Nieuws uit Hensden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Verhoeven in 113/s sec.; 2e prijs |ac. v. Mierlo in 12 sec. Polsstokhoogspringenle prijs G. Verhoeven met 2.70 M.2e prijs Jac. v. Mierlo met 2.65 M. 100 Meter hindernisloopenle prijs |ac. v. Mierlo in 24*/s sec.2e prijs G. Verhoeven in 25'/s sec. 2000 Meter hardloopenle prijs W. v. Muilekom in 7 min. 37 sec.2e prijs B. Staal (de eindstreep niet bereikt). Hoogspringen met aanloop le prijs Jac. v. Mierlo met 1.60 M.2e prijs G. Verhoeven met 1.55 M. 400 Meter estafettenloopDe winnende ploeg bestond uit Jac. v. Mierlo, J. Maas, A. Lombarts Jzn. en A. Lombarts Azn. en liep 552/5 sec. Los-verspringen le prijs W. v. Muile kom met 4.50 M.2e prijs |ac. v. Mierlo met 4.37 M. Over het algemeen werden dus prachti ge resultaten bereikt en wanneer de leden zich nu eens flink op hun nieuw terrein gaan oefenen, voorspellen wij hun in de toekomst op andere wedstrijden veel suc ces. Vooral twee leden zagen we in deze wedstrijden op den voorgrond treden n.l. Jac. van Mierlo en G. Verhoeven. Her haaldelijk zagen we deze twee elkander den lsten of 2en prijs betwisten en zoo als de uitslagen aangeven met afwisselend succes. W. van Muilekom, die de eenige was die de 2000 Meter ten einde liep, mag hier zeker ook genoemd worden, vooral daar hij het in zoo'n betrekkelijk korten tijd volbracht, gezien den toestand van het terrein, dat hiervoor nog zoo weinig ge schikt is. Van de wedstrijden der jongeren was de uitslag als volgt: Vrije- en orde-oefeningen H. Pullens Lzn., Jos. Greve, M. v. d. Mee en J. Pullens Thzn. Zaterdag 2 October 1920. 2'/2 uur. Plechtige opening en on vangst van het Eere-Comité en genoo digden door het Bestuur. Van 3—4 uur Groot Concert door de Harmonie „de Volharding. Zondag 3 October 1920. 12 uur Feestvergadering door de leden van den bond. 4 uur. Concert door de Harmonie en Liedertafel, Jongenscongregatie en Lie dertafel Nieuwkuljk. Maandag 4 October 1920. 10 uur. Verplichte bijeenkomst dei- leden. 2 uur. Lezing door den heer F. W Berkelmans Leeraar der Bijenteelt Uden hout. 4 uur. Concert door de Harmonie Nieuwkuijk. 6 uur. Uitreiking der prijzen. Het Eere-Comité bestaat uit de vol gende leden C. van Huiten, Eere-Voorzitter, Bur gemeester van Drunen, J. H. Selten, Deken en Pastoor Drunen, Cor. Witlox, industrieel, Waalwijk, M. A. C. Canters, Notaris, Lid der Prov. Staten, J. B. Timmermans, President der Kamer van Koophandel, Oud lid der Staten, C. v. d. Broek, Burgemeester, Nieuwkuik, G. R. v. d. Ven, Burgemeester, Lid der Prov. Staten, Vlijmen, F. van Liempt, Burgemeester en Secretaris, Elshout, G. v. Heesbeen, Industrieel, Vlijmen, Ant. v. d. Wiel, Voorzitter Tuinbouwver. Drunen,J. Bergmans, Industrieel, Drunen, L. Pijnenborg, Directeur Veiling Veree- niging, Drunen, Mr. H. J. M. Loeff, Drunen, M. Vissers, Aannemer van weg en werken, Drunen, Arn. Willegers, Aannemer van weg en werken, Nieuw kuijk. Leden der Regelingscommissie zijn H^cnrin^n i t i M J- Veltman, Gemeente-secretaris te H Pniinl S m °o°P: &"J? Drunen> C. A. v. d. Leeden. gem secr. mpn ln w pnjS ro1 Nieuwkuijk, C. Sprengers.fruit-importeur met 130 M- 1 Oud-Heusden, G. Verhoeven Drunen. Jury leden F. W. Berkelmans, leeraar bijenteelt, Udenhout, J. v. Giersbergen. gedipl. imker, St. Michiels-Gestel, A. Luiben, imker, Herpt. De inspectie der Landweer, lichting 1918 a. b en 1919, zal plaats hebben in de openbare lagere school van het Dorp op 25 November a s. ten 9 uur des voormiddags. VLIJMEN. Ten Raadhuize alhier heeft eene vergadering plaats gehad van de Burgemeesters en Commandanten der Burgerwachten van Vught. Cromvoirt. Helvoirt, Engelen, Bokhoven,Nieuwkuijk, Drnnen, Oud-Heusden, Herpt en Hedik- huizen. Besloten