Electro-T echnisch- Bureau Fa. GEBRS. BOEREN, Dienstbode, Suikertaarten lopen Gaslampen Dinsdag 26 September VERGADERING EXPOSITIE MODELHOEDEN en NDUVEAUTÉ'S r pelswerk, 5toomschoenfabriek fa, V. Riel Pelders, Drunen, Overledersnijclers. prima Bundvleesch zonder been verkocht worden CLOSETPAPIER Crépe-closetpapier ATTENTIE. Prima Engelsche Stoffen, Zie onze étalage PELIERUEH in Firma Wed N. van Well. SchoencLoos-étiquetten.i Kunst 8ü Letteren. 's-HERTOGENBOSCH, Boschveldweg 7. te koop, Notaris Van Ham ornamentkachel, vraagt bekwame 18,73 Groote afslag van Sobel Wallaby, Kruis Vos, Blauw Vos, Japan Zeevos. Skunks enz, Gemeenteraad. GEVKaaGD publiek verkoopen tot weder oprichting der Dansclub „Entre NoU8.'' Gez. SOETERS, bij C. J. WILLEM8E-VAN KEMPEN, Zuolang de voorraaü strekt bieden wij aau 15 ets per rol, per 10 rollen f 1.45 30 ets. per rol per 10 rollen f 2.90 R VAN MfL-ROHNEN. 'n Pracht collectie Dames en Heeren „Motor en Auto"-petten ontvangen, 'n keurige sor teering Winter-Hoeden.'4 Alles uiterst| concurreerend. CH. PHILIPPART-VAN KEMPEN, WAALWJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOO NTULE kwartet den 4eo prijs het concours te Waalwijk. Wel een suc«es, daar het heeft moe ten zingen zonder haar directeurde heer Strijbosch ontving toch te elfder uur Zondag nog een telegram, dat deze plotseling ernstig ongesteld was ge worden de beer Dankcrs, een lid van het kwartet, heeft toen moeten diri- geereo. De Kunstkring >Ons Zuiden» houdt te Tilburg eene tentoonstelling van schilderijen. Ook Jan van Delft ls er, en zijn werk heeft wederom groot succes. Wij ontleenen een en ander aan de recenties der Tllburgsche bladen. P. in De Tllburgsche Courant Bijzondeilijk als portretschilder is Jan van Delft een kunstenaar van den len rang. Alle portretten zijn van een fijne destinctie en wij twijfelen er niet aaD, bij zooveel techniek, ook van eene voor beeldige gelijkenis. Het uiterlijk der religieusen heeft ons daarbij het meest geiroften. Pater Zwart (no. 23) met dat gebogen simpel grijze hoofdje. Zuster D. (no. 24) een kloeke vrouw met toch zachte ge laatsuitdrukking. Pater v. d. Hoven (no. 40.) de gebrilde asceet, Mgr. Rom- bouts, de gemoedelijk brave pastoor v. Gluneken (no. 38). 'tis alles gecon- teifeid met zuiveren smaak en verven, die levenstinteling tooveren. Zijn frissche kinderkopje (Ed. v. D. no. 34) toont welk een schoone visie hij heeft op de jeugd. Dr. Moller (no. 27) zittend aan zijn studeertafel, Mevr. N.N. (no. 28) een sierlijke vrouwenfiguur van nobele lijnen, en de heer N.N. (ao. 26) een deftlg- gedecoreerde grijsaard, loopen alle uit een in houding en uiterlijk, maar ieder ziet bij eersten oogopslag, dat de schilder geen moel.e had om telkens een kunst stuk van voorname vormen en kleuren te scheppen. Maar Jan van Delft's talent bepeakt zich niet tot de portretteer-kunst. Hij i9 ook sterk in de uitbeelding van natuur- tafereclen. De D.eze (ao. 7), Zon in 't Bosch (no. 11), De Geul bij Meersen (ao. 20), niemand zal ontkennen, dat er over alles Liet ligt een aantrekkelijke atmosfeer, gepaard aan meesterlijke kleuicntechalek. Van zijn bloemen lijken ons Rozen (no. 14) het sterkst van factuur. O >k no. 4 Oost-Indische kers, bewooderet, we, vooral om de fijn gepenseelde Japanscae schotel. De eerste kennismaking met hri we k van v. Delft heeft bij oas gro tsche verwachtingen gewekt H. v. A ia de N. T:lb. Crt. Zijn koppen ziju zoo raak en zbo Gjt geschilderd met 'a vlakke kwast waar Van Dolle meester ii is. Ea juist da- rake dat onmiddelijk trtftend erop gezet geslagen haast, is zijn eigenschap. Bij nr. 27 (Dr. Moller) ls