Dames-Mantels Dames Sportmantels antel-Costumes Japonnen Costuum-Rokken Dames-Blouses Corsetten-Rokken Kinderjurken Jongens Pakjes en Blouses VROOM DREESMANN Land- en Tninbouw. j. DEN BOSCH. gen langs het A-kanaal loopen gevaar. De Nederlandsche juwelier H. V. is te Berlijn gearresteerd, daar hij het plan had om 5 millioen mark naar Ne derland te smokkelen. De Tel. verneemt daaromtrent nader Twee rijke molenaars hadden het voornemen, om hurt vermogen, groot vijf millioen mark, aan de belasting te ont trekken en kwamen daartoe met den Nederlandschen juwelier H. V. en een Oekrainischen vluchteling overeen, dat dezen voor hen het geld over de grenzen zouden brengen Voor het daartoe kwam de Nederlander had zich reeds te Berlijn voor de terugreis klaargemaakt kwam de politie tusschenbeiden arres teerde beiden en nam het geld in beslag. Volgens de Schweleeriscben Ve;- kehrskorrespondenz zijn In Italië 607 automobiellijnen voor publiek verkeer in gebruik, met een totale lengte van 20,831 K.M. Volgens de dienstregelingen wordt dagelijks 3971 uur gereden, zijnde per jaar 1.449.415 uur. Jaarlijks worden 8 696.490 Kg. benzine gebruikt, kostende 14.7 mill. Lire. Het aantal 'goederenwagens op de spoorwegen bedraagt thans 120.000 tegen pim. 90.000 In 1913. Het aantal locomotieven is met 200 verminderd en van 4400 en 4200 ge komen, Het Laatste Nteuws maakt melding van een ongeval in een mijn, waarbij 6 menschcn verdronken zijn. In schacht I, der maatschappij Lim burg-Maas, te Eysdec, België, was eer. ploeg werklieden op ongeveer 690 meters diepie, bezig langs de Noorder- er Zuiderzijde galerijen uit te graven. Eensklaps brak de planken vloer, waarop zes hunner hadden postgevat en allen stortten in de diepte, waar zich nog 30 meters water bevond. Direct werden alle pogingen In het werk gesteld om de slachtoffers te redden, maar te vergeefs. In 1913 werd in Rusland door de mijneigenaars aan salarissen betaald 91 millioen pond sterling en werd een winst van 21 millioen pond behaaldin 1920 zijn de loonen tot 266 millioen gestegen en de winst bereikteeen deficit van 27 millioec pond. In Züdch wonen tegenwoordig de meeste milllonnairs, niet slechts van de Zwltsersche steden, maar van de steden van geheel Europa Er huizen daar n.l. niet minder dan 344 mtllionnairs, waar van er 25 meer dan 5 millioen francs bezitten. Twee hunner hebben zelfs een vermogen van 20 millioen francs. De meeste van deze personen hebben hun schatten eerst tijdens de oorlogsjaten vergaard, want In 1914 woonden er in Ztk ich maar 34 mtllionnairs. Het nieuwe Amsterdamsche raads lid De Gelder, meer bekend onder den naam Had-je-me-maar, is gisteren uit Rotterdam naar de hoofdstad overge bracht, waar hij ter beschikking van de justitie is gesteld, om met ingang van vandaag vier weken hechtenis te onder gaan. Het eerste vonnis wegens open bare dronkenschap, van twee weken hechtenis, is onherroepelijk. Tegen het tweede vonnis, eveneens van veertien dagen, kan nog verzet aangeteekend worden. Als dit niet geschiedt, zal Had-je-me-maar vier weken opgeborgen zijn en kan hij de openingszitting van den nieuwen gemeenteraad vermoedelijk op 22 Juni niet bijwonen. Naar wij nader vernemen, heeft C. de Gelder (Had-je-me-maar) verklaard, zijn benoeming tot Lid van den Gemeenteraad van Amsterdam niet aan te nemen. Gisternacht, omstreeks half vijf, zag een controleur van een nachtveillg- heidsdienst in den tuin van een woning aan de Koningslaan te Amsterdam, een pakje liggenhet was een witte doek, waarin gepakt een hoeveelheid goud en zilver, o. a. tafelzilver, broches, kettingen,, enz. Het bleek, dat was ingebroken in perceel Koninginneweg 38. De inbrekers zijn