Dienstmeisje of Noodhulp. Notaris Jansen een gasmotor, Nieuws uit Heusden, Gemengd Nieuws Notaris A. Schaap NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Gemeenteraad. Advertentiën. gevraagd Verhuring Bouwland publiek verhuren Junioreswedstrijd. Leeftijd 12-16 jaar. 1 Dekkers, Besoijen. 2 Trimbach, 3Schalken 4Trimbach, allen te Waalwijk. Wedstrijd voor clubleden. Ie Serie. 1 Dekker. 2 v. Eeten. 3 Schambergen. 2e Serie. 1 A. Nelis. 2 Meulecom. 3 H Maas. (Ketting defect.) 3e Serie. 1 J- Verhelst. 2 Vertinden. 3 Schalken. 4e Serie. 1 B. Maas. 2 Goedhart. Demi finale. 1 v Eeten. 2 Verhelst. 3 Meulecom. 4 Goedhart. (Band gesprongen.) Demi finale. 1 Nelis. 2 B. Maas. 3 Dekker. 4 Ver linden. Finale- 1 Nelis. 2 v. Eeten. 3 Dekker. 4 B. Maas. 5 J- Verhelst. 6 Meulecom. ook in onze gemeente breidt het mond- en klauwzeer zich uit. ln den Buitenpolder zijn reeds een 5-tal'gevallen over koppels van circa 80 runderen ge constateerd. DRUNEN. Zondagavond ten 9 uur kwam het bericht dat de harmonie >De Volharding* op het groot nationaal concours te Nijmegen, den lsten prijs behaalde. Aanstonds begaven zich honderden belangstellenden naar het station, waar ten 9.40 uur de gelauwerde vereenlglng zou arriveeren. De harmonie der Jongens-congregatie had zich op het perron opgesteld om hare zustervereeniglng te ontvangen. Na het gebruikelijke welkom ging het in optocht, onder de opgewekte muziek der harmonie, naar de repetitiezaal, bij den heer M. Vissers, waar in opgeruimde stemming nog een tydlang werd door gebracht. Wij bieden de harmonie »De Vol harding* met haren talentvollen en ver dienstelijken directeur den heer A. Stravers en haren volijverigen voorzitter den heer J. E. IJpelaar onze hartelijke gelukwenscheo, vertrouwende dat deze roemrijke overwinning zal aansporen tot voortdurenden ijver en vooruitgang op muzikaal gebied. ELSHOUT. Ia deze gemeente is tengevolge van het mooie weer het koren vroeger rijp dan andere jaren en is men reeds druk bezig met maaien. Evenals op andere plaatsen is ook in deze gemeente de ooft opbrengst zeer schaars. Het liefdegesticht van de Eerw. Zusters is bijna voltooid. VLIJMEN. Met ingang van. 1 Sep- ls benoemd tot le ambtenaar ter secre tarie alhier de heer Jos. van Heijst Jr. De heer van Heijst was van 1 Jan. 19C9—31 Dec. 1916, ambtenaar ter secretarie te Baardwijk, van 1 Jan. 1917 t/m 30 April 1917 waarnemend-gemeente secretaris en tot 31 Mei waarnemend gemeente-ontvanger van Besoijen van 1 Juni 1917 tot 31 Juli 1919 ambtenaar ter secretarie te Baardwijk, vanaif dien datum tot 31 Januari '20 le ambtenaar ter secretarie te Uden en van toen af tot heden le ambtenaar ter secretarie te Gemert, uit welke functies hij 9teeds op eervolle wijze werd ontslagen. SPRANG. Onze Voetbalvereenlging 3.V.V. speelde jl. Zondag op de serie- wedstrijden uitgeschreven door B. V. V, Kaatsheuvel tegen Vios uit Loon-op-Zand. De wedstrijd eindigde met gelijk spel 22. Door loting won Vlos. S.V.V. won dus den derden prijs. (Zilveren medaille). Dinsdagmiddag kwamen de wiel rijders S. en A. P. met elkander in bo'- siog door het verkeerd uitwijken van de eerste. P, kon terstond zijn weg vervolgen doch het voorwiel van S. werd geheel in elkaar gereden zoodat deze z'n rijwiel op zijn schouders moest vervoeren. VRIJH.-CAPELLE. Door een dame uit Capelle is bij den gemeenteveldwach ter A. H. Gouda, aangifte gedaan dat zij in de Nieuwstraat alhier verloren is een portemonnaie inhoudende ongeveer f30.