BUITENLAND, BINNENLAND. Reclame. Provinciaal Nieuws. la het leven te willen roepen aangezien verscheidene van hun leden van de wachtgeldregeling niet kunnen profi teered Voorzitter. In beginsel is daartoe reeds besloten. Er moet nu nog een bed ag worden vastgesteld en eene Commissie worden benoemd tot regeling daarvan. Bij den Minister moet ook om steun worden aangedrongen. Ik zou voor deze commissie willen benoemen de heeren van Wtlligenburg en Zwart. Het is maar een voorlooplge commissie die het een en ander moeten uitwerken en dan met voorstellen moeten komen. Zwart. Aangezien er veel haast bij is kan ik deze benoem'ng niet aannemen wijl ik de eerste dagen van de volgende week op reis moet. Anders zou ik de benoeming met genoegen aannemen. Voorzitter. Mijnheer de Jong dan. Van WiiUgenburg. Het is waar, er is zeer veei haast bij. Laten we het daar om reeds morgen al afwerken. Zwart. Dan wil ik het met genoegen doen. Met algemeene stemmen worden'de heeren van Wllligenburg en Zwart daar na aangewezen. 2. Vaststelling Verordening op de keuring van waren. Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. 3. Benoeming van een Commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling met aanbeveling van Burg. en Weth. Door deChr. vereeniglng van traas- port- en fabrieksarbeiders zijn als candl- daten opgegeven C. Klootwijk en C. de Roon. Door de Chr.bouwvakarbelders- bond A. van Zeist Jzn. en A. van Zeist J. Hzn. Door Burg. en Weth. worden aan bevolen de heeren M. Zwart en J. Goedhart als patroons en als werklieden C. Klootwijk en A. van Zeist Jzn. en tot voorzitter den heer burgemeester. 4. Voorlooplge vaststelling pensioens grondslag. Voorzitter. Het salaris van den veld wachter is van f 1500 op f 15S0 gebracht en mitsdien moet de pensioensgrondslag dienovereenkomstig worden gehracht. Ontslag onderwijzeres van het her- halingsonderwijs. Voorzitter. Ia verband met de pen sioensgrondslag moeten aan den heer Klijo en mej. Eutrop ontslag worden verleend. Ik stel voor hun dat met ingang van 1 October 1.1. te veileenen. 'Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de openbare vergade ring en gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van 5. Reclames Hoofd. Omslag. RAAMSDONK. De commissie van advies, bedoeld bi Art» 131 der Gemeentewet (dubbele raad) betreffende vereeniglng der ge meenten Made en Drimmelen, Geertiul- denberg, Raamsddnk en Waspik, hield Zaterdag 5 Februari 1921, nam. 3 uur, een openbare zl ting ten gemeentebulze te Raamsdonk. Als Voorzitter fungeerde deEdelachtb. Heer Burgemeester. Aanwezig waren de heeren j. P. C. v. Dongen, J. P. C. M. Sprangers, Jan v. Woerden, P. A. v. Donger, Q. v Loon, J. G. Knaap, W. H. v. Laarhoven, A. J. v. d. Plutjm, joach. de Bont, J. P. Elemans en G. C. de Bont, terwijl niet waren opgekomen de heeren H. Broeders en L. M. A. Schoenmakers. De Vooizl ter opent de vergadering P. A. v. Dongen. Mag ik voorstellen de vergadering voorlooplg met gesloten deuren te houden. Er zullen waarschijnlijk wel eens dingen gezegd worden, die voor andere gemeenten minder aange naam zijn. Voo'zltter. Daar is wel wat voor te zeggen, maar van den anderen kant acht ik hetgeen hier thans besproken wordt, voor het tegenwoordig en toe komstig geslacht van te groot belang om het achter gesloten deuren te be handelen. Hetgeen hier gezegd wordt, moet wel degelijk door het publiek kunnen worden opgenomen, daar heeft het recht op om te beoordeelen of hier werkelijk het belaog der zaak bevorderd wordt, of wij als afgevaardigden van Raamsdonk de belangen dier gemeente behartigen. En wanneer er hier dan a eens dingen gezegd worden die mis schien voor anderen minder aangenaam zijn, dan geloof ik dat men gerechtigd is dit hier te doen, ja ik acht het zelfs een plicht om hier