Gemengd Nieuws, De Voorzitter merkt op, dat dit van tijd tot tijd wel is gedaan maar dat je bij brand niet altijd aanstonds je mar.nen by'een hebt. Dan moeten worden genomen, die krachten die 't eerst bij den brand aanwezig zijn. Jïlo hoe het er helaas altyd naar toe is gegaan weet een ieder. Vooraleer er ge?n jenever is gegeven wordt by ca niets gedaan. Nog onlangs is bet voorgekomen dat het bijna een half uur aan het branden was vooral oer men ze aan het pompen had gekregen. Het i* ergerlijk, dtepiieurig, maar het ir zoo. En dan is he* veel bster een motor, brandspuit te hebben die by aankomst direct in het werk kan worden gesteld eo aan- s'ords wa'er geeft. Wordt hierna besloten het schryveo ran de bewoners van Boven voor keuoisg ving aan te DemeD, Verzoek van den directeur van de hcht- bedryven te Oosterhou', houdende het ver- zoek hem de lantaarnpalen voor f 18.-— per stnk te willen verkoopen. De Voorzitter geeft in overweging diaitoe over te gaan, aangezien wy hier electriicb licht zeilen krijgen. Wel is de firma met het afbouwen v»n het net plotseling moeten uitfcheideu wegens gebrek aan materialen maar, naar verwacht mag worden, zal wel weer spoedig met de werkza mhedeu kunnen worden voortgegaan. Vroeger heeft de raad reeds opdracht gegeven ze te verkoopen en thans wordt de vraag gesteld of de prijs aannemenlyk is. De palen worden p.s af gestaan wanneer wij ze kannen miaaer. Wordt besloten de palen voor dit bedrag af te staan. Schiijven van dc P. N. E M. houdende mededeeltng dat het afbouwen van het net f5000 meer zal kosten iodlen wedt overgegaan om eenige gewenschte ver beteringen aan te brengen. De Voorzitter zegt dat dan belangrijke veibeteringen worden verkregen. Als nu in Wasplk-Boven Iets niet la o'de K dan zit de geheele gemeente In het donker. Wordt een verbetering aangebracht, dar kan Waspik Boven worden uitgeschakeld en in het overige deel van de gemeente kan men gewoon zijn gang gaan. De heer Rijken vraagt of men er dat verder vanaf zal zijn ofwel als er weer een ander technisch ambtenaar komt, c weer wat bij zal moeten komen. De Voorzitter kan hferop alleen zeggen dat hij hoopt dat het hier bij blijft. De beer Rijken wijst er verder op da: vooral op het Dijkje de palen hier en daar zeer hinderlijk staan. Hij stelt de vraag of daar alsnog verandering in aan gebracht kan worden. De Voorzitter zegt dat daartoe reeds order Is gegeven. De heer Rijken geeft in overweging om aan het Dijkje, dat toch reeds zoo smal is, in 't geheel geen palen te zetten en aan de huizen de draad te bevestigen door het aanb'eogen van ijzeren armen cf masten. De Voorzitter zegt hiermede lekening te zullen houden. Vervolgen wijst hij er op dat er nog een onkosten bij Is gekomen van f 4250 voor het ahnbouwen vau het net der telephoon wat noodzakelijk is wijl anders geen stroom op het net kan worden gebracht. Schrijven van den Ontvanger det Registratie te Waalwijk houdende medc- deeling dat het Rijk het perceeltje grond gelegeu bij het Kctkhof en bet kanaal, gedurende 30 jaar aan de gemeente In erfpacht wil afstaan voor fl per jaar. De Voorzitter zegt da- dtt perceebje grond noodig is om daarop het trans formatorenhuisje te bouwen. Wordt voor kennisgeving aangenomen evenals een schrijven van Mevrouw Wed. van Sop, waarin ze kennis ge ft van het overlijden van haar man. Schrijven van den heer P. Klaassen houdende mededeeling dat hij zijne be noeming als Hd van den gemeenteraad niet aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Aanbieding verslag toestand der ge meente. Wordt voor de leden ter vislsaueder- gelegd. Vervolgens deelt de Voorzitter mede dat voor een bedrag van ongeveer 7000 gulden is uitgeloot aan S aatspapler. Het geld Is echter bij de firma Lar.khuijzen gelaten omdat het binnenkort noodig zal zijn voor den aanleg van het cc'. Voorstel van Burg. en We'.h. tot het rooien der boomen. De Voorzitter zegt d^t di voorstel reeds genoegzaam is besproken in een