ITpjpT ZUIPER. HOEDEN en PETTEN Palmito 10 cent Ardorosa 10 cent. Protector 10 cent. Inca 10 cent. Rose d'or 12 cent. Indiana 18 cent. Sigarenmagazijn, H. KOLSTEREN-LAEAROE, Waalwijk Fa. GEBRS. BOEREN, Itestol Provinciaal Nieuws J. Hoendervangers Laatste Berichten. IS HET ALSOF UW RUGZALBREKEN? Electro-T echnisch-Bureau 's-fiERTOQENBOSCH, Boschveldweg 7. Doodzakèlylcvoor Kfnctertandari No. 83. Zaterdag 16 Oct. 43ejaarg. DERDE blad. Waalwijk, 15 Oct. 1920. Mot genoegen vernemen we dat onze dringende aanmaningen omtrent het deelnemen aan de verschillende avondcur sussen der rijksvakschool alhier in geslagen zijn. Er hebben zich niet minder dan 85 leerlingen aangemeld, waaronder een flink aantal uit Waalwijk. Ook voor deelname aan den korten cursus in calcullatie van zoolleer, die a.s. Donderdag begint en telkens van 9—12 uur wordt gegeven, is de inschrijving zeer belangrijk, waaronder tal van patroons. Niar wij vernemen, zal het wereld- bekecde circus W Hagenbeek hier Maandagavond met een extra-trein van niet minder dan 45 wagons airiveeren. Vfel de moeite waard om daar eens naar tc gaan zien, wijl bet lossen en vervoeren van de wagen9, waarbij vele olifanten hun krachten verleenen, een groote en ongewone bedrijvigheid te zien zullen geven. Er loopen hier geruchten als zou slechts eene afdeellng van het circus In onze gemeente worden opgeslaan. Dit nu ls, zooals wij uit de beste bron vernemen, absoluut niet het geval. De groote tent, die In Amsterdam, Rotter dam, den Haag enz. heeft gestaan, wordt birr opgebouwd en dezelfde uitvoeringen, die d&ar en in andere wereldsteden zoo'n succes hadden, zullen ook hier worden gegeven, met medewerking van alle personen, paarden, wilde dieren enz. Wat de uitvoeringen zelf betreft, deze zijn van dien aard dat Hagenbeek weken en weken in steden blijft staan en daar eiken avond stampvol ls. Wij woonden reeds vroeger eene uitvoering van dit wereldberoemd circus bij en kunnen verklaren, dat hetgeen daar te zien wordt gegeven, Ieders grootste belang stelling waardig is. Men went niet wat men 't meest zal bewonderen, de keurige Inrichting, de zeldzaamste collectie van de prachtigstewlldebee9ten, leeuwen tijgers, ijsberen of hunne schitterende dressuurvoort9 zijn er nog zoovee zeldzame attracties In deze reuzen-in richting, dat we werkelijk eenieder uit onze plaats en wijde omgeving dringend aanraden er heen te gaac, dat zoo Iets hier geboden wordt, zal hoogst zelden meer voorkomen. We vernemen nog dat een aantal geheel nieuw gedresserde beesten hier voor 'i eerst zuilen mede werken. Het zal du9 deze dagen hier wel zeker algemeen zijn »Ga je mee naar Hagenbeek!» Bij het gehouden mondelinge en schriftelijke examen van Stenografie Groote4 te Amsterdam, slaagde onder leiding van den heer J. H M. Grammé te Waalwijk de heer J. Smolders Station straat te Waalwijk. HEI' ADRES VOOR DEN TEGEN WOOR DIG EN TIJD ;oor 18384 TILBURG, Zomerstraat No. g Onderstaand schrijven is door de R. K. Werkliedenvereniging aan de Werkgeversverenigingen verzonden Met het oog op het in werking treden van de Atbeidswet 1919, op 24 October a.s., nemen ondergeteekenden beleefd de vrijheid Uwe vereniging te verzoeken bij het regelen en vaststellen van de werktijden, bet aanvangsuur des morgens niet vroeger te stellen dan 8 uur, opdat de werknemers, alvorens hun arbeid te beginnen, de gelegenheid zouden hebben de H. Mis bij te wonen. Hopende dat Uwe vereeniging zoovee mogelijk met ons verzoek zal rekening houden, teekenen Hoogachtend, Namens het Bestuur der R. K, Werklieden vereen P.S. Aan de werkgevers in andere bedrijven is een gelijkluidend schrijven verzonden. Mochten er heeren patroons zijn, die dit schrijven