weede Blad. Provinciaal .Nieuws Gemeenteraad. NUMMER 76DONDERDAG 23 BESOIJEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 17 Septem ber des avonds ten 5.30 uur. Voorzitter Edelachtb. heer J. Vervviel. Ongeveer 5.45 uur opent de Voor zittende vergadering; afwezig de heer Blok- (J De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. De Voorzitter doet mededeeling dat van den adjudant van Hare Majesteit de Koningin een schrijven is ingekomen waarin deze, namens Hare Majesteit, den raad en de ingezetenen dank zeg voor de hulde Hare Majesteit gebracht. Schrijven van Ged. Staten waarin wordt medegedeeld dat het presentie geld voor de raadsleden wordt vastge steld op f 2.50 per bijgewoonde verga dering. Zijn er echter 2 vergaderingen op een dag, dan wordt dit slechts voor een vergadering gerekend. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten houdende mededeeling dat alvorens de politie verordening te wijzigen in den zin dat het verboden is voor motorfietsen over het rijwielpad in de Besoijensche Steeg te rijden, eerst het advies van de Ge zondheidscommissie moet worden in gewonnen. De heer Passier vraagt in welk ver band de Gezondheidscommissie hier iets mede heeft te maken. De Voorzitter zegt dat het eenmaal is voorgeschreven en Ged. Staten er dan de hand aan willen houden. Conform het verzoek van Ged. Staten wordt besloten. De Voorzitter zegt dat op de rekening van het vorig dienstjaar een overschot blijkt te bestaan van f21050. Burg. en Weth. stellen nu voor daarvan f500 te nemen voor buitengewone aflossing van de crisisschuld. Dan schiet er nog ruim f 16000 over. Spreker zou gaarne zien dat van dit bedrag nog f 1500 wordt genomen om op dit dienstjaar te brengen om voor dit bedrag het trottoir aan de zuidzijde te kunnen doortrekken. Burg. en Weth. zijn van gevoelen, dat aan het geld dan eene zeer goede bestemming wordt gegeven. De heer Couwenberg kan niet anders dan dit voorstel toejuichen, wij! dit gedeelte juist het slechtste is van de geheele gemeente. Verwiel. Zullen deze werkzaamheden ongeveer op dit bedrag komen te staan. Passier. Is het de bedoeling, zooals vroeger eens is aangegeven, dat ook voor het raadhuis een pleintje wordt geplaveid. Groenen. Neen, het plein wordt nog niet gemaakt. Baan. Men kan hier wel een aardig parkje maken. Dat behoeft nu niet zooveel geld te kosten. Groenen. Ik geloof ook wel dat er met weinig kosten iets is te maken. De Voorzitter zegt daar ook meer malen aan te hebben gedacht, doch hij heeft zich dan afgevraagd waar men met een volksfeest een kiosk zal plaat sen. Het is het eenige terrein in de ge meente wat zich voor dergelijke ge legenheden leent. De heer Passier meent dat er wel iets om heen is te maken, 't Zou z.i. beslist goed staan een klein parkje en waar dit geen noemenswaardig bedrag zal kosten, zou hij gaarne zien dat daartoe kon worden overgegaan. De Voorzitter zegt het in overweging ta zullen nemen en er eens een teekening \ran te zullen laten maken De doortrekking van de trottoir zal nu plaats hebben vanaf de protestantsche kerk tot aan het meterhuisje. Voorts zijn nog enkele posten over schreden met een totaal bedrag van f 6,--. Wordt besloten deze over te schrijven. 2. Electriciteits-voorziening. De Voorzitter zegt dat in een vorige vergadering besloten is aan de ge meente Waalwijk een deel van het meterhuisje van de oude acyteleen-gas- fabriek te verkoopen om dit in te richten voor transformatorhuisje. Achteraf is nu gebleken dat men daar alles, ook het achterste lokaal, voor noodig heeft. Wordt dit nu afgegeven, dan komen we, zegt de Voorzitter, wel wat in het gedrang, omdat het de eenigste berg plaats is. Echter hebben Burg. en Weth. gemeend dat een cel er zijn er twee ingericht kan worden voor berglokaal, dan kan het tweede lokaal van het