froviociaai üieuwn. In 1920 is aanjhet R.'K. Qroene Kruis SWat de politie'betreft de kosten hier f 90 en aan het Alg. Qroene Kruis f 70 verleend, in verband echter met deon- geveer gelijke bijdrage is er geen aan leiding om eenig verschil te maken. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg. en Weth. aangenomen. 7. Vaststelling rooilijn voor de per- ceelen A. 292. A. 301, A, 302 en A. 304. De Voorzitter zegt dat bij aanleg van de trottoir aan de N.-zijde van de Grootestraat enkele ingezetenen geen afstand hebben willen teekenen van hun eigendom omdat deze meer terug zijn gelegen dan de andere huizen. Dat zijn de perceelen bewoond door Dekkers, Kelder, Hamers en Verster. Als die pan den nu worden afgebroken zou men op dezelfde plaats kunnen opbouwen en omdat te voorkomen, stellen Burg. en Weth. voor een rooilijn vast te stellen, welke zal zijn in rechte lijn van het pand van Van der Zaken totdat van Treffers. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Blok. Hoe zit het met de schulden van Waalwijk. Zou U, mijnheer de Voor zitter. ook kunnen zeggen hoe er dat bij staat. Ik weet het niet en in verband met de annexatie-plannen, zou ik het toch wel eens willen weten. De Voorzitter zegt in verband met de annexatie-plannen bezig te zijn met het maken van een vergelijkend over zicht van de uitgaven der drie gemeenten Daarvoor heeft hij verschillende takken van dienst en de schuldenlast genomen en deze gegevens zullen in staatvorm warden verstrekt aan de leden van den raad en aan die van den dubbelen raad om deze als leidraad te gebruiken bij de te houden besprekingen. Alhoewel hij daarmede nog niet geheel gereed is, heeft hij geen bezwaar thans reeds aan het verzoek van den heer Blok te vol doen om een en ander hieromtrent mede te deelen. Dit acht hij zelfs gewenscht nu de begrootingscommissie van Waalwijk van meening is geweest zich met de finan- tiën van Besoijen te moeten bemoeien, althans ons bestuur in ^deze een wenk heeft gegeven om wat meer zuinigheid te betrachten. Wanneer deze critiek op het finanti eel beleid van het gemeentebestuur uitsluitend bestond in hetgeen in ano nieme ingezonden stukken was vermeld, dan zou spreker daar niet op ingaan daar een dergelijke critiek ons onver schillig kan laten. Nu echter een offi- cieele commissie, die uitsluitend tot taak had de begrooting van Waalwijk te onderzoeken, zich critisch over het fi nantieel beleid van ons bestuur uitlaat, mag allereerst de vraag worden gesteld of de commissie hare bevoegdheid niet te buiten gegaan is en of het werkelijk juist is wat ze heeft gezegd. Bij de eerste vraag behoeft niet lang te worden stilgestaan. Burg. en Weth, van Waalwijk hebben met geen enkei woord op deze bemerking gereageerd en daardoor te kennen gegeven dat de commissie buiten hare bevoegdheid is gegaan. Omtrent de tweede vraag vali echter wat meer te zeggen. Het betreft hier namelijk de vraag oi wij al dan niet zuinig in ons beheer zijn. Definantieele commissie van Waal wijk. die zoo plotseling een vlaag van bezuiniging kreeg, is misschien wat al te gauw geweest met ons daarin de les te lezen en daarom acht spreker het niet ondienstig eenige cijfers te ge ven omtrent het beheer van eenige takken van dienst in beide gemeenten. Voor de uitvoering der distributiewet stonden beide gemeenten voor juist dezelfde taak, voor de uitvoering van dezelfde voorschriften, zoodat de kosten per hoofd der bevolking gerekend na genoeg gelijk moeten zijn De distribuiie heeft aan Waalwijk gekost over 1918 f28850,— in Besoijen f3500. In ver houding tot het zielental had dat in Waalwijk moeten zijn f 10.500. In Waal wijk heeft het dus f 5.77 per hoofd gekost, in Besoijen f 1 90. Voor 1919 geven deze cijfers nog een veel groote. verschil te zien. In Waalwijk is toei, uitgegeven voor de distributie f 40,000, in Besoijen f5500. Berekend naar