Gemengd Nieuws. Gemeenteraad. 5. 6. 7. 8. 9. DRUNEN. Volgens de statistiek der 10e algemeene volkstelling bedraagt het voorloopig bevolkingscijfer voor deze *2 gameente 3066 zielen, 1588 mannelijke' en 1478 vrouwelijke. Het aantal tijdelijk aanwezigen bedroeg 24 mannelijke en 20 vrouwelijke. De algemeene voorjaarskeuring van springstieren zal dit jaar gehouden wor den vo r deze gemeente te Waalwijk op den 18en Maart a.s., des namiddags ten twee ure. Naar men uit goede bron verneemt zijn dit jaar reeds 119 reclames om ver mindering van H. O terwijl andere jaren slechts hoogstens 10 inkwamen. Het aantal op 31 December 1920 afgegeven arbeidskaarten bedroeg van jeugdige mannel. arbeiders van 12t./m. 17 jaar 18 stuks en van gehuwde vrou welijke arbeidsters 2 stuks, een totaal van 50 stuks. J,l. Zondag verloor D. F. C. 1 van „Hercules" Waalwijk met 7—0. Waren allen opgekomen dan was deze neder laag zeker niet geleden, ook de scheids rechter, welke „Hercules" had medege bracht, is niet van schuld gevrijwaard. De volgende keer verwachten we D. C. met een volledig XI-tal in het veld Het 2e XI-tal verloor van „Vitesse" Waalwijk met 2—0. Het 3e XI-tal won van „Juliana" Nieuwkuik met 1—0. Maandagnamiddag omstreeks 1 uur ontstond alhier door een onbekende oorzaak een hevige boschbrand langs iet kanaal 's Bosch-Drongelen. Ruim 3, H. A. met jonge mast, toebehoorende aan de Rijks Waterstaat brandden geheel af. De schade wordt geraamd op ruim 600.- Donderdagnamiddag 24 Febr. a.s. ten zeven ure openbare raadsvergadering. Was de heer M. v d. Leur slechts tijdelijk aangesteld als correspondent der arbeidsbemiddeling, thans is hij voor vast benoemd. Oog enblikkeiyk stepte de tram en met vereende krachten werd de man onder de wrgen uitgehaald. Wonder boren wonder rwsm de bereider m4 eenige onbedoidende wonden en de schrik vry. De wtgen en in bond werd echter by het omkantelen iegen de boomen geheel versplinterd en vernield. BESOIJEN. Het is Zondag j.l. een goeden dag voor onze voetbalvereeni ging geweest, vooral het 1ste XI-ta heeft een goeden wedstrijd gespeeld, hoewel onvolledig was R. W. B. vooral na de rust overwegend sterker, doch R. W. B. had weer geen geluk. Over het geheel was het een vlug gespeelden wedstrijd en E. V. V. zoowel als R.W. B. hebben zich geheel gegeven. Rust ging in met 0—0 Na de rust maakte R W. B. een schitterend doelpunt, na zeer zuiver spe tusschen midvoor en links- en rechts binnen en wint met 1—0 We hebben tot veler genoegen gecon stateerd dat R. W. B. sinds het begin van dit seizoen veel beter speelt en heerscht er onder de geheele vereeniging een uitstekenden ambitie, wat dan ook aan het spel zeker ten goede komt. Ook het 2e XI-tal stelde ons niet teleur, met goeden moed gingen de re serves naar Tilburg en hoewei Achilles III heel sterk opkwam, won R W.B. II toch verdiend met 2—1. Alleen het 3e XI-tal verloor met 2 0 van Achilles 4. 27 Februari speelt R. W. B. II een zeer beslissende competitie-wedstrijd tegen V. V. T. uit Tilburg, vooral voor S. V. V. Sprang, omrede als R.W.B. II V. V. T. klopt S- V. V. kampioen is. R. W. B. 1 gaat naar Philips te Eind hoven. Naar wij vernemen, zal deze ge meente voor de uitvoering der Vleesch- keuringswet, samenwerken met de ge meente Waalwijk. Het grondwerk voor de 9 arbei derswoningen, welke zullen worden gebouwd aan de spoorlijn, is na gehou den inschrijving opgedragen aan J. Roeiofs alhier voor de som van f 190 - De Brandstoffen-Commissie dezer gemeente zal met 1 April a.s. worden opgeheven. De distributie van brand stoffen zal met 1 Maart a.s. worden gestaakt. Het schilderwerk aan het brand spuithuisje is na gehouden inschrijving opgedragen aan A J, J. Holtzer alhier voor f 145.50. BESOIJEN Naar wij van betrouw bare zijde vernemen, heeft het steun comité alhier zijne betalingen gestaakt. VLIJMEN. Opening v. h. Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf op Woensdag 23 Febr. a.s., des n m. ten kwart vóór 7 in de raadzaal van het gemeentehuis. HAARSTEEG, 21 Febr. Gisterenna middag had in de school bij de eerw. zusters een vergadering plaats van de leden van de Drunensche fruitveiling. De voorzitter J v. Engelen, heette welkom den heer v. d. Wiel, voorzitter en den heer Pijnenburg, directeur van de veiling, alsook den spreker van deze vergadering den heer v. Esch uit Vught. Na eenige inlichtingen, verkreeg deze het woord en bepleitte op glasheldere wijze, hoe ook weer in onze streek vooral de aardbeienteelt meer moest ontwikkeld worden, welke groote voor deden zou opleveren. De heer v. Engelen bracht een woord van dank en de heer v. Huiten stelde zich gaarne beschikbaar om gedurende deze week bij hem te komen opgeven hoeveel planten ieder verlangde 's-HERTOGENBOSCH, 21 Febr. De onthulling van het monument, den Com missaris der Koningin aangeboden door den Brabantsche Handel en Industrie ter gelegenheid van zijn zilveren ambts- jubiié zal plaats hebben op den 2en Paaschdag. Het monument komt te staan op het gouvernementsplein. De feestelijke opening der nieuwe Muntelbrug is bepaald op half Maart en zal worden bijgewoond door den Minister van Arbeid. Zaterdagnacht hebben vier gemas kerde personen ingebroken bij den landbouwer E. van Dronkelaar onder Lunteren. Op diens zoon werd gescho ten daarna werd hij bijna doodge slagen. De dochter van den landbouwer werd gebonden en haar werd een prop in den mond gestopt. Het dienstmeisje is ernstig mishandeld. Twee der ver moedelijke daders, verpleegden uit de landkolonie van het Heilsleger, zijn gearresteerd. Gisteren is de rijwielhandelaar M. Franssen uit Steyl op den weg tusschen Tegelen en Belfield van zijn motorfiets gevallen Door een auto werd hij overreden en ernstig gewond. In het ziekenhuis te Venlo, waarheen hij werd overgebracht, is hij overleden. Hij iaat een vroew en vier kinderen achter. steunt spr. het amendement van Ommeren, dat niets van de maatschappij vraagt dan overleg. stellen, om af te wachten, of de malaise zou aanhouden. De voorzitter verklaarde het voorstel der De oorzitter acht de voorwaarde zeer j commissie van rapporteurs niet te kunnen bindend voor de Maatschappij. „In overleg" bindt tot goedkeuring door B. en W. van Ileusden, „na overleg" zou de Maatschap pij meer vrij laten. Het lid van Ommeren wijzigt zijn amen dement in dien zin. Het amendement wordt aangenomen zon der stemming. Het voorstel van Ged. Staten, aldus ge amendeerd wordt aangenomen met 57 tegen 3 stemmen. Tegen de ledenSpierings, Cox en Beliën. Prov. Ct. In de Dinsdagmiddagvergadering is het' voorstel tot uitbreiding van het erediet aan de P. N. E. M. met 5 millioen zonder stem ming aangenomen. Mr. Loeff constateerde, dat gebleken was dat het comité-generaal niet noodig was. De voorzitter onderschreef dit en stelde voor het verslag openbaar te maken. Aldus werd besloten. Daarna kwam in behandeling liet voor stel van Ged. Staten om voorloopig een be drag van 8 millioen beschikbaar te stellen voor den aanleg van lokaalspoorwegen. De heer Laane steunde het voorstel, doch zou de daaraan verbonden vaststelling van een bepaald plan er van willen losmaken. De heer mr. Loeff wees er op, dat sinds Ged. Staten het voorstel deden, de econo mische toestand geheel is veranderd. Met bijna mathematische zekerheid is te zeggen, dat de belastingopbrengst, waarop Ged. Staten hun berekening gebaseerd hebben belangrijk lager zal worden. De beslissende vraag voor de commissie was: kan de pro vincie een uitgaaf van 8 millioen voor lo kaalspoorwegen met het oog op hare finan ciën dragen Mr. van Dam acht de conclusie der comm. van rapporteurs na haar pessimistische be schouwingen niet juist. Zoolang de Staten zich