DE ECHO VAN HET ZUIOEH. GtMFENTERAAÖ VAN WAALWIJK, Provinciaal Nieuws BEKENDMAKING. N°. Zv'puLg 10 Jo'*. 4.'J .1 DERDE BLAD. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op dat ons blad d« vol- gende week elech's eenmaal ver- ichijnt, dus a.s. Woensdag niet. Het volgend nummer versch int Zaterdag Advertenties hiervoor worden uiterlijk ingewacht iot Donderdagavond, daar 't blad Vrijdag w >rdt afgedrukt. Heeren adver eerders, corres pondenten en agenten gelieven hiermee Tekening t3 houdea. Het bureau van ons blad en kantoor der drukkerij zijn a.s. Maandag en Dinsdag gesloten. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend, dat tijdens de kermis van 11 Juli tot en met 18 Juli 1920 open en gesloten draaimolens, luchtschommel, spellen en temen moeten gesloten zijn des oach's te 12 urn, met uitzondering van gebak- en sulkerkramen en dergelijken, die geopend kunnen blijven tot 127a urn- De voornoemde loOchiingen moeten gesloten blijven van voo-noemde uren tot zonsopgang en geene dier Inrich tingen-mag des Zondags vroeger geopend zijn dan des namiddags 372 uur. Wijders wordt er aan herinnerd, dat het verboden Is op de openbare wegen eenlg hasardspel, te spelen, alsmede iets te vertoonen of ten gehoore te brengen, wat tot verstoring der orde aanleiding kan geven. Burgemeester en Wethouder voornoemd Th. de Surmont de Bas Smeele. De Secretaris, Van Liempt. Waalwijk 10 Juli 1920. De Burgemeester der gemeente Waal wijk maakt bekend, dat tijdeus de kermis van 11 tot en met 18 Juli 1920 de café's dagelijks kunnen geopend blijven tot des nachts ééo uur, en dat muziek van welken aard ook café-chaniaDts en dergelijke moeten ophouden des nach s ten 12 uur. Da Burgemeester voornoemd. Th de Surmont de Bas Smkei.e. Waalwijk 10 Juli 1920. Waalwijk, 9 Juli 1920. De heer J. H Vreheo, leeraar M. O. Boekhouden eb handelsrekenen aan de Mdlelbare Handelsschool te Waalwijk, staat op de#voordracht voor leeraar aan de R.K. I.ycea te 's Bosch. Voor den tijd van ten hoogste drie jaren is o.m. gedetacheerd bij het leger In Ned. Iodië bij het wapeD der Infanterie, de reserve le lui'enant A. F. J. M v. Gooi van het 17e Regiment. De comra'ssie van toezicht voor de Rijksvakschoo), hield deze week onder leiding van haren voorzitter, den heer J. L- van Gijp, uit Lochem eene ver gadering. Van het verhandelde kan niets worden medegedeeld. Binnenkort zal alhier eene open bare propagaada-vergaderiog gehouden worden in belang ran ooze Middelbare Handelsschool. Het doel is de belang stelling meer en meer wakker te maken die zich 'i best uit in finaccleelen steuo aan deze niet genoeg te waardec<en inrichting. Als spreker zal optreden Dr. Gocssens, inspecteur van het R. K. Middelbaa' Onderwijs. Met den tweeden Zondag lo Ju'i hebben we wederom de \V3alwijksche kermis. Wat er zooal op het ke mister- rein te zien zal ziju, hebben we in een vorig nummer reeds medegedeeld, dat zal werkelijk nogal wat geveo, hoewel de laatste berichten nu niet zoo gunstig luiden. De ca'é-houders hebben voor dans gelegenheid en de noodige variaties ge zorgd, vooral »Musls Sacrum* geeft een breedvoerig programma, zooals men in dit blad kan zien en ook de liedertafel laat zich, als altijd niet onbetuigd. Er zal dus gelegenheid genoeg zijn om inwoner en vreemdeling te amuseeren. Wij vertrouwen dat mep, zooals dat steeds 'c geval 19, gepast kermis zal vlerep, dat men vooral matig zij, dat misbruik van sterke draok tot de uit zonderingen blijft behooren, dan zal het een genoegehjke week van ontspanning en rust zijn en zal men daarmee bewijzen dat men hier kan kermis houden, zonder al die verbodsbepalingen, waar men tegen- wtfbrdlg 'dan hier dan daar de menschen mee aan banden legt. Dat hopen wij gaarne en