het zielental had over 1919 de distributie aan Waalwijk maar mogen koste i f 16.500. Nu heeft het in Waalwijk f 8 per hoofd en in Besoijen f 3 per hoofd gekost. Dit alles zou nu niets beteekenen in dien er in evenredigheid ook mee. was gedistribueerd. Zonder overdrijvinj meen ik hier gerust te mogen verkiares dat wij hier bij Waalwijk niet ten achte, hebben gestaan. Blok. In 't geheel niet Couwenberg. Neen, men is hier altij zeer goed tevreden geweest. Voorzitter. Over 1920 zijn mij d. cijfers nog niet bekend. Wat de andere zaken betreft is het al niet veel anders gesteld. Nemen we de kosten van het algemeen bestuur, dat is hoofdstuk 1 der begrooting, dat kost hier over 1921 v f4800, in Waalwijk f20.297. Als nten deze kosten naar gelang de bevolking ging berekenen, dan hadden die voor Waalwijk f14400 moeten bedragen. Nu zijn de kosten, voor Besoijen per hoofd hoofd gerekend f2.69, voor Waalwijk van bedragen voor Waalwijk f 18000, voor Besoijen f 3000. In verhouding tot het zielental had dit voor Waalwijk f 9000 moeten zijn. Per hoofd kost hier de politie dus 11,60 en in Waalwijk f 3.60. De kosten van openbare werken geven nog een veel grooter verschil te zien. Deze bedragen in Waalwijk f 38.000, in Besoijen f 503.— In verhouding tot het zielental had dit in Waalwijk mogen f 1500.— zijn. Nu zijn die kosten per hoofd in Besoijen f0.27, in Waal wijk f 7.09. Zoo zou ik door kunnen gaan, doch aangezien U binnenkort toch een verge lijkenden staat ontvangt zal ik dat nu niet doen. Alleen wil ik nog even wijzen op de te betalen rente van den schul denlast. Deze bedraagt in Waalwijk f67932 en in Besoijen f 4210. In ver houding tot het zielental zou dit voor Waalwijk f 12630 mogen zijn. In Besoijen heeft men daarvoor dus per hoofd maar f2.31 te betalen, in Waalwijk f 12.58. Voor de bedrijven van Waalwijk heb ik de cijfers hier niet bijgenomen. De schuldenlast bedraagt in Waalwijk f880575 ongerekend de annuïteitsschul den welke niet met een oogopslag te controleeren zijn, in Besoijen f 31650 en de onlangs geleende f60.000, wat per inwoner berekend beteekent voor Waal wijk f 176.11 en voor Besoijen maar f 17. De Hoofd. Omslag in Waalwijk moet opbrengen f 107.000, in Besoijen f 17000, in verhouding tot het zielental had dit voor Waalwijk f54000 moeten zijn. Nu heeft men in Besoijen daaraan f 10.— per hoofd te betalen en in Waalwijk f 20.—, dus juist het dubbele. Daaruit maak ik niet de gevolgtrek king dat men in Waalwijk niet zuinig is geweest in zijn beheer. Wij kunnen dit niet beoordeelen en willen ook geen onvriendelijkheden zeggen aan het ge meentebestuur van Waalwijk, zooals de begrootingscommissie aan ons adres. Wij trekken daaruit deze conclusie dat indienwij per hoofd der bevolking de zelfde uitgaven veroorloofden als de gemeente Waalwijk wij ook in staat zouden zijn om alles perfect georgani seerd in orde te hebben. Wij meenden dat die uitgaven voor onze inwoners te groot zouden worden. Door de samenvoeging met Waalwijk zullen onze ingezetenen zich er op voor moeten bereiden, dat ze in deze grootere uitgaven zullen moeten gaan mee betalen. In het licht van deze J$ cijfers bezien zal de begrootings-commissie van Waalwijk het heel begrijpelijk vinden dat wij voor deze meerdere uitgaven voor onze ingezetenen eene contra prestatie verlangen en deze wenschen te zien in de uitvoering van verschillende openbare werken. In plaats van ons daarvan een ver wijt te maken moest de finantieele commissie ons groot gelijk geven en ons den raad geven om de gemeente zooveel mogelijk te verfraaien, opdat onze ingezetenen gaarne de meerdere belasting zouden betalen. Acht u deze toelichting voldoende, mijnheer Blok. Blok. Zeker en ik dank u er zeer voor. Niemand verder iets meer in het belang van de gemeente in het midden wenschende te brengen, sluit de Voor zitter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van