij de gemeente gedurende de dagen van Woensdag vóór tot Maandag na kermis geheel is drooggelegd. Zij hebben verlof gevraagd tot 's nammiddags 3 uur te mogen tappen. Door de gezamenlijke harmoniën alhier is aan de gemeenteraad een adres ingezonden met het verzoek voor Kaats heuvel een nieuwe kiosk te doen bouwen, daar de vorige kiosk is overgeplaatst naar Loon-op-Zand. Zooals we destijds reeds meldden besloot de Commissie tot oprichting van een beeld van het H. Hart dit te doen plaatsen, daar waar op 't oogenblik de pomp staat, recht voor de Peper straat. Dagelijks hooren we thans van verschillende zijden dat bijna algemeen dit punt wordt afgekeurd, als minder geschikt en minder fraai voor dit doel. Zoo» de Commissie eveneens datzelfde oordeel van 't publiek vernomen heeft, verwachten we dat voor definitieve oprichting de Commissie in haar ver gadering dit punt nogmaals ter tafel brengt. Heusden, 24 Juni 1920. Deze week is de laatste typhus- patiënte uit de stedelijke barak als ge nezen vertrokken. Hoewel de ziekte na de epidemie van 1918—'19 slechts spo radisch voorkwam, is het toch een op luchting, dat er zich geen enkel geval meer voordoet. Moge het nog lang zoo blijven. Nimmer hebben we de zalmvis- schers zoo hooren klagen als dit jaar. Ging het soms niet erg voor den wind, men verdiende toch zoo ongeveer zijn kostje. Dit seizoen bleef ver beneden peil. Gemiddeld werd per hoofd slechts van 8 tot 9 gulden per week verdiend. Doordat de hooioogst nog zeer meevalt, worden de prijzen lager dan men aanvankelijk meende. Op struik wordt le kwal. geschat op goed f 30, 2e soort op f 20 per 1000 pond. Door een zoontje van V. is Woens dag een vischhaak ingeslikt. Pogingen om dien te verwijderen mislukte, doch tot heden heeft de knaap er geen na- deelige gevolgen van ondervonden. Woensdagavond hield de Algem. R.-K. Propagandaclub in samenwerking met de R.-K. Kieskringbesturen en de R.-K. Prop. Centrale een meeting in het Stadion te Amsterdam, welke door circa 6000 personen bezocht was. Van verschillende spreekgestoelten werden de aanwezigen door de Tweede Kamerleden dr. L. Deckers, mr. J N. Bomans, P. J. J. Haazevoet en door de heeren B. Th. De Wolf, mr. dr. J. v. Best, J. H. A. L. Van Freitag Drabbe, mr. dr. J. W. Schneider en J. A. De Lobel toegesproken. Zij allen brachten hulde en betuigden hun vertrouwen aan de Koningin en aan de Regeering, die ons volk tegen een oorlog en tegen de revolutie beschermd heeft. In de vergadering der Tweede Kamer heeft minister De Visser mede gedeeld, dat de heer Savornin Lohman binnenkort zijn ontslag als afgevaardigde zal indienen. De heer Lohman is met een korte tus"schenpooze als minister en als lid der Eerste Kamer bijna 41 jaar lid der Tweede Kamer geweest en met hem zal een merkwaardige figuur heengaan. De eerste opvolger op de Christ.-Hisi. lijst is de heer B. J. Gerretson te Rotterdam. Deze is echter voortdurend ongesteld en neemt geen openbare functies meer waar. Daarop volgt de heer rar. dr. Anktrman, oud-lid der

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6