■Ir I I bïïTtënland Provinciaal JHenws Eli II I Ge meeut eraai Zielental op 1 Jau. 1919, mannen 3372266 vrouwen 3424,838, totaal 6797,104. G V. H. ■li 1 I I SPRANG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 15 Juli des avonds ten 7 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Meijer. Ongeveer 7.15 uur opent de Voor zitter de vergaderingafwezig de heer de Roon. De notulen tier vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vast gesteld. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken. a. Procesverbaal van kasopnemlng. Uit het onderzoek bleek dat de boeken in oide waren en er een nadeelig slot was van f 632.997a. b. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot het aangaan van een tijdelijke geldteeniug groot f 2000. c. Idem tot opheffiug van de openbare lagere school. d. Schrijven van den heer Kleijo, houdende het verzoek om ontslag als lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim. Wordt besloten op de meest eervolle wijze te verleenen met dankbetuiging voor de vele diensten de gemeente bewezen.' e. Schrijven van Ged. Staten betref fende de vereeniging met de gemeenten Capelle en Vrijh.-Capelle. Voorzitter. Ik stel voor dit schrijven, dat een antwoord is op ons schrijven, aan te houden tot eene volgende ver gadering. Daartoe wordt besloten. 2. Sluiting herbergen op Zoudag. De Voorzitter zegt dat de leden het verzoek van de kerkeraden met de adhaesle-betulgingen van de verschil lende vereenigingen reeds hebben ge* boord. Naar aaaleiding van die verzoeken stellen Burg. en Wetli. voor de café's de# Zondags te sluiten van des voor middags 9 uur tot des anderen daags des voormiddags 6 uu'. Bij overtreding daarvan is zoowel de bezoeker als de café-houder strafbaar. Na voorlezing zegt de heer Wllllgen- burg zich volkomen met het voorstel vaa Burg. en Weth. te kunnen vereeni gen omdat het geheel voldoet aan het verzoek van de kerkeradeu. Zwa't. Den geheelen dag heeft dus geen sluiting plaats. Voorzitter. Van 's morgeus 6 tot 's morgens 9 uur niet. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg. en Weth. aangenomen. 3. Eervol ontslag onderwijzers. Wordt besloten het outalag op de meest eervolle wijze te verleenen, met dankbetuiging voor de zeer vele dieostcn aau de gemeente bewezen. 4 Aanslultbg bij de Waterleiding N. W. Brabant. Voorzitter. De heeren hebben het lijvige schrijven allea thuis ontvangen on zullen het wel hebben bestudeerd, zoodat ze thans weten wat er aan vast zit. Burg. en Weth. steil -sa voor iu be ginsel te besluiten tot aansluiting. Ik heb niets naders meer gehoord van de Commissie en ook heb ik In geen enkele courant iels naders meer gelezen. Vrijh - Capelle heeft een schrijven aan den Minister gericht met het verzoek te willen mededeelen wat de kosten van aansluiting zullen zijn en deze heeft ge antwoord, dat hij zal zorg dragen dat ze dat ter zijner ti]d zullen vernemen. Capelle heeft in beginsel tot aansluiting besloten. Zwart. Iu beginsel besluiten, wil dat zeggen voor vast Voorzitter. Neen. Van den Wtlllgenburg. Op het con cept dat wc nu hebben gehad sluiten we aan. Wordt echter het een en ander weer In nieuwe banen geleid, of worden nieuwe planneu geschapen, zooals dat te Klundert heeft plaats gehad, dan staan we geheel vrij. Ik geloof echter dat wij, gezien deu noodtoestand die heerscht betreffende goed drinkwater, wei kunnen besluiten tot toetreding. Met algempene stemmen wordt het voorstel van Burg. en Weth. aangenomen. 5. Af- en overschrijving begrooting. Conform het voorstel vau Burg. en Weth. wordt besloten. 6. Benoeming lid Commissie wering schoolveizulm. Door het bedanken van den heer Klijn is een vacature ontstaan. Burg. en Weth. stellen voor 1. A. Kool. 2. W. G. Nijssen. De heer A. Kool wordt met alge meene stemmen benoemd. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord veilangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Te Parijs is thans, naar de »Matln" meldt, een boek verschenen, getiteld La dernlère Tsarine, door Charles en Henri Omessa, die zich tijdens de om wenteling In Rusland bevonden. Vau een gewezen geheimen koerier der Tsarina, Alexis Dobrowltz geheeten, hebben zij daar mededeelingen ontvangen over een samenzwering, welke ten doel had de keizerlijke familie uit de handen der bolsjewlkl te bevrijden. Dobrowltz, die er ia geslaagd was, onder een valsehen naam luitenant vau de roode garde te Ekateiinenburg te worden, kwam te laat om zijn souvereinen te redden en moest bij den schrlkkelijkeo moord machteloos toezien. Volgens Dobrowltz werden de tsarltsa, de tsarewitsj en de grootvorstinnen doof de moordenaars naar eea nabijgelegen bosch gebracht, waar een brandstapel werd gemaakt en aangestoken. Daarop volgde een afgrijselijk iooneel. Soldaten, matrozen en de menigte, waaronder ook- vroujven, uog wreeder dan de anderen, duwden de rampzalige slachtoffers In de vlammen. Telkens wanneer dezen terug deinsden, werden zij met bajonetten voorultgedreveo. Grootvorstin Tatlana trachtte driemaal den brandstapel te ontvluchten en zonk eindelijk doodelijk gewond voor de voeten van haar beulen Ineen. De tsarina, die den tsarewitsj tegen zich aan gedrukt hield, ging met vasten stap bijna automatisch naar den brandstapel en verdween met haar kind in vlammen en rook. Ik sloot de oogen vertelde Dobro wltz maar de lucht van brandeude lichamen verstikte mij, en ik viel op de knieën, ten prooi aan onuitsprekelijke wanhoop. Het officleele communiqué van generaal Wtangel d.d. 13 dezer, dat ons via Konstantinopel bereikt, meldt de defiaitleve mislukking van het bolsjewisti sche tegen-offensief, dat den 5den dezer maand begon om de operaties van het vrijwilligersleger te verlammen. In de richting van Berdiansk werden de roode troepen over den spoorweg Nalgowka- Betdiansk teruggeworpen. De pogingen van de bolsjewlkl om de provinciale tau'ide terug te veroveren, kostte hun 11.500 gevangenen, 60 kanonnen, 300 mitrailleuses ee een aanzienlijke hoeveel heid materieel. In deu loop van deze operaties werden door het leger van W<angel in totaal 21.500 gevangenen gemaakt en 108 kanonnen, 550 mitrailleuses, drie ge pantserde treinen en 11 gepantserde auto's bult gemaakt, Zaterdagmorgen heeft de zesde en jongste zoon van den voormaligen Duit- scheo keizer, p-ins Joachim van Pruisen, 2lch in ziju vlüa »iegoi'z», te Potsdam, In een vlaag van zwaarmoedigheid, waaraan de gebeurtenissen der laatste aren niet vreemd zijn, doodgeschoten. De p'lns, die een geziene figuur was, leefde zeer teruggetrokken en was werk zaam als assessor bij het Karamergericht te Potsdam. Prins Joachim was den 17en December 1890 te Berlijn geboren eo 1c de oorlogs jaren, In 1916, gehuwd met princes Marie Augustine van Anhalt. Hij laat een zoontje vac 37a j*ar achter. Het antwoord der geallieerde op de Turksche nota betreffende h«tTurk- sche v:edesverd'ag weigert de clausules met betrekking tot Thracië, Smijrna, de Sijrliche grens of Armenië te wijzigen. Ten opzichte vau de Dardanellea hebben de geallieerden besloten bet Tutkfche verzoek om het recht te erlangen een gedelegeerde ia de Dardaaellen-commls- sle te benoemen late willigen. Zij heb ben tevens een aantal kleinere conces sies gedaan, zooals de intrekking van de voorwaarde, waarbij Turkije aan de ge allieerden alle Turksche stoomschepen tot een inhoud van 1600 ton afstaat Het antwoord verklaart, dat wanneer Turkije weigert het verdrag te teekenen en het niet in staat Is zijn gezag ia Aoa- tollë te herstellen, de geallieerde tot een herziening van dc regeling betreffende Konstantinopel zuMen overgaan eo de Turken