meterhuisje ook worden afgegeven. Burg. en Weth. stellen voor dit lokaal aan de gemeente Waalwijk af te staan en wel voor denzelfden prijs Groenen. Burg. en Weth. doen zulks SEPTEMBER 42e Jaargang om de zaak te bespoedigen. De Voorzitter zegt dat het hoog tijd wordt dat de gemeente van electrisch licht wordt voorzien, althans zeker voor den winter. Voorts deelt hij nog mede, dat er over het gebouwtje een meeningsver- schil is gerezen, wat nogal ver is uit gesponnen. Om nu de ingezetenen daar echter niet de dupe van te laten worden hebben Burg. en Weth. maar voorgesteld het achterste lokaal er bij te geven. Spreker zal zorg dragen dat het besluit uiterlijk morgenochtend in handen van het gemeente-bestuur van Waalwijk is, opdat dit ons in den kortst mogelijken tijd kan aansluiten. Een uitvlucht om aansluiting dan nog langer uit te stellen heeft men dan niet meer. Spr. ^wil niet direct beweren dat het direct de schuld is van Waalwijk, het kan ook aan de P. N. E. M liggen. De heer Verwiel vraagt of de palen in de Besoiiensche Steeg en aan het eind van Besoijen zoo blijven staan. De Voorzitter zegt dat tijdens zijne afwezigheid wethouder Groenen met den directeur van de gasfabriek een onder houd heeft gehad en dat deze toen heeft verklaard dat de palen daar zoo blijven als ze staan. De heer Verwiel wijst er op dat ze vooraan levensgevaarlijk staan en vlak aan de woningen. Hij heeft wel eens hooren beweren, dat de draad 2 meter van de huizen moet afblijven en vraagt of dit zoo is. De heer Groenen zegt dat men hem beweerd heeft, dat dit 65 cM. moet zijn. De heer Baan vraagt ot 't gemeente bestuur hier dan geen medezeggings- schap in heeft en het zich maar moet laten welgevallen, wat een andere ge meente belieft te doen. De Voorzitter merkt op dat dit zoo is tengevolge van het gascontract, iets wat het bestuur al meermalen zeer heeft gehinderd. Niet altijd is men, zegt spr., behandeld, als men wel gaarne zou zien. Men zegt dat een ondergrondsche kabel 4 a 5000 gulden meer zal kosten. Spr. zegt niet te kunnen begrijpen, waarom het gemeentebestuur van Waal wijk daarvan afschrikt. Het bedrijf voor deze gemeente wordt afzonderlijk gead ministreerd. Het stamkapitaal wordt ver hoogd met f 5000,, zoodat het eenige jaren langer zou duren eer het bedrijf rendabel zal werken. Daar heeft Waal wijk geen schade bij. wel Besoijen. De heer Groenen is van meening, dat de heer Baan met zijn vraag bedoelde of Waalwijk zoo mag aanleggen tegen over autoriteiten of hooger autoriteiten daar weer geen toezicht op hebben te houden. De Voorzitter merkt op dat men ook in Baardwijk ontevreden is over het optreden, wat duidelijk is gebleken uit het gemeenteraadsverslag. Spreker kan het geen verstandige daad noemen en weet geen enkel motief te vinden, waarom men het zoo doet. De heer Groenen zegt, dat men hem er op heeft gewezen dat ook in de Mr. van Coothstraat de leiding boven gronds is. Hij heeft echter opgemerkt dat daar de toestand geheel anders is, daar blijft de draad ver genoeg van de huizen, waardoor ongelukken zijn buiten gesloten. Daar zijn de palen naast de trottoir aangebracht, iets wat hier on mogelijk kan geschieden. De heer Couwenberg zegt er nog zoo juist naar te hebben staan kijken hoe dicht de draad bij het huis van Verhagen komt. Daar moet het raam beslist wor den dichtgemaakt om ongelukken te voorkomen. Wordt dat niet gedaan dan blijven ongelukken niet uit, want kinde ren nemen allicht, wanneer de draad vlak voor het raam hangt een stok of paraplui om daarmede op den draad te slaan. De heer Baan zegt er niets van te begrijpen, als dit zoo maar mag ge schieden. De groote Centrale heeft expres de leiding ver buiten de gemeen ten aangelegd uitsluitend ter voorkoming van ongelukken en in een gemeente gaat men het aanleggen op een