DE ECHO Villi HET ZUIDEN. Derde Blttd. Provinciaal Nieuws. N#. 101, Zaterdag 18 Dee. 43ejaarg. Waalwijk, 17 Dec. 1920. Hulp voor Oostenrijk. Van alle kanten bereiken ons berichten over den steeds toenemenden nood in Oostenrijk en voornamelijk in Weenen. Steeds grooter wordt het nijpende gebrek aan de hoogstnoodige levensmiddelen, kleeren en brandstoffensteeds grooter wordt de uitputting van dat gansche volk. dat door honger, armoede en ellende langzaam, maar zeker wegkwijnt. Troosteloos is de toestand van dit vroeger zoo vred lievend en gelukkig volk. Het ontbreekt er aan alles en het weinige dat er te krijgen is, is zoo duur, dat het voor het grootste gedeelte der bevolking niet is te betalen. Honger is dan ook sedert lang hun vreeselijke doch trouwe gezelgoede, warme kleeren en schoenen kennen zij niet meer, terwijl zij voor verwarming thans slechts enkele kilo's hout per week en dan nog tegen hooge prijzen, kunnen koopen. Alle prijzen stijgen met den dag, waardoor ook de ellende dagelijks grooter wordt. Het ergste daarbij is, dat de menigte alle hoop op redding zoo goed als op gegeven heeft; de hoop. die. zooals het oude spreekwoord zegt, doet leven, hebben zij verlorenonverschillig ge worden door de reeds te lang gedragen ellende, staren zij hopeloos voor zich uit, langzaam wegkwijnend door honger en wanhoop. En wie de gelegenheid heeft gehad zich persoonlijk van de Weensche toe standen te overtuigen, zal moeten be kennen, dat de voorstelling, die wij er van kunnen geven, slechts een schaduw is van de werkelijkheid. Om deze te kunnen begrijpen moet men eerst hebben meegeleefd het dagelijksche leven van de meest getroffenen men moet gezien hebben, hoe vroeger hooggeplaatste personen straatvegen en met kleinig heden ventenhoe verminkte en onge lukkige soldaten, dikwijls zonder armen of beenen, op straten en pleinen liggen, bedelend om een stuk brood hoe de kolossale hospitalen die Weenen bezit, overvuld zijn met duizenden zieken hoe de kinderen ondermijnd worden door de tuberculose hoe heele huisgezinnen, in kelders onder gebracht, gehuld in hoe dagelijks de eene lijkstoet na de andere de begraafplaatsen binnengaat, van 's ochtends vroeg tot dikwijls na zondsondergang Waar de nood zoo hoog is moet spoedig geholpen worden. Onze H. Vader de Paus was hiervan evenzeer door drongen en schonk enkele dagen geleden 100.000 Lire ten behoeve van het nood lijdende Midden-Europa, terwijl hij in zijn omzendbrief alle volkeren uitnoodigt en aanmoedigt tot steun voor dit zoo zwaar gefolterde volk. Met Kerstmis, dat schoone en vreugde volle feest, wil iedereen al eens, meer dan anders, een goede daad verrichten. Welnu 1 Allen zijn niet in staat om een kind in huis te nemen, doch wel kan iedereen, naar vermogen, een kleinigheid afzonderen voor zijn lijdende broeders. Daarom heeft het Bestuur van het Kring Comité Waalwijk van het R. K. Huis vestingscomité gemeend, goed te doen, ter dezer gelegenheid een inschrijving te doen openen, om aldus een ieder in de gelegenheid te stellen iets bij te dragen tot mindering van den nijpenden nood in Midden-Europa. De redacteur van dit blad heeft ons tot dat doel welwillend een plaats in zijn veelgelezen .blad „De Echo van het Zuiden" ter beschikking gesteld, waar voor wij ZEd. ten zeerste dankbaar zijn. |Ook door de leden van de plaatselijke Comité's kunnen bijdragen in ontvangst worden genomen, die ze verder zullen verantwoorden bij de redactie van „De Echo van het Zuiden." Wij vertrouwen dat van deze gelegen heid ruimschoots gebruik zal worden gemaakt. Als wij met Kerstmis gezellig in den familiekring bij^elkaar zitten, Iaat onze geest dan eens^even gaan naar die landen, waar vroeger het Kerstfeest gold als het grootste en gelukkigste feest des jaars en waar thans deze dagen worden doorgebracht in honger, koude en •U«nde. Kring Waalwtjk v. h. R. K. Huisvestingcomité. J. W. van HEESBEEN, Secr. Wij behoeven na 't geen we vroeger schreven en na 't bovenstaande niet te zeggen dat we deze inschrijving met alle kracht aanbevelen. Red. N. N. Baardwijk f 10. Redactie van dit blad f 10.