werd eene federatie van Bur gerwachten op te jichten. Tot lid van het Bestuur werden be noemd, de heerenG. R. van derVen, Burgemeester van Vlijmen, Voorzitter; Generaal Bergansius te Vught, Onder- Voorzitter C. van Huiten, Burgemeester Drunen, Commissaris; P. v. d. Uden hout, Commandant der Burgerwacht te Helvoirt, Secretaris-Penningmeeeter. BESOIJEN. Van den cursus la de gemeenteadministratie gegeven door de heeren Verwiel, Burgemeester van Be- soijen, en Smits Commies ter Provinciale Griffie te 's-Hertogeobosch, slaagden bij het najaa'SPxamen de volgende 10 can didate!?. J. van Besouw te Kaatsheuvel, G. Couweubergh te Besoijen, J. van Hout te Box el, J. Kuijsten te Sprang, J. Thijssen, te Baardwijk, W. Thijssen te Schijndel, A. de Valk te 's-Hertogen- boscb, J. v. d. Veerdonk te Berlicum, B. de Winter te Waspik en A. Wiskle te Geldeimalsen. SPRANG. J.l. Zaterdag werd door de Woningstichting alhier aanbesteed het bouwen van 8 arbeiderswoningen. Ingeschreven werd als volgt: Michaël Zn., Vrijh.-Capelle 't geheel voor f 55.993. In 't Veld, Sprang, terrein 1 voor f 32.000. In 't Veld, Sprang, terrein 2 voor f 32.500. In 't Veld, Sprang, 't geheel voor f 64 500. Fa. Lamens en Loenens, St. Michiels- Gestel, terrein 1 voor f 31.350. Fa Lamens en Loenens, St Michiels- Gestel, terrein 2 voor f 30.480. Fa. Lamens en Loenens. St. Michiels- Gestel 't geheel voor f 61.830. Het werk is niet gegund. J.l. Zondag speelde onze voetbal- Verspringen Ie prijs G. Maas met 4.30 M.2e prijs F. Lombarts met 4.25 M. 80 Meter hardloopen: le prijs Fr. Lombarts in 12 sec.; 2e prijs Krol in 12 '/5 sec.; 3e prijs G. Maas in 122/5sec. en 4e prijs J. v. Mierlo in 122/s sec. Na afloop der wedstrijden trok men on der begeleiding van de harmonie naar het Bondsgebouw, waar door den Weleenv. Heer Nuijens, kapelaan alhier, de prijzen werden uitgereikt. Z.Eerw. sprak hier de jongens toe. Hij feliciteerde de winnaars met hunne prijzen en moedigde de ande ren aan om den moed niet te laten zakken maar te blijven oefenen om een volgende keer ook tot de. winnaars te behooren. Vervolgens wees hij hun op hunne plichten als leden eener R. IC. Club. Hij spoorde hen vooral aan tot het bijwonen der H. Familie. Ten slotte richtte hij een woord van dank aan het ijverig bestuur, aan de jury, de harmonie en aan alle leden die allen hebben medegewerkt om dezen dag zoo schitterend te doen slagen. De Directeur der harmonie dankte voor deze waardeerende woorden en stelde zich voor eeiie volgende gelegenheid gaarne ter beschikking. Nadat de heer Versteijnen namens de vereeniging aan den WelEewr. heer kape laan, de jury en de harmonie zijn dank had betuigd, werd deze dag, die met eene algemeene H. Communie begonnen was, met den gebruikelijken Christel ijkén groet besloten. Zondag j.l. speelde onze R. IC. voet- balvereeniging „Juliana'i, haar eersten vriendschappelijken wedstrijd op eigen terrein en wel tegen „Olympia" uit Was pik. De wedstrijd eindigde met een wel verdiende 2-1 overwinning voor „Juliana". Zondag a.s. zal „Juliana" een grooten seriewedstrijd geven, waaraan twee prach tige prijzen verbonden zijn, n.l. le prijs groote zilveren lauwerkrans, 2e pr. groot zilveren schild. Deelnemende vereenigin- gen zijn „Concordia 1" uit Vlijmen; „S. V. V. uit Sprang, „Quick II" uit Waal wijk en R. W. B. II uit Besoijen. De wed strijden nemen om 1 uur een aanvang. Het terrein van „Juliana" is gelegen in den Overlaat. Ook hier in het dorp heerscht eene ziekte onder de kippen, vele dieren ster ven er van. Voor de kippenhouders een schadepostje. DRUNEN, Zondag 27 September speelde de pas opgerichte voetbalver- eeüiglng D. F. C. alhier een vriend- schappelijke match tegen H.V.V. Haar steeg. Eerstgenoemde vcreenlgirg wist H. V. V. te kloppen met 3—2. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 29 Sept. '20 des namiddags 3 uur. Te behandelen 1. Ingekomen stukken en mededee- Hngen. 2. Aanbieding/gemeeuterekeniog. 3. Aanbieding gerneentebegrootlng. 4. Benoeming Commissie H. Omslag. 5. Vaststelling verordening geb'u'k lijkwageo. 6. Uitloting geldleenlngen. WASPIK. Zondagavond werd zekere de H. alhier, na een woordentwist zoo danig mishandeld, dat hij zich onder geneeskundige behandelingmoeststellen. - Door het Gemeentebestuur alhier is besloten de verstrekking van goedkoop regeeringsmeel aan de bakkers te doen ophouden en het Distributiebedrijf aldus geheel op te heffen. RAAMSDONK. Met genoegen verna men wij. dat onze vroegere stationchef, de heer Notoboom, thans als zoodanig n functie te Sterksel, weer nadeze gemeente is overgeplaatst. - Tot onderwijzer aan de R.K. Jon- jensschool op het Dorp is benoemd de heer G. A. van Alphen, thans werkzaam aan de Bijz. School te Baarle Nassau. - Aan den heer A. M L Weijts is op zijn verzoek eervol ontslag verleend ais onderwijzer aan de R.K. Jongens school op het Dorp RAAMSDONKSVEER. Met ingang van Oct. wordt d.hr. Ms. Timmermans als besteller bij de Posterijen en Telegrafie aangesteld. - D.hr. Ballast werd benoemd als vierde leerkracht aan den Handelscursus uitgaande van de Chr. Middenstands- vereeniging. Bij verschillende melkverkoopers s de prijs der zoetemelk reeds vastge steld op 20 cent per Liter. - Ds. Holland, voormalig predikant er Ned. Herv. Gemeente alhier, ontving een beroep naar de Gemeente Nijkerk. ^hans staat Z. Eerw. te Kampen. Door onvoorzichtig spelen met een touw door twee schoolkinderen, werd een der paarden gespannen, voor een slede waarop een ploeg lag, schichtig; de kinderen werden over de straat geslingerd, de jongen bekwam een heel kleine wonde, het meisje een grootere aan het voorhoofd. Hij echter, die op de slede zat viel er af, kwam onder de ploeg terecht en werd eveneens over de straat gesleurd. Eenige zware hoofdverwonningen, waaronder een die pe snede aan het voorhoofd, benevens veel pijn in borst- en buikholte waren het droevig deel van den armen C. B. die dan ook in het R.K. Gasthuis moest worden opgenomen. OISTERW1JK. Door den architect, den heer H. van den Biggelaar, is aanbe steed het vergrooten der Lederfabriek „Oisterwijk" te Oisterwijk. Laagste inschrijvers voor de diverse werken zijn Perc.eel 1 M. Smeelen en Gebr. Graft, Oisterwijk, voor f 12.420 (zonder bijle vering van steen.) Perceel 2 C. Smulders, Oisterwijk, voor f42.726 (zonder steen.) Perceel 3 H. Martens, Oosterhout, voor f118965 (zonder grondwerk en zonder levering van steen.) De werkzaamheden zijn gegund. wordenBoekhouden, Handelsrecht, Handelscorrespondentie, Handelsweten schap, Aardrijkskunde en Duitsch. DRUNEN. J.l. Zondag speelde onze vereen. S.V.V. I een vriendschappelijke V. V. D. F. C. een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Tubantia" Haarsteeg, welke D. F. C. won met 3—2. Naar men uit goede bron ver neemt zal eerstdaags begonnen worden met den ombouw der telefoon, deze zal naar men verneemt ondergronds in een kabel worden gelegd zoodat dan wel dra begonnen zal worden met het aan leggen van het electrisch net. De bijententoonstelling welke od 2, 3 en 4 October 1920 zal gehouden worden belooft iets extra's te zullen zijn. Er zullen vele prachtige inzendin gen komen. Het programma luidt als volgt wedstrijd tegen B. V. V. 111 uit 's Bosch op het terrein alhier. De wedstrijd ein digde in gelijk spel 1 1. Onze dorpsgenoot J Kuijsten slaagde dezer dagen voor 't examen Candidaat-gemeente-secretaris. Geslaagde en familie proficiat. VRIJH.