14 Jaar aan Hheumatische Koortsen geleden. Electro-T echnisch-Bureau Fa. QEBRS. BOEREN, publiek finaal vefkoopeni Burgerwoonhuis. J, J, Nienws nit Heusden. iNSgZONDO STUKKE» Gemengd Nieuws. Notaris Jansen 's-HERTOGENBOSCH, Boschveldweg 7. Notaris Jansen verkoopen Bericht van Inzet. Notaris Van Ham Notaris Van Ham Notaris Van Ham NIEUWS ÜÏT~KAATSHEUVEL verkoopen Dubiiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen. des onheüs en door bet kordaat optreden der brandweer bleef de brand tot de bakkerij beperkt. Het dak i9 eenigszins door de vlammen vernield. Oorzaak onbekend. De landbouwer J. Bax had het genoegen in zijn tuin een raangelwcrte te rooien, die plm. 14 pond woog. De Provinciale weg Elshout— Heusden is thans geheel vernieuwd Voor hot drukke verkeer zeker een be langrijke verbetering. VLIJMEN. Aan de gemeente Vlijmrti zijn bi] Kon. Besluit ingevolge de Woning wet 5 tegen een rente van 5 pG. be dragen van f 15.700 en f 171.100 ver leend. Heusden, 29 Oct. 1920. Met ingang van 29 October is de Maréchaussée W Koster van deze bri gade gedetacheerd te Nispen (Roosen daal). Behalve dat de hengelvisscherij een aardige sport is, is ze voor velen ook zeer winstgevend. Zoo hoorden we van meerderen dat ze deze week op een middag 10. 12, ja zelfs 16 pond voorn bemachtigden. De heer D. ving o.m. een maankarper van 4 pondeen hier hoogst zeldzaam voorkomende visch. OUD-HEUSDEN. De heer Spreogcrs met genoodlgden wisten in het door eerstgenoemde gepachte water cl'ca 260 pond visch te bemachtigen, waar onder snoeken van ongeveer 13 pond. Donderdagmiddag had alhier de verkooplng plaats van het grlendhout en de stlkbanden der Godshuizen ge legen onder Oud-Heusden. Er werd be steed voor pulk 4-jarlg grlendhout f 500 per H.A. De stlkbanden werden verkoch' voor 44 ct. per bos met een omtrek van 70 c.M. Kaatsheuvel, 29 Oc'. 1920. Hot Zuid Nederlandsch Tooneel zal Dinsdag 7 November met „liet Kruistee- ken" in Euphonia komen, inplaats van op Zondag 17 October. Naar wij uit goede bron vernemen bestaat bij meerdere fabrikanten het plan om gedurende eenige dagen per week de bedrijven stop te zetten, zulks om de voortdurende slapte in de industrie. De bouwvakken vergaderen Vrijdag avond om andermaal dp uurloonen te ver- hoogen. Woensdag zijn de kegelbanen van Amoenitas geopend voor de leden van de club. 't Is er zeer gezellig en amicaal toe gegaan. Met veel ambitie en brio heeft de club zich op de kegclsport geworpen. We verwachten dat voor het plaatselijk con cours een gelijke belangstelling zal heer- schen als onder de leden werd waargeno men voor deze feestelijke opening. In verschillende huisgezinnen heersclit op het oogenblik de kinderziekte door den naam dikoor of bof aangeduid. Vooral in de klassen der scholen v. d. Eerw. Zusters zijn vele kinderen lijdende. De Zeer Eerw. heer dominé der Ned. Herv. Gem. aan den Loonschendijk heeft het beroep aangenomen naar de Herv. Ge meente te Emmen, binnen. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. M. de R. Als Correspondent van het Spaa*foods voor Bodemcultuur neem ik beleefd de viijheld door middel van uw veelgelezen blad de aandacht van het geldbeleggend publiek te vragen voor onze instelling en dan wil ik vooral wijzen op de aan trekkelijkheid der z.g. contributlebewijzrn of «aandeeltjes» in bedragen van f250 en f25. Dank den snellen bloei der Stichting is hierop reeds in het eerste boekjaar 6 pCt. dividend uitgekeerd geworden Volgens mededeeling No. 4 van hei Bestuur bedroeg de winst over het eerste halfjaar 1920 ongeveer 1 '/3 naai zooveel als in het geheele vorig jaar en stelt dao ook het Bestuur over 1920 een hoogere winstuitkeering in uitzicht. Daarenboven, en dit is van veel belang voor den kooper, zijn de stukjes tijdelijk nog h 100 pCt. verkrijgbaar doch zullen