Tweed© Blad. EEN EDEL HART. mmmïïst stukke». BINK EK LAND. FEUILLETON BUITENLAND Gemeenteraad. NUMMER 67 ZATERDAG 21 AUGUSTUS 42e Jaargang De looBCommlsste, bedoeld bij a'L 29 der collectieve arbeidsovereerkDmst ia de typografie, samengesteld uit de leden: S. S. Korthuls, N. de Jager, Joh. Mulder, H. P. M. Verllndeo, mr. J. van Roosmalen, H. Stumpel, J. B. S^mscm en A. Wielenga, van wekgevrrsziide D. Hosvelf, J. Fiankforr, A. G. Pos', F. van der Wal, H. H. Bekker, A. Hooghlemstra, J. Hofman, D. van Rbee, van werknemerszijde benevens de secre tarissen mr. dr. A. A. van Rhijn van werkgeverszijde en W. C. van Haaien van werknemerszijde had tot taak, in dien daartoe opgeroepen le. ieder half jaar na te gaan, of de kosten van de levensbenoodigdheden van de werkne mers zija gewijzigd 2e. of de algemeene toestand van het bed ijf het t >c laat, dat een geconstateerde prijsstijging een loonsverhooging ten gevolge heeft, en 3?. welke die loonsverhooging dan zal zijn Ten aanzien van de vraag, of de kosten derleveosbenoodlgdheden zijn veranderd, heeft zij nu naar aanleiding van de laatste publicatie van het Amsïerdamsch Bureau van de Statistiek, waarin van JaDuni tot April van dit jaar een stijging van 4.3 pet. wordt geconstateerd, overwogen, dat dit cijfer voor de commissie Diet voor onmiddelijke toepassing vatbaar is, omdat er een verbetering van den levens standaard in wordt verwerkt, terwijl de commissie alleen nroet constateereo, of, en zoo ja, hoeveel een arbeidersgezin meer zou moeten ootvangeo, om in April precies dezelfde artikelen te kunnen koopen als in Januati. De commissie is van oordeel, dat op grond vac nadere statistische gegevens, welke loopeu tot Jur.l, moet worden aangenomen, dat wanneer het vcscb'l In levecsstaodaard wordt weggenomen, het itijglogspcceo- tage niet onbelangrijk lager word' dan 4 3 pet, terwijl volgens art. 29, al. 4 der Collectieve A'beldsovereenkomst ecc verhooging van minder dan 3 pet. nimmer aanleiding kan zijn tot een loonsvei- hooging. Ten aanzien van de vraag, of de al gemeens toestand van het bed/ijf een loonsverhooging toestaa', heeft de com missie overwogen, dat uit een uitgebreide door de werkgevers ingestelde ecque e is gebleken, dat behalve o.a. door de hooge paplerprijzer, in het bijzonder door de nieuwe bepalingen omtrent loon en arbeidsduur in de nieuwe 0. A. O. een zoodanige prijsveihoogicg van bet product heeft plaats gevonden, dat sedert Januari 1920 een uiterst belangrijke werkvernieugiog is ingetreden. Er zijn immers in de eerste maanden van dit jaar ruim honderd periodieken meer verdwenen dan er nieuwe zijn bijgeko men, terwijl een nog grooter aantal moest worden ingekrompen. Bovendien hebben bijna alle werkgevers geconsta teerd, wat door een belangrijk deel van hen met cijfers is aangetoond, dat zij over de eerste vijf maanden lo 1920 van >De Echo van het Zuiden 148 Omgewerkt uit het Fransch. VIERDE DEEL. Meer dan ooit wilde hij Diane ontnemen al hetgeen zij gestolen had. Had hij moe ten toegeven aan het uitdrukkelijk verlan gen van Henriette: haar bij 't gerecht niet aan te klagen als giftmengster, hij was, van den anderen kant, vast voornemens Inès te berooven van den naam welken zij 't recht niet had te dragen, van 't weinige achtbaarheid, dat zij mogelijk nog genoot, en, vooral te zorgen dat zij n0oit aan spraak kon maken op zijne nalatenschap. De reis van Bordeaux naar Argelles was iets verschrikkelijks voor mijnheer de Rhodes. Ondanks zijn vastberadenheid en de smartelijke wijsgeerigheid welke hem belette terug te komen op een vol trokken leit, xon nij het beeld van Blan che niet uit zijn geest verbannen. Sedert lang vermoedde hij dat Diane