De Portierster van Alfortville, I „1T00 RD-B R AB AND" I WAALWUK I GEMEENTERAAD, FEÜILLETOh Maatschappij van Verzekering op het Leven* 2). Opgericht 1843; Verzekerd Kapitaal Reserve NUMMER 41 WOENSDAG 25 MEI 1921 tb ÏZXX9XH6. Dit blad verschijnt WOENSDAG- EN ZATERDAGAVOND. bonnementspxijs per 8 maanden I 1.26. Franco p. post door het geheele rijk f 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. KAATSHEUVEL. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 21 Mei de* middags ten 3 uur. Voorzitter EdelAchtb. beer Van Besouw. Ongeveer 3.10 uur opent de Voor zitter de vergadering, alle leden zijn aanwezig terwijl er een vacature Is ont staan door het overlijden van den heer J. B. van den Heuvel. Voorzitter. Alvorens met de werk zaamheden te beginnen een enkel woord. Met mij als Voorzitter zal u allen zeker met leedwezen het overlijden van den heer van den Heuvel hebben vernomen. De heer van den Heuvel is gedurende veertien jaar lid van den raad geweest, eenlge jaren wethouder en armmeester van Loon-op-Zand en ik mag gerust verklaren dat hij deze functies steeds naar beste weten heeft behartigd. Al is het waar dat hier op deze wereld spoedig alles wordt vergeten, hier twijfel ik er niet aan of de beer van den Heu vel zal bij U allen toch lang in aange name herinnering blijven voortleven. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van moj. Hiller, houdende mededeeling dat zij hare benoeming als onderwijzeres in de Moer aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen, b. Schrijven van Ged, Sraten, waarbij aanmerking wordt gemaakt op art. 6 van de verordening tot heffing van den Hoofd. Omslag. Aangezien het slechts een admini stratieve maatregel betreft, wordt con form het voorstel van Ged. Staten be sloten. Schreven van Ged. Staten, houdende mededeeling dat het percentage van het heffingsctjfer voor den Hoofd. Omslag moet worden vastgesteld. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor het heffingscijfer te bepalen op 3, D t is noodlg om aan het bedrag vaa f 120.000 te komen. Van Amelsfoort een vorig jaar was het toch minder. Voorzitter. Ja, maar rekening moet worden gehouden, dat het belastbaar inkomen heel wat micder is geworden. Die hooge aanslagen zullen nu aanmst- keltjk minder zija, want er is een groot*- malaise lo de schoeniadustde geweest, gedurende welken tijd er door velen geld is toegegeven. Daarbij komt nog dat e» steeds afschrijvingen moeten plaats heb ben zoodat we wei verplicht ztio om. Willen we aan bet bedrag van f 20.000 komen, het cijfer op 3 te brengen. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. 2. Voorstel van Borg. ets Weth. tot het voeren van eene procedure. Voorzitter. Zooals de heeren weten, is een vorig jaar de locomobiel en be- uoodigdheden van het provisoriuro van L*>ot»-ot>-Z*nd «*erknchr. Bil inschrijving van „De Echo van het Zuiden". III! Ki ll# VIV HET MIS, X. DE BRANDSTICHTING. TWEEDE HOOFDSTUK. De enkele woorden, tusschen de beide vrouwen gewisseld, vatten op zeer duidelij ke wijze den toestand saam, waarin Jeanne Fortier verkeerde. De jonge weduwe, wij weteu Het reeds, was zesentwintig jaar oud. Zij was eene goede werkster, eene zeer bekwame naaister en had op twee en twintig jarigen leeftijd I'ierre Fortier getrouwd, een braven jongen machinist in de groote fabriek van den heer i.nbroue. Enkele maanden geleden was de machi nist verongelukt ten gevolge van het sprin gen eener machine. Het slachtoffer was niet van eene zekére onvoorzichtigheid vrij te pleiten, doch moest deze duur betalen. Labroue, die de toekomst van vrouw en kinderen wilde verzekeren, had Jeanne de betrekking van huisbewaarster en portier ster aan de fabriek aangeboden en de we duwe aanvaardde deze betrekking met er kentelijkheid, daar haar zoo eene gelegen heid werd verzekerd om hare kinderen groot te brengen. Doch, zooals wij het haar reeds hoorden verklaren aan de kruidenierster van Maison-AIfort, zij had in de fabriek veel te lijden daar alles haar het noodlot tig etude van dan man dien zij beweende, in het geheugen terugriep. 