Provinciaal Nieuws. 41 lichaam getroffen werd, dat hij in vieeselyken toestand per anto verroerd is naar bet zie kenhuis te Noordgtuwe. De stoker, die juist voor de uuchine w*», bekwam slechts lichte brandwonden in aangezicht. De mijnwerkers in Engeland schijnen meer en meer stakings-moede te worden. Tijdens nationale feesten te Sofia heeft een bomaanslag plaats gehad. Het clubgebouw der communisten werd daarop door de woedende menigte in brand gestoken. De Engelsche schatkistdienst heeft aan de betrokken departementen mee gedeeld, dat er dit jaar 113 millioen pond sterling bezuinigd moet worden Tijdens een hevig onweder sloeg Donderdag de bliksem in de boerderij van S. te Beek, gem. Bergh. De boer derij werd in de asch gelegd, terwijl de 14-jarige zoon door het hemelvuur werd getroffen en gedood. Gisternacht is te Leeuwen geheel afgebrand het woonhuis van J. In den Bosch, bewoond doer twee gezinnen. Ook de inboedel en het vee gingen verloren slechts een varken werd gered. Te Tondeo, onder Brummen, Is de bliksem geslagen in de boerderij van J. Bensinck, die geheel aibrande. De be woners i konden alleen hun geld en wat kieeren redden. Te Wilp, onder Voorst, brandde de boerderij van Ten B?oeke, bewoond door Termaten, tot den grond af, als gevolg van het inslaan van den bliksem. —«Te Vorden is de bliksem ook ge slagen in eea boerenwoning, die even eens geheel afbrandde. Eenige varkens kwamen in de vlammen om. Te St, Jaeobipsrochie is gisteren een 8-jsrig Weeusch jougetje in een nart ver dronken. Gisterochtend is het lykje van het vermiste 2'/2 jarig meisje uit de Stastok, straat te 's-Gravenhage in een water dicht bij de ouderlijke woning, gevonden. Terwyl da bewoners 's morgens in de vroegte gingen melken naar de weide, ia by den landbouwer Kroes te Mechelen by Ze venaar, ingebroken. K. woont dicht bjj de grens, zoodst de dief vermoedelyk over de grens is gevlncht. Uit een kast wordt ver mist f 1000 en 14000 mark contanten. Te Heerenveen is aangehouden J. N, verdacht van brandstichting in het hotel Bukken te Blese, dat geheel in vlammen opging. In de nabijheid van Bodenbach is Zondag een vrachtauto, waarmede 40 per sonen een tochtje msakteD, in een afgrond gestort. Oader de pninhoopen van de auto lagen 5 dooden, vreetelyk verminkt. Tien passagiers werden zwaar gewond, terwjjl zes personeD er met lichte verwondingen af kwamen. De inzittenden waren allen arbei- ders. Omtrent een grooten brand, welke gewoed beeft in de timmerfabriek van de fa. Wyabek, Boons en Co. te Heerlen wordt gemeld Omstreeks half twee hoorde men in de stad twee knallen welke waarschijnlijk ver oorzaakt werden door ontploffing van bassen benzine. Terzelfder tyd bemerkte de ntch'- wacbt. van het aeyl voer dakloozen dat in de fabriek brand was uitgebroken. Onmid dellijk werd de brandweer gealarmeerd eren- als het gameentepersoneel. De spniien van de mynen Emma en Oranje Nassan waren ook spoedig ter plaatse. De timmerfabriek alsmeds de machinehal en het kantoorgebouw brandden gedeeltelijk nit, Eenige belendende perceelen waren beschadigd. Gistermorgen 10 nor smeulden de overblijfselen nog, doch was men den brand volkomen meester. De schade word op een half millioen geschat, hetgeen door verzekering wordt gedekt, Ia de Qade Kerkstraat te Delft heeft gisterennacht een surveüleerend politieman twee pistoolschoten gelost op een motorrijder, die zonder licht reed. De bestuurder van het motorrijwiel stopte en bleek de hoofdinspecteur S. te zijn. Te Mussel is gisteren een kind van den sluiswachter E. verdronken. Woensdagavond heeft het 4-jarige dochtertje van den molenaar v. O. te Zoelen, een klap van een paard tegen het hoofd gekregen. Het kind is gister middag