worden gelegd, de trottoir, door wet te herstraten, een beetje te verbeteren. N« verkeert de trottoir In zeer slechten toestand. Voorzitter. Burg. en Weth. zijn van meening dat de trottoirs daar zoo slecht nu. nog niet z^n. Hier in de Grootestraat is de trottoir, nu die kabel is gelegd, ook zoo mooi niet meer. Klijberg. Het heeft bij Burg. en Weth. ook een punt van overweging uitge maakt, doch de opzichter, daar toen naar gevraagd, vreesde dat we dan heel wat nieuwe klinkers zouden noodlg heb ben en de kosten beslist nogal hoog zullen worden waarom het zonde zou zijn niet te wachten. Schambergen, Wat mijnheer Rogge veen zegt, daarmede kan ik me best vereenigen. Een rioleering is beslist wenschelijk en daarom zou het goed zijn indien Burg. en Weth. eens met een begrooting komen. In een. volgende ver gadering kan de raad dan verder eens zien. Gragtmans. Ik zou er maar mee wach ten tot de bespreking van een volgende begrooting, want geloof maar dat het weer veel geld zal kosten. Schambergen. Wat mijnheer Gragt mans zegt is heel aardig maar dan zal de straat dicht zijn en moet dan weer eens worden opgebroken. Klijberg. Het best is dat Burg. en Weth. zich in verbinding stellen met de directie van de telefoon en van haar zien te verkrijgen dat ze met deze werkzaam heden nog wat wachten, b.v. tot een volgend jaar, dan kunnen we meteen zien wat we met de rioleering willen doen. Voorzitter. De telefoon is daar nu al overbelast en iets moet er gebeuren om deze te laten functioneeren. Ik wil intusschen wel eens ioformeeren dan weten we la een volgende vergade ring, dis niet zoo tang zal doren, iets meer. Wij zullen dan weten wanneer en hoe, of ze in den rijweg zullen breken ofwel in de trottoir. Zijn de heeren er dus voor om voor dat bedrag van de opbrengst van het land, aan te koopen een motorbrandspuit, een veegmachine en te betalen de aange kochte sproeiwagen. Roggeveen. Is er al een onderzoek gedaan naar het aanbrengen van stop contacten, zooals dit een vorig jaar door den heer Timmermans is aan gegeven. Voorzitter. Daar hebben wij wel een onderzoek naar doen instellen, maar dat gaat niet goed omdat ze deze niet vol doende tegen vocht kunnen beschermen. Schambergen. Ik durf U in over weging geven omaan verschillende punten van de gemeente, b.v. aan den Hoek, Haven, Spoorlijn en Antonius- parochie een telefoon te plaatsen, waar door de politie wordt gewaarschuwd dat er brand is. Men heeft dan maar een ruit in te slaan en op het bureau weten ze waar de brand is. In Amsterdam heb !k dit wel eens gezien en daar werkt het goed. Voorzitter. Ik geloof nu niet, dat zoo iets hier noodig is. Als er brand is, weet men dat hier aanstonds. Klijberg. Bovendiea, waar zal men die kosten weer uit putten Of moet de Hoofd. Omslag maar weer worden verhoogd Het voorstel van Burg. en Weth. wordt hierna met algemeene stemmen aan genomen. Hierna wordt door den Secretaris de begrooting voorgelezen. Bij Hoofdstuk IV, opbrengst der stedel^ke belastingen, merkt de heer Roggeveen op, dat ten gevolge van het verhoogen der opcenten het woning bedrijf daaraan heeft te betalen, zoodat dit allemaal als geen winst is te be schouwen. Van Rlel. Het weegt tóch niet op tegen het voordeel dat het nog brengt. Klijberg. Bovendien wordt door het Rijk nog van */4 in deze kosten bij gedragen. De inkomsten worden daarna in totaal vastgesteld op f 326145.72. Bij Hoofdstuk II der uitgaven, kosten vfn verlichting en verwarming van het raadhuis, begroot op f 1010, vraagt de heer Roggeveen of dit bedrag, nu de kolenprijs zoo omlaag is gegaan en naar te verwachten is, nog meer naar beneden zal gaan, niet te hoog Is geraamd. Voorzitter. Br wordt slechts verbruikt wat noodig is en schiet er op over, dan kan altijd worden