de Qrtrfiff, Verbunt, Brekelmans, Soham- bergen en van den Broek; tegen de hee- ren Roggeveen en Timmermans. De heer Klijberg bleef buiten stemming 8. Aanbieding der gemeenterekening over 1919 en de begrooting voor 1921 en benoeming van commissiëü. Voorzitter. Naar aanleiding van eene be merking, een vorig jaar gedaan, wil ik de heeren eerst afvragen of ze nu één of twee commissiën willen benoemen. Roggeveen. De begrooting wordt nu wel aangeboden, maar is ze er. Voorzitter. Daar ligt ze. De heer Timmermans geeft in overwe ging twee oommissies te benoemen een voor de begrooting en een voor het on derzoek der rekening. Voor een commis sie zijn, als het goed wordt gedaan, veel te veel avonden mede gemoeid. Roggeveen. Het aantal leden van den raad is wat gering. Voorzitter. Daarom zou ik willen vra gen of men de Commissies uit 2 of drie leden zal laten bestaan. Wordt besloten voor onderzoek van de rekening een Commissie van twee leden te benoemen en voor de begrooting een van drie. Na heel wat stemmingen worden be noemd voor de rekening de heeren Rog geveen en Verbunt; voor de begrooting de heeren Verwiel, van Riel en de Graaff. 9. Voorstel tot het aangaan eener on- derhandsche tijdelijke kasgeldleening van f 250.000. De Voorzitter wijst er op dat op 't oogenblik veel kapitaal noodig is. Alleen op de gasfabriek is een voorraad aan steenkolen van f 40.000. Ook voor een groot bedrag aan meel is in voorraad en voor woningbouw is niet minder kapitaal noodig. Om nu een beter overzicht te krijgen is de leening noodig, terwijl' telkens slechts naar behoefte zal worden opgeno men. De heer Roggeveen geeft in overweging de vervolging van den Hoofd. Omslag tij dig in te stellen, vooral nu men daarmede toch reeds zoover ten achter is. Verder stelt hij voor het kantoor van den gemeente-ontvanger voortaan open te stellen zoo dat de arbeiders gelegenheid hebben om tusschen schafttijd hun belas tingpenningen te betalen. Nu is het kan toor tot 12 uur geopend en tusschen de schafttijden gesloten. Hij zou gaarne zien dat het tot 1 uur open blijft. Schambergen. Ik zou het tot half 2 open houden. Timmermans. Dan zit hij van 9 tot half 2 uur. Dan zou hij langer dan 4 uur achter een werken en dat mag niet meer. De heer Roggeveen merkt op dat tot 1 uur lang genoeg is en 'n ambtenaar ook belangen heeft. De heer Klijberg stelt voor het kantoor tot 1 uur geopend te houden waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. De heer Timmermans geeft in overwe ging de geldleening zoo spoedig mogelijk af te lossen aangezien het jaarlijks f 7000 kost. De heer Roggeveen wijst er op dat in de laatste vergadering, nu 3 en een halve maand geleden, gezegd is, dat voor den Hoofd. Omslag formulieren zouden wor den uitgereikt, doch dat dit nog niet is gedaan. De Voorzitter merkt op dat dit expres selij k niet is gedaan om verwarring te voorkomen. Vervolgens informeert de heer Rogge veen nog hoe het staat met het abattoir voor de vleeschkeuring. Spr. zegt gehoord te hebben dat de gemeente Loonopzand zich reeds heeft verstaan met de gemeen ten Capelle, Sprang en Vrijh. Capelle. Na de hierover onlangs gehouden lezing is hij van meening geweest dat het Dag. Be stuur zich onmiddellijk in verbinding zou hebben gesteld met de omliggende ge meenten. Spreker geeft in overweging zulks alsnog spoedig te doen. De Voorzitter merkt op dat in de ver- gadering van Burg. en Weth. hierover reeds meermalen is gesproken. Door den heer Inspecteur, die de lezing heeft ge houden, ls gezegd dat Waalwijk door de Regeering ls aangewezen als centrums plaats en alleen die plaatsen komen in aanmerking voor Rijkssubsidie in deze aangelegenheid. Andere gemeentebestu ren kunnen evengoed een abattoir bou wen, doch moeten dit dan doen zonder dien steun. Verder merkt de Voorzitter nog op dat door den inspecteur toezegging is gedaan teekeningen te zenden van een abattoir