door den tuin van de woning aan Koningslaan 1 naar blanen gekomen. Aan den achterkant van het huis aan den Koninginneweg was een ruit inge drukt. De inbrekers schijnen, na hes verlaten van het huis, gestoord te zijn. Zij zijn spoorloos verdwenen. Er wordt niet veel vermist, daar bijna alles, wat ontvreemd was, in het pakje is terug gevonden. (Hbld.) De vervolging van kaplteln-lultenan? Neumann, die beklaagd was van bet naar den kelder sturen van het Engelsche hospitaalschip Dover Castle, is ingetrok ken, omdat bij het voorloopig onderzoek gebleken is, dat de beklaagde volkomen onschuldig was. Te Winschoten is gisteravond de caféhouder R. K. gearresteerd wegens brandstichting in eigen woning, waarbij hij op heeterdaad betrapt werd. In 1919 werd bij F. van Kalker, wijnhandelaar te Ginneken, een brand kast gestolen. Het gelukte niet, de daders van dezen diefstal te ontdekkenover het geval bleef hangen de sluier der geheimzinnigheid. Totdat een dezer da gen een ambtenaar voor de reclasseering een onderhoud had met een inbreker in de cel van de strafgevangenis te Breda. De gevangene gaf te kennen, dat hij een beter leven wilde beginnen en bekende, dat hij bij den diefstal van de brandkast te Ginneken betrokken was geweest. Drie mannen hadden ze op een kar vervoerd en in een boschje bij het se minarie Ypelaar (waarvan de gevangene de ligging nauwkeurig aangaf) in den grond begraven. De ambtenaar voor de reclasseering stelde naar aanleiding van deze mede- deelingen een onderzoek ter plaatse in. Daar het boschje intusschen was gekapt, was het zeer moeilijk, de plek te vinden. Gisteren is dat echter gelukt. De kast is gevonden 15 c.M. onder den beganen grond. Aan de brandkast is niets beschadigd alleen het schilderwerk heeft geleden. En ze was verroest, zoodat ze niet met een sleutel geopend kon worden. De opgraving vond plaats onder toe zicht van den officier van justitie en den kapitein der marechaussee. Te Voorthuizen is gisteren de 74-jarige J. H. B.* van een zolder ge vallen en dood opgenomen. Men meldt aan de Msb. uit Tilburg Mej. J. S. uit Tilburg, werd gisteren op den Bredaschenweg tusschen het landgoed „De Gaas" en Dongenwijk, door een haar onbekend persoon aan gehouden en van haar fiets beroofd. Den adj.-onderofficier W. van D., mocht het nog gelukken den annrander te achterhalen en hem aan de politie over te leveren. Het bleek te zijn zekere A. de J. uit Made (N.-Br.). Uit Wiener Neustadt wordt geseind, dat op den grooten straatweg, bij het dorp Sint Egyden, door een over den weg gespannen staalkabel, twee onge lukken hebben plaats gehad. De eerste auto kwam tegen 10 uur 's avonds uit Gratz. Ongeveer 3 Meter voor de hindernis zag chauffeur Tichi de staalkabel en riep hij zijn dienst- gever, ingenieur Breuer, die naast hem zat, toe„Oppassen". Nu schijnt het, dat Breuer in slaap was gevallen en door den alarmroep van den chauffeur wakker geworden, getracht heeft op te staan althans, terwijl de kabel over het hoofd van den chauffeur ging, werd het hoofd van Breuer door de kabel van den romp gescheiden. Hoewel door de verbrijzeling van den windvang zelf ernstig gewond, had Tichi toch genoeg kracht om het lijk van Breuer naar Wiener Neustadt te brengen, waarna hij zelf in het ziekenhuis werd opgenomen. Nadat de politie van een en ander kennis had gekregen, werden twee amb- enaren onmiddellijk met een auto uit gezonden, om verdere ongelukken te voorkomen, doch op de plaats aange komen, waar het ongeluk had plaats gehad, vonden zij een tweede auto ver brijzeld in de sloot en daarnaast de chauffeur en twee andere personen, die door den kabel aan borst en handen getroffen, zwaar gewond en bewusteloos