in het ziekenhuis Bethesda te Tiel overleden. Tegen een zekeren v. d. D. uit Schijndel werd door den brigadier-ma ;,oor der Rijksveldwacht Quns, proces verbaal opgemaakt wijl hij weigerde bij het blusschen van den gisteren plaats gehad hebbenden brand hulpzaam te zijn. Als reden zijner weigering gaf hij op, werkeloos te zijn en dat hij dus vanwege zijnen bond niet mocht werken c. q. niel mocht helpen het vuur te be strijden Gisterenmiddag ongeveer 3 uur is de loswerkman B. U., van den Nesserdijk te Rotterdam, op het terrein van de waterleiding aan de Oude Plantage, door den bliksem getroffen, toen hij tegen een ijzeren paal geleund stond. Dr. Winkler Prins en dr. G. A. v. d. Berg, die spoedig aanwezig waren, trachtten gedurende een half uur ver geefs de levensgeesten op te wekken. De man bleek reeds overleden. De Maasbode, schrijft" onder een „Hors d'Oevre": In een zekere groote gemeente van ons land, waar groote woningnood heerscht, heeft men zeker om aan dezen nood zoo gauw mogelijk een einde te stellen, o.m. ook een hoogen ambtenaar benoemd, die speciaal tot taak heeft den verkoop van gemeentelijken bouw grond. Tot dezen allernieuwsten grootmach tige kwam dezer dagen eén bekend bou wer. Hij maakte kennis met den nieuwen functionaris en bekende als doel van zijn komst, dat hij wel bouwgrond van de gemeente wilde koopen. „Met steun?" vroeg de ambtenaar. „Neen dank je", zei de ander, „ik ben hier toch niet bij het Burgerlijk Armbestuur, liefst voor m'n eigen geld „Ik heb géén bouwgrond te koop", antwoordde toen de nieuwe functiona ris. „Wat doe jij dan hier?" vroeg daar op de bezoeker meer openhartig dan vriendelijk. Het geval typeert wel bijzonder onze tegenwoordige manie van aldoor maar meer ereeeren van ambtenaren. Deze nieuwe man was speciaal be noemd en aangesteld tot het verkoopen van gemeentelijken bouwgrond. Maar hij bekende zelfhij had niets te koop. En de wedervraag volgde consequ ent„is u eigenlijk niet overbodig?" De burger is gewoonlijk een zeer be scheiden man, maar als hij den moed had en bok de gelegenheid om eens meer van dergelijke vragen te stellen, 't zou blijken dat er veel rijks- en gemeen blijken dat er veel overbodigs rondloopt onder het personeel in rijks- en gemeen te dienst. Wij herinneren ons dat wij eens aan het departement van landbouw moesten zijn. Ofschoon pas gehuisvest in een ge heel nieuw gebouw schijnt deze tak van dienst zoo uitgebreid te zijn geworden, dat in de omliggende straten allerlei de pendances van het departement geves tigd zijn in voormalige woonhuizen. Er schijnt zooveel te besturen en te admi- nistreeren, er dienen zooveel nieuwe bureaux te worden ondergebracht, dat er voor den gewonen burger eigenlijk geen woning meer overblijft. Vandaar de woningnood, en om daar in te voorzien, worden er. inplaats van heipalen, allereerst wéér nieuwe ambte naren aangesteld. Bij ons bezoek aan Landbouw, het of- ficieele departement, werden wij ook voor ons doel verwezen naar een der de pendances. Wij vonden den betrokken tak van dienst ook in een voormalig hee- r en hu is. In de voorkamer aan de straat zaten een achttal mannen bijeen als za ten zij in een stationswachtkamer te wachten op het vertrek van tram of trein, die veel over tijd was. De een klopte gemoedelijk zijn pijp uit, een ander stak een versch'e sigaar op, een ander rekte zich- gemelijk de armen, een vierde keek eens op zijn horloge, of 't nog geen tijd was. In deze achtbare ver gadering deponeerden 'wij bescheiden- lijk de vraag naar een bepaalden amb tenaar. De gezamenlijke mannen keken elkaar eens aan, waarop er een zei tot een ander, dat is vpor jou". Waarop de aangewezene zoo vriendelijk was om op te staan en mijn komst