Provinciaal Nieuws Nieuws uit Heusden BUITENLAND Gemengd Nieuws. m£ÜW?"(nr KMTSH EUVEL noemt men oua o,*. de steden 'e-Hartogeu- boeob, Hoorn, den Helder en Leeuwarden, die *ermnedr.lijk ia *»nmerking komen om liet garnizoen te vetliezéD. In aansluiting: van het bericht, da1 de minister van Oorlog plan heeft het leger terug te brengen tot een sterkte van 10.000 man, verneemt de Maasbode, dat dit bereikt zal worden door jaarlijks voorloopigslechts 12.000 dienstplichtigen te oefènen, tot welk aantal de militie- lichting wordt teruggebracht. De oefening van dè dienstplichtigen zou evenals in de plannen van minister Alting van Geu- bcu geconcentreerd plaats hebben, terwijl door het kleinere aantal dienstplichtigen verschillende plaatsen haar garnizoen zuilen verliezen. Volgens de Tel. strekken zich de be zuinigingsplannen van minister Pop zich uit ten opzichte van de luchtvaartdien sten. De plannen betreffen een vereeni- ging van de luchtvaartafdeeling Soester- berg en de Marine-Luchtvaartdienst onder één leiding, nl.'die van den com mandant der Luchtvaartafdeeling. terwijl het geheel dan als het zg. vijfde wapen onder „Oorlog" komt.. JD.5 Al^euieeiiC 11. K. Werkgemt- vereenigiug tfert baar eerste lustum in Hotel de Witte Biag te 'r-Gravenhige. Am de orde komt dsarby' het rspport der commissie, welke op 1 Juni 1920 door de ledenvergadering is benoemd, ten einde verslsg uil te brengen orei de ver houding der A. R. K. W. V. tot die der Hoogete 8:*nden. De beer Ch. S ulemeyer uit Breda zal een rede houden over: //De verhouding der ft. K. Werkgeversvereniging tot die der Hoogere Standen". De heer Jan Verheyen te Roosendaal, spreekt over „fit verhouding van do R. K. Vereenigiogen der Werkgevers tot die der arbeider De volgende spreker is de heer Henri van der Marck te Roet mond over het onderwerp; z/De verhouding van de R. K. Vereeni giogen der Werkgevers lot de Neutrale Voreenigingeu der Werkgevers". Een gezamenlijk diner, waaraan o.b. de miniifirs van Binneulandsche ZikeD, Land bouw, Nyveiheid en Hardel, Arbeid en Watentiat zijn genoodigd, z»l de fees'- viering besluiten, Het resultaat van bet referendum, dat onder de leden van den Algemeenen Neder- landsthen Bouwaibeiderebond is gehoulen, is dit met grocte meerderheid van stemmen besloten is, het collectieve contract, op de basis van de met de pafroor.s opgemaakte, reeds vroeger gepubliceerde overeenkomst, te aanvaarden. Vermoedelijk zal de uilsluiiiag nu voor de modernen en neutralen met ingang van Donderdag worden opgeheven. Voor de federatieve bouwvakarbeiders blijft de uit sluiting van kracht. Ook de leden van den Nechrlandschen gwedwerkersboud eu den Neutralen Tim- merliedenbocd hebben de voorwaarden aan vaard. Bij Koe. besluit is bepaald le. Met ingang van 2L Augustus Is het vet boden in een strook ter breedte vau 300 meter welke zich langs de land grenzen des Rijks uitstrekt van Cadzand tot en met Bocholtz, herkauwende dieren er- varkeus te houden anders dan op stal 2e. Ia bijzondere gevallen kan door of Vanwege den minister van landbouw, nijverheid en handel van het le bedoelde verbod afwijking worden toegestaan on- de Duodlge voorzorgen tegen overbren ging van besmetting. Waalwijk, 25 Aug. 1920. Door Z. D. II. Mgr. Diepen is be noemd lot kerkmeester <L r Parochie van den R. Juauoes den Dooper, iu de vacature van den neer J. le BUrc, de heer J, van lersel-Holtue alhier, (Door vergissing eerst hrden geplaatst.) Heden is de verorden'ng afgekondigd naarhy de maximum snelheid aan den Hoek wordt bepaald op 15 K. M, Men is thans begonnen met de weik- zanrnhediu voor den bouw vau de soht middenstaudswoningeu in de Mr, v. Coolh- straat. Bij