een nette Dienstbode een net tweede Meisje. een flink net Dagmeisje Gevraagd vaar Kaatsheuvel Mieuws uit Heusden, t Pap, Melk ene. Correspondentie- Ad verten tiën. vraagt gevraagd KAATSHEUVEL. Zooals wij nog under Laatste Berich ten in ons voiig nummer konden mede- deelen en thans officieel bevestigd wordt, is het wetsontwerp inzake vereeniging van Waspik, Raamsdonk, Geertroidenberg en Made ingetrokken. Hieruit ziet men wat te bereiken is, als men maar ter juister plaatse eensgezind en krachtig werktals men zich bij voor baat niet wijs msakt, dat het toch komt, dat er toch niets aan te doen is. Het is ons daarom zoo onbegrijpelijk dat noch in de commissie, noch in den ge meenteraad onzer plaats krachtiger verzet is opgegaan tegen de vereeniging van drie gemeenten, die geen zin heeft, omdat ze niet gewenscht wordt, omdat ze geen enkel voordeel biedt. Alle drie waren ze goed met hun eigen hebben en houëa tevreden, alle drie bleven ze liever afzonderlijk. Besoijen ipreekt zelfs van een flnancieelen ramp, van een vreeselijk lot dathaar wacht. Waarom dan niet naar het voorbeeld van anderen krachtiger tegen dit ongewenachte gewerkt, dan ook zou mogelijk succes niet zijn uit gebleven en uitblijven tot groote voldoening van de meeste inwoners der drie onder scheidene plaatsen en misschien veel meer in 't algemeen belang, dan eene gedwongen en niet gewenschte vereeniging 1 Premiekeuring van springstieren voor het district Waalwijk te Waalwijk op 29 April. Groep één-jarige stieren. Voorgebracht 7. Geprimeerd geen. Groep twee-jarige stieren Voorgebracht 3. GeprimeerdDick 4960 S. van de Wed. G. Verhoeven te Werken. Punten-exterieur 76.7. afstamming 1.5. Premie f75. Groep drie- en vier-jarige stieren Voorgebracht 1. Geprimeerd: Dokter Herman 4062 S. van de fokvereeniging te Herpt. Punten-exterieur 82.2. afstamming 3. Premie f 100 zilveren medaille. Onderhoudsbijdrage f 50.- Een 1-jarige stier goedgekeurd, eige naar Jan Klein te Eishout. Het Ie elftal van H. E. C. speelde Zondag, wegens niet opkomen van K.V.V. een vriendschappelijke wedstrjjd tegen een eombinatie van R. W, B. en moest het na aken tegenstand, met 82 afleggen. Het 2a elftal speelde te Raamsdonk tegen Victoria I een zeer goeden wedstrijd. Einde kwam met 2—2. Siand voor de rust 2—0 n 't voordeel van H. E, C. Zondag j.l. wist de W.V.V. Quick ran B. V. V. 2 uit 's Bosch met 8—1 te winueu. De nieuwe mid-half en v. Draanen als doelverdediger hebben het XI-tal niet slechter gemaakt. Jammer dat eerstgenoemde wegens een knie-blessuur het veld moest verlaten, waardoor B. V. V. meer vrij spel kreeg en in deze periode een tegenpnnt wist te mtkeD. Met dit XI-tal kan Quick gerust de komende wedstrijden tegemoet zien. Donderdag 5 Mei zal Waslwjjk een sportdag van groote beteekenis te wachten hebben. Alsdan zal op het terrein der W. V. V. Quick een proefwedstrijd gespeeld worden tHsschen twee vertegenwoordigde XI-tallen van den Btab. Voetb. Bond. Het is voor Quick een heele eer dat een dergelijke wedatryd op haar terrein gespeeld wordt. De opatelling der beide Xï-tallen is als volgt Elïval A. Sim Hertzberger E. V. V. C. Leenhouwers L. Baytendyk N.O.A.D. Volt H, 8mit G. Horsten J. v. BladU Gestel Longa Waalwijk P. van Galen, C. Pasman, A. Ghering, Wilhelm. Wilhelm. Looga A. Oharbonnel, H. van Veghel, Alliance Longa M. Gennissen, C. v. Lent, Th, Kloosterman Tiel Vriendensob. Leerdam, H. Bakker, J. Mosselveld Theole Kaatsheuvel H. N ijland Hertogs A. Andrik Philips Helmandia Breda J. Tollenaar, A. Hazenberg N. E. O. Dommel A, de Hond Boxtel Elctax. B. Als scheidsrechter