-CAPELLE. Ia eene gisteren avond alhier gehouden vergadering vao de Stoomzuivelfabrlek de >Toekomst> werd mei algemeene stemmen besloten tot aankoop vau 800 M2 grond voor f1000, ter vergrooting vso den oprp, aangezien deze te smal was om de melk wagens te plaatsen. Prov. Crt. I Kaatsheuvel, 29 Sept. 1920. Met ingang van 1 januari 1921 zal de openbare school in de Bergdeijk in gebruik worden genomen voor een R. K. Bijzondere Jongensschool van de Parochie van den H. Leonardus aldaar. Met leedwezen zullen velen ver nemen, dat het H. Hart-standbeeld niet op het oude Kerkplein het mooiste plekje zal geplaatst worden. Bij de commissie is n.l. een kennisgeving in gekomen van onzen HoogEerw. Heer Pastoor, dat hij, in de onzekerheid hoe het terrein der oude kerk eenmaal in gebruik zal genomen worden, bezwaren maakt tegen de plaatsing aldaar. Als punt van plaatsing wordt thans over wogen het plein voor de nieuwe kerk en de Markt. Velen zijn het met ons eens, dat een monument, hoe mooi en grootsch ook opgezet, klein en nietig zal schijnen voor een majestueuzen bouw als onze Parochiekerk is, terwijl weer anderen de Markt een minder geschikt terrein achten. Nu de commissie echter over het meest geschikte plaatsje de beschikking moet prijs geven, zal de keuze waarschijnlijk wel op een van beide punten vallen. De Vlinderdag ten bate van „Her wonnen Levenskracht", Zondag alhier gehouden, bracht ruim f 156.— op. Tot onderwijzers aan de avond school alhier zijn benoemd de heeren B. H. v. Rooij en N. C. v. Kuijkin den Bergdeijk de heeren v. Gennip en Stokkermansaan den Loonschen Dijk de heeren M. v. d. Horst en A. Oversteeg. Met ingang van 1 October a.s. zal wederom een Handelscursus geopend worden in de O. L. School in de kom. De volgende vakken zullen onderwezen Heusden, 29 Sept. 1920. Maandagavond half acht kwam de Gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Ingekomen was proces-verbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger op 7 Sept." waarbij bleek dat alles in orde was, Nadat het lid De Mol rapport had uitgebracht werd de gemeenterekening over 1919 voorloopig, die van het distributiebedrijf definitief vastgesteld. Mej. C. Reas, onderwijzeres te Giessen werd met alg. stemmen benoemd tot onderwijzeres aan de school voor Mulo. De 2e solicitant dhr. J. M. Reas, die mede op de voordracht stond, had zich alsnog teruggetrokken Blijkens schrijven van Ged. Staten stelden deze voor het presentiegeld voor raadsleden te bepalen op t4 per ver gadering B en W. vonden f2 voldoende waarmee de raad accoord ging. Ged Staten berichten, dat zij in be ginsel bereid zijn de vereeniging van gemeenten te bevorderen Hiervoor zal de burgemeester een conferentie beleg gen met zijn ambtgenooten uit Herpt, Oud-Heusden ca. Genderen en Hedik- huizen teneinde voor 1 Nov. aan de Ged. Staten rapport uit te brengen Ingekomen was een schrijven van de afdeeling van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, waarin gevraagd werd de beschikking over een lokaal der school voor Mulo, om daarin onder leiding van Mr. C. van Ommeren een cursus voor volwassenen te doen geven in Sociale Wetenschappen. Overeen komstig het praeadvies werd afwijzend beschikt, omdat overwegende bezwaren bestonden en elders denkelijk wel een localiteit kan worden gevonden b.v. in de Buitensociëteit. Het lid de Haan vroeg, of in dat geval de gemeente in eventueele huurkosten zon willen tege moetkomen, waarop de Voorz. antwoordt, dat dit is van later zorg en dat niet beschikt kan worden voor een subsidie aanvrage is ingekomen. Bij de rondvraag sprak het lid De Haan de wenschelijkheid uit van de instelling eener Schoolcommissie. De Voorzitter zei overweging toe door B. en W. om daarna in de volgende ver gadering zoo mogelijk