voorgaande vergadeslog toen daarover de stemmen staakten. De beer Rtjkeu vraagt of dit geld zoo hard noodig is, waarop de Voorzitter zegt dat dit geld toch niet voor de gewone uitgaven mag worden gebruikt en uit moet worden gezet. Bij stemming staken de stemmen, zoo dat het voorstel is verworpeD. De heer van StecD geeft ia overwe ging de wilgenboomen bulten de laan staande en die ioch niet groeien, te verkoopen. Later kunnen daar dan andere soort boomen wordeu geplant. De heer Ruöbens kan zich met dit voorstel goed veieeaigen en geeft in overweging die boomen aan den Noord kant evenzoo te verkoopen wijl deze totaal niets waard zijn. Met algemecne stemmen wordt daartoe besloten. Voorstel om de tijd van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde wonin gen tuebehoorende aan Kuijten, met maanden te verlengen. Burg* en Weth. stellen voor aldus te doen wijl men niet weet waarheen de bewoners een onderdak te geven. Binnen 6 maanden echter zijn de 9 woningen van de woningbouwvereniging gereed en dan komt er eene opschuiving. De Gezondheidscommissie kan zich met dit voorstel vereenigen mits de kelder, waar de prlvaatput ia uitkomt en waarboven eene bedstede is gelegen, wordt verbeterd. De vraag is echter wie zal dat doen. De eigenaar wellicht niet. De heer Nollen zegt dat, waren de menschen er ui*, Kuijten de woningen in eeo zeer goeden toestand zou brenger?. De eene bewoner veroorzaakt zijn huls baas zeer veel last. Men moet hem maar eens laten spreken, den zal men eens hooien hoe ontzettend veel last bij heeft met die menschen eu een chagarijn hij van die huizen heeft. De Voorzitter zegt dat alles van Kuijten ook te hebben gehoord, maar de kwestie is waar men zal blijven met die menschen. De heer Nollen merkt op dat geen en kel particulier zou afwachten wat Kuijten nu moet ondervinden. De Voorzitter geeft toe dat het voor Kuijten heel erg is doch wenscht de raad geen verlenging van termijn te geven dan zullen de bewoners door den sterken arm op straat moeten worden gezet. De heer Rubbens zegt zoowel met de huurders als verhuurder te hebben ge sproken. De zaak is zoo. De Wit heeft 1000 gulden voor dat huisje geboden, een bedrag veel meer dan het boeltje waard is, maar hij kreeg het er niet voor. Toen hebben ze alle hoekjes en kantjes afge- zocht doch niets kunnen vinden. Ook vrouw Verschure weet niet op 't oogenblik waar heen en nu zou hij het verd treurig vinden als die menschen tegen de winter op straat moeten worden gezet. De Voorzitter zegt dat het vaststaat dat Kuijten de woningen niet in orde heeft gehouden. Ilad hij dat gedaan en eenige verbetering laten aanbrengen, dan had hij eene hoogere hum kunnen eischen maar nu heeft hij ze zoo laten verwaarloozen 'dat wij ze onbewoonbaar moeten verkla ren, dus voor hem het aseh uit het vuur moeten halen. Door het voorstel van Burg. en Weth. aan te nemen helpt men beiden. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Schrijven van het Wit (iele Kruis hou dende liet verzoek haar eene subsidie te vevleenen van f 200. Adressante wijst er op dat reeds 300 personen als lid zijn toegetreden wel een bewijs dat er algemeene sympathie be taal voor de vereeniging. De Voorzitter voegt er nog aan toe dat liet de bedoeling is eene verpleegster aan te stellen welke zeker f 800 per jaar zal kosten. Dat behalve deze wijkverpleging ook zal worden overgegaan tot het oprich ten van een moedercursus. Dat dit noodig is, blijkt uit het aantal sterfgevallen van kinderen beneden het jaar. Volgens een statistiek onlangs in de Staatscourant ver schenen blijkt dat in deze gemeente het aantal sterfgevallen het grootst is. De heer Rubbens vraagt of de verpleeg ster verplicht is zoowel bij Katholieken als Protestanten behulpzaam te zijn. De Voorzitter zegt dat alleen hulp wordt verleend aan leden, ledereen, zonder on derscheid van Godsdienst kan echter lid worden. De heer Pruyssers merkt op dat de Protestanten een Groene Kruis hebben ui •ie/e dan ook wel om subsidu kunnen aan kloppen. Aangezien de Hoofd. Omslag toch reeds zoo hoog is zou hij met het ge ven van subsidie zeer zuinig willen zijn. De Voorzitter zegt dat indien het Groe ne Kruis om subsidie vraagt dit net zoo goed moet worden verleend Voorts wijst hij op liet groote nut van zoo'n vereoi'ii- - ging. Dat de belasting hoog is wil hij wel toegeven doch uit 't oog mag niet wor km verloren dat dit slechts tijdelijk is en als straks de crisisschuld zal zijn afgelost, de belasting weer heel wat geringer zal wor den. De heer van Steen wil gaarne de ge vraagde subsidie verleenen omdat het wordt besteed aan eene vereeniging welke van onberekenbaar nut is. In alle gemeen ten worden deze vcreenigingen gesubsidi eerd. In Geldrop heeft men zelfs de ge heele kosten van oprichting zijnde f 4500 gegeven. De Voorzitter wijst er op dat men nu bij een been-fraktuur aanstonds niet een auto naar Breda moet worden gebracht. Wanneer er een pleegzuster is behoeft dat niet aanstonds meer te gebeuren en kan nog eens worden afgezien. Ook aan het armbestuur is door de ver eeniging om subsidie gevraagd. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten subsidie te verleenen. Voorstel tot verkoop van het gewezen hrandspuithuisje. De Voorzitter zegt dat dit huisje al lan ger zou hebben ledig gestaan doch de brandspuit door de gemeente s' Graven moer aangekocht, kan daar nog niet heen worden gebracht omdat in het brandspuit huisje daar ter plaatse een gezin is opge nomen dat op straat is gezet. Als deze menschen echter een woning hebben gaat de spuit weg en hebben wij het huisje niet meer noodig. Nu is er geld geboden door F de Klijn voor f 400, Verschure f 250 en L. Rikkers f 351. Wordt besloten het huisje aan Klijn te verkoopen voor f 400 zonder verdere on kosten. Op de voordracht voor leden in de com missie van zetters worden geplaatst de hoeren Teunen en Pruyssters en Rubbens en Vloeimans. Benoeming lid in de commissie tot we ring van schoolverzuim. Wordt gekozen de heer Maas, hoofd der bijzondere school. Voorstel van Burg. en Weth. tot intrek king van de verordening betreffende de brandweer. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Overname van pensioensbijdrage van de ambtenaren door de gemeente. De Voorzitter zegt dat de totale kosten voor de gemeente zal zijn f 400. Hij merkt op dat dit in de gemeenten Vlijmen, Be- soijen, Raamsdonk, Capelle, Drunen, Baardwijk, Loonopzand, Dussen, enz., ook wordt gedaan benevens vele andere ge meenten. Spr. wijst er nog op dat ook door de werkgevers deze kosten voor de werknemers worden betaald. De heer Nollen verklaart zich voor het voorstel. De lieer Vloeimans zou alleen voor de veldwachters en de gemeentebode deze kosten willen betalen. De andere functio narissen behalen tegenwoordig een flink salaris en nu ziet hij niet in waarom de gemeente nu voor hun pensioen zou gaan betalen. Voorzitter. Ik dacht dat u er voor was. Rubbens. Ik ben er ook niet voor. Wij moeten bezuinigen daar wordt van alle kanten op aangedrongen en nu zouden wij het zoo gaan weggooien. Ik heb ge zegd dat ik u niet zou tegenwerken maar ik heb er mij niet voor verklaard. Voorzitter. U hebt gezegd dat u er voor was evenals Vloeimans. Zoo heb ik het be grepen. Vloeimans. Er isTJeen besluit genomen. Er is gezegd het aan den raad over te la ten. Ik stel voor het voor de veldwachters te betalen niet voor de ambtenaren. Rijken. Krijgen we binnenkort geen rijkswet hiervoor. Voorzitter. Ja, deze is in voorbereiding. Rijken. Dan zou ik het nu zoo lang ook maar laten. Voorzitter. Dat is iets anders Maar ik vind het niet prettig als de heide wethou ders er voor zijn e.i dan veranderen. Rubbens. Dat is niet waar. I' is buiten de schrap gegaan met die kwestie van het rooien van boomun. Toen hebt u zelf in de vergadering gezegd dat het zoo goed was om de kas te spekken en later teekent ge boven aan een lijst om aan Ged. Staten te verzoeken dat de raad daanoe niet mag overgaan. Voorzitter. Dat is heel anders. 