niet hebben uitgesproken, kan de ge vraagde commissie niets uitrichten. Eerst dient beslist te worden over de vraag, of de Staten voor dat doel 8 millioen willen toestaan. De heer van Hout betoogt, dat noch Ged. Staten, noch de hoofdingenieur eenig mo tief hebben aangevoerd, waarom de door hen voorgestelde lijn de meest noodzakelij ke is. Hij zoekt de oorzaak daarin, dat men niet advies had moeten vragen van een technisch deskundige, de belangen der streek zijn ten deze overwegend. Spr. betwist, dat op het oogenblik de kosten van aanleg zt^u hoog zouden zijn, als in het rapport voor gerekend. Er is volgens hem geen reden te verwachten, dat de lijnen noodlijdend zul len zijn, want als er behoefte aan is, zal er ook een druk vervoer komen. Spr. is tegen het nemen van een principi- eele beslissing over het toestaan der 8 mil lioen alleen. Hij wenscht ook mee te spro ken over het gebruik dier gelden. Mr. Loeff antwoordde hierop, dat de voor gestelde commissie niet beslist' doch alleen de vraag onderzoekt, of de uitgave van een bedrag van 8 millioen gemotiveerd is. Be antwoordt zij die vaag bevestigend, dan zal zij voorstellen moeten doen omtrent de aan te leggen lijnen, doch de Staten houden de beslissing. De heer Albers Pistorius wekte op, om flink aan te pakken. De lieer Haaiman meent met Ged. Staten, die het voorstel de den, dat de provinciale financiën het ge vraagde offer kunnen dragen. Hij stelt voor het voorstel van Ged. Staten aan te nemen, doch zonder zich te verbinden tot den aan leg van een bepaalde lijndie moet dooi de behoefte der streek worden bepaald. De heer Juten acht het plan met het oog op den financieelen toestand onuitvoerbaar. Hij cijfert voor, dat de belastingopbrengst aanzienlijk zal dalen, waardoor de opcen ten zoodanig zullen verhoogd moeten wor den, dat de dan nog restende marge niet vol doende is tot dekking van de nu te votee- ren uitgaaf., Men moet het streekbelang on dergeschikt doen zijn aan het belang dei- provincie. Mr. van den Biesen stelde voor te beslui ten niet tot het beschikbaar stellen van 8 millioen doch tot het aanleggen van 200 K. M. lokaalspoorwegen, waarover een com missie nadere voorstellen zou moeten doen. Op aanraden van mr. Loeff vulde hij dit voorstel aan met het zoo mogelijk aanleg gen enz. De heer Fleskens betoogde, dat men zich voor wat de toekomst der provincie betreft niet moet laten beheerschen door den toe stand van het oogenblik. Ook het rijk, an dere provinciën en gemeentebesturen doen dat niet. Spr. stelde voor ten behoeve van den aanleg van lokaalspoorwegen voorloopig 8 millioen beschikbaar te stellen en een commissie te benoemen, die daaromtrent oen voorstel zal doen. De heer jhr. mr. van Sasse van IJsselt achtte de uitgave niet verantwoord met het oog op den toestand der provinciale geld middelen, waarvan nog veel gevorderd zal worden voor verschillende groote werken. Hij wenscht de zaak te stellen in handen van Ged. Staten om voorstellen te doen, zoodra de provinciale geldmiddelen het toe lieten. Een tot dat doel door hem ingedien de motie werd later weerdoor hem inge trokken. De heer de Vlam steunde het voorstel de commissie van rapporteurs en achtte het verstandig de beslissing nog wat uit te ontraden. In den grond is er geen groot verschil tusschen dat der commissie en dat van Ged. Staten. Het voorstel-mr. van den Biesen (aanleg 200 K.M.) werd verworpen met 7 tegen 49 stemmen, het voorstel-Fles- kens (voteeren van 8 millioen en benoeming eener commissie) werd eveneens verworpen met 20 tege 35 stemmen, het voorstel dei- commissie van rapporteurs (benoeming commissie voor nader onderzoek) werd aan genomen met 43 tegen 12 stemmen. VLIJMEN. Aan Mfj, C. Malde» it Moergestel is als telephonist by de pos'e- rijen alhier eervol ontslag verleend met dank »oor de vele bewezen diensten. Even