t weede Blad Buitenland, H Denemarken. BÏNNËSLAKD. Gemeenteraad Reol&me, NUMMER 30ZATERDAG 16 APRIL 1921. 44e Jaargang. De uitsluitingskwestie in de Schoen industrie enz. De oneenigheid in de Deensche in- dustrieele kringen is practisch thans opgelost. Volgens de overeenkomst tus- schen de werknemers en de werkgevers in de iaarzen- en schoenindustrie heeft de officieele bemiddelaar besprekingen gevoerd met de werkgevers-vereeniging in verband met de conflicten welke nog steeds in andere takken van bedrijf heerschen. Hij stelde voor dat de uit sluitingen die reeds van kracht waren geworden, zouden opgeheven worden en dat waar de tweede bekendmaking omtrent a s. uitsluitingen nog geen dienst had gedaan, worden ingetrokken. Het comité van de werkgevers-asso ciatie accepteerde het voorstel en als de arbeiders het voorstel aannemen, zal het werk waarschijnlijk binnen enkele dagen in de textiel- en houtindustrie zoowel als in de laars- en schoenindustrie wor den hervat. De onderhandelingen in de ijzer- en aanverwante industrieën worden met hoopvolle vooruitzichten voortgezet. Hedenmiddag heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp tot wijziging der successiewet aangenomen met 57 tegen 18 stemmen. Onder de officieele bezoeken die gisteren ten paleize te Amsterdam wer den afgelegd, kan de Tijd nog melding maken van een, dat een meer eigenaar dig karakter droeg. In den laten namiddag toch kon men een Marker visschersvrouw met haar kindje, getooid in de eigenaardige tra- ditioneele dracht, het paleis zien binnen gaan. Doch niet kon men vermoeden, dat dit jeugdig Markertje het petekind der Koningin was en daarom thans de eer genoot, zoo jeugdig reeds ten Hove te mogen gaan. Haar komst indertijd ter wereld trof juist samen met het bezoek van Hare Majesteit op het eiland Marken tijdens den watersnood in 1910 en dit samen treffen was voor het Markerinnitje de aanleiding van het heugelijk feit een ko ninklijke meter te mogen hebben. HAARSTEEG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 14 April 1921 nam. 5 uur. Voorzitter Edelachtb. heer v. Bokhoven. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. Proces verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger, waaruit blijkt dat f 5595.05 in kas was. Goedkeuring gemeentebegrooting door Ged. Staten. Koninklijke goedkeuringen van de besluiten tot heffing van opcenten op de personeele- en grondbelasting. Deze stukken worden allen voor ken nisgeving aangenomen. Verzoekschrift van den R. K. Politie bond St. Michael om vrije geneeskundige behandeling en geneesmiddelen voor de gemeenteveldwachters en hun gezin. B. en W. stellen voor om zulks wel voor den agent persoonlijk, doch niet tevens voor zijn huisgenooten toe te staan. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. Ontslagaanvrage van Mej. Cornelia Steven als onderwijzeres te Hedikhuizen onder toekenning van pensioen. B. en W. stellen voor haar het ge vraagde ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. Aangenomen. Schrijven van het Comité voor Vrij- willigen Landstorm en Burgerwachten te 's Gravenhage, waarin wordt medege deeld, dat dit jaar door het geheele land schietwedstrijden zullen worden georga niseerd. De eindwedstrijden zullen te 's Gravenhage gehouden worden. Of schoon het Rijk voor een groot deel in de kosten ten goede komt, is dit toch nog niet voldoende en verzoekt het daarom aan de gemeentebesturen ook een prijs in geld of natura beschikbaar te stellen. B. en W. stellen voor evenals het vorig jaar een prijs van f 25.— beschikbaar te stellen. Achten. Ik ben er in beginsel niet tegen, doch er wordt herhaaldelijk aan gedrongen om toch voorzichtig te zijn met het geven van subsidie en vooral de grootste zuinigheid te betrachten. Winkel. Ik kan er mij goed mee ver eenigen. Iedereen stelt de burgerwachten op hoogen prijs, het zijn mooie in stellingen. Wordt met algemeene stemmen be sloten wederom een prijs in natura van f 25,— beschikbaar te stellen. 