al het voor en tegen naar voren te brengen. Maar wanneer de heeren misschien liever eerst een kwartiertje met gesloten deuren wfllen vergaderen, is hiertegen geen bezwaar P. A. v. Dongen. Dat meende ik toch ook. Wij hebben in het geheel nog geen voeling met elkander gehad Om ons dus goed te kunnen uitspreken is het wel van belang bm eerst eens onder elkander van gedachten te wisselen Hierna wordt de openbare vergadering geschorst. Wanneer deze na eenigen tijd wederom voor het publiek toegankelijk is, voert de Voorzitter juist het woorci naar aanleiding van eenige door den beer van Woerden geopperde bezwaren Hij zegt: Betreffende de bezwaren van den heer van Woerden wil ik hier even nahr voren brengen, dat er In de me morie van toelichting op gewezen wordt, dat de vereeniglng moet pljjats vinden met het oog op de vereenvoudiging der administratie, de daaruit voortvloeiende fieantieele voordeelen en de betere be- ïartiging der belangen van de Inwoners. Hiervan uitgaande is de samenvoeging uit sociaal en economisch oogpunt zeer zeker aan te bevelen. Geen enkel kamer lid van Uwe partij heeft zich ooit op Uw standpunt gesteld, geen enkel woord van Uwe zijde is hierover in de Kamer gehoord. Wat betreft de kwestie»Zal het wel goed gaan, zal men wel voldoende samenwerking betrachten». Ik zou daar op willen antwoorden, dat we toch wel mogen vertrouweo, dat de menschen die alsdan in de raad zitting zullen hebben de belangen van de geheele nieuwe ge meente zullen behartigen en niet alleen van dat gedeelte waarin zij wonen. Ook hier in den raad worden toch de belangen van Raamsdonkdorp evengoed behartigd als die van Raamsdonksveer. Ik geloof niet dat er een lid daartoe niet heeft medegewerkt. We mogen toch verwach ten dat de nieuwe raad zich niet op lager peil zal stellen en er op uit zal zijn elkaar vliegen af te vangen. Maar we hebben er ook eigenlijk niets mee te maken wat de raad alsdan zal doen. De vraag ls nu maar is het in het belang van Raamsdonk dat het gecom bineerd wordt met de 3 andere gem «en ten. Als de heer vaa Woerden na zegt dat zij niet bij elkander hooien omdat de eene gemeente zich op industrie en de andere zich meer op den landbouw toelegt, dan zou Ik willen zeggen dat dit juist zooveel te beter ls en ook een van de voornaamste oogmerken van boogerband was. Wanneer in het centrum een bloeiende industrie bestaat, dan zal de omgevende landbouwende bevolking hier wel degelijk van prohteeren. ik stel mij dus op het standpunt dat wij voor Raamsdonk wel degelijk de combinatie moeten bevorderen, ook met de gemeen ten Waspik en Made erbij, daar het uit fiaantleel en economisch oogpunt van groot belang Is. Da heer P. A. v. Dongen zegt dat de Christ. Hist. Ktesvereen. een vereeniglng van de 4 gemeenten vanwege haar uit gestrektheid niet In het belang der ge- meehte acht. De heer van Woerden zegt hierna In de openbare vergadering nog eens in het koit zijn gezegde in de geheime zittiog te zuilen herhalen. Wat de finan- tieele kwestie betreft kan hij er goed over om f 10 uit te geven als hg er la ter f 20 mee verdienen kan. Maar zijn bezwaar komt in hoofdzaak hierop neer dat de levensopvattingen van de men schen uit Made en Waspik te veel ver schillen en er voor een goede combi natie toch op de eerste plaats-samen- werking moet bestaan. Namens den kring die hem heeft afgevaardigd zegt hij uit historisch oogpunt tegen vereeniglng te zija. De beer J. P. C. van Dongen meent dat men de historie gerust weg kan cijferen. Hij meent dat er hier een veel grooter belang in 'r spel is. Hij acht de voordeelen voor de toekomst van zoo'n groot belang dat hij sterk voor de ver eeniglng der 4 gemeenten ls. De Voorzitter acht de zaak thans reeds voldoende besproken en stelt voor over te gaan tot ariikelsgewijze behandeling