manier, dat ongelukken niet achterwege kunnen blijven. De heer Verwiel vraagt of men ver plicht is alles zoo maar te accepteeren. Hij voor zich is overtuigd, dat het niet doenlijk is. Both. We kunnen het misschien be letten, maar dan blijven we van 't licht verstoken. Groenen. Gaat het niet ondergronds, dat dan hoogere masten worden geno men. Verwiel. Als men het dan doet als de telephoonpalen. De heer Groenen zegt dat men in het voorste gedeelte palen krijgt vao 12 M. boven den grond. De Voorzitter zegt wel genegen te zijn nogmaals eene bespreking daarover te houden, maar vreest dat dit weinig re sultaat zal hebben. Hij wijst er op dat er reeds een briefwisseling heeft plaats gehad die minder hoffelijk en vriend schappelijk is geweest, 't Spijt spr. het te moeten zeggen, maar menigmaal waren de brieven beneden alle peil. Men kan alles het best vergelijken met het spelen van een kat met een muis. Wil men electriciteit hebben, dan moet men zich wel onderwerpen. Passier. Het is van Waalwijk een on verantwoordelijk iets. Verwiel. Wij zien wat we hebben te verwachten bij annexatie. Passier. De veiligheidswet, kan die er niet in voorzien. De Voorzitter zegt dat de Veiligheids wet alleen voorziet in gevallen binnens huis, binnen in de fabrieken en niet daarbuiten. Spr. zegt naar aanleiding van de ge houden bespreking nogmaals te zullen aandringen op ondergrondsche leiding ofwel op aanleg ver boven de huizen. Hierna wordt de vergadering gesloten. SPRANG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op 20 September 1920. Afwezig dé heeren M. Zwart enj. de Roon. Na opening der vergadering en goed keuring der gelezen notulen, deelt de voorzitter mee, dat de Ged. Staten hebben goedgekeurd de raadsbesluiten tot eervol ontslag van het onderwijzend personeel en tot onderhandsche verhuring van het voormalig schoolhuis. Een verzoek van den caféhouder G. H. W. van Caem om de verordening zoodanig te wijzigen, dat de café's alleen onder de kerkuren des Zondags gesloten moeten zijn, wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat de /erordening pas enkele weken geleden is vastgesteld. Met algemeene stemmen wordt beslo ten tot deelneming in de N.V. Water- leidingmaastchappij N. W. Brabant voor 40 aandeelen van f 500 met de daaraan verbonden verplichting tot storting in het reservefonds tot een bedrag van f 17.600 en voor een som van f 51.500 in de obligatieleening dier maatschappij welke bedragen door het Rijk worden ter leen verstrekt. Op de voordracht voor lid van den Raad van Beheer worden geplaatst no. 1. Burgemeester Meijer, no. 2. Wethouder Verhoeven. Als gemachtigde voorde vergaderingen van de aandeelhouders wordt benoemd de secretaris J. L. van Santen. Hierna wordt de vergadering gesloten. WaalVijk, 17 Sept. 1920. Zest if/ jcirifj betlaan der Liedertafel „OEFENING EN VERMAAK", van Waalwijk en Besoijen. Eere-Comité. Th. de Surmont de Bas Smeele, Burge meester van Waalwijk; J. Verwiel, Burge meester van Besoijen; A. van Liempt, Se cretaris van Waalwijk; C. R. S. van der Heijden, Gem. Ontvanger van Waalwijk; .1. B. Timmermans Wz., President Kamer van Koophandel; Mr. B. Timmermans- Mastboom; A. Jansen, Notaris; A. J. Rog geveen, Inspecteur der Dir. Belastingen; Ph. Timermans, Voorzitter van Waalwijks Belang; A. H. van Schijndel; B. Timmer mans-Verschure; W. Timmermans; Jan v. Riel; Jan Tielen; E. W. Klijberg-Pernot; H. Wiesman; J. van lersel-Holtus; A. Ver- bunt; Ch. Hoffmans; Frans de Cortie, Eere-Directeur. W. Brékelmans. Uitvoerend Comité. A. van Iersel; Mar. van Heijst; J. van den Broek; L. Knepfle; N. van der Ham men; P. van Druilen; H. van Heijst; P. van Poppel; M. J. Trommels; P. van Ree; H. van Oudheusden. Jury. N. A. Bouwman, 's Gravenhage; J. P. J. Wierts, 's-Gravenhage W. Robert Jr. uit Tilburg. Bestuur der