z-1 fnngeeren de heer Brullemans uit Vugt, terwijl de heeren Mathjjsen en de Vet uit Tilburg alagrene- reehter op zolleu treden. De wedstrijd wordt bijgewooud door enkele bestuursleden en de XI-tal-com missie van den B. V. B. Het ljjdt geen twijfel of het wordt een sportdag van groote beteekenis die door vele vreemdelingen zal bezocht worden. De groote onkosten welke aan dezen wedstrijd verbonden zijn, hebben Qaick ge noodzaakt om de donateurs geen vrij toeg*Dg te geven. Direct na sfloop van dezen wed strijd wordt uit deze twee XI-tallen een XI-tal saamgesteld hetwelk tweede Pinkster dag te Eindhoven zal spelen. Moge het Waalwijksche pnbliek ook me dewerken om dezen wedstrijd goed te doen slagen en tevens door een groote opkomst Qaick te steuneD, die alles in het werk stelt om het publiek van prachtige voetbal wedstrijden te laten genieten. Aanvang half drie. BAARDWIJK. Zondag j.l. speelde de R. K. V.V. Juliana een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de veteranen der B. V. V. „Nooit gedacht" en won na een spannenden wedstrijd met 3—1. Bij de veteranen waren verschillende goede spelers die in het Juliana-elftal geen slecht figuur zouden slaan. Juliana II en III (combinatie) speelde vriendschappelijk tegen „Excelsior" te Kaatsheuvel, uitslag 0—0. Juliana 3 speelde een wedstrijd tegen „Excelsior" Drunen en won met 2—0. Binnenkort hoopt Juliana groote serie wedstrijden uit te schrijven. DRUNEN. De kermis, die a.s. Zondag begint, belooft intressant te worden. Het kermisterrein wordt reeds druk bebouwd met bioscoop, luchtschommel, carrousel; koek- suiker- en gebakkramen. Aan ontspanning zal het ook niet ontbreken.De harmonie »De Volharding* geeft op Maandag 9 Mei, in de zaal van den heer Vissers, onder leiding van den heer Stravers, een matinée, met mede werking van de meermalen bekroonde duettlsten, de heeren H. v. Engelen en C. Didden uit Waalwijk. Het program bevat 16 verschillende nummers. Ook door de harmonie, liedertafel en tooneel- vereeniglng wordt op Maandag in de zaal der Jongenscongregatie een matinée gegeven door de leden der belde con gregatiën. De goede krachten waarover de ver schillende vereenlglngen beschikken, waarborgen het succes van beide uit voeringen. DRUNEN. Zondag jl. had alhier een ernstig ongeluk plaats. Het zoontje van J. v. D. alhier geraakte onder het spelen op het patronaat onder de schommel, met het noodlottig gevolg dat hij de voorkant van de schommel tegen zijn hoofd kreeg. Hij werd bewusteloos op genomen en had een groote gapende wonde op voorhoofd en schedel. Direct werd geneeskundige hulp ontboden, die tamelijk spoedig ter plaatse was. Eerst na ongeveer 4 uur kreeg hij het bewust zijn terug. Hij mocht, niet vervoerd wor den en werd in het broederhuis (dat aan het patronaat grenst) opgenomen, waar hij nog steeds verpleegd wordt. Zijn toestand is zorgwekkend. Zondag jl. speelde onze V.V. D.F.C. een vriendschappelijke wedstrijd tegen T.O.P. I uit 's-Bosch en verloor met 3—1. Rust ging in met 1—0. Het tweede elftal van D.F.C. zal deelnemen aan de seriewedstrijden te Waalwijk. Het groote gymnastiek en athletiek- feest dat eerst op 5 Juni zou gehouden worden en toen is uitgesteld, zal nu gehouden worden op Zondag 12 Juni a.s. Onze dorpsgenoot de heer L. L. Martens, telegrafist aan de S.S. alhier is benoemd tot secretaris van de afdee- ling St. Raphael te Vlijmen. BESOIJEN. De commissie bedoeld bij art. 131 der gemeentewet heeft Vrijdag 29 April vergaderd. Zij sprak zich met 5 tegen 1 stem tegen vereeniging met Waalwijk en Baardwijk uit. Vóór stemde