overgeschreven. BQ de post kosten van het aanleggen en bijhouden der leggers van openbare wegen en waterleidingen, vraagt de heer Verwiel, of van bet kadaster duplo kaarten zijn, aangezien de op de Secre tarie zich bevindende kaarten niet erg duidelijk zijn. De Voorzitter zegt, dat een vorig jaar nog kaarten zijn vernieuwd en op het kadaster zich heel duidelijke kaarten bevinden. Bi] de post onderhoud van brandspuit hulzen, brandblusch- en reddingsmidde len, zegt de heer Verwiel van den ge meente-opzichter te hebben vernomen, dat, als er een motorbrandspalt komt, er een groote bezuiniging komt. Voorzitter. Hij heeft mij daarvan niets gezegd, maar ik zou denken dat het meer zal kosten. TkMMreuu. Zeker en betAr wat ratonul meer ook. Voorzitter. Je moet er ,&L 't ware een machinist voor hebben. Daarna wordt besloten aan het R. K Groene Kruis een subsidie te verleenen van f 400 en aan het Algemeen Groene Keuls f 100. De heer Roggeveen zegt nooit stukken te hebben gezien van de gezondheids commissie. De heer Timmermsns heeft se meer malen bij de ingesondea stukken aan getroffen. De Voorzitter merkt op dat het ver slag leder jaar aan alle gemeenten wordt gezonden. Bij da post subsidie aan de Vreed- vrouwschooi, waarvoor f 25 Is altge trokken, zegt de heer Klijberg dat in het coll. van Burg. en Weth. meermalen over het al of niet wenschelijke van benoeming eenervroedvrouw is ge sproken. Aanbeve'ieg zou het verdienen Indien de raad zich uitspreekt, of hij er al of niet iets voor voelt. Burg. en Weth. kunnen dan verdere pogingen ia het werksteden en met de geneesheereo hieromtrent in overleg treden. Op de begrooting zou dan reeds eeae memorie post kannen worden uitgetrokken. Voofzitie?. Het is, zooals Weihouder Klijbe?g zegt, reeds meermalen ter sprake gebracht in het college van Burg. en We'h. Een vrouw wil la de moeilijkste tijden het liefst verzorgd worden door een vrouw, Een vrouw kan dan beter raad geven ook betreffende het kind, wat ten goede zou komen aan het groote aantal kicdersteiftr. Een genees heer beziet de taak meer uit een ge neeskundig oogpuat. Kleberg. Daarom zou ik dea^raad zich latent uitspreken, dan hebben Burg, en Weth meer vaste grond onder hun veeten en kunnen dan gemakkelijker verdere stappen doen. Brekclmans. Ik kan me daarmede volkomen vereenigen en stel voor het in omvraag te brengen. Zonder hoofdelijke stemming vei klaart de raad zich in deze eens met het ge voelen van Burg. en Wetb. Van Rielwaarom is de post onder houd van wandelplaatsen f 1000 hooger gebracht. Voorzitter. Omdat er heel wat meer is gekomen. Klijberg. De plantsoenen aan bet Station mogen een aieraad van de ge meente genoemd worden. Hinderlijk is het daarom dat er zoo dikwijls vernielln gaa plaats vinden. Als de «aders de kinderen, op het verkeerde daarvan eens herhaaldel^k wezen, zon dit een stap in de goede richting zijn. Voorzitter. Ik kan daarop antwoorden, dat er al heel wat moeite is gedaan en al heel wat Is gesurveilleerd daar ea in de Mr. van Coothstraat. Er is zelfs al gezegd dat waar bet hoofd van de politie woont altijd wei politie-toezicht is. Enfin, er worden dikwijls zulke rare conclusies getrokken. Omdat de baldigheden daar bleven aanhouden is er meermalen door de politie ook gesurveilleerd ia burger. Nu zijn de ouders eeas onderhanden genomen en met de hoofden der scholen is daaromtrent gesproken. Maar een kind is een kind en wat men het vandaag zegt, is het morgen reeds vergeten en dan doet het in een onbedacht oogen- blik weer iets wat het niet mag doen Klijberg. De ouders moeten er aan houdend op letten en de kinderen er ovfcr onderhouden, want het is lang zoo geweest dat het niet door den beugel kon Roggeveen. De omheining van het plantsoen is in den Boscb