Provinciaal Nieuwg Nieuws uit Heusden, BINNENLAND Ingezonden Stukken. Bastin doet prachtige rennen langs de lijn doch de bal gaat een paar maal naast en over het doel. Een tijd lang is er bijna niet van overwicht sprake. De Slowaaksche verdediging weerstaat manmoedig den Belgischen druk en de Belgische verdedi ging biedt even schitterend weerstand aan de weloverdachte Slowaaksche aanvallen. Lewis moet aan beide zijden eenige vrije schoppen uitdeelen. Vooral de Tsje chen spelen nog al eens op den man en een handtastelijkheid tusschen Bastin en den rechtshalf Kolenaty ontgaat aan Le wis. Op den duur komen de Belgen in de meerderheid. Hun druk wordt steviger, de aanvallen gevaarlijker. Een prachtaanval van Bastin loopt op een corner uit; deze wordt vrij goed genomen. In de verwar ring loopt Klapka, de Tsjechische keeper een duw op en valt. Bragard schiet in de goal, waar de linksback Steiner den bal met de hand terugslaat. Het is reglemen tair penalty, maar de Tsjechen beroepen zich op den gevallen doelverdediger. Na eenige deliberatie geeft de arbiter strafschop, dien Coppee onhoudbaar inko- gelt, België leidt met 1—0. De Tsjechen doen eenige vinnige aan vallen, die Verbeeck en Swarttebroeckx schitterend stuiten. De Bie weert eenige fraaie schoten zeer zeker af. Daarna doet Karnoe een schitterenden aanval, dien de Tsjechen niet kunnen stuiten. De.Belg is in prachtpositie om te scoren, maar Bra gard loopt ontwijfelbaar buitenspel. Als Larnoe den hal dan met een schiterend schot in het net plaatst, wordt het punt toegekend en België leidt met 2—0, een overigens verdiende voorsprong. Er moeten weer enkele freecicks wor den toegewezen en als Coppee op een fraai geplaatsten bal inloopt, krijgt hij een ernstigen schop in de maag van Stei ner. De scheidsrechter wijst den Tsjech heiveld uit, blijkbaar dus overtuigd van Steiner's schuld. In hoeverre er opzet in het spel was, kan een buitenstaander na tuurlijk niet uitmaken. De Tsjechen, die al eens demonstratief hun ontevredenheid kenbaar hadden gemaakt, verlieten nu al len het veld als protest tegen de loiding. Dit was zeker een zeer sportieve daad, die nooit goed te praten is. Het publiek gaat geweldig te keer. Op een gedeelte van de tribune vallen hand tastelijkheden voor en het woord „boe,hes" wordt geroepen. Na eenige oogenblikken klink! het fluit je van den scheidsrechter, doch als na een paar minuten de Tsjechen nog niet ver schenen zijn, fluit Lewis af, en heeft Bel gië met 20 gewonnen. Het publiek is dol van vreugde over de ze overwinning, die ondanks het betreur- renswaardige incident verdiend mag wor den genoemd. De leiding van Lewis was thans niet buitengewoon. De wedstrijd was voor den grijzen Brit te snel en hij greep niet tijdig sterk genoeg in toen er unfaire dingen voorvielen. De atmosfeer was eigenlijk al spoedig na den aanvang electrisch geladen, waar toe ook de slechte organisatie bijdroeg. Het publiek werd over de hekken toegela ten en cordons van soldaten en toeschou wers mochten zelfs tot vlak voor de out- lijn plaats nemen. Dat was het toppunt van desorganisatie. Wij vernamen nog dat Coppee per brancard naar het gasthuis is vervoerd. Holland speelt om den tweeden prijs te gen Spanje vermoedelijk Zondag. Men heeft in het Stadion na afloop van den wedstrijd de vlag van Tsjecho-Slova- kjj£ 'van den stok gehaald en stukge scheurd. De toestand van Coppée, den Belgi schen voorhoedespeler, is, naar men ver neemt, nogal ernstig. Hij is de man, die door een Tsjecho-Slowaak getrapt is. Waalwijk, 3 Sept. 1920. De heer J. Vissers heeft ontslag gevraagd als hulpleeraar in de afdeeling handschoenmakerij van de Rijksvak school voor Schoenmakers alhier Met ingang van 14 September is onze stadgenoot B. Vissers benoemd tot leeraar in de machinale afdeeling der vakschool voor schoenmakers te Drunen. lu dc vitrine van