Provinciaal Nieuws Nieuws uit Heusden, KERKNIEUWS, (lemengd Nieuws IffGEZOHDSK STUKK15. van^ koningin Emma, generaal Baden- Powell. de leider-van de padvinders beweging, de Nederlandsche padvinders in het kamp te Richmond geïnspecteerd heeft. De Nederlandsche vlag werd bo ven het kamp geheschen en de jongens zongen het Nederlandsche volkslied. In de memorie vao antwoord op het voorloopig verslag betreffende het weteont- werp, houdende maatregelen tegen het on bewoond laten van woningen, deelt de regeeriug mede, dat het aantal der woningen die wel te koop maar niet te hunr zjjn werd geschat te Amsterdam op 1 Hor. 1919 op 127 en te 'e-Grarenhage in October 1919 op 150. Na zija deze cyfers niet hoog, toeh kan van het ontwerp een guosliga werking uilgaan ter bestrijding van den woningnood. Toegegeven wordt dat het eavel, waarlegen het ontwesp zich keerl, ongewild is bevor derd door het tegenwoordig stelsel der Hnnrcommissiewei, volgens hetwelk een boogeie huurprijs slechte wordt toegestaan indien en voorzooverre de woniognitgaven zijn vermeerde d, maar de regeering is daarom voornemens het ontwerp tot wijziging der Haarcommissiewet (dat een roiuier rysteem bevat) gelyktydig met dit ontwerp in werking te laten treden. De regeering hoopt, dat door dit ontwerp 66ï. de speculatieven handel in huizen zal knanen tegengaan. Zij heeft echter bezwaar, om de woorden „met spe culatieve bedoeling" in te lasschen, omdat, zij moeite zouden geven met het bewijs. Het ontwerp laat overigens voldoende gelegenheid rekening te hondeu met bijzon dere omstandigheden zooals wanneer het huis behoort tot een ouverdeelden boedel, of wanneer een woning tyde'yk niet verhaard wordt uit piëteit tegenover oveileden oaders. Opgemerkt zij ech'.er, dat de genoemde omstandigheden niet rechtvaardigen de wo ningen bij vooriduring san ket verkeer te outtrekken. Wat aangaat onbewoonbaar ver klaarde woningen, het is niet de strekking van het ontwerp de desbetreffende bepalingen der Woningwet bniten werkiag te stellen. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. Aan de Redactie van De Echo v. h. Zuiden. Geachte Redactie. Mag ik een beetje plaatsruimte ia Uw veelgelezen blad Bij voorbaat dauk. Met belangstelling het verslag gelezen in Uw blad over de Opeuluchtmeeting te Kaatsheuvel. Vooral het gesprokene van «wethouder* Van Rijen uit Tilburg, had mijne aandacht. Op nieuwe banen 1 Ja, op nieuwe banen moet de arbeidersmassa geleid worden. De actie moet gewijzigd worden De nieuwe tijd waarin we leven is er eene, waarin de arbeiders hun kracht meer bewust worden. Al is de massa nog dom, velen toch gaan reeds de oogen open cn beginnen in te zien, dat In 't verleden niet altijd den rechten weg betreden is. Onze geest is materialistisch geworden. Vooral de vakbeweging heeft veel in die richting gestuurd. Dat moest, was plicht, want «een bijkans slavenjuk was den talloozen scharen van proletariërs opgelegd*. (Rerum Novarum.) 't Was hun taak als z/fl£organlsatie. De menschen zijn te materialistisch geworden. Zeker, en helaas vooral in hooge mate verschillende leiders. Het egoïsme deed zich gelden. Id plaats van aan het algemeen belang, is vaak aan eigen Ik gedacht. Het gouden kalf heeft de oogea der besten onder hen verblindt. De vetst betaalde baantjes zijn hun het liefst geworden. Van arbeiders-leiders zijn zij geworden politieke mannen spelen een rol In de politiek en wenschen tevens ook nog de teugels der arbelds- of vakbeweging in handen te houden. Die lamlendige personeopolitlek is oorzaak dat de discipline en tucht In onze beweging verslapt. Onderwerping moet er zijn, doch deze mag nooit eeue