voorby Denteren werd een psard door het g* fluit der tram schichtig, met bat noodlottig gevolg dat het paard op hol sloeg en wagen en voemun omver wierp. Woensdag»rond ten zeven nar zal in deze Gemeente voor het eerst Eiectrisehe stroom geleverd worden, zoodat Viijmenr- straten eiudelijk uit haar Egyptische duis ternis getrokken worden eu de hn'emoeders ban petroleumlampjes kannen opbergen. Een woo d van hulde aan het G. E. B. en aan den ijvervollen monteur M. Luijben is aeker verdiend. Op de onlangs gehouden algemeene vergadering der Oaze Lieve Vrouw Schuts alhier weiden met rigemeene stemmen toe gelaten de heer en mevrouw van Loon- van Wagenberg. Een goed verzorgd son per be sloot de gezellige byeenkoms». Dit jaar zullen alhier dertig jonge mannen in het Lotingsregister ingeschreven De i ffioieele bevolking dezerGemeente bedroeg op 1 Januari 1921 8909 iowoners. De staking der mandenmakers duurt, uog steeds voort, ofschoon het merendeel der arbeiders zich tot hervatting van het werk verklaard hebben. De woningbouw nadert haar voltooiing. 1 Maait a.s. zuilen de nieuwe woningen acht en twintig in getal betrokken konnen wor den. Aangezien het tekort aan woningen nog nypend blijft, ayu onderhandelingen gaande tot het bouwen van een nieuwe complex. Voor het gewaardeerd medewerken onzer Harmonie gedurende de Carnavalsfees ten te '8-Hertogenbosoh is ha*r een bedrag van f 60.- toegekend door de Baad van Elf der Oeteldonkeche Club. - Bij het te Utrecht gehouden exemen aan de Veeartsenykucdige Hoogeschool be haalde onze dorpsgenoot de Heer H. A. Pulles bat diploma veearts, Den gr slaagde proficiat. BAARDWIJK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 23 Februari 1921, nam. 7 ure. Aan de orde zullen worden gesteld 1. Ingekomen stukken. 2. Aangehouden adres van het R. K. Groene Kruis te Waalwijk. 3. Adres van het Alg. Groene Kruis, Besoijen. Ontwerp-besluiten gcldleenlng. Idem wijziging begrooting 1920. Voorlooplge opheffing wachtgeld regeling schoenindustrie. Mededeeliogen omtrent bedrag presentiegeld taadsleden. Rondvraag. Reclames Hoofdelijken Omslag. Op het terrein van de bouwver- eeniging ls men thans reeds druk bezig met het grondwerk voor den bouw van 14 arbeiderswoningen. Zondag j.l. speelde het voetbal elftal der R, K. Gymnastiekver. »Kunst en K'acbi« alhier een vriendschappelijke wedstrijd tegen Juliana uit Ficusden. De wedstrijd eindigde met gelijk spel: 2—2. Onze gymnasten hebben hiermede getoond io de voetbalsport, die zij nog zoo kort beoefenen, flink vooruit te gaan YRIJH.-C A PILLIS. Ecu onbekend ge bleven automobilist overreed een jongen hond, ren prachtdier, van den caféhouder J. Tttff-irs. Het dier dat wel een waarde vertegenwoordigde van f 75 bleef op de plaats dood. CAFELLE. Deaet dagen stierf by den landbouwer J. P, in de Nieuwstraat alhier een beste kalikoe tengevolge van infectie Voorwaar een groote schadepost voor gr. noemden landbouwer, aar-gezien dit beest een waarde vertegenwoordigde van ruim f 700, Onze dorpsgenoot, D. V., werkzaam bij de Heemaf, geraakte een dezer dagen met ayn been bskneld tusschen een staal draad, zoodat hij geooodaaakt was zieb onder geneeskundige behandeling te stellen. J.l. Donderdagavond trad voor de Anti-Rev. Kiesveseeniging alhier in de Ned. Herv, Kerk aan den Loonschendijk op D». van de Graaff uit Baamsdonk met het on derwerp *Eeu offer gevraagd*. Ia een kernachtige gloedvolle rede toonde hy aan dat het doel van dit offer was om gelden in te zamelen voor het i.g. millioenenplan ten doel^. hebbende da oprichting van een Centraal bureau voor de A. B. party. De belangstelling was bevredigend, doch de offervaardigheid miniem, Gedurende de predikantsvacatule in de Ned. Herv. Kerk alhier zal het cansu- lentschep waargenomen worden door D». v, d. Graaff uit Baamsdonk, J.l. Zondagmiddag om twee uur hield Ds. J. H, PaddecbuFgh, predikant der Ned, Herv, Gem. alhier zyn afscheidsrede nasr aanleiding van Job, 8 86 voor een totiu de boeken gevuld kerkgebouw, waaronder zeer velen nit om liggende gemeenten. Aan het eind zijner rede werd den vertrek kenden ieeraar toegesproken door zijo ambtgenoot Ds. van der Gras ff, waarna de gemeente hem toe zong Ps, 131 4. Tot predikant bij de Ned. Herv. Qem. s. d. Loonschendijk is beroepen D.