Koninklyk heslu't is dfzngemecnte ingedeeld bij den keuringrdienst Heito- geuhoseh, eulks in verband in t. de Warenwet. Niar wij vernemen is vanwege Gede puteerde Sr&tcn nogmaals een brief gezicht aan o;s Gemeente-bestuur, waarin opnieuw worden uiieoogezet de groote voordeelen verbondeu aan de v ireeuiging der gemeenten Waalwyk, Beroijen en Baardwijk. Zy dringen aan besprekingen dienaaDgsande met de respectieve gemeenten aan te knoopen. De natiouale weds'rijden uitgeschre en door lint Kiuieboogjehntteisgpzelscbsp j/De Eendracht" alhier, koodsn j.l. Zmdag van wege het zeer slech'e weder niet doorgaaD. Naar wij vernemea is de Waal- wijksche Gymnas'.iek-Vereenlging voor nemens op Zaterdag 28 Augustus a.s. bij gunstig weer een clubtocht te onder nemen naar baar zustervereeniglng te Druner, om aldaar gezamenlijk gym nastische oefeningen te houden. Ten 4 uur nam. zal van het clublokaal in de openbare school afgemarcheerd wor den door de Stationsstraat, Burg. v. d. Klokkenlaan, Mr. v. Cootbstraa», Groo testraat. In de Maandag in Maison Boes te Tilburg gehouden voortgezette ver gadering van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten deed de Voorzitter mededeeling dat de heer J. v. d. Sanden te Veldhoven zijn benoemingals lid van de Commissie voor het vaststellen der arbeidsprestaties, wegens drukke werk zaamheden niet kon aannemen. Daarna deelt hij mede, dat de Com missie voor het ontwerpen van het Col lectief Arbeidscontract het in alle deelen met de Werkmeesters zijn eens geworden en volkomen overeenstemming is ver kregen. Met algemeene stemmen wordt beslo ten het collectief contract anderzijds aan te gaan. Hierna werd na eenige bespreking aangenomen het Arbitrage Reglement en het algemeen reglement van het Kinder toeslagfonds in de Schoenindustrie. Vervolgens stelt de Voorzitter aan de orde: Bondsconditiën 1920. Hij memo reert nogmaals de totstandkoming van deze conditiën. Nadat het aanvankelijk samengesteld ontwerp door de winkeliers organisaties is verworpen, zijn verschil lende besprekingen hiervoor met de winkeliersorganisaties gehouden, met het resultaat dat volkomen overeenstemming tusschen de partijen is verkregen. Eenige wijzigingen zijn aangebracht waarvan het voornaamste wel is dat voortaan franco moet worden geleverd. De winke liers hebben daarentegen als compen satie genoegen genomen met het betalen van de wissels met 3 dagen zicht. Zonder hoofdelijke stemming worden de conditiën daarna aangenomen. Het strafreglement werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vast gesteld. Nadat 8 nieuwe leden waren aange nomen, werd de vergadering gesloten. Door de I'.N E.M. werd heden aan de N.V. Electrotechnlsche Fabriek v/h Fa. W. van Boxtel Zr., Tilburg, op gedragen den' bouw van het boven- grondsch net der gemeente Drunen voor f 23.757.34- Tevens werd aan genoemde Vennoot» schap door de Tilburgsche Bouwvcreenf- ging ^Bouwplan Broekhoven* het aan brengen llcbtinstallatiën voor den in aanbouw zijnde 351 woningen (ca. 1800 lichtpunten) voor den totaalprijs van f24635.25, opgedragen. De Postduivenvereniging »De Ordeonans* hie ld Zondag j.l. een wed vlucht met jocge en oude duiven vanuit Maastricht. Uitslag is als volgt Jonge duiven. uur min. sec. le' Pr. M. de Folter 10 47 33'/: 2e J. Kleijberg 10 57 4 3e M. de Folter 11 3 97: 4e Idem 11 30 117: 5e M. Vugts 11 41 40 6e M. de Folter 11 53 54 7e J. Brekelmacs 12 6 577 '8 c 12 6 577 9e 12 8 157 10e J. Kleijberg 12 17 48 11e M. Vugts 12 33 43 12e M. de Folier 12 46 36 Oude duiven. le Pr. M. de Folter 11 14 14 2e 11 33 11 3e 12 10 22 4e H. Henscn 12 46 56 Tot leden der Commissie voor het afnemen examen cand. secretaris in September a.s. zijn o.a. benoemd de heeren A. A. C. van Dort. Secretaris te Huissen, H J.vanEggelen Burgemeester- Secretaris te Heusden. Mr. Dr. A. He ringa, Hoogleeraar te Wageningen, H. J. Nouwen, Secretaris te Venlo, Mr. C. W. van Ommeren, kantonrechter te Heusden en J J. L. M. Verwiel. Burge meester-Secretaris te Besoijen en voor de Commissie voor de gemeente-finan- ciën de heer Air. F. Th. H. Cerutti, ontvanger te Breda. Vergadering der Ncder'andschc Vachezoollederfabrlckanten op Maardag 30 Augustus, in Ho'.el Central te 's Bosch voorm. 