wenschen allen een prettige kermis. Ter Waalwijk;che Stoomdrukkerij Antoon Tielen verscheen van de hand van haren secretaris, het 18e Jaarverslag van de bevindingen en handelingen der Gezondheidscommissie, zeteleode te Waalwijk. In de algemeene beschouwin gen wordt het volgende gezegd Voor zoover de beschikbare gegevens, ons tot een oordeel in staat stellen meenen wij den gezondheidstoestand tn ons ressort gedurende het jaar 1919 gunstig te mogen noemen. Van de besmettelijke ziekten kwam roodvonk in verschillende onzer gemeen ten tamelijk veelvuldig voor, vooral wanneer men In aanmerking neemt, dat de ziekte over het algemeen zeer goedaar dig was, zoodat het vermoeden voorde hand ligt, dat door niet Inroepen van geneeskundige hulp of verzuim van aan giften verschillende gevallen niet tot onze kennis gekomen zija. Mst zeer veel genoegen constateerea wij, dat de sterfte der zuigelingen veel minder was dan in vorige jaren. Ver schillende onzer gemeenten geven Inder daad, wat dit punt betreft, zeer gunstige cijfers te aanschouwen. Ter voorziening in den, ook In ons ressort alom heerschenden woningnood werd de nieuwbouw van arbeiderswonin gen in verschillende gemeenten krachtig ter hand genomen, terwijl voorstellen tot onbewoonbaarverklaMng slechts in zeer dringende gevallen door de Commissie werden gedaan. De verordening op de winkel sluiting, gisteren in den raad aange nomen zal in werking treden 3 dagen nadat deze door Ged. Staten is goed gekeurd. Verwacht kan worden dat dit 15 Augustus zijn zal. Ain de Rjksvakschool Is op oogeoblik geëxposeerd 't examenwerk der leerlingen. We hebben er eens een kijkje genomen en onze indruk van een vorig jaar werd bevestigd en berrlcuwd, dat hier een practische lesmethode de grondslag vormt van 't onderwijs, dat met de practische bekwaming de theorie gelijke trea houdt en dea leerling in staat stelt, om later zelf te werken, leiding te geven, aan 't hoofd te staan van een bedrijf, dit in de fijnste bijzonderheden te beoordeelen en de inrichting der fab ioage te brengen waar het zijn moet grootste productie bij zoo weinig mogelijk exploitatiekosten. En 't gaat ook zooals wij steeds voor spelden, dat ambitie voor en waardeeriog van een dergelijke school en dergelijk onderwijs komen moeten dat is nu ook werkelijk in elk opzicht het geval. Is voor allen 't onderwijs 't zelfde dat de resultaten bij de verschillende leerlingen niet hetzelfde zijn, behoeven we werkelijk niet te zeggep, het versch Is zoo frappant dat 'n leek dat nog duidelijk zien kan. Morgen tien uur heeft de sluiting van den cursus plaats, met mcdedeeling der behaalde punten ecz. Donderdagmiddag had op de speel plaats der Eerw. B oeders de zang demonstratie plaats voor de veredeling van deo volkszang door de kinderen der bijzondere jongens en meisjesschool Alleen de vier hoogste k'asseo der beide Inrichtingen namen er aan deel, en geheel stond onder leiding van den Eerw. B.oeder-Overste Eustaclus. Teger- woordlg waren met verschillende Eerw. Broeders en Zusters, de ZeerEetw. heer Pastoor met kapelaans, leden van 't kerkbestuur en van de schoolcommissie, 't Geen ten beste werd gegeven getuigde van ijverige studie dtr kinderen, naast krachtige en deskundige leiding, er werd in 't kort gezegd, kranig gezongen. Wij zouden niet weten wat het meest te loven viel, zulk een uUnemende ind-uk heeft betgeen hier gegeven werd, op ons gemaakt en men kon ervareD, dat ook met kinderen heel wat te doen li», en dat goede volkszang werkelijk mooi Is. Wanneer deze honderden kinderen vol-' houdeu hun mooie liedjes uit ec thuis zingen, dan zal dit. goed werken en anderen aanzetten ze mee te zingen ook op straat. Op die wijze wordt de volks zang veredelt en de mensch meteeD, en