«. J. Bonge, te Hoog-Blokland, Begunstigd door prachtig voorjaarsweer en bijgewoond door een groot aantal sup porters. werd j.l. Zondagmiddag op het voetbalterrein alhier de competitiematch ge- voor de 2b klasse B.V.B. tusschen Excelsior I uit deze gemeente en Quick II uit Waalwyk onder leiding van den heer C. v. d. Pat uit Tilburg. Direct na aftrap ontwikkelt zich een vlug spel en gaat de voorhoede van Excelsior het terrein der tegenparty' en het vijandelyk doel verkennen. Na ongeveer een kwartier spelens weet Bert de Capelsche club met een prachtig schot de leiding te geven, terwijl even later bij een schermutseling voor her Qaick-doel Jaap van de gelegenheid gebruik urnkt en hst «weede gaatje in het vijandelyk doel boor». Bust gaat in met 20. Na de rust zyn onze geel-zwarten merkbaar in de miuder- üeid en komt de voothoederan Qaick Jsterk opzetten. Door een fout van Thijs weet de middenvoor van Qaick e t tegenpunt te maken. Na eenige heen sb weer getrap. waarby doelpunten evenwel uitblijven, blaast de scheidsrechter iorufrken rn heeft Excel- sior welverdiend gewonnen.-Op de leiding van den heer van der Put viel niets aan te merken WASPIK. Zoodag 1.1. speelde onze V.V. Brabant ia* een competitiewedstryd tegen t/Excelsior* uit Oisterwyk. Uitvlag 2-0 in het voo deel van Excdsior. Op 1 Maart a.s. x1 alhier worden aangevangen met het geren van e-n m e- dereurans. De lessen worden gege-- ea door Dr. G. A. Wyffels alhier. ^'0^*8 werd door onze gemeente, politie eeu persoon aangetrcff-n, die door zijne dronkenschap de straat onveilig maakte es het publiek lustig viel. De politie nam hem onder herig verzet in verzekeide be waring, By nader onderzoek bleek, dat deze persooD, genaamd L. van O. in het politie blad s ord gesignaleerd, wijl hy nog eenigen tjjd gevangenisstraf te goed had, Zaserdag weid hy naar de strafgevangenis te 'a-Bo»cb overgebracht. Door B. en W. is aan A. Boovers, timmerman alhier, knehtenr, de hinderwet vergu iniog ver eend tot het plaatsen van een petrolmmmotor van 7 P.K. besluit van Ged, S.'a'en d.d. 9 Febr, 1.1. G. No, 298 i» goedg'keurd de reken ug van ontvangsten en ni'gsven dezer gemeente over het diens'jsar 1919 meteen nadaelig slot van f8160,55. Th -.ds ia door de harmonie alhiar definitief besloten deel te nemen aan het concours te Breda en wel in de tweede af- deeling. Tot instructeur is benoemd de heer Y. Sneijers te Baamrdonksveer. Iu plaats van den heer B. de Winter is tot administrateur van de Burgerwacht alhier aangewezen de heer A.C, J. Verschuren. A.s. Vrjjdag des n.m, 6 uur openbare vergadering van den raad dezer gemeente. Aan de orde 1. Mededeeiingen. 2. Wyziging politieverordening. 8. Wyziging bagrooting diens'jaar 1920. 4. Benoeming havenmeesters. 5. Machtiging aan B. en W. tot het tonden van verpachtingen enz. 6. Adres der veldwachters om verhooging inner jasrwed de. 7. Verzoek van de ver. ^Het Wit Gele Kmit* om vnbsidi 8. Vaststelling tarfef eleCtrjachen stroom. 