Buitenland - -o*—*- h«I»»» I BINNENLAND. Provin eiaal Mienws. laald. Gaat echter iemand failliet of zoo meenten veel te wenschen overlaat, bij iets dan kan hem de zaak niet in de j vereeniging zal de gemeente Capelle liet schoenen worden geschoven. Kijk daar leeuwenaandeel in verbetering moeten bij het contract maar op na. Ik geloof j dragen, dat, als U het contract eens inkijkt, tot Bij vereeniging van de gemeenten zul andere gedachten zal komen, 't Is wel ien de inwoners van Vrijhoeve-Capelle en jammer dat het er zoo io staat, want nu Sprang geen genoegen nemen om het is er niets te verhalen. Raadhuis dezer gemeente te doen gebrui Voorzitter. Zooals U de zaak toelicht ken, zoodat na vereeniging pogingen zul- zou men meenen dat hij als 't ware al len worden aangewend om een nieuw failliet Is en zoover is het, geloof ik, nog j Raadhuis in het centrum der nieuwe ge niet. Daarbij komt nog da', mocht hij meente te krijgen, hetwelk met. groote onverhoopt failliet gaan, de raad dan op I kosten en strijd gepaard zal gaan. een zuiverder standpunt komt te staan, dan hebben wij noodgedwongen een strop. Bergmans. Er is gezegd dat bij niet meer kan en zal faiileeren. Het land wordt niet beteeld en dan wordt het dubbele schade. Voorzitter. Wij moeten de zaak zoo bekijken dat we als personen zitten die beëedlgd zijn om de belangen van de De raadhuizen van Sprang en Vrijhoeve Ca pelle zijn niet geschikt voor de vereenig- cle gemeenten. De gemeenten Sprang en Vrijhoeve Ca pelle hebben een gasconcessie met de ge meente Loonopzand, de gemeente Capelle zelf heeft een electriciteitsbedrijf, zoodat de bewoners der gemeenten Sprang en Vrijhoeve Capelle spoedig zullen aandrin gen van electriciteit voorzien te worden; gemeente te behartigen- Zonder aanztens geschiedt dan is de mogelijkheid niet uit- des persoons moeten wij voor de be- gesluoten dat de vereenigde gemeenten langen van de gemeente uitkomen. Als pogingen zullen aanwenden om de hoven- ik nu de vraag uit, wat is hier in het gemelde gasconcessie af te koopen, waar- belang van de gemeente, dan zeg ik aan de gemeente Capelle het grootste ge niet op het voorstel van den heer Na- deelte moet bijdragen, gelkerke en den notaris ingaan. Stel dat I Bij vereeniging zuilen de belastingen hem heeft bevreemd dat van de benoe ming dezer Commissie en de te houden vergadering niets in „De Echo van het Zuiden" heeft gestaan. Dat heeft mij be vreemd omdat er altijd alles in staat. Als er een koe in de sloot heeft gelegen of een voetbalclub een wedstrijd heeft gespeeld ziet men 't steeds en nu van een dergelijk feit absoluut niets. Dit is voor mij duister omdat „De Echo" anders steeds overal hij is. Wat daar achter heeft gezeten, ik weet het niet. Of moet alles stiekum gebeuren. Spreker wil verder den lieer Rijken na- namens de comm. dank zeggen voor alles wat hij heeft gedaan in 't belang van de gemeente Capelle en hoopt dat hij steeds op de bres zal blijven staan om de zelf standigheid van Capelle te verdedigen. De Voorzitter zegt de notulen van deze bijeenkomst onder de leden te zullen laten oirculeeren. Heeft geen der leden daar tegen bezwaar, dan worden deze naar de Ged. Staten opgezonden. Hij dankt de leden voor de genomen moeite en den secretaris voor de taak die hem nog wacht. In Parijs is de conferentie der tract verleeaeo, wat zal daar het gevolg j hooger worden, dan wanneer van zijn Dat er wel eeas meer menschen zouden komen, menschen die meenen, dat ze te duur gepacht hebbe», om de huur te ontbinden Bergmans. Dat is reeds besproken in de vorige geheime vergadering. Ik ge' loof dat ik dit hier thans gerust kan zeggen. Of niet Voorzitter. Neen. wat in een geheime vergadering is gezegd, daar mag nu in het openbaar niet over worden gespro