van het wetsontwerp. Artikel 1 houdt in, dat de gemeenten Made en Drimmelen, Geertruldenberg Raamsdonk en Waspik zullen vereenlgd worden met ingang van 1 Jan. 1922 De vereenlgde gemeente zal den naam dra gen van >Geertruldenberg>. De heer P. A. van Dongen vindt het elgen&ardlg dat juist de naam der ge meente genomeh wordt met het kleinste aantal inwoners. Waarom moet de his torische aaam Geertruldenberg genomen worden ioplaats van den hlstorlschen naam Raamsdonk. De Voorzitter zegt dat dit niet alleen uit historisch oogpunt wordt voorgesteld, doch ook met het oog daarop, dat Geertruldenberg als stad overal beter bekend is. Wanneer de leden er echter tegen zijn zou hij dit bezwaar aan Ge- dep. Staten kenbaar kunnen maken. De heer P. A van Dongen denkt niet dat het veel helpen zal als men hoort hoe weinig gewicht men aan het advies der commissie hecht. De heer van Woerden zegt nogmaals tegen de vereeniging met Waspik en Made te zijn daar de volksaard van die gemeenten vooral te zeer met elkander in strijd is. Na nog eenige discussie brengt de voorzitter in stemming het voorstel om tot vereeniging der vier gemeenten te adviseeren. Da uisslzg is dat zich 5 leden réd: en 6 tegen de vereeniging sis voorgesteld, verklaren, \66t vereeniging vsn drie gemeenten (das zonder Made) verklaart zich alleen de heer P. A. van Dongen, terwijl de overigen hiertegen stemmen. \66: vereeniging van 2 gemeenten, Geer- truidenberg en Raamsdonk, verklaarde zich alleen de heer J. P. C. M. Sprangers, de overigen er tegen. Tegen al de vorige voorstellen (en das voor het laten zooals hst thaus is) waren de heeren G. C. de Bont, Joach. de Bont, J. G. Knasp, van Woerden en van Loon, das 6 van de II leden. Bij art. 8, dat de bepaling bevat d*t zoo nocdig in een verafgelegen gedsehe der nienwe gemeente een hnlp-secretarie km gevestigd worden, vraagt de heer v. Woerden er op aaa te dringen, dat een eventueel voor Waspik te vestigen hulp-secretarie zoo geplaatst wordt, dat ook inwoners van Raamsdonkdorp het gemtkkelyk kannen bereiken. De Voorzitter merkt op dat dit eigenlijk een kwestie is voor den nieuwen raad, docb zal er Ged, S :aten reeds op wijzen. Bij art, II (waarbij wordt bepaald dat aan de tengevolge van de vereeniging ont slagen ambtenaren gedurende 10 j»ar wacht geld zal moeten worden uitgekeerd indien zij geen gelijkbezoldigde betrekking krygen) merkt de heer J. P. C, v. Dongen op dat er alleen gesproken wordt van een geljjk- besoldigde en niet van een gelijkwaardige betrekking. Hy vraagt of byv. de secretarie ook verplicht zon wezen een betrekking van 2e secrétatis te aanvaarden. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Wanneer echter een ambtenaar redenen meent te hebben een aangeboden minder waardige betrekking te weigeren, zullen Ged. Staten beslissen over de gegrondheid *an die redenen. Op de overige attikelen van het wets ontwerp weiden verder geen aanmeikingen gemaakt en sloot de Voorzitter hierna onder dankzegging aan de aanwezigen voor hnn opkomst deze vergadering. Het verslag der gemeenteraadsverga dering van Raamsdonk, Zaterdagavond ge-I honden, komt in 't volgend nnmmer. BERLIJN. Het bericht over de oneenig- heid tusschen de rijksregeering en Beieren wordt heden uit München offi cieel bevestigd. De „Bayrische Staatszeitung", publi ceert het volgende communique „De Beiersche ministerpresident is Zondag middag van de ministerconferentie te Berlijn teruggekeerd: De conferentie, die onder voorzitter schap van den rijkskanseliers plaats had, hield zich bezig met de houding der rijksregeering tegenover het dictaat van Parijs. Het votum, door den Beierschen minister-president voorgesteld, was zoo als het door den Beierschen ministerraad en de leden der coalitie was voorgesteld. Daar over deze voorstellen geen