2. Electrificatie van „Haarsteeg" met prae-advies van Burg. en Weth. Het prae-advies van Burg. en Weth. dat thans wordt voorgelezen luidt als volgt Prae-advies van Burgemeester en Wet houders inzake Electrificatie van hedikhuizen-Haarsteeg. Ann Den Gemeentewad van Hedikhuizen. Zooals Uw College bekend ie, heeft bij het aanleggen van het provisorisch electrisch net in deze gemeente tijdens den lichtnood in 1918, bjj ons alsook bij Uw college steeds de bedoeling voorgezeten, om zoodra by het einde van den Europeeschen oorlog de P.N.E.M, in de gelegenheid was stroom aan de gemeente te leveren het pro»iso«?cb net om te bouwen in een dtfiaitisf net. Hebben wij oppervlakkig beschouwd, wegens het plotseling eindigen van genoem den oodog, mede tengevolge van den korten alossingstermjjn van 10 jaren van de be trokken geldleening met dit provisorinm een financieel échés te boeken, niet te ont kennen valt toch dat de rentabiliteit van het electrisch bedryf door bot in verhondiog met andere gemeenten zeer groot getal aan sluitingen voor de toekomst meer ver zekerd is. Over het groote verlies van ons G.K B,, dst het eerste jaar van de gemeente een bjjdrage eischte van f 8000 en over 1920 f 2000, wordt zeer verschillend geoordeeld en vele psrsoneD, zoowel in- ais buiten onze gemeente hobben onze activiteit van 1918 afgekeurd, zeps iu het belachelijke getrokken, toen het einde van den oorlog daarop zoo spoedig volgde, doch dergelijke personen meersen wij niet beter te kunnen vergelijken dan met z.g. profeten die brood eten en dergelijke personen zullen Ijjdetss den oorDp, wanneer zjj zaken deden wel tot de O.W. behoord hebben, om momenteel misschien in hetzelfde schui>j8 te varen als onze grmeerstp. Het is immers heel een voudig een oordeel te rellen over eenmaal gedane zaken, wanneer de omstandigheden intnsschen geheel gewijzigd zijn. Wij kunnen ons echter troosten met de gedachte, dat nog rele andere geuseenten ons voorbeeld toen gevolgd hebben en dat het college van Gedeputeerde State», die hare goedkeuring aan het besluit verleende, er ook niet zoo pessimistisch over dacht. Waar wij eenmaal op dit punt voor een feit staan, is het overbodig daarover verder uit te wijden. Ter zake dan kunnen wy U mededeelen, dat zoodra da P.N.E.M, cns verklaarde in staat te zjjn om de gemeente stroom te leveren, wij haar opgedragen hebben een plan met kustenbegrooting op te maken van de elecinficaiie van Haarsteeg, waarvan de kosten toeD, het was in Mei 1920, ge raamd werden voor het net in de kom op f 25000, met den Hoogen Maasdijk op f 28000 en met wijk E gemeente Vlijmen op f82000. De P.N.E.M., die bereids terecht hid ingezien, dat onze gemeente hat eenvoudigst en miust kostbaar de woningen van wijk E onder Vlijmen van stroom kon voorzien, adviseerde ons, aan het Gemeentebestuur van Vlijmen verlenging van de reeds in ons bezit zijnde concessie van sUoomleveriDg aan wijk E, te vragen, aan welk advies by btief van 12 Miaet 1920, Nr. 18/7 door ons werd gevolg gegeven. En daarmede begon vooreerst de lijdensgeschiedenis van onze electrificatie, die met eenige mede werking van Vlijmen in den zomer van 1920 reeds zijn beslag zon hebben ge kregen. Onder dagteekening van 15 Juni 1920, das ruim 8 maanden na ons verzoek om concessie, ontvingen wy van het Gemeente bestuur van Vlymen bericht, dat de Raad dier gemeente terzake voorioopig geene beslissing kon nemen. Op advies van Prof. van Swa^y, wendden wy ons bjj brief van 8 Juli 1920 Nr, 13/38 tot Heeren Gedeputeerde Staten, om ons op grond van de Electriciteitr- verordening van Noordbrsbant