eens en voor al uit Europa zullen werpen. Den Turken is eea termijn tot 27 Juli gegeven om te teekenen. BRUSSEL, 20 Juli. De Kamer heeft met Hl tegen 13 stemmen het wets ontwerp aangenomen, waarbij de werktijd in de industrie wordt bepaald op acht uren per dag of 45 uren in de week. De president van de regeering van den Saarstaat te Saarbruchen heeft voor het eerst twee doodvonnissen bekrach tigd. De beide jongemannen, die twee vrouwen en een meisje van twaalf jaar vermoord en beroofd hadden, zijn daarop terechtgesteld. Het stoffelijk overrohot vau Heroian vaa den Reeck, deu Vlaimschen student, die werd doodgeschoten bij de te Antwerpen verboden betooging op den Galden Sparen- dag, ia Zaterdag ter aarde besteld en deze plechtigheid is geworden tot een inderdaad grootsche Vlaimaclie betougiug, veel indruk- wekkender dan die op den natiouileu feest dag had kunnen aijo, wanneer een kort zichtig stadsbestuur haar niet door een verbod had trachten te beletteD. Het lijk was den avond te voren van het St. Elisa- bethgasthuis, waar het slachtoffar was over leden, naar de ouderlijke woning aan de Goedendagstraal vervoerd en vandaar had Zaterdagmorgen om 10 uar de begrafenis plaats. Uit alle windstreken waren de Vla mingen naar Antwerpen gestroomd om de plechtige uitvaart en de begrafenis bij le wonen en hulde te brengen aan de nage dachtenis van den medischen student, die voor de Vlaimsche zaïk was gevallen. Al een paar ureu tevoren hoopte de menigte zich op in de omliggende straten, wsar het i\jtuigverkeer totaal belemmerd werd. Alle Vlaaiiische vereenigingen trokken met om- floe)8.e banieren en leeuweuvaandels op ooi dea gevallene de laatste eer te bewijzen. Er waren groepen pad'inders en in het wit g»-k'eede meirjes met bloemeu bjj en alle VLtmsche organisaties van verschillende politieke richting hadden deputaties ge zonden. Ook waren vele volksvertegenwoor digers gekomen. Io het sterfhuis lag de doode op zijn praalbed, bedekt niet het Vlaam?che vaan del, de zwarte leeaw op het gouden veld en bewaakt door de Vlaarasche Maagd, het witte kleed met rouwfloer# omhald. Meer dan 150 krauseu wAren om het praalbed neergelegd. De lijkwagen, ia den vorm van een hooge katafalk, zwtrt en geel, met kransen van immortellen en op elke zyde de Vlaamiche leeuw, was dezelfde, waarin eenmaal Antwerpens's groote burgemeester Jan Van Rijswijck grafwaarts werd gevoerd en op de armsu van zijn frontvrienden werd Herman Vzn dea Reeck naar bniten ge dragen. De lykditnat had plaats in de kleine St. Aunakerk e i tydens den dienst werd ook «-Mijn Moederspraak* van Peter Benoit ge zongen. Na afloop van den dienst, waarin door den priester roereude woorden aan de baar gesproken waren, ging de stoet kalm en waardig door de straten, waar de onaf zienbare menigte haar onder eerbiedige stilte long6 zich heen deed gaaD. Alle wiakels tn vele woonhuizen in die straten waren ten ieeken van rouw gesloten. Op het Kielkerkhof aangekomen, droegen studenten de kist grafwaarts, waar nog ge sp okea werd door Van Puymbroeck namens de frontpartij en Kamiel Huy-mans namens de socialistische party. Het crediet van f200.000.0001 Het lid van de Tweede Kamer, dr. i Th. v. d. Waerden, heeft naar het „Volk" meldt, de v lgende vragen gesteld aan den Minister van Buiten). Zaken 1. Heeft de Minister van Buitenl. Zaken kennis genomen van de dagblad- 1 telegrammen, volgens welke de Entente ontstemd is over het crediet van f 200.000.000 aan Duitschland en de Commission des Reparations zou ge- i protesteerd hebben tegen de voorge-j nomen kolenleveringen van Duitschland aan Nederland 2. Zoo ja, kan de Minister dan een verklaring geven van de tegenspraak tusschen bedoelde uitingen van den heer I Millerand en de geruststellende ver zekeringen van de zijde der Nederl Regeering in de zitting der Tweede Kamer op 2 Juli j.l. 3. Is de Minister bereid ter openbare kennis te brengen de bescheiden, waarop zijn gunstig oordeel omtrent de toe zeggingen van de Commissions des Reparations steunde? 