— Voor de gehouden examens van de Nederl. Vereeniging tot bevordening der praktijk-examens in Boekhouden en Talen slaagde Mej. M. Bul en de héeren Ff Bataille en J. Dumoulin Fzn. Geslaagden'ontvingen" hun opleiding van den heer L. Schoenmakers, Raams- donksveer. f nH Het is zeer zeker te midden van al de huidige miseres in handel en industrie gelukkig dat men zoo nu en dan nog iets ontwaart van verhoogde activiteit, van uitbreiding van zaken en vertrouwen in de toekomst. Al is 't geen we op 't oog hebben niet direct een handels- of industrieele onderneming, een bankinstelling mag men toch ook wel eenigszins aannemen als een waarde meter van den'zich uitbreidenden handel en industrie, of tenminste van derzelver vertrouwen in detoekomst. Het is daar om dat we met genoegen de uitnoodi- ging aannamen der directie der Gelder- sche Credietvereeniging te Waalwijk om eens een kijkje te komen nemen in hare belangrijk uitgebreide en smaakvol ge restaureerde kantoorlokalen. Het massieve doch deftige uiterlijk van het pand geeft aan de Bank een solied cachet, wat over de geheele inrichting is volgehouden. Door een vestibule komt men rechts aan een flinke, ruime hal, waar de kasafdeeling is gevestigd, terwijl voor aan de straat een ontvangstkamer is ingericht. Achter de kas-afdeeling treft men de kluis, die achter zijn soliede deuren, de verschil lende safe's bevat die voor eenieder te huren zijn. De nieuwste vindingen wat sluiting, brandgevaar, veiligheid, enz. aangaat, zijn hier toegepast, terwijl daar aan grenzen twee kamertjes, waar de safe-houders rustig hun zaken kunnen bekijken, couponnetjes knippen, enz., zonder door iemand gestoord of bespied te kunnen worden. Te andere zijde bevindt zich het flink administratiekantoor, hygiensch, modern ingericht in elk opzicht, zoowel wat ruimte, aankleeding als kantoormeu belen opberg-systemen, machines voor adresseeren. copieeren, e. d. betreft. Hierachter treffen we de zeer smaak vol gemeubileerde en geinstalleerde directiekamer, van waaruit men een overzicht heeft, zoowel over de admini stratie-kantoren, als over de kasafdeeling, de wachthal voor 't publiek, enz., dus wat men zou. kunnen heeten 't hart van 't bedrijf. We noemen voorts nog de archiefkamer, kleedkamers enzin t kort alle denkbare inrichtingen die dit bankkantoor stempelen tot een inrichting van den eersten rang op dit gebied, zeer zeker voor eene plaats als de onze. In de geheele inrichting zit een goed plan, een systeem dat uitstekend is tot uitvoering gebracht en waarvoor den ontwerper een woord van lof toekomt. De uitvoering en afwerking waaraan zijn gespaard, doet den aannemer de firma Wed. A. Aarts en Zonen alhier alle eer aan. De directie had de goede gedachte hare clientele en kennissen tot een be zoek aan deze smaakvolle en practische nieuwe kantoren uit te noodigen en wij raden hen daaraan zeker gevolg te geven; men zal dan met ons tot de overtuiging komen dat hier iets tot stand is gebracht dat waardig is genoemd te worden in 't bankbedrijf, een aanwinst voor onze plaats, een eer voor de directie, die we gaarne alle succes toewenschen en waaraan we dan ook niet twijfelen onder de ijvervolle en sympathieke leiding van den huidigen directeur den heer Lackamp. De voorzitter en le secretaris van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabri kanten hebben op Donderdag 16 Dec. een onderhoud gehad met den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel in verband met den noodtoestand waarin de schoenindustrie door de