te gaan melden. Ik begreep toen, dat ik in een boden kamer terecht was gekomen, in een ka mer vol boden, acht mannen, ter bedie ning alleen van een depeendance van het departement. Bij de grootste bankinstellingen, handelsinrichtingen, kantoorgebouwen enz. vindt men bij de entreé een con cierge of portier, die de bezoekers te woord staat en. terecht helpt, alleen in de ambtelijke wereld, zelfs nog in de meest bescheiden dependance vindt men er dadelijk meer dan een half do zijn bij elkaar. Och wat komt 't er op aan. „Hier zitten de pegels!" zeide Janus Tulp en hij klopte behagelijk op zijn broekzak, waarin het zilver rammelde. Wij hebben rijke kolonies, waar de tabak groeit, en de suiker, de koffie en de rijst. Maar bovendien hebben wij in het moederlandzeer vruchtbare rijks daalderplantages in de belastingbeta lende burgerij, en daarvan kan men niet eenmaal per jaar, maar het geheele jaar door zilveren oogsten binnenhalen. Wat maken wij ons druk over een be drijfsraden stelsel, of over socialisme, straks en dit is ook een der zegenin gen der democratie zijn we allemaal ambtenaren, en dan zijn we van zelf georganiseerd. Straks worden er weer nieuwe ploe gen gemobiliseerd voor de nieuwe ta baksbelasting, en ook de plaatselijke keuze wenkt alweer nieuwe recruten leder burger bezuinigt zich op zijn budget. Die groot woont, zoekt een klei ner behuizing omdat hij minder perco neel wil houden, en niet,meer belasting- kan opbrengen. Ook rijk en gemeente streven naar be zuinigiug, maar het eerste middel, dat men daartoe aangrijpt is alweer benoe uning van meer personeel. Wij lezen zoo juist, dat men in Ame rika meer en mëef én tqt grote tevreden heid het systeem van éen city-manager gaat in voeren. Zoo'n bestuurder der stad krijgt de verantwoordelijkheid van een directeur van een naamlooze vennootschap. De zaken der gemeente worden door zoo'n man met. handelsgenie gediri geerd en men is allerwegen verrast over de resultaten van bezuiniging en bespa ring. Burgemeester Zimmerman hééft er onlangs eens opgewezen dat ook onze historie zoo'n soort van city-managers heeft gekend in de pensionarissen Jo- han van Oldenbarneveldt en de Gebroe ders de Wit. Zij bestuurden eerst le ge- mèentën en later het Rijk tot grooten economisehen bloei. Maar Holland heeft deze mannen uit dank onthoofd, maar het nagesla :bt - heeft hen toch lryter weer met een standbeeld geëerd. Men zou de proef nog eeus kunnen nemen, de risico is voor zulke mannen tegenwoordig niet zoo hachelijk meer, nu de doodstraf is afgeschaft. Terwijl de belastingbetalers dan an derzijds niet meer de kans beloopen om levend te worden gevild, ten bate van de dure rijks- en gemeentebuishouding. Waalwijk, 27 Mei 1921, Naar wij vernemen zjjn door de Boawcommissie voorstellen gedaan aan den Raad om aan hen die willen boawen met Rijkssteun nog SO pCt. beschikbaar te stellen van de Rijkspremie, tot een maximum bedrag van f600. Door de gemeente zal ook terrein beschikbaar worden gesteld wat echter In mindering komt van de gemeentelijke bijdrage. De Statuten van het Wit-Gele Kruis alhier zijn Bisschoppelijk goed gekeurd. Voor den grooten voetbalwedstr^d van het Nederl. Elftal en het Zuidelijk Elftal, welke zal plaats hebben op Zondag 5 Juni in het Sportpark te Tiibnrg, zal ook onze gemeente kunnen profrieereo van de voorverkoop van plaatskaarten den heer L. v. Adelberg. A.s. bondag 29 Mei zal het oleuwe spoitterrein der W. V. V. «Waalwijk- Vooruit» officieel geopend worden met een- wedstrijd, van het Iste Elftal tegen een sterke combinatie van «Wilhelmlna» te 's Bosch, bestaande uit spelers van het eerste en tweede elftal dier vereeni- ging en spelende onder den naam «Sprinkhanen Wij zijn