alleen de heer J. v. d. Hammen. Tegen de heeren Surig, van Driel, Roxs, ljpe- laar en R. Schoemans. Afwezig de heer G. Blok. De heer Surig meende finantieel de vereeniging met Waalwijk zonder over drijving een ramp te mogen noemen. Hij sprak er zijn voldoening over uit dat alles zoo ruimschoots was in orde gebracht, want na de vereeniging zou er natuurlijk niets van komen. De ver houding meende hij dat nu goed was, maar die zal later door ouderlingen na ijver slechter worden. De heer J. v. d. Hammen meende daarentegen dat de vereeniging wel voordeelen zou bieden daar de gemeen ten als 't ware op elkaar zijn aange wezen. 't Geheel zal dan een flinke ge meente worden van 9000 zielen, waar voor onderwijs, volksgezondheid en ver keer veel gedaan kan worden. Hij achtte het een voorrecht voor Besoijen met een zoo bloeiende industrieele gemeente als Waalwijk is, vereenigd te worden". Als de vereeniging toch tot stand komt, wordt het wetsontwerp, behou dens de bekende wijzigingen, goedge keurd. (Het rapport in zijn geheel wordt mo gelijk in 't volgend nummer opgenomen.) De Eerw. Zuster Giuseppe van het klooster alhier is benoemd tot Eerw. overste van het Zusterklooster van het gezelschap J. M. J. te Besoijen. Wij behoeven niet te zegggen dat deze benoeming met groote instemming hier algemeen wordt begroet. BESOIJEN. De serie-wedstrijden zijn op 1 Mei als volgt geëindigd. Wegens verhindering kwam Oiympia, Vlijmen, met baar 2e XI-tal en had Capelle hier dus een goede kans en maakte er dan ook goed gebruik van. Capelle won met 80. K.V.V. Kaatsheuvel was door R.W.B. wegens onzekerheid van deel name uitgesloten. H.E.C. won dus vrij gemakkelijk en speelde tegen een R.W.B -combinatie een vriendschappelij- ken wedstrijd. R.W.B. had steeds het beste van het spel en won deze geani meerde wedstrijd met 32. R.W.B. pro beerde eenige jongere krachten, welke voor de toekomst wel wat beloven. Er was meer publiek als de vorige week. Donderdag 5 Mei kunnen we echter nog meer publiek verwachten, aangezien de eindwedstrijden zeer spannend zullen zijn tusschen Capelle—H.E.C. en Brabantia Sparta, 's Bosch. Aanvang half twee. R.W.B. gaat 5 Mei bij Willem II te Tilburg op de bekerwedstrijden en moet tegen Excelsior Roosendaal spelen om half vier. SPRANG. J.l. Zondag speelde onze voetbalvereeniging S.V.V. op het terrein alhier eene vriendschappelijke wedstrijd tegen Juliana uit Heusden. Uitslag 2—0 In 't voordeel van S.V.V. S.V.V. II speelde op de serie wedstrijden te Kaatsheuvel tegen Kunst en Kracht uit Baardwijk. Uitslag 4--0 in 't voordeel van S.V.V. II. J.l. Vrijdagavond omstreeks 5.45 uur ontstond brand in een hooiberg, staande achter het huis bewoond door A. Broeks en J. v. Baardwijk alhier. De brand werd veroorzaakt door enkele kindeten welke in de nabijheid van den hooiberg met vuur speelden. Het vuur, door den sterken wind aangewakkerd, taste ook reeds meermalen het met riet gedekte dak van het huls aan, wat echter door het krachtig optreden van enkele personen nog bijtijds werd ge- bluscht. Het duurde echter gerulmen tijd voor men het vuur geheel meester was. Onze voetbalvereeniging Internos nam j.l. Zondag deel aan de serie-wed strijden, uitgeschreven door de voetbal vereeniging Leonidas te Waalwijk en spreelde eerst tegen Neerlandia uit Baardwijk, waarvan zij met. 21 won. Daarna tegen Hollandia te Waalwijk, waarvan zij verloor met 2—0. Internos behaalde den 2den prijs. VRIJH.