weldra boven pari noteeren wegens de hooge Innerlijke waarde der zaak. Immers op 30 Juni j.l was de dekking der schulden reeds 115,35 pCt., een feit, waardoor het Spaarfonds aan de spits staat der Nederlandsche Spaat banken. Zij die dus deze 9tukjes koopen vinden daarin een zeer solide en vooideeligc geldbelegging. Betreffende andere wijzen van beleg ging leze men de advertentie in dit blad, terwijl belanghebbenden de laatste vol ledige mededeellagen No. 4, alsook het mooie eerste Jaarverslag bij ondergetee- kende kunnen bekomen. Met beleefden dank voor de plaatsing. Hoogachtend, C. BREKELMANS, Correspondent Spaarfonds voor Bodemcultuur» Bcsoijen. Aan onee Roomsche voetbaljongens. Hiermee mija jaailijk^che oproeping. FHoke jooge mannen van Zeeland, West- Brabant en Dordrecht. Waalwijk, Til burg, weer kom ik U uitnoodlgen tot onze jaariijksche retraite's. Deze worden gehouden 1922 November2629 November. De prijs is 6 gulden. Beide telkens van Vrijdagavond tot Maandag middag. Deokt aan bet bestaan van den retraite- penning In iedere parochie. Spreekt dus met uwe geestelijkheid. Uwe retraite's der vorige jaren waren schitterend geslaagd, èn door het over groot aantal deelnemers, èa door uw voorbeeldig gedrag, èa door de goede uitwerking dezer geestelijke afzonderlijk. Omdat we vast overtuigd waren, dat uw algemeene sympathie één retraite te overvol zou maken, daarom werden er twee vastgesteld. Komt dus, wakkere, roomsche maonen en knapen, komt dus in grooter getal, in nog betere stemming dan in de vorige j treo. De dagen in Seppe zijn aangenaam, vliegen voorbij, en 't is voot U zoo goed <-n zoo gemakkelijk. De goede paters wachten U vol ongeduld en liefde. Gt) kunt U aanmelden bij mij of bij de Paiers. Persoonlijk kom Ik uw retraites bezoeken. Mag ik de weleerw. adviseurs en de geestelijkheid dringend verzoeken hun oomisbaren steun en aansporing te ver- leeoen tot dit heerlijke doei l Het is zeer goed mogelijk, dat de deel neming zoo groot zal zijn (alles wijst er op, voortdurend ben ik met vragen dienaangaande overstelpt) -dat een derde aanvullingsretraite inoet worden ingelast. Bedenkt duswie het eerst komt, die het eerst maalt. Begrepen En avant dus! We wachten uw aanmel dingen graag en gauw. Welke club brengt het grootste aantal deelnemers Dit worde de edelste wedstrijd van het heele seizoen. Bij tijdige aanvrage bij uw competitie leider worden uwe bondswedstrijden uit gesteld. De algemeene adviseur Kapelaan BINCK, Breda. Roomsche Gymnastiek en Athletiek Bond „St. Jozef" West-Brabant. Zondag a.s. 31 October, nam. 3 uur, in de „Beurs van Breda", ingaug St. anstraat, buitengewone algemeene ver gadering. Agenda 1. Opening; 2. Notulen; 3. Verslag bondsfeestbenoeming eereleden 4. Bespreken bondstoestand 5. Bespreking aansluiten bij de R. K. Standsorganisatie 6. Nieuwe aansluitingen7. Verslag voorlumerscursus8. Vaststelling examen-program en datum van den nieuwen voorturners-leiders-cursus 3e graad 9. Bespreking federatie 10. Raad van het bisschoppelijk college van advies voor de Federatie der Bonden van lichamelijke opvoeding van het Neder- andsche katholieke volk; 11. Mogelijk heid oprichting Noord-Brabant in een bond; 12. Herziening huishoudelijk reglement; 13. Toespraak alg. adviseur; 4. Rondvraag; 15. Sluiting. Een zeer gewichtige vergadering dus. Alle besturen onzer clubs zijn hierdoor in hun geheel uitgenoodigd om bij deze vergadering tegenwoordig te zijn. Ook zijn hierdoor uitgenoodigd de besturen der patronaatsgymnastiek-, gymnastiek clubs en der p-cursussen, alsmede de eslaagde voorturners en de jongelui die zich voor den nieuwen voorturners- eiders-cursus willen aanmelden. Moge de algemeene deelneming onze jroote zaal te klein doen zijneen linke, levendige actie zal eruit volgen. Op dus roomsche gymnastiek- en