den heer Rlevers, horloger, in do Stationstraat, zijn geëta leerd 80 medailles voor het a.s. Kwartet- Concours. Het zijn werkelijk zeer keurig uitgevoerde medailles, vervaardigd door do bekende fabriek van de firma Begeer te Utrecht. Heden viert Besoijen haar feest ter herdenking van H. M.'s veertigsten verjaardag en wanneer het weer wat medewerkt zal het volgens 'tprogramma een mooi feest worden. Wat er te doen is, dat kan men lezen op de alom verspreide biljetten en de werkelijk Interessante feestgidsen, die overal te koop zijn aangeboden. Voeg erbij dat men in Besoijen on- derllng en In goede vriendschap met bezoekers van bulten weet feest te vieren, dan mogen we verwachten dat 't er ook wederom gezellig toe zal gaan. Dat wenschen we het ijverig bestuur van Koninginnedag en onze vele lezers In Besoijen zeer gaarne toe. De Poitduivenver. „De Ordonnans" hield Zondag j. 1. een wedvlucht met jonge duiven vanuit Eisden de prijzen werden behaald als volgt M. de Folter 1ste, 2e en 3e prijs, H. Hensen 4e prijs, J. Brekelmans 5e en 6e prijs, J. Klijberg 7e prijs, J. Brekelmans 8e prijs, J. Klijberg 9e prijs, J. van der Pennen 10e prijs en M. de Folter 11e prijs. De Postduivenver. „De Ordonnans" hield Zondag 29 Aug. een wedvlucht met jonge duiven van Roermondde duiven bereikten hun hokken als volgt M. de Folter 1ste en 7e prijs, H- Hen sen 2e, 5e, 8e en lie prijs, M. Vugts 3e prijs, J Klijberg 4e en 12e prijs, v. d. Pennen 6e en 10e prijs en J. de Graaff 9e prijs. N. V. Lederfabriek Wildenberg van Rooij te Loon op Zand. Oprich ters H. W. V. v. d. Wildenberg, J. Th. v. Rooij, J. E. M. Wijdvliet. G. J.S. Nij- kamp en E. J. v. Hoorn, allen industri eel aldaar. Doel: hetfabriceeren van en handel drijven in leder enz Duur: 50 jaar. Kapitaalf 1.000.000 In 100 gewone aandeelen van f5000 elk en in cumulatief preferente aandeelen van f 1000 elk, alle op naam. Bestuur: één of meer directeuren onder toezicht van een raad van 2 tot 5 commissaris sen. Voor de eerste maal benoemd tot directeuren H W. V. v. d. Wildenberg, J. Th. v. Rooij en E. J. v. Hoorn, allen voornoemd en tot commissarissen J. E M. Wijdvliet en G. J. S. Nijkamp voor noemd en C Kaag. bankdirecteur te Tilburg, waarvan de beide eersten als gedelegeerde. Naar wij vernemen heeft minister König, dezer dagen een bezoek gebracht aan de inrichtingen onzer Provinciale Noordbrabantsche Electriciteitsmaat schappij te Geertruidenberg en 's-Her- togenbosch. Met de grootste belangstelling nam de minister de verschillende werkzaam heden in oogenschouw, daarbij rondge leid en voorgelicht door prof. v Swaaij. De groote Oranjefeesten, gisteren te Tilburg gehouden, zijn een groot succes voor het Comité geweest. Geheel den dag wemelde het in de stad van een groote menigte vreemdelingen, ge komen uit de geheele omgeving. Bij 't bloemencorso trok vooral de aan dacht een reuzenzwaan. Door de kundige handen van onze stadgenooten de heeren W. Hens, decorateur en N. v. Dongen, bloemist, was de auto van den heer Eras uit Tilburg herschapen in een Zwaan. Het geheel was vervaardigd van versche witte asters en ruim 5000 van deze bloemen waren noodig om het model getrouw te verkrijgen. Aan het portier was een monogram van ver schillende kleuren bloemen aangebracht, wat een waar kunststukje mag wordeii genoemd. De Commissie kende dan ook met algemeene stemmen de eersten prijs toe aan dezen wagen. Ook de winkel-étalage van den bloe mist Hazewinde, welke den eersten prijs verwierf, is door beide heeren gemaakt. De roem van deze Waalwijksche kundige vakmannen is er in Tilburg niet minder op geworden na deze prestatie. Zooals onzen lezers bekend is. wenschen de twee bestaande Schoen fabrikantenbonden alleen tot afsluiting van een nieuw collectief contract over te gaan, wanneer daarin een minimum arbeidsprestatie wordt vastgesteld. De