anders. Daar kan men niet op zitten of loopen. Er is wel eens gesproken om daar banken te plaatsen maar dat is toen niet noodig geacht en nu gaan ze zitten op die latten en deze zijn daar niet voor bestand. In 's Bosch is het zitten onmogelijk gemaakt. Voorzitter. Een vorig jaar is daarover döor Burg. en Wetb. ook al eens ge sproken. Deor den opzichter is toea nog prijs aangevraagd, maar teen was alle» nog zoo duur. Het noot ook zoo ge maakt worden dat de kinderen er zoo maar niet overheen kunnen stappen. Voorts moet ik nog opmerken dat deze post hooger is gebracht moeten worden, wijl er zeer veel hoornen zijn doodgegaan. Op den Dijk zijn er zeker wel 30 dood. 't Schijnt dat er een ziekte onder dat soort boomen heerscht, want ook in de Verlengde Putstraat zijn er zeker een 20 doodgegaan. De heer Roggeveen zegt gehoord te hebben dat bij bet ophalen vaa asch ea vuilnis het aaeertaalen gebeart dat dia aaenschen niet alles asee willen neasen. Waar moeten de menschen er dan mee blijven, 't Zoo er vreemd uitzien als men In een stad ook zoo deed. Voorzitter. Dat moeten ze zelf maar laten wegbrengen. Timmermans. Die menschen hebben groot gelijk dat ze alles niet mee nemen, want zouden ze dat doen, dan zouden ze gauw als vrachtrijder worden gebruikt. Men moet ook bedenken dat we kier in geen stad maar in een dorp wonen. Van Riei. De opzichter klaagt zijn n««d wel eens dat de aaenschen alle uit den tuin in de bakken gooien en dan er een laagje asch er lover heen werpen. Voorzitter. Ik geloof wel dat hei hui;- vuil hier goed wordt opgehaald. Dat het tulnvull niet mee wordt genomen, dat ge beurt in andere plaatsen ook. Men ziet op straat wel eens bakken staan die erg onhandig zijn om op te tillen en dat. kan hef wel eens gebeuren dat ze ze laten staao. Net is reeds meermalen ge beurd dat een der werklieden zich heeft verrekt en daardoor een maand het bed heeft moeten houden De bakken moesten aan een be paalde maat voldoen. Roggeveen. Men heeft nu al een sproeiwagen en een veegmachine, maar de kar waar het vuilnis mee wordt op gehaald Is nog wat middeleeuwsch. Als de bakken er hoog in worden gegooid stuift het stof overal in het road. Daar moesten kleppen óp gemaakt worden. Hygiënisch is het nu niet. Dat koa wel anders. Voorzitter. Wij kunnen wel eens aan vragea wat zoo'a ijzeren vuilniswagen met kleppen kost. Ik geloof echter niet dat deze nog met Sie d ie andere zaken, van dat geld zal kunnen worden gekocht. Timmermans. Neen, dat geloof ik ook niet. Roggeveen. Ik geloof niet dat zoo'u wagen zoo duur z.d zijn. Maar het is maar eens ioformeeren naar de prijs. Voorts wordt besloten aan den Han- deiscursus der Hanze eene subsidie te geven van f 762.50. Van dit bedrag komt f 100 terug voor het gebruik maken van schoollokalen. Aan de Middelbare Handetadagschool wordt een subsidie verleend van f 6000, zijnde f 300 meer dan een vorig jaar. Aan de bewaatschooi In de Groote straat wordt f 500 subsidie gegeven cd aan die van de St. Antonlusparochie f300. Bij de post uitgaven voor feestviering vraagt de haer Roggeveen of deze f 100 jaarlijks wordt gegeven aan Waalwijk» Belang*, ongeacht of er feest is of niet Voorzittar. Ieder jaar wordt dit ge geven en ik tneea dat »Waalwijks Be lang* ook ieder jaar, zö bet slechts enkele concerten, geeft met Koningince verjaardag en dat ze daar steeds mee; dan f 100 aan kwijt zal zijn. Door da R.K. Werkliedenyereenlging is om een subsidie gevraagd voor de Harmonie van f 200 en voor de Lieder tafel van f100. Op voorstel van Burg. en Weth. worde besloten aan de Harmonie f 130 subsidie te verleenen en aan de Liedei tafel niets. Aea de LUdertaiel tOefeaing en Vermaak*, die reeds meer dan een halve eeuw lang zich bij gelegenheden beschik baar heeft gesteld