HOUTENUUZETTER' fteofi v. iL Velden en Co, KruidsmBfsbsdiende. beste Stalmest, op 7 en fl Febmarl a,s. Qptredm tan den Heet en Mevr. MftRTENS uit Rotteidam, Aanbesteding landlef eiing, V-GouwenbergdeRond* Reclame. Nieuws uit Heusden Uitvoeringen. Patroonmaker tevens Snper. Wekelijks VeischeZeefiscl), NÏiÜWS" UIT KAATSHEUVEL Advertent iëii. bekwaam Snijder. Gevraagd een Voor direct gevraagd vragen aankomend net een TE KOOP ongeveer 40 M. Entrée prijzen 1ste Rang 40 cent. 2de Rang 25 per kubieken Meter op het werk voor zui ver heidezand voor ophooging van een terrein op den hoek van de Besoijensche £teeg en Parallelweg. Vergelijk niet alleen prijs, doeh ook tevens ijualiteit. suaarbank i« oyer de maand Janus» ingelegd (2S7Q.26 en terugbetaalt f 2012.83. Dee Z*terdege is bet hulppoetkuntoor voor den poitdienst na 8 uur gesloten. WASPIK. De dag van candidaatstel- ling voor de verkiezing van een commis sie uit de ingezetenen, bedoelt in art. 131 der gemeentewet is bepaald op 10 Febr. a s. terwijl de eventueele dag van stemming bepaalt is op 25 Februari Met genoegen kunnen wij mede- deelen, dat de vermoedelijke daders van de diefstallen bij W. Heesters en G A. Poppe, door onze politie in vereeniging met de politie te Raamsdonk, zijn ge arresteerd, en het ontvreemde grooten- deels in beslag is genomen. De ver moedelijke daders, zekere R. en v. d. b. beiden te Raamsdonk zijn bij de mare- chauseé te Raamsdonk in bewaring gesteld. Mej. de Wed G. kwam dezer dagen zoodanig te vallen, dat zij haar been brak. Dr. Wijffels alhier verleende geneeskundige hulp. Nader vernemen wij dat de daders der diefstallen bij W. Heesters en G. Poppe, een volledige bekentenis hebben afgelegd. Tot onderwijzeres aan de R. K. Bijzondere jongensschool alhier, is be noemd Mej. N. Brokx, thans in gelijke betrekking te Zevenbergschenhoek. Door de Hanze alhier, is in de vergadering van Dinsdag besloten, den Heer J. van Velthoven, Secretaris der vereeniging, candidaat te stellen, als lid der commissie, bedoeld in artikel 131 der Gemeentewet. In de op Maandag 1.1. gehouden vergadering der Liedertafel, werd tot Voorzitter gekozen, de Heer G. Kamp, tot Secretaris de Heer J. Schaapsmeer ders, tot Penningmeester de Heer C. Berkelmans en tot Commissarissen de Heeren L. van lersel en D. Kuijsters RAAMSDONK. De j.I. Zondag en Maandag gegeven uitvoeringen der R. K. Werkliedenvereeniglng St. Bavo, kunnen in alle opzichten geslaagd genoemd worden. Er is een merkbare vooruitgang onder de dilettanten waar te nemen. Het drama kwam goed tot zijn recht. De zaal was lederen avond geheel bezet. Een woord van hulde vooral aan den WelEerw. Kapelaan, die zich zooveel moeite geeft, om de spelers iets te doen presteeren op gebied van kunst. By enkele candldaatsteiling zijn Woensdag tot leden van de commissie, bedoeld bij artikel 131 der Gemeente wet, benoemd de heeren G. C. de Bont, Joach. H. de Bont, Q. van Loon j H. Broeders, J. van Dongen, W. van Laathoven, A. van der Pjulm, L, Schoenmakers, J. Sprangets P. A. van Dongen, J. P. Elemans; J. G. Knaap en J. van Woerden. Loop der bevolking over het jaar 1920. Op 31 December 1919 bestond de bevolking der gemeente Raamsdonk uit 3389 m. en 3257 vr. Totaal 6646 zielen. Zij onderging in 1920: a. Vermeerdering door Geboorten 141 men 128 vr» Totaal 269. Vestiging 183 m. en 221 vr. Totaal 404. b. Vermindeting door Overlijden; 53 m. en 43 vr. Totaal 96. Vertrek219 m. en 214 vr. Totaal 433. Verschil lusschen de geheele ver meerdering en vermindering 52 m. en 92 vr. Totaal 144. Het bevolkingscijfer bedroeg alzoo op 31 December 1920 3441 m. en 8349 vr. Totaal 6790 zielen. Er werden 64 huwelijken voltrokken. De gewone Rijksvoorjaarskeutlngen van tot dekking