't Scheen haar toe, dat sdj veel beter zou kunnen vergetenjndlen zij niet dagelijks de plaatsen onder het oog had, waar zij gere geld met haren man had verkeerd; doch Telef. 38 WAALWIJKSCHK EN LANGSTRAATSCHE COURANT, Uitgave: Waalwijksche Stoomdrukker!) An toon Tielen Telegr.-AdresECHO. is het toen gegund aan de fi ma A. de Vries te Amsterdam voor f 3800 De Vries tiet toen echter maar niets van zich booren en toen is door ons geschreven oi hij het geld wilde op zenden. Wij boorden maar niets en toeu is nog eens geschreven door ons. Daarop is de Vrie9 in Februari op de Secretarie gekomen ca toen heeft bij verklaard alles te zuiieo accepteeren ec zorg te dragen dat het geld hij was meen Ik Vrijdags hier uiterlijk Maandag of Dinsdag bij den ontvanger zou zijn. Weer hoorden wij echter niets meerf en ontvlogen nog veel minder geld. Geluk kig zijn de secretaris en de ambtenaren er getuigen van geweest toen hij de ver klaring aflegde alles te zullen acceptee ren. Toen wij niets meer hoorden hebben Bu*g. en Weth. de zaak in handen ge geven van onze rechtskundige 'adviseur aar. Bergmaan uit Tilburg, en toen deze hem heeft aangeschreven heeft de Vries getracht om te gaan marchandeeren. Het tdvies van onzen rechtskundigen adviseur is nu om tot een procedure over te gaan. Rtiken. Is de man welgesteld, ten minste, is er genoeg te verhaien. Voorzitter, Ja, dat is wel in orde. De heeren van de P.N.E.M. hebben ons later wel gezegd dat wij In moeilijkheden zouden komen, want het schijnt dat het op meer plaatsen heeft gedaan. Van Amelsfoort. Een proces voeren is In den regel nogal gevaarlijk, maar hier staat het er nogal goed voor. Voorzitter. Dat hij zoo trekt komt omdat die locomobielen ia waarde zijn vctniederd. Rijken. Dat hij een strop heeft, daar kan de gemeente niets atjn doen. Van Lier. Heeft hij geen reden op gegeven. Voorzitter. Dat hij ze niet kwijt kan worden. Van Lier. Ik dacht soms dat hij zou gezegd hebben ze niet meer te willen hebben omdat de gemeente ze nog eens heeft gebruikt, nadat ze verkocht waren. Voorzitter. Dat kou hii niet, want daarop zijn ze verkocht. Met smoesjes kan hij zich niet afmaken want in de verkoopvoorwaarden staat dat alles dui delijk omschreven. Trouwens tegenover mr. Bergmaan heeft hij ook erkent de beeie boel te moeten accepteeren. Met algemeene stemmen wordt be sloten een procedure te gaan voeren. Schrijven van den- heer J. Leenaarts, onderwijzer met laodbouwakte alhier. Adressant wijst er op dat hij vroeger van de gemeente voor deze acte eene vergoeding ontving van f 100. Thans, ou de Regeering de salarissen heeft ge regeld, ls dit vervallen. Aangezien hij echter te Loonopzand een cu sus geeft welke door 15 leerlingen wordt gevolgd, vraagt hij alsnog eene toelage. Voorzitter. Vroeger Is besloten om bfl een oproeping voor een onderwijzer te bepalen dat een onderwijzer voor het bezit van een landbouwacte f 100 zou worden gegeven. Daarop Is mijnheer Schoenmakers en tatermijnheer Leenaarts gekomen die dat van ons steeds gehad hebben. Nu is a'les door de nieuwe ond-'wil'. hoe zou. zij elders terecht komen? De hoofdzaak was middelen van bestaan te vinden voor haar en hare kinderen. Naai werk zou de vrouw nooit zooveel hebben op geleverd als zij in de fabriek verdiende. De kruidenierster van Al fort dacht, dat Jeanne bijzonder eerzuchtig was, doch daarin be