worde een subsidie van f 30 verleend. De heer Klijberg merkt op dat op de begrooting de post voor de vroedvrouw op het hoofdstuk kosten van het arm wezen* voorkomt, Dit moet niet zijn. De menschen'moeten betalen, dat is veel betsr. Timmermans. Ik zou dit maar in over leg met de dokters doen. Da begrootlog wordt hierna vastgesteld aan Inkomsten en uitgavenopf326145.72 De rekeningen van het* R. K. Burger lijk Gasthuis ea van het Burgerlijk Arm bestuur worden hierna goedgekeurd. Voorzitter. Ik dank de beeTen van de commissie tot onderzoek der rekening en begrooting zeer voor de moeiten en zorgen, die zij zich hebben gegeven voor bet onderzoek. Roggeveen. Mijnheer de Voorzitter, het begin van de Mr. van Coothstraat begint er, nu die woningen gereed z$o gekomen, heel aardig uit te zien. Alleen is bot leelük dat stuk land tusschen de huizen en de vakschool. Dat iigt daar nu onafgesloten, ziet er, doordat er altijd wordt geloopen, natuurlijk onooglijk uit. Zou het geen aanbeveling verdienen, dat het gemeentebestuur zich met hei Rijk in verbinding stelt, teneinde te verkrijgen dat het ijzeren hek wordt doorgetrokken. Voorzitter. Ik kan U daarop zeggen dat hoogstwaarschijnlijk, laat ik zeggen allerwaarschgelijkst nog dit jaar eene groote verbouwing zal plaats hebben aan de Rijksvakschool. Nu zal deze verbouwing wei plaats hebben juist aan de andere zijde, doch in de toekomst zal ook aan de door U bedoelde zijde eene uitbreiding plaats hebben. Het beste zal zijn, wanneer ze bezig zijn met hst bouwen, dat dan terzelfder tijd het door U bedoelde hek wordt gemaakt, want moet dat nu expres gemaakt worden, dan kost dat veel geld en bovendien het Rjjk doet zulks toch niet, aangezien het niet op de begrooting staat. Uw idee is wsl sssr goad. Roggeveen. Een vorig jaar, bij de watersnood, is al eens gesproken over eene betere verbinding met het overland, lurg. en Weth. is toen opgedragen zich in verbinding te stellen met andere autoriteiten over een beteren verbindings weg, b.v. door een weg langs de haven te makea. Voorzitter. Wij hebben er wel over gesproken en reeds opdracht gegeven te laten controleeren hoeveel per sonen er dagelijks passeeren. Dit moeten wj] weten omdat we dit, als we subsidie vragen voer aanleg van een v eg, dit moêUa kaarten mededeelen. Dan ovoeteo we vaste gegevens hebben. Aanvankelijk hebben we gedacht den weg te maken op de baveikade, maar Burg. en Weth. hebben daar vooriooplg van afgezien omdat de haven toch ook eenmaal eens in beteren toestand zal moeten worden gebracht. Dus dat plan zouden we beter kunnca volbrengen nadat de haven zou zija verbeterd. Wordt een goede verbetering aan de haven aaogeb-achr, dan moet het talud worden veranderd, dat is nu te schuin. Van hat overland heb ik wei mei menschen gesproken en die zeideu dan dat het heel gemakkelijk kaa om ver betering aan te brengen, maa; zoo gemakkelijk is dat niet, want het zal duizenden guldens kosten. Ook Is wel eens gesproken om den Zomerdijk te verhoogen, maar dat gaat moeilijk, of juister gezegd, niet, aan gezien die weg te smal daarvoor is. Het zal daarom bet best zijn met deze wèrkzaamhedën te wachten totdat de haven is verbeterd. Schambergen. Ik heb heden enkele adressen gekregen van menschen waar de muntgasmeter is verwijderd. Op een plaats is dit verregaand. De directie van de gasfabriek heeft ze daar laten ver wijderen omdat de kwitantie over de maand November en December niet zou zijn betaald. Die huismoeder kon ze niet zoo spoedig vinden maar later heeft ze ze toch gevonden. Hier heb ik ze zelf bij me. Toen werd weer gezegd de kwitantie over October is niet betaald, maar nu kau Ik me niet goed indenken dat een kwitantie over October niet zal betaald zijn en die van November en December