1' ebt in het college van Burg. ei: We'.h. gesprok», n en ik stond er geheel buit m. Rubbens. U bent do eerste voorsteller geweest. Vorzitter. Ik heb daar niet over ge stenul. Maar ik sluit hierover de discus sies. Wordt besloten alleen voor de veldwach ters en gemeentebode pensioen te betalen. Verzoek van Schoonis, gepensioneerd veldwachter om 4(1 pet. toeslag op zijn pensioen. De Voorzitter zegt dat Schoonis thans f 300 pensioen heeft met f 50 toetsing. B. en W. stellen voor de toeslag van 1' 50 op f 100 te brengen en geen 40 pet. toeslag op zijn pensioen te verleenen. De heer Nollen zou liever 40 pet. toeslag willen verleenen en geen toeslag. Schoonis zou dan f 34 meer krijgen. De heer Rubbens wijst er op dat gaat men toeslag verleenen op het pensioen men er meer krijgt en daar waar nu steeds wordt aangedrongen op bezuiniging en dit ook werkelijk noodig is, zou hij liever de toeslag op f 100 zien gebracht. Daartoe wordt met algemeene stemmen besloten. Benoeming van eene commissie van on derzoek voor de rekening over 1940, voor de begrooting voor 1921 en voor de reke ning en begrooting van het armbestuur. Worden benoemd de heeren Kamp, van der Steen en de Hond. Voorstel om aan Burg. en Weth. mach tiging te verleenen de gemeentegebouwen van electrische huisinstallatie te voorzien. De Voorzitter zegt dat gemeentegebouw is het huis dat hij bewoond. Hij is gene gen jaarlijks 10 pet. te betalen van de kosten. Lampen zijn daar niet in begre pen. Getracht zal worden een en ander zoo voordeelig mogelijk gedaan te krijgen. De kosten zullen vermoedelijk voor mijn huis, raadhuis en scholen f 1500 bedragen waarvoor eene leening zal worden aange gaan. Met algemeene stemmen \Vordt daartoe besloten. Schrijven van Ged. Staten betreffende vereeniging van gemeenten. De Voorzitter zegt dat Ged. Staten schrijven dat vereeniging niet alleen wen- schelijk is voor de daaruit voortvloeiende groote bezuinigingen, maar' vooral ook wijl daardoor betere verzorging van alle zaken mogelijk is. Nu Geertruidenberg als militaire betee- kenis is vervalleh, toont een blik op de kaart reeds aan, dat Geertruidenberg, Raamsdonk en Waspik als vanzelf een ge heel uitmaken. Bij vereeniging zou de oppervlakte 4627 H. A. met 12632 zielen zijn. Ged. Staten wijzen er op, dat deze oppervlakte niet te groot is en er vele ge meenten zijn met nog een veel grootore oppervlakte o.a. het nabijgelegen Zeven bergen is nog 300 H. A. grooter. Acht dagen nadien is van Ged. Staten nog een schrijven ingekomen waarin ze er op wijzen dat het gewenscht zou zijn ook Made en Drimmelen bij de combinatie te voegen. De Voorzitter zegt voor deze gemeente liet belang van vereeniging niet te kunnen inzien. Dat Geertruidenberg met algem. stemmen daartoe besloot is een groot ver schil, want Geertruidenberg kan er niet anders dan op een reuzen manier van pro fiteered Het aangeven van geboorte of overlijden of het voor andere zaken op het raadhuis noodig zijn, zou men 3 uur op z'n aller minst loopen moeten. Met de trein kost het dan minstens een halve dag. Gaat men voormiddag weg dan kan men eerst na den middag weer terug en een geheelen dag is er mede weg. Voor de werklieden is dit zeer erg want de patroons zullen zoo'n dag niet vergoeden. Bovendien heeft het z'n nadeel nog dat het publiek in Geertrui denberg zal gaan koopen zoodat de winke lier van Waspik daar een strop aan heeft, Waren wij vlak aan Geertruidenberg gelegen, het zou iets anders zijn maar nu kan Waspik niets anders dan een groote uithoek worden met het gevolg dat velen zullen vertrekken. De finantieele toestand van onze ge meente is zeer goed. Als de crisisschuld is afgelost heeft Waspik slechts een schul denlast van f 20.000. Voor een gemeente met een welgestelde landbouwbevolking, eene goede burgerij en een flinke arbei dersklasse, is zoo'n schuld heel weinig. Heel het net van het electriciteitsbedrijf f 