droog zij zich zeer. Zoo de jonge weduwe naar twee of drie briefjes van duizend francs haakte, dan geschiedde dit niet uit een gevoel van eerzucht, koketterie of al te groote luiheid om te werken, maar met het eenig doel om een klein handelszaakje te kunnen beginnen, en dan door aanhouden den arbeid het welzijn harer kinderen te verhoogen. Al hare gedachten vereenigden zich thans op haar kroost, hare gansche tee- derheid, al hare hoop en verwachting. Toen Jeanne naar de fabriek terugkeerde dacht zij aan -dit alles en ziedaar de reden, waarom het gebabbel van den kleinen Geor ges hare ooren niet bereikte. Langzaam stapte zij vooruit, zooals wij reeds hebben opgemerkt, aan droevige ge dachten overgegeven de oogen ten gronde geslagen zonder iets te zien, of te hooren. Eensklaps verschrok de vrouwzij had haren naam liooren uitspreken en deze stem oefende op de jonge weduwe een bijzonderen invloed uit: haar gelaat versomberde en op haar voorhoofd verschenen diepe rimpels. Toch wendde zij het hoofd niet, en verhaast te den stap, instede van dien in te houden. „Maar wacht dan toch een oogenblik, ma dame Fortier", hernam de stem. „Ik keer ook naar de fabriek terugLaat ons sa men opwandelenKom hier, ik zal die kan dragen. Dat ding is veel te zwaar voor u." Georges had zich omgekeerd en den per soon herkend, wiens stem men gehoord had. Niettegenstaande zijne moeder hem wilde niedesleepen stond hij stil. „Mamaatje", sprak hij, „daar is mijn goede vriend Gérard, die mij mijn paardje geschonken heeft". Van dat oogenblik gebruik makend nader de de persoon, dien Georges Gérard genoemd had en vervoegde zich bij moeder en kind. Jeanne was zeer ontsteld doch spande alle krachten in om het gevoel, dat haar over meesterde, te verbergen. Gérard zag er bleek uit, zijne wenk- wes veranderd en betaalt het Rtjk uit Nu kan de gemeente als een cursus wordt gegeven, nog wel zeggen dat ze daarvoor betaalt. Van Amelsfoort. Hij krijgt een flinke vergoeding. Als er nu niet zoo behoefde te worden bezuinigd, dan was het nog iets anders. De Wijs. En ook iets anders zou het zijn als de vergoeding was komen te vervallen. Van Amelsfoort. Hij ontvangt er ver schillende honderden guldens voor Maar als 'ter aanzat was het nog Iets anders. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten afwijzend op bet verzoek te beschikken. 4. Onderzoek der geloofsbrieven van den heer H. B. van den Wildenberg. De Voörzïttrr stelt de. stukken voor onderzoek in handen v&a de heeren Rijken, Snaphaan en Van Lier en schorst gedurende het onderzoek de vergadering. Na heropening der vergadering deelt de heer Rijken mede da* alle stukken in orde zijn bevonden, waarna met al gemeene stemmen tot toelating wordt besloten. 5. Benoeming van een lid in de commissie van toezicht op het lager onderwijs, Voorzitter. Deze benoeming is noodig omdat de heer L. v. d. Horst zijne be noeming niet kan aennecusa. Wordt benoemd de heer '/an der Hor9t, hoofd der school van den Loonschendijk. 6 Benoeming van esp lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens het over lijden van den heer Vae den Heuvel. Voorzitter. Er is geen voldoende tijd geweest om een voordracht op te maken en deze op de agenda te plaatsen en daarom is aan den Wethouder van Loonopzand gevraagd wie volgens zijn oordeel voor dit baantje geschikt is. Saaphaan. Er Is al eens gezegd dat er eene algeheele reorganisatie zou plaats hebben. Hoe zit 't daar mee. Voorzitter. Door omstandigheden Is eene algeheele reorganisatie nog niet tot stand gekomen. Wel echter is er eene verandering gekomen. D| armbesturen vergaderen gezamenlijk alles beter te kunnen overzien. Da bedeeling, de gewone, heeft plaats *or de arm- meesters. Dus het