steeds toe nemende import van schoenwerk ver keert. Als maatregel hiertegen gaven zij den Minister in overweging, door het heffen van differentieele rechten of een valutatax, de overstrooming van ons land door buitenlandsche artikelen, tegen te gaan. De Minister achtte dit een pro hibitieve maatregel. Het heffen van taxen van 100 en meer procenten zou z.i. neerkomen op een verbod van invoer De heeren stelden daartegenover dat niet de volle 100 pCt. behoefde gehe ven te worden, doch voor de concur rentie een speling van 20 k 25 pCt. kon gelaten worden en de invoerrechten kunnen worden belast met differentieel recht. Van een invoerrecht behoeft dan geen sprake te zijn. Z Ex. zeide dit reeds 2 jaar geleden overwogen te heb ben, doch toen nergens steun te hebben ontvangen. Ook nu meende hij nagenoeg geen verdedigers voor het tegen gaan van den import te zullen binden, men wil alles vrij laten om de consumptie artikelen en eerste levensbehoeften, waaronder ook schoenen, zoo goedkoop mogelijk te doen worden. De indruk der heeren was, dat zooveel mogelijk in verschillende industrieën propaganda voor een tijdelijken valutatax of i. d. moest gemaakt worden en dat dit bij de Regeering wel niet op tegenstand zou stuiten. Aangezien de Kamer binnen kort echter voor zes weken op reis gaat, kan vóór April nog van geen maatregel sprake zijn. Het bestuur zal deze zaak ver der overwegen en maatregelen beramen Naar wij vernemtn hebben de voorzitter en le secretaris van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabr. een audiëntie gehad bij den minister van Arbeid. Mr. Aalberse. Uit het onderhoud bleek dat de uiteenzetting betreffende de te treffen maatregelen en uitbetaling' bij werke loosheid. zooals die door den voorzitter van den Ned. R.K. Lederbewerkersbond op verschillende plaatsen is gegeven, absoluut onjuist is, De minister deelde mede dat de werkloosheidsverzekering met 1 Januari zal ophouden, daar't Rijk niet kan voortgaan met de lege werk lozenkassen te vullen. Dan blijft over een waèhtgeldregeling waarbij wordt bijgedragen door 't Rijk, gemeente en patroons, of een steunverleening waar bij het Rijk en de gemeente de helfi betalen. Een tcit vaa beteekenls op to« - aeeigebied zal ia de komende wekea t- onze gemeente plaats vinden. Na ec> maandenlange studie treedt de toonen club der R. K. Wcrklieden-vereenigim /oor het voetlicht met het bekend' oooeelwerk>Sbylock, de Jood vai Venetië4, vrij bewerkt naar Shakespeare' >Mercbant of Venice*. De aanpak va dit meesterstuk door Bouwmeeste meer dan 1200 maal vertoond is cc» «are durf. Wav we echter reeds owe pel, décor, aaokleedtng enz. hoorde* mach igt ons te verklaren, dat we iet- meer dan gewooas te zien k'ijgec. N>r- mand verzuime dus dit spel van Waal- <vijksche kunstbeoefeoaars te gaan zier Nidere bijzonderheden worden doo ffiches en adverttn!ie9 bekend gemaak*. Ook wij hopen nader op deze kuDst- urcstatla terug te komen. Het is voor winkeliers zoo lastig als hun vitrines aanslaan of bevriezen. Als een goed middel daartegen noemt men onshetbovenllcht met een kiertje te laten openstaan. Gemakkelijk te probeeren. Met ingang van 1 Januari a.s. zullen de vereenigingsorganen „Mede- deelingen", officieel orgaan van den Ned. Bond van IJzerhandelaren, geves tigd1 te Amsterdam en „Het Schoenbe- drijf", officieel orgaan van den Ned. R. K. Bond van Schoenwinkeliers- en Schoenmakerspatroonsvereenigingen, ge vestigd te Utrecht, die tot dusverre als maandblad gedrukt werden ter Waal- wijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen alnier, voortaan om de 14 dagen ver schijnen ter zelfder drukkerij, waar eveneens uitkomen „de Schoenindustrie" off. orgaan van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten en „Ons Bonds orgaan", off. orgaan van den Ned Bond van