-. De eerlijke vinder krijgt een goede belooning. Een inwoner dezer gemeente reed met de stoomtram van Oosterhout naar Geertruldenberg. Hier moest hij een-paar uur op den trein wachten en daarom besloot hij den weg van G'berg naar Raamsdonk te voet af te leggen. Deze viel hem echter bijzonder laog en toen hij vroeg of hij baast in Raamsdonk was, bleek dat hij weer ln Oosterhout stond. Ge begrijpt zijn verbazing te meer daar G'berg zijn Garnizoensplaats geweest i9, Zondagavond v/areneenige kinderen aan 't bramen in de Tramsteeg alhier. Een heer wist hen mee te lokken oaar den Loonschendijk. Wat de kindertjes daar te zien kregen heeft de ouders aan leiding gegeven, aangifte te doen. Het al te vriendelijke heerschap is echter onbekend gebleven. CAPELLE. Onze vroegere dorps genoot de heer H. van der Waals, thans onderwijzer te Rotterdam, slaagde dezer dagen voor de akte Fransch M. O. De heer P. van Dam, onderwijzer aan de Chr. School te Loonschendijk, legde deze week met gunstig gevolg het examen L. O. Duitsch af. De Zangvereenlglng >Het Rozen knopje» alhier behaalde bij het j.l. Don derdag gehouden concours van zang verenigingen te 's Gravendeel den len prijs ln de eerste afdeeling. In den nacht van j.l. Donderdag op Vrijdag werden door tot op heden onbekende dieven een drietal rijwielen ontvreemd ten nadeele van J. A. Dekkers alhier. De zaak is in handen der politie. WASPIK. Onze harmonie V- en V. behaalde Zondag jl. op het groot natio naal muziekconcours te Nijmegen den 2en prijs. Het is voor deze vereenlglng wel een mooi succes om voor de eerste maal dat zij zich in den strijd heeft ge worpen bekroond te worden met zoo'n prijs. Voor de leden moge dit tevens een aansporing zijn om op den ingesla gen weg voort te gaan, opdat zij bij een volgende gelegenheid met eene hoogere onderscheiding mag worden bekroond. R'VEER. Gedurende de maand Juli werd aan het postkantoor Raamsdonks- veer en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren Ingelegd f 20622,97 en terugbetaald f 1438.86. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6582. Door de Rolbrug voeren ln de maand Juli niet minder dan 1447 zeil schepen en stoombooten met een totalen inhoud van 123028 ton laadvermogen. DONGEN. 9 Aug. Door den raad is goedgevonden alle herbergen en tappe rijen te sluiten van Zaterdagsmiddags tot Zondags 's morgens 5 uur. BREDA, 9 Aug. Gistermiddag had ter gelegenheid van het 25-jarlg bestaan der R. K., Werkliedenvereenlglng St. Petrus een openluchtmeting in het Val kenberg, 58 vereenigingen namen aan den optocht deel. De heer H. J. Mol, wethouder voerde het woord namens hel huldiglogscomité. Vervolgens werd gesproken door den voorzitter der Dord- rechtsche afd. den ZeerEerw. heer L. de Meulemeester, secretaris des blsdoms die sprak over het onderwerp >Op naar den Christelijken toekomststaat*. Nadat de heer W. Vlerings, lid der Prov. Staten van Zeeland het woord had gevoerd, sprak de heer van Turnhout een slot woord, Aan H. M. de Koningin werd een telegram van hulde en trouw toe gezonden. Heusden, 11 Aug. 1920. In de jongste ia»dnvergadeiing de leden De Haan en De Mol waren afwesig, ereuals door ziekte de Voorzitter werd medegedeeld, dat binnenkort de bealissing komt van den Raad van Staten omtrent de nog niet door Ged. Staten goedgekeurde begrootiDg van 1920, waartegen de