DE EOKQ VAN HET ZUIDEN Derde Blad. Provinciaal Nieuws. No. 12. Zaterdag 12 Febr. 44e jaarg Waalwijk, 11 Februari 1921. Algemeene Vergadering der veree niging >Waalwtjks Belang* op Maandag 14 Februari, des avosds ten 8'/2 uur in de achterzaal van Hotel Verwlei. Aan de orde 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag van den Secretaris. 4. Verkiezing drie bestuursleden we gens periodieke aftreding der heeren G. Verkade, Ph. Timmermans en M. Anf. van L'empt. 5. Rapport Propaganda-Commissie In zake *Operatlekamer-fonds<. 6. Mededeelingen Sportterrein. 7. Rondvraag. Wij vertrouwen dat het onnoodig zal zijn de leden aan te moedigen deze vergadering zoo algemeen mogelijk bij te wonen. Zij zuliea zeer zeker belaag stellen in 't geen door het bestuur ge schied en vooral nu zulke belangrijke punten aan de orde komen. Algemeene jaarvergadering der R. K. Werkliedenvereniging van Waalwijk en Besoijen op Maandag 14 Februari 1921, des avonds ten half acht precies. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen vorige vergaderingen. 3. Jaarverslag Secretaris. 4. Jaarverslagen Penningmeester. 5. Verslag Controle-Commissie. 6. Behandeling begrooting 1921. 7. Bestuursverkiezing. 8. Verkiezing Voorzitter, 9. Verkiezing leden voor den Centra !en Raad. 10. Mededeelingen 11. Rondvraag en sluiting. De heer Adr. Dielissen herdach gisteren den dag waarop hij voor 25 jaar geleden bij den heer E W. Klijberg Pernot in dienst is getreden. Gedurende al dien tijd heeft Dielissen zich doen kennen als een ijverig en nauwgezet werknemer, die steeds de belangen van zijn patroon als die van zichzelf beschouwde. De directie liet dezen dag dan ook niet onopgemerkt voorbij gaan en de heer E. W. Klijberg feliciteerde Dielissen met zijn jubileum, den wensch uit sprekend dat hij nog vele jaren met kracht en opgewektheid moge werkzaam zijn bij Hollandia. De jubilaris mocht een geschenk onder couvert ontvangen. Zooals wij in ons vorig nummer nog konden mededeelen, is de „fabrieks- bouwer."-oplichter Maandag te Ooster hout gearresteerd en daags daarna naar hier overgebracht. Zaterdag, toen een auto-verhuurder hem naar 's Bosch had gebracht voelde mijnheer zich, nadat hij in verschillende hotels kamers had gehuurd, niet veilig meer en vertrok naar Tilburg. Den chauffeur loog hij voor een paar heeren van 't station te gaan halen. Deze echter begreep vrij spoedig bij den neus (e zijn genomen en vertrok huis waarts alwaar hij, zooais wij hebben gemeld, van het gebeurde aangifte deed op het politiebureau. §|De inspecteur van politie vertrok daarop onmiddellijk naar Tilburg en doorzocht met de politie van daar een groot deel van den nacht alle hotels. Mijnheer was echter niet te vinden, zoodat de inspecteur onverrichterzake moest terugkeeren. Echter liet hij het daarbij niet en deed 's nachts verschil lende afschriften van 's mans signalement gereed maken om het 's morgens in de geheele omgeving bekend te maken. En dat heeft resultaat gehad. Maandag peddelde een agent van politie uit Oosterhout den Bredaschen we8 °P> juist nadat hij het bewust signalement had gelezen. Even buiten de stad ontmoette hij een heer met het lintje van het ijzeren kruis op de borst. Dat zie je niet veel in Oosterhout en daarom bekeek de politieman mijnheer eens wat beter en constateerde aanstonds dat hij geheel met het signalement over een kwam. Hij arresteerde daarom den man en alhoewel deze beweerde dat er een jammerlijke vergissing in het spel was, want dat hij handelsreiziger was en de Hoogh uit Tilburg heette het baatte niet, de politieman liet zich niet misleiden en bracht hem in verzekerde 'bewaring. Aanstonds stelde men de politie van