Liedertafel „Oefeniny en Vermaak A. C. v. d. Heijden, Voorzitter; Jac. Sars Directeur; H. Aarts, Penningmeester; A. G. J. M. van Iersel, Secretaris; H. van Heijst-Hamers, Bibliothecaris; H. Hoff mans, Mar. van Heijst, O. Marks, J. v. d. Broek van Ree, en G. Verhoeven, Com missarissen. Kwartetconcoursen. Zaterdag en Zondag. Het vervolg der jubileum-viering der Liedertafel Oefening en Vermaak is in elk opzicht schitterend geslaagd. De concour sen hadden een flinke deelname, er werd mooi gezongen en er was overgroote be langstelling van de zijde van 't publiek zoowel uit onze, als omliggende gemeen ten. De zaal „Musis Sacrum" was door de goede zorgen van de E. L. E. M. smaakvol electrisch verlicht, en de inrichting en re geling viel in elk opzicht te prijzen. Te ruim 8 uur opende de voorzitter van „Oefening en Vermaak" de heer A. C. van der Heijden het concours met de volgende rede: Geachte Dames en Heeren! Alvorens dit kwartetconcours een aan vang te laten nemen, acht ik mij, als Voor zitter dezer Vereeniging verplicht, op de zen gedenkwaardigen avond eenige oogen- hlikken het woord te voeren. Zestig jaren dan zjin verloopen, sinds het geboorteuur der Liedertafel sloeg. On- doenbaar zou het zijn, U zelfs een zeer kort overzicht hier te geven van al het lief maar ook van al hot leed, dat Oefening en Vermaak in haar zoo langdurig bestaan ondervonden heeft. De belangstellenden, die meer hiervan wensehen te weten verwijzen wij beleefd naar het voorwoord in onzen officieelen feestgids. Bij enkele der voornaamste ge- beurtenisesn uit het laatste decennium of tiental jaren meenen wij echter even te moeten stilstaan, om deze wat meer te be lichten, en dan stellen zich al aanstonds twee vragen ter beantwoording voor, n.l. Wat heeft de Liedertafel in de laatste tien jaren ondervonden? Wat heeft zij ge daan? Wat zij ondervonden heeft? Schier on middellijk na haar met zooveel luister en geestdrift gevierd gouden jubilé, kluister de een ernstig ongeval den 7.00 volijveri- gen directeur, den heer Sars, maanden lang aan het ziekbed, zoodat voor tijd en wijle naar een plaatsvervanger moest wor den omgezien. Nog was de geslagen won de niet geheel en al genezen, toen een he vige brand, vermoedelijk het gevolg eener kleine onvoorzichtigheid, op den 2en Paaschnacht 1911, 11a een uitmuntend ge slaagd concert, de zaal Musis Sacrum ge heel in den asch legde. Alle eigendommen der Liedertafel, haar vleugel, standaard, de meeste medailles, alle diploma's en bo venal een zeldzaam rijke muziekbiblio theek, een unicum als het ware, gingen daarbij verloren. Hoe moet dit ^-verlies vooral den gelukkig nog in leven zijnden oud- en eere-directeur, den heer Frans de Cortie, tot in hét diepst zijner ziel ge griefd hebben, hem, die aan de totstandko ming dier bibliotheek een menschenleef- tijd met onvolprezen ijver gearbeid had, die voor de Liedertafel gedaan heeft en nog doet, al wat in zijn vermogen is en door wiens tusschenkomst wij zoo even nog verblijd werden met de vorstelijke gift van honderd gulden. Applaus. Als dakloozen, als verweesden, als in Babylonische ballingschap dwaalden wij nu van het eene repetitielokaal naar het andere, terwijl schier al dien tijd de lier ontsnaard in de wilgen hing. Vele lange maanden later eerst kon de Liedertafel weer haar intrek nemen in het inmiddels als een phenix uit zijn assclie herrezen Musis Sacrum. Doch ook toen eerst besef ten wij ten volle het verlies, dat ons ge troffen had. Het is waar, en het dient dankbaar erkend, de assurantie behandel de ons met de grootst mogelijke loyyauteit, doch toen wij voor eiken heilige het hem toekomende lichtje hadden ontstoken bleef ons ter eigen verlichting slechts een be scheiden kaarsje over. Het weinige, dat ons restte bleek nauwelijks voldoende om eene nieuwe piano