Schoenmakerspatroons- en Winke liersverenigingen, gevestigd te Amster dam. De hoogste klas der Middelbare Handelsdagschool alhier bracht gisteren onder leiding van den leeraar-scheiknnde Ir H. van der Waerden een bezoek ge bracht aan een suikerfabriek te Zeven bergen. Toen een werkman vandestoom- lederfabriek van de fa. Van lersel Wit- lox Co. Dinsdag zijn fiets op het terrein der fabriek had neergezet blee deze na 10 minten reeds te zijn verdwe nen. Aanstonds werd bij de politie aan gifte gedaan, deze mochj er in slagen den dader, een zekere de Jong uit Amsterdam, in Besoijen lang in kwartier geweest aan te houden. Op een landweg, onder de gemeente Teteringen, was de dief bezig de fiets van verschillende deelen te ontdoen. Een kapitein der infanterie dit ziende en begrijpende dat dit geen zuivere koffie was waarschuwde de maréchaus see' die hem aanstonds arresteerde De dief is sinds eenige weken uit de gevangenis, waar hij 2 jaar heeft vertoefd ook voor diefstal van fietsen hier en in de omgeving, ontslagen. Naar men aan het Hbld. mededeelt heeft de voorzitter van den Ned. Bond van Schoenmakerspatroon- en Schoen- winkeliersvereenigingen zijn ontslag in gediend wegens een conflict mei de overige bestuursleden Het bestuur meen de aan de aangesloten vereenigingen te moeten adviseeren, te zorgen voor een langzaam volgen van de dalende prijzen in de winkels, den voorzitter kwam het voor. dat geraden moest worden, on middellijk tot grooten atslag over te gaan, waardoor de winkelier in de ge legenheid zou komen tot inslaan van nieuwe voorraden tegen de lagere prijzen. De groepsvereeniging van luxe schoen winkeliers te Rotterdam, waarbij de voorzitter voor zijn eigen zaak is aan gesloten, heeft men gedreigd met roye ment, indien hij binnen den bepaalden termijn de reclameborden, waarin hij een afslag van 40 tot 50 pCt. annonceert niet van zijn winkel verwijdert. Uit Amsterdam meldt de corres pondent van het Vakblad van de Schoen makerij dat de toestand ellendig is. Niets trekt het publiek. Zelfs de Bata schoen trok Zaterdag niet meer, zoodat de firma besloot de straatreclame op te heffen. Van drie verschillende zijden werd er dan ook al met reclamèkarren gereden n.l. van wege dé firma Brugge, Damstraat 21, met werk van Dorndorf, Breslau door Bata en nu het laatst door win keliers van „The Ameldo Boot", zijnde werk van'Ligtenberg, Dongen. Dit laatste werk wordt omgezet tegen een winst van 3 pet., voorwaar geen zaken doen meer. J|Over het geheel wordt er in de win kels werk geëtaleerd tegen een prijs van t 5 a f 6 beneden inkoopsprijs, die soms ook nog niet aan den fabrikant betaald is. En dat is nog niet het ergste. Op sommig weik wordt 100 pet. bijgepast o.a. wordt bruin heerenwerk, dat destijds ingekocht is voor f 60, aangeboden voor f 30 en nog geen koopers. De reparatie is ook misère, wat zich wel begrijpen laat. Het maken van voor bladen b.v., dat den laatsten tijd heel veel voorkwam, is geheel afgeloopen, nu men voor veel minder prijs nieuwe kan bekomen. Ook aan het tweedehandsche werk wil het publiek nu niet meer, zoodat dit geheel afgedaan heeft. Waar lijk, er heerscht werkloosheid. Van andere zijde wordt ons medege deeld. dat tal van winkeliers speciale redenen weten te bedenken, waarom zij goedkoope schoenen aan te bieden heb ben. Een winkelier in de Leidschestraat verkoopt, 2000 paar echt Amerikaansche schoenen voor het ex-gestra^d stoom schip „Liberty Glo". Een winkelier op den Nieuwendijk heeft het geluk, dat zijn Kaatsheuvelsche fabriek buitenge woon goedkoop overleer voor goedkoope Marken heeft gekocht. Anderen verlagen 10 pet. wegens balansopruiming enz. Bij Koninklijk besluit van 15 Dec. 1920, No. 16, is, met ingang van 1 Jan. 1920: lo aan de volgende personen eervol ontslag verleend, met dankbetuiging voor de belangrijke