Provinciaal Nieuws NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Yannaoht ia te Almelo by het ran- geeraa van een extia-treio voor het circns Hagenbeek de aUtionr-isaistent Da Waal overreden en onmiddellijk gedood. H(j laat eeQ wedtwa met 3 kinderen achter, Gutermorgen kwamen de Gebr. A. en J. r, Oay wonende op de Ooetelaar onder Wouw met paard en kar, wtarachter een tweede jong paard, naar Booaeodaal om de dieren te laten beslaan.. Voor den overweg op Haledonk moest men wachten voer een trein in de richting Zeeland. Terwijl zy atonden te wachten kwam de landbouwer J. ThieleD, wonende Planken Wambnie b\j hen en knoopte een gesprek aan. Op het oogenblik dat de trein passeerde werd het jonge paard schichtig, steigerde, drong achteruit waardoor Thielen op den grond viel, en het paard boven op hem geraakte. V. O. sloeg door den schok over het paard en was genoodeiakt het dier los te laten. Toen het raard weder overeind sprong bleek het dat Tbielen er slecht aan toe was, nit neus, mond en ooren bloedde en bewus teloos was. De ongelukkige die nog eenige teekenen vau leven gaf, werd binnengedragen by M. Francken, waar hy na enkele minnien zonder tot bewustzijn gekomen te zij", overleed, In het café van M. K. aan de Zaag molenstraat te R'dam was gisteravond omstreeks tleu uur de 39-jarige vleesch- houder P. R., uit de Zwartjaostraat met eenige kooplui aan het onderhandelen over den verkoop van een paard. Men kon daarbij niet tot een overeenstemming komen maar er ontstond een hoogioopen- de woordenwisseling, waarbij een van de kooplui het R. zoo lastig maakte, dat deze hem buiten de deur zette. Na een kwartier ongeveer kwam de verwijderde man met een paar anderen terug. Voor het café werd een revolver schot gelost, waarna men binnendrong en èèn van de mannen twee sehoten op R. afgaf, die hem resp. aan het linkerbeen en onder het linkeroog trof fen. Na het vallen van dc schoten maak ten de onbekenden zich n't de voeten. Twee agenten van politie brachten den getroffene naar het ziekenhuis aan den Bergweg, waar dr. Van Leeuwen de kogels verwgderde. In verband met deze zaak heeft de politie vannacht den 20 jarigen koopman E. W, gearresteerd, die verblijf houdt in een woonwagen, staande op het Zwaneneiland. 7e Dlnxperlo heeft de militaire politie Matndag twee armoedig gekleede Daltschers uit Essen aangehouden, die zonder pas over de grens waren geko men. Zij bleken 70.000 mark bij zich te hebben, waarv&n zij de herkomst niet wilden ophelderen. Zi werden aan de Duitsche politie overgeleverd. Bij een bedrijfsongeval In de staats man Hendrik te Brunsium is gisteren de gehuwde mijnwerker P. gedood. Een andere mijnwerker werd zwaar gewond. Gisteren Is In een wijk bij Stads kanaal een kindje van den schoenmaker W. verdronken. De >Maas en Waler* deelt mede, dat de Rijkstuchtschool te Nijmegen thans 28 verpleegden telt. Met han verzorging zgn belast,... 12 beambten. Men meldt alt Eindhoven Alhier is Ingebroken ia de sigaren fabriek van den heer N. vaa Reuth. Er is voor f 500 a f 600 aan tabak ont vreemd. Als dader ls aangehouden zekere J. J. uit Woeosel, die reeds vroeger een dergelijk misdrijf pleegde. Hij had zich door uitsnijding eener ruit toegang tot de fabriek verschaft. Op de tabak ls reeds beslag gelegd. Waalwijk, 24 Sept. 1920. Omtrent de verdere feestelijkheden van het 60-jarig bestaan der Liedertafel behoeven we niet veel meer te zeggen. Wij verwijzen hiervoor naar achter staande advertentie en de verspreide programma's. De uitvoeringen van Zondag door de verschillende muziek- en zanggezelschap pen spreken voor zich zelf, en vooral de naam der Harmonie Apollo heeft zulk een goede klank, dat bij gunstig weer duizenden zullen opkomen om haar te hooren. Het