hier ervan in kennis en oogenblikkelijk vertrok men per fiets naar Oosterhout. De man bieef ontkennen doch onze politiemannen wisten beter en spoedig bleek dat men hier te doen had met een beroepsoplichter, met iemand die reeds een jaar of tien daarvan zijn werk heeft gemaakt en daarvoor al een keer of 11 met de gevangenis heeft kennis gemaakt, Wij vernemen dat mijnheer ge bleken is dat zijn naam is van der Schoot, geboren te Tilburg van 's Bosch naar Tilburg is gereisd Daar heeft hij in een pension den nacht door- gebracht. Vandaar is hij te voet gegaan naar Oisterwijk, logeerde in een hotel en liet zich met een auto weer naar Tilburg brengen, alwaar hij in een der hotels bij het station een diner bestelde Na zich door het diner te hebben ver sterkt zei hij tegen de chauffeur voor het hotel te wachten, totdat hij zou terugkomen van een onderhoud dat hij met een hooggeplaatst persoon moest hebben. Dat onderhoud bestond echter alleen in het huren van een fiets waarmee hij naar Oosterhout reed, alwaar hij werd geknipt. Zooals wij nog hoorden is de oplichter- in-optima-forma, nadat hij het laatst uit de gevangenis is ontslagen naar België en vandaar naar Duitschland gegaan. Hij was dan ook nog maar slechts een dag of 8 in ons land. De gearresteerde neemt alles heel gemoedelijk op en prijst zichzelf als te zijn iemand die nog nooit heeft gestolen of iemand een haar van zijn hoofd heeft gekrenkt. Mooie opvattingen Intusschen, onze politie, die door haar actief optreden zoo spoedig de hand op dit individu wist te leggen, komt zeker een woord van lof toe. Naar wij vernemen zijn van eenige heeren alhier hun bontjassen, die ze in hutf auto 4e 's Bosch hadden laten liggen, gestolen. De politie stelt een onderzoek in. De uitvoering i 1. Zondag gegeven door de Gemengde Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons Doel", van Waalwijk en Besoijen in de Herv. Kerk alhier, was zeer druk bezocht Zoowel het aanlokkelijke programma, als het doel waarvoor dit concert gegeven werd, zullen het hunne wel daartoe hebben bijgedragende opbrengst n.l. was ten bate van het Algemeen Groene Kruis, zeer zeker een sympathieke daad, die de vereeniging eert en met voldoening mag zij dan ook op 't succes daarvan terugzien. Het programma zelf werd op uit stekende wijze afgewerkt, zoowel de koren als soli, duo's en dubbel-kwartet. Het geheel getuigde van ambitie en ijver van de leden en toewijding en goede leiding van den directeur, den heer J. H. Nelis. Ook het accompagnement was bij den heer L. Both in uitstekende handen. De Em. predikant ds. Kuipèri dankte in welgekozen woorden voor 't ge schonken muzikaal genot, tevens wijzen de op het goede doel, ten bate waarvan deze uitvoering strekte. Uitgebracht is het verslag der af- deelingen in de Prov. Staten in Noord brabant, over de „Lokaalspoorwegen in N.-Br. Een uitvoerig rapport is door de Com missie van rapporiers uitgebracht, waarin de waarde van hei geprojecteerde wordt bekeken en men tot de conclusie komt, dat niet voldoende is bewezen dat juist de aangegeven trajeclen de meest wen- schelijke en rendabele zijn en voorts met klem wordt gewezen op den finan- cieelen toestand der provincie, dat er groote kans bestaat dat men zal gaan boven de financieele draagkracht Zij acht daarom een nader uitgebreid onderzoek gewenscht. Bij dit onderzoek zou dfe A^ag moeten worden gesteld, desnoods zou moeten worden afgewacht hoe de opbrengst der provinciale geldmiddelen in de eerste aren vermoedelijk zijn zal. Hoe de voorgestelde aantallen Kilo- meterslijn het best en het meest nuttig over de provincie zullen kunnen worden verdeeld, waarbij natuurlijk in aanmer king zal