dat ia de kop misschien minde.'die kop Is heel goed zeker; maar ik mis hier toch dunkt me, die gevatheid van schilderen, op die kop is te lang gestudeerd, lijkt me zoo. Maar toch dat lezende pelzende oog, dat denkende voorhoofd, de wrong van de hand die het studiehoofd vasthoudt en de houding van armen en boveDÜif, wat 'n forschheid spreekt daaruit, 't Is 'n mooi 9tuk werk, die heele aktie in dat lichaam, die mooie kleuren van de jas en de omgeving is eenvoudig buiten gewoon zie maar eens dat open boek op tafelzoo zuiver is de Indruk van die foliant, dat boek voelen we, al zien we geen nauwkeurig nagebootste regels (zooals de foto zou kunnen) daar zit 'n ziel in die fijne kleur, en zoo de heele omgeving. Ik mag niet te lang bezig blijven, maar bestudeer noe eens goed, 'n heel klein dingetje, nr, 33 (zelfstudie), 'n over heerlijk stukje in waterverf. Dat is om te stelen. Ik was er eerst voorbijgeloopen, maar op eens trok het me naar zich toe. WASPIK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 24 Sept. des voormiddags ten 9'/a uur. Voorzitter Edelachtb. heer P. Dekkers. Ongeveer 9 30 uur opent de Voor zitter de vergaderingaanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Mededeelingen. Schrijven van den heer A F. Maas, houdende mededeeling dat hij zijne be noeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. Schrijven van het Burgerlijk Armbe stuur, houdende mededeeling dat ze aan Dr. Smits op diens verzoek eervol ont slag hebben verleend en hebben be noemd Dr. Wijfels Schrijven van Ged. Staten waarbij goedkeuring wordt verleend aan t I Suppletoir Kohier van den Hoo' Om slag tot een bedrag van f201* 6, Schrijven van den gemeente-ont vanger waarbij deze mededeeling doet dat de belasting op de vermakelijk heden bij de laatst gehouden kermis hebben opgebracht, het dansen f 190, de staanplaatsen f 165,50 en de uit voeringen f 336,31 '/2 totaal dus f 691,81. Schrijven van het gemeente-bestuur van 's Gravemoer, houdende mededee ling, dat het de brandspuit heeft gepro beerd doch dat de resultaten zoo slecht waren, dat het besloot niet tot aankoop daarvan over te gaan, Schrijven van Ged. Staten betreffende het in de vorige vergadering genomen raadsbesluit om aan de veldwachters wel de pensioensbijdrage te vergoeden en niet aan de overige ambtenaren. Ged. Staten achten het absoluut niet goed den een te geven en den ander niet en verzoeken mitsdien het in de vorige vergadering genomen besluit in te trekken. De Voorzitter zegt dat Burg. en Weth. voorstellen aan de beide veldwachters en den gemeente-bode eene subsidie toe te kenen van 5 °/0 van hun salaris. Metalgemeene stemmen wordt daartoe besloten. Levering van complete electrische installaties op elk gebied. Kosteloos Adviezen en Begrootingen. Telefoon Interc. No. 896 De heer Nollen vraagt wanneer deze toeslag ingaat, waarop de Voorzitter er op wijst dat in een vorige vergadering is besloten van 1 Juli 1920, De heer Nollen zou liever zien dat dit inging op 1 Januari 1920 en stelt voor aldus te besluiten. Met op een na algemeene stemmen wordt dit voorstel verworpen. 2. Verzoek van G. Hooijmayer hou dende het verzoek om vrijstelling pacht. Adressant wijst er op dat door het opgraven van de bermen en het planten van boomen hij absoluut geen gras van de bermen heeft kunnen halen. De heer Vloemans is van meening, aangezien Hooijmaijers werkelijk niets er aan heeft gehad,, om de f 60 be taalde pacht terug te schenken. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. 3. Adres R. K. Politiebond „St. Michael", afd. Langstraat om vrije ge nees- en heelkundige behandeling voor de politic-ambtenaren en hunne ge zinnen. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. 5. Circulaire Ged. Staten, betreffende Politieschool te Hilversum. Ged. Staten wijzen nogmaals op het groote nut van eene dergelijke instelling en verzoeken alsnog daaraan eenige subsidie te willen geven. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. 6. Verzoek van Mej.^F. M. van der Sanden om eervol ontslag als onder wijzeres aan de openbare lagere school met ingang van 15 December. Wordt eervol ontslag verleend. 7. Eervol ontslag Dr. Smits als ge neesheer belast met de vaccinatie en benoeming opvolger. Wordt eervol ontslag verleend en als opvolger aangewezen Dr. Wijfels. Voor het verrichten van de vaccinatie zal f 100 en voor het verrichten van doodenschouw f 10 gegeven worden. 8 Verschillende besluiten Drinkwater leidingmaatschappij Noord-West Brab. (Geldleening, benoeming afgevaardigde algemeene vergadering en Ivoordracht lid van Beheer.) De Voorzitter wijst er op dat vroeger reeds in principe besloten is tot aan sluiting. Nu is de tijd gekomen dat definitief moet worden besloten. Aan de Gezondheidscommissie is inmiddels om advies gevraagd en deze heeft bericht dat ze tegen aansluiting geen bedenking heeft. Burg. en Weth. stellen den raad thans voor, omdat het water in de gemeente zoo slecht is, aan te sluiten. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. Verder wijst de Voorzitter er op dat overgegaan moet worden tot benoeming van leden van beheer. Burg. en Weth. stellen voor daarvoor te benoemen de heeren Dekkers en Rubbens. Met algemeene stemmen worden deze benoemd, terwijl tot afgevaardigde voor de algemeene vergadering wordt be noemd de heer Vloeimans. Tevens wordt conform het voorstel van de drinkwaterleiding Maatschappij besloten, in de door de Mij. aan te gane geldleening, een aandeel te nemen. Voorstel van Burg. en Weth. tot opheffing openbare school en ontslag onderwijzers met ingang van 15 Januari 1921. Van den schoolopziener is er een schrijven ingekomen waarin deze ver klaart dat door een misverstand hij eerst heden het schrijven van het gemeente bestuur kan beantwoorden. Verder ver klaart hij, dat hij volkomen accoord kan gaan om eenige lokalen af te staan aan de Chr. Schooi, alsook om de openbare onderwijzers met ingang van 15 Januari ontslag te verleenen. De ouders van de schoolgaande kin deren hebben eene schriftelijke verkla ring gegeven dat ze met ingang van 1 Januari hun kinderen voortaan naar de bijzondere school zullen zenden. De heeren Conradi, Verwiel, Burmanje en Groot krijgen dus ontslag. De heer de Hond vraagt of het voor de gemeente veel nadeeliger is als aan de onderwijzers eerst met ingang van 20 Januari ontslag wordt verleend. De Voorzitter zegt dat dit zeer in het nadeel van de gemeente zou zijn. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten eervol ontslag te verleenen met ingang van 15 Januari. 9. Voorstel Burg. en Weth. tot ai- schaffing laatsten Zondag der kermis. De Voorzitter wijst er op,- dat de laatste Zondag van de kermis niets meer is en de gemeentenaren blijk geven van 4 dagen kermis, Zondag, Maandag, Dins dag en Woensdag, volop genoeg te hebben. Burg. en Weth. zijn van oordeel, nu de nakermis toch niets meer te betee- kenen heeft, deze af te schaffen. Teunen. Ik kan mij volkomen met het gevoelen van Burg. en Weth ver eenigen. Hel is lang genoeg 4 dagen. Met algemeene stemmen wordt hierna het voorstel van Burg. en Weth. aan genomen. 