slaafsche zijn, die het recht der leden verkracht. Politieke menschen moeten met hunne politieke vingers van de vakbeweglog afblijven. Dat elscht de eenheid en tucht der vakbeweging. Wanneer men de vakbeweging of hare leiding een goeden raad of vinger wijzing wil geven, dan mist men daartoe het recht in eene hoedanigheid van «wethouder* van Tilburg. Door Van Rijen is gezinspeeld op de afd. Lederbewerkers te Tilburg, welke zich niet aan de uitspraak van een scheidsgerecht zouden hebben onder worpen. Och kom, Van R. U weet beter. U kunt ten minste weten, der die afd. ziet, wel degelijk daaraan onderwo.pen beeft, doch dat he verzet hier gaat legen eene uitspraak van bet bestuur en niet van het scheidsgerecht. De leden in een vakbond beslissen Immers, niet het be stuur. De arbeiders van onzen nieuwen tijd laten zich niet meer door een paar menschen een juk op de schouders leggen of hun recht ontnemsu. Er be hoort tucht en discipline, maar ook vrijheid en recht voor de leden. Wil men een dlotatorschap over de massa uitoefenen, zeer zeker zal men dan straks in den eindstrijd bedrogen uitkomen. Men heeft niet het volk van boven af te regetrea of te lelden, maar leiding te geven In góede banen aan datgene, wat in het volk leeft en opbruiseht. Dan' eerst zal men met succes den eindstrijd kunnen aanvaarden en bet roode gevaar neerwerpen. Met dank voor de opname. Tilburg. F. J. COOLEN. Beambte afd. Lederbew. Geachte Redactie. In 'n artikel «De Gulden Sporenslag in 't laatste nummer van Uw blad wordt o.m. beweerd, dat de Lellaerts in het Frans-bezwaarde Vlaanderen der 14e eeuw de Aktivlsten van die tijd zouden geweest zijc. Dat kan natuurlijk niet de bedoeling van de schrijver wezen, En deze onware voorstelling te rektiflceren kan z'n nut hebben voor lezers die.niet of niet volledig zijn Ingelicht over de betekenis en de werking van de Vlaamse beweging en in verband daar mee van het Aktivisme. Wil de schrijver van bedoeld artikel per sé 'n vergelijking-ln-benamingen van de toestand pl.m. 1302 en onze tijd, dan zal de volgende meer naar waarheid zijn De Lellaerts van toen zijn de Frans kiljons van nu, de Klauwaerts van toen, de Aktivlsten van nu. Ik gebruik hier de naam Aktivlsten in de betekenis van meest vooruitstrevende Vlamingen en niet vao «landverraders», zooals ze genoemd worden o.a. door allen, die door de «Ame beige» bezeten zijn en «l'Esprlt frangiis» in slaafse deemoed adoreren, Zooals blijkt bedoel ik hiermee aan het streven van het Aktivisme verkeerde uitleg te onthouden. Wie overigens met de Vlaamse geest en meer algemeen met de Groot-Neder lands gedachte wil kennis maken, bezoeke de Nederlands-Vlaamse bij eenkomst te Tllbarg op 15 en 16 Aug. Hoogachtend, A. VAN DOMBURG. Waalwijk, 4 Aug. 1920. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid der commissie van advies voor de Rijksschool voor Leerlooiers en Schoen makers te Waalwijk de heer B. J. H. C. Timmermans alhier. Aan den heer E. W. Klijberg werd tegelijkertijd eervol ontslag verleend uit deze functie met dankbetuiging voor de vele diensten als zoodanig bewezen. Het concours voor soli, dubbel gemengde en dubbel mannenkwartetten ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Liedertafel „Oefening en Vermaak" op 18 en 19 September, belooft in alle deelen schitterend te zullen slagen. Niet minder toch dan 22 kwartetten, n.l. 7 solo-mannenkwartetten, 8 dubbel gemengde kwartetten en 7 dubbel man nenkwartetten hebben zich voor deel name aangemeld. Vooral onder de 8 dubbel gemengde kwartetten zijn zeer goede en bekende kwartetten, zoodat gedurende deze twee feestdagen heel wat zal zijn te genieten. Naar