athletiekvrienden, allen naar deze ver gadering. M. HE1JNEMANS, Algem. Bondssecretaris, Tramsingel 102a, Breda. Nabij de werf Gu9to, te Schiedam, waar bij werkzaam was, is glsterochiei-d de 22-jarlge J. v. B., uit Rotterdam, met zija rijwiel ouder een vrach:auto geraakt, lij werd naar het ziekenhuis veivoeid, waar de dood weidia in rad. Maandagavond Is ingebroken in de juwelierszaak van deo heer Rondt, in de Passage te 's-G*avenhage. De In brekers hebben zich door uitsnijding van een ruit, die uUzag op het BulteDho toegaDg verschaft tot den winkel en zij lebben alle gouden voorwerpen en steenen van waarde meegenomen. .De eigenaar was niet thuis en de dochter de9 huizes was tien minuien over tienen nog even met den hond uitgegaan. Toen het dienstmeisje elf uur thuis kwam. vond zij den geheelen winkel overhoop. Te Hengelo (Gelderland) stierf Donderdag plotseling de 70-jarlge heer R., die, nadat bij dien avond bij familie op bezoek was geweest, zich vóór hei naar bed gaan nog even is een stoel aan tafel had gezet. Zijn oudste dochter verwijderde zich even en vond bij haa» terugkomst tn de huiskamer haar vader reeds stervende. Dit bad op haar zenuw gestel zoodahlgen Invloed, dat zij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Haar toestand werd echter met den dag erger en Maandag, enkele uren nadat men haar vader grafwaarts had gedragen, stierf ook zij. Eergisteren had op de lijn Berlijn Potsdam in de buurt van het station Zcblendorf Mltte, een ernstig spoorweg ongeluk plaats. Twee treinen liepen op elkaar. Van een der treinen werden 2 wagons totaal versplinterd. Drie personen werden gedood en een groot aantal reizigers werd gewond. Te Los-Angelus, in Califoroië, is een zekere Joseph Giliam, meer bekend als blauwbaard Watson, gearresteerd, die bekend heeft minstens 21 vrouwen gehad te hebben, van wie hij er in 20 maanden tijds negen vermoordde. In 10 maanden tijds was hij met 8 vrouwen getrouwd en had ze alle 8 weer gedood ook. Een aantal bekwame detecMeven hielden Giliam gerulmec tijd in het oog maar ze konden niet genoeg definitieve feiten vinden, die tegen hem getuigden totdat Giliam hua de plaats aanwees, waar hij zijn laatste slachtoffer had be graven, nadat hem was toegezegd, dat hij niet met doodstraf doch met levens lange gevangenisstraf zou worden ge straft, wanneer hij bekende. Door veel belovende huwelijksadvertenties had hi) zijn slachtoffers tot een huwelijk bewo gen. Zijn laatste vrouw kreeg verdeoking omdat Giliam altijd met een geheimzin nige zwarte tasch reisde en nam een detectieve in den arm, die den vrouwen moordenaar begon na te gaan met het bovengenoemde resultaat. Ia het huis aan den Amersfoortschen weg te Apeldoorn, dat des zomers be woond wordt door dr. J. M. C. Mouton te ,'s-Hage. is in den nacht vaa Maandag op Dinsdag inbraak gepleegd. De dieven hebben zich door het inslaan van een ruit toegang verschaft, en het geheele huis doorzocht, dat thans niet bewoond wordt. Da dieven hebben alleen teu kis je met zilveren en Christoffel voorwerpen medegenomen. De Apeidoornsche recherche heeft bij een inval in een perceel aan de Alexan- drinelaan thans drie verdachten gearres teerd nl.den 27-jarigen H. A. B den 19-jarlgen E. v. K. en den 22-jarigin H O. H. D., allen te Apeldooro. Bij de huiszoeking werd het kistje met de vermiste zilveren voorwerpen gevonden. De gearresteerden blijven echter ont kennen. Vier weken geleden is in dezelfde lila ook ingebroken. Toen zija eeoigc dekens ontvreemd. Bij een auto ongeluk dat Dinsdag- ■wond onge-eer 5 uur op den Amste- darnsche straatweg tusschen Haarlemen Halfweg plaats vond, is de heer J. van den Berg uit Haarlem, broeder van den directeur van het Amsterdamscbe S'ation gedood. De auto, die in de richting Haar lem reed, moest wijkeu voor een