geheel loopt niet meer over één persoon, maar over het ge- beele bestuur. Verschure. Ik heb 't zoo eens nagegaan en gedacht dat Van Gorcum een heele goeie daarvoor zou zijn ofwel F. Ma- chlelsen. Ik heb er met Van Gorcum eens over gesproken, maar die kan eene benoeming niet aannemen. Machlelsen zal eene benoeming aannemen, heeft hij mtj gezegd. Wel deed hij liet liever niet, maar hij zal het dan toch doen. Rijken. We hebben hier Van Lier zitten, een aangewezen persoon er voor. Niet dat ik op Machlelsen iets weet aan te merken, ik ken den man niet, maar Vaa Lier is algemeen met den toestand op de hoogte. Van Lier. Dat moet zooveel mogelijk buigen den raad blijven. Voorzitter. Dat is eens besloten door den raad om steeds zooveel mogelijk daarvoor geen leden van den raad te nemen. Dat was nog met wethouder Cools. Toen wethouder Verster kwam, was bij reeds lid van dit college en na diens dood heeft de heer Van den Heuvel dat zoolang waargenomen en dat is toen zoo maar blijven hangen. Benoemd is hij er nooit voor geweest. Van Lier. Ik geloof dat Machlelsen een heele goeie zal zijn. Verschure Van Lier zou m.l. ook een heele goeie zijn, maar het eenlge lastige Is dat hij zoo ver buiten het dorp woont. Hierna wordt de heer Machlelsen met algemeene stemmen benoemd. 7. Aanvraag van de R. K. Kerk besturen van Kaatsheuvel en Loonopzand houdende bet verzoek voor ben eene nieuwe school te willen bouwen. De Voorzitter zegt de bewuste stukken niet te kunnen overleggen wijl deze nog in handen zijn van de schoolautorltelten. De zaak is echter heel eenvoudig. Door de Kerkbesturen zoowel van Loonopzand als Kaatsheuvel Is aanvraag gedaan om voor haar nieuwe meisjesscholen te willen bouwen. De raad moet daartoe overgaan sis zulks wordt gevraagd. Dat bedrag moet de raad voteeren. De beide kerkbesturen zijn bereid 15 pCt. van de slichtingskosten te storten. Ik stel voor tot het bouwen van deze scholen over te gaan. Gaat de raad daar niet toe over, dan kan het Kerk bestuur in beroep gaan bij den Minister. Ook de schoolautorltelten oordeeien het noodig dat tot het bouwen van deze scholen wordt overgegaan. De bouwkosten zijn wel verminderd doch wat de kosten zullen bedragen Is niet te zeggen. Daarnm stel ik voor lo beginsel te besluiten tot bet bouwen, dan kan, als de inschrijving heeft plaats gehad, een geidleening worden aange» brauwen beefden en In zijn hart bonsde het. Eensklaps bukte liij, nam Georges in zijn armen en omhelsde den jongen op beide wangen. „Dag, braaf ventjezeide hij. En hem weder op den grond nederzettend en zich tot Jeanne wendend, ging hij voort met eene stem, die duidelijk eene zekere bit terheid verried „Men zou waarachtig zweren, madame Fortier, dat ik u schrik aanjaag!Maar waarom dan toch??Gij hadt mij zoo even wel gehoord, toen ik den eersten keer uwen naam uitsprak en, in stede van op mij te wachten, verhaasttet gij den stap. Gij wildet mij dus niet hoorenGij wildet de vlucht nemenMaar wat heb ik dan toch gedaan om zoo behandeld te worden?" Gérards stem klonk dof en vrij onzeker. Jeanne scheen niet goed te weten wat te zeggen en antwoordde aarzelend „Ik verzeker u dat gij abuis hebt. Ik had u niet gehoord en ik haastte mij om naar de fabriek terug te keeren, want eene werkster heeft mijne plaats in de portiersloge inge nomen, terwijl ik mijne boodschappen ging doen. Dit is niet zooals het behoort'. „Is 't waar, Jeanne Fortier, dat gij mij niet hoordet?" vroeg Gérard. „Heb ik dat niet reeds gezegd??" „Dit is geen reden voor mij om het te ge- loovenGij gebruikt steeds alle midde len om mij uit den wég te blijven. En toch weet gij het hoe gelukkig ik ben, hoe over gelukkig, wanneer ik enkele woorden met u wisselen kan!Niet