11 uur. Aan de orde 1. Rekening en verantwoording door den Penningmeester (art 3 H. R.) 2. Verkiezing van 2 Bestuursledeti. vacature de Ilcerfcu Roes en Kat ters, 3. Bespreking omtrent het verder voortbestaan vau en Vcreeniging van Ned. Vachezooliedeifabiikanten. 4. Bespreking toestand van het be drijf en wat er verder ter tafel komt BAARDWIJK. De HoogEd.Gestrenge heer Commissaris der Koningin in deze provincie brjngt Douderdagvoormlddag een bezoek aan deze gemeente, en zal om half twaalf audiëntie houden. Tot secretaris van de Afd. Baa-d- wijk van den Ned. R.K. Lederbewerkers- bond Is gekozen de heer L. Pullens. ELSHOUT. De loting voor deze ge meente zal plaats hebben te Heusden, op Maandag 20 September e,k. Des voormiddag ten 8 uur. Door oneenigheid onder de jon gens alhier die een voetbalclub wilden' oprichten, zal, naar we uit goede bron 1 vernemen alhier geen voetbalclub tot stand komen. SPRANG. De lo'ing voor de Inge schrevenen der mllitie-llchtiog 1921 voor onze gemeente zal plaats hebben ie Kaatsheuvel (Gemeentehuis) op a.s. Vrij dag 17 Sept. 1920 des v.m. teu 9.15 uur. Dezer dagen zijn de laatst alhier vertoevende Wecnscho kinderen weer naar hun land terruggekeerd. Enkele hiervan hadden bijna een jaar iu onze gemeente vertoefd. J.l. Zondag speelde onze voetbaW. S.V.V. II een vriendschappelijke wed strijd tegen Excelsior II uit Waalwijk op het terieio van S.V.V. De wedstrijd eindigde met 40 in het voordeel van S.V.V. II. Ds. S. C. Groeneveldt, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier heeft een beroep ontvangen naar de Ned- Herv. Kerk te ZulUchem. VRIJHOEVE-CAPELLE. Een neefje van den heer A. dat bij genoemden heer logeerde had het ongeluk van een hek te vallen, rr.et het gevolg dat hij zijn arm brak. Naar men ons meedeelt zal het fanfarekorps »Slrena" zijne medewerking verleenen bij het a.s, kinderfeest op Koningionedag. 't Is te hopen dat het weer dien dag ook zal meewerken. Was de fruitoogst toch reeds zeer gering, nogmaals zal deze tegenvallen daar het fruit erg wormstekig schijnt te zijn. en nu door den wind en regen veel afvalt. WASPIK. De zoozeer gevreesde vlek ziekte schijnt in deze gemeente weder haar intrede gedaan te hebben. Bij een landbouwer zijn reeds twee varkens aan deze ziekte gestorven. Dinsdag j.l. had alhier ecu paardet- monsterlng plaats. E' werden 25 paarden voorgebracht, waaronder zeer mooie exemplaren. Door de vele regens in de laatste dagen is ODder de vroege soorten de aardappelen ziekte weer sterk toegenomen. Ook de winteraardappelen hebben even eens veel te lijden van bet natte weer. Als er niet spoedig verandering komt zullen we dezen winter niet sllcen slechte maar ook zeer dure aardappelen te eten krijgen. Naar we uit goede bron vernemen ligt de kabel voor het ondergronds bieugen van het telefoonnet in deze gemeente, aan de fabriek ter afzending gereed. Wanneer nu het electrisch net spoedig afgebouwd wordt zullen we nog dezen winter electrlsch licht hebben. RAAMSDONK. Voor het examen Handelswetenschappen M. O-, gehou ieri te 's Gravcnhage, slaagde deze week voor de scboolakte o.a. P. Lankhuyzen te Rotterdam. RAAMSDONKSVEER. Nog een wei nig haver en de graanoogst is binnen. Over het algemeen zal die niet tegen vallen. De beetwortflen staan goed te velde en beloven een flink bescho», ter wijl de aardappelen geweldig veel le lijden hebben gehad van de hevige regens der laatste dagen, vandaar dan ook dat dat er reeds vele rotten zijn. 