niet ontvangen hebben, dan zullen zij toch wel van bovenstaande goede nota willen nemen. Naar wij uit goede bron vernemen zal de opening der Witte Bioscope plaats hebben op Vrijdag 22 October a.s. Deze onderneming wordt gedreven door een Exploitatie van Bioscopen, welke reeds 2 groote zalen heeft, e?ne in Bergen- op-Zoom, n.l. het Luxor Theater, en eene in den Helder, Cinema Palace, en Is het te voorzien, dal door dezen nog meer bioscopen geopend zullen worden. Zoodoende zullen hier zeer waar schijnlijk steeds filmen worden vertoond welke in de groote plaatsen van ons land loopen en zal Waalwijk en de Langstraat overtuigd kunnen zijn, eene Bloscope bij te k>ijgen waar zij trotsch op mogen zijn. Op de voorstellingen zelve komen we tegelegenertijd nader terug. Zondag a.s. speelt de R. K. V. V. xelslor een competitiewedstrijd voor den R. K. Voetbalbond tegen Sursum Cordal, Tilburg, op het terrein alhier nabij de Galgenwiel. Daar Sursum Corda hlet voor Waalwijk een onbekende ls en het een sterke tegenstander is, staat er voor de R. K. voetballiefhebbers een mooie wedstrijd op 't programma. Aanvang 2 uur. Exelsior II speelt tegen Hercules II voor afd. Langstraat B. Zondag a.s speelt »Qulck I4 een competitie-wedstrijd tegen >Volt I4 uit Tilburg op het terrein alhier. Volt ls voor de Waalwijksche sporters geen onbekende. Met groote moeite wist Quick van deze vereeniging enkele weken geleden een kleine overwinning te behalen. Doch Quick heef! een flinke verandering ondergaan, die naar we hopen een verbetering zal zijn. Het XI- tal zal met de volgende opstelling spellen H. Meeth, J. v. Blade!, A. v. Draanen, j. Bëanlnk, L. Moonen, J. van Hllst. A. Hensen, J. v. Lier, A. Collaert, A. v. d. Heuvel, j. Moonen. Moge dit XI-tal. waarin enkele nieuwe krachten zijn opgenomen een over winning weten te behalen. Aanvang half drie. Quick II4 gaat naar Sprang een com petitie-wedstrijd spelen tegen >S. V. V.4 Zondag 1.1. speelde de R. K. V. V. •Excelsior4 een competitle-wedstiijc tegen >Brabantla I4 uit Waspik. Als ongeveer 2 uur scheidsrechter v. d. Brandt beginnen blaast zien wi Excelsior met een Invaller verschy'on terwijl Brabaotla volledig ls. Direct na afirap valt Excelsior fanatiek aan, doch de achterhoede van Brabantla is op haar po9t en geeft voorloopig niet thuis, integendeel zij zet haar eigen voorhoede aan 't werk, die dan ook prachtig samenspel vertoont. De achter hoede van Excelsior werkt schitterend Alle aanvallen werden afgeslagen. Vooral de wind doet veel afbreuk aan 't spel. Als er ongeveer een kwartier gespeeld is krijgt de rechtsbinnen van Excelsior den bal toegespeeld en door een onver wachts prachtig 9chot geeft geefi hij den keeper van Brabantia het nakijken. Excelsior leidt 10. Excelsior's voorhoede komt hierdoor In vorm, want haar doorbraken zijn urter9t gevaarlijk en geeft den keeper van Brabantia handen vol werk, waar door hij zijn keeperstalentcn kan tocnen. Nog dient vermelding dat eer schot door den rechtsbuiten, die door den keeper van Brabantia prachtig gehouden en verwerkt werd. Plotseling breekt de centervoor van Brabantia door en door een misverstand der achteihoede heeft hij gemakkelijk werk om den 9tand ge lijk te maken 11. Door dit succes aangemoedigd Is Brabantia in de meer derheid- Schot op 9chot wordt gelost, doch gaan hoog over of belanden in de handen van den keeper- Eindelijk zien zij hun weiken beloond, want door een onverwachts schot wordt het heilig dom van Excelsior doorboord 21. Nog eenige aanvallen van beide par tijen en het is rusten. Na rust speelt Brabantia met wind mee en denken we dat het voor Excelsior verloren ls, de spelers zij derken er anders over. Zij geven den moed