4. Bestaat er verband tusschen de jongste verhooging van den kolenprijs in Nederland met f 8 de ton en de overeenkomst met Duitschland, die in bedoelde zitting der Tweede Kamer werd aangenomen Het Hoofdcomt'é van Actie der K. S. A. heeft in zijne vergadering van 9 Juli besloten eeoe Nationale Steunbe weging tebeginncn voorHoDgarije. Reeds was er vódrdien een Comité, dat geld en levensmiddelen voor Hongarije inza melde. In aanslultlug daaraaneninoverleg en samenwerking met het R. K, Huls- vestingscomité, besloot het Hoofdcomité tot deze actie- Met zijne aacgesloten R. K. VereenigiDgeo, de Algemeene R. K. Werkgeversvc.-eeolglng, den R. K. Mid denstandsbond, dsn R. K, Boerenbond de Federatie van R. K. Werklledeuveree- niglogen en de R. K. Volksbonden in Nederland, het Bureau voor de R. K Vakorganisatie, deu R. K. Vrouwenbond, de Algemeene R. K Ambtcnarenveree- nlging, de R. K. Hacdelsrelzlgersver- eeoiging »St. Chrlstoffel», de R. K. Onderwijzersvercenigiogec, de Unie vau R. K. S'udentenvereenigingeQ in Neder- iaod, deu R, K. Bond vaa Dienstplich tigen >St Joris», het Centraal Verband der S*. JozefgezellenveiecciglngcD, zal het deze actie voeren om een daad van protest te stellen tegenover den door het I. V. V. geproclameerden boycot. Door middel wan de D.ocesane en Plaatselijke Coml'é's, zal over het geheele land een steunbeweging worden opgezet op ruime schaal gelden en goederen wordeu Ingezameld. om het Hoogaarsche volk ie hulp le komen en getuigen van de sympathie van Nederland voor een volk, dat fier de opeenvolgende tegen spoeden heeft gedragen. Het Hoofdcomité roept dulzende Katholieken in het bijzonder op, om deze actie te doen slagen. Het vertrouwt dat de georganiseerde Katholieken van lederen stand en beroep, ter plaatse van inwoning en lo het laad hunne uiterste krachten zullen inspannen om goede resultaten te verkrijgen. Ook tot alle weldenkende in Nederland richt het Hoofdcomité dezen oproep. Het geldt hier steun aau een volk, dat kampen moet tegen de hongerbedreiglng door de internationale socialistische arbeidersbeweging toegepast. Afgezien van den aard van dit strijdmiddel, be- teekent de moreele en daadwerkelijke steun een protest tegen het strijdmiddel »Ulthongering vau een Volk,verdrukking van Vrouwen en Kinderen», Terwijl nog niet eens vaststaat, dat de strijd vau het I. V. V. geargumenteerd Is, hetgeen ook blijken kan uit de verslagen vau betrouwbare Journalisten en uit de verklaringen van den Secretaris van het I. V. V. den heer E. Fimraen na de Conferentie te Weenen, welke verklaringen zoovele reserves beteekeneu op deu geruchtmakenden Open-brief vau eenlge dagen daarvoor, tracht de internationale socialistische arbeidersbe weging dit wreede raiddel toe te passen op geheel een volk. Tot het voeren van de propaganda voor den boycot, maakt het I. V. V. in het buitenland gebruik van de verklaring dat 300.000 georganiseerde Nedcrland- sche arbeiders den boyoot steunen. Wij weten wel wat daar van aan is, doch begrijpen tevens dat op deze wijze de Hollandsche naam onverdiend wordt benadeeld. Zoo zal het Hoofdcomité werkzaam zijn mede, om In de denkbeelden der menschen de gedachte aan vergeldlog met wraak, door een beter inzicht te vervangen. Iu dien zin vertrouwt het Hoofdcomité op de krachtige medewerking van het Nederlandsche Volk. Waalwijk, 21 Juli 1920. Sinds ons vorig bericht, is de kermis weer afgeloopen. Zij had ook Zaterdag en Zondag een druk en rustig verloop. Zaterdag- en Zondagavond zijn door eenige personen uit andere gemeenten eenige klappen uitgedeeld, doch de politie