Reclames Hoofd. Omslag. Waalwitk, 4 MAART 1921. Verscheden is het 20e jaarverslag an den Ned. R.K.. Bond van Schoen- 1 abrikanten van de hand van den heer VI J. H. Dcnteneer, le secretarts-adviaeu dien Bond. Voor de eerste maal 1» dit verslag in boekformaat uitgekomen -u vormt een lijvig boekdeel van mee> dan 250 bladzijden. Het Is hier niet alleen ie quantltelt dezer bladzijden, die hei oewijs leveren van de groote werkkrach an het hoofdbestuur, waarvan de heer'B. T mmermans-Veischure alhier de ener ^leke leider Is, de kwaliteit van den nhoud doet zien dat er op veelzijdig gebied is gearbeid, dat in plm. l'/sjaa' waarover dit verslag loopt deze vereent jtng geheel is gemoderniseerd en aan- repast aan de ciscben, die onze tijd ook *an organisaties, zoowel van patroons als arbeiders stelt. Niet alleen is inwendig veel gedaan, ook naar baittn heeft de Bond «jju werkk acht in 't belang van leden en Industrie ontplooid en hem 't cachet gegeven van te zijn eene vereent- ging van beteekenis, waarmede rekening dient te worden gehouden. Na een voorwoord van den samen steller volgt een algemeen overzicht •ver den toestand in 't bedrijf, de impori er de regeering, wachtgeldregeling en steunregeling, ontwikkeling van den Bond, meentngsverschil met de afdeeling Tilburg, Bestuur van den Bond, het Collectief Contract, rationeele arbeids prestatie, loonbeslulten, kindertoeslag, feestdagen, collectief contract werk meesters, arhitragereglemeat, examen, ziekteverzekering, collectieve verzeke ringen, Boodseondltien, samenwerklr g, arbeidswet 1919, huisindustrie, s-raf- reglemeot, >de Schoenindustrie», finan ciën, vergaderingen, enz. enz. Vervolgens ledenlijsten, een overzicht van alle vergaderingen en ten slotte alle besluiten die genomen ea regelingen die getroffen zijn. Naast een practisch over zicht, hebben de leden hierin dus een voortdurende vraagbaak, die zeeen gebee jaar door kunaen en moeten raadplegen. De ijverige en bekwame secretaris van den Bond heeft hiermee eëo goed en practisch weik verricht. N*sr wij vernemen beefi de Dir-c der 8,8. a»« de Htudetsreizigergvereeniki' f8', Cdstcff \n mettedeeling gedtsn d»t n. uieune dienstregeling verschillet de v ivteriDgen voor de LaugS'.raz' met zie brengt, Mej. M. vso Hejjst alhier sUagde (Jlrtchr X m K<OlO'>r.»« "V Vergadering van de Onderafdee- ling „Langstraat en Omgeving" van den Nederlandschen Bond van Gemeente ambtenaren op Dinsdag 1 Maart 1921 des nam. 2.30 uur te Waalwijk. Aanwezig zijn 31 leden. Door den Schoolopziener, den heer K. van der Graaf, wordt eene lezing gehouden over de Lager Onderwijswet 1920. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen wordt een ruim gebruik gemaakt. Hierna wordt ter sprake gebracht een door den heer Inspecteur der Rijks- Directe Belastingen enz. te Waalwijk aan de Gemeentebesturen gericht schrij ven of de gemeente reeds met ingang van 1 Mei 1921 de gemeentelijke in komstenbelastingen door de Rijksbelas tingadministratie wenscht te doen heften en invorderen. De heer Inspecteur, mede ter verga dering aanwezig, toont aan dat verschil lende gemeenten niet zullen kunnen volstaan met de hefting van enkel 100 opcenten op de hoofdsom der rijksin komstenbelastingen vermogensbelasting, doch dat daarneven nog een z.g. hoof delijke omslag (niet progressief) zal moeten worden geheven. Omtrent de beantwoording der vraag welk gedeelte van hetgeen thans uit hoofdelijken om slag gevonden wordt, men voortaan wil vinden door opcenten op de rijksin komstenbelasting, en welk gedeelte door een eigen belasting naar het inkomen, zijn de meeningen verdeeld, en ontspint zich een. levendige discuszie. De heer Inspecteur is van meening dat men in het belang van de kleine belastingbe talers eerst tot 100 opcenten dient te gaan, en dat het percentage van een te heffen hoofdelijken omslag zoo laag mogelijk