niet op, het geheele Excelsior team werkt als leeuwen. Brabanta die direct na rust het spel geheel in handen had, heeft zoo goed als De rechtsbuiten van Excelsior, hij zwoegt, hij wil den gelijkmaker, welke dan ook uit een prachtigen voorzet van hem keihard Ingekogeld wordt. Dit Is het sein, aanval op aanval wordt ondernomen. En als de rechtsbuiten weer een prachtig voorzet maakt de linksbuiten er dank baar gebruik van door met een kalm berekend schot den stand op 32 te brengen. Nauwelijks ls afgetrapt of ze zitten weer voor doel van Brabantia en uit een gewirwar voor doel maakt de centervcor No. 4. Brabanta speelt ver loren spel. Alles zet op om den achter stand in te halen, doch alle moeite tevergeefs. Integendeel de rechtsbinnen krijgt nog gelegenheid door No. 5 en 6 te fabrlceeren. Nog enkele minuten welke voor belde paityen geen resultaat op leveren en als scheidsrechter v. d. Brandt intukken blaast heeft Excelsior met sprekende cijfers gewonnen. Excelsior II4 speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen >D. F .C.4 Diunen, welke eindigde met een gelijk spel 22. AANBEVOLEN MERKEN 18898 ELSHOUT. Door den raad dezer ge meente Is besloten aan de Tuiobouw- vereen. voor 1920 een subsidie toe te kennen van f 25. - Tot leden van het College van Zetters zijn met ingang van 1 Januari '21 in deze gemeente benoemd de heeren Th. v. Grevenbroek en C. v. d. Sanden. Voor den cursus van het herha- llngsondeiwijs te geven door de R. K. B<jz. jongensschool alhier, hebben zich 8 leerlingen aangemeld. De prijs van de melk ls alhier met 2 cent verhoogd en alzoo gebracht op 20 cent den liter. Het jaarlijksch onderzoek van de Landweerverlofgangers der lichtingen 1918 a en b en 1919 zal voor deze ge meente worden gehouden te Druoen, (Op. School) op 25 November 1920. Aan den cursus voor kennis van vee en paarden is voor het jaar 1920 een subsidie toegekend van f25. Het rooien der aardappelen is In vollen gang en naar we vernemen valt de opbrengst ten zeerste mee. Naar we uit goede bron vernemen is alhier een voetbalclub opgericht, die den schoonen naam zal dragen van Wilhelmlna». BESOIJEN. Gedurende het 3de kwar taal 1920 werden door de huurcommls- sie dezer gemeente behandeld 21 ver zoekschriften, waarvan 17 betrekking hadden op huurvethooglng, 3 op buur- opzegglng en 1 op schatting van huur. Het onderzoek van de verlofgangers der landweer zal voor deze gemeente plaats hebben te Waalwijk op 24 Nov. a.s. des nam. te 1 Va uur* Door B. en W. werd vergunning Ingevolge de woningwet verleend aan], v. d. Ven te Waspik tot het bouwen van een woonhuis met café en logement op het perc. sectie B. no. 434, Naar wij vernemen, zal aan het R.K. Melsjespatronaateen huishoudschool worden verbonden, waartoe eenige lo kalen der oude R.K. bewaarschool zullen worden verbouwd. Dezer dagen werd door een inge zetene dezer gemeente een portemonnaie met f570 verloren op den weg van Almkerk naar Dussen. Door iemand uit Raamsdonk werd dit bedrag gevonden en gedeponeerd bij den brigadeeom- mandant der Kon. Marechaussée te Raamsdonksveer, door wiecsbemiddeling het bedrag aan den eigenaar werd terug gegeven. De doortrekking van .het trottoir aan de zuidzijde der Groote Straat is reeds gevorderd tot aan de N. H. Kerk, zoodat binnen zeer korten tijd in deze dringende behoefte zal zijn voorzien. Bij Kon. Besluit van 30 Aug. 1920 no, 58, zijn goedgekeurd de statuten niets meer in te brengen, f van de vereeniging >De Besoijensche Burgerwacht4. SPRANG. A.s. Zondag v.m. 9 30 en n.m. 6 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. E. Hopma van Helmond. De landbouwers alhier hebben den melkprijs met Ingang van deze week verhoogd van 18 op 20 