zeer benieuwd, wat het Iste Elftal onzer vereenlging tegen Wllhel- mloa presteeren zalwordt er weder met dezelfde geestdrift gespeeld als vroeger, dan zal het publiek op een zeer mooien wedstrijd vergast worden en wij ver- onderstellen dat W. V. voor dit laatste wel sorgen zal. De «Sprinkhanen» komen met het volgende elftal uit M. v. d. Eerd, Fr. de Laat, L. Jamin, J. de Leeuw, Adr. v. d. Eerd, J. Dlesen, G. Kuyper, M. Jamin, J v. d. Eerd, H. de Boer, H. de Preter. Het bestuur heeft gemeend dezen openingswedstrijd niet zonder feeststem ming te mogen laten voorbijgaan en zal dezelve opgeluisterd worden door de harmonie van den R.K. Gildenbond, De aanvang van den wedstrijd is op 4 uur gesteld. Vertrek van de harmonie van de Markt om half vier. Volgens de Deensche bladen doet zich thans de concurrentie der Tsje chische schoenenindustrie te Kopenha gen bijzonder sterk gevoelen. Onlangs werden vier nieuwe verkoopslocaliteiten voor Tsjechische schoenen geopend, waar enorme hoeveelheden tegen prijzen van voor den oorlog worden afgezet, Met het oog hierop overwegen de Deensche schoenenfabrikanten de stop zetting van hunne bedrijven. In de Weissenfelser schoenindustrie bedraagt het aantal werklieden 6000, waarvan er 3600 werkzaam zijn bij de leden van de plaatselijke fabrikanten vereniging Deze telde in 1920 46 leden tegen 30 in 1913. Maar die 46 produ ceerden in 1920 3 200,000 paar schoenen terwijl de 30 in 1913 5.200.000 paar maakten. V. v. d. S. Op de schoenbeurs te Weenen op 9 Mei j.l. waren de prijzen als volgt Heerenwerk Mackay en gepende box calf en chevreau, zwart 1750 kronen boxrunds 1650 kr.natuurleder en zwart koeleder 1550 kr.Goodyear welt, box calf, zwart, 1850 kr.bruin 2500 kr. DameslaarsjesMackay en gepende boxcalf en chevreau. zwart, 1750 kr. boxrunds 1650 kr.bruin leder 2500 kr. Goodyear welt boxcalf, zwart, 2000 kr. bruin 2700 kr. Dames laag werkMackay boxcalf, zwart, 1300 kr.bruin 1700 kr. Good year welt boxcalf, zwart, 1450 kr.bruin 1900 kr. V. v. d. S. In de Zwitsersche schoenenindu strie hebben den laatsten tijd verschil lende fabrieken het bedrijf stopgezet, die er tot dusver nog in slaagden de productie gaande te houden. V. v. d.S, Naar wij vernemen zal a.s week aan het publiek van Waalwijk en Om streken een groote verrassing worden bereid. De firma G. Verkade heeft gekocht een enorme voorraad gemaakte onder goederen. Wij zagen dames nacht japonnen met kant en entredeux, gemaakt van prima keper voor f 2.25 per stuk. Dames pantalons met kant, gewoonweg spotgoedkoop voor f 1.25 en f 1.45 per stuk. En zoo gaat alles aan prijzen even redig als bovengenoemd. Heeren Overhemden, Boorden en Dassen, ongelooflijk zoo goedkoop. In de afdeeling witte goederen zijn nog veel grootere verrassingen bereid. Wit Katoen voor 19 cent en prachtig graslinnen voor lakens 68 cent per el Wij raden een ieder aan eens een kijkje te gaan nemen. Ook zagen wij enorme hoeveelheden lappen Manufacturen. In de zaak op de Markt zijn ook extra koopjes te maken in stoffen, mantels, blouses, enz. (Adv.) BAARDWIJK. Morgen (Zondig) ga&t onze B, K, Gym, Veienigiog #Knnst en Kracht een oefenmarsch maken van circa 85 K.M. (naar 'g-Busch en terug). Te om streeks 12 uur wordt vanuit het oefenlokasl in de openb. school afgemarcheerd, waarna eerst een wandeling door de gemeente zal wordsn gemaakt. Moge het «eer meewerken om dit ui stapje te doen slagen. BAARDWl|K. Zondag j.l speelde de R K.V.V. „juliana" een oefenwedstrijd tegen „Juliana" uit Heusden Onze geel zwarten wonnen met 7—0. Zondag a.s. neemt Juliana deel aan de seriewedstrijden bij T.O.V. te Loon- opzand. Heden, Zaterdag, herdenkt de Eerw. Zuster-Overste van het St. Aiito- niusgesticht