bestemde hengsten in 1921 voor Noord-Brabant, zullen worden gehouden te Zevenbergen op Dinsdag 22 Februari e.k., v.m. 10 uurte 's Bosch op Woensdag 23 Februari e.k.. v.m. 9 uur. Eenlge weken geleden werd te Waspik bij koopman H. een groote partij manufacturen gestolen, ten bedrage van pl.m. f 1500. Het is thans aan de Rijks- en Qemeentepolltie geluktt dank zij hun ijverige nasporingec, zoo niet alle, dan toch een groot deel der ge stolen goederen In beslag te nemen, ten huize van v. d. S, S. is door de politie gearresteerd. Men verwacht', dat in verband met dezen diefstal nog meerdere aanhoudin gen zullen volgen. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 5 Februari des namiddags om zet nor. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Oütwerp-besluH tot regeling bezoldi ging ambtenaren van den Burger). Stand. 3. Voorstel van B. en W. tot inwilliging verzoek van de Overste van het Thereeia- gesticht alhier, om gedurende 814 maanden gebruik te mogen maken van een lokaal der nieuwe school voor de bewaarschool. 4. Ontwerp-vetordening betreffende samen stelling en inrichting der schoolcommissie alkier. 6. Ootwerp-besluit tot bet verleenen van eervol ontslag aan de leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs. 6, Schrjjven van Ged, Staten van Noord Brabant, houdende bedenkingen tegen het besluit tot wijziging der genaeeutebegrooting dienst 1920, 7. Ontwerp van wet tot vereeniging der gemeenten Made en DrimmeDD, GaertfU'.- denberg, Raamsdonk en Waip'k, 8. Voorstel van B. en W. tot ontbinding van huurovereenkomst der woning, staande aan het fort. 9. Voorstel van B. en W. tot het publiek verharen der voormelde woning, 10. Oatwerp-rerordening tot wijziging der Bevolkingsverordening. 11. Verordening tot wijziging der ver ordening op de inrichtiag van de politie en tot regeling der jaarwedden van het politie personeel in deze gemeente. 12. Ontwerp besluit tot het verleenen van een gratificatie aan den havenmeester W. Waas. 23. Vaststelling suppl. kohier van den Hoofd. Omslag, dienst 1920—1921. RAAMSDONKSVEER. Dinsdag en Woensdag werd hier Bazaar gehouden voor het Groene Kruis, Afd. Raamsdonk e o., in het oude schoolgebouw, dat door groen en vlaggentooi een recht feestelijken indruk maakte. Allerlei fraaie en nuttige handwerken, liggend op een dubbele tafel en een zijtafel, getuigden van den noesten ijver en de kunde der leden van de Dameskrans en de getrouwe nog zoo jeugdige me dehelpsters. Ophangende, liggende of staande, al naar den aard van het artikel, alles gaf ons een duidelijk beeld van de vele werkzaamheden, noodig geweest om het af en hier te koop gesteld te hebben. Een geweldig druk bezoek, niet alleen op de middagen doch ook op beide avonden, viel de Bazaar ten deel. Kijkgragen, die weldra veranderden in kooplustigen, zorgden dat de artikelen wegvlogen, terwijl een tombola en een paar schulbakken ook goeden dienst bewezen, zoodat de cassa maai steeds meer en meer ontving. Men kon het der Dames dan ook aanzien dat alles naar wensch ging. De Heeren Scherp (G.berg), v. Gerven en de Beer zorgden voor het muzikale genot, De opbrengst was in een woord schitterend, de verwachtingen verre overtreffend. De bruto opbrengst beloopt ruim 1500 gld Dit is nu de derde maal dat de Dames- krans, presidente Mevr. P. A. v. Dongen Reder, een Bazaar houdt en telkens met reuzensucces. Zeer zeker een gevolg van goede verstandhouding onderling en prachtige samenwerking. I Een woord van welverdiende hulde en dank aan de Dameskrans voor de opofferingen en moeite, die zij zich heeft getroost en de hartelijke gelukwensch met het verkregen resultaat komt Be stuur en leden wel toe. Moge zij voortgaan op den ingeslagen weg en nog