dan wordt het doel bereikt wat de vereeniglng zich voo's'clt en waarvoor de Eerwaarde Broeders en Zusters zich zooveel moeite gaven, maar speciaal Broeder-Overste, die dan ook een groot succes er mee Inoogstte. - Ojze drukkerij Is in 't bezit ge komen van een paar prachtige nieuwe machines. Wij bedoelen,_op de eerste plaats onze zetmachine >Ttie Linotype Ideaal Uaiversal» eene moderne machine van Amerikaansche vinding en fabrikaat, die de letters zet ec zelf gfet in 6 ver schillende soorten en vooral geëigend Is voor boek- courant, massa-werk enz. Het groote voordeel dezer zeer Ingeni- euse en kostbare machine Is vluggere ar beid, doordat het zetten veel 9neller gaat dan 'thand-zetteo.dlstrlbaeeren der letters vervalt, en ten derde de machine steeds nieuwe letter geeft. Wij hopen door deze machine, waarvan men bier en daar ln dit nummer reeds eenlge resultaten ziet, in deze dagen van steeds verkorte arbeidstijden enz., zooveel mogelijk voor on9 blad te kunnen blijven geven, zoo dat het ook hopelijk aau de voort- durenden bloei en uitbreiding van onzen courant kan medewerken. Voorts plaatsteD wij eene nieuwe Johanlsberger snelpers «Modern» die ook voor ons blad van groote waardczalztin eo zeer zeker eveneens er toe zal mede werken, dat onze diukkerij die thans reeds met een personeel van omstreeks 30 man werkL h^ren gestagen vooruit gang ln zoo menig opzicht kan blijven voortzetten, waarvoor wij gaarne Ieders steun inroepen. Er is opgericht eene vereenlgiug van vakschoolleeraren der schoenmakerij, waarvan de heer F. Hoek, leeraar aan de Rijksschool alhier, voorzitter U. De schoenfabrikanten ln Ptfmasens, het Duitsche schoenencentrum, zijn we derom begooneu met halve weken te werken. Zondag 1.1. was voor een 13-tal adspirant-padvinders een gewichtige dag, nl. hun installatie door den troepleider. )it had plaats bij de Galgeawiel, te midden der prachtige bosschen, ten overstaan van Mr. Fens, den district commissaris der N. P. V. van Noord- Brabant. Zij legden daarbij de Padvindersbe- ofte af. Ik zal ernstig trachten a. mijn plicht te doen tegenover God, Koningin en Vaderland. b. iedereen te helpen waar ik kan. c. de Padvinderswet gehoorzamen. Zoo is dus de Waalwijksche Pad- vindersvereeniging weer een 8-tal Pad vinders rijker geworden, „die gezamelijk met hun oudere „broeders" ernstig er naar zullen streven flinke mannen in de maatschappij te worden. Gedurende de kermisweek zullen de Padvinders kampeeren teMiddachten (bij Arnhem) op het landgoed vna Graaf Bentinck. 't Zal een heerlijk uitstapje worden, die streek staat immers bekend als een van de mooie plekjes in Neder land. Aan de groote internationale bij eenkomst„de Jamboree" zullen van de afdeeling Waalwijk 7 padvinders deelnemen. Zij zij ingedeeld met de Eindhoverjsjche en Bossche P v.s. tot een troep," die van uit Vlissingen met een boot v/d Mij. Zeeland den 28en dezer maand zal vertrekken. Aan deze bijeenkomst nemen padvinders uit 35 landen deel. De Hollanders (385 man) komen in een kamp o.a. met de Belgen en Japaneezen. Er zullen allerlei wed strijden plaats hebben, en tevens be zichtiging van Londen en meerandere plaatsen. We mogen de aandacht der politie wel vestigen op groot aantal bedelaars dat blijkbaar op^onze. plaats met woon wagens enz. Is neer komen zwermen. Vrjjdagvoormlddag b.v. waren cr ia de Mr. van Coothstraat zeker een llen'al geweest, de een al brutaler optredecde dan de ander. Wij willen nog bijzonder wijzen op de avonden die het Variété Faveur in Musis geeft. Van zoo'n oude, goede bekende behoeven we eigenlijk niets te zeggen, het trekt ook hier als overal elders volle zalen, toch willen we nog eens een recensie aanhalen. Zoo schrijft de „Doesburgsche Courant: Zooals