waren. Ook deze gewonden werden in het ziekenhuis te Wiener Neustadt opgeno men, van waar bericht wordt, dat aan den chauffeur reeds tweemaal een ope ratie moest worden gedaan en zijn toe stand zeer ernstig is. De politie deelt mede, dat de kabel 8 m/M. dik en ter hoogte van 1.53 M. over den straatweg was gespannen. Van de daders kon ook met behulp van politiehonden geen spoor worden ont dekt. Vermoed wordt dat communisten uit Wiener Neustadt de daders zijn, be- wijzen zijn echter niet voorhanden. Dinsdag vergaderde te Eindhoven een 75-tal afgevaardigden van de Plaat selijke Besturen van den N. C. B (Kring Eindhoven). Burgemeester A. C. v. d. Ven, uit Sop, voerzitter van denNfC. B. opende de bijeenkomst. i Pastoor Roes uit Deurne, hield eet causerie over keuterijtjes*, en beval het bouwen met rijkssteun aan., Bij de bespreking van den landarbeid en de te nemen regeeriogmaatregelcD, betoogde de secretaris dat al de leden maar ai te goed weten, dat de werktijd 1 voor den boer niet te lang is. De 8-urlgt werkdag is voor hem af te keuren. De vergadering sprak zich uit teget beperking van den arbeidsduur. Daarna kwam de agenda der jaarver- gadering ter sprake. Ter sprake kwam de viering van het 25-jarig bestaan van den N. C. B. De voorzitter deelde mede, dat het In de t bedoeling van 't hoofdbestuur ligt dien dag een groote feestvergadering te be leggen, waarop zullen worden genoodigd de Bisschoppen en enkele Ministers. onzer Wollen Fantasie Stoffen, nieuwe modellen, extra koopjes 7.90—9.75 Covercoat Mantels 12.50. Zwart Laken Mantels 12.50 Beige Laken Mantels, zeer modern, bijzonder voordeelig 22.50 Mooie Geruite Mantels, zuiver wol, extra voordeelig 4.90-5.00-7.90 Effen Wollen Stoffen, moderne kleuren, nieuwste modellen 16.50 JUMPERS en JERSEYS zijden tricot en wolgebreide, speciale koopjes. Dames Costumes, effen Wollen Stoffen thans 3.90—5.90 Engelsche Fantasie Stoffen, moderne modellen 9.7519.00 Serge Costumes, prima afwerking 12.50—24.00 Mousseline en Voile Japonnen, nieuwste genre, spotpr. thans 3.25-5.9Q Serge Japonnen met moderne stikkerij, diverse nieuwe soorten 5.90 Voi|e e" Popeline Japonnen, modern geborduurd, thans 5.90—7.90 Witte Linnen Rokken, extra koopjes vanaf 0.98 Wollen Fantasie Stoffen, nieuwste mod. extra voordeelig 2.402.90 Cheviot Costuumrokken, solide kwaliteit in moiré en zwart 3.90 Moderne Dessins, Kimono model, prima afwerking 0.69—0.89 Gebloemd Voile, mooie dessins, nieuwe mod. extra voordeelig 0.98 .Witte Voile Blouses 1.75—2.40, met moderne stikkerij 2.60 Overhemdblouse, prima Waschzijde 6.90 Groote partijen Corsetten van het beste fabrikaat, alleen prima mo dellen, ruimen wij op tegen spotprijzen 1.75—2.10—2.75 Witte Feston Rokken thans 1.451.95 Poolbont Onderrokken, wascheohte strepen 1.15 Moiré Rokken, diverse kleuren 1.60 Gestreepte Satinrok, prima kwaliteit 1.95 Wasohecht Zephir, lengte 45 c.M1.45, per 5 c.M. 20 ets. meer. Speeljurken, prima Zephir, mooie garneering, vanaf 1.75 Mousselin Jurken, lengte 55 c.M2.90, per 5 c.M. 25 ets, meer. Partij Restanten Kinderjurken, speciaal koopje 0.98 Voile Jurken, nieuwste kl, Igt. 55 c.M. 3.70, per 5 c.M. 30 ets. meer. Restant Partij Dril Blousen, diverse maten, vanaf 0.79 Krulppakjes, prima Jaens 0.98 Wit Marine Pakje vanaf 1.75 Jongens Pakjes, waschechte kwaliteit, diverse maten, vanaf 1.45 Satin Dril Pakjes, extra zware kwaliteit, alle maten, koopje vanaf 2.90 Tevens ruimen wij tegen verrassend lage prijzen op eene uitgebreide collectie in de fijnste genres Dames-Mantels, Mantelcostumes, Gekleede Japonnen en Zijden Blousen. De buitengewone koopjes zijn deze week geëtaleerd hi onze Etalages en in ons speciaal Confectle-Magazijn. Gevecht