Lederbewerkers-arbeidersbonden zijn bereid daarin mede te werken, doch in een Maandag te Tilburg gehouden ge zamenlijke bijeenkomst deelden de be sturen der arbeiders-organisaties mede, dat de verlenging van het contract, door de fabrikanten voorgesteld tot 1 Maart, te lang was. Na eenige bespreking werd besloten den Lederbewerkersbond eerst te laten vergaderen, opdat deze dan een bemiddelingsvoorstel kan indienen, wat dan later nogmaals zal worden be sproken. BAARDWIJK. Ook in deze gemeente zijn van een landbouwer weer enkele runderen door mond- en klauwzeer aan getast. VLIJMEN. Aan hot postkantoor Vlij men en de daaronder ressoiteerende hulppostkantoren werd gedureode de maand Augustus 1920ingelegd f27265,76.. Terugbetaald f 18415,52. BESOIJEN. De winkeliers worden er opmerkzaam op gemaakt, dat de ver ordening op de winkelsluiting op Vrijdag 3 September 1920 is afgekondigd en op den derden dag na dien der afkondi ging in werking treedt. SPRANG. Aan het hulppostkantoor werd in de maand Augustus 1920 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f3456 75, terugbetaald f4366 38. De najaarskeuring voor spingstieren zal voor onze gemeente worden gehou den te Waalwijk op Maandag 20 Sept. a.s. des voormiddags 11 uur. CAPELLE. Beroepen tot predikant bij de Ger. Kerk alhier Ds. A. G. Wolf te Loenen. VRIJHOEVE-CAPELLE. Op 31 Aug. Is alhier Koninginneverjaardag weer echt feestelijk herdacht. Het mooie feestter rein zag er met zijn vlaggentool zeer aantrekkelijk uit, teiwijlin de straat oog een eereboog was opgericht. Om half twee kwamen de schoolkinderen onder 't zingen van Vaderlandsche liederen op het terrein, teen reeds eeoe aanzienlijke volksmenigte was komen opdagen om de kinderspelen te zien. Bij 't afwerken van sommige nummers scheen er aan 't gelach en gejoel geen einde te komen en de volksmassa die om drie uur ont zettend was aaogegroeld drong zoo verschrikkelijk op, dat de omheining het begaf. Iatusschen warden de kinderen getrakteerd op cocoskoeken, krenten broodjes en kwatta. Tegen zes uur moes ten de spelen gestaakt worden, daar de opdringende menigte de heele plaats bezet had en er voor de kinderen geen ruimte overbleef. Onder de verschillende uummers die afgewerkt zijn dienen vooral vermeld te worden, hardloopen met hindernissen, vliegerwedstrijd en ring steken door meisjes op versierde fietsen die Iets werkehjlc schoons te zien gaven. Na afloop was het prijsult- deeling in de school, waarna de winnaars triomfantelijk met de anderen naar huis gingen en kort daarna met oranje en lampions versierd, terugkwamen. Inmid dels was ook de fanfare opgesteld. Na een kort concert op het feestterrein trok de stoet, die tot een ontelbare massa was aangegroeid, onder een vroolijkeo marsch door het dorp en naar Labbegat alwaaralles mooi verlicht was met lampions enz. Daar het nu donker werd, werden alle lampions ontstoken en met fantas tische verlichting onder volle muziek ging het op huls aan. Tot laat ln den nacht werd door de grooteren de pret doorgezet. Ken woord van dank mag de voorzitter van de feestcommissie Mijnheer de Bruijo. die alles met behulp der anderen zoo goed aan elkaar wist te brengen, niet oo!houden worden. RAAMSDONKSVEER. Girodienst over Augustus. Gestort op postrekeningen f 113546,04 Uitbetaald wegens cheques - 27982,665 Bijgeschr wegens stortingen - 47244,55s Bijgeschr. wegens overschr. - 12624,99 Afgeschr. wegens overschr. - 23581,93 Afgesclir. wegens cheques - 46650,765 Aantal rekeninghouders 28. Weinig drukte op Koninginne verjaardag, slechts eenige vlaggen, een draaimolen en des avonds concert door de R.K. harmonie „De Eendracht". Des morgens een optocht door het Veer van de kinderen der Chr. School, terwijl deze des middags een recht prettig feestje hadden. ln de beide vacatures aan de Chr. School alhier is reedsvoorzien nietalleen, doch benoemden