door hen aan den lande bewezen diensten aan A. M. Borren als schoolopziener in het arrondissement Hetisden aan Mr. J. A. E. Bink als schoolop ziener in het arrondissement Oirschot; aan Jhr. Mr. E. J B. J. M. Verheijen als schoolopziener in het arrondissement Tilburg aan Mr. G. B. J. M van Zinnicq Bergmann als schoolopziener in het arrondissement Waalwijk. BAARDWIJK. Met vreugde werd alhier vernomen dat de ZeerEerw. Zeergeleerde heer F. Franssen, oud-kapelaan dezer parochie, door Z. D. H. den Bisschop van 's-Hertogenbosch is benoemd tot Deken en Pastoor te Veghel. Tot ons genoegen kunnen we me- dedeelen dat de heer Ad. van Heijst te Leiden is geslaagd voor het candMaat- examen. We vernemen dat tot rijksveld wachter ter standplaats Baardwijk is benoemd de heer van de Griendt, thans te Heusden, doch tot voor eenigen tijd veldwachter te Nieuwkuijk Over enkele maanden zou de benoemde zijn nieuwe standplaats aanvaarden. Degenen die zich in Januari a s voor de Militie (lichting 1922) moeten aangeven, kunnen dit in deze gemeente doen speciaal op Maandag 10 Januari 1921 van 10 uur v.m. tot IZ'/aUurn.m. ter secretarie. DRUNEN. In'de Donderdagavond ge houden vergadering van den R K. werk- liedenbond werd, nadat eenige huis houdelijke zaken afgehandeld waren, eene keurige en leerzame lezing gehou den door den WelEerw. heer v. Welie Geestelijk adviseur. Zijn Eerw. besprak den 8-uren werkdag en maakte zeer duidelijk dat de mensch meer te doen heeft dan te werken voor het tijdelijke n.l., God te dienen. Spreker bewees dat de arbeid niet onteerend is dat de arbeid ook is de bron van stoffelijke welvaart. Het is te betreuren dat er in onzen tijd zooveel geld verkwist wordt, door overdreven kleeding, door te veei drinken en snoepen. Door spaarzaamheid kon, vooral door de jeugd, een aardig bedrag bijelkaar verzameld worden, dat in het verdere leven zoo goed te pas kan komen. Doch de mensch leeft niet van brood alleen en om gelukkig te zijn moet men vooral den Godsdienst trouw bewaren. Bij de zorg voor het huishouden moet de werkman vooral ook zorgen voor zijne onsterfelijke ziel. De vader moet zijne kinderen onderrichten in den gods dienst. De jongelingen moeten hunne godsdiestkennis trachten te vermeerde ren,' vooral door het volgen van cur sussen in den godsdienst, waarvoor zoo ruimschoots gelegenheid bestaat. Vooral ook moeten zij trouwe lezers zijn van den Volkskrant. Allen moeten dagelijks het H. Misoffer bijwonen en dikwijls communiceeren, vooral nu de acht-uren werkdag daartoe de gelegenheid geeft. Na de lezing werden gekozen als af gevaardigden voor den Centralen Raad W. van de Wiel en H. Jehoel, en als plaatsvervangers W. Vrijhoeven en Jac. van Velthoven. Nog werd bekend gemaakt dat a.s. Zaterdag van 1 tot 3 uur gelegenheid bestaat om inlichtingen te bekomen om trent verplichtingen betreffende H. O. Op Donderdag 23 December zal eene protestvergadering gehouden worden, tegen de naar de meening van velen, onbillijke aannslagen H.O. Een 3e elftal van D. F, C. is deze week samengesteld. Het zal as. Zondag op eigen terrein spelen tegen „Vitesse" uit Waalwijk. D.F.C. II speelt Zondag te Waalwijk tegen „Hollandia" I Bij ongunstig weer, worden evenals 11 Zon dag geen wedstrijden gehouden. Vrijdag 17 December des namid dags ten zes ure openbare gemeente raadsvergadering. Verslag volgend nummer. DRUNEN. In den nacht van 7 op 8 Dec. is uit de goederenloods van de Staatsspoor te Drunen ontvreemd een partij lakschoenen van de N.V Nederl. Stoomschoen- en Slobkousenfabrlek v/h Elshout van Gorcum De dief had zeker, voorkeur daar zich van een andere fa. eveneens schoenen in de loods bevon den, en toch al een het merk „Favorite", dat duidelijk kenbaar is aan de aange brachte reclame op de embalage, daaruit is weggenomen De diefstal isgeschied zonder