waar, Jeanne, dat weet gij zeer goed?" „Mijnheer Jacques", antwoordde levendig de jonge vrouw, „begin niet weer op den toon van vroeger!... Dat zou mij hevig pij nigen, groote smart veroorzaken". „Maar gelooft gij dan, Jeanne, dat ik geen smart in het hart draag?De koelheid van uwe ontvangst, uw wantrouwend uiter lijk zijn de oorzaak van mijn lijden, van een zwaar lijdenIk bemin u, Jeanne, met al de krachten mijner ziel!Ik aanbid uEn dat weet gij, Jeanne „Ziet gij nu wel," onderbrak hem de jon ge weduwe, „dat ik groote redenen had den stap te verhaasten om u niet te hooren?" „Kan ik dan het stilzwijgen opleggen aan mijn hart, dat van liefde overloopt? Kan Ik 25.586.757.- 3.1l3.7o7.— zwijgen in uwe tegenwoordigheid, daar gij liet geliefde voorwerp van al mijne gedach ten zijt?Jeanne, ik bemin uGij moet er u aan gewenfien dit uit mijnen mond te hooren, dit mij bij elke gelegenheid te hoo ren herhalen „En bij elke gelegenheid zal jk u antwoor den dat uwe liefde eene dwaasheid is," zoo klonk het uit den mond der jonge weduwe. „Eene dwaasheid! En waarom?" „Daar deze liefde tot niets leiden kan..." „Ik wil uw man worden!" „Nooit zal ik hertrouwen!" „Gelooft gij dat?'.' „Ik ben er zeker van". „Welnu ik ben zeker van het tegenover gesteldeEr zijn onmogelijke zaken in de wereld!... Gij zijt jong, schoon, schoon om alle hoofden op hol te helpen. Kunt gij uw leven als weduwe doorbrengen in onver schilligheid, eenzaam en verlaten?... Kom, kom Dat kunt gij niet „En toch zal het gebeuren". „Gij wilt mij ontmoedigen door zoo te spreken, doch niets kan een liefde doen verflauwen, die zoo groot, zoo innig gevoeld is als de mijne!Voor mij de toekomst! „Zwijg, mijnheer Gérard! Ik smeek er u om „Gij moet er aan denken, dat er nauwe lijks vijf maanden verloopen zijn sinds den dood van mijn armen man en dat Pierre uw vriend was, niettegenstaande hij onder uwe bevelen stond, mijnheer de meesterknecht". „O, dat vergeet ik n. etDoch is mijne liefde tot u eene beleediging voor hem?... Heeft zijn dood u uwe vrijheid niet terug geschonken?... Is het eene beleediging voor hem, wanneer ik u zeg: Jeanne, de kinderen van Pierre, die mijn vriend was, zijn de mijne!... Laat ons eens redeneeren, Jeanne Fortier. De heer Labroue heeft u tot be waarster der fabriek aangesteld, nadat u het ongeluk getroffen had. Dat heeft u in de gelegenheid gesteld den mond open te houden, meer niet, want uwe kinderen, waarvan het jongste bij eene min is uitbe steed, kost u handen vol geldIk verdien vijftien franken per dag, vier honderd vijf tig franken per maand, vijf duizend vier honderd per jaar. Dat zou voor u en voor de kleinen een aangenamen welstand opleveren, haast een fortuin; want gij zijt spaarzaam, Prijs der Advertentlën. 20 cent per regel; minimum f 1.50. Reclames 40 cent per regel. gaan. Verschure. Zijn wij nu verplicht te bouwen ook als de school er nog goed mee door kan. Als ze te klein zije, is dat geen argument, want dan kunnen ze worden vergroot. Ik vraag maar of we het verplicht z^n en is zulk9 het geval, \i, dan hebben we niets te zeggen. Maar ik zeg maar dat, als de scholen nog doelmatig zijn te maken, bet te gek zou zijn om er over te praten om nieu we scholen te bouwen. Van Amelsfoort. Ik zeg ook dat het ongepermitteerd zou zijn. Zijn die scho len nu officieel afgekeurd. Voorzitter. Officieel afgekeurd is er niets. De schooLutoriteicen verklaren dat de bestaande scholen te klein zijn. Van Amelsfoort. Dan kan er worden bijgebouwd. Het gaat niet aan om in een tijd ais deze honderd duizenden te gaan verbouwen. Het is al erg genoeg met de belasting en dan zou het toch zeker niet meer om te betalen zijn. Verschure. Daar komt nog bij dat men vandaag of morgen ook