doch dat tot heden nog niets is ontvan gen. V. De heer Klijberg zegt dat op de verga dering besloten ls eene afwaohteode hou ding aan te nemen. De heer öohambergeen zegt dat door den heer Timmermans zoo juist de opmer king ia gemaakt (lat de gemeente-ontvan ger niet meer dan vlei- achtereenvolgende uren mag werken. Het ls hem echter be kend dat op de gasfabriek er arbeldu'3 zijn die nog 56 uur werken en dat is toch zeker In strijd met de wet. Voorzitter. Mij is daar niets van bekend, mijnheer Verbunt. Verbunt Mij ook niet. Schambergen. Nu, ik weet zeker dat ze hog 66 uur werken. Klijberg. U moet in aanmerking nemen dat in «00*9 bedrijf plet alles holder den bolder kan gaan. Ik heb wel gehoord dat het in het voornemen ligt alles spoedig in orde te brengen. Schambergen. Die wet is toch niet in een dag klaar gespeeld. De directeur had daarom van te voren maatregelen moeten nemen. De heer Klijberg wijst op de groote moeilijkheid om op de gasfabriek alles goed te regelen. Nu komt het soms voor «lat de stokers Vrijdags vrij moeten zijn on dan Zondags ook weer, wat tengevolge heeft dat men direct niet maar kan doen wat men wil. Het gaat niet gemakkelijk om in alle bedrijven zich direct naar de wettelijke voorschriften te regelen en er zal dan ook aan deze wet nog heel wat gesohaafd moeten worden eer ze aan de practijk zal passen. Spreker zou het dan ook beter vinden dat de raad niet met dergelijke futuliteiten werd lastig gevallen, maar alleen zich kan bezig houden met de werkelijke belangen van de gemeente. Verbunt. Ik zou nog dit willeu zeggen. Hebben die menschen daar zelf niet om gevraagd. Voorzitter. Alles wordt in het werk ge steld om den normalen tijd te krijgen. Hierna gaat de raad over in geheim, co mité ter behandeling van reclames Hoofd. Omslag. DRUNEN. (Vervolg). Bergmans. Om alle scheeve voorstellin gen te voorkomen, heb ik ook gezegd een voorstander te zijn van de harmonie, maar nis ik me afvraag wat het nuttigst is een harmonie of een handelscursus, dan zeg ik dat onderwijs voor een harmonie gaat. Ik wil nog opmerken dat de leerlingen ook betalen maar dat aan onderwijs en boeken heel wat geld weg gaat. Goed verstaan, ik zeg niet dat het aan de harmonie niet goed besteed is, maar ten koste daarvan mag men aan het on derwijs niet knibbelen. Van de Wiel. Met de vakschool is U gekomen en toen zei u nog wel dat u het nooi deed wijl ge wist hoe 't met de ge- meente-finantiën staat en nu komt u weer om f 325 voor den handelscursus. Het moet de menschen zelf iets waard zijn zoo'n cursus te kunnen volgen en is er dan eens een enkele die niet kan betalen, dat dan de gemeente daarvoor maar be taald. Bergmans. De cursus behoort niet meer aan ons maar aan het Hoofdbestuur. De inspecteur van het onderwijs wenscht zulks, dus wat dat betreft staan wij er ge-: heel buiten. Ik kom echter op voor de be langrijkheid van het ouderwijs omdat ik overtuigd ben van het groote nut van der gelijke currsussen en daarom zou ik iets meer er voor willen geven als door Burg. en Weth. nu voorgesteld. -- De Voorzitter merkt op dat de cursus toch reeds wordt gegeven. Bergmans. Ik hoop dat die beter gesubsi dieerd zal worden. Dat door het Hoofdbe stuur van De Hanze aangedrongen wordt op hoogere subsidie, komt doordat de in specteur meer lesuren per week wenscht. Vroeger waren dat 4 uren per week en nu is dat zes geworden. Bovendien wordt zomers nu ook doorgegaan met het les ge ven, dat wil zeggen, dat dan zoo nu en dan de lessen worden gerepeteerd. Van Halder. Mijne meening in deze is «lat extra onderwijs zelf moet worden be taald. Bergmans. Dat u uwe meening zegt, reem ik u volstrekt niet kwalijk, maar nog nooit is voorgekomen dat een derge- 1 ijken cursus zich zelf moest betalen. Ik zou het jammer vinden als deze moet ten gronde gaan. Enfin, ik heb gedaan wat ik kan. Ik denk er geen oogenblik aan dat ver keerde