ken. Bergmans. Dan zal ik mijn eigen mee- ning zeggen. Op het oogenblik wordt er er wat gedaan voor de arbeiders die de gemeenten fungeerende ambtenaren niet dupe zijn geworden van den abnormalen voldoende zullen zijn. tijd. en nu heb ik me de vraag gesteld Capelle zelfstandig blijft, daar het toch genoegzaam hekend is dat Sprang zeer weinig draagkracht heeft. Het is voor de vereenigde gemeenten een zeer zware last om de wachtgelden der ambtenaren te betalen, gedurende de eerste tien jaren zoodat dit nadeel in plaats van voordeel voor de betrokken ge meenten zal worden; daarbij komt dat bij vereeniging der gemeenten, uitgezonderd de Burgemeester, Secretaris en Ontvanger die op wachtgeld komen, nieuwe ambtena ren ter Secretarie moeten worden aange steld, daar de thans in de gezamenlijke In geen der gemeenten is thans een bereikt. Het gaat de Grieksche strijd macht in Klein-Azië nog steeds niet voor den wind. Een Engelsche onderzeeboot is in volle zee gezonken met alle opvarenden, er zijn 50 slachtoffers. Het nieuwe Duitsche leger zal bestaan uit 100,000 man, waarvan 2000 officieren en een vloot van 15.000 man, waarvan 1500 officieren. In België waren 1 |anuari al meer dan 100 000 werkloozen. Het aantal werkloozen in de Ver. Staten is tot 3,5 miliioen gestegen. Sedert de beruchte crisis van 1907 of voor de boeren die ook de dupe zijn geworden van den abnormalen tijd, niet wat kan worden gedaan. In de gemeentewet staat in art. 139 dat de raad bevoegd is om de pacht prijzen te verlagen als blijkt dat het land door wijziging der economische toestan den, te duur van pacht is. De raad kan dit doen zelfs zonder aan Ged. Staten te vragen. Van Son. Het is nog niet zoo ver wel is het een en ander wat omlaag gegaan, maar men moet ailes eens nemen. Ie de mobilisatie zijn er geweest, die iand ia pacht hadden voor bijna geen geld, aan heel minne prijs, en die vette jaren hebben gehad, moeten toch direct geen verlaging van pacht hebben als het maar een beetje omlaag gaat. De tijd voor zulke dingen is nog niet aangebroken. (Wordt vervolgd.) CAPELLE. Vereeniging gemeenten. gemeente-opzichter, doch bij vereeniging I zag Amerika nooit een zoo ernstige zullen dergelijke ambtenaren niet zijn te crisis op industrieel terrein De daling der loonen duurt voort en bedraagt missen. Het blijft tevens een groote vraag of I thans in de textielbedrijven 25 pCt. geen uitbreiding van politietoezicht moet plaats hebben. Dit ailes zal voor de ver eenigde gemeenten groote uitgaven te weegbrengen. Groote kans en vrees bestaat dat de ver houding tusschen de inwoners der 3 be staande gemeenten er bij vereeniging niet beter op zal worden, zij zullen soherper tegenover elkaar komen te staan, o.a. bij raadsverkiezingen, daar iedere gemeente zal ijveren het grootste gedeelte raadsle- I geleden den uit hunne gemeente in den raad te brengen. Ik ben hier zoo vrij te wijzen op de ge meente Loonopzand waar steeds de ver houding -tusschen de bewoners van Kaats heuvel en die v Kapitein König, commandant van de in den oorlog bekend geworden Duitsche handelsduikboot „Deutsch- land" is bij de schipbreuk van de „Michaelis" omgekomen. Bij de verkiezing voor de arbeiders raden te Weenen hebben de socialisten 4225 zetels en de communisten er slechts 277 verworven. De communisten hebben dus een gevoelige nederlaag Overal is het misère, inkrimping of stopzetting der productie, wegens on houdbare concurrentie van het buiten land, de onmogelijkheid van uitvoer, ontzaglijke voorraden zonder groote verliezen onverkoopbaar, groote stroppen aan voorradige grondstoffen, moeilijk heden bij het verkrijgen oi behouden van de noodige credieten, de thans vooral drukkende hooge loonen, samen gaande met een ingrijpende verkorting van den arbeidsduur en daardoor voor een deel veroorzaakt. Het ziet er erg donker uit. Enorme sommen zijn en worden nog dagelijks verloren. Van de groote winsten ge durende den oorlog gemaakt, is vaak reeds een groot deel weder geheel ver dwenen. Er zijn fabrikanten, die niet in staat zijn, hun O.