dient te worden gehouden, omdat, zegt spreker, door een groot percentage aan hoofdelijke omslag de progressie, neergelegd in de rijksin komstenbelasting, wordt te niet gedaan. Van andere zijde wordt betoogd dat de kinderaftrek bij de Rijks-Inkomsten belasting zeer hoog is en tot een hoo- geren leeftijd gaat dan eenige hoofde lijke omslag toelaat. Voor plattelands gemeenten met weinig uiteenloopende inkomens zal dan ook de heffing van een eigen hoofdelijken omslag zijn te prefereeren. Waar bijna alle gemeenten, vallende in de inspectie Waalwijk, niet kunnen volstaan met de heffing van enkel 100 opcenten wordt mede in het belang van een billijke verdeeling der belas ting over de belastingplichtigen in overweging gegeven de belasting te doen heffen en invorderen door de Rijks belastingadministratie haar een vast te stellen verordening, waarvan het tariel van heffing progressief is ingsricht overeenkomstig art. 243e der gemeente wet, en dezen maatregel te doen ingaan met 1 Mei 1922. Als punt 3 van de agenda wordt be handeld de positie der gemeente-amb tenaren, betrokken bij samenvoeging j van gemeenten. De heer Ver wiel deelt aan de ver- gadering mede, dat door de Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers der gemeenten Sprang, Capelle en Vrij hoe ve-Capelle, aan de Gedeputeerde Staten der Provincie Noordbrabant een adres is verzonden, waarin zij verzoe ken dat voor hen denzelfde gunstige bepalingen zullen mogen gelden als vervat in de Wet van 28 December 1920, Stb. 9191 tot uitbreiding der ge meente Amsterdam. a.' dat zij, die den leeftijd van 50 jaren overschreden hebben op 1 Jan. 1922, tot op het tijdstip van hun pen- iioensgerechtigheid wachtgeld zullen genieten b. dat het genot van wachtgeld wordt geregeld en verzekerd overeenkomstig de zesde en zevende alinea van art. 20 der Wet van 28 December 1920, Stbl. nr. 919, en niet, zooals dit thans is geregeld in het wets ontwerp en dat voor Burgemeesters, Secretarissen of Ontvangers, die meer dan 20 dienst jaren in dezelfde betrekking hebben coorgebrBcht, dezelfde gunstge bepa lingen betreffende wachtgelden zullen gelden als voor hen, die op 1 Januari 1922 den 50 jarigen leeftijd zullen hebben bereikt. dat ten laste der nieuwe gemeente zullen komen de pensioensbijdragen voor eigen en weduwen- en weezen- pensioen, welke thans reeds ten laste der te vereenigen gemeenten zijn dat ook voor de ambtenaren ter secretarie en personen in vasten dienst der samen te voegen gemeenten, dezelfde bovenvermelde aanvullende gunstige be palingen mogen gelden als door hen voor henzelve verzocht. Waar verschillende gemeenten, vallen de onder de onderafdeeling, zullen wor den samengevoegd en de wets-ontwerpen op deze punten alle gelijkluidend zijn, wordt dit adres waaraan door de afdeeling Noordbrabant bij Gedeputeerde Staten teeds adhaesie is betuigd druk besproken en besloten, dat ieder in zijn eigen kring zooveel mogelijk het zijne er toe zal bijdragen om voor zijne ge meente deze gunstige bepalingen inge voerd te krijgen. Verder is de vergadering unaniem van oordeel, dat ook pogingen in het werk "zullen moeten worden gesteld om de door de wachtgelders te betalen pen sioensbijdragen voor rekening der nieuwe gemeente te brengen. Er moet ook op worden aangedrongen om de niet her benoemde ambtenaren, voor wat betreft de burgemeesters, secretarissen of ont vangers, te doen deelen in eventueel na 1 Januari 1922 (datum van de voor gestelde samenvoegingen) in te voeren nieuwe jaarwedderegelingen en dat tot grondslag van het wachtgeld van de overige ambtenaren wordt genomen de jaarwedderegeling, welke is vastgesteld voor 1 Januari 1921 en niet die, vast gesteld voor 1 Juli 1920. Ten slotte werd ook besloten om te trachten te verkrijgen dat in de betrok ken wets-ontwerpen wordt bepaald, dat onder „wedde" ook de z.g. kindertoe slag is te verstaan. De