verpl ciu zal zijn eea school te moeten bouwen in het nieuwe gedeelte. Wij mogen ons ook wel eens afvragen of de school dan nog te klein zal zijn. Voorzitter. De laatste keer was aan gevraagd voor een school met 14 klassen en nu, nadat de zaak nog tweemaal be sproken is, is de schoolopziener van oordeel dat met 9 of 10 lokalen kon worden volstaan. Ik geef toe dat In de toekomst ook in het nieuwe gedeelte, zooals wethouder Verschure zegt, zal moeten worden gebouwd. Zelfs is het niet uitgesloten dat men in het Hoekje er een neer zal moeten zetten want indien ouders van meer dan 40 school gaande kinderen daarom vragen dan moet er toe worden overgegaan. De Bresser. Er is toch nooit gevraagd, meen ik, om 14 lokalen. Is er nu aan gegeven hoeveel er moeten zijn. Voorzitter. Er is wel eens gesproken van 14 lokalen, flevraagd >9 nu alleen om een nieuwe school te willen laten bouwen. De Bresser. Hier is de school veel te klein. Ze kunnen niet uit de weg zoo. Van Amelsfoort. Maar dan kan toch vergroot worden. Snaphaan. Ik vraag me af, als zoo doorgegaan moet worden, waar het heen moet. Wij moeten toch eerst eens ult- kijkeo. Als de oude school door ver bouwing en vergrooting In orde gemaakt kan worden, mogen we niet tot bouwen van een nieuwe overgaan. Aan de centen en belasting mogen wij wel eens denken. Verschure. Ik ben het met Snaphaan eens. 't Is ook veel voornamer om later in de nieuwe wijk een school te bouwen. Snaphaan. Daarom zou ik eens zien of we er met een stuk bij te bouwep, niet kunnen volstaan. Voorzitter. Ik heb er expres met de schoolautorltelten veel over gesproken omdat het van zoo'n groot belang is. Van Amelsfoort. Als we toch niets anders in deze te doen hebben dan ja te knikken, behoeven ze bet ons ook niet te vragen. Roestenberg. Wij hebben er wel madame Fortier, en werkzaam... En boven dien koester ik nog een bijzonder idee, groo te idéés! Wij zouden rijk kunnen worden! Wie weet of ik den een of den anderen dag niet zelf patroon zal worden?... Dan zouden wij iets voor de kinderen kunnen doen, en gij zoudt eene gelukkige vrouw zijn, eene gelukkige moeder. En dat hangt slechts van u af, van u alleenIk -smeek er u om, blijf niet langer weigerachtig!... Ik bemin u, ik bemin u zoozeer, dat ik in staat zou ziju om u te bezitten, de grootste dwaashe den te begaanDe liefde maak-t geen berekeningen, deinst voor niets terug. ïfe wil, ik zal u bezittenNoodzaak mij niet om dwaasheden aan te vangenIk zou er later spijt van hebben, wanneer het te laat is". Jeanne stond haastig stil en staarde den meesterknecht strak in de oogen. „Luister, Jacques Gérard", sprak zij dan op een toon, die door ontroering minder dui delijk was, „dit is nu de vierde maal, dat gij mij steeds op verschillende wijze van uwe liefde en uwe verwachtingen spreekt*Ik geloof dat gij oprecht zijt „Oprechtonderbrak haar Gérard. O, ja, ik ben oprecht, dat bezweer ik u „Laat mij eindigen. Uwe aanzoeken ver eeren mij, zij zijn een teeken uwer achting voor mijn persoon. Ik geloof volkomen aan uwe goede bedoelingen, doch ook heden moet ik u antwoorden wat lk steeds heb ge antwoord; „Ik wil weduwe blijven... Nooit zal ik hertrouwen!" Jacques Gérard voelde zijn hart ineen krimpen; 't scheen alsof het op het punt stond'te breken. „Dan bemint gij mij niet? „Dan ziet gij geen kans mij te beminnen noch nu, noch later?" stotterde hij. „Ik heb Pierre al te zeer liefgehad om nog een ander te kunnen beminnen. Mijn hart behoorde hem geheel en al toe, en hij heeft het mede in het graf genomenMijn hart is dood De meesterknecht maakte een beweging van wanhoop. Twee dikke tranen biggelden hem over de wangen. (Wordt vervol#*.)

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 1