gekozen programma is dan ook zeer mooi en de uitvoering zal wal Apollo waardig zijn. De beide liedertafels voeren tevoren een mooi programma uit en zullen ge combineerd eenige der ineest treffende nummers geven als Opwaarts en Do- mine Salvam fac. De harmonie der R.K. Werkliedenver- eeniging had de aardige attentie de ju- bileerende vereeniging eene matinée aan te bieden, wat door O. en V. en het publiek zeer op prijs zal worden gesteld dus ook Zondagmorgen belooft het reeds druk te worden. Het slot der feestelijkheden, een groot feestconcert door de jubileerende ver- eeniging den honorairen leden aangebo den, belooft schitterend te worden. De Hedertafel noodde als solisten mej. SavelH en den heer van Tulder, met begeleiding van den heer O. Gerritsen. Het zal onnoodig zijn de capaciteiten van deze krachten naar voren te brengen, die is in den lande voldoende bekend, zoodat iedereen getuige wil zijn van 't geen deze sterren in hun mooi gekozen nummers zullen geven. Voeg daarbij dat het Gemengd Dubbel Kwartet „Speranza" de nummers zingt, waarmede het den eersten prijs won, het Gemengd Koor en de Liedertafel haar mooiste koren geven, dan mag een prachtvolle avond verwacht worden, waarbij natuurlijk alle honoraire leden èn om den avond èn om het feit, dat eraan ten grondslag ligt, tegenwoordig zullert willen zijn en dan zal het hier werkelijk zijn „eind goed, al goed". Men verzoekt ons nog mede te deeleo, dat het concert a.s. Maandag niet. zooais op de programma's staat, om 7'/a maar om 8 uur aanvangt. Wij vernemen dat de vereeniging Waalwijks Belang voornemens is tijdens het groot feestconcert de Liedertafel «Oefening en Vermaak* openlijk te huldigen. Het concert ls ook voor nlet-leden tegen enttée toegankelijk. In ons vurig nummer hebben we een bericht gegeven, waarin werd mee gedeeld dat de kolen waarschijnlijk wederom duurder zouden worden en wel f 8 per 10 ton dit is eene ver gissing en moet zijn f 50 per 10 ton. Voor het examen caodtdaat-gc- meentesecretads slaagden gisteren de heeren Joh. v. d. Veerdonk, uit Berli- cumJ. Thijssen te Baardwijk, Thijssen te Scbijndel, C. M. H. Valk te 's-Her- togenbosch en C. Couwenberg te Beso'jeo. Zij genoten hunne opleiding bij de heeren Smits en Verwlel resp. commies ter prov. Griffie te 's-Bosch en burge meester van Besoijen. De heer Antoon Spijkerman alhier is aangewezen voor den dienst bij het Europeesch openbaar onderwijs in Ned. Indië. Tusschen den R. K. Ned. Bond van Schoenfabrikanten, den Ned. Bond van Schoenfabrikanten en de Werk- meesters-Vereeniging in de Schoenmake rij „St. Joannes de Dooper" is volkomen overeenstemming gekregen en een collec tief contract afgesloten en een feinder- oeslagfonds opgericht. Een en ander is reeds door beide partijen geteekend. Men hoopt ook spoedig tot overeen stemming te komen omtrent het faculta tief examen en het arbitrage-reglement. Volledige overeenstemming is vol gens de „Schoenindustrie" bekomen tusschen den R. K. Ned. Bond van Schoenfabrikanten te Waalwijk en den Ned. Bond van Schoenfabrikanten te Amsterdam. Deze laatste heeft alle be sluiten, als statuten-wijzingen, contract werkmeesters, bondscondities aangeno men, alles geheel overeenkomstig de besluiten van eerstgenoemden. De heer Arnold Loeffen schrijft In «Het Huisgezin» eene recensie over het alhier gehouden Kwartet-concours. Hij trekt tegen verschillende gezelschappen, vooral tegen Waspik, maar niet^mlnder tegen de jury, die hij in hoofdzaak on- bevoegd acht geweldig van leer. Wij laten dit natuurlijk voor zijn re kening, al schuilt er in zijn crltiek na tuurlijk ook wel waars en willen hier geven wat hij zegt over de Waalwijksche kwartetten, maar zullen een leelijke In sinuatie achterwege laten St Caeclllia uit