wij vernemen hebben de heeren Bouman te 's Hage, Wierts te 's Hage en Robert te Tilburg zich bereid ver klaard om als leden van de jury te fungeeren. Door het Centraal Bureau voor de Statistiek is het verbruik van veraccijnsd gedistilleerd voor deze gemeente becij ferd voor de jaren 1916, 1917 en 1918 op resp. 11 liter per hoofd, 9 32 L. en 5.48 L., terwijl het gemiddeld gebruik over het geheele Rijk in die jaren be droeg resp. 4.73 L., 4 95 L. en 3.21 L. Wegens de beëindiging van de liquidatie van het Levensmiddelenbedrijf is aan Mej. M. Wingels met ingang van 15 September a.s. eervol ontslag ver leend als hulp-boekhoudster aan ge noemd bedrijf. Door het Gemeentebestuur wordt voorbereid eene herziening van de ber- zoldiging van de werklieden in dienst der gemeente. De Gemeenteraad is tegen Don derdagavond ter vergadering bijeen ge roepen tot het vaststellen van het eerste suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1918 en de behandeling van bezwaarschriften tegen aanslagen in den Hoofdelijken Omslag. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder wapperde van de officieele gebouwea de nationale driekleur. De harmonie van den R. K, Gildenbond had de goede gedachte des avonds eene muzikale wandeling door de gemeente te houden, die begonnen en gesloten werd met een nationaal lied. Begrijpelijkerwijze vergezelde een zeer groote menigte dezen muzikalen tocht, die zeer zeker door allen gewaardeerd werd. De aandacht van het Waalwijksche publiek wordt gevestigd op de Sport- demonstratie's, die gegeven worden door de fietsclub „De Zwaluwen", op Zondag 8 Augustus. Deze zullen bestaan uit: a. Vaardigheidswedstrijd voor jongens van 12—16 jaar. b.-Betrouwbaarheidsrit voor niet-leden (inleggeld f 0.50). c. Vaardigheidswedstrijd voor leden, in serie's te rijden. Afrit 12 uur café Albert Kemperman. Nummers afhalen 11'/2 uur in boven genoemd café. De demonstraties vinden plaats op den weg langs den Watertoren. Zij die wenschen deel te nemen aan a of b moeten zich aanmelden voor Zaterdagavond 6 uur bij een der be stuursleden Ouwerling, Baardwijk, Dek kers, Nelis, H. Maas, Waalwijk en van der Linden, Kaatsheuvel. De prijzen bestaan uit rijwief-onder- deelen en luxe-voorwerpen, waarvoor een bedrag van f50.— is beschikbaar gesteld. Uitslag wedvlucht Maastricht piet jonge en oude duiven der vereeniging „De Postduif". 1. Ant. v. Eijck aank 9 41 42 2. Stokwielder 9 50 15 3. idem 9 50 27 4. idem 9 50 37 5. L. v. Bladel 9 51 18 6. idem 9 51 21 7. Adr. Hensen 9 55 15 8. idem 9 55 42 9. J. de Graaff 9 57 22 10. L. v. Bladel 9 57 27 11. J. de Graaff 10 40 12. idem 10 43'/ 13. Ant v, Eijck |ac. Simons 10 7 18 14. 10 10 10 15. idem Oude duiven: 10 10 13 1. Adr. Hensen 9 31 28 2. Stokwielder 9 32 40 3. v. Bladel 9 47 55 4. Adr. Hensen 9 49 42 5. j. de Graaff 9 52 23 6. J. de Graaff 10 - 36 7. L. v. Bladel 10 4 52 8. Adr. Stokwielder 10 5 31 9. J. de Graaff 10 6 29 DRUNEN. la de jl. Zondsg gehouden vergadering van de onhng* alhier opgerichte Voetbalvereniging zijn tot Secretaris ge kozen den Heer A. Jatigebnrt en tot Pen ningmeester J. Veltmar, A.s. Z >ud*g z*i de harmonie *de Volharding" deelnemen aan het te Nijmr- gen te honden Concours. ELSHOUT. De rijksnsjaarskeuring van tot dekking bestende hengsten zal plaats hebben voor deze gemeente te 's Heriogenbosch op 10 November e.k. voorm.' 