honde- kar en reed in de Amsteraamsche Vaart De eigenaar en bestuurder, De heer J. Beijoes uit Haarlem kwam in het water erecht en werd niet ernstig gewond. Een derde inzittende, de heer J. P. van Kampen uit Rijswijk, kwam er eveneens met lichte veiwondlngen af. De veron gelukte en de heer Van Kampen moeten btj het zien aankomen van het ongeluk uit de auto zijn gesprongen, waarbij de heer v. d. B. zoo ongelukkig terecht, kwam, dat hij tijdens het vervoer naar het gasthuis (e Haarlem, aan de gevolgen overleed. Vreeselijke dood van een schippers vrouw! Toen Dinsdagmorgen schipper M. Westerwijn uit Amsterdam met zijn schip „Johanna Geertruida" getrokken door een sleepboot voorbij de Ga'stelsche Beetwortelsuikerfabriek zou varen, moest men daar een pulpschip passeeren, dat in lading lag. De vrouw, die vreesde, dat de schepen met elkaar in botsing zouden ko men, zou daarom een kurkenzak of stoot- blok tusschen de schepen laten zakken. Echter kwam zij daarbij te struikelen met het jammerlijk gevolg, dat de arme vrouw over boord sloeg en tusschen beide sche pen bekneld geraakte. De schipper, op het ijselijk gegil van zijn vrouw toeschietende, greep haar bij de armen om haar uit haar neteligen toe sand te verlossen, doch kon daarin niet slagen, doordat 't schip nog in gang was. Hij moest alzoo machteloos toezien, dat zijn vrouw tusschen de beide vaartuigen werd plat gedrukt, zoodat haar door de beknelling van het hoofd de ocgen uit puilden en men de ribben kon hooren kra ken. Toen men het arme slaohioffer be vrijd had beeft zij nog sleohts enkele mi nuten geleefd. Gisteren werd een paardenkoopman van Nieuwleusen, die zich naar de paar denmarkt te Zwolle begaf, onderweg door een trap van een paard gedood. Bij het aan de markt komen van den nieuwen oogst wordt een belangrijke da ling van den rijstprijs verwacht. Met in gang van 1 November is uitvoer toege staan van rijst en rijstproducten. De kolenovereenkomst, welke een einde moet maken aan de Engelsche mijn werkersstaking, zal aan de beslissing der- arbeiders worden voorgelegd. cl verte n ti en 4 maal in het ziekenhuis geweest. Thans genezen. „Gedurende 14 jaar heb ik aan Rlieu- matische Koortsen en Rkeumatiek gele den. Ik ben 4 maal in een ziekenhuis ge weest en had daar particuliere medische hulp, zonder eohter eenige blijvende ver lichting te voelen", zegt de heer A. Car penter, 39 Lambeth Walk, Londen, S. E. „Na gedurende 6 weken DE WITT's Nier- en Blaaspillen te hebben gebruikt, was ik weder in staat te werken. Ik hoop, dat andere personen, die aan dezelfde kwaal lijden, ook eens tot een proef met deze wonderdadige pillen zullen overgaan. Ik beschouw mijn geval als zeer merk waardig". Dit is slechts één van de vele duizende gevallen, waarbij met DE WITT's Nier en Blaaspillen een absolute genezing ver kregen is. Om van een nierziekte te genezen, moet men beslist de oorzaak (het vergiftigs urinezuur) verwijderen. Een werkelijk af doend middel moét zoowel door de nieren als door de blaas worden opgenomen en niet, zooals bij de meeste nierpillen 't ge val is, door de ingewanden. Wanneer men de urine een troebele, blauwachtige klem ziet aannemen, een eigenaardigheid, die het gebruik van DE WITT's Nier- en Blaaspillen van alle andere soorten onder scheidt dan staat het vast, dat zij hare heilzame werking op de juiste plaats, n.l de nieren- en de blaas hebben uitgeoefend. Zij zuiveren het bloed. Iedere lezer van deze courant, die aan pijn in den rug, rheumatiek, nier- en blaassteenen, spit in den rug, jicht of aan een andere blaas- en nierziekte lijdt, moot het onmiddellijk eens met dit beproefde middel probeeren. Bij iederen drogist zijn DE WITT's Nier- en Blaaspillen tegen f 1.75 en f 2.75 per doos verkrijgbaar. Laatstgenoemde doos is 2 en een half maal zoo groot als de