10 Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1919. De heer v. d. Steen kan namens de commissie belast met het onderzoek mededeelen, dat alles in orde is be vonden. De heer Rijken vraagt of het Armbe stuur de gemeente ter wille is geweest, zooals in een vorige vergadering is be sproken. De Voorzitter kan mededeelen, dat het Alg. Armbestuur zonder dat daarop is aangedrongen, besloten heeft de post voor de krankzinnigen voor hare reke ning te nemen 11. Vaststelling gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1921. De heer van der Steen zegt dat de Commissie ook de begrooting heeft onderzocht en daarop slechts een aan merking heeft gemaakt. De Commissie wil n.l. de post onderhoud haven wat hooger brengen, want wil men er een beetje aan laten werken, wat zeer noodig is, dan komt men er met dat bedrag niet. De Voorzitter zegt dat ook Burg. en Weth. deze posten nog eens hebben be keken en gaarne erkennen dat met f 700 en f500 niet veel kan worden gedaan. Wil men er een beetje verbetering aan brengen dan dient men er een post van f 5000 voor op de begrooting te brengen en zou men de geheele schoeiing willen verbeteren, wat feitelijk noodig is, dan komt men daar niet eens mee, dan moet men beginnen met een post van f 20000 uit te trekken. Nu heeft de heer Janson, deskundige op dat gebied, reeds een en ander eens berekend. Zou men dat deel van de haven dempen, dan zou dat kosten f 30.000. Begint men met deze werkzaamheden als er werk- loozen zijn, dan komt het Rijk er in ten goede. Aan het Rijk is nu door ons geschreven, zegt de Voorzitter, ons te willen berichten hoe groot die bijdragen zullen zijn. Laat men de beschoeiing geheel vernieuwen, dan kost het de gemeente f 20 000 en daar krijgt men dan van het Rijk niets geen vergoeding voor. Zooals het nu is, blijft het lappen en is alles wat er aan wordt gedaan, weggegooid geld. (Wordt vervolgd.) N»?r wjj vernemen is d* emissie van fl 860,000 gewone aandeden der N.V. Ko ninklijke StoomschoeDenfabriek A. 11. van Schyiidel alhier ad 150 pCt. nieer dsn vol- teekend, zoodat aan vrije iuschryrera geen aandeelen kond n worden toegewecen. a d verten tiëïi in een gezin zonder kinderen EEN FLINKE 18278 liefst boven de 26 jaar. Adres onder no. dar ad/. aan het bnrcau van dit blad. Butgemee8;er en Wei bonders van WAALWIJK, maken bekend dat de 18277 voor het 5e tijdvak, moeten afgehaald worden op Dins dag 2I en Woensdag 2Q Sep tem ber as. geschikt voor Winkel- éta lages enz. 18270 Te lien bij HOTEL GERRI8. te Kaaishenvel, «1 voor den Heer Dr. GELUK, q aa1XiiaS 4 October JO20, 's nam. uur, iu de Koekkoek herberg vaif J. Hamers in de Moer te Loon-ot- Zind 18*72 1 hectare koolraap en 8 hectaren prachtig te velde staande mangels, ra.deeld 8E pe.ceolo, .„8end« bij de Heidebloem am den harden weg Tilburg—Dongen, TE KOOP een goek ondorhouden 18276 ook geschikt om op te koken. Adres PUTSTRAAT C 228. 'a avonds 8 uur in //MUSIS SACRUM", 18275 HE7 BESTUUR. VAN 18274 tevens honden wy ons a nbevoUu tot het vervaardigen van alle soorten Grootestraat 14.3, WAALWIJK- 1 siroop I De beste Borstsiroop Losi de vastzittende slijmen gemakkelijk op Waalwijk, Haven. Vanaf DONDERDAG a.e, 23 SEPTEMBER, zal er bij bovengenoemden, 18243 vanaf f 1.00 tot en met f 1.25 per 5 ons. Aanbevelerd, C. J. Wiliemse-van Kempen, WAAL WIJK. Alles prima qualiteit 18240 ZIE ÉTALAGE, VERGELIJK PRIJZEN. 181951 Voor het a.s. s izoen 'n ruime keuze voor Damesmantels, Heerenjassen, direkt te leveren naar] maat, vervaardigd op eigen atelier. Grootestraat B 108, WAALWIJK. Aanbevelend, - 18271 GROOTE8TRAAT A 131. TKLKF. No 78. WAALWIJK. PW FLACON f1,6Q. BIJ APOThtn MOOI STEM. fabr. A.MIJMHARDT. Zeist. 18259 prima, Rnndvleesch

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 7