vergadering acht het wenschelijk dat de ter verga dering besproken noodig geachte ver betering der bepalingen, die in de wets ontwerpen betrekking hebben op de positie der ambtenaren, die door sa menvoeging der gemeenten op wacht geld komen, ter kennis worden gebracht van het Afdelingsbestuur, met het ver zoek datgene te doen, wat naar het oordeel van dat Bestuur noodig is om te verkrijgen dat de thans door de Ge deputeerde Staten van Noord-Brabant aanhangig gemaakte wetsontwerpen als nog worden gewijzigd, en dat in de verdere ontwerpen de hiervoor besproken be palingen worden opgenemen. Hierna deelt de Voorzitter mede, van de afdeeling Noordbrabant lijsten te hebben ontvangen tot het houden eener inzameling van gelden voor het vanwege den Bond te stichten Rust-en Vacantie- oord, onder de leden der onderafdeeling. De lijsten zullen worden gezonden aan de Burgemeesters der verschillende gemeenten van de afdeelingen, om ter inteekening te doen circuleeren onder de leden van den Bond in zijne ge meente. Voor de vacature in het Hoofdbestuur, ontstaan door het ontslag nemen van den heer Fleskens, wordt besloten t.z.t. candidaat te stellen den Heer J. J. L. M. Verwiel. Voorzitter van de Afdeeling Noordbrabant van den Bond. Aan de vakschool werd dezer dagen, om de vorderingen der leerlingen na te gaan, het faculatieve werkmees tersexamen afgenomen en wel ook schrif telijk en mondeling. Het resultaat was Klasse B. Onderwerkafdeeling. Alle 9 leerlingen zonden geslaagd zijn. Klasse A. Bovenwerkafdeeling. Van de 21 leerlingen zou er één ge zakt zijn, 4 behaalden nog juist het minimum, terwijl' de rest geslaagd zou zijn. De beoordeeling was iet® scherper als bij het werkmeestersexamen Het eindresultaat, hoewel voor ver betering vatbaar, kan goed genoemd j worden. Op Zondag 13 Maart zal St. Raphael, afdeeling „Midden-Langstraat" te Geertruidenberg eene algemeene ver gadering houden met als spreker dhr. C J. Laurey. van den Raad van Arbeid te Breda. Bovendien heeft er ook be stuursverkiezing plaats in de vacatures P. de Jong en J. van Dalen, wegens pensioneering Zondag a.s. gaat Quick I een com petitiewedstrijd spelen tegen Achilles II te Tilburg. Reeds eenmaal is deze wed strijd vastgesteld, doch werd door een misverstand tusschen scheidsrechteren spelers niet uitgespeeld, zoodat Quick voor de tweede maal naar Tilburg kan gaan. Het zal er warm naar toe gaan, doch het groote aantal supporters welke Quick vergezellen, zullen wel voor de noodige aanmoediging zorgen. Quick II speelt op het terrein alhier een Comp wedstrijd tegen Achilles 3. Gezien het schitterend succes der Quick- reserves Zondag j.l;, verwachten we een prachtige wedstrijd, die het bij wonen wel waard is. Aanvang half drie BAARDWIJK De R K Kiesvereeni ging alhier hield Woensdagavond voor de mannen en Donderdagavond voor de vrouwen een vergadering in verband met de verkiezing van een Commissie, als bedoeld in art 131 Gem -wet, die gehoord moet worden over het ontwerp- wet tot vereeniging van gem Baardwijk met Waalwijk en Besoijen. De kiezers werden op deze vergaderingen zooveel mogelijk omtrent een en ander inge licht. Lijsten met candidaten voor bedoelde Commissie kunnen tot uiterlijk Zaterdag avond half negen bij het bestuur (jn het Bondsgebouw) worden ingeleverd, waarna Zondag as. eene stemming zoo noodig zal plaats hebben voor het opmaken der officieele lijst van 7 candidaten. Volgens de voorloopige uitkom- sten der volkstelling bedroeg het aantal inwoners onzers gemeente op 1 Januari jl.1604. VLIJMEN. Het gemeentelijk electrlcl- teltsbedrijf is pas een week geopend en nu vragen we ons verbaasd af hoe het mogelijk was dat we die heerlijke ver lichting zoo lang hebben kunnen missen. Het resultaat overtreft alle verwachtingen, prachtig licht, gemakkelijk 1 cht en goed koop licht. Onze gemeente telt veie voorzichtige