de dood van mevrouw de Rhodes veroor zaakt had; dat deze gestorven was tenge volge eener hevigen ontroering, juist zoo als Marguerite. Doch wat afgrond tuschen dat vermoeden en de waarheid! Dikke tranen rolden over zijn gelaat. En toen hij in 't gebergte aangekomen was vooraleer zich naar Argelles te bege- v«n ging hij neerknielen in de grafkapel, hi.i zoo dikwijls wanhopig en ont- aaczienlijk minder orders aan handels drukwerk h'bber. geboek', dan over het zelfde tijdvak in 1919. Dj slapte In het bedrijf blijkt ook uit het toenemende getal weiklooze gezellec, welk getal niet tog grooter is doordat de werkgevers ten gevolge van de verkortingen van den arbeidstijd met telkens drie uur per week, op 1 Januati en 1 Juli van dit jaar meer gezellen noodlg hebben en doordat vele werkgevers goed personeel Ir diens' houden, hetwelk zij thans best zouden kuonen missen, in de hoop, dat er spoedig betere tijden zullen aanbrekea. De commissie heeft ten slotte over wogen, dat de typografen, in het bij zonder in de kleinere plaatsen, tot de hoogst beloonde arbeiders behooren. Zij heeft op grond van bovenstaande overwegingen op Vrijdag 13 dezer be sloten geen loonsverhoogtag uit te spreker. Een gemeente failliet Volgens een bericht in de >Tel.< heeft de Geldersche Credietvereenigicg de gemeente Hoensbroek (Limburg) in staat van faillissement doen ve kLren in ver band met een vordering van ongeveer f 80.000. Ook de Heetleoer Bank heeft een vordering op de gemeente Hoens- broek, die de gemeente niet wil voldoen, omdat de vroegere bu gemeester zonder voorkennis van den Raad de schuld aanging. De minister van Landbouw is, naar de Maasbode verneemt, voornemens een Nederlandschen Landbouwraad in te stellen, waarin alle landbouwers eene vertegenwoordiging zullen vinden. Iedere provinciale landbouworganisa tie, die meer dan tweeduizend leden telt, zou in den Nederlandschen land bouwraad met één lid vertegenwoordigd zijn. Naast de provinciale organisaties bedoeld zijn blijkbaar die, welke op zgn. neutraal standpunt staan heeft men dan de twee centrale organisaties de Nederlandschen Boerenbond en de Chris telijke Bieren- en Tuindersbond. De Nederlandscbe Boercnbopd, die een federatie is van de vijf Katholieke ge westelijke Boerenbonden, wordt dus blijkbaar door den minister terecht a's ééa organisatie beschouwd. De Nederlandsche Boerenbond, die fel elijk over alle provincies zijn werk zaamheden uitstrekt, moet natuurlijk ook een grooter aaats.1 vertegenwoordigers in den Landbouwraad hebben. De mi nister wil hem dan ook negen leden naar den Landbouwraad doen afvaardigen. Men krijgt dus het volgende de Groninger Maatschappij van Landbouw, de Veenkoloniale Boerenbond, de Frlt- sche Maatschappij van Landbouw, het Genootschap ter bevordering van den Landbouw in Drente, de Overijsselsche Landbouw-MaatscbappiJ, de Geldersch- Overijsselsche Maatschappij van Land bouw, het Genootschap van Landbouw en Kruidkunde in Utrecht, de Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij en de Christe lijke Boeren- en Tulndersbond vaardigen leder een lid af, de Hollandsche Maat schappij van Landbouw twee en de Nederlandsche Boerenbond ten slotte moedigd, gedacht had aan hetgeen hij ver loren had. Ik heb u zoo vurig liefgehad, stotter de hij als radeloos, en mijne hand stiet n in de eeuwigheid! Ben ik dan vervloekt?.. Maar eensklaps scheen het hem dat zachte stemmen hem antwoorden: Waart gij vervloekt, zoudt ge dan onze Souriquette weergevonden hebben, in wie onze zielen wonen, en die u bemint zooals wijzelven u beminnen? Wees kloek, om harentwilleStil uwe smartZij zal u al uw lijden vergelden. Deze gedachte gaf hem geleidelijk den