Gemeente booger beroep aanteekende. Op voorstel van lid van Andel werd het verzoek der Directiejvan de Gasfabriek om het gas op 23 cent per M3 te mogen brengen, terwyl zij anders 't bedryf stopzet, aangehouden, teneinde eerst het afwezige lid De Haan nog eens te hooien. Slechts de Wethouders waren hiertegen, daar zij met den Voorzit ter toestemmend praeadvies hadden nitge bracht. Op de voordracht van 'i college van zet ters werden geplaatst de periodiek aftredende leden Chr. de Jong en L. Veerman, alsook de heeren L. de Mol en H. van Wyk Een paar reclames hoofd, omslag ver. huisden naar de betreffende commissie, Door de vereeniging 't Groene Kruis is een nieuwe ziekenbrancard aangeschaft (Sjst. de Mooj), uitsluitend voor 't vervoer van peraonen met-lydende aan besmettelijke ziekten. De 10-jarige A. P. viel Zaterdag spe lend in de Maas en nadat hy reeds een paar malen kopje onder geweest was, slaagde K. v. B. er in hem te redden, Deze week genoot de gemeente hoog bezoek, n.l. van Mons. Pacificus Bos, apos- tolisch-vicaris van Borneo. Het hoofddoel van zyn reis was, den Heer Burghouts de groete te komen brengen van diens zoon die als frater in bovengenoemde missie werkzaam is. Kaatsheuvel, 11 Aug. 1920. Bij het te 's Hage gehouden examen Fransch L. O. slaagde de heer N. C. v Kuijk, onderwijzer alhier. De heer J. v. Besouw slaagde Dinsdag voor het 2de gedeelte Notariee examen. De heer A. Stravers alhier, directeur van de Harmonie „De Volharding te Drunen behaalde Zondag te Nijmegen den len prijs en den Directeursprijs in de 3e afdeeling met 27 punten. De Har monie Euphonia bracht hem Dinsdag avond een serenade. De heer P. Bisselink, Dir van Apollo alhier, behaalde met „Volksvlijt en Volksvermaak" te Waspik in dezelfde aideeling den 2en prijs met 24 punten Uitslag wedvlucht Quievrain me jonge duiven. 1 J. Oppermans, 2-17 H. Brekelmans 3-6-7-9-18 H. Bergmans, 4-8 de Wit, 5 8-19 A. Hendriks, 10 J. Kemmeren, 11 15 v. d. Hoven, 12-16 C. Sauters, 13 pijnenburg, 14 F. Ligtvoet, 20 en 21 J v. Dun. Vrijdag reed een zware vrachtauto met 6 ton steen geladen in de Gast- huisstr. een Eifel van de electrische verlichting omver. Persoonlijke ongeluk- een kwamen niet voor. De wagen kreeg eenige materieele schade Met groote luister is Zondag in de Parochie van den Bergdijk de H. Kindschheid gevierd. Een lange prachtige optocht, waarin verschillende Oostersche leidenen en heidinnetjes uit de diverse anden, waar de missionarissen werk, zaam zijn, waarin madarijnen te paard- zusterkens en patertjes in verschillende deederdrachten, de harmonie Euphonia enz. trok de geheele parochie door. De stoet had veel bekijks en was werkelijk bezienswaardig. De heeren Jan v. Dun en C. Sauter alhier zijn gisteren benoemd tot Inspec teur van het Rijksgraanbureau. Gistermiddag Is op de papierfabriek van de firma Van Gelder Zn, te Vel* zen, een cylinder, gevuld met gassen uit elkaar gesprongen. Twee werkmees ters, scheikundige analisten en een arbeider zijn min of meer ernstig aan oogen, gelaat en bulk verwond. Bij den arbeider, die dezen dag voor het eerst aan de fabriek werkzaam was, H., wo nende te Velseroord, vreest men voor algeheele blindheid. De scheikundige, de heer M. is naar z^n woning te Amster dam vervoerd. Te Wijk-aan-Zee is Zondagmiddag een 19-jarige jongen, afkomstig uit Am sterdam die zich te ver ln zee had ge waagd en in een trekgat terecht was