alhier, den dag waarop zij \joor 50 jaren in het gezelschap J. M. J. van Mariënburg te 's-Hertogenbosch t(ad. \Voor ruim l'/a jaar werd de Eerw. Zuster met de leiding van het klooster alhier belast. Hoewel zij dus bijna ge heel dit verdienstelijk leven elders heeft doorgebracht, kunnen wij niet nalaten onze erkentelijkheid te betuigen voor hetgeen zij in dien korten tijd alhier heeft verricht en wel speciaal voor 'het onderwijs enz. Dat de Eerw. Zustër-Overste nog vele jaren de leiding in het klooster alhier moge waarnemen, om aldus werkzaam te zijn voor het belang der klooster gemeente niet alleen, doch ook voor de opvoeding onzer jeugd en de verzorging der ouden van dagen, die in het oud mannenhuis door de zorg der eerw. Zusters een vreedzamen ouden dag hebben. HAARSTEEG. 11 Jani zal onze ZEerw, Psstoor zijn 40-jarig priesterjubileum herdenken, Wilhelmus van Thiel te 's-Bosch geboren, ging na volbrachte stndië i aan het Seminarie te St. Michielsgestel over naar de Abdjj van Berne te Heeswjjk, werd eveneens 11 Juni 1881 tot priester gewyd en was van 1884 tot 1911 kapelaan te VlymeD. Vanaf 1911 ia ZEerw. pastoor te Haarsteeg. HERPT. Onder gewoonte opende de handboogschntteiij „Gas Genoegen" Zater dagavond de kermis met 8en {eestavondje. Da harmonie vde Eendracht" die de kermis met muziek moest iainiden, gaf Maandag avond, 2en Pinksterdag, een coïteert dat goed geslaagd mag heeteD, Maar het be langrijkste van de kermis is wel de Pinkster- Dinsdag dan immers trekt bet onde schat- tersgilde St. Cathaiin», voorafgegaan door de harmonie #de Eendracht" en na den burgemeester te hebben afgehaald naar den vogelboom ten einde haar gewonen wedstryd te honden. Ond en jorg, alles wat maai loopen kan of gevoegiyk medegenomen kan worden ia aan den vogelboom piesent, en zoodra door den burgemeester de openings- schoten voor den wedstrijd gelost zjjn g at het er by de schntsbroeders' geducht op los wie den prys zal behalen. En dit jaar waren er drie pajzeu, ergo de stryd zooveel te opgewekter. N* lang achieten mocht de heer 8. v. Sprang den eersten prijs veroveien eo Adr, de Kort den tweeden. Den derden kon men nog niet gemakkelijk genoeg los kiygen en bleef daarom staan tot a.s. Zondag,de nakermis. Het gaat er dan weer met rollen moed op los. de harmonie, die dezen wedstryd op luisterde zal Zondagavond de kermis wederom slniten met een concert in den tuin van den heer Jac. Verhoeven, 's HERTOGENBOSCH. In de gisteren gehouden raadsvergadering heeft de commissie bestaande uit de raadsleden A. Houtman en. Nivard (Kath.) en Jim- mink (S. D. A. P.) verslag uitgebracht over haar onderzoek inzake de beschul diging van wethouder Krijgsman, dat het raadslid Van Maastrigt ten onrechte steun getrokken zou hebben uit de steunregeling voor uitgetrokken sigaren makers. Verschillende p'ersonen werden door de commissie gehoord. Echter heeft de heer Leo Teuiings, met wien de heer v. Maastrigt in de periode der steunverleening handelsrelaties heeft gehad, niet voldaan aan het verzoek der commissie om inlichtingen te geven De commissie heeft o. m. vastgesteld, dat dat heer v Maastrigt half Juni handel dreef en een spoorweg-abonnement had. Zij heeft niet kunnen vaststellen, dat hij geen steun noodig had, doch even min dat hij nog steun behoefde, terwijl de commissie erkent, dat het begrijpelijk was dat wethouder Krijgsman veronder stelde, dat de heer v. Maastrigt zijn brood verdiende en geen steun meer noödig had. De beschuldiging is, naai de commissie concludeert, niet door feiten bewezen kunnen worden Op voorstel van den voorzitter werd het rapport in handen gesteld van B. en W. Van het batig saldo over 1920 werd f 150.000 op den dienst 1921 gebracht, waardoor