-W.-belasting nog te betalen. En anderen, die er gaarne voor teekenen zouden, indien zij weer dezelfden waren of dezelfden konden blijven, die zij waren vóór den oorlog. De heerschende crisis en daaruit volgende groote werkloosheid, zullen een menigte van sociaal-democratische problemen naar voren brengen voor welker goede oplossing vooral aan de leiders der vakvereenigingen, van arbei ders en werkgevers zware eischen zullen worden gesteld. Het blad wijst er dan op, dat bij de leidende mannen in de productie de overtuiging is waar te nemen, dat de loonen onmogelijk kunnen blijven op het peil, waartoe zij geklommen zijn Zelfs al zouden de werkgevers aan de bestaande loonen willen vasthouden dan zouden zij door de economische omstandigheden en toestanden gedwon gen worden, dien opzet te laten varen. Moeielijke tijden worden dat. Tijden van crisis ook voor de vak organisaties. Deze zullen staan voor een moeilijke keuze. Of wel de bange tijden van werkloosheid meemaken, of er bi berusfen dat in gezamenlijk overleg de loonen eenigszins in overeenstemming worden gebracht met de mogelijkheic waaraan de industrie kan voldoen In het eerste geval dat n.l. de lei ders der arbeiders-vakbonden vasthou den aan de bestaande loonen zien wij bij troepen de leden de vakorgani satie verlaten, om op eigen gelegenheid voor lagere loonen te gaan werken de voorbeelden zijn reeds bij honderdtallen In het andere geval hebben de leiders te duchten de ontevredenheid dergenen die minder gedrukt door de zorgen voor het gezin, liever willen werkloos worden dan toe te staan, dat de loonen ook maar met een cent zouden dalen. De kiem van verzwakking der vakorganisa tie zit ook daarin Sprekend is het wel dat de Bedrijfs raad voor de Metaalindustrie eenparig van gevoelen was, dat bij het sluiten Vrijdag 21 Januari hield de Commissie voor de gemeente voort. Volgens De Tijd heeft de regeering an Loonopzand scherp I den wenk ter harte genomen, haar eener C. A. O., thans voor niet langer tegenover elkaar is, in welke gemeente tijdens de debatten over de onderwijzers-1 dan één maand moet worden gecon- nog niet eens vereeniging heeft plaats ge-1 salarissen gegeven door de rechterzijde, tracteerd en de loonbepaiing geheei •had, hieruit vloeien nadeelige gevolgen om 0p onderwijsgebied bezuinigingen daarbuiten gehouden moet worden. bedoeld in art. 131 der Gemeentewet, be staande uit de heeren M. J. Rijken, M. L. Vermeulen, A. J. Verhoeven, A. v. d. Hoe ven, J. Rijken, A. M. Verheijden en P. Quirijns, onder voorzitterschap van den Burgemeester, eene vergadering Ongeveer kwart over twee uur opent de Voorzitter de vergadering heet -de aan wezigen welkom en dankt hen -dat ze zoo bereidwillig zijn bevonden deze taak op zich te nemen. Hij stelt daarna de vraag of de heeren eene openbare vergadering wenschen, toe gankelijk voor de pers en publiek, of niet. Alle heeren spreken zich uit voor alge- meene openbare vergadering. De Voorzitter stelt daarna voor den Aan het Burgerlijk Armbestuur alhier geest zjjn voorbereid, zijn vroeger legaten vermaakt waarvan 't De Tp meidtj dat bet wetsont- vruchtgenot thans tengoede komt aan de w de zedejijke en maatschappe- armen van Capelle en Vrijhoeve Capelle. j.