rekende de daders direct in en daarmede was de geschiedenis afge loopen. Zondagavond moest zij in een café eventjes hardhandig optreden. Overigens was het overal een prettige en vroolijke stemming en al moge er nogal goed kermis gehouden zijn, mis schien wat het drankgebruik betreft wat ruim goed, voor de meesten waren het prettige dagen, dat is en blijft onze bescheiden meening. Wat het matinée musicale betreft op Zondagmorgen 10 Juli in„Miisis Sacrum door het dubbel gemengde kwartet „Speranza" dit viel een zeer druk be zoek ten deel, wat het dan ook werke lijk verdiende. Wij zullen niet in bijzonderheden treden en namen noemen, waar het ge heel goed voldeed, al was de eene uitvoerende natuurlijk gelukkiger dan de andere. Zoowel de dubbel gemengde kwartetten als de duo's en soli vielen te loven. Deze matinée gaf eene aange name variatie in 't kermis-programma, bood voor elk wat wils en zou mis schien ook op andere tijden met succes eens herhaald kunnen worden. Van 10—16 Juli kampeerden 20 Waalwijksche padvinders te Middachten op het landgoed van graaf Bentlnck. De schoonheid van deze streek met zijn prachtige bosschen en grootsche lanen en een goede weersgesteldheid, maakte dit kamp tot een heerlijk uitstapje voor de jongens. De morgenuren in het kamp werden voor huishoudelijke bezigheden benut, terwijl 's middags wandelingen gemaakt werden In den omtrek, tenein de zooveel mogelijk van de omgeving te genieten. Ook werd een uitstapje naar Arnhem gemaakt, waar een bezoek werd gebracht aan Zonsbeek met zijn aardige watervallen. Vooral Bronbeek, het tehuis voor iuvalide kolonialen en Museum van alles wat op de geschiedenis van Indië betrekking heeft wekte groote belang stelling bij de jongens. Overdag werd het kamp vaak doo* pensiongasten uit dc buurt bezocht wat vele tractatiën voor de padvinders met zich bracht, 's Avonds brandde een lustig kampvuur tje waarbij leuke voordrachten werden gehouden. Den laatsten kampvuuravond maakten de jongens onder enthousiast gejuich opnieuw het voornemen ernstig te streven een goed padvinder te worden in woord en daad. Het kamp zal zeer zeker in prettige herinnering bij de jongens blijven. Woensdag en Donderdag 28 en 29 Juli a.s. zal vanwege de gemeentelijke llchtbedrijven In Musis Sacrum eene de monstratie worden gehouden van Huur koop-gasfornuizen. De gemeentelijke llchtbedrijven zullen op de Markt een groote electrische booglamp doen plaatsen. Daarvoor is aangeschaft een ijzeren mast van 8'/2 M. hoogte. Hieraan komen 2 lampen, elk 5000 kaarsen sterk. Tot Secretaris van de R.K. Spoor- wegvereeniging St. Raphael, afd. Lang straat, is benoemd de heer L. van den Bogaard, arb. telegrafist alhier. Tot agent voor do Vrijwillige Ouderdomsverzekerlng, belast met de inning der premlën en het aanwerven van nieuwe verzekeringen, zijn door den Raad van Arbeid te Tilburg aangewezen Voor Kaatsheuvel en Lóon-op-Zand de heer A. de RooiJ, wonende te Kaats heuvel, Marktstraat 739. Voor Vrijh.-Capelle, Spraug, Capelle en Waspik de heer J. Lankhulzeu, wonende te Vrijhoeve-Capelle. Voor Waalwijk, Baardwijk en Besoijeu de heer M. A. Schambergeo, wonende te Waalwijk, Stationstraat 85c. Voor Drunen en Nleuwkuijk de heer H. van Dommelen, wonende te Druuen, B. 126. Voor Vlijmen, Hedlkhulzen en Haar steeg de heer A. van Kessel, woneode te Vlijmen, Akkerstraat B. 194. In de afdeellngen der Provinciale Staten werd de klacht geuit, dat uit de voorgestelde begrooting en de rekening en verantwoording over 1918 de finan- cleele toestand vau de provincie niet voldoende kan beoordeeld worden. Waarin 1918 de ontvangsten f26,417,40 meer hebben opgebracht dan de raming en de uitgaven f 151,193.63 minder zijn geweest, werd gevraagd of ook voor 1921 de raming van uitgaven voorzichtig heidshalve niet veel te hoog Is