een stemmigheid kon verkregen worden, had de Beiersche minister-president voor Maandagnamiddag een nieuwe minister raad bijeengeroepen, die echter wegens de afwezigheid va« een minister tot Dinsdag moest uitgesteld worden. In deze zitting zal de Beiersche minister-president over de Berlijnsche conferentie rapport uitbrengen en den ministerraad voorstellen, haar houding tegenover de rijksregeering te bepalen". Hiermee verklaart dus de Beiersche regeering, in tegenstelling met het Ber lijnsche communiqué, uitdrukkelijk dat de Berlijnsche conferentie daor de hou ding der Beiersche regeering tot oneenig- heid geleid heeft. De Berlijnsche pers is daardoor zeer pijnlijk verrast. De „Voss. Ztg," schrijft „De toestand is zeer ernstig. Voor de eerstvolgende dagen zijn er geen beslis sende gebeurtenissen te verwachten. De rijksregeering houdt lange zittingen, waarover een streng stilzwijgen bewaard wordt". De „Vorwarts" zegt: „Het is tijd, dat de rijksregeering tegenover de Beiersche reactie een beslist „genoeg" stelt. Het uur is te ernstig, dan dat de regeering weer fouten zou mogen begaan. De hoofdvraag luidtZullen Wij ter wille van Kahr's regeering de laatste kansen op een revisie der Parijsche schadeloos- stellingsbesluiten weer verspelen, door dat wij in de ontwapeningskwestie het Beiersche standpunt innemen En zullen wif de entente weer een voorwendsel geven om ons dictaten op te leggen? Hoe het ook zij, de sociaal-democratie wil den minister van buitenlandsche zaken tegenover de entente dekken, maar ze is evenzeer besloten, aan de rijks regeering haar vertrouwen te ontzeggen, wanneer zij nog langer in dezen ernstigen nood voor de Beiersche „Hoffnungsziele" opkomt. Uit deze uitlating blijkt duidelijk, hoe ernstig de toestand in Duitschland op het oogenblik is. Het ernstige gevaar, dat dreigt, is het weder opleven van de partijgeschillen, hetgeen in deze omstandigheden gemakkelijk tot een catastrofe voor het rijk zou kunnen leiden. Uit München komt nog het bericht van een daad, die weer onaangename gevolgen kan hebben. Het schild van het Fransche consulaat is daar des nachts met een hamer vernield. De dader kon niet worden opgespoord. In de heden gehouden zitting van de Tweede Kamer deed de voorzitter mededeeling van een ingekomen schrij ven van den heer Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman, waarbij deze ontslag neemt als lid van de Tweede Kamer. De voorzitter herinnert eraan, dat de heer Lohman reeds vroeger den wensch had te kennen gegeven om in verband met zijn hoogen leeftijd uit het parle ment te treden. Het is niet mogelijk in enkele woorden de groote beteekenis van den heer de Savornin -Lohman in ons staatkundig leven ten volle te schetsen. Zeker is het, dat hij vele menschen tot steun en door zijn onvermoeide werkzaamheid zelfs in tal van avondvergaderingen, de Kamer tot voordeel is geweest. Een menschenleeftijd heeft de heer Lohman gewijd aan de belangen van de Vrije Schooltot zijn groote voldoe ning moge het hem strekken, dat bij de L. O.-wet in haar tegenwoordigen vorm heeft mogen voorbereiden en zien vol tooid worden. Is het thans hier niet de plaats, om de beteekenis van den heer Lohman in ons staatkundig leven te schetsen, wel past het ons, nu de heer Lohman van de Kamer afscheid neemt, een heerlijken levensavond toe te wenschen aan dezen genialen politicus. De heer de Graaff, minister van Ko loniën sluit zich namens de Regeering bij de woorden van den voorzitter aan. Het conflict in de sigarenindustrie te 's Bosch is opgelost ten gunste der arbeiders. De tien procent worden Zaterdag uit betaald. Op* de meeste fabrieken zijn de leden van den Ned. R. K. Tabaks- bewerkersbond en van den Christelijken Bond heden weer aan het werk gegaan, n.l. bij de heeren A. Houtman, het vast