~ „evarerl) aan bioscoopvoorstellingen Bij vereeniging van gemeenten, zou dit verbonden de' ^amer zeer spoedig zal bereiken. tot groote moeilijkheden aanleiding kun nen geven. Wanneer bij volksstemming moest wor den uitgemaakt, dan zou volgens mijn vaste overtuiging de groote meerderheid er voor zijn de zelfstandigheid der ge meente Capelle te handhaven, ook de in woners van Sprang zijn ten sterkste tegen de vereeniging gekant en voor behoud der zelfstandigheid hunner gemeente. En mocht desniettegenstaande na al deze naar mijn bescheiden meening ge- heer van der Lely als secretaris van de gronde bezwaren, toch besloten worden de Commissie te benoemen. Met algemeene stemmen wordt' daartoe besloten. De Voorzitter zegt dan dat Ged. Sta ten verzoeken alles wat men tegen -of voor annexatie aanvoert te willen motiveeren. De heer M. J. Rijken wijst er op dat de commissie reeds een voor-vergadering gemeenten te vereenigen, dat dan: le. de naam der gemeente moge zijn Capellen; 2e. dat aan alle lusten en lasten niet ééne uitgezonderd komen ten luste en las te der nieuwe gemeente. En da-ar ik gehoord heb dat ook de Raad der gemeente Capelle met algemee heeft gehouden. Daarop is reeds overleg I ne stemmen tegen de vereeniging dei ge- gepleegd wat in het belang van de ge meente Capelle zou zijn. De Commissie heeft besloten hare meening op papier te brengen en mij daarvoor aangewezen dit hier bekend te maken: Het luidt dan: Naar mijn oordeel is het niet wensche- lijk de gemeenten Sprang, Capelle en Vrijhoeve Capelle te vereenigen, omdat het geen voordeel voor de gemeente Ca- m eenten is, hoop en vertrouw ik dat U als Burgemeester alles in het werk 'zult stellen, dat Capelle zelfstandig blijft. Voorzitter. Dus alle heeren vereenigen zich met dit schrijven. Alle leden bevestigen deze vraag. De Voorzitter vraagt of de leden arti- kelsgewijze behandeling van hét concept wet wenschen, waarop de heer M. J. Rij ken zegt dat zulks gevoegelijk kan aoh- pelle zal zijn, daar er bij die gemeente I terwege blijven wijl het geheele schrijven 2 gemeenten gevoegd worden, die er zeer zeker minder financieel goed voorstaan dan de gemeente Capelle, zoodat de lasten bij de uitvoering der voorschriften van de economische en sociale verzorging der be trokken gemeenten over de gemeente Ca pelle steeds het zwaarst zullen drukken. Ik meen, mijnheer de Voorzitter, dat de gemeente Capelle zeer zeker in dé toe komst zelfstandig kan blijven bestaan, niettegenstaande de belastingen alhier in de crisisjaren zeer zijn opgevoerd; deze gemeente heeft tot heden nog nimmer eenige buitengewone rijks- of provinciale subsidie genoten, om zelfstandigheid te kunnen handhaven. De toestand der wegen in Capelle is goed, terwijl die in de heide andere ge- daar juist voorgelezen, daarop is geba seerd. Verder zegt. hij gehoord te hebben dat ook de raad der gemeente Capelle alge meen tegen vereeniging is. Ik hoop en vertrouw zegt spr., dat U als burgemees ter alles in -het werk -zult stellen flat de gemeente Capelle hare zelfstandigheid blijft liehouden. Voorzitter. Ik heb een eed afgelegd dat I ik -de belangen zal behartigen en voor staan en aangezien ild vereeniging in het belang der gemeente acht zal ik in die richting moeten werkz:aam zijn. Rijken 't Is wel een "wonder dat de Com missie en leden van den raad unaniem tegen vereeniging zijn. De heer A. M. Verbeidden' zegt dat liet aan te brengen. Maatregelen in dien^iDat wijst op komende toestanden, -* :J zooals wij niet hadden kunnen voorzien. Waalwijk, 26 Jan. 1921. VOOR WEENEN. Vorig bedrag f 132 42 Door betniddehsg van den Hoog Eerw. Heer Selten f 2.