eerste en is dus veel voordeeliger. Mocht men eenige moeilijkheden bij het verkrijgen van de echte De Witt's Nier en Blaaspillen ondervinden, zendt dan het geld aan E. C. DE WITT CO. Ltd. Den Haag, waarna U onmiddellijk een flacon wordt toegezonden. Prijs f 1.75 en f 2.75 per doos. Verkrijgbaar te Waalwijk in de Drogis terij de „Toko", bij A. J. Réthans, Groote straat 209. De Heer en Mevrouw JOBAN HOrFMANS-VAN HESTEREN Veren hierbij kennii van de gebooite hnnner Dochter Franciaoa Johanna Maria. Waalwijk29 Oct. 1920. zei te Waalwyk, voor den Heer A. C. BRAN8 te Besoyen. Huis waarin twee woningen met Schaar, Erf en Tuin te Besomen, ge merkt A 181 en 182 Sectie D no». 1007 en 1008 samen 5.24 aren. Te veilen in 2 perceelen od iu massa. 18463 Aanvaarding by de betaling 4 Jan. 1921, De inzet en toeslag geschieden te Besojjen op DINSDAGEN 9 en 28 NOVEMBER 1920 des avocd» 7 aar reep, in het Café Kool en van der Meijs. Levering van complete electrische installaties op elk gebied. Kosteloos Adviezen en Begrootingen. nl te Warlwy'k, 1. Ten verzoeke en fen hoize van Mtj. de Wed. van Belkom te Br. •oijen op DONDERDAG 4 NO VEMBER a.s. des ».m. 1 nar. Inboedel waaronder Kabinet, Stec- leD, Tafel, Kenkengene', Weegschaal, Brandhout, enz. Voorts 2000 K.G. MangelworteleD. 11462 Te zien 1 nar voor den verkoop, 2. Ten stetfhaize van den heer Chr, de Gre* ff te Beisoyea op MAAN DAG 8 NOVEMBER t.s. n.m. 1 nar. Den geheelen inbofdel wazronder Mahoniehouten Kast, dito Stoelen, Tafels, staande Spiege), Klok, Schil der yen, Stikmachine, Persijzers enz. Te zien des mergens ran 10 tot 12 nar. En VERHUREN namens de R.K, Kerk te Waspik VRIJDAG 5 NO VEMBER 1920 in het Ca!é de 8:er Waspik, des v.ra. 11 nar roor den tijd van 4jtreo: 10 perceelen bouwland Wsspik. onder De Onroerende Goederen geveild 'en verzoeke van den heer WILHe. BREKELMANS zijn ingezet en «erhoogd als volgt Koop 1. Hooiland te Waalwijk f 8500,—. Koop 2. ,B~uwland te Bwrdwyk f 1550,— en koop 3 Hooiland te Beaoyea f 4000, De toeslag heeft pUats Vrijdag 12 Nov. a.s. om 11 nar ia het hö el Verwiel te Waalwyk. NOTARIS JANSEN. te Kaatsheuvel, zal ten verzoeke en woonhnize ran den heer JACOBUS VERHIEL, aan de Peperstraat aldaar Vrijdag J Nov. 1920, voorm. 10 nar, contant afbraak als planken, ribben, balken, kozijnen, hardsleenen dorpels, muur- ea vloertegels, ond ijzer, ankers, vensters enz. Kykdag daags te voren van 104 uq', 18*59 te Kaatahearel, zal ten verzoek» en woonhnize van de kindereu A COOLS te Loon-op- Z»nd Maandag 8 Nov. 1920v.m. 10 aar h contant Netten inboedel waaronder2 mahoniehouten linnenkaste", 1 dito secretaire, 6 dito stoelen. 8 diverse toelen, karpet, 2 laderafels, speel- t feitje met fiche'doozen, klein kastje, 2 vulkachels, 10 diverse beelden ouder stolp, pendale met coupes, glas- en aardewerk, hanglamp, klok, enz. enz. 18460 Te bezichtigen 1 nar vóór dec aanvang der verkooping. te Kaatsheuvel, sal vosr den Heer J. VAN ROOIJ, 9 Nov. 1920avonds 7 nar bij deu Heer A. SNOEREN aldaar Huii c.a, in goeden st at, te Kaatsheuvel, groot 8,93 lien, inge zet op f 2500.en Nienw huis in 2 woningen aldaar, met tuiD, groot pi.®. 3 aren, in gezet op slechts f 2400.^—18461 DE NOTARIS Telefoon Interc. No. 896. te Almkerk, zal op Zaterdagen 13 en 20 No vember 1920telZeus des »*onds 6 uar, by lozet en toewijsing, iu hst ha el van den Heer HeesseP, in het Dorp, te Dassen, Voor den heer Adr. v. d. Piuym H».~ Een net en sterk gebouwd bor- gerwoonhaii, op den besten stand «an het Dorp, Dutsen, bevattende: vooi- en achterkamers, kelder, keu kei', bovenkamers, met lain, kadas ter Sectie H, no, 1242, groot ruim 2 aten 10 centiaren. Te aaa va 11 den 1 Msart 1921. Koopsom te betalen voor IOJad. 1921. Ir lichtingen geelt da Notaris. te

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 10