cent per liter. A.s. Woensdag houdt Ds. A. Mer- kelijn in de Geref. Kerk alhier een rede over >De Zendiogsarbeid te Magelang». Zondag speelt 8.V.V. I een com petitie-wedstrijd voor denB. V. B. tegen Quick II uit Waalwijk op het terrein alhier. CAPELLE. A.s. Zondag speelt Ex celsior II uit deze gemeente een com petitiewedstrijd tegen l.V.V.II uit Sprang op het terrein aan de W. v. Gendsvaart alhier. DRUNEN. Alhier is wederom evenals vorige jaren den apologetischen cursus geopend voor boeren welke gegeven wordt door den Eerw. Heer Kapelaan uit Baard wijk. Zondag j.l. speelde onze V. V. D. F. C. een vriendschappelijke wedstrijd tegen Exelsior II uit Waalwijk, einde 22. On ze mannen van 't 3e elftal speelden tegen „Wilhelmina I" uit Elsliout, einde 1—1. WASPIK. Aan W. Lubertle te Prlc- cenbage is opgedragen het aanbrengen van eleclrlsche llchtinstallatle's in de gemceotegebouwen alhier. Door het gemeentebestuur alhier is besloten het electiisch net ook door te leggen naar het z g. Stroodorp, zoo dat ook de bewoners van dat gedeelte der gemeente van het electrisch licht zullen kunnen proflteeren. Het besluit van B. en W. dezer gemeente om de verstrekking van goed koop regeerlngsmeel niet meer te doen plaats hebben, is ingetrokken, zoodat we nog eenigeo tijd goedkoop brood zullen kunnen eten. A.s. Zondag zal «Brabantia4 op haar terrein alhier een competitie wedstrijd spelen tegen >Concordia4 uit Tilburg. Maandag 18 Oct. a.s. wordt alhier wederom de najaarsmarkt gehouden van hoornvee en varkens. Vanwege de ge meente zullen acht premlëo, elk van f 2.50, worden verloot. RAAMSDONKSVEER. Evenals ver leden Zondag voor de mannen hoopt Zondag over 8 dagen, doch nu voor de vrouwen, de kortelijks opgerichte Too neelclub «Kunst na Arbeid» een uit voering te geven. Deze tooneelclub be staat uit leden van den R.K, Volksbond Naar men ons mededeelt zal zeer waarschijnlijk de school der Eerw. Fraters met drie lokalen vergroot worden, terwijl er sprake van is voor de Eerw. Zusters een nieuwe school te stichten. Dhr. de Graaf, die reeds vele jaren machinist was aan het stoomgemaal Keizeisveer, gaat de gemeente verlaten wegens lichamelijke ongesteldheid en kiest den Haag tot woonplaats. De heeren Ballast en van Dongen richten een cursus voor boekhouden en handelskennis op voor eenvoudige zaken menschsn. Reeds 8 deelnemers hebben zich aangemeld. In het nog onbewoonde huls van dhr. B. hebben al te gedienstigen, onge vraagd een bezoek gebracht, het een en ander wat van hun gading was, mede nemend. Voor de vacante betrekking van Wijkzuster bij het Gr. Kruis alhier hebben zich vier sollicitanten aangemeld. Blijk baar in die tak van dienst ook al geen overvloed van personeel. Het gelukte mede door den ijver onzer gemeentepolitie een der vermoede lijke daders van den diefstal bij den heer Strasser in handen te krijgen. De roeiboot die dienzelfden nacht gestolen was ls reeds terecht. BOXTEL. Voor het toelatingsexamen der R. K. Landbouwschool alhier slaag den de volgende leerlingen: A. J. Buys, Herpt, Th. A. M. Rutten, Uden, A. van Eeckeren, Helmond, H. J. van de Rijdt, XJden, E. Ypma en H. Post- ma, Santfirden, (Fr.), A. P. van der Vel den, Veghel, J. de Laat, Diessen, H. Welsch, 's-Bosch, II. Ardt, Beugen, A. Ydema .en H. Galema, Groenterp, G. J. Rovers en A. van Alphen, Tongelre, M. Schraven, Mill, A. van Kessel, Dinther, G. P. Kloosterman, Wijchen, A. Hettinga, Dongjum, Th. Gijsberts, Overaselt, P. Hendriks, Hernen, A. Geurts, Maashees, M. Bardoel, Sambeek, A. Verheijen, Rijke voort, A. van Schaijk, Berchem. Afgewezen 4 candidaten, teruggetrok ken 1. Men seint, ons Overleden is de oud-mlnl9ter van Oorlog H. P. Staal, la den ouderdom