9 uur. Dezer dagen werd in de welde een paard van J. M. alhier dood gevonden een stamboekpaard. Het ls een aanzienlijke schadepost voor den eigenaar. VLIJMEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorfeerecde hulp postkantoren werd gedurende de maand Juli 1920 ingelegd f29761,99 en terug betaald f 15970,12. SPRING. Aan het Hulpyostkantoor al hier werd in de maand Juli 1920 voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd f 4900.41, Terugbetaald i 5889,17. O..ze voetbalrereeuigii g S.V.V. speel de j.l. Zondag op de seriewedstrijden uit geschreven door B.V.V, te Kaatsheuvel tegen Ecielsier nit Capelle. Na een prachtigen wedstryd wou S.V.V, welverdiend met 20 zoodat zij ook a.s. Zindag aan de fiaale zal deelnemen, CAPELLE. Gedurende de maand Juli 1920 v/erd In de Rijkspostspaarbank aan het bulppostkantoor alhier ingelegd f2730,33, terugbetaald f2925,51. Het aantal inlagen bedroeg 38, dat der uit betalingen 16. Er werden 124'telegrammen behandeld waarvan 52 verzonden en 72 ontvangen, terwijl er 149 telefoongesprekken werden gevoerd, waaronder 8 celgesprekken en 2 telefoonoproepen. Op den serlewedstriid van B.V.V. te Kaatsheuvel, verloor Excelsior I uit onze gemeente van S.V.V. lult Sprang. Excelsior III speelde een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Neerlandla I uit Kaatsheuvel en won met 6—2. Ter secretarie alhier werd als ge vonden voorwerp gedeponeerd een zwart touwen portemonnale, Inhoudende een zilverbon. VRIJH -CAPELLE. A s. Zondag des morgens half tien hoopt in de Gerefor meerde kerk alhier op te treden Ds. C. J. Bos van Zuidwolde in gemeenschap- pelijken dienst met de kerk van Sprang. RAAMSDONK. Gisterenavond ver maakten zich eeclge kinderen met een heiblok, waarvan de steel erg puntig was. Ongelukkig kwam bij het spel een jongentje van L. de C. op die scherpte, met het gevolg dat het voorwerp hem in den bulk drong. Met veel pijn werd het opgenomen en in een nabijzijnd huls binnengedragen. De inmiddels ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het gasthuis noodzakelijk. Hedenmiddag kwam de heer A. van I. met eea groote vaart de Stations straat ingereden. Doordat hij echter zijn draai niet bijtijds nam reed hij tegen het ijzeren hek over de spoorlijn. Met een ernstige fractuur, aimbreuk en groote wond aan 't hoofd, werd hij opgenomen en naar het In de buurt liggende gast huis vervoerd. Denztlfden avond is hij reeds aan de gevolgen overleden. RA.AMS DON K3 VEER. Bij de-gehouden graanverpachting in hel Hais ten Dry' was de aniuuo der boeren niel groot van de ongeveer 185. Het aangebodeu tarwe, dni- venboonen en haver werd wel 80 pCt op gehouden. De piyzen aren hoog Tarwe f460 tot f700 per H.A. Htrer f 400 tot f 450 per H.A. Duivenbooneu f400 tot f 500 per H.iV. BESOIJEN. De heer L. J. M. van der Meijs alhier slaagde te Rotterdam voor het examen bouwkundig teekenen Me. Io deze gemeente heeft zich een geval vao diphterltls voorgedaan. Ulc een statistiek van het verbruik van veraccijnsd gedistilleerd In deze ge meente over de jaren 1916, 1917 en 1918 blijkt, dat werden verbruikt io 1916: 68.03 H.Lin 1917 70,04 H.L en in 1918: 41.17 H.L. Het verbruik per hoofd der bevolking bedroeg over de gemelde jaren in deze gemeente resp. 3.82 L„ 3.89 L en 2.29 L. tegen een verbruik in het geheele Rijk per hoofd van resp. 4.73 L., 4.95 L., en 3 21 L. Uit deze cijfers valt niet alleen een sterke vermindering van het verbruik van veraccijnsd gedistilleerd te constateeren. doch ook, dat per hoofd der bevolking in deze gemeente minder wordt verbruikt dan per hoofd der be volking over het geheele Ri]k. De statistieken over 1919 en 1920 zulien moeten leeren, of die geleidelijke afname van drankgebruik verderen voort gang zal hebben, dan wel of onze In woners onder den invloed der gewijzig de tijdsomstandigheden medewerken aan het zich in deze jaren steeds meer open barend verschijnsel van toenemend drank