gekomen, verdronken. Aan den Zuid-Buitensingel te 's-Gravenhage is gisteravond het 7-jarig zoontje van een bewoner van dien singel verdronken. Het kind was bij het spelen op een zandschuit te water geraakt. Ia het Wllhelmlna-gasthuis te Amsterdam is opgenomen een mau, die bij een hulselijken twi9t door zijn vrouw met een bijtend vocht in het gelaat was gegooid. Het 6-jarig zoontje van den heer A. Groeneboom te Rhoon, geraakte na bij de ouderlijke woning te water en zonk onmiddellijk, Na tien minuten werd het opgevischt, alle pogingen werden terstond door den vader en dr.Ysendoorn nog gedaan, maar tevergeefs. la den nacht "au Donderdag op Vrijdag is te Hoogkarspel zekere P. M. door den bliksem gedood. Te Veenhulzen is de 34-jarlge ar beider Mooi door den bliksem getroffen en gedood. - Men meldt uit Mierlo Zondag hadden ten aanschouwen van 'n 6 k 7000 personen de aangekondigde acro batische loeren aan een rekstok onder aan een passagiers-vliegtuig plaats door Fritz Scgindler. Op een hoogte van 100 4 200 M. werden de gewaagde toeren aan den rekstok uitgehaald. Zelfs ging hy met zijn veeten aan den rekstok hangen en zweefdq zoo met het hoofd omlaag met een vaart van 160 K.M. door de lacht. De menigte was anthousiast over de schitterende ver. tooningen. Door vliegenier Strasz werden nog eenige moo^e looping's en curves uitgevoerd met de nieuwe Fokker-machine. Zondag is te Boskoop de 19-jarige veehouder van L. met paard eu tilbu»y rynende, zflu leidsels kwyt geraakt. Hy wilde die grypen, schoot voorover uil het voertuig eu kwam met het hoofd op deu straatweg terecht. De jcageman was op slag dood. De 16-jarlge jongejuffrouw S., die met een aantal padvinders te Noordwijk ln de duinen kampeerde, geraakte bij het baden in zee ln een draaikolk, met het noodlottig gevolg, dat zij oomidde- lijk in de diepte verdween. Een paar flinke zwemmers trachtten haar nog te redden, doch tevergeefs. Haar lijk is nog niet aangespoeld. >N. R. Ct.* Te Zaadvoort is Zondagmiddag het 12-jarig zoontje van den pension houder W. G., dat zich niettegenstaande de herhaalde waarschuwlogen van de badman te ver ln zee waagde, verdron ken. Per roeiboot slaagde men er ln den jongen uit het water te halen, doch alle pogingen om de levensgeesten op te wekken, bleven zonder resultaat. De soldaat S., die ln opdracht van zijn luitenant van Breda per fiets werd uitgezonden naar Bergen op Zoom om daar eenige rekeningen te voldoen lot een bedrag van f60 is daar niet aan gekomen. Iq Roosendaal bezocht hij een café, waar hij de fiets lo bewaiiog gaf. Hij is echter niet weergekeerd, doch heeft van de gelegenheid gebruik ge maakt over de grens te komen om naar België uit te wijken, vermoedelijk omdat hij nog 3'/2 jaar moest strafdienen. Te Stadskanaal (Gron.) zijn twee arbeiders gearresteerd, die er werk van maakten rijwielen in Duitschland te stelen en daarna in Holland te ver- koopen. Meer dau dertig fietsen moeten aldus verkocht zijn. GEERTRUI DEN BERG. Openbare ver gadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 10 Augustus des namiddags half acht uur. Voorzitter Edelachtb. Heer Burgemees ter. Aanwezig alle leden. Na voorlezing der notulen der vorige vergadering merkt de heer Segeren op dat hij ook graag in de notulen had opgeno men gezien wat in de geheime vergade ring is besloten. Hij vindt dat, wanneer aan iemand 'n legaat wordt toegekend, dit ook wel degelijk ter kennis