'GEERTRIJIDENBERG. De schip persknecht B. J. V., werkzaam op het tankschip Lindavia is Zaterdag te Rot terdam te water getaakt en verdronken. Heusden, 24 Aug. 1920. Met ingang van Zmdsg is zeer teu geuuege vnu het leesgrage publiek de R.K, Bibliotheek Jozef" wederom opengesteld. De oude exsmplay zyn netjes gerestaureerd en vele nieuwe zijn er aan toegevoegd. - Tegen 1 Oct. in den Heer J&c. Dam mers eervol ontslag verleend bij de Po*teryen weg lis ha', bereiken v*n deu 65-j?'iger t ef ijd. Gedu'ei de dertig jiren was bij hier in fanctie, eeist sla besteller en de l»a *'e acbl j«ren »!s poeiconductenr. Kaatsheuvel, 24 Aug. 1920. De combinatie vau Postduiven verenigingen gevestigd bij den heer 1. van Dun hield Zondag ecD wedvlucht met jonge duiven vanuit Libremoct. Uitslag 1 J. Oppeiman 2, 3, 4, 7, 9, 10 H. Bergmans5 P. Kemmereo 6, 8 v. d. Hoven en 11 A. Pijoenburg, - Het 2de elftal van Wilbclmina behaalde Zondag dc grootste lauweren te Raamsdonk op de serie-wedstrijden uitgeschreven door dc R.K. V.V.Victoria. Met slechts 8 spe!e»s wisten onze jongens vau een sterke combinatie van B. V. V. Be gdttk alhier met 3 1 te winnen. Wegens 't slechte weer kon de fiuale, die tegen Olympla Waspik moest gespeeld wo'den niet doorgaan. Bij loting werd toen deu eersten prijs, zijnde een zilveren lauwertak behaald door Wilhel- mlna II Kaatsheuvel. Evenals 't vorig jaar wordt ook dit jaar door de Coöp. Vereeniging »Broederhulp> eea kinderfeest gegeven, voor alle kinde-en der leden tusschen 6 eo 11 jaar. Feest zal gegeven worden op Zondag 5 Sept. op terrein achter de gebouwen vau den R.K. Gildenbond, Evenals andere jaren wordt de feestdag en octaaf van St. Beroardus alhier gevierd. Dagelijks komen pelgrims uit de omstreken, vooral uit ^Tilburg den Heiligen om zilu voorspraak tegen jicht, rheumathlek enz. verzoeken. Jammer dat 't slechte weer der laatste dagen velen van hun jaailijksche tocht afschrikt. De firma v. d. Linden eo Musters breidde hare fabriek aan merkelijk uit. door boven den geheeien botiw een verdieping te plaatsen. De wijzigingen, die de bolsjewiki achteraf in hun vredesvoorwaarden heb ben gebracht en met name de toevoe ging aan de vierde voorwaarde over de instelling van een Poolsche arbeiders militie, hebben tot een sensationeele wending in de internationale politiek geleid en het Fransche standpunt vol komen doen zegevieren. Lloyd George en Giolitti zijn namelijk te Lucern tot de slotsom gekomen, dat de vierde voorwaarde een zijdelingsche poging is om de democratische Poolsche staats regeling omver te werpen en ze te ver vangen door een sowjetstelsel. Zij ver klaren. dat het stellen van een dergeliiken eisch een grove trouwbreuk is, die on derhandelingen met Sowjet-Rusland moeilijk, zoo niet onmogelijk maakt. Als de Sowjet-regeering bij dezen heilloozen eisch volhardt, kan geen de mocratische regeering haar erkennen noch met haar onderhandelen. De twee eerste ministers hebben in deze formuleering Moskou een uitweg gewezen. Zij kan nog te elfder ure de vierde voorwaarde herroepen en zal zich wel haasten dat te doen. De Times ver neemt uit Luzern, dat Lloyd George en Giolitti een telegram naar Moskou heb ben gezonden, dat gelijkstaat met een ultimatum en binnen een week antwoord verlangt. Er wordt ook in gezinspeeld op het gebruik van geallieerde troepen ten gunste van