binnenland! Nieuws uit Heusden. Gemengd Nieuws, De heer W. Ypelaar alhier, treedt af als kerkmeester wegens zijn vertrek naar elders. Het schiet niet hard op met de 24 werkmanswoningen; het materiaal laat ook op zich wachten. woordig iedere werkgever voor de werk nemers pensioenbijdrage moet betalen en in zooverre zou het billijk zijn dat ook de gemeente als werkgeefster zulks deed, althans spr. zou daarvoor wel zijn te vin den indien er voor deze gemeente niet iets anders naar voren drong en wel -dat de ambtenaren hier pas eene filnke sala- risverhooging -hebben gekregen. Met den heer Middelkoop is hij het dan ook geheel eens dat inwilliging van het verzoek wederom eene salarisverhooging, zij het in anderen vorm, zou beteekenen. Gaarne zou hij zien dat bij een nieuwe vaststelling van salarissen, deze adressen worden besproken. Nu is er bij de pas verleende verhooging er rekening mede gehouden dat van hun salaris 8 pet. af moet voor pensioensbijdrage. Voor uniformiteit is alles te zeggen maar voor heden aoht hij het tijdstip daarvoor nog niet gekomen. Do heer Middelkoop vraagt hoeveel het de gemeente jaarlijks zou kosten indien op de verzoekschriften wordt ingegaan waarop door den Voorzitter wordt geant woord dat dit ongeveer f 500 zou bedra gen. De heer Middelkoop zou er, wanneer beheer van het Gem. Electr. Bedrijf aan de P. N. E. M. wordt overgedragen, voor het groote secretarie-personeer beslist er tegen zijn want de onlangs verleende sa larisverhooging was er op gebaseerd dat op de secrtarie de werkzaamheden zon den vermeerderen. Spr. zou daarom wil len voorstellen die adressen aan te hou den totdat betreffende het G. E. B. defi nitief is besloten. De heer Sneep meent dat daardoor ambtenaren worden getroffen die buiten deze kwestie staan. De heer Middelkoop merkt op dat dit absoluut niet het geval behoeft te zijn, aangezien later de bepaling met terug werkende kracht kan worden genomen. Sneep. We zouden b.v. voor die ambte naren die minder dan f 1600 verdienen, de pensioensbijdrage kunnen betalen. De Voorzitter vreest dat Ged. Staten daartegen bezwaar zullen maken. •Michael. Wij kunnen nu wel uitmaken of we in principe voor betaling zijn of niet. De heer Middelkoop acht dit bezwaar lijk, vooral met het oog op het G. E. B. en stelt voor de adressen aan te houden. Dit voorstel wordt door den heer Kerst ge steund. Het voorstel in omvraag gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Middelkoop, Sneep, Verhoeven en Kerst; tegen de heeren Michael en de Roon. 8. Vaststelling aantal electrische lan taarns voor de straatverlichting. De voorzitter zegt den heeren 'n lijstje te hebben laten thuisbezorgen waar op staat aangegeven waar Burg. en Wetli. voorstellen een lantaarn te plaatsen. Bo vendien kan hij de Raad nog mededeelen dat de gemeenteraad van Vrijhoeve-Ca- pelle in een gehouden, vergadering beslo ten heeft 8 lantaarns aan het Labbegat voor haar rekening te nemen en voor de lantaarn staande bij het bruggetje zal ze voor drie vierde in de kosten bijdragen.- De heer Middelkoop meent dat de Dijk naar Waspik een beetje stiefmoederlijk is bedeeld. Hij zou daar enkele lichtpun ten meer geplaatst willen zien omdat het behalve een druk begane weg, ook een dicht bebouwde is. De heer de Roon kan zich volkomen met den heer Middelkoop vereenigen. De Voorzitter zegt dat men moet be denken dat het kosten zijn die jaarlijks terug komen. Is er eenmaal een licht- punt aangebracht, dan gaat het niet meer om deze later weg te nemen. De heer De Roon wil zulks gaarne er kennen maar wijst er op dat niet uit het oog mag worden verloren dat de men- schen daar goed belasting opbrengen en nu 's avonds dikwijls niet eens in hun woning weten te komen. De heer Middelkoop dringt