bedoelingen voorzitten maar ik dring er nogmaals op aan om f100 te ge ven, dan zal ik nog eens traohten het les geld verhoogt te krijgen, het zoo hoog mogelijk op te voeren. Van Halder. Er is zeer veel voor dat ze bet zelf betalen, dan voelen ze er voor en waardeeren het meer. Bergmans. Het hoofdbestuur heeft het lesgeld reeds gebracht op f 10 wat niet weinig is en op dat bedrag is de begroo- ting gebaseerd met inbegrip dan van de gevraagde subsidie. Van de Wiel. Er zijn er genoeg die er dat bedrag voor over hebben en meer ook. Elshout f22.50 is zoo belachelijk weinig dat we beter doen dan maar niets te geven. Van Halder. Denk ook aan vuur en licht. Elshout, 't Is toch zoo stiefmoederlijk mogelijk. Van Speijk. Andere jaren hebben ze .iooit meer gevraagd. Bergmans. Gaat maar na wat men wil, maar niets zal kunnen slagen zonder ubsidle. Dat ls met soortgelijke zaken al- lijd zoo geweest ook. Elshout. Ik zeg maar zoo 't ls, f 826 is overdreven maar f 22.50 is weer zoo dun mogelijk. Voorzitter. Ik zal het voorstel van B. en W. maar In omvraag brengen want er is nu genoeg over gediscussieerd. Voor het voorstel stemden de heeren: Van de Wiel, van Spijk, van Halder en Muskens; tegen de heeren Elshout, van Son en Bergmans. Adres van de Handelsschool te Waal wijk, houdende het verzoek om eene sub sidie van -f 260. Burg. en Weth. stellen voor f 100 te ver- leenen. Bergmans. In verband hiermede kan ik de heeren mededeelen, dat de vakschool nog wel degelijk in de termen valt om van de gemeente subsidie te krijgen. Daar kan men wel rekening mede houden. Van Son. Dat is een vorige vergadering al aangenomen. Voorzitter. Neen, we* in een vorige ver gadering is besloten trof de subsidie voor 1920 en dit wordt gevraagd voor 1921. Van Son. Dan zijn ze zeker bang dat ze het een volgend jaar niet zullen krij gen. Ik zou het maar eens een jaar uit stellen. Voorzitter. Het is nu juist tijd om voor het volgend jaar subsidie te vragen. Een vorig jaar hadden ze dat verzuimd van daar dat ze daarom pas in het najaar zijn gekomen. Van Son. Dan is het een ander geval. Elshout. Honderd gulden aan die school geven en aan den cursus hier maar f 22.50 Als we aan het knijpen gaan moeten we overal knijpen. Eerst moeten we voor de inwoners, voor de eigen zaken, zorg dra gen en dan pas voor eene dergelijke in richting. De school kan nuttig, misschien veel nuttiger dan de cursus zijn, maar f 100 daar aan geven en aan den cursus 1" 22.50 is belachelijk. Op den cursus hier gaan 30 leerlingen en op de school le Waalwijk misschien 4 of 5 Bergmans, 't Spijt me er nogmaals op 't moeten terugkornejL Ik ben het geheel met den heer Elshout eeii3 Ik verklaar eerst uitdrukkelijk, dal ik voor de in standhouding der Handelsschool te Waal wijk ben, maar ik krijg zoo den Indruk, al4hans dat komt ra* zoo voor, dat een ze ker deel van de bevolking wordt gene geerd en werkelijk, 't zou me spijten te raceten tegenstemmen voor deze subsidie, maar in dit gevu kan Ik n!et anders want lui nu eigen inwoners, eigen instellingen zoo ten achter !e stelbn. dat kan ik niet. Men krijgt weer van die scheeve verhou dingen. Uit alles moet ik de conclusie trekken dat onze middenstanders hier genegeerd worden. Ik zal het nu maar zeggen, straks heb ik het willen verzwijgen omdat ik dacht: kom laat me dat maar laten rusten, maar nu men weer zoo voor den dag komt, wil ik het toch even mededeelen. Toen de Voorzitter van het Hoofdbestuur van De Hanze U een bezoek heeft gebracht, hebt u zich tegenover hem uitgelaten, dat ge van die middenstanders altijd last had en •steeds veel tegenwerking hebt ondervon den. Ik zeg, ik heb het straks willen ver zwijgen, maar nu moet men het gaan ge- looven. Ik heb toen gevraagd aan den Voorzitter van het Hoofdbestuur of er niet bij gezegd is waaruit die tegenwer king dan wel mag bestaan, want dat Ik mij niets bewust ben. Dat ik niet steeds met de