95000 is bijna vrij. Het burgerlijk arm bestuur heeft hier ruime inkomsten, is in het bezit van 90 H. A. bouw- en weiland en heeft bovendien nog een uitstaand ka pitaal van f 55000 plus f 15750. Het onder houd van de wegen is gering. Men kan zich hier dus zonder een hooge hoofd, oni- mag te betalen goed bedruipen. De heer Rijken zou gaarne zien dat er onder de gemeentenaren een request ter leekening wordt aangeboden waarop men kan teekenen voor of tegen ver eeniging. Hij is er zeker van dat er nie mand voor vereeniging wordt gevonden. Deze lijst zou aan Ged. Staten moeten wor den opgezonden. Dan weten ze eens iets, want een onzinniger voorstel heeft hij zel den gezien. De heer Rubbens wijst er op dat in het schrijven ven Ged. Staten wordt gewezen dat door een groote gemeente te maken de kosten geringer worden. Gaat men eens zien hoe het ei' echter met de groote gemeentens bij staat zou hij willen roe pen: Heer verlost ons van alle groote ge meenten. Het percentage van den Hoofd. Omslag is er overal ontzettend hoog. Met algemeene stemmen wordt beslo ten zich tegen vereeniging te verklaren. Daarna ging de raad over in geheim Co mité. Het domelo van Soes'dijk was een nationaal geschenk, aan den Prins van O acje (Willem II) in 1816 gegeven woor zijn moed bij Waterloo. Ia B bsch-Iadië zijn verleden jaar niet mloder dan duizend personen door tijgers gedood, drle-bonderd-ach-ec-der- »ig door beren, drle-hondccl-djf-cn twintig door Iulpaarder, hocderd-vier- en-negentlg door krokodillen en twee- en-'.wlntigdulzend-zes-hondefd door slan- gen. Uit de belasting-rapporten blijkt da' er In de Vereenigde Staten 20.000 millionairs wonen en dat hun aar tal met iuim 2000 per jaar toeneemt. Maandagavond on'stondten gevolge van een r?eds lang bestaande onceeig- held in eeD kroegje gelegen langs den rijksweg Den BoschN'imeger, nabii Geffen, een hevige vechtpartij waaraan een iw'niig-tal jo'ge mannen deelnam. Fr werd gebruik gemaakt van revoLer en mes. Zoo verwoed was het gevecht dat zich naar den straatweg verplaatst had, dat een auto niet passeeren kon. De 19-jarige F. v. d. Hu-k werd levens gevaarlijk door revolverschoten gewond, evenals de 22 jarige J. Broeksteeg, bei den afkomstig uit Grff?n.Laatstgenoemde kreeg een schot door de kaak, W3arbi; de kogel aan den nek weer uitkwam. De 22-jarige Reuvers werd met een mes dwars door een zijner armen gestoken. Andere personen liepen lichtere mes steken aan het hoofd op. De schuldige zekere R. uit Oss is in verzekerde be waring gesteld, en meer arrestaties zullen wel volgen. Dezer dagen maakten we me' enkele woorden molding aan een viervoudige moerd, welke Zondag in het dorp Zeroitz gepleegd Is. waar een vader met twee zonen en een dochter waarschijnlijk door een derden zoon vermoord zijn. De oorzaak van dezen moord moet te zoeken zijn in een vijandschap lusschen den vermoedefijken dader en een oudsten zoon. De zoon, die men er van verdenkt den moord, gepleegd te hebben, blij: echter hardnekkig ontkennen. De vermoorde vader bewoonde met zijn 2 zoons en zijn dochter een klela boerderijtje ia de buurt van bet station. De belde oudste zoods konden niet al te best met elkander overweg en den laatsten tijd stonden ze beslist vijandig tegenover elkander. Beiden waren na melijk verliefd op een jong buut mei.* je dat kennelijk de^porkeur gaf aan den oudsten zoon, De jongere broer ging naar zijn vader, maar deze zcide. dat in verband met zijn zeer jeugdigen leeftijd van een eventueel huwelijk vooreerst geen sprake kon zijn. Dit feit was de aanleiding er toe dat het den laatsten t'jd herhaaldelijk tot ocecnigheden kwam in het gezin. Teulaa»ste wees de vader den jongsten zoon, die een zeer opvlie gend karakter had, de deur. Zondagmorgen vroeg kwam de nacht waker langs om den boer te wekken. Toen hij op zijn herhaaldelijk kloppen geen antwoord kreeg, ging hij het huisje binnen daar de buitendeur openstond. Hij trad de slaapkamer van deu boer Dinneu en