concessie te verleenen tot levering van stroom aan de ingezetenen van Vlymen wijk E. Daarop deelde Gedeputeerde Staten ons bij brisf van 20 October 1920 G Nr. 88, das wederom rnim 4 maanden na ons schrijven, mede, dat door het Gemeente bestuur vau Vlymen ernstige bezwaren welke bezwaren werden niet genoemd hadden tegen de toewijzing aan onze ge meente van de stroomvoorziening van wjjk E der gemeente Vlijmen. Waar dal' bestnnr zich echter bereid verklaarde door het trefian eener gemeenschappelijke regeling met onze gemeente, het vraagstuk der stroomvoorziening van gamelde wyk tot oplussiug tc brengen, gaven Ged. Staten, met opschorting hunner beslissing, ons in overweging ter zake met dat bestunr in onderhandeling te treden en daarbij overleg te plegen met de directie der P.N.E.M. N* ten minder verkwikkelijke correspon dentie tnsschen beide Gemeeentebesturen over de vraag onder wiens leiding en waar deze vergadering zou worden gehouden, volgde op Dinsdag 2 Nov, d, a. v. een conferentie tea raadhuize van Vlymen. Hoewel de daar aanwezige Ingenieur en technisch ambtenaar als vertegenwoordigers der P.N.E.M. vooral de technische bezwa ren van een gemeenschappelijke regeling dezer zsak orerduideliji in het licht stelden en wederom aantoonden de wemchelijkheid om de stroomvoorziening van gemelde wijk aan deze gemeente over te dragen, volhard de het Gemeeniebestuoi van Vlymer, bij monde van haar Voorzitter In hare weigering om concessie daartoe te verleenen en bleef, hoewel techni<ch niet tot oordeelen bevoegd van meening, dat deze zatk wel gemeen schappelijk geregeld kon worden, totdat ten slotte werd besloten, dat de P.N.E M. iu overleg met de beide administrateurs der G.E.6, zou trachten een gemeenschappelijke regeling samen tc stellen, Eenige weken nadien, verklaarden de ver tegenwoordigers van de P.N.E.M. terzake kundig, dat zij na een grondig onderzoek nogmaals tot de conclusie gekomen waren, dat een gemeenschappelijke regeling dezer zsak behalve niet mogelijk was, bovendien zeer vele technische beswaren met z'ch zou brengen. Aangezien intnsschen bekend was gewor den, dat de weigering van het Gemeente bestuur vau Vlijmen om in het onderhavige geval concessie te verleenen in hoofdzaak gegrond was op het denkbeeldige gevaar, dat onzerzijds deze concessie en stroemleve- ring zou aangewend worden als hoofdmotief om de inlijving van Wyk E by onze ge meente, welk vraagstuk door Ged. Slaten bereids aan de orde gesUld was, te bevor deren, adviseerde de P.N.E.M. oos, voor ioopig ie wachten met aansluiting op het Provinciaal net. totdat de annex tie of grenswijziging eener- of anderzijds definitief beslist was. Hoewel wij van de P.N.E.M. steeds een krachtige medewerking mochten ondervinden waarvoor wij haar hierbij nog hartelijk dank zeggen, moesten wij deze zaak tot onzen spijt, voorioopig opschorten aiieen tengevolge van de tegenwerking onzer naburige ge meente, die, en dit mag wei in het bijzonder aangestipt worden, een eigenaardige opvat ting heeft van samenwerking met andere, zy het dan ook kleinere gemeente, waaraan wy nog dit kunnen toevoegen, dat de ge meenten St. Michiels-Gestel en Dronen op het punt van Electrificatie van dergelijke wijken, een heel andere opvatting hebben van samenwerking met in zielental kleinere gemeenten als Den Dangenen Oudheusdeo, Intuschen werd door de Ged, Sraten. die op aindrang van de regeering de ophsffiog van kleine gemeenten uit sociaal en econo misch oogpunt noodzakelijk oordeelden, onze meening gevraagd over de al of niet wen- scheljjkheid van inly ving dezer gemeente by de gemeenten Vlijmen en Nienwkuyk, en hoewei. wij met gegronde motieven ons ver klaarden tegen een dergelijke vereeniging en vorming van een groot Vlymen als zynde uiet in het belang van onze gemeente, ont