moed terug. Van uit Bordeaux had hij Mathieu Puyloo verwittigd. Deze wachtte hem op 't kasteel Astarac Neem uw metselaarsgereedschap op, zeideh ij hem; ik heb uwe diensten noodig. Langs binnenpaden bereikten beiden weldra Argelles. Er diende bij den bewa ker niet lang aangedrongen om vrijen toe gang te verkrijgen in het huis. Overal waar Jacques zich aanbood, wist hij zich als meester to doen aanvaarden. Hij had zelfs niet noodig de toelating van Laure, destijds aan Michel medegegeven, te ver- toonen. Indien gij eenig gerucht verneemt zeide hij tot den bewaker, slaat er geen acht op. De heer graaf zij gerust, antwoord de de man al buigende; al wat gij doet, is wel gedaan. Peyloo betastte goed den muur tusschen den schoorsteen en het vensterraam, en op de plaats welke Pater Honorat had aan geduid, klonk hij hol. t Kostte den rentmeester niet veel moei te om het metselwerk uit 4e breken, waar Fabien zijn geheim achter verborgen had. 't Was een soort ingemaakte kast, welke toegemetseld was. Op een schab, te mid- oegea leden. 's Rijksmiddelen. Ook de ma^nd Juli van dit j*ar bracht aanzienlijk meer op dan die van 1919, nl. respectievelijk f 44.201.615 56 en f 31824.019.34 of f 12 377.596.22 meer. Hieronder velgen de bronnen van inkomst, welke in Juli 1920 ruimer vloeiden dan in Juli 1919 grondbelasting f 3.074.305.27 (in Juli 1919 f2 649.629.02); inkomsteubelas ing f 7 895 054.00'/2 ('n Juli 1919 f 5.l73.084.78V2)i dividend- en tanUètnebelasiing f 2.998.999 30 (Idem f 1 319.882.30) vermogensbelasting f 992.35l.7lVa (idem f 395.067.52*/a) suikeraccijns f3.374 351.60 (Idem f 2.914 460.60); wgnfccijos f 45 952.14 (idem f 27.280.20); accijns op gedistilleerd I 4.196.018.5? (idem f 4 029 035.97); zou'- accijos t 160.920.25 (idem f 159.099 63); bieraccijns i 325.902.76(idem f 172.616.51); zegelrecht f 2.093.988 20'/2 (idem f 1.856 428.19) registratierechten f 7.200.164 06 (idem f 1.939.522 58) Invoerrechten f 4 820.831.72 (idem f2 483.396 53jïstatlstlekrechtf443.820 29* (idem f 348.303 32'/2); recht op mijoen f 143.886.40 (idem f 40.004.62); staats loterij f9056.72 (f 9056.01) jacht- en visscberij-acten enz. f 158 710 (idem f 156.482); loodsgelden f 165.229.38 (ld. f88.611.85Va). Minder werd ontvangen uit de per- soneele belasting, namelijk in Juli 1920 f 1.498.827 07 )io Juli 1919 f2 294.156.38); accijns op geslacht f 1.179.400.01 (idem f 1.257-113.19) successierechten f3.221.027.86 (idem f 3.485.845.34); be lasting op gouden en zilveren werken f 70.306 35 (idem f 77.866 80) essaalloon f 60 09V2 (idem f 7U I9V2) 1 domeinen enz. f 95.259.58Va (idem 1946.105.18l/2)- De speelkaartenbelasting (bet voiige jaar nog niet geheven) bracht in Juli op f37.192,25. Over de eerste zeven maanden vao 1920 is totaal ontvangen f 249 293.407.22 tegen in Juli. 1919 f l70.176.547.77Va terwijl 7/12 der raming voor 1920 be draagt f 180 621.291.69. Do b:lastingen in verband met de buitengewone omstandigheden brachten in Juli 1920 op fl5.544.447.05V2 en de opcenten ten bate van 't Leenlcgsfonds f 5.461.612 60'/2. De Poolsche tegenaanval. Tot dusver blijft het tegenoffensief der Polen, waarvan thans maarschalk Pil- soedski de leiding op zich heeft genomen, zich gunstig ontwikkelen. Beaooiden Warschau waar de 1*01 en 10 bolsjewis tische divisies tegenover zich hadden slaagden zij er na hevigen strijd in Ciechanow (57 K.M. ten N. v. Warschau) te veroveren. Volgens het Poolsche legerbericht beginnen dc Russen hier reeds op verschillende punten paniek achtig terug te trekken. Poolsahe vliegers die het offensief ondersteunen beschieten den terugtrekkenden vijand en vermeer deren de verwarring in diens gelederen. Bij den strijd om