moeten worden genomen de rentabiliteit der exploitatie. Of, gezien het groote rijksbelang, van den Staat der Nederlanden niet een meer tegemoetkomende houding zou kunnen worden verkregen ten bate van de totstandkoming. Het resultaat van haar onderzoek zal dan te zijner lijd in den vorm van be paalde voorstellen aan de Vergadering moeten worden medegedeeld. De Commissie van Rapporteurs heeft met het oog op een en ander, de eer aan de Staten voor te stellen Vooralsnog niet aan te nemen het voorstel van Gedeputeerde Staten maar te besluiten dat Heeren Gedeputeerde Staten zullen of de Vergadering zal; benoemen eene Commissie uit de Staten van negen leden, die, met inachtneming van het boven aangevoerde, een onderzoek zal instellen en als besluit van haar onderzoek aan de Staten bepaalde en behoorlijk ge motiveerde voorstellen zal doen. Zondag a.s. zal op het sportterrein der W.V.V. Quick een der spannendste comp.-wedstrijden van dit seizoen ge speeld worden. Quick I krijgt bezoek van Longa 1 uit Tilburg welke vereeniging tot heden ongeslagen aan het hoofd der 1ste klas B. V. B. staat. Quick heeft van Longa in T ilburg met 2—1 verloren en sinds dien is Longa met verschillende goede krachten versterkt. Dat zij alles in het werk zal stellen om ongeslagen aan het hoofd der af- deeling te blijven, is zeker, maar ook Quick, dat volledig zal uitkomen, zal zich tot het uiterste inspannen om re vanche te nemen van de eens geleden nederlaag. Het zal derhalve niet aan spanning ontbreken. Ieder sportliefhebber, die eenmooienvoetbalwedstrijd wil bijwonen komt Zondag naar het Quick-terrein. Aanvang 2 uur. Wij vestigen de aandacht op voren staande advertentie, betreffende de jaarvergadering van het R. K Groene Kruis. Behalve de vele huishoudelijke zaken, zal Dr. van der Heijden uit den Bosch eene lezing houden over het „Wit-Gele" Kruis en komt het bestuursvoorstel aan de orde, om de vereeniging om te zetten in eene afdeeling van de Diocesane vereeniging „Het Wit-Gele Kruis." De leden zullen dus zeker zoo alge meen mogelijk opkomen De vergadering is ook toegankelijk voor niet-leden. De eieren waren hedenmorgen op de markt weer lot 16 17 cent gestegen Men schrijft dit toe aan den vrijen uitvoer N. V. Lederfabriek Joh. Verbunt te Dongen. OprichtersW. f. M Verbunt, C A. J. Verbunt en M. J. G v. Tuyn, leerfabrikanten, aldaar. Doel het koopen en bereiden van huiden-, leder- en looi-extracten, het handeldrijven daarin en in de daartoe benoodigde grondstoffen, het deelnemen in aanver wante bedrijven en het voeren van directiën van andere dergelijke onder nemingen Duur: tot 31 Dec. 1950 Kapitaah f 1 000.000 in JOOOaandeelen van f 1000"elk, waarvan de eerste 800 op naam en de overige aan toonder. Bi oprichting zijn geplaatst en volgestort 5Ö0 aandeeien. Inbrenghet door de beide eerstgenoemde oprichters uit geoefend wordend.looiersbedrijf en de looiextractfabricage met de daartoe be hoorende baten, enz. benevens diverse onroerende goederen,-als fabrieken, huizen, erven, tuin, bouwland, etc., alles te Dongen. Bestuuréén of meer directeuren, ai of niet onder toezicht van 1 tot 3 commissarissen. Voor de eerste maal tot directeuren benoemd de oprichters voornoemd. Stscrt. no. 26 WASPIK. Donderdag 1.1. werden bij enkele candidaatsteliing tot lid dei- Commissie, bedoeld bij artikel 131 der Gemeentewet, benoemd ,de Heeren J A. Ruitenberg, B. Opdien, J. P van Veldhoven, G. W. Zylmans, J. Smits, G. A. P.? M." Vermeulen en j. de Graaf. A.s. Zondag zal onze voetbalver- eeniging „Brabantia" een compeditie- wedstrijd spelen tegen „Excelsior" uit Oisterwijk. Als "eene merkwaardigheid kan worden medegedeeld dat de landbouwer J. A. de