vingen wy onder dagteekening vau 9 Maart jl. geheel buiten onze verw&ch'ing van Ged. Staten het ontwerp-annexatiewet, ter nadere behandeling. Na de annexatie en vorming van een groot Vlymen, zy het dan niet met onze instemming, zeer vermoedeiyk een voldongen feit zal worden en waar, en dit verdient vooral Uwe bjjzoadere sandvcht, de aanslui- tingsvoorwaarden van da P.N.E.M, die het vorig jaar een garantie van stroomverbruik ei'chte van f 8000, en die nu met een gaiantie vau slechts f 2500 genoegen neemt, daar meenen ook wij dat voor ons nu het spreekwoord geldt,/Als het getij verloopt moet men de brkens gaan verzetten", en zjjn wij van oordeel dat het belang onzer gemeente eireht om terstond de electrifici- tie van onze gemeenta desnoods zonder wyk E. ter hand te nemen. Wil het Gemeente bestuur van Vlijmen tijdens den bouw van het net uit eigen beweging alsnog concessie verleenen, om ook wyk E. van stroom te voorzien, waaraan wij iafasschen niet twij felen, dan zyn wy s)g altijd steeds gaarne bereid om die menschen te helpen. Het is toch van het aliergrootste belang, dat zooisDg wy nog onze antonomie bezitten, wij zelf bepalen hoe en op welks wijze onze gemeente het best' en doelmatigst electrisch verlicht woidf, op gevaar af dat de nieuwe Raad van groot Vlymen het net en de straatverlichting niet naar onzen zin daar- stelleo. Bovendien is deze zaak van zoo esnvou- digen aard, dat wij voor het totstaedbrengen van dit openbaar werk, de voorlichtiog van het a.s. nieuwe gemeentebestuur van groot Viym6n niet noodig hebben, waarbij nog komt, dat bjj uitstel we den aanstaanden winter nog niet profiteer en van het zoo lang verbeide electrisch licht. Er wordt en er is reeds wel beweerd, dat ons bedrjjf zichzelf niet kan bedruipen, doch voor dezen boeman behoeft men heucch niet bevreesd te zijn. In de eerste plaats merken wjj daartegen op, dat in de eertte jiren geen enkel bedrjjf zich zelf kan bedruipen en verliezen ljjdt; dit is evenzoo het geval met de bedrijven van de naburige gemeenten waar de aanleg- koeten in verhouding tot het getal aanslui tingen oneindig veel meer hebben bedragen. Wjj kunnen voor de toekomst, ook al blijft onze gemeente zelfstandig, gerust optimis tisch zyn. Iu de tweede plaats vestigen wij Uwe aandacht op het feff, dat het nieuw aan te leggen net vermoedeljjk hoogstens vijftien h. achttien duizend gulden zal kosten, alzoo gevoegd bjj de restantschuld van hst pro visorinm op 31 Dec. a.s. ad f 28000.—en ve minderd met de veikoopswaarde van het bestaande net ad pl.m. f 6000.— een totale bedr jjfsschnld van zeven en dertig veertig duizend gulden. Echter moet niet uit het oog worden verloren, dat deze leening niet zooals na over 10 jaren, doch over 35 jaren mag worden afgelost. Wanneer men hierbij dan nog in aanmer king neemt, dat tneu bij het inwerking stellen van het nienwe bedrijf over minstens direct 150 aansluitingen kan beschikken, plus de R. K. Kerk, welk getal bij het verleenen van concessie door Vlijmen om sjjk E, te voorzien gevoegljjk met 85 h 40 kan opgevoerd worden met nog hst Liefdegesticht, dan behoeven wij er niet meer aan te twijfelen of da rentabiliteit van ons bedrijf is verzekerd en zal zeer spoedig zonder verlies gewerkt kunnen worden. Ook uitbreiding en vermeerdering van het getal lichtpunten door de aangeslotenen kan zeer zeker verwacht worden. Vervolgens kunnen wjj U nog mededeelen dat de P. N. E. M. zich bjj brief van 4 April -1921 bereid verklaard heeft voor de eleetrificatin van ,/Hssrsteeg" den hoogspan ningskabel Vljjmen-Hsarsteeg te leggen onder de bekende gunstige voorwaarden en kunnen wjj U gerust stellen, dat het Ge meentebestuur van Vlijmen deze kabelleg ging door de P. N. E, M. niet kan beletten, omdat de P.N.E.M. bereids alle concessies iu handen