aan te schaffen en de bovenste plank onzer nieuwe boekenkast te vullen. Wij zaten echter niet bij de pak ken neder, doch togen onmiddellijk aan den arbeid om nieuw leven op de ruinen te doen ontkiemen, toen wij in onzen werk kring opnieuw gestoord wer len door de mobilisatie, die de beste jeugdige krachten voor langen tijd onder de wapenen riep, waardoor wij weder geruimen tijd een kwakkelend bestaan leidden T11 diezelfde dagen ongeveer werden ;le drie laatste op richters der Liedertafel, de heeren Louis Hurkmans, Antoon Hurkmans en A. H. C. van der Heijden naar een beter leven opgeroepen. Dat alles en nog meer onder vond de Liedertafel. En wat heeft zij gedaan? Getrouw aan hare statuten.gaf zij, voor zooverre de om standigheden zulks veroorloofden of toe lieten, haar gewone concerten; zij enga geerde als voorheen weer prima krach ten op vocaal en instrumentaal gebied; zij verbond aan haar gezelschap een dames koor, teneinde een meer gevarieerd en daardoor aantrekkelijker programma te kunnen uitvoeren; zij vertolkte met mede werking van hier ingekwartierde militaire muziekkorpsen menig groot toonwerk met orkest; zij voerde eindelijk tal van operet tes ten tooneele. De wijze, waarop zij dat deed, liet zij ter beoordeeling van het pu bliek over. De sympathie en waardeering welke de Liedertafel ondervond, versterk te haar in de meening, dat het oordeel van het publiek niet ongunstig luidde. Het was, steunend op die algemeene sympa thie en waardeering, dat wij het dorsten bestaan bij gelegenheid van ons 60-jarig jubilé een groot nationaal kwartetcon cours te organiseeren. Wij richtten ons tot den Gemeenteraad en deze verleende ons met de grootste bereidwilligheid een flin ke garantie; wij wendden ons tot de hono raire en kunstlievende leden der Vereeni ging om moreelen en financieelen steun, en schier van alle zijden stroomden ons ruime bijdragen toe; wij verzochten de plaatselijke pers om medewerking en deze steunde ons met hare machtige propagan da. En eindelijk, dit was feitelijk het kar dinale punt, de spil waarom alles draaide, wij zonden een honderdtal uitnoodigings- brieven aan de ons bekende solo- en dub- belkwartetten in den lande. Gezien de zucht naar den alles overheerschenden sport, het feit, dat concoursen aan de orde van den dag zijn, wachtten wij, niet geheel zonder vrees, het resultaat van ons schrij ven af. De uitslag bleek boven verwach ting; niet minder dan ruim twintig kwar tetten schreven in, waarvan heden-avond er zeven het podium zullen betreden. Wel ken dank zijn wij aan alle hiergenoemden verschuldigd voor hun medewerking op verschillend gebied, welk aandeel verwer ven zij daardoor in het welslagen van dit leest. Wij roepen u daarom, geachte zan gers, een hartelijk welkom in ons midden. Wij stellen het op hoogen prijs, dat gij van zooverre tot ons hebt willen komen om cloor uw heerlijken zang luister aan ons feest bij te zetten en hopen, dat gij allen, bekroonden als niet bekroonden, met de aangenaamste herinneringen aan dezen avond huiswaarts zult keeren. En welk een waarborg en geruststelling voor U, dat Uwe praestaties beoordeeld zullen worden door zulke hoogstaande jury-leden als de heeren Bouwman, Wierts en Robert, bij wie zelfs geen zweem van voorliefde of partijzucht verondersteld mag worden. Hoe gevoelen ook wij ons gevleid, dat de ze kunstenaars het niet beneden zich ge acht hebben naar Waalwijk te komen, dat misschien bij velen tot heden nog als een soort Nazareth gold. Welaan dan Mijne Heeren, het wordt tijd te beginnen. Na U nogmaals allen hartelijk dank betuigd en het welkom toegeroepen te hebben, ver klaar ik dezen wedstrijd voor geopend. Der Jury wachtte een zware taak toen om 8 uur het eerste concours van Solo- mannenkwatetten onder de gespannen verwachting van vele honderden