-CAPPEL 2 Mui. Tot groote blijdschap van Kerkeraad en gemeente hoopt op Hemelvaart»d»g des morgens hall tien in de Gereformeerde Kerk alhier op te treden de WeiEerw, Heer D«. Halemboaci), Hon- gaarsch predikant te Utrecht. VRIJHOEVE-CAPELLE. m ues ^uiryn- ache ateegje zonden drie gebaren een put schoonmaken. Toen de werkzaamheden druk aan dsn gang waren, wierp een hunner eene hoeveelheid petroleum in den pat. De po litie heeft zich met de zaak bemoeid. - Toen dezer dagen de landbouwer de R. op zyn erf een hek op de kar zou laden schrok het paard en sloeg op hol, Aan den overkant van den wep kwam de kar tegen een boom waardoor het onderstel van de kar brak. Met het bovengedeelte zonder wielen ging het verder de straat in totdat het op 't eind tot staan werd gebracht. Al les is boven wonder met eenige materieels schade afgeloopen. Zaterdagavond deed de Fanfaire »8e- reae" hare muzikale wandeling door de gemeente onder een zeer grooten toeloop van publiek. Daarna werd eene Serenade gebracht by den Voorzitter van de vereen, den heer D, de Rood, die dien dag zijn 25-jarig huwelijksfeest herdacht. Daar ge noemde heer vanaf 't begin der oprichting van Sirena haar steeds al zyn krachten gewijd heeft, ging het alles recht van harte en bewezen bestuur en werkende leden dit ook op stoffelijke wyze door hem een prachtige pendule met coupes aan te bieden, dat, zooals de jubelaris in zyn toespraak zei hem nog meer aan de vereeniging bond, en het zijn wensch was, dat hy nog lang ervoor zou mogen yveren, opdat Sirena steeds meer zil bloeieu. Na op royale wyze te zijn onthaald werd de afmarsch geblazen en keerden allen zeer voldaan naar hais. Vrijdagmiddag ontstond brand, door spelen met vuur van kinderen, in een hooi schelf achter de iaudbouwerswoning met schuur te Spreng, van den heer P. van der Hoeven alhier en bewoond door A, Broeks en J. van Baardwijk. Het hooi verbrandde geheel. Het vaur door den hevigen wind aangewakkerd plantte zich meermalen voort op de schuur, doch door het flink optreden van enkele personen konden de woningen behouden worden. De hat vorig jaar opgerichte korfbal club hoopt deze week hare oefeningen weer te beginnen. WASPIK. Op Zaterdag a.s. des v.m. 11,15 uur zal de Commissaris der Koain- glu een bezoek brengen aan deze gemeen te. Om 11.45 uur zal hij voor de Inge zetenen over zaken rakende da gemeen tebelangen te spreken zijn. Onze harmonie gaf Zondag jl. haar eerste zomerconcert op de kiosk der vereeniging voor het gemeentehuis. Mede door bet mooie weer was een talrijk publiek opgekomen. Er werden verschillende mooie nummers uitgevoerd waaronder ook die, te spelen op het muziekconcours te Breda op den eersten Pinksterdag. Op straat heerschte een gezellige drukte. Naar ws van officieuze zijde ver nemen is de combinatie Waspik-Raams- donk-Geertruldecberg en Made ingetrok ken. Verwacht wordt echter een nieuw voorstel. Aan de scheepsbouwwerven alhier heerscht een groote drukte, vooral reparatlawerk, Verschillende schepen moeten hun beurt afwachten. We hopen dat dit zoo mag blijven voortduren, daar in dezen, voor onze gemeente voomaam- sten, tak van industrie vele gezinnen hun brood verdienen. Door de Burgerwacht alhier zal worden deelgenomen aan den kringwed strijden te Kaatsheuvel. DU88EN, 1 Mei. Heden Woensdag 4 Mei n,m. 5 uur (Zomeriyd) openbare raadf- vergaderiDg, Kaatsheuvel, 3 Mei 1921. Te Breda slaagde Vrijdag 29 April voor het examen L.O. onze dorpsge noot de heer J. Robben. Hedenmorgen om half acht raakte het paard van voerman F. door het springen van een kalf op de kar op hol. In woeste vaart rende het door de Telefoonstraat de Hoofdstraat in. F. viel van de wagen en bezeerde ernstig zijn gelaat. Het kalf kwam te vallen