wel. Zoo iets gaat mijn ver stand te boven. VerbuQt. AL die niet betaald Schambergen. Maar als de menschen toch kwkauies hebben van November en December, dan zijn toch zeker de voorgaande al voldaan. Ze komea toch niet eerst met de kwitanties van Novem ber, dan van December en dan van October of Juli. Het is keel onbillijk de menschen nu in het donker te gaan zetten. Vsrbust. Door het geven vac uitstel van betaling kan et m.i. best eens een abuis plaats hebben. De kwitantle-iooper kan dan heel gemakkelijk November en December Ia'en betalen en de kwitantie van October laten zitten om deze een volgende keer te laten betalen. B ekdmaos. Wij moeten wel een beetje rekening houden met den moeilijken toestand waarla die menschen door de tijdtomst&edighedeci zijn gekomen. De maatregel is nogal straf, want men moet met de hu-houdlug toch ook een beetje rekening bonden. Voorzitter. Ik moet de heer Scham bergen opmerken dat deze zaak hier feitelijk niet behoeft te worden behan deld. Wii U echter een beetje bedaard spreken, dan zal ik U antwoorden, doch moet er zoo'n wilde discussie van ge maakt worden dan pas ik er voor. Het gaat ook moeilijk voor mij om U te antwoorden want ik zou eerst den Di recteur moeien hooren. Dit zal ik doen en hem dan verslag over deze zaak laten uitbrengen. Schambergen. U hebt mij wel eens gezegd om bij U aan te kloppen, maar ik dacht dit is zoo'a vergaande zaak om die menschen in het donker te zetten, dat het nergens op iijkent. De kwitantie van November en December hebben en dan om die van October vragen. Voorzitter. Ik weet van deze geschie denis niets af. U weet ook onderhand dat er van al de zaken waarover men zich dikwijls komt beklagen, zoo weinig overblijft ais men die gaat onderzoeken. Dat zal U nu toch ook al wel hebben ondervonden. Dit kan ik u nog wel mededeelen, dat men heel dikwijls twee en meer keeren met die kwitantie moet loopen en toen er een beetje slapte en werk loosheid begon te komen, toen waren er met twintigtallen die weigerden te betalen. Geven wij daar nu maar aan oe, hoe zullen we dan alles, zooals wachtgeldregeling en steunregeling, op brengen. Dat gaat toch niet. De gas- abriek is een bedrijf en dat moet aan gang worden gehouden en dat gaat niet als niet op tijd wordt betaald, net zoo min als dit met particuliere zaken kan. Men mag hier in zulke gevallen z'n gevoel niet laten spreken, maar moet de cwestie als zaak behandelen. Zoo ook komt de Directeur in moei- ijkheden. Klijberg. Er heeft hier steeds een brettige geest geheerscht onder de leden cn steeds is de toön welwillend ge weest. 't Is daarom bepaald hinderlijk van mijnheer Schambergen steeds te moeten hooren „Voorzitter", zonder het £ebruikelijke\„Mijnheer de Voorzitter" daarvoor te gebruiken. Nu is het waar, hij moet dat zelf weten of hij dat doet, maar waar wij hier dit ten allen tijde gewoon zijn geweest, klinkt het vreemd en me dunkt uit respect voor u, mijnheer de Voor zitter, die de vergaderingen steeds met zulk een tact weet te leiden, mocht hij van gewoonte toch wel veranderen. En wat de klacht betreft, dat is eene administratieve zaak, wat de belangen van de gemeente in zekeren zin ge nomen, niet raakt en daarom hebben wij er niets mee uit te staan. Voor dergelijke klachten moet men naar de gasfabriek gaan en eerst wanneer men daar geen gehoor zou krijgen, dan moet men bij u komen. Brekelmans De motieven die daartoe hebben geleid, waren mij niet bekend en 't is zooals de Voorzitter zegt, men moet met de finesses bekend zijn. Schambergen Al wat mijnheer klijberg zegt is de kool de sop niet waard, is onzin Wij zitten hier bijeen om de voordeelen in 't oog te houden en als er nu eens iets is dan moeten wij ingrijpen, want het gaat toch maar niet aan om