aan daar zeker 2 of 3 lichtpunten bij te brengen. De heer Verhoeven wijst er op dat dit alles betaald moet worden. Indien eenigs- sinds mogelijk er mee volstaan kan wor den zou hij het doen. Een heele drukke verlichting vindt spr. wel mooi doch niet direct beslist noodzakelijk.. De heer Middelkoop vraagt wat men met Electriciteit zou opschieten indien er nog geen gebruik van wordt gemaakt. Spr. wijst er bovendien op dat men geen mannetjes voor de bediening noodig heeft. De heer De Roon is er voor de verlich ting goed aan te brengen. Doet men dat niet, dan kan men alles wel achterwege laten wijl'men er dan toch zoo goed als niets aan heeft. Da Voorzitter acht verlichting ook noo dig maar wil opmerken dat men geen ver gelijking met een stad moet gaan maken want hier is de weg lang niet zoo druk begaanbaar als daar. Dat alles zijn facto ren waar men rekening mede moet hou den. Do heer iMddelkoop wil ook rekening met alle mogelijke factoren houden en geeft daarom in overweging niet daar lantaarns te plaatsen waar het onbebouwd is. Da hear Miehael geeft in óverweging bij het -huisje ten halve, waar het een ge- vaarlijka bocht is, er nog een bij te plaat sen. De heer Middelkoop vraagt om bij de school nog 1 lichtpunt te brengen en een' bij de sluis, 't liefst op de sluis en deze zoo te maken dat ten allen tijde daar, zon der dat de andere lantaarns aangaan, licht kan worden ontstoken. Bij stormweer en hoog water is zulks zeer gewenscht. De heer Verhoeven acht bijplaatsing van lichtpunten tusschen de Steeg en het bruggetje noodzakelijk, wijl het daar steeds zeer druk is. De heer De Roon geeft in overweging bij het station ook nog een lichtpunt aan te brengen. De heer Verhoeven is het daar geheel mede eens wijl het daar zeer gevaarlijk is en het meermalen is voorgekomen dat menschen te water zijn geloopen. De Voorzitter zegt toe met alle uitge sproken wenschen rekening te zullen houden. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van boomen, staan de voor het schoolhuis in de Kom. De heer Middelkoop vraagt \yaarom B. en W. daartoe willen overgaan. De Voorzitter zegt dat het nu een goe de tijd daarvoor is aangezien de boomen veel opbrengen. Ook is het noodig voor het schoolhuis en voor de personen die er in wonen. De heer Middelkoop geeft toe dat de takken wat laag hangen, maar deze kun nen worden gesnoeid en dan kan de zon en wel door en geeft het voor huis en be woners niets. Bovendien is er in deze ge meente zoo goed als geen natuurschoon en wat nog het ergste is, is dat, als men de boomen gaat rooien men een groote onkosten krijgt aan de beschoeiing. Die kosten zullen heel wat hooger zijn dan de opbrengst van de boomen De heer Miehael acht het 't best dat dit deel van de haven wordt gedempt. Bij rondvraag over liet voorstel staken de stemmen. Voor stemden de heeren Sneep en Miehael; legen de heeren Mid delkoop en de Roon. De heeren Kerst en Verhoeven bleven buiten stemming. 5. Alsvoor tot het doen van af- en over schrijvingen op posten der begrooting dienst 1920. Conform het voorstel wordt besloten. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. vangen, te rekenen van 1 Juli 1920 af, een toelage van f 1 per week voor elk kind beneden den leeftijd van 18 jaar d. de loonen van gehuwde rijkswerk- deden (uitsluitend mannen) zullen, te rekenen van 1 October 1920 af, ongeacht eventueele kindertoelage, niet minder bedragen dan f30.60 per week In stand plaatsen der 1ste klasse, van f 29.70 per week in standplaatsen der 2de klasse eo van f 28 35 per week in standplaatsen der 3de klasse g. voor de militairen en ondetwijters ELSHOUT. In deze Gemeente zal voor volwassenen een apologetische cursus worden gegeven door den WelEenv. heer Nuyens, Kapelaan te