9. Reclames Hoofd. Omslag, 10. Uitbrengen van advies inzake he' ontwerp v n wet tot vereen g ng dezer ge meente met Ba msdonk, G e truidenberg en Made. RAAM8DONKSVEER, Graanbeurs, ho'el de Beyer, Zaterdag druk bezoek, doch weinig handel. Ta» we f21 per 100 K.G. Rogge f18 n Haver f 14 Hooi 20 4 f 28 per 600 K.G. In verband met de ziekte van twee bestuursleden van den C. N. W. Bond moest de jaarvergsdering op 24 dezer besteld, afgelost worden, Vorige weck trad op 'c Dorp op, dhr Ko len uit Zevenbergen, boofdeontroleur der C; öp. B etwoïtetsnikerfabrirk, in het beiang van deze fabriek, blykbsar nivt zonder resultaat, In den stroohandel gaat niet veel cm en de prijzen zyn bovendien ciei hoog, men besteedt tot f 12 per 500 kilo, De stand der wintertarwe en rogge is heel goed, over het algemeen zelf best te noemen. Mogen onze landbouwers later niet teleur gesteld worden, Zeker tengevolge van het zachte weer uyn de grasvelden reeds prachtig groen. Dat belooft wel dat het vee vroeg naar bmten zal kunnen, Hedenavond houdt de Chr. His». Kie«v, haar Jaarvergadering. In het volgend nummer hopen wy daarvan een en ander mede te deelen. De jongehr. C. A. liep met een ge laden revolver met 2 scherpe patronen, in den zak. Geen toestemming daartoe hebbende Mg hy zijn wapen in beslag 'genomsn en kreeg bovendien nog een proces toe. De E9rw, Heer Ds. Meiechke, die hier ongeveer 26 jaren predikant was en nn sinds eenige jaren als emeritus predikant in den Haag woon», ontving een beroep als Ieeraar naar Nieuw- en S', Joostland, doch bedankte. HEUSDEN. Beknopt verslag van de Gemeenteraads vergadering van 17 Februari. Met den Voor zitter waren alle leden aanwezig, uitgeno men dhr. De Haan. Nadat de notulen waren goedgekeurd, werd mededéeling gedaan van de volgende ingekomen stukkenBesluit Ged. Staten houdende goedkeuring der jaarwedden van de wethouders ad f 150.dito der veror dening' op de legesdito wijziging Gemeente- begrooting 1920dito Gemeentebegrooting 1921dito gemeenterekening over 1919. Bericht van ontvangst door Ged. Staten van de verordening op het bakken en den verkoop van brood. Brief van den Minister van Justitie, waarin hij accoord gaat met den huurprijs van liet kantongerecht, die voortaan f 300 is in plaats van f 200 pér jaar. Een schrijven van B. en W. van Ber- gen-op-Zoom om adhnesie te betuigen aan H. M. de Koningin met het verzoek om de iaarwedderegeling voor de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand niet goed te keuren. Een en ander werd voor kennisgeving aan genomen. Hierna deelde de Voorzitter mede, dat na inlichting gebleken was, dat de directie der Gasfabriek niet geneigd was. over te gaan tot verlaging van den gasprijs, omdat Ko- dibu ze verplichtte tot het afnemen van zoo'n grooten voorraad kolen, waar tegen over staat, dat Kodibu beweert nooit te hebben verplicht grooten voorraad te be trekken, dan in liet belang der fabriek wen- sehelijk was. Voorts dat dezelfde Maat schappij op hare fabrieken te Gorredijk na 1 Februari 21 ct. per M3. rekent en te Hel- levoetsluis over Jan. 20 en over Febru- ri 17 ets. B. en W. stellen voor een prijs te willen bepalen per 1 Februari op 19 en per 1 Maart op 17 cent. De leden De Mol en Hub. Verhoeven zien hierin een onbillijk heid; van Herwaarden niet. Hun motieven (De Mol en Verhoeven) weerlegt de Voor zitter, waarna bij stemming slechts De Mol tegenstemt. Met algem. stemmen werd aangenomen de hondenbelasting voor losloopende honden (z.g. pleizierhonden) te brengen van f 5.op f 10.voor trek- en waakhonden (niet los loopende) van f 1 op f 2. Dit laatste op voor stel van Fr. Verhoeven. B. en W. hadden voor de laatste categorie voorgesteld van f 1.— op f 2.50. Tot lid dej- Commissie voor Reclames Hoofd. Omslag (vacature van Andel) werd met algem. stemmen benoemd dhr. De Haan. Rondvraag. De Mol vraagt of het bij liet Dag. bestuur bekend is, dat van Rijkswege de schade vergoed wordt, tengevolge van liet opslaan van aardappelen geleden in 1918. De Voorzitter zegt, dat hij zal infor- meeren, daar hem zulks niet bekend is, wel dat onkosten vergoed zijn voor inkuilen en vervoer. Hierna ging men over in besloten verga dering ter behandeling Reclames Hoofd. Omslag.

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 6