personeel, terwijl morgen om 8 uur de sigarenmakers den arbeid hervatten, bij de firma's Van der Pas en Chr. Hout man idem, bij de firma M. Azijnman het gehéele personeel evenals bij den heer H. de Leeuw. Door het N. V. V. is aan de Tweede Kamer een adres gezonden, inzake de bestrijding der werkloosheid. .Verzocht wordt onverwijld de noodige maatregelen te willen treffen, opdat a. de werkloozenkassen in de gele genheid worden gesteld hare reglemen taire verplichtingen tegenover de leden ten volle na te komen b een behoorlijke steunverleening voor de zoogenaamde uitgetrokken leden der werkloozenkassen, benevens voor die georganiseerde werklooze arbeiders, Wier organisatie tot dusver nog geen werkloozenkas heeft kunnen oprichten, in het leven worde geroepen, Vaarbij de uitkeeringen dienen te geschieden door de vakorganisatie zelf en waaraan elk karakter van armenzorg wordt ont nomen. Het besluit van Ged. Staten van Noord-Brabant tot vaststelling van de jaarwedden der wethouders in die pro vincie is koninklijk goedgekeurd. Het krijgt terugwerkende kracht tot 1 Janu ari 1920. De jaarwedden bedragen voor de groote steden, Tilburg f 3800, Eindhoven f 3600, Den Bosch f 3400, Breda f 3000. - Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf en Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgelooperi week, eindigende 4 Februari, in Nederland uitgesproken 33 faillissementen tegen 21 faillissemen ten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 4 Februari 1921 153 faillissementen tegenover 128 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. In een vergadering van de Districts afdeeling Tilburg e. o. van de R. K. Vereeniging van Drukkers-Patroons ls met ernst geprotesteerd tegen de uit spraak van de Looncommissle, waarbij de drukkerspatroons verplicht worden het eerste halfjaar een toeslag op het loon der gezellen uit te keeren. Als meening der vergadering werd zeer nadrukkelijk naar voren gebracht, dat de toestand van het bedrijf allerminst een dergelijke verhoogiog der bedr^fs- kosten toelaat, terwijl men aan de cijfers van het Amsterdamsche Statistisch Bureau voor de Provincie zeer weinig waarde hecht. Naar het »Vad.« verneemt, bereidt Eduard Verkade zich voor om als lid van de Katholieke Kerk te kannen worden aangenomen en zijn diens kinderen reeds Katholiek gedoopt met Toorop als peet. ALLE JEUKENDE HUIDKWALEN als eczema, uitslag, netelroos, aeae, winter handen enz,, en ook lichte kwalen als zadel pijn, insectenbeten, kloven, enz. worden geheeld door aanwending Tan Foster's Zalf. Prijs f 1,75 per doos, alom verki\jgbaar. Waalwijk, 8 Februari 1921. Het matinée van „Speranza", 1.1 Zondagmorgen gegeven, was zeer druk bezocht. Er werd werkelijk goed ge zongen, vooral als men in aanmerking neemt den verschrikkelijken rook, die in de zaal hing! Zoowel koren als soli en duo voldeden uitstekend en verschaf ten de toehoorders eenige aangename oogenblikken. Zulke Speranze-matinées voldoen werkelijk goed en mochten ge rust eens meer gegeven worden, zoowel voor de leden, als voor het publiek. Het soirée musicale der Liedertatel „Oefening en Vermaak" Maandagavond was als altijd zeer druk bezocht De beide operettes „Wacht U voor de stu denten" en „De fideele terechtzitting" iepen uitstekend van stapel en hadden dan ook het gewenschte succes. Het lachen was niet van de lucht, 't was werkelijk, zooals 't programma zegt, oer-komisch". De medespelenden had den succes van hun repeteeren en de moeite die zij zich geven voor een aar dige ontspanning en 't publiek had een gezellige avond. Het bal na afloop was natuurlijk niet minder druk en geani meerd. De buitengewone voorstelling door het zoo gunstig bekende gezelschap Variété Faveur is werkelijk buiiengewoon geweest in elk opzicht. Buitengewoon druk