voorstellen van Burg. en Weth. mee ga, mag toch niet uitgelegd worden als te zijn tegenwerking. Voorzitter. Dat die mijnheer niet vol daan was over zijn bezoek omdat hij niet gedaan heeft weten te krijgen wat hij verzocht, kan ik begrijpen. Ik heb hem wel 10 keer gezegd dat ik er mijn woord niet op geef dat ik het adres zou steunen. Dat doe ik nooit. Ik zeg nooit op eens ja of neen, omdat ik vrij wil blijven. Dat heb ik gezegd, maar me ongunstig uitgelaten, over wie ook, heb ik niet, ab soluut niet. Bergmans. Het zal weltusschen u tweeën hebben plaats gehad, dat gesprek en dan is er jammer genoeg weer niet veel van te zeggen. Mij heeft hij het zoo over gebracht en het komt me een zeer geloof waardig persoon voor. Ik heb hem dan ook direct gezegd niet te kunnen begrij pen waar we ons aan hebben schuldig ge maakt. Voorzitter. U weet wel dat ik, als Ik Iets heb, het niet onder stoelen of banken steek, dan zeg Ik het maar op den man af en heb daar geen derden voor noodig, daar kent u me nu wel voor. Bergmans. Dat is in u te prijzen. Voorzitter. Ik geloof dat de raad daar wel van overtuigd is, dat ik, wanneer er iets gezegd moet worden, ik dat tegen den man in kwestie doe en niet tegen een an der. Ik durf hier gerust te zeggen dat ik den middenstand nooit tegengewerkt heb. Als ik meende iets te moeten zeggen heb ik dat gedaan en ik zou niet weten waar om ik dat niet zou moeten. Maar ik vraag hier, wie 'heeft de vakschool en handels- cursus destijds met hand en tand verde digd. Ik heb dat niet achterom gedaan maar als officieel persoon. Bergmans. Ik heb het in het midden ge bracht omdat hij mij een zeer geloofwaar dig persoon toeschijnt. Voorzitter. En ik zeg dat het niet zoo is, anders zou ik met twee monden spreken. Bergmans. Ik heb het gezegde ook eerst maar in de wind willen gooien, ook al zei hij dat het zoo was en vooral omdat ik mij van geen kwaad bewust ben. Ik wil er hier gaarne bijvoegen dat hij zich in geen slechten zin over U heeft uitgelaten. Voorzitter. Ja dat zijn van die praatjes ik weet zelf niet goed wat daarvan te zeg gen. De man zal niet tevreden zijn ge weest, omdat ik maar geen ja en amen heb gezegd en dat ben ik niet van plan te doen ook, al komen er nog zooveel heeren over iets praten. Wat ik later zal doen, als ik ouder wordt, weet Ik niet, maar nu blijf ik nog vrij en gsef mijn woord in zulke ge sprekken nooit. Bergmans. Hij heeft me alleen maar gezegd dat u zich ongunstig over de mid denstand uitliet. Voorzitter. Dat is niet zoo en dat moet u weten en weet het ook dat ik niets ver zwijg als ik meen dat er moet worden ge.- sproken. Bergmans. Dat is mij ook het liefst, zoo maar er voor uitkomen. Voorzitter. Als ik zie er iets niet goed is, dan zeg ik dat, echter niet tegen der den. Bergmans. Dat is het beste maar ook. Van Son. Elshout en Bergmans kwa men op voor hier de zaken. Hoeveel zijn er van hier die naar Waalwijk school gaan. s- i iL Voorzitter. Precies weet ik dat niet te zeggen, ik meen van vijf. Van Son. En dan f 100 geven, dat is«niet in mijn geest, dan zou ik 't liever anders om doen. Voorzitter. Dus u zou die subsidie van f 100 aan den cursus van hier willen ge ven. Van Son. Zeker niet meer geven aan Waalwijk dan aan ons zelf, want denke lijk kunnen diegenen die naar Waalwijk gaan zeker zoo goed alles zelf betalen dan diegenen die hier den cursus volgen. Voorzitter. Burg. en Weth. zijn van het id^e uitgegaan dat de raad ook thans nu z«:al een paar jaar achtereen f 100 subsi- di# heeft verleend, weer dat bedrag wilde veirleenen. Van de Wiel Ik zou die subsidie wel willen geven want zooals in een vorige vergadering door Bergmans naar voren is gebracht, bestaan er in Noordbrabant maar 2 van die scholen die op Katholiek gebied goed handelsonderwijs geven en omdat wij het toen als een plicht be schouwden deze school mee op de been te houden, datcht ik, dat we van dien