Waalwijk behaalden den 3en prijs met 130 punten ook zij konden het gevaar van niet zakken niet ontduiken' de uitspraak liet nu en dan wel wat te weaschen over en de bassen klonken wat log en zwaar. «Spcanza" uit Waalwijk, dat den eersten prijs verwierf, zong zeer ver dienstelijk en we kunnen gerust zeggen dat ze den eersten prijs waardig waren. Ze stegen een haiven toon, begonnen in »D« en eindigden In «ES*. «St Cecilia* uit Waalwijk behaalde deo 3en prijs het was dan ook wel een welluidend ensemble. «Kerkklokje* van Keereweer werd goed op toon gezongen alleen de hooge A op 'c einde voor tenor I, zweefde wat te hoog. «Ecce quomodo moritur* werd vrij goed gezangen ofschoon de hooge ge deelten met kopstem fijner en teerder hadden behooren te klinken. Jammer dat zij bij het toch al ernstig dreunende van deze compositie een halven toon omlaag gingen. Zondag a.s. begint wederom het competitierad voor de R.K.V.V. Excel sior te draalen. Het le elftal gaat op bezoek bij Concordia Tilburg. Een sterke vereeniging waar zi) wel niet tegen opgewasschen zullen zijn, doch volhouden, oud-kampi oenen en gij zult met eere uit den strijd komen en wie weet Het 1ste elftal ls als volgt samenge steld Verhulst. G. v. d. Sanden J. Brok A. d. Leijer J. de Leur v. Oers H. d. Vries J. v. Delft J. v. Riel A. v. d. Wiel Th. v. d. Wiel. Het 2e elftal speelt een competitie wedstrijd tegen Hercules II op het terrein van Excelsior te Waalwijk gelegen even voorbfl de Galgénwiel. Het 2e elftal ls als volgt samengesteld P. Wijkmans J Schalken P. d. Vries G. Krielaars F. Dumoulin G. Bakkers J. d. Werd G. Maas G. Kipping F. d. Vries J. d. Goeij. Zondag 26 September speelt het eerste elftal der W.V.V. Quick een oefenwedstrijd tegen Wilbelmtna I van Kaatsheuvel op het terrein van Quick. Aanvang 3 uur. Wij hebben in een vorig nummer een beschouwing en motie van het Hoofdbestuur van den Ned. R.K. Leder bewerkers opgenomen tegen de z.g. Arbeidsschuwheid der werklieden in de Schoenindustrie. Tegen deze beide richt zich een hoofd artikel in hetl orgaan „De Schoenin dustrie". waaraan we voor het hooren wederhoor een en ander ontleenen Na gezegd te hebben dat nooit be weerd is, dat de arbeiders de productie opzettelijk belemmeren, dat dus't publiek in de bladen opzettelijk valsch is voor- fjelicht en er. dus van insinuatie of eugen geen sprake is, gaat het blad verder Wij hebben gezegd dat, wil onze industrie zich handhaven, de arbeids prestatie omhoog moet, dat er meer intensief moet gewerkt worden. En wij hebben ook gezegd, dat het loon aan den arbeidsijver, aan het ar- beidsresultaat evenredig moet zijn, en dat dit loon moet zijn een hoog loon als de praestatie hoog is. En ook hebben wij gezegd, dat thans in het algemeen niet wordt bereikt eene normale arbeidspraestatie. En dat houden wij vol. Trouwens, het zeer merkwaardig stuk erkent dat volmondig Dat stuk erkent zelfs, dat de arbeiders sinds negen maanden „stelselmatig luie ren'*, een prachtverklaring, waarvoor de arbeiders hun leiders wel dankbaar mo gen zijn. Alleen mogen wij niet zonder tegen spraak laten wat als de oorzaak van dat stelselmatig luieren wordt opgegeven. De schoenindustrie heeft een tijd van malaise doorgemaakt, die nog steeds aanhoudt. Reusachtige invoeren van schoenwerk, onmogelijkheid van export, distributie van militair schoenwerk voor de burgers, en koopschuwheid wegens de onvastheid der prijzen, dat alles is oorzaak, dat de fabrikanten zeer voor zichtig moesten zijn met hunne pro ductie, daar zij hun afzetgebied op alle wijzen zagen inkrimpenzij waren ge ducht gehandicapt. Wat stond hun nu te doen Hunne arbeiders de straat opsturen, hen overlatende aan de toch reeds zoo gedrukte werkloozenkassen, ofwel hen (ondanks het