het resultaat mede te deelen en met een voor voorstel te komen. Niets meer aan de orde zijnde nam de Voorzitter de gelegenheid waar, om het lid Van Andel, die wegens benoe ming in Leeuwarden de gemeente met terwoon gaat veriaten en denkelijk niet meer ter vergadering komt, te huldigen voor wat hij gedurende de vervulling van zijn mandaat meende te moeten en kunnen doen in 't belang der stad welke nulde dankbaar werd aanvaard. Zaterdag slaagde voor het examen Cand. gem. secretaris onze stadgenoot S. Hulst, die zijn opleiding ontving van Mr. C. van Ommeren, zoodat deze alle 3 zijn candidaten zag slagen. Zoo de Eerw. heer Toxopeus, predikant bij de Evang. Luth. gemeente te Zaandam zijn beroep aanneemt (ge combineerd 's Bosch en Heusden), krijgt die gemeente hier wederom een herder. Na 1899 was zij door omstandigheden daarvan verstoken. Uit den Bosschen Raad. Wij ontleenen 't volgende aan liet verslag in den Prov. Ct. van de vergade ring van den achtbaren raad onzer 'provin ciale hoofdstad: Voorzitter Wethouder J. Scheffers. Het lid Van Lith verkrijgt het woord tot het houden eener interpellatie over de te rugstelling in rang van twee hoofdagen ten van politie. De Voorzitter zegt, dat die kwestie hier niet thuis hoort, daar ze den Burgemees ter raakt als hoofd der politie. Het lid Van Lith: U ook. U komt er ook in voor! Het lid Van Maastrigt: Als een lid van den Raad van iets beticht wordt en hem iets in de schoenen wordt geschoven dat scheef is De Voorzitter: Bent u aan het woord? Het lid Van Lith leest zijn speech voor waarin gezegd wordt dat twee controleurs- hoofdagenten op unfaire wijze zijn terug gesteld. De burgemeester heeft daardoor getoond een pias te zijn De Voorzitter: Als u zich niet matigt, zal ik u het woord moeten ontnemen. Het lid Van Lith zegt, dat allen weten dat er een tekort is bij de politie. Waarom worden ze niet beter gesalarieerd? Nauwelijks was er een nieuw hoofd ge komen aan het bijna doodgebloede korps of eene reorganisatie werd onder handen genomen. Eenige gewone agenten werden bevorderd tot hoofdagent en hoofdagenten tot controleur-hoofdagent. Bij hun promo veering zei de burgejneester, dat zij dit te danken hadden aan hun onberispelijk ge drag. Maar nauwelijks is de nieuwe com missaris opgetreden of zij worden weer teruggesteld. Daar zijn toch geen capaci teiten voor noodig, dat kan een opperman ook. (Er ontstaat beweging onder <le raads leden. Er wordt gepraat en gelachen en daardoor wordt het lid Van Lith moeilijk verstaanbaar. We hooren echter zoo iets als dat die hoofdagenten rapport hadden moeten uitbrengen over iets wat ze niet gezien hadden. Maar als er wel gezien wordt wat er in Lohengrin gebeurt 1), be hoeft er geen rapport te worden uitge bracht, omdat er dokters en advocaten in zitten.) Nu het sensatiegeval dat spr. betreft. Wethouder Scheffers had er van ge hoord en belust op sensatie en gedreven door nieuwsgierigheid heeft hij een on derzoek gelast. Toen een leugenaar en bedrieger hij hem was geweest de wethouder zegt zich niet meer te kunnen herinneren wie het geweest is is hij nieuwsgierig ge worden en het politierapport gaan nazien ol dat ook iets vermeldde en toen dat niet het geval was, heeft hij en <le burgemees ter een nieuw onderzoek gelast en hebben heiden een modderig figuur geslagen Er moest een middel worden beraamd om hun figuur te redden en toen is de com missaris gehoord en spr. begrijpt dat deze een slachtoffer gezocht heeft. Een hoofd agent, die niets gezien heeft, had daarvan toch rapport moeten uitbrengen en is daarom teruggesteld tot agent le klasse. Als zij hij hun bevordering geweten had den, dat ze op zoo'n smerige wijze zouden behandeld worden, zouden ze er feestelijk voor bedankt hebben De Voorzitter zal niet antwoorden voor wat den burgemeester betreft, die zal de zaak behoorlijk onderzocht hebben. Toen de Burgemeester met, verlof was, kreeg spr. dagelijks het politierapport om er in zage van te nemen. Op een goeden mor gen krijgt hij bij zich, toen hij het enorm druk had, iemand, die mededeelde, dat er dien nacht in de Berewoudstraat burenge rucht was geweest, dat men bezig was ge weest een persoon naar de Dommel te brengen en half te verdrinken. 