van het pu bliek mag worden gebracht. Voorzitter. Wat bedoeld u toch met een legaat? Segeren. Ik noem het een legaat wan neer men aan iemand die een f 300 be lasting betaald van den anderen kant een toesteming geeft die ook zooveel waard is. Ik moet protesteeren tegen liet feit dat men vier kinderen uit Raamsdonk verba- liseerd heeft omdat zij over den stadsdijk geloopen hebben, terwijl andere toestem ming hebben erover te rijden. Zooiets treft hard als je dat: eens overdenkt. Voorzitter. U kunt aanmerkingen ma ken op de notulen anders kan ik u het woord niet verleenen. Indien u eenige kwesties wenscht te behandelen kunt u dat doen bij de rondvraag, ik ontneem u dus het woord en verzoek u te zwijgen. Segeren. Dan wil ik de notulen goedkeu ren onder protest. De notulen worden hierna goedgekeurd. Aan de orde: 1. Schrijven van Ged. Staten betref fende de vereeniging der gemeenten. In het eerste schrijven zetten Ged. Staten uiteen hoe een samenvoeging van de ge meenten Geertruidenberg, Raamsdonk en Waspik groote bezuinigingen in het bestuur zou medebrengen terwijl de be langen der inwoners des te beter zouden' kunnen worden behartigd. De gemeente zou bij vereeniging een oppervlakte krij gen van 4627 H. A. met een bevolking van ongeveer 12632 zielen. De naam Geertrui denberg kan blijven, ook de namen der andere gemeenten behoeven niet uit den volksmond te verdwijnen. In bun tweede schrijven dringen Ged. Staten met nog meer klem op samenvoeging aan, waarin zij dan tevens zouden willen opgenomen zien Made en Drimmelen. Voorzitter. Dit belangrijk onderwerp heeft reeds herhaaldelijk een bespreking uitgelokt. B. W. hebben deze zaak eens goed overwogen en zijn van oordeel dat er werkelijk groote voordeelen aan deze vereeniging verbonden zijn. De mindere kosten van bestuur en de samenvoeging van de belangen van de gemeenten die zoo nauw aan elkander grenzen levert werkelijk voordeelen op, en de kracht die er gevormd wordt door deze samenvoe ging zal kunnen bewerken, dat we in staat zullen zijn instellingen te krijgen die aan onze gemeente zoomin als aan de andere nu niet mogelijk zijn tot stand te brengen, doch slechts door eendrachtig samen te werken. B. en W. stellen den raad daarom voor aan Ged. Staten mede te deelen, dat wij in beginsel kunnen in stemmen met hun voorstel, -en tot de uit voering van den wenseh van Ged. Staten op een voor ons aannemelijke wijze gaar ne onze medewerking zullen verleenen. Met algemeene stemmen, wordt hiertoe be sloten. 2. Benoeming Commissie voor de reke ning 1919. Wordt benoemd tot voorzitter dezer commissie de heer Scherp, tot leden de heeren Timmermans en Spronk. 3. Verslag toestand der gemeente. Het verslag heeft voor de belangstellen den ter inzage gelagen en daar niemand opmerkingen heeft gemaakt of voorlezing verlangt wordt het ongewijzigd goedge keurd. 4. Opgaaf van vier personen voor de benoeming van twee zetters tengevolge van de periodieke aftreding van de heeren C. L. Scherp en S. G. Meyers. De aftredende leden worden herkozen terwijl tot 2e candidaten werden'benoemd de heeren J. v. d. Muizenberg en G. Ha- verhorst. 5. Toekenning van een maand extra sa laris aan personeel in dienst der. gemeente Voorzitter. B. en W. stellen voor deze extra toelage te verleenen, die gevonden kan worden uit den post marktgelden. De opbrengst daarvan heeft de begrooting zoover overschreden dat daaruit deze kos ten kunnen worden gedekt. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangeno men. 6. Regeling jaarwedde wethouders. Voorzitter. We hebben hier het voor stel van den heer Timmermans, die het salaris van de wethouders wenscht ge bracht te zien op f 300.— in afwijking van het voorstel van Ged. Staten. Spronk. Aanvankelijk was ik ook voor het voorstel van den heer Timmermans. Maar nu het presentiegeld der raadsleden is gebracht op f 3.— en de wethouders daarin ook deelen zou ik willen voorstel len hun jaarwedden vast te snellen op f 250.— Timmermans. Ik wensch toch mijn voorstel te handhaven. Wij weten toch hoe groot den arbeid voor onze wethou ders is. We staan thans weer voor een groot uitbreidingsplan dat ook weer voor hen enorm veel werkzaamheden zal mede brengen. Nu eens worden ze voor dit dan voor dat geroepen niet alleen ter plaatse maar ook verderaf moeten zij zich vaak begeven teneinde zich met alle mogelijke toestanden op de hoogte te stellen. Daar voor is veel tijd noodig en ik acht daarom een jaarwedde van f 300 niet te veel. Segeren. Daar ik zelf Wethouder ben zal ik hierover niet spreken en ook buiten stemming blijven. Voorzitter. We zullen het voorstel van den heer Timmermans als hebbende de /erste strekking het eerst in stemming brengen. Vóór stemde de heer Timmer mans, de beide wethouders bleven buiten stemming terwijl de andere leden tegen stemden, zoodat dit voorstel verworpen werd. Het voorstel van den heer Spronk, om f 250.te geven wordt hierna in stem ming gebracht. Met op één na algemeene stemmen die van den heer Timmermans, werd het voorstel aangenomen. De belde wethouders bleven buiten stemming. (Wordt vervolgd) te W a a 1 w ij k, bekend met de bransch, Duitsch en Engelsche taal en Machineschrijven is ge- wenschtl8uB5 Schriftelijke aanbiedingen met op gaaf van verlangd salaris onder letter A aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD EEN FLINK Loon f 2£0 per jaar. 18069 Zich te vervoegen bij W. H. C. VAN HEEK, Mr. van Coothstraat, W a a 1 w y k. Burgemeester en Wethouder» der gemeente Waalwijkmaken bekend, dat in hunne vergadering van heden eene 18067 heeft plaats gehad te weten der leening van 1898 nr. 18 u tt 1000 nr. 39 1904 nr. 20, 43 en 50 ,j 1907 nr. 14 en 24. De uitgelote schuldbrieven zyn af- losbiar September a s. ten kantore van den Gemeente-Ontvanger van Waalwijk. Waalwijk, 9 Augustus 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Th. db SuBMOMT D« Bas Skbblb, Burgemeester. Van Libmpt, Secretaris. te Waalwijk, maakt hekend, dat het het huis met stal. smedery en erf te Babyloniëa- broek, van de erven FRANS DE BRUIJN c.s. ii ingezet en verhoogd tot 14.00,-—. 18IQ Toeslag Dinsdag 24 Augustus a s. 's avonds 6'/2 uar (nieuwen tijd), ten kei barge van Wed. D, van der Beek te Babyloniëabroek. Dagelijks kan verhoogd worden. te Waalwijk, zal Maandag 16 Aug. 1920 des v.m, 11 uur in het Café VISSERS te Drunen namens de Heeren TIM MERMANS qq. te Waalwyk Voor 5 jaren14 perc. bouwland in den Baardw. Overlaat elk groot ruim 1 hectare. Na afloop circa 12 uur in het Café 't VOSJE te Baardwijk namens JAN MD8KEN8 aldaar. Voor 4 jaren1 perc. bouwland op het Hoogeind groot 1.28 hectare. 18042 Voor direct te aanvaarden, BILLIJK te koop MERK yTANCYE 8 P.K. MET WATERRESERVOIR AFVOERBUIS, enz. Te bevragen aan 't bureau van dit blad. 17787

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 3