contractueel minimumloon) aan den gang houden Zij kozen het laatste, omdat zij meen den, tegenover hunne arbeiders daardoor het meest humaan te handelen. Daardoor kregen de arbeiders vanzelf minder te doen. Een fabriek met het normale getal arbeiders, die op halve kracht moet werken, kan aan die arbei ders geen normale productie opleggen. Dit was dus een noodtoestand, waar van de lasten geheel drukten op de bedrijven. Voor halve praestatie moest het heele loon worden betaald. In een van onze artikelen hebben wij dezen toestand genoemd patriarchaal. Inderdaad, het was een patriarchale op vatting om voor de helft arbeid het geheele loon te betalen. Daardoor werd er tusschen bedrijfskosten en fabrikaat eene verhouding geschapen die noch economisch, noch commercieel verdedig baar is. Alleen kan als grondmotief wor den aangevoerd het sociaal medevoelen van de patroons met de arbeiders, dat hen tot groote opofferingen bracht. Nu spreekt het toch wel van zelf, dat, toen de bedrijven weer wat meer orders kregen, en er dus tot meer productie kon worden overgegaan, de arbeiders hadden moeten begrijpen, dat zij alles hadden moeten inspannen om te toonen, hoe zij deze aartsvaderlijke goedheid der patroons in minder gunstige tijden op prijs zouden weten te stellen. Neen, zoo zegt het hoofdbestuur van den R.K. Lederbewerkersbond „gij hebt nu ruim negen maanden aan Uwe arbei ders stelselmatig luieren geleerd" en nu ligt de schulddat ge niet op volle capa citeit kunt werken, niet bij de arbeiders, maar bij de fabrikanten zelf. Dus, als de fabrikanten, inplaats van de arbeiders tegen volle weekloon maar met halve arbeid in de fabriek te houden, de menschen eenvoudigweg wegens slapte hadden naar huis gestuurd, dan zouden zij daarna dadelijk weer wel op volle capaciteit aan het werk zijn gegaan? Het is een volgende maai te probeeren en als het uitkomt, ja, dan ligt ditmaal werkelijk de schuld bij de fabrikanten zelf, want dan krijgen zij daardoor weer eens opnieuw een bewijs voor het spreek woord „Al te goed is buurman'* gek!" Wij ontleenen de volgende be richten aan het Vakblad v/d Schoenm. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp tot wijziging en aanvulling van de Indische tarlefwet ingediend. Daarin ie een verhooging voorgesteld van het tarief voor leder en lederwerk en wel van 10 tot 12 pet. van de waarde. Niettegenstaande de tegenspraak in ons blad van 22 juli kunnen we thans met beslistheid uit de beste bron vermelden, dat de N. V. Lederfabriek te Oisterwijk, behoorende aan de fa. S. G. Kautmann te Rotterdam, aan de bekende firma Adler Oppenheimer, tot voor eenigen tijd te Straatsburg, is overgegaan. Deze heeft een groot deel van haar personeel naar haar nieuwe domicilie medegebracht waaronder ook een bedrijfsleider. Het ligt in de be doeling de verschillende fabrikaten door de lederfabriek vervaardigd, als fijn, zwart en gekleurd overleer te blijven maken maar ook de fabrikage van zool leer en van andere leersoorten in te voeren. De schoenfabriek C. F. Bally A. G., Schoenenwerd (Zwitserland) had In 1919 een omzet van 3.485.000 paar schoenen (tegen 2 845.000 paar in 1918 Einde 1919 ls het aandeelenkapitaal van 15 mlllioen francs verhoogd tot 40 mii- Hoen. De netto-winst over 1919 met In begrip van het saldo-winst 1918 (fr. 243.620) bedraagt fr. 4.190.000 (verleden jaar francs 3.190.000), waaruit weder 10 pO. dividend is uitgekeerd, terwijl fr. 570.000 gereserveerd en fr. 320.575 op nieuwe rekening gebracht is. Op 73-jarlgen ouderdom ls over leden de welbekende Amerlkaanscbe schoenfabrikaat John H. Hanan. Gedu rende 53 jaar was hij in zaken en werd bij de oprichting van den Amerlkaan- schen schoenfabrikantenbond tot diens voorzitter gekozen. Hij was op en d'op