begon. Deelgenomen werd door: St. Cecilia, 's- Bosch; Orpheus, Breda; St. Cecilia, Waal wijk; 's-Hertogenbosch solo-mannenkwar- tet, 's-Bosch; Waspiks Mannenk wartel, Waspik; Animato, Nijmegen. Men zal van ons niet verwachten dat wij in beschouwingen treden of zelf een cri- tisch verslag geven, dat zou ons te ver voeren en behoort ook in een nieuwsblad minder thuis dan in een technisch blad. Niettemin zullen we hier of daar onzen in druk wel eens geven en verder eenige me dedeeling van de jury. Het resultaat van dit concours was dat door de jury de volgende uitslag werd be kend gemaakt: le prijs: Waspiks Mannenkwartet met 140 punten; 2e prijs: Orpheus, Breda met 181 pun ten; 3e prijs: St. Cecilia, Waalwijk met 130 punten; 4e prijs: Solo-Mannenkwartet 's Bosch met 128 punten; Wij mogen gerust zeggen dat deze uit spraak der jury voor het geheele publiek eene ware verrassing was. Wij wensehen daarop geen critiek uit te oefenen, niette min dit feit mag toch wel geconstateerd worden. Wij zullen van deze kwartetten eenige opmerkingen der jury overnemen: Het 's-Hertogenbosch mannenkwartét beschikt over uitmuntende qualiteiten: Breda was wat te gevoelig in zijn voor dracht, terwijl Waspik over goede quali teiten beschikt en zuiver zong, hoewel er weinig verscheidenheid inlag, en de klank kleur niet steeds voornaam was te noemen. Animato Nijmegen, was wat onzuiver in harmonie en liet technisch wat te wen sehen over. Na afloop der uitspraaL, die door den heer Bouwman bekend werd gemaakt, reikte de burgemeester van Waalwijk de prijzen uit. Hij wees op de heugelijke ge beurtenis van den dag, het welslagen van den avond, wenschte de prijswinners van harte geluk, spoorde hen aan tot voortdu rende oefening in deze kunst en wenschte hen allen een prettig verblijf in Waalwijk in het vertrouwen dat zij van het hun hier- zijn een aangename indrulc mede zouden nemen. En hiermee werd dit uitnemend- geslaagde eerste concours gesloten. Zondagmiddag ten 2 uur begon onder de grootste belangstelling het concours dei- Dubbel Gemengde Kwartetten waaraan werd deelgenomen door: f.. Zanglust, 's- Hertogenbosch; 2. Poliliymnia, Kaatsheu vel; 3 Speranza Waalwijk; 4 Oefening baart Kunst, Dordrecht; '5 Eindhovens Dubbel-Gemengd Kwartet; 6. Kunstoefe ning, Arnhem; 7 Zang en Vriendschap, Arnhem; 8. Harmonie, Utrecht. De heer A. C. van der Heijden opende dit concours en schetste in zijn begroe tingsrede de beteekenis van het kwartet; de eischen, waaraan het diende te beant woorden en de verschillen, die er tusschen mannen- en gemengde kwartetten bestaan. De spreker bewoog zich dus hier voorna melijk op theoretisch, historisch muzikaal terrein. Zijn uiteenzetting liet echter aan duidelijkheid, zelfs voor leeken, niets te wensehen over. Ook de verdiensten van elk Jurylid in het bijzonder werden met enkele woorden geschetst. Het concours, dat daarna een aanvang nam had den volgenden uitslag: le prijs: Speranza, Waalwijk met 148 punten. 2e prijs: Harmonie Utrecht met 144 p. 3e prijs: Oefening baart Kunst, Dor drecht met 134 punten. 4e prijs: E. I). G. K. Eindhoven 128 p. Enkele opmerkingen van de Jury willen we ook hier in het belang der zaak geven. Zanglust den Bosch, zong zeer verdien stelijk, alleen eenheid en 't verband lieten te wensehen over; Polyhymnia Kaats heuvel, zong wat vlug en soms ongelijk, terwijl innig en dieper voordracht ge- wenscht was, terwijl de damesstemmen wat vlak waren; „Speranza" uit Waalwijk- hulde voor mooie muzikale opvatting en uitvoering, zong zeer beschaafd en zeer mooi; „Oefening baart Kunst", uit Dordrecht, uitvoering verdienstelijk en beschaafd, hoewel niet steeds e.ven geluk kig; Eindhovens Dubbel Gemengd kwar tet, opvating zeer vrij en toch zeer muzi- De Mo re g het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 5