misbruik. Bij deo Burgemeester is aangifte gedaan van het vinden van een gouden trouwring met de letters P. K. W. en H. M. K. Gedurende de afgeloopen maand toerden aan het hulppostkantoor alhier ontvangen: 73 en verzonden: 73 tele grammen. Het aantal telefoongesprekken bedroeg 138. EINDHOVEN. Naar wij uit goede brou vernemen, is de tot stand koming van een groot hotel te dezer stede zoo goed als ve.zekerd. Na den steun van een paar industf ieelen zal de zaak deze week wel baar beslag krijgen. Het hotel zal gevestigd worden op bet Stationsplein, op de plaats waar linns de 2 panden nis. 6b en 8 zijn onlangs door den heer Nijpels aangekocht. Er zal een groot modern Amerikaansch hotel verrijzen. De kosten bedragen plm. t 450.000. ZALTBOMMEL De prijs der elec- trische beweegkracht bij 2500 K.W.U. gebruik is 23 cent, bij meer 21 cent; voor licht is dit bepaald op 35 cent. De iooneu van üe gemeen ewerkltede» worden alle met f 6 per week verhoogd, zoodat ze zija als volgt; eUdsarbeideie f22,50, gemeente-reiniging f28,60, tram- condoc eurs f24, baavltter f28 met vrije woniög, vuur en licht, fitters f 27, stokers f26, terreiawerkers f28, michiriit f27, geldophaler i 22,50, lantaarnopstekers f 10 en f 18 en badmeester f 22,50. Voor de poliiie wordt de sanvangswedde f 1400, na 2 jaar f 1460, na 4 j»ar f 1500, De hoofdagent ontvangt 1100 meer. Boven dien krygen de agenten vrye woning of f 100 tegemoetkoming in hnur. Salaris doodgraver f 850, klokkenist gesteld op f 600 waar voor deze f 600 wordt voor gesteld, zullen B. eu W. nader advies uit brengen, waarom de beslissing wordt aan- gehouden. Eveneens voor de vroedvrouw, daar is voorgesteld f 700, doch eenige leden 't bedrag wenschen gebracht op f 1000, directeur bad f 150, directeur gasfabriek f 2800 met emolumenten, boekhouder f 2090, klerk f600 commissaris van politie f2400 met periodieke verhoogingen en gemeente-archi tect f 2400 met periodieke verhoogingen. Deze laatste post was voorgesteld op f 2000, de Raad deelde echter een andere meening, waarna het Dag. Bestuur het voorstel van een der leden overnam. Ambtenaar secretarie Hoofdcommies f2100 tot f 2500 Commies f 1800 tot f 2200, klerk f 900—f 1800, ambtenaar- schrjjrer f600— f800, bode f 1450 met f 100 tegemoe koming in wooinghunr, con. cierge f 800. DRUNEN. De raad dezer gemeente zal hedenavond ten 6'/2 uur in openbare vergadering bijeen komen. Heusden, 3 Aug. 1920. De heer P. A. van Andel, sedert Mei 1905 Ontvanger der Rijks Dir. be lasting in deze gemeente* is bij Kon. Besluit als zoodanig benoemd te Leeu warden. Mej. Nelly Friedli is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School to Raamsdock(dorp). Als vermoedelijken opvolger van den heer Van Andel komt volgens den rooster in aanmerking de heer H. v. Herwaarden. Maandagavond hield de Heusden- sche Harmonie ter gelegenheid vaa den verjaardag yan H.M. de Kontogic-Mceder een muzikalen omgang door" de--&tad, welke heel wat gezelligheid bracht. Terwijl B. B. Zondagavond op de bank voor zijn deur zat, werd hij door een beroerte getroffen, waardoor bij koit daarna overleed. Den 26en der vosige maand herdacht hi] den dag van zijn 55 jarige eebtvereeniging. HERPT. Zoudag bestond de Har monie «De Eendracht* 75 jaren, wat werd herdacht in een goed geslaagd festival. Halfdrie had de officieele ont vangst der deelnemende gezelschappen door den heer Burgemeester plaats op het Raadhuis, alsmede door den Voor zitter van De Eendracht. Na 't aanbieden van den eerewijn werd een gemeenschap pelijke marsch geblazen ea hief de school jeugd een paar liederen aan. Hierna trok men In een optocht, waaraan eenige keurige praalwagens deelnamen, door de gemeente. Werkelijk maakte de stoet een aangenamen indruk. In den namiddag en avond werd in den versierden Ha;- monletuln een uitstekend concert gege ven. Honderden belangstellenden woon den dit 75-jarig jubileum in opgewekte stemming bij. Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, De «Volkskrant* meldt: Van Christiania, waar Monseigneur 10 Juti aankwam, ging de zeereis 12 Juli over Arendal, Christiaosund en Stavanger naar Bergen, waar Z. D. H. 17 Juli aan kwam. Maandag 19 Juli vertrok Mon seigneur vandaar met de Haakon Jarl over Trondbjem en Tromsö naar de Noordelijkste parochie der wereld, Ham- merfest. Aankomst aldaar Zaterdag 24 Juli. Niettegenstaande het vele slechte weder en de geduchte koude, maakte Monseigneur het goed. 26 Juli hoopte Z. D. H. met de Neptunus naar Trondbjem terug te keeren om vandaar 29 Juli per spoor naar Christiania te reizen. Tusschen 10 eu 15 Augustus wordt Monseigneur thuis verwacht. HetNederlandsch Episcopaat brengt bij deze ter algemeene kennis, dat bij besluit van den H. Stoel d.d. 20 Juli 1920 de lezing van het werk „Pallieter", door Felix Timmermans (uitgaven van Kampen en Zn., Amsterdam) den Katho lieken is verboden. Gistermorgen om kwart over 10 uur reed een auto, waarin een zevental personen, n.l. de familie van den heer B. W. S. Wittewaal van Wickenburg, uit Houten, bestuurd door den 23-jarigen chauffeur G. P. v. d. B. over den Oost zeedijk. De heer Wittewaal had zijn fa milie van de Lloydboot afgehaald, die juist uit Indië was aangekomen. De chauffeur, met den plaatselijken toestand onbekend, bemerkte bij de bocht Ad miraliteitsstraat—Oostzeedijk niet, dat een motorwagen van lijn 1 naderde en de auto kwam met de tram in botsing. Tram en auto werden ernstig bescha digd. De heer Wittewaal, die naast den chauffeur gezeten was. bekwam zeer ernstige verwondingen. Hij werd per ziekenwagen van den ontsmettingsdienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Twee der inzittenden werden gewond De chauffeur en de overige inzittende bekwamen geen letsel. Een te Honnef vertoevende Oosten- rijksche familie maakte een auto-tochtje naar het Zevengebergte. Bij een krom ming in den weg kwam de auto met een vrachtauto in botsing, waarbij de vier inzittenden vader, moeder en twee zoons gedood werden. De derde zoon, die thuis gebleven was, stierf bij het vernemen van het ongeluk aan een hart verlamming. Bij de politie te Enschedé heeft zich aangemeld zekere J. H., aldaar, die zijn vrouw met een knipmes een levens gevaarlijke wonde aan den hals had toegebracht. Bovendien was de rechter hand van de vrouw, waarmede zij den aanslag probeerde te verijdelen, danig door het mes gehavend, terwijl haar bovendien in de lengte over dën beneden- arm een messnede van plm. 10 c.M, lengte was toegebracht. De man erkende dat hij reeds lang met het idee had rondgeloopen zijn vrouw te vermoorden. De halsslagader was niet geraakt en ook de polsslagader was intact gebleven. Na verbonden te zijn, werd de vrouw, die 3 maanden geleden nog was bevallen van een tweeling, naar het ziekenhuis overgebracht. H. werd naar het politie bureau overgebracht, terwijl zijne 7 nog jonge kinderen door de buren worden verzorgd. Zaterdagavond werd de 43-Jarlge Pluijm te Muntendam, die in het gras had liggen slapen, met bijna geheel afgesneden hoofd gevonden; Kort tevo ren had men den arbeider Ho V. nog bij hem gezien op vermoeden van moord ls deze direct gearresteerd, wa-rop bij bekende. De vermoorde zoowï. als de 9} 99 n 99 99 99 n 99 f9 99 99 99 99 99 M 99 9% w 99 99 99 99

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2