vond den ouden man met zijn jongsten zoon In een grooten bloed plas op den grond liggen. Ze leefden nog allebei, maar lagen te zieltogen. Hun schedels waren ingeslagen en ze ladden nog andere hevige wonden aan hun hoofd. De waker riep om hu'p en snelde naar de zolderkamer, waar de oudste zoon gewooulijk sliep. Ook deze lag zwaar bloedend op zijn bed en gaf uog maar flauwtjes tcekeneu van leven. Toen trad de waker de slaapkamer van de dochter binnen en vond haar met afgesneden hals op haar bed liggen. Dadelijk riep de waker daarop deu commandant van de gendarmes, die het eeiste onderzoek ter plaatse van den moord instelde. Ia de kamer van den ouden boer vond men een zwaren hamer waarop zich bloedvlekken vertoonden, 's Middag9 verscheen een officier van justi ie die een nader onderzoek Instelde. Het viel op, dat de tweede zoon van den vermoorde den dag 'e voren verteld had, dat hij Zaterdagnacht niet in het dorp zou zijn en er eerst Zondagmorgen terug zou komen. Om ongeveer elf uur Zondagmorgen verscheen hij inderdaad en vernam wat er geschied was tijdens zijn afwezigheid. De jonge man schrok heel maal niet van hetgeen men hem vedelde en zeide kalmpjes, dat men hier zeker met een moord uit diefstal te ma ken had. Toen bi) echter door allerlei strikvragen in het uauw gedreven werd, bekende de jonge man, dat hij den laat sten tijd met zijn familie op voet van oorlog geleefd had. Hij werd daarop in hechienis genomen en naar de gevan genis van Neuruppln gebracht. Als bewijsstukken werden op de plaais waar de moord plaats vond, ook nog een armband en een zegelring gevonden. Toen de gearresteerde deze met bloed bevlekte sieraden zag, p obcerde hij ze direct la zijn zak te stoppen, zeggende dat deze voorwerpeu zooevea uit zijn zak gevallen waren. ToeD men een huis zoeking bij den vermoedclijken dader deed, vond men er met bloedbevlekte kleedlngstnkken. Mee vermoed', dat hij dm riog en den armband afgedaan heeft in het huls van zijn vader, toen lij, na den moord gepleegd te hebben, zijn handen even wasch'e. Toch blijft de jonge man oDtkecnen. lo den nacht Van Maandag opDiusdsg i?efc de politie aangehouden den 43-jarigen «deepbooikspitein A. da W.f den 48-j»rigen machinist C. W., den 20-jatigen stoker P. v. T. en den l8-j*r'geu stuurman L, V. A. v. R., allen wonende ie Antwerpen, air- mede deo 44-j5'ige« slcepbootk»pi;ein A. V. woonachtig te Doidrtcht, toe ay bezig waten mat het overladen van Stoombriketleö, van een uit de Riedijkshtveu te Dordrecht lig gende rleepboot, loebehoorerde aan de Bel- gtrche Mij. Tel. Er was reeds een hce 'felheid v»n een ton overgeLden en men was met de tweede beiig. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen eerstgenoemde vier wegeDS verdaisteriDg en mt-deplich'igheid (Dirvsn, en teg*n g. noemde wegens heling. Alle vyf zyn ter beschikking van dm fficier v»n justitie gesteld, Donderdag 12 dezer is de veekoop man C. Verboom uit Alphen s/d. Rijn te Nieuwkoop beroofd vvn f 9000. De com missaris van politie te Alphen >/d. Rijn ging per au'o u*ar Aatlandffteen en arresteerde a:d»ar A. N.f S. R. en mej. V, In den nacht vsn V.yd'g op Zaterdag bekende mej. V., den ko pman Verboom beroo'd te heb ben eu zy stelde den commissaris f 2200 ter hand. Maandagmorgen legde R een vo'- ledige bekentenis af en wees den commie- saris v>n politie de plek a»u, waar hij on. geveer f 6600 in den grond had ver orgen- Gisteren zijn A. N., S. R. en mij. V. naar Utrecht overgebracht en in het hei' van bewaring aldaar opgesloten. Iq staatsmijn Emma bij Hee>len is gistereu de ongehuwde mijnwerker R. ten gevolge van een sbenstorting om het leven gekomen. Te Langeraar is Dinsdagavond hel zee- jarige zoontje van H. in een sloot geraakt en verdronken. Gitterardaag is uit de vaart te llil- versam opgehaald het lijk vao het sedert den vorigen avond vermiste zesjarige zoon-je van W., aan den Berensteijnschen weg aldaar.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6