en holde er eveneens van door. De kar werd zoogoed als geheel verbrijzeld, doordat het paard den dam van 't post kantoor inholde en tegen den muur reed. Alzoo kwam het meteen te staan en kon gepakt worden. Zondag is in onze gemeente Julianadag gevierd door het uittrekken der beide Harmonieën. Om 12 uur v.m. maakte Apollo een omwandeling en bezocht meteen de Kegelclub Anvenitas, welke zoo juist haar groot concours plechtig geopend had. In het clublokaal werden eenige nummertjes gegeven, voor welke attentie de voorzitter harte lijk dankte. Om 6 uur n.m. begon Euphonia hare wandeling. Inplaats van de gewone route door de Hoofdstraten, ging ditmaal de tocht over de Provin ciale weg. In den tuin van Café J. v. Berkel werd gepauseerd en gemusiceerd, 't Was bijna 9 uur eer Euphonia weer in de zaal terug was. Begrijpelijk was er veel belangstelling. Wilhelmina alhier had Zondag Achilles i uit Tilburg te gast. In een vriendschappelijke match werden de krachten gemeten. Met rust was de stand 1—0 in 't voordeel der onzen. De Tilburgers wisten echter na rust een doelpunt te forceeren, zoodat het einde 11 was Verschillende berichten van Kaats heuvel o.m. Verslag opening Kegel concours komen a.s. Vrijdag. Red. Heusden, 2 Mei 1921. Zaterdagmiddag werd hier een balloc-reclame gehouden. Een driehon derd kermisballonnetjes werden opge laten, door welker bemachtiging men een prijs koa bekomen. Een paar uren was de Botermarkt gevuld met een groote menigte, van wie sommige een aardig buitenkansje hadden. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana hield de harmonie Zaterdag een omgang door de stad, wat door 't publiek zeer werd op prijs gesteld. De tooneelafdeeling van de har monie heeft wederom zeer velen aan zich verplicht door de opvoering van het tooneelspel »Mlskende trouw» en de klucht »Joost Uilenspiegel». Men beschikt daar over prima krachten, zoodat de talrijke bezoekers een genotvolle avond hadden. Op 13 Mei hoopt de heer Alt, oud-organist alhier, thans te Bolsward, een orgelconcert aan te bieden in de Ned. Herv. Kerk. Het bestuur der commissie van wering tot schoolverzuim is voor het loopende jaar J- H. Verhoeven, Voorz, W. Hllwig, loco-vooiz.W. v. Wijnen, Secr.G, G- Carpaij, loco-secr. Berichten en verslagen Besoijen voor dit nummer wederom te laat ont vangen. Wij moeten adverteerders en be richtgevers nogmaals verzoeken hunne bijdragen tijdig in te zenden. ingezonden stukken van L v. I. en v. B. een volgend nummer. RED. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten mijn geliefde Echtgenoote JAGQOKlim MARIA flRBliSI geboren van OVERBBEK in den ouderdom van 72 jaar. ALOYS VERBUNT. Waalwijk, 3 Mei 1921. Visites kunnen niet worden afgewacht. 19672 EM. VERHOEVEN en A. VERHOEVEN-de Jong betuigen hiermede hun hartelijken dank voor de belangstelling bij de geboorte van hunnen Zoon ondervonden. Eindhoven, Stationsplein No. 6. 19663 Mevr. VAK SCHIJNDEL- van Wely te Waalwijk zelfstandig kunnende werken ea koken, en 19676 genegen 1 in den winkel behulpzaaih te zijn. Adres aai» het bureau van dit blad. J iemand di jï genegen ia te verkoojaen voor de Waal wijksche Melkinrichting. Goede i verdiensten, 19677 iunenlandsche politiek te houden. Voor de uiti-Revolutionnaireu is 't om op te letten u de liberale groepen -zich gaan sameuvoe- ;en. Daar zijn er bij die van ons zijn heen- egaan en die bij ons booren. Dan wijst spr. er op, dat de tijd aan- teekt, dat men zicli een gewichtige, en ernstige vraag heeft te stellen. {Men heeft zich weldra af te vragen of len blijft samenwerken met de drie groe ien