Bont alhier een haas ving in de gang zijner woning. Bij Koninklijk Besluit d.d. 17 Jan. 1921, No. 6, is goedgekeurd de ver ordening tot heffing van 80 opcenten voor de gebouwde en 20 opcenten op de ongebouwde eigendommen der grondbelasting in deze gemeente. Voor de lichting 1922 der Natio nale Militie zijn alhier aangegeven 42 personen. Sinds jaren is dit cijfer niet bereikt, Blijkens de voorloopige uitslag der 10e algemeene volkstelling bedroeg het aantal inwoners in deze gemeente, op 1 Januari 1921, 3229. Bij de gehouden publieke inschrij ving voor den verkoop ter slooping van twee stallen, toebehoorende aan de gemeente werd ingeschreven door M. Klerks, Drunen voor f 2576. J H. Coolen, Tilburg 1706,25 J. v, Bracht, Made f 1416, N. van Krieken. Dongen f 1291, J. de Hond, Waspik f1197,— De slooping werd gegund aan den hoogsten inschrijver. Naar wij uit goede bron vernemen zal onze Harmonie deelnemen aan het met Pinksteren te houden concours te Breda. Da B»kkfr<S'ei>enigii)g „Eeniiacn m»akt Macht" vsu Waalwijk, Baardwijk ei Bejoijea heeft in hare j,l, vergadering b>- sloten hare broodp'jjzm te verlagsn a volg'. tarwebrood 38 c*., zoet brogd 2V c*. en witte brcod 30 et. ingaande 14 FebimH Het 'schriftelijk gedeelte van het le Facultatief Werkmeesters-examen, waaraan slechts kunnen deelnemen degenen, die bij den aanvang van het collectief contract met de werkmeesters door hun patroon als werkmeester waren erkend en tevens lid waren van den Werkmeestersbond St. .Joan nes de Hooper, heeft jl. Zaterdag 5 Febru ari plaats gehad. He Examen-commissie, bestond uit de heeren O. P. Ligtenberg, Bongen, Voorzit ter, A. A. van der Heijden, Oisterwijk, Se cretaris, H. Honkers, Baardwijk en Ohr. Maas, Loon op Zand als leden-werkgevers, en J. C. van Beurden, Bongen, A. A. van Oudheusdep, Oisterwijk en G: A. Maas, uit Waalwijk als leden-werkmeesters. Aan het examen is door 73 candidaten deelgenomen. He beoordeeliug van het werk heeft op 7 Februari jl. plftats gehad door de volledige commissie. Het werk van 40 candidaten werd door de Commissie voldoende geoordeeld, zoodat deze zullen worden opgeroepen om aan het mondeling examen deel te nemen. Van 33 candidaten moest de Commissie constatèeren, dat het ingeleverde werk niet kon voldoen aan zeer laag gestelde eischen. De mondelinge examens zullen worden gehouden te Waalwijk op Zaterdagen 19 en 26 Februari en 5 Maart a.s. waarvoor wel willend de medewerking werd verkregen van de Directie der Rijks Vakschool voor de Schoenindustrie, die daarvoor hare loka len en hulpmiddelen ter beschikking heeft gesteld. De Commissie is ter zijde -gestaan dooi den heer A. Stiitz, leeraar aan voormelde school. Sch. DRUNEN. Door de Tooneelvereeni- ging der Jongens-congregatie Is Maandag avond met buitengewoon succes opge voerd »De Geheimen der Mis*, Sacra mentsspel met za'ng in 2 bedrijven, naar Don Petro Calde/on de la Barca, uit het Spaansch vertaald door Prof. J. M. J. Koaapen. Hadden wij eene groote verwachting van onze Tooneeivereenlglng, haar meesterlijk spel heeft die verwachting verre overtroffen. Zonder uitzondering werden alle rollen prachtig gespeeld. Ofschoon het niet mijne gewoonte is hieromtrent in bijzonderheden te treden, wil ik toch even aanstippen het voor treffelijk spel van »De Wijsheid* en het verwikkeling brengende spel van het ♦Jodendom*. De duidelijke uitlegging en verklaring van den diepünnigca inhoud, door den WelEerw. Heer Welling cc de ecibledige en eenvoudige handelingen der spelers, maakten het stuk heel begr^pehjk. De belangstelling was aog grootèr dan andere jaren. Het tooneel en de costumes waren goed verzorgd. Den leden der Lledcrtafel die, onder