Radzymin hebben de Polen talrijke gevangenen gemaakt, waaronder de commandant van een bol sjewistische brigade eo een bolsjewistisch commissaris. Terwijl aldus de bolsjewistische be- dteiging op Nowo Georgienisk (Modlio) werd afgewend, had ook de Poolsche aanval naar het Oosten succes. Bij Gora Kewarja van de vesting Domlin uit deden den, lag een groote couvert, met dit op schrift: „Aan den heer graaf de Rhodes". Jacques, met kloppend harte, opende haar. Zij bevatte twee papieren. Het eer ste was een kort opstel, aldus luidende: „Ik, Fabien d'Argelles, gevoelende dat ik niet lang meer te leven heb, maar ge zond van geest en in het volle bezit mijner verstandelijke vermogens, verklaar dat de dochter, mij geschonken door mijne eer ste vrouw, Marguerite de Rhodes, het kind is dat Cléinence Foulon, winkelierster, rue Fontaie-au-Roi, te Parijs, grootgebracht, en dat sedert het overlijden dier vrouw, opgenomen werd door de echtelingen Val- lauris, gehuisvest in de rue de Clignan- eourt, 192, te Parijs. „Dit meisje, Marie Foulon genaamdl is mijne wettige dochter: Blanche-Jacqueli- ne-Henriette-Inès d'Argelles; drie maan den na hare geboorte verwisselde het Dia ne de Candales, mijn huidige vrouw, voor een vreemd kind, welks ouders ik niet ken en dat geboren werd in de omstreken van Agen. Ik ben de misdaad toevallig te we ten gekomen. Doch mijn schuldige zwak heid tegenover Diane heeft mij belet mij nen plicht te ven ullen. „Ik schrijf dezen brief, opdat mijnheer de Rhodes er naar believen mee handels, zoodra Gods grechtigdheid hem in zijne handen doet vallen. „Ik schrijf insgelijks een oms.a dige belijdenis mijns levens. Ook dit schrift is voor mijnheer de Rhodes bestemd. „Gedaan ten kasteele d'Argelles den 187..". „Fabien d'Argelles". Naast dien eersten brief lag, inderdaad, een tamelijk dik schrijfboek, waarin Fa bien zijne ellendige levensgeschiedenis verhaalde, in al hare bijzonderheden. da P.olen een krachtige» aanval, die blijkbaar de verovering van de linie Siedlce-Janow-Brest Lltowsk ten doel heeff, en In geval hij slaagt, den op Warschau en de andere vestingen aan rukkende Ruisen de toch al gebrekkige achterwaait<cbe verbinding kaa afsnijden. Maandagavond hadden de Polen reeds de linie Garwolln-Tsjelechof, ten zuiden van Lockow (85 K M. O.ZO. van War schau) bereikt en bedreigen ernstig de verbinding Sledlce-Bjida. Aan het zaldfront ondernamen dePolen eveneens een tegeeaanval om de Russen die bij Sokal op den linkeroever van de Boeg was gekomen, terug te slaan. De resultaten op dit gevechtsterrein, waar de Polen ook de laatste dagen nog wij kende waren, zijn nog niet bekend. Ken bolsjewistisch legerbericht meldt dat de Russen hier Sobralalsk hebben bezet. Ten Westen van Warschau hebben de bolsjewikl bun cavalerie nog meer in oostelijke richting vooruitgebracht. Men vertelde Maandag te Warscbr.u dat de spoorweg Warscbau-Alex*ndrowo tus schen Wlozlaw en Nieszjawe door de Russen beschoten was, echter van den noordelijken oever van de Weichsel af. Teneinde aan de verplichting tot afleveriDg vaa paarden san B;lgie rn Fiankrijk te kunnen voldoer, koopt Duitschland ihans vele paarden aan in Denemarken. werkend lid weet ik dat dit vooral noodig Is. Dan zult gij, wanneer Kuphonia't vol gend jaar aan een concou s deel neemt, zooals 't plan 's, in de gelegenheid zijn, den smaad, zij 't dan door samenloop van omstandigheden aangedaaD, roemrijk te wreken. EEN OUDE BEKENDE. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Kaatsheuvel, Aug. '20 Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor onderstaande regelen een weinig plaatsruimte in Uw veelgelezen blad? Zoo ja, wees dau van mijn op rechten dank verzekerd. Met bewondering heb ik vernomen 't jongste succes van de harmonie »De Volharding" uit Drucen op 't concours in Nijmegeo, temeer nog omdat ik weet dat in diezelfde afdeeling corpsen waren ha met betere krachten èa met sterker ledental. Weer blijkt voor de zooveelste maal wat goede leiding vermag, en dat deze in goede handen is, zien we duidelijk door 't toekennen van den lsten Direc- teursprijs aan dea heer A. S'.ravers. 't Deed mij als vriend van bovenge noemd heer, dan ook een waar genoe- toen Euphonia, 't gezelschap waarvan hij al jaren muzikant is, hem met een se renade vereerde. Het viel mij op dat Euphonia den laa'sten tijd weer van die echte pittige, opgewekte marschen ten gehoore bracht, voorzeker heeft hij daar ook een niet gering aandeel aan. Wanneer ik dan dit gezelschap als verjongd door de strateo zie marcheeren, dan rijst in mij de vraag op, hoe is 't mogelijk dat deze harmonie met zoo weinig succes uit Eindhoven kwam. Voorzeker heeft de revolutie welke over '1 gezelschap gewoed heef de zaken een anderen keer gegeven, en, in goede richting. Nog zijn er enkele vraagstukken on opgelost maar de tijd zal deze zaken wel in orde brengen. De vijanden welke 't gezelschap bestookten zijn onschade lijk gemaakt, of zijn, gezien 't weinige succes met hunne dreigementen bij het bestuur, reeds aardig aan't bijdraaien». Tot slot een kleine aansporing aan de werkende leden. Bezoekt trouw de repetitle's ah oud Maar noch het vreeselijke lijden dat uit die regels sprak; noch de wanhoop van dien mensch gestorven tengevolge zijner karakterloosheid; noch het berouw dat ieder woord veropenbaarde, niets, niets, vermurwde Jacques. Toornig keerde hij terug naar Astarac, mompelende: Die laffe kerel was niet waard dat ik hem weldeed!Hoe heeft hij mij die genegenheid en die weldaden vergolden? 's Anderendaags vertrok de graaf naar Parijs, vergezeld van zijn ouden rentmees ter. Hij bezat 1111 het laatste stuk dat hem ontbrak 0111 't bewijs te leveren, van 't ver wisselen der kinderen door Diane de Can dales, en hij hoopte nu wel zijn kleindoch ter wettelijk terug te vinden gelijk hij ze reeds zedelijk weergevonden had. Bij zijne aankomst te Parijs, was zijn eerste werk een advocaat te gaan raadple gen. 't Zal gemakkelijk van stapel loopen, luidde het advies van den rechtsgeleerde. Begeef u eenvoudig naar het Parket van Parijs, leg tegen mevr. d'Argelles een klacht neer wegens het verduisteren uwer kleindochter, en, dank de stukken welke gij in handen hebt, zal het onderzoek ge makkelijk zijn en spoedig afloopen. Mijnheer de Rhodes aarzelde geen oogenblik meer. Weliswaar had hij zijne kleindochter beloofd Diane niet aan tc klagen wegens poging tot vergiftiging; maar nu dat Inès haren man verlaten had, en vrijwillig, om zoo te zeggen, een vreem delinge geworden was voor de familie Val- lauris, nu wilde hij niet langer machteloos tegenover de markiezin d'Argelles blijven. Ging zij nu voor het assisenhof gedaagd worden, 0111 zien te verantwoorden over 't stelen van het kind van Marguerite de Rhodes, des te erger voor haar! Nog denzelfden avond bracht Jacques WASPIK. Openbare raadsvergadering o' Woensdag 17 Augustas, des middags ten 2 nar. Voorzitter Edelachto. Heer Dtkkerr. Klokslag 2 nar opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig alle leden, teiwijl er een vacature is ontstaan door het over lijden van den heer Vin 8or. De notulen der vorige vergad«iii.g wor den na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Voorzitter. Alvorens met de verdere werkzaamheden van de agenda een aanvang ie nemen sent ik my verplicht een woord ♦en nagedachtenis te wijden aan den heer Van