was de opkomst. Nog nooit zijn er zooveel menschen in Musis Sacrum geweest. Buitengewoon ook was de afwerking van het pro gramma. Lucien, de populaire humorist was eenig evenals de clown Geatans. Onbe daarlijk is er met deze artisten gelachen. De heer en Mevrouw Melachini, de vermaarde illusionisten wisten het pu bliek dan weer in spanning en dan weer doen schudden van het lachen. Mej. Jeane Horsten mocht met haar 'nieuwste cabaretliedjes een welverdiend applaus inoogsten. In het geheel is het een avond geweest zooals we die in den laatsten tijd van Faveur gewoon zijn. Onze gemeente had dezer dagen het voorrecht, te worden bezocht door een mijnheer, die niets meer of minder in opdracht had, dan voor eene groote Duitsche ijzerfabriek (locomotief- en machinebouwj een groot geschikt terrein te zoeken, waarop in den kortst moge lijken tijd eene fabriek met de noodige arbeiderswoningen zou gebouwd wor den, voor een personeel voorloopig van 600, later van 1400—2000 man. Een prachtplanJammer, dat al heel spoedig bleek, dat men met een oplichter te doen had Hij installeerde zich in een hotel, waar hij een paar kamers huurde voor- loopig voor een paar maanden, kocht bureau, gordijnen enz. voor een pret tige werkkamer, ging op inlichtingen uit, terreinen bekijken enz., noodde de pers uit om hem eens te komen inter- vieu wen, om deze greotsche plannen meer bekend te maken (jammer dat hij toen al gevlogen was) en deed natuurlijk als een man met verstrekkende opdrachten. Juist de overdrevenheid zijner plannen, zijn overgroote wereldkennis, deden al spoedig eenige achterdocht .opkomen en toen hem eenige nadere gegevens en waarborgen gevraagd werden, gaf hij voor die a.s. Maandag te kunnen ver schaffen, maar niettemin begon hij zich blijkbaar minder behagelijk te vinden. Hij nam een auto naar den Bosch, om daar zijn koffers te halen en eenige heeren te spreken. Maar aldaar bleek dat hij een verkeerd adres had opgegeven, om zijn motor te halen, de heeren die hij moest spreken waren nergens te vinden, men in „Central" in den Bosch volgens zijn zeggen, geen Duitsch geld wilde aannemen en hij van den chauffeur, die hij aan een glas bier gezet had, Hollandsch geld wou leenen, begon het dezen wel wat vreemd voor te komen en toen mijnheer weer op stap was, ging deze eens informee- ren en bleek hem dat hij in twee zaken in den Bosch kamers had besproken, evenals te Waalwijk! Hij begreep nu geheel met een oplichter te doen te hebben, die intusschen zooals anderen gezien hadden, met den trein richting Tilburg was verdwenen De chauffeur keerde naar huis terug en deed direct aangifte bij onze politie die denzelfden avond nog te Tilburg een onderzoek instelde, tot dusverre zonder resultaat. De man gaf als zijn naam op „de Hoog", geboortig uit Aarle-Rixtel, maar sinds zijn 12 jaar in Duitschland woon achtig en drager van het „ijzeren kruis". Hij heeft dus in Waalwijk alleen den chauffeur voor zijn reis naar Den Bosch enz. en den hotelhouder voor een dag en nacht verblijf kunnen oplichten. Gisteren is mijnheer te Oosterhóut gearresteerd en hierheen overgebracht. In een volgendjnummer hopen wij nader hierop terug te komen. Maandagmorgen werden door de maréchaussée van hier naar Den Bosch overgebracht v. d. S. en B. uit Raams donk, die te Waspik hebben ingebroken en een groote partij goederen hebben ontvreemd, welke in hoofdzaak zijn teruggevonden. Zij hebben volledige be kentenis afgelegd. Het eerste spoor voor de ontdekking werd door den inspec teur van politie te Dongen bij een op- kooper van ongeregelde goederen aldaar, gevonden. BAARDWIJK. Zondagavond gaf de Ltedertafel «Tot bloei der Toonkunst* een uitvoering in de zaal van den heer P. v. Cromvolrt, die in alle opzichten in

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2