de hoofdelijke omslag met 14 ton met dit bedrag werd verminderd Het vermenfgvuidigingscijfer (nu 2.3) behoefde daardoor niet hooger te worden dan 2 5. Met den curator van het fail lissement j. Bolsius werd een dading aangegaan. De gemeente stemt toe in betaling van f 10 000 als vergoeding voor geleden schade door verzakking van de havenkade. De belasting op tooneel en vermake lijkheden werd herzien. Besloten werd de veemarkt uit te breiden, waarvoor de kosten f9750 bedragen en de afge brande muziekschool te herbouwen, waarvan de begrooting f 12.950 bedraagt, In het uitbreidingsplan Zuid werden gronden aangekocht van de heeren mr. W, M. en A. W. J. van Lanschot. Besloten werd tot den bouw van 13 betonvyoningen en toezegging gedaan, dat ook 30 betonwoningen zouden ge bouwd worden volgens het systeem Bangert en Sehiitte, dat f 1300 per woning goedkooper is. De heer mr. J. A. Swane, die zich metterwoon te Vught heeft gevestigd, heeft ontslag genomen als lid van den gemeenteraad en wordt als zoodanig opgevolgd door den heer J. Vennix. OISTERW1JK. Vele vreemdelingen die thans een bezoek brengen aan mooi Oister- wyk, zullen bewonderend opzien, wenneet ze getnde venef 't station neer Groot-Speyck, in den boomgeard het nieuwe complex wo ningen aanschouwen, die daar verrezen zjjn, 56 in getal, waarvan 2 ale winkelhuizen zijn ingericht. Eigenlek is het een land- haiojer-complex, aardig gebouwd, die den architect en uitvoerder, alle eer aandoeD. De prettige aanblik wo/dt nog verhoogd door de moderne frisscheschildering en de tuiusjes, die da landhuisje» omgeven. Aan de zuidzijde zjjn een tweetal mooie parken aangebracht, vormend een plein, waarop een reusachtige lantaarn zich verheft, het geheel iogerioien door diverse landhuisjes. BESOIJEN. Toen het R.W B.-bestuur ia 1919 het besluit nam om een Wissel beker uit te loven, had men niet durven verwachten dat de wedstrijden om den R.W.B.-beker zoo'n groot succes voor R.W.B zouden zijn ook dit jaar is het succes reeds verzekerd, en Indien 29 Mei het weer medewerkt beloven de eindwedstrijden dit jaar de vorige te overtreffen. We kunnen dan ook de voetballiefhebbers welke tot heden mis schien de bekerwedstrijden nog niet hebben bijgewoond aanraden Zondag zeker een bezoek bij R.W.B. te komen brengen; de wedstrijden voor a.s. Zondag worden met bijzondere spanning tegemoet gezien, vooral het spel van Xe. xes Rot terdam heeft velen verrukt,'en aangezien QuickB.V.V. en Leerdam van betere kwaliteit zijn dan Achilles Tilburg, kan het niet anders of we krijgen 29 Met het neusje van den zalm. We hopen voor R.W.B. op een flink succes een waardig slot van het seizoen 1920—21. Scheidsrechter P. Mathijssen. Loting 1 uur. Aanvang wedstrijden uiterlijk half twee. RAAMSDONKSVEER. Binnenkort zal naar wij vernemen de intronisatie van het H. Hart alhier plaats hebbenn.l. op een der Zondagen in Juni. Met de stelling van het monument is men reeds bezig. Aanstaanden Zondag hoopt des morgens op 't Dorp en des namiddags op 't Veer Ds. v. d. Graaft voor de Herv. Gemeente op te treden. De prijsdaling der boter is niet alleen tot stand gekomen, integendeel de prijs ging weer omhoog met 40 ct. per K.G. de boter kost nu f 2.60 Donderdagnamiddag woedde boven de gemeente een zwaar onweder ge paard gaande met een geweldigen regen. De bliksem sloeg in in het koetshuis van Mr. A. de Roon, waar door toe geschoten hulp de schade betrekkelijk niet groot zal zijn. De prijs der aardappelen is hier steeds klimmende en bedraagt 70 cent per kop of vijf Liter, alzoo ruim f 11.— per H.L Dhr. C. v. d Beek, werkzaam aan de Spoorwegen, werd overgeplaatst naar 's-Hertogenbosch.

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 6