gedaan. Als dat niet het geval was, zagen ver scheidene leden den toestand der finan ciën van deze provincie donker in eu meenden zij, dat de opcenten op 's Rijks directe belastingen in de uajaarszittingen weer zullen moeten verhoogd en dan zal het oogenblik niet verre meer zijn, dat deze provincie zal bereikt hebben het maximum der opcenten, dat de Provinciale wet haar toestaat te heften. Andere leden meenden, dat Noord- Brabant, vergeleken met andere pro vinciën, er nog zoo slecht niet voor staat. Verscheidene leden verwachten een vermindering in de opbrengst der weg geldbelasting en achten een verscherping van de controle op de aangiften drin gend noodlg. Zij wilden daarvoor het premiestelsel weer invoeren, doch andere leden spraken zich daartegen uit prin cipieel oogpunt uit omdat de rijksregee- ring hare goedkeuring aan de weggeld- belasting slechts heeft gegeven onder de voorwaarde, dat op het verballseeren wegens de overtredingen daarvan geen premie zal worden gesteld. Eenige leden wilden aanstelling van eenige controleurs, anderen wilden de conti öle opdragen aan de provinciale wegwerkers. Aange drongen werd op verhooging van het weggeld voor automobielen en motor rijwielen, om daarmede de kosten van onderhoud der provinciale wegen te bestrijden, welke kosten voor 1921 zijn geraamd op f 834,400, terwijl de op brengst van het weggeld slechts wördt geschat op f 450,000. Vele leden juichten de afsluiting; toe van provinciale wegen voor het verkeer met motorrijtuigen, zwaarder dan 1700 K.G., uitgezonderd personenrijtuigen met ten hoogste 8 zitplaatsen. Anderen eohter weoschen de auto's, die tot de uitoefe ning van eenlg bedrijf gebezigd worden, uit te zonderen en zagen nog liever de provinciale wegen voor het automobiel- verkeer geheel opengesteld, mits de klinker- en steenslagwegen veranderd worden in wegen van dubbel bekapte giéskelen. Zij achten het automobiel- verkeer voor het platteland het verkeer van de toekomst, In die mate zelfs, dat de aanleg van buurtspoorwegen, die in het voornemen ligt, overbodig zal worden. Die spoorwegen zullen Immers niet kunnen coccurreeren tegen de vrachtautomobielen. Andere leden waren van oordeel, dat de financiën van de provincie wel het offer van 19 millioen gulden zouden kunnen dragen, dat voor dien aanleg van buurtspoorwegen van haar gevraagd wordt. Enkele leden wenschtcn, dat de pro vincie een sanatorium voor lijders aan tuberculose zou oprichten, waarmede zeer vele anderen zich niet konden ver eenigen. De bijzondere commissie, belast met de voorbereiding van de herziening der provinciale reglementen, vereenigt zich met de strekking van de amendementen der Statenleden G. R. van der Ven en W. Verstraaten. <beoogende om aan eigenaren, erfpachters of vruchtgebrui kers van gronden ter grootte van minder dan 1 hectare, gelegenheid te bieden zich te vereenigen tot een groep, die één stem kan uitbrengen. Zij stelt daar toe een wijziging van art. 225 van het Algemeen Waterschapsreglement voor Noord-Brabant 1904 voor, en tevens om te bepalen, dat bij een bezit van meer dan 21 H.A. telkens een stem meer zal worden toegekend voor elke 10 H.A. daarboven in plaats van voor elke 20 H.A. zulks om den indruk te ver mijden, dat de ontworpen regeling een eenzijdige verplaatsing van het over wicht van belang nastreeft. Ged. Staten nemen deze wijzigingen over. BAARDWIJK. Aan de woningbouw vereniging „Baardwijk" is door B. enW. vergunning verleend tot het bouwen van H arbeiderswoningen op het Hoogeind. De kermisdagen hebben alhier een ordelijk verloop gehad. Op het kermis terrein bij den Blanken Wiel vonden een staanplaats een groote luchtschom- mel en caroussel van Hoefnagels en verder een paar kramen. De Liedertatei 1 i f"!1 \i 1

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2