menigmaal een Bazaar or- ganiseeren voor het een ofander liefdadig doel. Te verwonderen is het niet. dat de heer v. Seters, Voorz. van de Afd. v, 't Groene Kruis, na afloop in warme bewoordingen zijn hartelijken dank namens het Gr Kruis uitsprak aan de Dameskrans in de eerste plaats en ver volgens aan allen, die medegewerkt hadden aan en bijgedragen tot het slagen van deze Bazaar. Gedurende de maand Januari pas seerden de Rolbrug in het geheel 898 op- en afvarende zeilschepen en stoom- booten, met een gezamenlijken inhoud van 71509 scheepston. In de maand Januari werd aan het postkantoor met de daaronder res- sorteerende hulppostkantoren ingelegd f22668.74 en terugbetaald f7000 84. Door de gemeente circuleert een lijst ter teekening met het doel bij de daartoe bevoegde autoriteiten te ver zoeken onze gemeente in een hoogere klasse te plaatsen. Bij de firma Huijsman en Lank I huizen herdacht de persbaas J. Kommers den dag, waarophij voor 40 jaar in dienst trad bij genoemde firmade laatste 25 jaar was hij persbaas Uit erkentelijkheid werd hem door den oudste der firmanten een enveloppe met inhoud ter hand gesteld. De heer P. Verduijn en zijn echt- genoote Mej. Ha Heijstek herdachten dat zij voor 55 jaar in den echt traden. Hoewel dit herdenkingsfeest in allen eenvoud plaats had, lieten verschillende uit de gemeente zich niet onbetuigd. -- Moesten wij begin vorige week nog f5 per HL. anthraciet betalen, in dien wij die in den vrijen handel wilden koopen, nu kunnen we* ze verkrijgen voor f 3.60 per H.L., vrij thuis. Tot groote vreugde van het Bestuur van het Groene Kruis werd aan deze afdeeling f 150.— subsidie verleend door de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente. Postcheque en Giro. Gestort op postrekeningen f 104024,19s. Uitbetaald - 35344.02, Bijgeschreven wegens stortingen - 69514.585. I Bijgeschreven wegens overschrijvingen - 11505.595. Afgeschreven wegens overschrijvingen - 10307.395. Afgeschreven wegens cheques - 59291.90. A.s. Zondag treedt voor de Ned. Hsrv. Gemeente des v.m. op het Veer de Z.Eerw. Heer Ds. Oskam van Rou veen, terwijl des n m. op 't Dorp hoopt op te treden Ds. D.. J. v. d. Graaft. De scholier M. S. was op een auto gezeten toen deze te ver reed naar den zin van S. en niet ophield, sprong hij er af, met het gevolg dat hij zoo danig met zijn hoofd op den grond kwam dat hij een tamelijk diepe snede boven zijn oog opliep. Bij den landbouwer C. K. moest een koe doodgeschoten worden omdat dit dier zoo schuw was geworden dat het niet te naken was Kaatsheuvel, 4 Feb. 1920. Heusden, 3 Febr. 1921. Door stemgerechtigden werden op de voordracht voor dijkgraaf van het waterschap »de Hooge Maasdijk* in volgorde geplaatstF. Pulles te Elshout, B'ouwers te Heesbeen en H. Luijben te Luttelherpt. Dito voor heemraadBuijs Azn. te Herpt, A. Buijs te Luttelherpt en J. de Wilt Pzn. te Herpt. In de vacature A. Buijs (Secr.-penningm.) werd voorzien door benoeming van den Heer H. Ver hoeven. Met ontsteltenis vernam de familie Remie uit een courant dat haar zoon W., werkzaam te Heerlen, tusschen twee wagons levensgevaarlijk was bekneld. Volgens onmiddellijk ingewonnen bericht vernam men, dat het zoo'n vaart niet liep, hoewel opneming in een ziekenhuis noodig geweest was. Den heer L. Maas, machinist op den Heusdensche boot, viel daarop zoo, dat hij, toen hij bier arriveerde, per auto naar huls moest worden gebracht, fer verdere verpleging is hij in het R. K. Ziekenhuis opgenomen. Ter aanvulling van 't bericht over de gouden bruiloft Braat-Dukied dienc, dat 's avonds om acht uur de Heusden sche Harmonie een prachtige serenade bracht, die het karakter had van een soirée. De Voorzitter, de Weled. Heer A. B. de Moor, wenschte in