ieder jaar gaf het Variété-gezel schap Faveur" van Rotterdam, Woensdag en Donderdag voorstellingen ter gelegen heid der kermis. Doesburgsche kermis zonder Faveur is haast niet denkbaar en een gang naar de Concertzaal op een dier avonden is een der grootste attracties dei- kermis. Genoemde heer heeft er wel slag van zijn artist en te kiezen; hij weet precies, wat het publiek eischt van de optredenden. Ook thans weer; alle dames-optredenden zijn aardige lieve verschijningen, zoodat zij reeds dadelijk de harten der toehoor ders hebben veroverd. Het programma bood elk wat wils. Keurige danseresjes, die verschillende toeren zuiver rythmisch uitvoerden, een Hollandsche soubrette, wier mooi geluid eigenlijk te forsch voor onze kleine concertzaal was, een wielrij der, die de stoutste toeren op zijn velo verrichtte en ten slotte op een éénwieler twee meter hoog gezeten het tooneel rond reed: een muzikaal humoristisch duo, een jongleuse, die ons de krasste staaltjes van behendigheid liet zien op speciaal aange kleed tooneel, terwijl de nooit volprezen Bart Elferink zijn naam weer alle eer aan doet. In totaal hebben we weer een keurige avond gehad en zullen Faveur en zijn ge zelschap een volgend jaar weder gaarne hier zien verschijnen. De zaal was beide avonden geheel gevuld en werd meerma len door stormachtig applaus de goedkeu ring te kennen gegeven. De Comissaris zeide bij de opening der Provinciale Staten o.m. Blijkens de begrooting voor liet jaar 1921 blijven de provinciale uitgaven stijgen en eischen om die reden de pro vinciale financiën voortdurende zorg. Bij den steeds wassenden stroom van aanvra gen om financieelen steun van de provin cie, moge ook uwe vergadering ernstig overwegen, of door het verleenen van dien steun wel voorzien wordt in eene dringen de behoefte, waarvan de verzorging ligt op den weg der Provincie. Na te hebben herinnerd aan den abnor maal hoogen stand van de Maas in den af- geloopen winter spreekt hij de hoop uit dat de Staatscommissie voor den Beer- schen Overlaat den weg zal weten te wij zen om dat gedeelte van de provincie in het vervolg voor waterrampen te behoe den. De electriciteitsfabriek te Geertruiden- berg werd in gebruik gesteld aan den bouw van de hoogspanningsleiding, aan het leggen van de 10.000 voltkabels wordt met kracht gewerkt; het groote werk, eco nomisch voor onze provincie van zoo on- berekenbaar nut, begint gelukkig resulta ten op te leveren. Na gehouden toelatingsexamen zijn ge slaagd voor de le klas der R. IC. Middelb. Handelsdagschool te Waalwijk: Willem de Haan, Hubert Smelt, Antonius Bergmans, Cornelis v. d. Dee, Cornel is Verhulst, Johanes v. Heeswijk, Frans Zijl mans, Antoon den Teuling, Adrianus van Hullen,allen te Waalwijk; André Mönohen en Corn. v. d. Hoven te Kaatsheuvel, Ever- hardus v. d. Wacker te Schijndel, Johan Werter, Pieter v. d. Hoven en Denis Vos te Sprang, Piet van Elshout te Drunen, Jo Duyzer en "Johan Pullens te Baardwijk, Louis Rijken te Waspik en Leendert Veermans te Wilemstad. Voor de 2e klas is geslaagd: Janus van Vuuren te Vrijhoeve-Capelle. Bovendien zijn bevorderd van de le naar de 2e klas: Stinus Blom, Adriaan v. d. Broek, Adriaan Broumels, Theo v. Don gen, Harri van Leeuwen, Frans Slaats, Willem Verhoeven, Eugène Verwiel, Jo van Wees en Antoon van Iersel uit Waal wijk, Jos Groeve en Marius van der Mee te Baardwijk, Antoon Obbens te Drunen, Cornelis Pols te Dussen. Gerrit de Rooy te Capelle, Gerard Smit te Kaatsheuvel, Christ Smit le Sprang en Simon Zijlmans te Geertruidenberg. Niet bevorderd 5. Bevorderd van de 2e naar de Be klas: Gerrit Barel, Jacobus Bergmans, Jozef Hamburg, Adriaan Mahieu te Waalwijk Johan Esch, Jan Maaskant (voouw.) en Theb Smit te Kaatsheuvel. Cornelis