hseft. Ten slotte teekenen wjj hierbij nog aan, dat het niet in onze bedoeling hgt om ook Hedikhnizen of Lntielherpt aan te sluiten, omdat de rentabiliteit van een dergelijke aansluiting, gr let op hef klein getal aan sluitingen en de groote kosten van aanslui ting niet verzekerd is, terwijl borecdien de P. N. E. M. ook niet bereid zou zijn iu verband daarmede den hoogspanningskabel te leggen. Verder ligt het niet in onze bedoeling om nieuw personeel aan te stellen of salarissen vau personeel te verhoogen, hoewel zulks voor eventueel wachtgeld toch niet in aanmerking komt. Wij verzoeken U derhalve beletfd te be sluiten fot het aangaan der daarvoor ver- eischte geldleening van hoogstens en ons te machtigen met de P. N. E. M. een overeenkomst voor stroomlevering te sluiten en tevens haar opdracht te geven tot aanbesteding van het nat en het toezicht bij den bouw onder de bekende veorwsar- den, aan haar op te dragen. Verder bieden wjj U hierbj) ter vaststelling aan een ont- werp-verordeniag op hei beheer vsn het G. E. B. en een op de levering van stroom door het G. E. B. Burgemeester en Wethouders van Hedikhuizen. De Burgemeester, J. H. A. v. BOKHOVEN. De Secretaris, COUWENBERG. Hedikhuizen, 8 April 1921, Winkel. Wanneer dat in werking treedt moeten dan de inwoners van Luttel, Herpt en Hedikhuizen ook mede in die kosten betalen Voorzitter. Neen het bedrijf moet zichzelf bedruipen en volgens het advies van de P.N.E.M. zal het dat in de toe komst ook wel kunnen. Wanneer men in aanmerking neemt dat de voorwaar den door de P.N.E.M. gesteld zooveel beter zijn geworden, dat zij inplaats van een garantie van f 8000 slechts een garantie van f 2500 meer eischt, dan geloof ik dat in den loop van enkele jaren nog gunstiger voorwaarden zullen komen en ook Herpt en Hedikhuizen wel zullen kunnen worden aangesloten Winkel. Dan vind ik er heelemaa! niets tegen. Vrede, 't Wordt anders een heele kosten. Voorzitter. Neen, de kosten worden kleiner. We behoeven nu in 5 jaar niets af te lossen. Volgens het advies van de P.N E.M. beloopen de kosten ruim f 26000 en zal bij een 150 aansluitingen (waarop we zeker we! kunnen rekenen) al een klein winstsaldo overschieten. v. d. Brand. Zijn de thans bestaande leidingen goed Voorzitter. In de huizen kan de aanleg zoo blijvenen als men meer lampen wil laten aanleggen kan men de be staande leiding doen uitbreiden. Van Vrede. Wanneer er nu eens geen nieuwe aansluitingen meer komen en we dus geen 150 lichtpunten krijgen, dan blijft er dus nog steeds tekort. Voorzitter. Dat is uitgesloten. We hebben nu zonder wijk E in onze ge meente reeds 132 aansluitingen, en be halve dat velen van plan zijn hunne aansluitingen uit te breiden, zullen er zeker ook verschillende aansluiten. Achten. Zoolang het een gemeente bedrijf was, konden de menschen de kosten van aansluiting in termijnen terug betalen als ze zulks wenschten. Er zullen altijd van die menschen zijn die niet direct over zooveel geld kunnen be- GOEDE GEWOONTEN, GOEDE GEZONDHEID. Een minder goede gezondheid komt zel den zonder oorzaak. Personen, die te veel eten, zich overwerken, te veel rooken, te veel alcohol gebruiken, laat naar bed gaan en geen lichaamsbeweging in de buiten lucht nemen, moeten in gezondheid ach teruit gaan. Hun leefwijze is te laken. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig urinezuur, dat zich ophoopt en de nieren verzwakt. Want de nieren werken als bloedfilters; als zij gezond zijn filtreeren zij de onzuiverheden uit het bloed, maar zij verzwakken bij overspan ning. Bij zwakke nieren geschiedt de filtratie onvolkomen en blijft het schade lijk urinezuur in het gestel achter. Dit is de oorzaak van rugpijn, urinekwalen, dui zeligheid, onnatuurlijke loomheid, verlies aan gewicht, aanleg voor waterzucht, ont steking van de nieren of blaas, rhèuma- tische pijnen en zenuwachtigheid. Goede gewoonten verschaffen een goe de gezondheid door afvoer van het urine zuur en verlichting van de taak der nie ren. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u hierin bijstaan; zij versterken zwakke zwakke nieren, lenigen de urinekanalen en regelen de blaas. Zij slagen zelfs in gevor derde gevallen van nierwaterzucht, rheu- matiek, steen en dergelijke urinezuur- kwalen. Gebruik van Foster's - Rugpijn Nieren Pillen, indien noodig, is op zich zelf een goede gewoonte; gij kunt geen verstandiger begin maken dan met dit speciale niergeneesmiddel. Te Waalwijk verkrijgbaar bij Wed. Orie-Dumoulin, Markt a f 1.75 per doos. schikken. Kan dat in de toekomst dan ook op die manier gebeuren Voorzitter. Ja, dat blijft zoo. v. d. Brand. Wanneer zou het klaar zijn Voorzttter. De P.N.E.M. verzekerde ons dat het dezen zomer nog gereed kwam. Van Vrede Wij in Hedikhuizen heb ben er wel niets aan, maar als er maar niets aan te kort te kort komt, dat uit de gemeentekas moet worden bijgepast, dan is er niets tegen, Achten. De mogelijkheid bestaat toch nog dat wijk E. ook door ons voorzien wordt, in welker voege wordt het dan geregeld Voorzitter. Deze voorziening zou voor ons bedrijf niet veel kosten en gezien de vele aansluitingen aldaar ook zeer rendabel zijn. De gemeente Vlijmen kan wijk E. niet bedienen volgens het advies van een deskundige van de P.N.E.M. en dus zal zij gaarne vandaag of morgen die concessie gevende menschen die daar wonen zullen er zoo hard om vragen, dat ze niet meer kunnen weigeren De Voorzitter zet hierna uiteèn dat er een leening zal worden aangegaan van ten hoogste f 52,000.— (waarover echter eerst nog het advies van de P.N.E.M. moet worden gevraagd) en dat daarvan eerst de thans loopende leening zal worden afgelost, omdat die binnen. 10 jaar moest worden afgelost. Het overige wordt voor de electrificatie aangewend. De geheele leening behoeft pas in 30 jaar te worden afgelost, ter wijl in de eerste 5 jaar geen aflossingen behoeven te geschieden. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten te handelen volgens het prae- advies van Burg. en Weth. 2. Vaststelling Gemeenteverslag '20. Wordt ter inzage gelegd. 3. Wijziging begrooting 1920. Waar deze wijzigingen slechts forma liteiten zijn die voortvloeien uit vroeger genomen raadsbesluiten wordt besloten B. W. te machtigen het noodige te verrichten. 4. Vaststelling ontwerp-verordening als bedoeld in art 178 der gemeentewet. Volgens dat artikel moet om de 5 jaren door den raad een opgaaf worden ingediend van de verordeningen die in de gemeente nog geldend zijn. Besloten bedoelde opgaaf in te zenden. 5. Ontwerp-besluit tot wijziging van het reglement voor het Burgerlijk Arm bestuur op aandrang van den Minister van Binnenlandsche Zaken, betreffende de verzorging en uitbesteding van kin deren. Besloten in bedoeld reglement nader te omschrijven hoedanig de huisvesting verpleging en opvoeding der opgenomen kinderen zijn moet. 6. Benoeming leden stembureau, voor het stemdistrict „Hedikhuizen". Benoemd worden tot leden de heeren A. A. v. Vrede (Voorz), J. C. Winkel, H. L, v. d. Heijden en M. Achten, tot. plaatsvervangers de heeren H. v. Veld hoven, H. Luyben en J. Timmermans. 7. Voorstel om vrijstelling aan te vragen tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen. Volgens de nieuwe onderwijswet moet aan alle scholen onderwijs iu lichame lijke oefeningen gegeven worden doch is daarvoor een overgangstijdperk van 5 jaar toegestaan. Men moet voor 2 jaar ontheffing hiervan aanvragen. Besloten wordt zulks te doen omreden een geschikt oefenlokaal en terrein ont breken. De Echo van bet Zniden. 9

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 5