een pittige rede de familie geluk bovendien werd het gouden paar door de jeugd nogmaals hartelijk in een cantate toege-ongen onder begeleiding der Harmonie. Een woord van lof is hier zeker op zijn plaats voor de honderden tegenwoordlgeD, die door hun correcte houding zorgden, dat ons geen woordje, geen toontje ontging. Grande Matinée Musicale op Zondag 6 Februari 1921, te geven door de leden van het Dubbel-Gemengde Kwartet „Speranzo,, in de zaal Musis Sacrum te Waalwijk, met welwillende medewer- cing van den heer A. Vergeest. Accom- jagnateur. Aanvang 12 uur. Zie programma's. Grande Soirée Amusante op Maan dag 7 Februari 1921 in de Concertzaal Musis Sacrum door de Liedertafel „Oefe-1 ning en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen. Aanvang 7'/2 uur- Zie programma's. Groote uitvoering te geven door de Zangvereeniging „Vooruit zij ons doel", ten bate van het Algemeen Groene <ruis op Zondag 6 Februari 1921, in iet Protestantsch Kerkgebouw te Waal wijk. Aanvang 6V2 uur. Zie programma's. Concert te geven door het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" te Kaats- ïeuvel op Vastenavond Dinsdag 8 Febr. 'savond 7'/2 uur. Zie programma's. Muziek- en Jooneeluitvoering te geven door de harmonie „Concordia" te Vlijmen in de zaal van den R. K. Werkliedenbond op Zondag 6 Februari 1921. Aanvang 6 uur. Zie programma's. Concert te geven door de fanfare „Wilhelmina" te Dussen cp Vastenavond 8 Februari 1921, in de zaal van den heer J. J. Leemans. Aanvang 7 uur. Zie programma's. De Fumr A. PIJNENBURG, Sioomschomfabriek Waalwijk vraagt voor directe indiensttreding een 191 Adres R. DE RUIJTER-VER HAREN, Waalwijk. 19202 EEN 19204 G. W. VRINTE, StcotHschoenfabriek, Waalwijk. ER BIEDT ZICH AAN een bekvum 19209 Filiaal Kaatsheuvel, R.K. Godsdienst. bij W. H. KIEVITH, Vrijhatve- Capelle. 19208 op de Bovenzaal van den Heer A. SIMONS. Café, „de Kroon", Markt, WAALWIJK. Hopende vo?r de eerste maal met een druk bezoek vereerd te wordan, 19205 A. SIMONS. De Besoijensche Woning bouwvereniging VRAAGT PRIJSOPGAAF a.s Opgaven vóór Vrjjdag 11 FEBR. zenden aan W. vin Vbbw, Stationsweg 15», Bied*. 11JST per poui 25 c1». HAVERMOUT u BOEKWEITMEEL v TARWEBLOEM GRIE8MEEL SOEPERWTEN f WITTE BOONEN u GROENE ZEEP (eerste qualiteit) kippenvoer MA.IO Aanbevelend 19191 1NFLUENSA EN DE GEVOLGEN. Velen hebben tot bun schade ondervon den, dat de gevolgen van influenza en griep soms erger dan de kwaal zelf zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en dit kan maanden van pijn en ellende met zich brengen. Bij kou en koorts toch worden de teere nierorga nen ovespannen door hun pogen oni de ongewone hoeveelheid onzuivere stoffen uit het bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren hij deze inspanning zou uitputting voorkomen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deze verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urinekwaleh, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, rheumatiek, steen, rug pijn, duizeligheid enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nierverschijnselen. Wees niet moedeloos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling het best is, kan verdere ernstige ontwikkeling voor komen worden. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevor derde en ernstige nier- en blaaskwalen succes. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier in het land danken hun goe de gezondheid aan tijdige behandeling met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Niei*eii Pillen zijn te Waalwijk verkrijgbaar hij Wed. Orie-Du- moulin, Markt a f 1.75 per doos. Tot bestuursleden der, Middeustands- vereeniging de Hanze, afd. Kaatsheuvel, werden lieden gekozen de H.H. E. Scliraau- wen, .Tos. de bange, J. v. d. Hoven, J. van Dam en J. Muscus. Ter rectificatie van ons bericht in liet nummer van Woensdag moeten we meiden dat niet „de Voddenraper van Parijs", maar de „Mottige Janus" door het Zuid Neder - laiidscli Tooneel op vastenavond (8 Febr.) in Euphonia vertoond wordt. Voor de velen die belangstellen in dit boeiend stuk zee mansleven moge interessant zijn wat liet „Nieuwsblad van liet Zuiden" te Tilburg in zijn nummer van Donderdagavond 3 Febr. ter gelegenheid van de opvoering van dit nummer door hetzelfde gezelschap in de zaal van „ras Buiten" te Tilburg o.m. schrijft. „Mottige Janus" is een stuk leven, een drama vol actie, waarin ernst en scherts elkaar afwisselen en waarin vooral waar gevoel is uitgedrukt. Wat in-tfagisch die vroege* dood van bena Zwart, de verloofde van den „Mottige" die in de drie jaar dat hij het zeegat weer uit was, werd verleid, wier leven van dien dag af aan lijden was, wier sterven werd verzacht door de overtui ging, dat de „Mottige" voor haar kind zal zorgen enz. enz. De Mottige wordt gespeeld door Antoon Mertens, terwijl bena Zwart in handen is van Annie Mertens: dat zegt genoeg. Wie van een door en door Hol- landsch Tooneelstuk wil genieten, wie wil lachen met tranen in de oogen of schreien terwijl de lach nauwelijks is verdwenen, hij ga Zondag de „Mottige" zien in Eupho nia. In de vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier hield de Voorzitter zijn Nieuwjaarsrede, terwijl de nieuwe leden geïnstalleerd werden. Tot voorzitter werd herkozen de lieer M. van Beurden, tot vice-voorzitter de lieer M. vnn Nieuwstadt. De twintig woningen door de Bouw- vereeniging „Volksbelang" den vorigen zo mer in aanbouw genomen, zijn thans reeds allen bewoond. Verder is de vereeniging nu met twintig andere bezig en nog blijft de woningnood in Kaatsheuvel urgent. bOONOPZAND. Onze harmonie „Concor dia" gaf 1.1. Zondagavond in de zaal van den heer ,T. van beest haar jaarlijkseh concert en er mag gezegd worden dat er keurige muziek ten gelioore is gebracht. Ten 6 uur hij den aanvang can het con cert was de zaal eivol, zoo talrijk ware» de honoraire leden Pl1 belangstellenden opge komen. De president de heer Joh. Brands, heette de executanten eb het talrijk gehoor van harte welkom en daarna kon zich liet audi torium eenige uren vergasten aan de af wikkeling van een keurig program van een 8 tal nummers, het Instrumentale gedeelte werd door „Concordia" als naar gewoonte goed verzorgd. De talentvolle Directeur (Instructeur) de heer A. .T. Roeien uit Breda is ons wel borg. dat er geacheveerd werk ten gelioore komt, te roemen waren vooral de nummers „Fantaisie Atilla" (Roeien), Fantaisie de Concert pour Bariton (Aerts) door den heer I,. v. d. Sanden (le prijswinner te Bre da), Fantaisie de concert pour Saxophon Alto (Oanivez) door den heer M. van boon, Het drama in 5 bedrijven „Onschuldig Veroordeeld" werd onverbeterlijk afge speeld. Een speciaal woord van dank voor liet welslagen van dit concert en een com pliment aan het bestuur van „Concordia" ■dat dan lymorairen leden en belangstellen den oen genoegelijken avond bezorgde. Brieven onder nummer der adver. teutie aan he,t bareiu van dit blad. Er biedt zich aan, om met Maart of later in dienst te treden, flink persoon 18 jaar, P. G. als: VOERMAN of BOERENKNECHT. Goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. 19194 Brieven onder nummer der adv. aan het bur, van dit blad. Aanbieding daar ter plaatse. 19199 Groote Uitvoering SCHIJFJES APPELS (zeer blank) 8R0VE SODA SCHOEN CREME (Era Quick) per groote doos 25 BESTE WEEKE STOKVlSCH 60 k 78 per pond. 20 30 20 88 18 28 11 9 52 8

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 7