Ha- verhals, Piet van Santen, Denis Timmer mans en Jacob Vos te Sprang, André van Hilst te Besoijen, Adriaan Schenkels te Waspik en Martinus van Sluisveld te Els- hout. Niet bevorderd 4. Bevorderd van do 3e naar de 4e klas: Frans Spapens te Waalwijk, Johan An- sems te Dussen, Antoon v. d. Lee en Jo han Smolders (voor enkele vakken) te Be soijen, Antoon Tabbers te, Waspik, Corne lis Vesters te Drunen en Piet van Vuuren te Sprang. Niet bevorderd 4. Dinsdag ging op den „IJzeren Man'' te Vucht de- premiere van „Het Offer van Abraham" in openluchtspel door eeif gezelschap onder artistieke leiding van Albert Vogel. Dit stuk, dat weergeeft den strijd van Abraham en eindigt in de geheele over gave aan den Heer, de'smart die hij voelt om de tijding aan Sarah zijn vrouw te moeten brengen, het z oet bewegen, enz., het dramatisch effect dat de dichter heeft weten te bereiken is schitterend, en zeer geëigend voor tooqeelspel en dankbaar voor acteurs Deze laatsten hebben een uitstekend spel te zien gegeven, zoodat en om het stuk en om 't spel een bezoek ten zeerste mag worden aanbevolen. Hedenmorgen werd door de vracht auto van de firma D. de voennanskar van de T. aangereden. Het mag een geluk heeten dat de voerman er slechts met een ontvelling afkwam. BESOIJEN. Een R W.B. combinatie maakt 11 Juli een rijtoertje uaar Olster wijk en zal daar ooder den naam >De Zwaluwen», cea wedstrijd spelen tegen Excelsior. Een mooi doel voor het be vorderen van een goede clubgeest. VRIJHOEVE-CAPELLE. In den laten avond van 6 dezer bemerkte een voorbij ganger van de Stoomhakkenfabriek der firma Oerlemans alhier, dat er iets niet in den haak scheen te zijn, 't geen bij nader onderzoek maar al te waar bleek te zijn. Er was n.l. een begin van brand, 't welk daarna door enkele personen, die inmiddels waren op komen dagen met emmers water nog gebluscht kon worden. (Vervolg van het tweede blad) De heer Roggeveen gelooft dat in gevallen als door den heer Brekelmans aangegeven het best zal zijn eerst den Directeur daarover te spreken. Bevindt deze dat de buizen nog goed zijn dan zal hij wel vergunning verleenen om ze te laten aanleggen. De heer Klijberg is het met het ge voelen van den heer Roggeveen eens. Hij geeft daarom in overweging de be paling ongewijzigd te laten. Alles in een verordening opnemen gaat niet. Bij art. 17 zegt de heer Schambergen zich niet te kunnen vereenigen met de alinea welke zegt dat in woningen, waarvoor tarief A. wordt toegepast, slechts een waterkraan aanwezig is en niet mag. staan boven een gootsteen of put. Dat niet plaatsen boven een goot steen geeft aanleiding tot vuile gangen en tot onnoodig waterverbruik. De heer Klijberg kan zich met h laatste niet vereenigen. De Commiss heeft dit juist bepaald omdat is gebleken dat, indien de kraan boven een goot steen is geplaatst, het waterverbruik enorm is en aanleiding geeft tot misbruik Verder gelooft spr. niet dat het niet plaatsen boven een gootsteen aanleiding geeft tot onzindelijkheid. Als er wat wordt ondergehangen, ondervindt men geen last en zal er ook geen smerige boel ontstaan, terwijl men onnoodige verspilling van water voorkomt. De heer Schambergen merkt op dat de heer Klijberg niet kan oordeelen hoe het in een arbeidersgezin naar toe gaat. Spreker, die dagelijks in zeer vele huizen van arbeiders komt en zelf tot deze klasse behoort, wil de verzekering geven dat een kraan boven den gootsteen thuis behoort. Met het wasschen van het gezicht gaat de arbeider onder de kraan staan, mijnheer Klijberg niet, die. kan dat óp zijn slaapkamer doen. Spr. zegt hier tc spreken namens alle men schen die hem hier hebben heen gei zonden. De heer Timmermans vraagt welk motief de Commissie heeft gehad om de kraan