So"». Mijne heeren, de heer Van Son was meer dan 80 jaar lang lid vau den raad an van hem kan gezegd worden, dat is heengegaan e n begaafd man, die steeds bewondering Wekte voor de wyze waarop hy de hem op gelegde Uik vervulde. Van hein kan gezegd word-n dat hij heeft gewoekerd met zyn gavin en talenten en zeer zektr zal hij daarvoor in eene betere wereld zijn loon ontvangen; Aan de or !e 1. Ingekomen stukken. Schryven van een aantal landbouwers wonende te Waspik-Boveü, waarin wordt gevraagd om het brandspnitbnisje aldaar niet te sloopen en de brandspuit te laten staan wyl deze daar onmisbaar is, aangezien er vele landt oawwoniögen met rieten daken dicht byeen zijn gebouwd. De Voorzitter wyst er op dat io een vorige vergadering reeds is besloten tot verkoop van de biandrpniten en overig materiaal. Hy wil er cok op wijeen dat de motorbrsndspnit steeds beter zal werken en veel vligger water geeft. Aangezien de oewoners daar allen zijn voorzien van paarden is de rpnit hier spoedig gehaald hu zal dan veel vlugger het vuur kannen worden bestreden dan wanneer daar een andere slechte spnit is aangebracht. De heer Ryken wil niet ageeren tegen een rasdsbesinit waarbij hij niet is tegenwoordig geweest maar het komt hem voor dat de spuit daar toch niet weg had gehaald moeten worden. Dat er nitt steeds vlug water wrrd gegeven komt dat de menschen niet voldoende zyn geoefend. Was dat wel het gt-Val, dan zon er steeds heel wat vlugger water zijn gegeven, vooral ook als de spnit in orde is. De Vooizitter merkt op dat er iwee 'iiDgen door deD heer Ryken Daar voren worden gebracht wat veel zegt. p.l, indien ie aeDschen willen werken en indien de «puit goed in orde is. De menschen werken rij brand nooit goed mede, dat is eea ieder bekend. Voor ze beginnen te pompen vragen ze wat ze er voor krygeD. Z» zeggen dan maar gewoon eerst eens praten eu dan pompen. Bovendien geeft dtze oude spnit •iok niet zooveel water. Toen van der Ploeg hier was zei hy nog nooit zoo'n gebrekkig ding te hebben gezien. De heer Ryken meent dat de grootste fout is geweest dat niet gezegeld is ge oefend. de familie Vallauris van dit alles op de hoogte. E11 zich in 't bizonder tot Maurice wendende, voedde hij er bij: Zoodra het vonnis tegen mevrouw d' Argelles geveld is, zal uw huwelijk met haar pleegdochter verbroken worden, zoo wel hier als te Rome, omdat uw vrouw den burgerlijken stand niet bezat welke zij op gaf. Zij is onder een valschen naam ge trouwd Lyjyre kwam tegen die woorden op. Het kindWel ja, altijd en eeuwig dit kind! Doch Maurice gaf mijnheer de Rhodes den tijd niet te antwoorden aan zijne moe der, en sprak: Wij mogen toch niet gedurig aan ons zeiven denken. Onze eer en de gerechtig heid eischen dat mijnheer de Rhodes de zaak doordrijve zooals hij het goedvindt. Mevr. Vallauris boog haar hoofd, en durfde niet aandringen. Wat Diane betreft, deze woonde met Inès te Boulogne. Zij vertrouwde mijn heer de Rhodes niet; zij achtte hem, nu Inès het echtelijk dak ontvlucht was, tot alles in staat. Daagde er onraad op, zij kon gemakkelijk de zee oversteken, en in Engeland een veilig heenkomen zoeken. Zekeren dag ontving Diane een briefje van Laure, die haar verwittigde dat mijn heer de Rhodes eene aanklacht tegen haar had ingediend: mevrouw Vallauris wilde kost wat kost, vermijden dat de pleegmoe der harer schoondochter in volle publiek vertoond en gevonnisd werde. Ik ben verloren, mompelde zij, zich met verdwaasde oogen en bevende lippen in eoiien zetel latende vallen, ik hen redde loos verloren! En Inès sleepte ik mede in den afgrond der schande! (Wordt vervolgd.) De Echo vin het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 5