Baardwijk. Naar wij vernemen zal een vaandel worden vervaardigd, dat gedurende de Meimaand voor de processiën zal wor den gebezigd. Er bestaan bij het bestuur der Vei- lingsvereeniging „De Langstraat" plan nen om een geheel nieuwe loods met kan toor te bouwen, dat naar de eischen des tijds .zal worden ingericht, dat ten gevol- zullen maatregelen van soortgelijke strek- ge der drukte zeer goed van pas komt. te De brief van den minister van financiën aan den voorzitter van de Tweede Kamer, houdende mededeellng van de door het Kabinet getroffen voor zieningen ter tegemoetkoming aan de moeilijkheden, welke het rijkspersoneel f-n meer in het hijzonder gezinnen met kinderen onder de bestaande omstan digheden ondervinden, luidt lo zijn ge heel als volgt Ik heb de eer U Hoogedelgestrenge verzoeken wel ter kennis van de weede Kamer der Staten-Generaal te willen brengen, dat het Kabinet, ter egemoetkoming aan de moeilijkheden, welke het Rijkspersoneel en meer in het bijzonder gezinnen met kinderen onder de bestaande omstandigheden ondervin den, besloot de volgende voorzieningen te treffen a de schalen 2 en 3 van het Bezol digingsbesluit Burgerlijke Rijksambte naren 1920 (Staatsblad No. 37) worden In maximum verhoogd met f 100, in gaande 1 Januari 1920 b. de korting van 7 pCt, voor wedu wen- en weezenpensioen komt, van 1 Januari 1920 af te vervallen c. de kindertoelage wordt, te rekenen van 1 Juli 1920, voor elk kind beneden den leeftijd van achttien jaren toegekend, dus reeds te beginnen met het eerste kind. Deze toelage wordt genoten on geacht het bedrag der wedde, zoodat de bestaande grers van f 5000 komt re vervallen. De toelage bedraagt voor elk kind als vorenbedoeld 2'/a pC*. van het bruto-salarls met inbegrip van vaste toelagen, met een minimum van f 50 en een maximum van f200 per kind. Als maatstaf worden gefcomen de wedde en het aantal kinderen op 1 januari 1920; d. de salarissen van gehuwde man nelijke ambtenareo zullen, te rekenen van 1 October 1920, ongeacht eventueele kindertoelage, niet minder bedragen dan f 1600 in standplaatsen der le klasse, f1540 In standplaatsen der 2de klasse en f 1480 In standplaatsen der 3de klasse c. de maatregelen sub c en d zullen king worden genomen. In het vertrouwen, dat de Staten- Generaal zich met deze voorzieningen zullen kunnen vereenigen, is de regecriug voornemens de coodlge maatregelen te Tengevolge der zware vrachten wordt de Provinciale weg v. Elshout naar flens den gedeeltelijk vernieuwd Door de heeren Verhoeven en enke le andere deelnemers werden op hun reffen, dat de betalingen, welke uit de landgoed alhier, met 5 geweren geschoten hierboven omschreven voorzieningec 10 hazen en 27 fazanten, voortvloeien, zeer spoedig zullen kunneri Tot bestuursleden van de pas opge- geschleden. I richle vereeniging het „Wit-Gele-Kruis" Suppletoir e begrootingen tot beschik- I zijn gekozen de heeren F. A. J. van baar stellen van de noodige bedragen I Liempt, Voorzitter en den WelEerw. Hr. worden met den mcesten spoed in ge- Kapelaan Secretaris. eedheid gebracht en zullen, zoodrr* mogelijk, bij de Tweede Kamer worden ingediend. Statistiek der Huwelijken, Geboorten en Sterfte. In Augustus bedroeg het aantal sterfge vallen in het Rijk 5417 tegen 5194 in Au gustus 1919. Zuid-Holland wijst het hoogste cijfer aan met 1140, onze provincie komt als no. 8 met 785 sterfgevallen, Drenthe laatst met 134. Berekend per 1000 inwoners was 't sterf tecijfer 't hoogst in onze provincie, n.l. 12.60, 't laagst in Zuid-Holland en Drenthe n.l. 7.91. Voor overleden kinderen beneden het jaar bedroeg het cijfer per 1000 levend aangegeven 'kinderen voor liet geheele Rijk 72.18 tegen 55.04 in Augustus 1919. Het hoogste cijfer toont Limburg aan met 142.43, ons gewest volgt met 139.68. Fries land staat het laagst met 29.86. Deze cij fers bewijzen hoeveel er op het gebied van zuigelingen verzorging nog in onze zuide lijke provincies te doen valt. Het aantal levenloos aangegevenen be droeg door liet geheele Rijk 560 tegen 465 in Augustus 1919; 't hoogste cijfer ver toont Zuid-Holland met 137, 't laagste Friesland, Zeeland en Drenthe met 18. 