de menschen der huishouding in moeilijkheden te brengen en dat doet men toch om zoo maar een meter uit huis te halen. Ik durf in verband hier mede Burg. en Weth. in overweging geven een soort geld te laten maken voor de muntmeters, dan heeft men nooit geen stroppen en het' is maar een kleine verandering. In steden is het veel, in Rotterdam heb ik het zelf gezien. Voorzitter. Dat is juist een stelsel wat overal is afgekeurd en waar niemand meer toe overgaat Roggeveen. De zaak is nu aanhangig gemaakt en voorgegeven alsof de Directeur schuldig is en dat gaat niet aan, terwijl hij niet hier is. De Direc teur moet zich mogen verantwoorden en daarom zou ik het hem vragen. Voorzitter, ik heb mijnheer Scham bergen daar ook al op gewezen Schambergen. Ik mag dit zeker toch wei in openbare vergadering bespreken. Voorzitter. Zeker en ik zeg ook niet dat u dit niet mag. Ik wijs u alleen maar op de manier waarop u dat doet en waarop het moet. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. SPRANG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag IS Februari 1921, des namiddags 7.30 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Me^er. Afwezig de heeren Verhoeven wegens ziekte en de Roon. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd. AAN DE ORDE: Behandeling Wetsontwerp tot vereeni ging der gemeenten Capelle, Vrijhoeve- Capelle en Sprang. De Voorzitter, de beraadslagingen openend, verleent het woord aaa den heer van Wtlllgenburg, die spreekt als volgt Mijnheer de Veorzitter. Mij is opgedragen de meening van den geheelen gemeenteraad mede te deelen omtrent de vereeniging van de gemeenten Capelle, Vrijhoeve-Capeile en Sprang. Aangezien er over deze zaak reeds is vergaderd door de commissie die ge kozen is volgens artikel 131 der Ge meentewet kan ik kort zijn, daar de raad geheel instemt met hetgeen daar )s ge sproken. Toch wil ik nog enkele dingen onder het oog zienwanneer in de Memorie van Toelichting gezegd wordt dat deze gemeenten een natuuxiijk geheel vormen, staat daartegen dat des niettegenstaande onze gemeente gehecht is aan het his torisch gewordene cn daarvan niet an ders dan onder dwang zal afstand doen. Toch geloof ik dat deze gemeenten, hoewel aan elkander grenzende, zij in traditie en gewoonten van elkaar ver schillen wat een natuurlijke ontwikkeling zal tegen houden. Ook het politiek be zwaar mag hier wegen. De mogelijkheid i* niet uitgesloten dat bij samenvoeging de politieke tint voor onze gemeente ondergaat in de politieke kleur der andere. Tevens wil ik er op wijzen dat waar gemeend wordt dat de lasten voor kleine gemeenten te groot worden, niet mag vergeten worden dat de gemeenten voor een groot deel nog zitten met de crisisschuld en de toestand over enkele jaren misschien beier is dan nu. Maar al zou men finantieel iets winnen daar staat tegenover dat iets zou kunnen in boeten dat boven het geldelijk voordeel uitgaat. Maar daar het nu nog niet eens vast staat dat het finantieel voerdeel zal brengen gelijk reeds in hot rapport der commissie is aangetoond, wil ik namens den geheelen raad voorstellen het ont werp te verwerpen. Toch, mijnheer de Voorzitter, wil ik nog even op een paar artikelen wijzen, in geval de vereeniging toch mocht doorgaan. Ia tegenstelliog met den raad van Capelle en Vrijh.-Capelle staan wij er ten zeerste op dat de naam in artikel 1 genoemd gehandhaafd blijve. Ten tweede een opmerking over ar tikel 10 waar staat dat de ambtenaren wachtgeld genieten zoolang zt| niet een gelijkbezoldigde betrekking hebben aan vaard. Ik zon daarin willen plaatsen, gelijkbezoldigde en geldwaardige, op dat de ambtenaren niet verplicht zullen zijn eene betrekking te aanvaarden, die

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2