menscheo, die gewoon zijn eerst de kat eens uit den boom kijken voor zij van de moderne hulpmiddelen van onzen «ooruitstrevenden tijd wenschen te profi teer en. Maar de eerste week ca de opening heeft reeds een massabekcering tenge volge gehad en 't ii te verwachten, dat de voorzichtigste de voorzichtigenspoedig volgen zullen. VLUMBN, Maandsg U. had onze Ver- e«nl<i"g ^Geloof en Wdteu»cb*p« wederom een lesing georganiseerd eu di m«al met d-n bekenden knoateuaar He man Moerkerk uit 'z Bo .ch als spreker. Oorspronkelijk stond op het program „Hamoristircoe en illustratieve teekenkunei', doch door hei onlangs den spreker overko men ongeluk, was by jammer genoeg nog i.iet in siaai du onde-werp met teekeningen ie illnatreeren. In pla*is hiervan behandelde (j no in prachtigen stijl in het eerste ge- lenlte van zyn letingjHumor in de «nasi* er. liet on§ daarbij hooien war onder onden humor qj,oet worden verstaan. Vervolgens gat hij aan de baud *an ver schillende voorbeelden een overticht van sen humor iu de verschillende tjjdperken pecual 'au den humor in de schilder- en heelde de knost dar middeleeuwen. Het twe d-. gedeelte der .eaiug was gewjjd i, Humoristische ht eratua», waarbij sp eker •us enkele door h-m zelf geschreven s.uïjss I i bo>rei>. Op talentvolle »ijae wist hy de b i f Ipersonen nit dete siukjis te schilderen liet daarbij zijn gehoor eeos vao den t zonden hamor ge> ïetei». Speciaal da ker mis en de Spion leeken ons eenig geiaekend. Het was een prachtig sre-l»agde avoud II de H»er G-r. van Loon, die als oud cb«olkameraad een begreslerend slotwoord P .k, Wa. Beker de rolk van alle aanwe- ge», toen hij den lalenivollen kunstenaar, ire zyn talenten ook in dieust van de k«thohek« zaak ste-t, harieljjk dank bracht oor he,1 de*e<> i«oo( srebodene. 'S-HERTOGENBOSCH. Het bekroon de omwerp »Sculpiua€ voor een H. HaMmonument blijk' te zijn van A. Fb'se, beeldhouwer te Wagenlngen. - Naar wij vernemen, zal aan bet einde van dit voetbalseizoen de R K. V.V. Qu'ck te 's-Bosch ter gelegenheid van hsa' l?1/i-jarig bestaan een groot voet- balfes'tjn onjanlseeren. Er zal een reeks wedstrijden worden gehouden ooder le klasse N. V. B. elftallen en onder le klasse R. K. N. V. elftallen. Dam het organisatie-vermogen van het Qufck propaganda-comliè bekend is, belooft een en ander schitterend te zullen slagen' BESOIJEN. R.W.B. speelt 6 Maart weer mei 3 Xl-tallen voor de competitié. R.W.B. speelt voor den N V.B. tegen Philips II uit Eindhoven. R.W.B. heeft j.l Zondag na een goedgespeelden wedstrijd met 3-1 verloren, als men in aanmerking neemt, dat Philips met 3 spelers van het 1ste j opkwam, waaronder 2 Oostenrijksche spelers, kunnen we dit van R.W.B. een goede prestatie noemen, te meer nog daar Philips een zeer vlug en zuiver spel heeft; onnoodig te zeggen, dat men as. Zondag zeker den mooisten wed strijd van het seizoen krijgt. Philips heeft hier een goeden naam en zal er natuurlijk alles voor doen om dien te behouden, ook heeft Philips nog een kans om kampioen te worden, zij komen dan ook volledig op Aanvang half 3, terrein R.W.B scheids rechter Stabel. R.W.B. II gaat naar Capelle voor den B.V.B. Op verzoek van R.WB.. beginl deze wedstrijd om 12 uur. R W.B. Ill speelt om 12 uur op het R W.B-terrein tegen Capelle II voor de 3e klas. VRIJH.-CAPELLE. Het Fanfarecorps „Sirena" gaf Dinsdag 1 en Woensdag 2 Maart haar voorjaarsuitvoeringen, den len dag voor leden, den 2en dag vooi niet-leden. Beide avonden was de zaa van den heer Treffers geheel gevuld De muzieknummers evenals de tooneel stukken werden flink afgewerkt, envoora het muziekstuk „Le Harlequin" van F van Zikoff en het tooneelstuk „Een hal uurtje in doodsangst" hadden zeer vee bijval. Allen keerden de twee avondei zeer tevreden huiswaarts en een woon van dank mag den erainenten dlrecteui

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 6