't Aantal levenloos aangegevenen per 1000 geborenen was voor 't geheele Rijk 33.90 tegen 38.08 in 1919. 't Hoogste cijfer ver toont Utrecht met 45.63, 't laagste Fries land niet 21.48. Onze provincie komt als no. 8 met 32.13. Het aantal geboorten bedroeg voor het het geheele Rijk 15991; waarvan 316 on- wetig, tegen 11.746 en 229 in Aug. 1919. Het hoogste aantal geboorten wijst Zuid- Holand aan n.l. 3796, 't laagste Zeeland met 537. Per 1000 inw. was 't geboorte cijfer echter 't hoogst in Drenthe (33.95), daarop volgt Noord-Brabant met 31.89 en Limburg met 30.92, 't laagste Noord-Hol- laud (23.98), terwijl voor het geheele rijk het cijfer 27.37 is, tegen 20.38 in 1919. Drenthe kan voor* meer geboorte dan sterfte op 1000 inwoners wijzen op 't cijfer 26.04, onze provincie volgt met 19.30 en Noord-Holland sluit met 15.69. 't Aantal huwelijken bedroeg in 't gehee le rijk 5413, vorig jaar 5245, waarvan 576 in onze provincie of 9.24 per 1000 inwo ners, terwijl Zuid-Holland bovenaan staat met 10.68 en Friesland sluit met 611. De Burgerwacht onlangs in deze ge-, meente opgericht telt vijftien leden. Als voorbereidende maatregel voor de a.s. volkstelling zijn in deze gemeente de huizen van nummers voorzien. Als bijzonderheid kan worden ge meld, dat door den landbouwer St. van den 2en bloei een flink kwantum frambo zen zijn geplukt, Met liet hakken der grienden is men hier wederom druk bezig; zoo men zegt is het hout bestemd voor de drooglegging der Zuiderzee en dientengevolge worden hooge prijzen besteed. Naar we vernemen is de melk, zoo als 16 Oct. gemeld werd niet gebracht op 20 ct., doch op 22 cent per liter, welke prijs voor de burgerij zeer hoog is. Naar we vernamen zal de cursus voor herhalings-onderwijs, die door de Bijz. R. K. Jongensschool alhier zou wor den gegeven, wegens te weinig leerlingen niet doorgaan. C A P E L L E Zondag jl. speelde Excelsior II uit deze gemeente haar eer sten competitiewedstrijd voor de derde klasse van den B. V/ B. tegen S. V. V. II uit Sprang. Uitslag 91 in het voordeel van eerstgenoemde vereeniging. Stand hij rust 3—1. Men deelt ons mede dat het 's-Gra- emoersche muziekgezelschap op Maan dag 1 November e.k. een uitvoering zal geven in de zaal van den heer A. Ver sluis alhier. De bouw van het electrische net in leze gemeente wordt thans door de firma Myiissen Hink aangepakt, zoodat we bin nen afzienbaren tijd van de zegeningen van liet electrisch licht kurnien" profitee- ren. De woningbouw in de Nieuwstraat nadert hare voltooiing. Op 1 November a.s. kunnen reeds een achttal woningen worden betrokken. Ds. W. J. IColkert heeft thans een of ficieel beroep ontvangen als predikant naar de Ned. Herv. Gemeente te Oude- onge. Het havenverkeer in onze gemeente neemt met den dag toe. Sinds onheuglijke tijden is het niet zoo druk geweest. Een en ander is het gevolg van de enorme sui kerbietenteelt, waarop de landbouwers zich den laatsten tijd toeleggen. De voorzitter zegt toe te zullen nagaan waar nog 't best op den Waspikschen dijk lantaarn* kunnen bijgeplaatst worden. ook gelden voot de tijdelijke ambtenaren.het Centraal Bureau der K. S. A. Deze zullen bovendien over het tijdvak van I Januari 1920-1 Juli 1920 alsnog kindertoelage ontvangen, overeenkomstig de voor dat tijdvak geldende regeling f. op de werklieden in 's Rijks dienst, wier bezoldiging géregeld is