hebben hun functie reeds aanvaard. Wel een uitzondering in dezen tijd van het te kort aan perso neel voor de scholen. Er is een begin gemaakt met den bouw aan den Stadsweg van de Midden standswoningen Naar men ons mede deelt zullen er acht gebouwd worden. Naar men ons mededeelt zal a.s. Zondag voor de Ned. Herv. Gem. den ganschen dag optreden Ds. Lans, Dir. van den Ger. Zendingsbonddes mor gens op 't Veer, des namiddags op 't Dorp. Als stuurman op de pont aan 't Keizersveer alhier ward aangesteld dhr. Visser, werkzaam op 't Keteldiep. Gedurende de maand Augustus werd aan het postkantoor Raamsdonks- veer en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren ingelegd f 17082,09 en terugbetaald f 12824,66. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6600. 1350 op- en afvarende zeilschepen en stoombooten met een gezamenlijken inhoud van 109314 ton passeerden ge durende de afgeloopen maand de Donge- brug. GEERTRUIDENBERG. Tengevolge van het bedanken als lid van den ge meenteraad door den heer Sprong is benoemd de heer L. Meijers. LOONOPZAND. De yerjurdag vau H. M. de Koningin is hier door de beide harmoniëa herdacht: <56r en in den avond maakten ze eene muzikale wandeling door de straten, gevolgd door een drom volks, waarvan welen met een lampion, wat in het donker een fantastisch gezicht gaf. De fSophiaWeieeniging' bracht den hoogwelgeboren heer Jhr. Mr. F. X. A. Verheden, op het kasteel gelogeerd, wien de onderscheiding was te beurt gevallen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw te zijn benoemd, eene ovatie, waarbij de president, de heer J. D. E. van den Heuvel, eene geestdriftige toespraak hield. Door deze huldebetuiging was Jhr, V. zicht baar geroerd en hy uitte zyn warmen dank aan voorzitter en vereenigiug. Als een bewys, hoe hoog het ge- waatdeerd wordt, dat hier eeu geneesheer zich sal vestigen, mag wel dienen dat de ingezetenen, schier geen enkele uitgezonderd, zich voor 5 jaren verbonden hebben, eene bydrage te storten, naar gelang van ieders draagkracht, voor eene jaarly'ksche toelage aan den dokter van f 1500, Heusden, 2 Sept. 1920. Tot klerk ten kantore van den Rijksontvanger te Oosterhout is benoemd dhr. And. Vos, thans in die functie alhier. Bij gelegenheid van den Koninginne dag werden wederom evenals vroeger driemaal daags de klokken geluid, doch door omstandigheden bleef de carillon bespeling achterwege, terwiji 's avonds de Harmonie een omgang hield met fakkels. De heer Pleip, wachtmeester der Kon. Maréchaussée is gedetacheerd bij het bewakingsdetachement van den ex- keizer te Doorn. Door een klein ongeval kwam Woensdagmiddag de jongeheer W. V. met fiets en al in den Demer terecht. In een wip was hij aan den overkant, terwijl de omstanders zoo bereidwillig waren de fiets op te halen. OUD-HEUSDEN. Woensdagmiddag had de aangekondigde huldiging plaats van dhr. van Grevenbroek, die 25 jaren het dorp in de gemeente vertegenwoor digde. Voorafgegaan door herauten te paard, de Harmonie en eenige bruidjes waarachter de jubilaris met het Comité in een rijtuig, ging men in optocht van de Steenenbrug naar 't café Brok, waar dhr. G. werd gecomplimenteerd en hem enkele passende geschenken werden aangeboden. Hierna werd het verdere van den dag in gezelligheid doorgebracht, waartoe vooral de gevierde karakter komiek Kuijs het zijne bijdroeg. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Gelieve onderstaande op te willen nemen ia U gewaardeerd blad, bij vooibaat dank. Het spel gewonnen De lerers zullen zich nog met m\j her inneren de 8'ukkeu in dit blad, geschreven door //Methu8*lem% einde 1919, inzake het gevaarlijk apel welke C. Roeslenberg, Voor?, van den Ned, R. K. Lederbewerkeraboud, speelde mat de afd. Tilburg van dien Bond, voornamelijk tegen den Voorz. dier afd., F. J. Gooien, te»ena beambte der afdeeling. Roesteuberg was beschuldigd zijn eigen be lang te dienen (ontsl&guime om salaris- veihoogirg te bediDgeo), inplant» van bet algemeen Bondsbelang. Na de verschyoiug der al ukken wenl Caolen, zonder een enkel bewya te leveren, door Roeetenberg beschul digd de achsyrer te zijn van „Methusalem". Voor de commissie van onderzoek kon Roestenberg ook geen enkel bewijs toonen. Ondanks dit, werd C. op de verg. Jan. 1920 door het H. B98tuur ala lid geroyeerd. Roe tenberg had zijn doel bereikt. Edoch, de afd. Tilburg proteateeide ea eiachte dat Roeatenberg heen zou gaan. Ondanks dat R. eea> verklaard heeftd»t, fis de leden zijn heengaan wenaehten, zij dit maar te zeggen hadden en hy zou gaan, en de afd. Tilburg met circa 1100 leden in een motie zijn heengaan eiachte, bleef hierop R. Oost- Indisch doof. C, had beroep op den Bondsraad. Deze werd in Mei j.l. gehouden. Op nitdmkkelijk verzoek van den Bondead«iseur besliste deze, dat het royement van C. bleef gehandhaafd. R. was dus overwinnaar mm hoe en tot welk een prijs? Da afd. Tilburg bleef G handhayen en bleef eiscben Roeslenberg er uf I O. zou ambtenaar blijven der afd. Neen, zeide het H. Bestuur, waar C. geen lid is van den Bond, kan hij ook geen ambtenaar zijn er uit er mee Nu is bet een feit, dat op het Bureau te Waalwijk twee ambtenaren zitten, welke ook geen lid van den Bond zyn, dat mag wel. Ja, nog sterker. Roeslenberg verklaarde te Tilburg op de veïg. van 27 Aug. j 1., dat geen enkel gesalarieerde bestuurder, ook hy, geen lid van den Bond is. En toeh bewerenCoolen kan geen beambte zijn omdat hij geen lid is van den Bond. De Tilburgsche arbeiders hebben thans de zaak goed begrepen, ook den Laugstraaiscben lederbewerkers zullen de oogen opengaan. Coolen heeft van zyn leden verlangd, ja, zelfs geeischt, dat zij hem zyn ontslag zoudeD geven. Toen de leden er op wezen dat hij dan broodtloos gemaakt werd, antwoordde hij ja, docb R. en het H. Bestuur eisohen dat. Waar tot nitiog kwam dat de Tilb, leden Diet van R. gediend wildeo zij», zegde C toe dat, wanneer bij zijn ontslag had en de Tilb. arbeièera deden een beroep op hem, hy wederom bereid zou zyn hunne b-langeD te dienen. O ader protest tegen het H. Bastuur kreeg C. toen zija ontslag. Doch nu de gevolgen Acht dagen nadien doet een groep leden een beroep op Coolen om hunne belangen te dienen, in een nieuwen Boud. C. wordt aangezocht als leider, weigert dit te aanvaarden, doch zegt toe voorloopig de administratie te willen voeren om eene nuttige bezigheid in zijte werkelooshrid voor de arbeiders te hebben. Er wordt opgericht de, Noord-Brabantsche F*brieksarbe,ider8-Bond van R, K, Schoen-, Leder- en Textielarbeiders. De Tilb. arbeiders sympathiseeren met de nieuwe beweging. De mannen der R. K. arbeidersbew. doen een aanval op den nieuwen Bond, doch deze aanval wordt kalm doch krachtig af geslagen. Roeslenberg komt naar Tilburg, houdt eene ledenvergadering, welke per strooi biljet den leden is bekend gemaakt. Van de cirea 1100 leden komen er circa 50 ter vergadering. Er moest ook een Voorzitter gekozen worden. De eenigste eandidaat welke gesteld werd Coolen, ge royeerd lid. (Tableau De beBtuurBledeu traden uilen op twee na af. Of er nog linlhsbhers te vinden ïuÜen zyn om als raarioiinetten op ?e treden, zsl de tijd leereu. Ja, Roestenberg, U hebt het spel ge wonnen, nmr tot welk eeu p-y's I Ten kokte van Uw prestigen uiteenvallen der afd. Tilburg, de sterkste vau Uw Bind, en wat nog erger isde arbeiders willoos, zonder leider overgeleverd aan de macht der vereeniging van liberale Tilb. fabrikanten. Voeg daarby de stichting van een nieuweu Boud, die de rympathie heeft der K. K. arbeiders eo waar Uw Bond in de toekomst zeer zeker ernstig rekening mee te houden zal hebben en U hebt den balans Uwer overwinning. Mijnheer de Redacteur, waar U met Uw blad beoogt het algemren belang te dieneu