— Door bemiddeling van den WeiEetw. Heer Nuijfns, on danks malaise N. f 1.50 Het Volk meldi, dat bestuurders van den Sigarenmakersbond de vorige week een onderhoud gehad hebben met den directeur-generaal van den arbeid in verband met een door dien bond gezonden adres aan de regeering inzake afschaffing van de huisindustrie. Er is aan hen medegedeeld, dat binnen niet langen tijd een ontwerp van wet op de huisindustrie het licht zal zien. Tot Commissaris der Koningin in Zeeland is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, griffier der Staten van Overijssel. Dr. P. J. H. Cuypers te Roermond is ongesteld. Hoewel in verband met den hoogen leeftijd van den lijder, zooals vanzelf spreekt, niet alle gevaar is buitenge sloten, kan de toestand thans toch rede lijk wel worden geacht. Een groot aantal werkgevers en werknemers uit Axel hebben den Minister verzocht de wet op den acht- urigen arbeidsdag in té trekken, Men deelt ons mede dat te Kampen bericht is gekomen dat de hoofdcursus zal worden verplaatst naar Alkmaar en dat in het hoofdcursusgebouw de cen trale cursus zal worden gevestigd. De gevierde kolonel-commandant van het 2e Reg. Huzaren te Tilburg Jhr. W. v. d. Poll is niet meer Na 'n langdurige pijnlijke ziekte, die reeds maanden terug 't ergste deed vreezen, is de fiere krachtige man bezweken op den*leeftijd van 53 jaren. Zijn H E.G. overleed op 23 Januari in het Diaco- nessenhuis te Haarlem. Zeer pessimistisch is het Patroons blad gestemd over de toekomst onzer industrie. Met een steeds snellere vaart gaat onze nijverheid den put in. Op een enkele uitzondering na, maken alle takken van onze industrie een zware crisis door, waarvan het einde niet is te overzien. Totaal f 135.92 Het concours voor solisten en kwartetten (blaasinstrumenten), door de K. E. muziek- en tooneelvereeniging Vondel* te Breda uitgeschreven, had bij voortzetting o.a. de volgende uit slagen Tweede afdeeling solisten. Eerste prij zen M. Coesmans, Waspik, piston, 34.5 p.L. v. d. Sanden, Loon-op-Zaud, trombone, 31.5 p. Tweede prijzen F. van Tilburg, Loon op-Zaad. piston, 27 p.M. v. Best, Kaatsheuvel, althoorn, 24 p. Kwartettenafdeellng. Eerste prijzen Dongen, 65 p. Tweede prijzen Zalt-Bommel 54 p. Derde prijzenKaatsheuvel 40 p. Diploma's: Waalwijk 34 p. De eereprijs voor kwartetten werd behaald door Apollo's Lust* te Eind hoven met 72 p. (maximum 75.) Naar wij vernemen bestaan er plannen de beide plaatselijke R.K. Voet- balver£eniglngen »Excelslor« en »Her- cules* te combineeren. Mogen deze plannen werkelijkheid worden om zoodoende hier in Waalwijk eene sterke R. K. Voetbalvereeniging te krijgen. In een zeer goed gespeelden wed strijd heeft j I. Zondag de W. V. V Quick de overwinning op Hollandia behaald. Voor de rust, als Quick den sterken wind in den rug heeft, is zij niet van het Hollandia-doel at te slaan, doch door onfortuin en slecht schieten wist zij maar eenmaal-te doelpunten. Na de rust was de strijd meer gelijk opgaande, maar gedoelpunt werd er niet, zoodat het einde kwam met een 1 0 overwinning voor Quick. Maandagavond hield het Algemeen Groene Kruis voor Waalwijk, Besoijen en Baardwijk in de zaal van D. van der Za ken te Besoijen éene algemeene vergade ring. De Voorzitter, de heer H. Both, opende de vergadering, heette de aanwezigen wel kom en verzocht den secretaris het jaar verslag te willen uitbrengen. Daar uit bleek dat het ledental stationair is gebleven en dat de zuster Braams steeds tot aller tevredenheid is werkzaam geweest. Niet minder -dan 4884 ziekenbe zoeken en 1694 kraambezoeken zijn door haar in het afgeloopen jaar afgelegd. Voor het magazijn konden weer verschil lende artikelen worden aangekocht en verschillende kinderen konden naar een kolonie worden gezonden. De werkzaamheden van de zuster wor den ontzettend en daarom is door het be stuur uitgezien naar een hulp. Aanvankelijk is men daarin geslaagd, doch spoedig werd men weer teleurgesteld wijl de in het werk gestelde juffrouw weer vertrok. Pogingen worden aangewend om een andere te krijgen. Met algemeene stemmen werd hierna, op voorstel van het bestuur besloten het salaris van