de bekwame leiding van den heer P Klerks, uitstekend den bij het stuk be hoorenden zang uitvoerder, komt ook vooral eta woosd van lof toe. Wij houden ons overtuigd dat het kunstige spel een veredelenden invloed op de toehoorders en sanschouwers beefs uitgeoefend. Dinsdagavond gaf de Harmonie etne goedgeslaagde uitvoering, waarbij het komisch duet door het duo Van de Wiel ets het kluchïspel »johan de Ren teniet* de toehoorders in vrooltjke stemming bracht. Uit het door het bestuur der coöperatie, afd. van de R. K. Werk lledeavereeaiging, uitgebrachte verslag over het eerste jaar van deszelfs bestaan, oatleenen wij het volgende De omzet bedroeg f 22049 60, waar van f 3737.14'/a van niet-leden. De af deeling »Wiskel-Koloulale waren* Is pas acht maanden in werking. Na aftrek van een bedrag groot f 250 als reserve, voor mogelijke vootkomende verliezen en eene exïra uitkeering aan het dienstdoend personeel, bleef er eene zuivere winst van f549.40 onder de leden te verdoelen. Het ware te weaschee, dat de vele ledea der WerkUedenvereenSging, die tot heden niet a s lid der coöperatie zijn toegetreden, beter lazagen het groote nut en voordeel dezer vereeniging, die door levering van prima kwaliteiten aan Sage prijzen, dm leden een dubbel voordeel b edt. Dinsdagavond j I. vergaderden de vrouwelijke leden der R. K. Kiesvereeni- ging en genoodigden, waarbij Mevr. Brouns-v. Besouw als spreekster optrad. De opkomst was slechts matig. Ia eene keurige rede schetste spreek ster het nut en de noodzakelijkheid dar R. K. Kiesvereeniging en de veraatwoor- ielijkheid der vrouw bij het vervullen ran den kiesplicht. Moge bij eene volgende gelegenheid de opkomst algemeen zrjn. Liefhebbers van voetballen kuarien ».s. Zondag weer eens profi eeren. Het Ille van Quick uit 's Bosch, speelt een liendschappelijke match tegen D. F. C., om 1 uur. Opgepast D. F. C.ers, ont houdt je plaatsen het zal dan nog ai meevallen. NIEUWKUIJK. Werden wij reeds een paar malen door een flinke uitvoering der tooiieelvereeniging tier R. K. W. leerzaam en hoogst gezellig bezig gehouden, dit jaar op Vastenavond heeft „Kunst na Arbeid" door de opvoering van „Trhimf des Krui- ses", drama met zang in 3 bedrijven enorm succes gehad. Meer dan 3 volle uren werden wij ge boeid door het keurige en meesterlijk spel der acteurs. De aandacht bieeft tot het ein de toe gespannen, zoodat aan de geestdrif tige toejuichingen bij het tableau-vivant en apotheose geen einde scheen te komen. De prachtige costuums hebben niet weinig bij gedragen dat deze uitvoering de goedkeu ring en tevredenheid der gansclie gemeente en vele vreemdelingen mocht wegdragen: Proficiat „Kunst na Arbeid". Mogen ons nog veie van zulke avonden geboden wor den. Onder groote belangstelling vierde het echtpaar "Van Ingen—Kribbelier zijn 50 jarige echtvereeniging. De buurtcommissie had een fraaien eereböog doen plaatsen aan hun woning. In den namiddag werd door de harmonie „De Eendracht" een serenade ge bracht hetwelk een gezellige drukte veroor zaakte. VLIJMEN. Onze tuinbouwvereeniging heeft in hare laatste vergadering besloten om de veiling niet Coöperatief op te richten maar voor den aankoop van materialen aan deeien te geven, zoodat ieder lid een rente van vijf ten honderd krijgt en bij uitloting weer terug ontvangt, zoodat er voor onze tuinders geen lasten aan verbonden zijn. HAARSTEEG. De groote winteruitvoe- fng, gegeven door de tooneelclub welke on langs gevormd was uit onze burgerwacht mag in alle opzichten schitterend geslaagd heeten. De zaal was beide keeren tot in de uiterste hoeken bezet. Onze burgerwacht mag met recht trotsch zijn op hare tooneel- vereeniging, want