2). Spr. had gezegd, dat hij het wel in het politierap port zou lezen. Toen de bezoekers weg wa ren heeft hij het politierapport ingezien, maar niets gevonden. Aan den Commissa ris heeft hij daarop terloops gezegd, ge hoord te hebben, dat er in deBerenwoud- straat burengerucht was geweest en een man in het water was gegooid en dat het hem bevreemdde, daarvan niets in het rap port te vinden. De Oommsisaris zeide de zaak te zullen onderzoeken. Toen heeft spr. een politierapport gekregen, dat hij heeft gesteld in handen van het hoofd der politie, den burgemeester, die straft en be loont waar dat noodig is. Ziehier het ver loop der zaak voor zoover spr. betreft. Het lid Van Lith: Wat leidde u et—cmr, een rapport te vragen, toen er geen was? Acht u de prestatie van de politie dan zoo gering, dat u ze in zekere mate wantrouwt. Welk ander motief had u dan belustheid op sensatie en nieuwsgierigheid. Alleen omdat mij als lid van den raad zoo iets had kunnen overkomen. Het is het tpo- punt van brutaliteit. (Algemeen gelach). Wethouder Krijgsman: Het is 'n groote schande, dat raadsleden zich zóó verlagen. (Applaus bij de raadsleden en op de pu blieke tribune). Het lid Van Mastrigt: Men hoeft niet te applaudiseeren. Dat zal men niet doen als ik dingen vertel van wat men van de aris tocratie in „Moderne" te zien krijgt als ze daar bezzijn. Ik laat een collega niet beleedigen! De Voorzitter: U kunt in twijfel trekken wat u wilt. Ik voelde mij verplicht daar er geen rapport was, daarom te vragen. Ik wist niet, of er politie bij geweest was. Het lid Van Lith: Dat zullen ze u wel verteld hebben. De Voorzitter: Ik begrijp dat het onder zoek u niet aangenaam is geweest Het lid Van Lith: Niemand heeft met mijn persoonlijk leven iets te maken. Als ik een verordening overtreed, moet men maar proces-verhaal opmaken. Een voorstel van B. en W. om in begin sel te besluiten aan de sociëteit Casino voor den bouw en de inrichting van een concert-schouwburgzaal tot een maxi mum-bedrag van f 400.000 een jaarlijksche rente van 5 pet. te garandeeren, werd aan gehouden, nadat enkele sprekers serieuse plannen naar voren hadden gebracht, die aan katholieke zijde bestaan om 'n katho liek vereenigingsgebouw op te richten. Daardoor achten zij het risico te groot voor de gemeente. B. en W. verklaarden voldoende over die plannen te zijn ingelicht en ook van die zijde toezegging tot medewerking ont vangen te hebben. Zij hadden echter geen bezwaar tot aanhouding teneinde alsnog een nader onderzoek in te stellen. Bij die discussie werd van socialistische zijde zeer tegen het voorstel geopponeerd we gens de bepaling, dat de zalen van het ge- houw niet zullen beschikbaar zijn voor partijen, die de bestaande staatsorde wil len ondermijnen en waartoe volgens wet houder Krijgsman ook gerekend moet worden de sociaal-democratische partij, zoolang zij staat op het standpunt van de Arnhemsche motie. Het Stedelijk Muziekcorps wordt met 1 Januari ontbonden en den heer M. Ogier ontslag yerleend. 1). Dit doelt op een relletje, dat plaats had bij de ontruiming van de oude Lohen grin. Prov. Ct. 2) Dit verheffende tooneel heeft zich afgespeeld tusschen twee edelachtbare

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6