met een dollen hond. Uit New- Ark, (Vereen. Staten), komt een bericht over een tragische hondengeschiedenis. Ben zekere mevrouw Yanna was van plan enke le brieven te schrijven, toen haar hond Browny tusschen een portlère te voorschijn kwam. Hij keek zijn meesteres kwaadaar dig aan en stoorde zich niet aan haar bevei om te gaan liggen, knorde eens eh kwam regelrecht op haar af. De verschrikte dame probeerde naar een andere kamer te gaan en den hond buiten te sluiten, maar 't dier be gon haar aan te vallen. Meubelen werden onderstboven gesmeten en het geschreeuw der dame alsmede het gebrom van het dier werden door de buren gehoord. Slechts met de grootste moeite slaagde de bedreigde vrouw erin, aan de tanden van het dol ge worden dier te ontkomen. Tweemaal kwam ze bij een venster en schreeuwde luide om hulp. Buiten hadden zich een groot aantal menschen verzameld, maar niemand durfde zich in het huis wagen. Eenmaal sprong de hond, in zijn blinde vervolgingswoede door een gesloten raam, maar door een ander venster sprong hij uit tal van wonden bloedende, weer in het vertrek terug. Twee politie-agenten braken de deur open en gingen naar binnen. Een hunner loste 2 schoten op den hond. Het dier viel op den grond, maar toen de agent naderbij kwam, sprong het eensklaps op hem af.. De beide agenten gingen aan den haal en liepen de trap af naar de voordeur, welke ze dicht trokken. Darbij geraakte een voorpoot van den hond, die hem op de hielen zat, tusschen de deur beklemd. Terwijl de eene politieman den hond op deze wijze gevangen hield, keerde zijn collega door een andere deur in het huis terug en schoot 5 kogels op den hond af, die tenslotte don geest gaf. De Engelsche jol „The Laddie's Ain", uit Arbroath, met 4 personen aan boord, keerde Maandagmorgen vroeg van de visch- vangst terug. Terwijl het vaartuig de zand bank passeerde, die voor de haven ligt, sloeg een groote golf er overheen en deed het vol water loopen. De vier inzittenden werden in de zee geworpen. Allen hielden zich krampachtig aan de boot of aan de riemen vast, maar uitputting noodzaakte hen ten laatste los te laten. Toen er eindelijk hulp opdaagde, was er nog maar een in leven en die verkeerde in deerniswekkenden toestand. - In de Over-Betuwe wordt zeer ge klaagd over liet afvallen van reeds flink ge zette perevruchtjes. Ook kersen vallen hij honderden af, zoodat de verwachtingen met den dag minder worden. Niet alleen de vorst van half April doet nog zijn invloed gelden, ook de zeer groote droogte draagt er niet weinig toe hij, den fruitoogst nog kleiner tem aken, dan ze reeds zou zijn. Een schuldbekentenis van 10 millioen dollar We laten hier de vertaling volgen van den Duitschen tekst van een van de twintig bons op de Duitsche schatkist welke Maan dag aan de Commissie van Herstel zijn overhandigd en die het zegel van de rijks schuld dragen Serie 42No. 1. Betaalbaar 31 Augustus 1921. Met 10.000.000 dollar. DUITSCHE RIJK. Berlijn, 31 Mei 1921. Den Sisten Augustus zullen wij op dezen bon aan de „Banque pour Ie Commerce et l'Industrie" of order betalen de somma van tien millioen gouddollars van de Vereenigde Sta ten van Amerika. Betaalbaar te Parijs: Zonder protest. Banque de France. De administratie van de Rijkssehuld. (Twee onleesbare handteekeningen). De-bons dragen de volgende endossemen ten Banque pour ie Commerce et PIndustrie (w.g.) NADOLNY, KEMPE. Deutsche Bank (Twee onleesbare hand teekeningen) Directie der Disconto Gesell- sehaft (w.g.) URBIG, OERTEL. Op order van de Commissie van Herstel Dresdner Bank(Een onleesbare handteeke- ning en), GUTMANN. Juni aanvang

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 6