inderdaad deze opvoering heeft ons aller verwachtingen overtroffen. Het drama „Bronnen van Bederf"-werd keurig en met gevoel gespeeld, zoomede het blijspel „Russen en Russen" en „de slimme schaapsherder" welke twee laatsten de toe schouwers onophoudelijk deden schateren an het lachen. Alle rollen waren in goede handen. det koddige stukje „Arm Paatje" gezon gen door den heer J. v. Veluw viel zeer in den smaak. Ook de heeren C. en A. Beek- - mans hadden groot succes met hun duet „Zomerbelofte".. Verder het komisch duet „Een partijtje piket" voorgedragen door de heeren M. en A. van Beurden vond zeer grooten b.ijval bij het publiek, dit bewees het daverend applaus dat hun ten deel viel. De begeleiding werd bij de damesuitvoe- ring meesterlijk uitgevoerd door den lieer Joh. van Halder alhier, die zich hiervoor geheel belangeloos beschikbaar stelde. Daar voor onzen hartelijken dank alsmede aan den heer A. van Son uit Cromvoirt, die bij de uitvoering voor heeren uitstekend bege leidde. BESOIjEN. R.W.B. gaat Zondag 18 Feb'uati de verre reis naar Helmond ondernemen om tegen Helmond II een compe idewedstrijd te gaan spelen. Op het R,W B.-terrein won R.W.B, van Hel mond met 3 2, echter na een zeer zwa-en doch tnooiee wedstrijd. Men heeft toen oadervonder, dat Helmond uitste kend speelt zoodat hotzeer twijfelachtig is wie zal winnen, we kunnen er echter op rekenen dat ook de R.W.B. spelers zich vaa hua beste zijde zullen laten 2len. R.W B. II speelt voor den B.V.B. te gen Sprang. Dit Is waarschijnlijk voor Sprang den beslissende»! wedsttijd voor het Kampioenschap, zoodat eenjjspan- nende wedstrijd te wachten Is. Aanvang 2 uur. Terrein R.W.B. De R.W.B.-reserve's zullen heel wat beter moeten spelen als; vorige week, anders zal de nederlaag nog grooter zijn. Flink aangepakt dus en vooral je plaats houden. Om 12 uur R W.B. III Capelle II. BESOIJEN. Men is bezig de boomen te rooier, staande aan de Noordzijde der groote Straat. Naar wij vernemen zai ter plaatse een nieuwe regelmatige beplanting worden aangelegd door de gemeente. Het rooien der boomen in de Groote Straat aan de Noordzijde is na inschrijving opgedragen aan H. Qiirijns P. J. Ruljsten en J. Bogers, alhier. SPRANG. A.s. Zondagmiddag 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te tredeE Ds. Dierkens van Besoijen. - Ds Geref. Jongelings Vereeniging ♦Timoihfim hoopt a.s. Dinsdagavond 7 uur haar Jaarfeest te houden. A. s. Zondag speelt onze voetbal vereen. S.V.V., haar laatste comp. wed- stiijd voor den BsV.B. in dit .seizoen, tegen R.W.B. te Besoijen. RAAMSDONKSVEER. De carnavals- avond is hier rustig voorbijgegaan al leen een enkele opgeschoten jongen die zich verkleed had en verder drukker herbergbezoek dan gewoonlijk. Voor een tamelijk talrijk publiek trad Dinsdagavond in de Ned. Herv. Kerk op de Eerw. Heer v. d. Snoek, teneinde te spreken in het belang van den leerstoel van den Geref. Bond. Uit gangspunt Matth. 3 12. Zaterdag 12 dezer houdt de Afd. van den Werkmansbond, voorzitter dhr. A. F. Cailiber, een ledenvergadering in de catechiseerkamer op 't Veer. Wegens vacaturebeurt is Zondag morgen op 't Dorp in de Ned. Herv. Kerk leesdienst, terwijl des namiddags op 't Veer Ds. v, d. Graaff hoopt op te treden. Het was een leuk Idee van de Dameskrans Woensdag eens te verga deren met alien die hadden medege- weikt tot het verkrijgen van het reuzen succes van de Bazaar. Ais het mede de bedoeling geweest is de joogemelsjeskrans nauwer aan zich te verbinden en den medewerkers te toonen, dat de verleende hulp door haar ten zeerste gewaardeerd wordt, welnu, dan gelooven wij, dat ook deze avond

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 9