vakman, zoowel technisch als commer cieel en goed verkooper. BAARDWIJK. Morgen zullen de onderlinge gymnastiek- en atletiek wedstrijden plaats hebben der R. K. Gymnastlekvereen. «Kunst en Kracht» alhier. Direct na het Lof maakt de ver eeniging een wandeling door de gemeente opgeluisterd door de harmonie der Jongenscongregatie te Drunen, die er ook gedurende de wedstrijden de stem ming wel zal weten ia te houden. Na de opmusch en eenige vrije oefeningen voeren alle leden eenige verplichte oefe ningen aan het rek en de brug uit. Hierna wordt de wedstrijd in rek- en brugwerken gehouden, waarvoor zich een tiental leden hebben opgegeven. Dit is voorzeker een der mooiste num mers van hit program en de jury wacht hier een moeilijke taak. Hierna volgt eea der spannendste nummers nl. 160 meter hardloopen. Reeds maandenlang hebben we verschillende leden zich hierin zien oefenen en enkele geven eJkaar geen handbreed toe, zoodat het onmogelijk ti zeggen is wie de over winnaars zullen zijn. Vervolgens komeo de wedstrijd :n In polstokhoogspringen, 100 Meter hlnderolsloop. Bij de 2000 Mnter hirdloopeo zal het ook aan spanning niet ootbrekea en dit mag ook gerust het zwaarste nummer van den wedstrijd genoemd worden*vooral daar het terrein nog te weinig beloopen en dus eenigszios week is. Vervolgens komt aan de orde hoogspringen met aanloop, 400 Meter Estafettenloop en los ver springen. Tevens hebben wedstrijden plaats voor de kleinere afdeeling waar mee, vooral met het Estafettenloopen het publiek nogal eens zal kunnen lachen. De uitslagen worden door een geheel bulten deverecniging staande jury bes'ist. Wanneer h:' weer meewerkt beloofd het een aard ge, spannende wedstrijd te worden en daar wedstrijden in dezen tak van sport in onze omgeving zoo zeldzaan zijn, zullen zeker velen eens een kijkje gaan nemen. Gistermiddag is het i.atste gedeelte der Weensche kinderen uit onze gemeen te naar hun vaderland vertrokken. BAARDWIJK. Op de staatsbegrooting wordt uitgetrokken f 2500 voor restau ratie van den toren alhier. DRUNEN. Zaterdag is alhier een kring gesticht van den Nederlandschen R. K. Werkmeestersbond «St. Johannes de Dooper*. Als voorloopig voorzitter is gekozen de heer Fr. van Vugt. Naar wij uit goede bron vernemen zal binnenkort eene propaganda-vergaderlog belegd worden waarin de Bondsvoorzitter zal optreden, De a.s. bijententoonstelling te Drunen belooft heel wat. la de vergadering van 18 dezer werd met algemeene stemmen het bou wen der tentoonstelllog met hallen op gedragen aan de heeren H. Jehoel te Dmoea en G. de Bont te Nieuwkuik. Den heer W. Hens te Waalwijk ls het schilderwerk opgedragen, die ook de teekeningen en plannen heelt ontworpen. Binnen enkele dagen zal een aanvang gemaakt worden om het terrein in orde te krijgen. De tuin zal worden aangelegd door den heer Van Bladel te Vlijmen, en de Geb'. Van Loon te Nieuwkuik. Wij twijfelen er niet aan of de tentoon stelling zal prachtig In orde komen. BESOIJEN. De heer G. F. Couwen- bergh alhier slaagde te Zeist voor het diploma candidaat gemeente-secretaris. Op 1 October a.s, viert de heer J. A. v. Oosterhout alhier zijn 35-jarig jubileum als postbode. Aan blijken van belangstelling zal het aan dezen ijverlgec functionaris dien niet ontbreken. SPRANG. A,9. Zondag v.m. 9.30 q, en n.m. 5.30 u. hoopt ia de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. A. Merkelijn van Magelaog. Ds. A. G. Wolff te Loenen-Vreelacrf heeft voor het beroep naar de Gerei Kerkeo van Vrijb.'s Grevelduin-Capelle en Sprang bedankt. Ter opening vau het a.s. seizoen zal S. V. V. I as. Zondag een vriend- schappelijken ma'ch spelen tegen B. V. V, III uit 's Bosch. RAAMSDONK. Maandag had ia d{ Julianalaao een autc-ongeval plaats, *i( echter