in de loon regeling van de Rijkswerkliedeo, zullen de onder b, c en d genoemde maat regelen van toepassing zijn Met het oog op de toekenning van weekloon zullen echter de onder c en d bedoelde bedragen eenigszins gewijzigd moeten worden en als volgt luiden c. de gehuwden rijkiwerklleden ont- WASPIK. Aan den laadwal van de baven alhier is veel aanvoer van saiker- De >Tilb. Courant» verneemt, dat I bleten- Te weinig scheepsrulmte belet door de N.V. Philips Gloeilampenfabriek een sPoedtee verzending, binnenkort een nieuwe papierfabriek zal Verschi'lende landbouwers ge worden opgericht met een kapitaal van bfu'ken alhier een stoomdorschmachlne. 1 mlllioen. Gebrek aan arbeidskrachten schijnt hiervan de oorza-k te zijn. Daarbij is Nader Informeerende naar het bericht, I me° °°JC VC'' v'u8£er ge'oed. dat door de N.V. Philips Gloeilampen- Met ,he* zaa,cn va^ wintergraan fabriek binnenkort een nieuwe papier- ™en bezig. De rogge komt hier fabriek zou worden opgericht met een ea ar a' 20ed voor den dag kapitaal van 1 mlllioen gulden, kan de I Zondag overleed alhier den heer >'s Hert. Crt.» mededeelen, dat het niet I Jac. de Bont, in den ouderdom van 72 lo de bedoeling ligt eene papierfabriek I JareD- De oveiledene was bestuurslid op te richten, maar een papierhandel va& *al van Kath. vereeniglngeo, lid van voor eigen drukkerij- en verpakkings- het R. K. Kerkbestuur en Voorzitter doeleinden der Philip's-fabrleken eo I der Vereenigicg Sr. Vintius a Paulo. zuster-ondernemlBgeo. De onderneming - Zondag speelde onze voetbalclub zal den naam dragen van Nederlandsche >BrabaDtia I* een competitie-wedstrijd Papier Company (Nepaco). tegen >Concordia« uit Tilburg. Na een De Stand, meldde gisteravood, dat I geaonlmcerden wedstrijd won »Con- de toestand van dr. Kuyper langzaam I cordia< met 4—0. achteruitgaande is, daar teekenen van I >Brabantia 2* speelde daarna een hartzwakte zich voordoen. match« tegen >R.W.B. 3* van Besoijen Naar bet Nederi. Correspondentie- en won met bureau in Den Haag vanochtend be- I Op de Maandag alhier gehouden richtte, luidt het jongste bericht omtreDt I najaarsmarkt werden aangevoerd 68 dr. Kuyper, dat de ernstige toestand I stuks vee en zes manden varkens. De nog geen neiging tot verbetering toont. handel was slap, terwijl de prijzen zeer hoog waren. De kramers waren wederom in groote getale opgekomen en maakten zooals allijd goede zaken. De uitgeloofde premlën vielen op de nummers 9, 25, 35, 47, 54, 55, 63 en 66. Op 16 October 1905 had le Leiden de plechtige opening en inwijding plaats van Drie lustra zijn sindsdien verstreken. Ontzaglijk veel arbeid is in die vijftien jaar verricht: tot heil van onze katholieke bevolking, maar tot zegen ook voor geheel ons vaderland. Het Centraal Bureau heeft zijn derde lustrum niet feestelijk herdacht, doch het meende dezen dag niet te-mogen laten voorbijgaan zonder eraan herinnerd te hebben, dat het den voortdurenden steun noodig heeft van alle Katholieken; steun bij zijne actie, maar steun ook in zijne finantiën, zonder welke geen krachtige actie mogelijk is. RAAMSDONDSVEER. De Eerw. Heer Bodedstaff, ongeveer een vijftal jaren kapelaan op 't Veer, waar hij de algemeene achting verwierf, gaat onze gemeente verlaten, wegens overplaatsing naar Oss. Onder lelding'van Mej. M. v. Aalst» onderwijzeres aan de R K. Meisjesschool zal een naaikraos werkzaam zijn in het belang van de Missie. Naar men oas mededeelt Is het sulkergt halte der bleten bevredlgead. Gemiddeld kan meu op 17 rekenen. Het gewicht echter valt niet mee. De ovetplaatslng van den Kantoor bediende le klasse, d.hr. D. Kommer?, naar Amsterdam is Ingetrokken, terwijl ou d. hr, P. Weverliog overgeplaatst wordt. BAARDWIJK. Zoudag j.l, speelde onze