plicht nog niet zijn ontheven. Het zou toch wer kelijk jammer zijn als deze scholen niet meer konden bestaan. Men mag verder ook niet uit het oog verliezen dat daar heel ander onderwijs wordt gegeven dan op zoo'n cursus. Daar kunnen de jongens zich heelemaal bekwa men. Daarom en voor de Katholieke in steling, ben ik voor het voorstel van Burg. en Weth. Bergmans. Ik ben nog dezelfde meening toegedaan. Ik zeg nog dat het een pracht iets is, maar op slot van rekening ga ik toch zeggen eerst ons eigen instellingen helpen al vind ik die andere ook nog zoo mooi. Bovendien moeten de middenstan ders hier 't noodzakelijke leeren en in Waalwijk zijn het menschen die de school bezoeken die een positie in de maatschappij zoeken te verwerven en meestal jongens zijn van ouders die weer wat meer kunnen doen. Van de Wiel. Ik zeg wat mijn meening is en kijk verder naar niets. Van Son. Dat moet ook en ieder lid zal zoo wel doen. Elshout. Ik kan me best vereenigen om f 100 subsidie aan die school te geven maar nu voor dezen cursus f 22.50, dat is te belachelijk. Het onderwijs moet vooruit. Muskens. Laten we per leerling een be drag geven. Van Speijk. Gooit alles op een hoopje en laten ze dan samen maar deelen. Elshout. 't Is te belachelijk zoo niet f 22.50 te komen. Van de Wiel. U moet niet zoo vlug van belachelijk spreken. Eenieder heeft zijn meening en dan komt het niet te pas dat direct maar belachelijk te noemen. Bergmans. Zooals u dat nu weer op neemt, is het door Elshout niet bedoejd. Elshout. Belachelijk, ja wat zal ik dan zeggen. Van Son. Geel ze ieder de helft van f 122.50. Van Halder. Ik heb in hoofdzaak f 100 subsidie aan de school in Waalwijk wil len geven voor de instandhouding daar van omdat het m. i. jammer zou zijn als zoo'n Katholieke instelling moest verdwij nen. Of er nu al of niet veel leerlingen op 't oogenblik aan deelnemen heb ik buiten beschouwing gelaten. Van Son. Als die school niet bestaan kan, dan moeten ze een collecte houden onder de gegoede lui, onder menschen met goede harten. Voorzatter. Dat wordt ook al reeds ge daan. Van de Wiel. Het is toch een school waar jongens wat kunnen leeren om iets te worden en was deze er niet, dan zouden ze daartoe niet in de gelegenheid zijn om dat andere scholen buiten bun bereik lig gen. Voorzitter. Ik meen een middenweg ge vonden te hebben. Ik stel voor f 150 uit te trekken f 75 voor den cursus en f 76 voor de school te Waalwijk. Elshout. En vrij vuur en licht. Voorzitter. Ja. Elshout. Dan kan ik er mij mede ver eenigen. Met algemeene stemmen wordt dit voor stel aangenomen. (Wordt vervolgd). CAPELLE. (Vervolg). 3. Beslissing of de gemeente het ad ministratief- en technisch beheer aan de. P. N. E. M. zal overdragen of hét in eigen hehaer «n. Vaststelling verordening omtrent ta rieven voor de levering van electriciteit, van een verordening op de levering van electriciteit door het G. E. B. en van een verordening op het het beheer van het G. E. B. De voorzitter deelt mede dat van ver schillende gemeenten informaties zijn in gewonnen, o.a. ook van gemeenten die het beheer aan de P. N. E. M. hebben overge dragen, maar van geen enkele gemeente heeft men een besliste aanbeveling kun nen krijgen. Ieder wist te vertellen dat alles nog zoo nieuw en zoo vreemd was en dat ze nog niets met zekerheid konden beoordeelen. Het blijft dus altijd een sprong in .het duister. Neemt de gemeente het administratief beheer op zich, wat toch bij de gemeente thuis behoort, dan is zij verplicht het technisch beheer op zich te nemen daar de P. N. E. M. ze wel bei den doch niet het technisch beheer alleen wil overnemen. Wanneer de gemeente 't technisch beheer zelf op zich zou nemen moet er ook een monteur worden aange steld aan wien ook instucties moeten wor den gegeven. De voorzitter leest hier een verordening van de werkzaamheden van den monteur voor zooals die in Vlijmen is