niet boven den gootsteen te plaatsen. Hij zou zeggen dat. wil men nu een glas water hebben, een geheele emmer wordt genomen als het niet boven de gootsteen staat. Wat betreft het was schen deelt spr. alle bezwaren van den heer Schambergen niet. De arbeiders worden wel zoo modern dat ze zichzeli in een waschkom wasschen, vooral nt de gemeente zorg draagt voor mooie huizen. Dat ze het geheele hoofd ondei de'kraan houden gelooft spr. niet, da' is meer van den ouden tijd. De heer Schambergen zegt dat eralies voor is te zeggen om de kraan bovcr een gootsteen te plaatsen Op verzoek van den Voorzitter lees' de Secretaris het rapport van de Com missie voor de licht- en waterbedrijvei voor. waarin wordt gewezen dat 's nachts nog een verlies van 80 M3 water plaats heeft.- Het best was overal meters t< plaatsen, opdat men een zuivere basis had hoeveel door ieder aangeslotene wordt verbruikt, doch dat gaat nu nie wijl deze meters veel te duur zijn on in zoo grooten getale aan te schaffen De heer Brekelmans zegt zich indertijc te hebben verzet tegen het verwijderet van de kraanljes boven de gootsteen et hij is van meening dit nog met recht ti hebbengedaan, want nadien heeft hi zich nog menigmaal overtuigd van dei grooten last welke de menschen onder vinden nu ze boven de gootsteen zijr verwijderd. De Directeur houdt z.i. ziel te veel vast aan de werkwijze van Bred; en dat is beslist verkeert. Zooals daa goed is, is hier altijd nog niet goed Hier willen de menschen allemaal vee liever wat meer huur betalen, indien zi hun huis ordelijk en zindelijk kunnei houden, dan het kraantje beneden ge bracht te zien De heer Klijberg zegt dat niet di huurder maar de verhuurder het water verbruik moet betalen, ln dit geval, waa nu over wordt gesproken, heeft lie, Woningbedrijf dus alle belang dat geer meter wordt geplaatst. Spreker wijst e verder nog op dat de menschen die he kraantje vanaf het begin beneden hebber gehad er aan gewoon zijn er niet ove klagen en het bij deze zeker zoo zin delijk is ook. De heer Brekelmans zegt ook te zijr geweest bij bewoners van de Putsteeg doch ook deze klagen over het onge makkelijke van de plaatsing der kraan Hij is geweest in huizen waar het c alles behalve zindelijk uitzag, juist doo: die ongelukkige plaatsing van de kraan Spr. vond het zelfs voor de woninger jammer. De heer Klijberg merkt op dat 3/, door het Rijk en slechts 74 d°or dt gemeente wordt bijgedragen, zoodat mer niets opschiet met meer huur te vrager daarvoor. Spreker wijst ook op he moeilijke van het geval om te conlro leeren of iemand des nachts de kraai maar laat loopen. De Voorzitter zegt op een door der heer Roggeveen gestelde vraag, dat alle aangeslotenen in het bezit van een kraai boven de gootsteen een meter moeter hebben, zoodat daarvan is te contro leeren hoeveel waterverbruik daar is De heer Roggeveen zou eerst nog eens of willen wachten, waar het groote waterverbruik des nachts vandaan koml en zoolang dit nog niet bekend is, de kraantjes boven de gootsteen aanbrengen aan die huizen, die nu nog in aanbouw zijn. De heer Verwiel kan zich daar nie mede vercenigen, wijl anders in de eenö woning het kraantje zus en in de andere zoo is aangebracht, wat bij de bewonenj slechts ontevredenheid verwekt. De heer van Riel is het met den hee Verwiel eens. Bovendien wijst hij e op dat door de commissie alles in he werk is gesteld om de arbeiders goed koop water te geven. En dat kan alleen door te voorkomen, dat waterverspilling plaats heeft. De ondervinding in andere en groote plaatsen heeft bewezen, dat is de kraan boven den gootsteen geplaatst veel,waterverspilling plaats heeft. De heer Timmermans acht het nog niel f-o.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 9