R. K. Voetbalvereen. >Jullana> baar tweecie competitie-wedstrijd en wel tegen H. V, V. te Haarsteeg, welke wedstrijd eindigde met 3—1 voor Juliana. H.V.V. was bijna den gcheelen wedstrijd ge sloten. Juliana combineerde prachtig, maar door rien harden wind schoten ocze jongens verscheidene malen largs den paal. H.V.V. levetde woest spel eu den scheidsrechter is nu en dan wel iets ontgaap. Door deze overwinning zal Juliaoa waarschijnlijk lo klasse B. ge plaatst worden. SPRANG. J 1. Zondag speelde onze voetbaLereeo. S, V. V, I haar tweede competitie-wedstrijd voor den B, V. B. tegen Quick II uit Waalwijk. De wed strijd eindigde met 4—1 in het voordeel van S.V.V. VRIJH.-CAPELLE. Met groote vol- doenlog kunnen we mededeelen dat onze dorpsgenoot, de heer J. de Roon is geslaagd voor het vakexamen bij den Postdienst te 's Hage, en wenschen èa geslaagde èn famiiie van harte geluk met deze mooie promotie. Wederom bad er een botsing plaats tusschen een auto en een kar met kunst mest geladen op den Loonschen Dijk, hoek Berkdijk. Doordat de auto weinig gaDg had, liep het ongeluk boven wonder goed af. Toch ware het te wenscheo dat aldaar een waarschuwingsbord werd ge plaatst. HAAR8TEEG-HEDIKHUIZEN. Op de vergadering der tn.-gerwichs var. 9 dezer le besloten tot het maken van een schit!- ie-rein voor scherp nabij de Spaaractie brug alhier, jl. Zaterdag is hiermee etn b gia gemaakt, Alie leden der borger wacht heb- oen er aan meegeholpen door gratis de uoodige hand- en spandiensten te verrich ten. Het is eeu voor dit doel uitstekend geschikt terrein. Een woord van lof mag hier niet onthouden worden aan onzen bu?- g meester eu or.zea commandant den heer Couwenberg en verder aan alle leden die alweer op zoo ichiiterende wyze getoond hebben hoeveel zij voor onze burgerwacht over hebben. Zt'.erdag a.s. wordt alhier een 10- daagscha missie geopend, welke gegeren wordt door paters C«pucynfto. LOONOPZAND. Met 1 Nov. a s. zar de nieuwe dokter zijn practijk alhier beginnen en voorloopig zijn intrek in de pastorie nemen. op Heusden, 20 Oct. 1920. Maandagavond bracht de Heus- deusche Harmonie een serenade ten huize van den heer A. de Jong-Verhagen haar beschermheer, wiens zoontje dien dag jarig was. Na afloop begaf men zich eo passant naar de woning van het echtpaar A. Toethuijzea-v. d. Aa, dat dien dag zijn zilveren bruiloft vierde. Zeker verdient deze laatste attentie niet de minste waardeering. Zondagavond had io het hotel »'t Wapen van Amsterdam* een telt- patische scéance plaats, die zoo* zeer voldeed, dat na afloop vele bezoekers hun entreé terugeischten. De 30-jarlge A. B. te Moordrecht heeft ia den nacht van Zaterdag op Zondag zijn vrouw gewurgd. Tijdens af wezigheid van de vrouw heeft de man zich misdragen en de vrouw had daar over haar man aangevallen' Te Schoonloo (Dr.) is Zondag een kind van den landbouwer H. door de stoomtram overreden en gedood. Te Winschoten is na verhoor door de justitie in voorloopige hechtenis ge steld J. R penningmeester van de afd. Stadskanaal van den Ned. Landarbeiders- bond, beschuldigd van verduistering van ruim f977 ten nadeele van dien bond. Uit een perceel In de Marnlxstraat te Amsterdam Is Zondag een brandkast gestolen, Inhoudende f 1400 aan effecten een geldkistje met f400 en twee spaar bankboekjes. Drie Amerlkaansche matrozen, die gisternacht omstreeks 1 uur den Zeedijk te Amsterdam in rep en roer hadden gebracht, zijn door de politie gearresteerd. Bij bun overbrenging naar het bureau Warmoesstraat gelukte het een van de matrozen zich los terukken en zich door gebruikmaking van zijnrevolver, waarmee hi] in het wilde om zich heen vuurde, ruim baan te verschaffen en te vluchten, Niemand werd getroffen.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2