van 75 jaar. BATAVIA. Bij een uitbarsting van de Merapl zijn zes dooden, dertien ge wonden, zes vermisten. Bij het ter perse gaan van ons blad ontvangen wij een verslag van de verga dering der afd. Langstraat en omgeving van den Ned. Bond van Gem. ambtenaren. Tot onze spijt kunnen we dit niet meer opnemen. De heer Quaadvlieg zette uit een de verplichtingen der gemeenten voortvloeiende uit de keuringswet en 't stichten van slachtingsplaatsen, Centrale keuringsdiensten en -slachtplaatsen ge nieten uit tal van overwegingen de voor keur. Als centrum-gemeente had hij zich ge dacht Tilburg, Oosterhout, Waalwijk en flensden De gemeentebesturen zullen overwegen hij welke centrum-gemeente men zich zal insluiten, die dan nader een vergadering zal bijeenroepen voor verdere regeling. Het rapport Krijgsman werd besproken, kinderkeshigfonds en verschillende aan gelegenheden betreffende do volkstelling. Wegens het te laat inzenden van adver- tentlën en berichten moesten verschillende daarvan blijven liggen; wij konden daar door op 't laatste oogenblik ook aan ons blad niet dien omvang geven als ge- we-nscht zou zijn. RED. Advertentien Pijnen In dsn rug zijn dikwijls een voorteeken van ernstige ziekten. Zeer weinig mensclien, die aan hevige pijnen in den rug lijden, hegrijpen in wel ken gevaarlijken toestand zij verkeeren. Pijnen in den rug zijn meestal een voor teeken van een nierziekte, die tenslotte den dood tengevolge lieeft, indien de nie ren niet in hun sterken, gezonden toestand worden teruggebracht. De nieren treden in het lichaam als fil ters op en zetten onzuiver bloed om in zuiver en gezond bloed. Als de nieren niet behoorlijk werken, wordt men langzaam vergiftigd en dit is de oorzaak van de pijn. Loopt dit risico niet. Gaat onmiddellijk naar Uwen drogist en koopt een doos DE WITT's Nier- en Blaaspillen en binnen 24 uur-zal het bewijs geleverd zijn, dat deze pillen tot den wortel van de kwaal, n.l. de nieren en de blaas, zijn doorgedrongen. Om van een nierziekte te genezen, moet men heslist de oorzaak (het vergiftige uri nezuur) verwijderen. Een werkelijk af doend middel moet zoowel door de nieren als door de blaas worden opgenomen en niet, zooals bij de meeste nierpillen het geval is, door de ingewanden. Wanneer men de urine een troebelige, blauwachtige kleur ziet aannemen een eigenaardig heid, die het gebruik van De Witt's Nier en Blaaspillen van alle andere soorten on derscheidt dan staat het vast, dat zij hare heilzame werking op de juiste plaats, n.l. de Nieren en de Blaas hebben uitge oefend. Iedere lezer van deze courant, die aan pijn in den rug, rheumatiek, nier- en blaassteenen, spit in den rug, jicht of aan een andere blaas- of nierziekte lijdt, moet onmiddellijk dit beproefde middel eens probeeren. Bij iederen drogist zijn De Witt's Nier- en Blaaspillen tegen f 1.75 en f 2.75 per doos verkrijgbaar. Laatstge noemde doos is twee en een half maal zoo groot als de eerste en is dus veel voordee- liger. Maar men moet er vooral op letten, dat men de echte De. Witt's Nier- en Blaaspil len ontvangt, in doozen voorzien van blauw met goudgeel etiket en een speciaal blauw zegel op de kurk. Mocht men eenige moeilijkheden bij het verkrijgen van de echte De Witt's Nier en Blaaspillen ondervinden, zendt dan het geld aan E. C. DE WITT CO. Ltd. Den Haag, waarna U onmiddellijk een flacon wordt toegezonden. Prijs f 1.75 en f 2.75 per doos. Verkrijgbaar te Waalwijk in de Drogis terij de „Toko", hij A. J. Réthans, Groote straat 209. Levering van complete electrische installaties op elk gebied. Kosteloos Adviezen en Begrootingen. Telefoon Interc. No. 896. AC.B0KDOQT IS

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 9