en het orgian yDe R. K, Lederbewe-ke zijne leden angstvallig de kwestie met de afd. Tilburg verzwijgt en Uw blad door da massa der leden gelezen wordt, is het t-.ch Ziker in het algemeen belang dat de leden van den Bond, rpeoi%al in de Langsiraa', eens weieü, welk spel door dezen yleidei* gespeeld i». Nogmaals dankend voor de opname. Tilburg. P. BRANTS. Waar wij de vergaderiug dor afdeeling Tilburg "op verzoek hebben overgenomen en ook onlangs medegedeeld hoe de Adviseur van den Diocesaneu Weikliedenbond over de nieuw opgerichte vereenigiög denki, willen wy als een wederhoor* ook dazen inzender nog 't woord geven, hoewel wj tal van ongezouten uitdrukkingen hebben moeten schrappen. Verder zullen we vooralsnog over deze aangelegenheid geen stokken opnemen. RED. Donderdag heeft in hotel de Witte Brug te 's-Gravenhage de alge meene jaarlijksche vergadering plaats gehad van de Roomsch-Katholieke Werkgeversvereeniging. Aan deze bij eenkomst werden tevens enkele feeste lijkheden verbonden, ter gelegenheid van het eerste lustrum, dat de vereeni- ging vierde. Om half tien werd een H. Mis opgedragen door den pastoor J. H. G. Jansen, geestelijk adviseur van de vereeniging, ter intentie van haar levende en overledene leden, in de kerk van O. L V. van Lourdes te Scheveningen, waaronder preek. De vergadering werd geleid door den voorzitter, de heer J. B. van Dijk. Enkele wijzigingen zijn gebracht in het huishoudelijk reglement. Voorts is uitgebracht het rapport van de com missie te Maastricht op 1 Juni 1920 benoemd, inzake de verhouding van deze vereeniging tot die der hoogere standen. Daarna hielden de heeren Chr. Stule- meijer, Jan Verheijen en H. v. d. Marck hunne inleiding met conclusies die we in een vorig nummer hebben opge nomen. Daags te voren hield de jubileerende vereeniging in de Witte Brug eene receptie, waaraan door vele vereeni- gingen, o.a. de Alg. Werkg. Ver., het R. K. Vakverbond, de Boerenbond, Middenstandsbond en vele geestelijke en wereldlijke autoriteiten werd deel genomen. Daarna volgden een maaltijd, waaraan verschillende Ministers aanzaten en daarna een gezellig soirée. In het grafisch bedrijf worden door de Christelijke vakbonden pogingen aangewend om te komen tot een inter nationaal verband. In Juni j.l. heeft daar toe een eerste samenkomst plaats gehad in Berlijn. Daar zijn de ontwerp-statuten besproken en is een voorloopig bestuur benoemd, dat aldus is samengesteld P. Thranert, Voorzitter, Berlijn, (Gu- tenbergbond). O. Keel, onder-Voorzitter, St. Gallen, Zwitserland, (Centr.-Verband). J. Hofman, secretaris, Amsterdam, (Ned. Chr. Grafische Bond). A, Hornbach. tweede secretaris, Keu len, (Duitsch Centr. Verband). Chr. J. v. d. Dries, Penningm. Utrecht, (Ned.' R.-Kath. Graf. Bond). Dit voorloopig bestuur zal voorbe reidende maatregelen treffen tot het be leggen van een congres in den aanvang van 1921. De voorloopige statuten zullen in de aangesloten bonden worden be sproken, zoodat op het eerste congres tot definitieve stichting van een chris telijke internationale in het Grafisch be drijf kan wordenovergegaan. Duitschland, Oostenrijk, Zwitserland, Holland, België en Tsjecho-Slowakije zullen zich op het a.s. congres doen vertegenwoordigen, terwijl ook Frankrijk is verzocht een. vertegenwoordiger te zenden. Gelijk reeds eerder is gemeld, zal de winterdienst op de spoorwegen van den zomerdienst niet veel afwijken waar het de hoofdlijnen aangaat, behalve dan natuurlijk ten opzichte van het verkeer met de badplaatsen. Hieraan kan thans nog worden toe gevoegd, dat de locaalspoorwegen de meeste inkrimping zullen ondergaan, met name in den Achterhoek en in den Haarlemmermeer. Vooral zal de Zondags dienst worden beperkt. Zoo zullen op de voormalige H. S. M. lijn Hattem— Kampen Zondags geen treinen rijden.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6