van de rechterzijde. Onder ons is die •raag reeds gesteld. Er is teleurstelling on- ier ons. Er zijn dingen voorgevallen die liet hadden mogen voorvallen en die ook indden voorkomen khnnen worden. Ik stel u nu deze vraag om te overden- :en, opdat gij niet te overhaastig te werk uit gaan en laat u vooral bij de beantwoor ding van die vraag niet leiden door de klei- 1e teleurstellingen. De satanische macht in de wereld neemt, oe en daarom is het- van de beleidende Christenen in ons land plicht ernstig' te be nden of men gezamenlijk daartegen zal iptrekken en ook mogen wij A. R. wel be- lenken of wij ongedaan mogen maken wat ien groot deel van bet levenswerk van dr. jtuyper is geweest. Zoo moet men overwegen en komt men ian toch tot de conclusie dat we ons weer n ons isolement moeten begeven, dan moet pen voor niets terugdeinzen, dan moeten tij den weg op gaan die onze overtuiging ins voorschrijft. Vervolgens gaat spreker na 's lands fi- rantiën en hij voorspelt dat eer men een jaar verder is. men voor ontzettende lasten komt te staan en 's lands schatkist zal slui ten met een te kort van 100 a 200 millioen. Die toestand is het gevolg van de hopelooze rerwarring. die volgens de geschiedenis, met. niets in het verleden is te vergelijken. Het zal dan zijn belasting betalen en er zal niets meer te plukken vallen. Daarom is het de roeping van de A. R. om verder te zien en moeten wij front ma ken tegen deze zaken. Spreker juicht het daarom toe dat de A. R. Kamerclub den moed heeft gehad om een vorige week tegen de leerplichtwet te stem men in de Kamer. Hij juicht hel toe omdat er een beginsel in zit n.l. dat men tegen te veel dwangmaatregelen van de Regeering is. Hij juicht het ook toe dat men tegen gestemd lieeft' omdat men iets niet in liet leven wil roepen waarvoor het geld er niet js. En dat gebeurt thans en dat mag niet. Zoo mag met de huishouding niet meer loort worden gegaan anders zinkt liet in het moeras. Vervolgens wijst spr. er op, dat tengevol ge van den oorlog de vierde, klas in de Maatschappij in enkele jaren op een hoog niveau is gekomen en toch is deze klas ar mer dan in 1914. Wel tracht men dit anders te doen schijnen en zegt men dat zulke niet behoeft. Hij waarschuwt zijn aan dachtige toehoorders het oor te leenen aan diegenen die komen om te zeggen dat alles per hoofd moet worden verdeeld. Wat dat tengevolge heeft kan men zien in Rusland. Daar is thans de toestand veel erger dan ge durende den oorlog in welk land ook is ge weest en liet staat te vreezen dat in West- Europa het niet minder erg zal worden. Alleen toenadering tusschen het volk, toe nadering tussclien patroon en*werkman en gehoorzaamheid aan het gezag kan .werke lijke, waarachtige verbetering brengen. Dat alles echter is alleen te verkrijgen als de inensch anders wordt, als hij zich stelt on der Gods woord. Xa nog te hebben gewezen op de geest drift waarmede het millioen voor de A. R. 'is bijeengebracht eindigde spr. zijne rede (met het zingen van vers 8 van Psalm 89. De heer Hoek brengt namens de gelieelo (vergadering dank aan den spreker, wiens lezing als 't ware in een ademlooze stilte is [aanhoord, voor liet. voorrecht hem hier heden te mogen hebben hooren spreken en (door zijn woord te zijn opgewekt. Hij geeft de verzekering dat A. R. in liet zuiden hem bij zijn strijd op het staatkun dig gebied steeds trouw ter zijde zullen staan en hij eenmaal zal kunnen zeggen als de turfschipper van Breda, H. van Bergen, j,,de beste turven zitten onderaan". (Bravo's). MBVROUW

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 3