gelukkig zonder persoonlijk* ongelukken ls afgeloopen. De heer L., die zich per tijtuig naar huis begaf, werd door de auto van den heer O. aac- gereder, met het gevolg, dat belde voer tuigen in een sloot geraakten en hei paard door bet brrken van het lamoen op hol ging. Allen konder, na een beetje van de sch ik bekomen te zijn, te voet naar huis. Op dienzelfden avond had nog een auto-ongeval plaats op den Raamsdonk- schen weg waarbij de auto in een sloot terecht kwam. RAAMSDONKSVEER. De heer Van Duren, eerst 3 jaren hulpbesteller en daarna 35 jaren besteller bi] de Posterijen en Telegrafie, hoopt met 1 October a.s. den dienst te verlaten met pensioen. Moge bij nog vele jaren van de wel verdiende rust genieten. Woensdag vertrokken nog eenige kiaderen van het Comité Wachter naar Weenen. Bijna 7 maanden waren zij hier geweest. De R. K. Volksbond werd, naar ons medegedeeld wordt, eigenaar door aankoop van het huls van den heer Simonls, Kerkstraat alhier. Dit gebouw wordt bestemd tot een Bondsgebouw. Het feest van de H. Kindsheid werd hier Woensdag gevierd, alleen kerkelijk, alzoo kwam de processie niet op straat. GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den raad der gemeente op Vrijdag 24 September. Verslag volgend nummer. Kaatsheuvel, 23 Sepl. 1920.' Uit het ons toegezonden verslag van de vereeniging v. d. H. Vine, a Paulo blijkt dat de ontvangsten over 1919 bedroegen f2769.445, terwijl de uitgaven f 2670 04 bedroegen. He* zantal werkende leden bedraagt thans 17, terwijl er 42 contribueerende leden zijn. Uit den staat van verstrekte levensmiddelen, brandstoffen, kleeding en ligging blijkt hoeveel goed deze vereeniging doet, doch tevens uit den stand der kas, dat finantieele steun voor deze instelling een noodzakelijk vereischte is. Onze Harmonie „Apollo" gaat Zondagavond een concert geven in Waalwijk. We twijfelen er niet aan of „Apollo" zal evenals bij de vorige con certen beslist succes hebben. Zondag a.s. houdt het Plaatselijk Comité van Herwonnen Levenskracht alhier zijn vlinderdag. We willen met meer nadruk hierop wijzen, daar velen in de meening verkeeren, dat de bloe mendag in Augustus gehouden, ten bate kwam van de Tuberculose. De bloemen dag toen gehouden was tot finantieele steun van de kas van den R.K. Gilden bond. Thans geldt het 't mooie werk „de bestrijding der Tuberculose." Waar het Comité jaarlijks meer succes met zijn bloemenverkoop gehad heeft, vertrouwt het ook dit jaar met zijn vlin derdag op den steun en de milddadig heid van Kaatsheuvels' ingezetenen. Allen één vlindertje ter bestrhding der witte pest! 't Blijft met de industrie 't zelfde aansukkelen, zooals 't reeds maanden geduurd heeft. Op een paar gunstige uitzonderingen na is 't op geen enkele fabriek druk te noemen. Nu leven we nog wel in de maand September, waarin van overdrukte geen enkel jaar sprake is, toch iets meer opflikkering ware vooral voor de kleine bedrijven ten zeerste gewenscht. De arbeiderswoningbouw van de Bouwver. „Volksbelang" in de Telefoon straat alhier begint aardig op te schieten. Nog deze week zullen alle twintig de woningen, voor drie maanden begonnen, onder de kap staan. Niet hetzelfde kunnen we getuigen van de woningbouw in den Bergdeijk, waar in 't zelfde tijds bestek weinig werk geleverd is. LOON-OP-ZAND. Tot agent van het G. E. B. is door de P. N. E. M. de heer Van Leest aangesteld. Het tarief voor het electrlsch licht alhier is vastgesteld op 60 cent per K.W.U.voor kracht buiten den spei tijd op 30 cent, gedurende den spert^ op 60 cent per K.W.U. Mocht de «Echo der Duinen* is 't vootjaar gelauwerd uit Haarlem huis* waarts keereo, j.l. Zondagavond be haalde ze met een dubbel mannen-

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6