Polen, indien de Sowjet- regeering er een afwijzend bescheid op geeft. Verder is te Luzern besloten om de Fransche regeering voorstellen te doen omtrent een gezamenlijke actie der ge allieerden, ten einde Polen het vrije ge bruik en den onbekerkten dienst van de haven van Dantzig en haar verbin dingswegen krachtens het verdrag van Versailles te waarborgen. Hiermee is het geschil over Dantzig feitelijk van de baan, want Sir Reginald Tower, de hooge commissaris, zal het verbod van doorvoer van oorlogstuig wel intrekken, nu alle Entente-mogend- heden zich- daartegen gaan kanten en bovendien het gevaar van een opmarsch der bolsjewiki door den Corridor is af gewend De Engelsche pers bereidt hem al een eervollen terugtocht voor. Thans wacht den weer eensgezind geworden geallieerden nog de taak om Polen binnen de perken van het rede lijke te houden. De Ver. Slaten hebben Warschau al een waarschuwing gezon den om bij het tegenoffensief niet ver der te gaan dan de ethnografische gren zen en de andere Entente-leden zullen dat voorbeeld wel volgen. Mits Polen zich geen roes heeft gedronken aanzijn overwinning, kan alles nog eindigen met een vergelijk, dat alle partijen in het geding bevredigt. Allen, ook de in ternationale arbeidersbeweging, welke blijkens haar brief aan „kameraad" Tsjitsjerin met huid en haar aan de Sowjet-heerschappij is verknocht. Alet den val van Mlawa, Ostrolenka, Lomza en Bjelostok is de ijzeren ring om het roode leger, dat Polen was binnengevallen, gesloten De bolsjewiki hebben thans geen enkelen terugtochts- weg meer en zullen zich, voorzoover ze niet over de Duitsche grens gaan, moeten overgeven. 21 Russische divisies zijn hiermee buiten gevecht gesteld. Tot dusver zijn den Polen 35000 ge vangenen en 200 kanonnen in handen gevallen. De nederlaag der r'ooden is inderdaad verpletterend. Zelfs op den uitersten linkervleugel, in Galicië, waar zij Lemberg nog bedreigden, moeten zij terug. De erkenning door Engeland van Egypte's onafhankelijkheid is een daad, die zeer verschillend zal worden be oordeeld. De Fransche pers noemt haar wijs. de Duitsche slim. Feitelelijk is ze allebei. Ze is wijs (of zoo men wil verstandig) omdat zij de belangen van Engeland, die vooral groot zijn in de streek van het Suez-kanaal. waarborgt en tevens aan de gisting in Egypte een einde maakt, ze is slim omdat ze be rekend is op een kalmeering van de pan-ïslamitische beweging, niet alleen in Egypte, doch ook in Britsch-Indië. Aan de waarde van de erkenning der rechten van Egypte doet dat echter weinig afze ,mag als een daad van liberalisme voor de Engelsche politiek worden geboekt. Uit Caiffa wordt gemeldEen trein die Vrijdag uit Damascus vertrok ken was, en waarmede o.a. reisden de minister-president van Syrië benevens andere ministers is te Kherebet Ghazalez door eea gewapende bende aangevallen. Droubl pacha en Abderhaman Youseff pacha zijn vermoord. Het aantal slacht offers Is nog onbekend. Twee soldaten senegalezen, werden eveneens gedood. Bijzonderheden ontbreken. De trein is intusschen te Caiffa aangekomen. In de lawestia va» Chukof sehiijft de volkncouioiissatis Mauoefiki, das een bolsjewiek over het bolsjewisme Tot nu toe hebben wy geleefd als ver. kwiatende erfgenamen van wet bet kapita listische stelsel herft overgelaten. Wij reisden in wagous, die voor den oorlog waren ge bouwd, of iu automobielen, die in de opslag plaatsen aan het front gevonden waren. Om ons te kleeden namen wy intendance-stofien. En nu kumeu wij nader bij den afgrond, op den bodem waarvan ons gevaar ligt. Al« wij willen bestaan, moeten wij werken. Dit is evenwel uiterst moeilijk, wegena de lydzarae en daardoor des te ergere vijan digheid, die de bevolking tegenover al onze pogingen tot toenadering stelt. W(j zijn alleen en gehaat door allen. Wat te doen Te Spaubeck (bij Slttard) is de arbeider Swelsen, die zich op de spoorlijn bevond, door een passeerenden werklie den trein gegrepen en gedood. 