de zuster van f 1200 op f 1500 te brengen. Besloten werd, wanneer een kraamver pleegster is aangesteld, het tarief te stel len op: le klas f 15, 2e klas op f 10, en 3e klas f 8, en voor het afleggen bij overlij den: le klas f 7.50, 2e klas f 5.en derde klas f 2.50. In plaats van den heer Blokhuis, die zijne benoeming als bestuurslid niet kon aanvaarden, werd gekozen de heer van Gent, terwijl de heer S. Versteeg werd herbenoemd. Nadat de Voorzitter allen heeft aange spoord om mede te werken ten einde het Groene Kruis in bloei te doen toenemen wordt de vergadering gesloten. De onderlinge duivehtentoonstelling 1.1. Zondag 13 Januari georganiseerd door de vereeniging „de Postduif" alhier in de zaal van den heer Adr. van den Broek heeft zeer veel succes gehad. De inzending was belangrijk, niet min der dan 82 pracht-exemplaren waren ten toongesteld en ook de belangstelling van de 'duivenliefhebhers was zeer groot, zoo dat de vereeniging met groote voldoening op deze eerste tentoonstelling mag terug zien. De uitslag was als volgt: Oude Doffers: le prijs Fr. Schoemans met eere-prijs als hebbende de schoonste oude doffer; 2e prijs C. Dekkers;; 3e pr. Fr. Schoemans; 4e prijs Adr. Stokwielder. Zeer eervolle vermelding W. de Graaff en Eervolle vermelding Fr. Schoemans. Jonge Doffers: le prijs A. v. Eijck met eere-prijs als hebbende de schoonste jon ge doffer; 2e prijs Adr. Stokwielder; 3e prijs L. wan Bladel; 4e prijs A. v. Eijck. Oude Duiven: 1ste prijs A. v. Eijck met eere-prijs als hebbende de schoonste oude duif; 2e prijs Adr. Stokwielder; 3e prijs P. Schoemans; 4e prijs A. Pijnenburg. Jonge Duiven: 1ste prijs Ant v. Eijck met eere prijs als hebbende de schoonste jonge duif; 2e prijs W. de Graaff; 3e prijs J. de Graaff; 4e prijs Adr. Hense-n. Na een nachtelijke surveillance van verschillende weken door rijks- en ge- meente-politie der verschillende plaatsen langs de spoorlijn, is het ten slotte gelukt den dief, die den laatsten tijd de buurt hier zoo onveilig maakte en het vooral gemunt had op de spoorweg stations en loodsen, te knippen. Vrijdagmorgen om 4 uur werd dooi de marechaussée te Kaatsheuvel aan het station Kaatsheuvel—Capelle ontdekt dat iemand aan de loods met een licht bezig was. Zij slopen er heen en ontmoetten een zekeren B. uit Amsterdam. De man voorzien van allerlei inbrekerswerktuigen en gewapend met een modern revolver, wilde andermaal 'n poging wagen in te breken in de goederenloods aldaar, waaruit den laatsten tijd reeds 6 fietsen, autobanden en meer andere artikelen ontvreemd zijn. De politie hoopt hier mede de hand te hebben gelegd op 'n gevaarlijk individu, voor wiens rekening zij de meeste inbraken en diefstallen, ook van leder en schoenen, in de laatste maanden kon schrijven. Hij is Maandag naar den Bosch over gebracht en aldaar opgesloten. Hij heeft geen vaste woonplaats. Nader meldt men ons nog uit Kaats heuvel Eindelijk is het de marechaussées mogen gelukken de hand te leggen op den vermoedelijken dader der menig vuldige diefstallen aan 't station Kaats heuvel—Capelle de laatste maanden gepleegd. Toen Brig. v. Coevorden met 'n ondergeschikte Vrijdagnacht de wacht hielden verscheen een zekere B. uit A'dam. Vóór dat sinjeur de kans kreeg van zijn revolver gebruik te maken werd hij overrompeld en geboeid naar de kazerne overgebracht. De grootst moge lijke sorteering sleutels en andere be- noodigdheden werd op hem gevonden, 't Is te hopen dat er thans een einde gemaakt is aan de vele rijwiel- en andere diefstallen, waarmede we telkens werden verrast. Naar wij vernemen is door den Raad van Arbeid te Tilburg in de plaats van den Heer P.A. Verhoeven, tot agent i i il 1 -T l.fU nn«<1/vt A'mr» lrnn_ I

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2