vastgesteld. (Behalve dat de P. N. E. M. de beide be llieren niet gescheiden wil overnemen, mt>et het beheer haar ook voor minstens 5 jaren worden overgegeven. Het gaat dus niét om voor één jaar een proef te nemen. \yel is de P. N. E. M. bereid om het na een jaar nog van de gemeente over te ne men, zoo het soms niet naar wensch ging. Het is nu aan den raad om te beslissen over het al of niet in eigen beheer nemen. Kerst. Ik heb deze zaak ook eens van alle kanten bekeken om na te gaan wat voor onze gemeente 'het beste zou zijn. Er zijn zeker talrijke bezwaren aan verbon den om het in eigen beheer te nemen, doch door de P. N. E. M. is gezegd dat een persoon die een gewone cursus over elec triciteit achter den rug heeft hier goed als monteur kan optreden. Wanneer dus de P. N. E. M. het met zoo'n persoon af kan, zouden ook wij daarvoor wel zoo iemand weten te vinden. Bovendien de P. N. E. M. neemt toch niet de minste verant woordelijkheid op zich en kan ook geen begrooting van de kosten geven. Ik zou daarom zeggen laten we het zelf ter hand nemen en ons in verbinding stellen met het een of ander Ingenieursbureau, om in geval in onvoorziene omstandigheden on ze monteur met zijn kennis zou te kort schieten tegen een tevoren te bepalen ta rief hulp van hen te ontvangen. Ik voor mij houd het er voor dat deze gevallen als alles eenmaal in gang is, zeer zeld zaam zullen zijn. Van der Hoeven. Ik kan mij best met het voorstel van den heer Kerst vereeni gen om het beheer niet uit handen te ge ven. Midhael. Wij zijn in het begin van een nieuwigheid en weten niet of de zaak in het begin goed of slecht gaan zal. Ik zou zeggen dat het beheer daarom in handen moet zijn van menschen die er goed mee op de hoogte zijn. Wanneer het bedrijf in werking is en er komen storingen voor dan zouden we, als de gemeente het zelf beheerde voor groote moeilijkheden ko men te staan. We zouden dan het advies van anderen moeten gaan inwinnen wat ook veel geld zou kosten. Ik zou het ge raden achten het voorloopig nog maar aan •de P. N. E. M. over te laten, dan kunnen we na 5 jaren nog zien. Na eenige discussie wordt het voorstel van den heer Kerst om het in eigen be heer te nemen met op één na algemeene stemmen aangenomen. Tegen stemde de heer Michael. De voorzitter leest thans een verorde ning voor omtrent tarieven voor de leve ring van electriciteit, welke verordening ongewijzigd wordt goedgekeurd en waar in o.m. het tarief voor licht wordt gesteld op 60 cent per K. W. U. en voor kracht op 60 cent per K. W. U. gedurende de sper- uren en op 35 cent buiten de speruren. Daarna wordt voorgelezen een verorde ning op de levering van electriciteit door het gemeentelijk eleotrioiteltsbedrijf. Door den heer Michael wordt hierbij voorgesteld om de meterhuur te vermin deren. Hij stelt voor de meterhuur van 50 oent op 35 cent terug te brengen, daar dit het aansluiten zal bevorderen. In stemming gebracht verklaarden zich drie leden voor en drie leden tegen dit voorstel, zoodat het in de volgende verga dering wederom in stemming komt. Bij de voorlezing van de verordening op het beheer van het gemeentelijk Elec- triciteitsbedrijf maakt de heer Kerst be zwaar tegen de bepaling dat eerst na G jaar met afsohrijven mag worden aange vangen. Hij vindt dat de zaken hierdoor in de eerste jaren onjuist worden voorge steld en stelt voor reeds vanaf het eerste jaar één vijfendertigste per jaar af te schrijven. Aldus wordt besloten. 4. Voorstel tot het aangaan eener geldleening groot f 75000 voor de electri- citeitsvoorziening. De voo:rzitter deelt mede een aanbie ding te hebben ontvangen tegen den koers van 97 pa. en tegen een rente van 7 pa. Daar er f 75000 noodig zijn, zal de lee ning bij een koers van 97 pOt. f 7B000 moeten bedragen, af te lossen ln 35 jaar te beginnen na het 6e jaar. Hij geeft toe

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2