't Motoraanhangsel spreekt f Jullie hebt gemakk'iijk praten. 'k Vind het ook geen prettig Iets. 1 Als ik daar moet zitten hangen. Achter aan 'n Motorfiets. 'k Voel m'n ingewanden walsen, Eo m'n maag soms in m'n keel, Van den stank en 't stof en 't waaien, Zie ik somtijds groen en geel, 'k Beu 'n uil, 'c aap. 'n monster. Als ik door de straten rijd, 'k Kao niet zien, niet hooren. praten. Al wat mooi Is, ben Ik kwijt. 'k Moet op mijn verloofden hangen. Als 'n ransel op ziju buis. Want, als ik nle'c mee wii hossen, Laat-le mij heel stiekum thuis. Een nog jonge moeder met twee kinderen uit Leeuwarden, door haar man verlaten, zwierven te Hcerenveen rend. Uit wanhoop sprong de vrouw in de Schutsluis, terwijl haar kinderen aan den kent stonden. Rappe handen brachten spoedig de arme vrouw weer op het dioge. Twee jongedames uit Bletik B. en G. logeerden op een vacantie-ultstapje bij familie in Oitersum (Limb.) Te mid dernacht werden ze wakker geschrikt door twee gemaskerde kerels die voor haar bed stonden en onder bedreiging met revolvers het geld der dames op- eischten. De bandieten maakten zich daarop met haar handtascbjes, waarin o.m. f. 20 aan geld. uit de voeten. Te Wijeben is ingebroken bij de familte H. Er weed een bedrag van f 500 gestolen benevens al de gouden sieraden van mtj. H. V in de (o) daders geen spoor. Verschillende Sinn-Fein'ers, die in Iersche gevangenissen zijn opgesloleu, zijn weer een hongerstaking begonnen. Onder hen is de burgemeester van Cork, die ic B-lxton prison alle voedsel weigert. Zaterdag kwam de geneesheer den lord msyoi waarschuwen, dat zijn leven in gevaar war, als hij verder staken bleef. De burgemeester antwoordde, dat zijn beginselen hem dwongen in de eenmaal door hem aangenomen houding ie vol harden, om verzet aan te teekeueu tegen zijn onwettige inhechtenisneming. Het is erg schrale troost, maar toch misschien lets van een troost voor degened, die hier over het orgelijke zo merweder klagen, dat het bij onze bui eu over de zee al niet veel beter is. De Engelsch bladen staan al weken lang vol met jammerklachten over het weer en de toestand wordt bovendien ernstig omdat de oogst zoo uoodlg li onze tijden van schaarschte dreigt te mis lukken. Dc Daily M^il* vaa gisteroch tend wijdt een paar kolommen aan de weergesteldheid en schrijft met >vettc letters* »De oogst opnieuw bedreigd Zware regeDS enkoude nachten. Louden's winternachten. Weer om bont le dragen De noorden wind geeft de menschen een Oc'ober gevoel de temperatuur daalt steeds in vele deelen vau Enge land regende het twee dagen zonder op houden eu io Schotland sUan uitgestrekte landerijen onder water. Op tal van plaat sen ligt het graan doorweekt tegen den g.ond eo alleen eenige dagen droogte maar dan spoedig kan er nog iets van redden. Een troost voor ons maar eea schrale en een droeve tevens. Naar ons uit de beste bron ge meld wordt, zal einde volger de week de sloomlue fersfabHek te Roosendaal worden stopgezet, waardoor omtreeks 120 man werkloos zullen worden. Te voHgen j*-e werd door de ven nootschap de fibriek in elgeadam over gedragen aan eeu Zweedsche combinatie 'door welk consortium in dc vorige maand nogverschlllende andere lucifersfabrieken hier te laode, alsook In België werden opgekocht. In verband met de hcerschendcn overr productie in dc luclefersindustrie, zullen

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2