inbraak doch door opensluiting en het blijkt dat de dieven het wel de gelijk gemunt hebben op de Drunensche fabrikaten, daar in enkele weken tijds driemaal op dezelfde wijze diefstal is gepleegd. Van dader(s) geen spoor. DRUNEN. Toen hedenmorgen, 15 De cember, circa half negen de voerman H. Mimpen de melkbussen ging ophalen >m naar de boterfabriek te brengen, meende B. de G., aan wiens boerderij hij oak melk moest opladen, dat de bussen te hard op den wagen werden gesmeten. Hierop ontspon zich een woordenwisseling, docli M. ging met zijn wagen verder, daar bij geen ruzie wilde maken. Daarop ging G. naar de boterfabriek om zijn beklag te doen. Hij riep M. toe: „kom maar eens mee 't land op, dan zul len we samen afrekenen". Deze gaf ten antwoord: „ik wil met u niets te maken hebben". Om half elf ging de voerman de ledige bussen weer afladen. Deze gelegenheid nam de G. te baat om hem met z'n zoons op te wachten en een duchtige aframmeling toe te dienen, waar voor ze met knuppels gewapend waren. M. ging echter op den loop, achtervolgd door het drietal. Hij werd achterhaald en door de G. met n' mes zodanig in het hoofd gestoken, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Hsgz. BESOIJEN. Voor R.W,B.I si*»' 19 c-m *er een zw«»e compeimeweds'-'tyd op pvtip trom». Het hier wel bekende Ph|lipa-XI-tal moet te Eindhoven op eigen "ld tiek-uip*n. Voor R.W. B. geen geuavk» olijke taak, het nitsttkend spelende Pm ip'-XI* ai a-aat no. 1 op het ranglijstje, ■»'»r de R.W.Bers dus een reden te meer •n goed partij te geven, wat we dan ook <•*1 verwach'en, dan sal »oo»xekT een eer- o»le Bitalag verkregen wo<den. Op verzoek •«n Philips wo»dt reeds om hal' een ge peeld. R.W B. II krijgt V.V T. Idbarg op -t soek, doch zal met het oog op het te «rde veld, w *'»chyi»lijk wel met doorgaan, •O 'g-lt.ik ook Phd'p'II—«R.W.B. SPRANG. A s, Zondag speelt onze voetbalvereen. S.V.V. 1 eene competitie wedstrijd voor den B.V.B. tegen Alexan der I Tilburg, op het terrein alhier. Toen j 1. Woensdagmorgen dhr. R. uit Kaatsheuvel met zijn auto door de Biersteeg reed, geraakte deze nabij Sprang plotseling in brand, waardoor zij geheel vernield werd. Bij de alleenwonende 85-jarige vrouw G. alhier, ontstond een begin van brand wat door een 6-jarig meisje werd ontdekt. Het vuur werd spoedig gebluscht, waardoor erger werd voor komen, daar de belendende woningen alle met riet gedekt zijn. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds. Jonker van Waspik. A.s. Zondag des nam. 6 uur hoopt in de Geref Kerk alhier op te treden Prof. Honig van Kampen. Het Kerstfeest voor de kinderen van de Herv. Zondagschool zal plaats hebben a.s Woensdagavond 22 Dec. Bij de gehouden verkiezing voor Ouderlingen en Diakenen bij de Geref. Kerk alhier, werden herhozen tot ouder ling J. Dalmaijer en tot diaken A van der Hoeven, en gekozen tot ouderling de heer Feyan en tot diaken de heer C. Klootwijk. VRIJH.-CAPELLE. Naar men ons mee deelt zal met 1 Januari 1922 de veree- niging plaats hebben der gemeenten Sprang, Vrijh-Capelle en Capelle en zal de nieuwe gemeente heeten Sprang- Capellen. Toen onze dorpsgenoot Ch. werk zaam op de stoomleerlooierij van de fa Van lersel Witlox te Waalwijk van daar naar huis zou keeren was zijn bijna nieuw rijwiel verdwenen. Het is tot op heden nog niet teruggevonden, hoewel er reeds vermoedens bestaan. Door het stopzetten der fabrieken zijn vele schoenmakers die hier en elders werkzaam waren, thans ook w^k- loos. DRONGELEN. Bij de alhier plaast gehad hebbende stemmingen voor leden van het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. is door een groot aantal leden protest aangeteekend en niet aan de her lompen, sterven van honger en ellende werkelijk in geen enkel opzicht kosten

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 9