K ECU I» MET lOIIM Tweede Blad. FIRMA G. VERKADE f 1,98. BUITENLAND. Gemengd Nienws. Solide keper met feston» WAALWIJK, 19941 N No. 48. 2ATERDAQ 18 Juni 1921. BINNENLAND. rit De Fransche regeering heeft aan Maar schalk Joffre opgedragen een reis om (le wereld te maken. Hij zal met een belangrij- ke zending vertrekken naar China en Japan. Tegen het einde van September zal hij naar l'eking vertrekken. Hij zal een bezoek bren- i gen aan Indo China en Tonkin, waar hij langen tijd als officier heeft gediend. Van Peking gaat de maarschalk naar Japan en Korea. Hij zal verschillende weken in Tokio verblijven en vervolgens zich inschepen voor San Francisco. Vervolgens zal hij be zoeken de Californische staten die hem een schitterende ontvangst zullen voorbereiden, j Joffre komt dan via Engeland in Frankrijk terug. I Sir Hamar Greenwood, de minister 1 voor Ierland, heeft in het Lagerhuis meege deeld dat de jongste pogingen om een wa penstilstand in Ierland te weeg te brengen 1 tot niets geleid hadden. Zoowel Sir James Craig als Lloyd George hadden hun bereid willigheid te kennen gegeven om met de lei ders van Sinn Fein bijeen te komen, maar de laatsten hadden geweigerd. Wat Sir James Craig betrof, schijnt deze de ultnoo- diging aan de Valera gezonden te hebben, maar zij werd afgeslagen. Nu de toestand zoo was, verzocht Green wood alle partijen om zich tegen den tegen- woordigen opstand aaneen te sluiten. Als die opstand bedwongen was, moest men zich vereenigen om Noord- en Zuid-Ierland aan te moedigen zich over een grondslag te ver staan, o.a. een grondslag met de grootst mogelijke financieele zelfstandigheid en hun geschillen zeiven te regelen. Volgens de Daily Mail, zal, indien het Zuidelijk parlement op 28 Juni niet officieel bijeenkomt, een onderdrukking van de Sinn Feinsche beweging op groote schaal begin nen. Het gebied van de krijgswet zal uitge breid worden tot heel Ierland bulten Ulster. Een aantal klopjachten tegen de gunmen zullen ondernomen worden. Daarvoor zal Ierland in verschillende districten verdeeld worden, die elk stelsel matig afgezocht en omsingeld zullen wor den. Dit zal vooral geschieden in bergachti ge streken. Militairen, politie en hulptroepen zullen versterkt worden. De hulppolitie zal meer een militair karakter krijgen en onder be vel van militairen geplaatst worden. Naar wordt vernomen zal de Belgische Regeering dezer dagen nog een wetsontwerp indienen om de vrijheid van cfen handel' te herstellen. Bij de stemming hebben de Engelsche mijnwerkers zich, voor zoover de uitslagen bekend zijn, over het algemeen voor hervat ting van den arbeid uitgesproken. De Polen zijn gisteren opnieuw den aanval begonnen tegen Tempowitsch. Ze staan op 400 meter van de stad Rosenberg. De Engelsche artillerie, die sinds een week in Oppeln is aangekomen, is thans naar Ro senberg gedirigeerd. Ook Wischlau, bezui den Tempowitsch, is door de Engelschen be zet. In de Zuidelijke streek van Ratibor heb- I ben de Polen gisteren het onlangs door hen i ontruimde gebied deels opnieuw bezet, deels onder vuur genomen. Tot een nieuw treffen tusschen de Duitschers en de Polen is het hier echter niet gekomen, daar de Italiaan- sche troepen thans tusschen de strijdenden zijn voortgerukt. Het telefonisch verkeer staat onder Fransche controle. In Berlijn heeft het bericht, dat de Fran- schen en Engelschen inzake het Opper-Si- lezische vraagstuk reeds tot een overeen komst zouden gekomen zijn, die een verdere militaire actie van entente-zijde uitsluit, I zeer groot opzien gewekt Naar intusschen van zeer goed ingelichte Engelsche zijde wordt medegedeeld, staat f men in Engelsche kringen te Londen tegen óver dit bericht zeer sceptisch. Het la al te bekend, zeggen ze, dat er nog tal van mee- ningsverschilien tusschen beide i»wd«n be- staan. Waar dergelijke geschillen bestaan, is volkomen samenwerking een onmogelijk heid. De grootste fout is het geweest dat men den opstand niet onmiddellijk onder drukt heeft. De chaos, die thans in Opper- Silezië heerseht, ware daardoor vermeden geweest. Gistermiddag vier uur zijn de koningin en prins Hendrik aan het Centraal Station te Amsterdam aangekomen, ter officieele ontvangst van den Japanschen kroonprins, prins Hiro Hito. Voor 't koninklijk paviljoen wachtten hem de waarnemend burgemeester, de beer H. J. den Hertog, de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Roëll, jhr. J. A. Kretschmar van Veen, lid van de directie der Nederland- sche Spoorwegen en generaal-majoor Kolle- wijn, stelling-commandant. Het koninklijk echtpaar begaf zich dade lijk naar het gereedstaande open hofrijtuig. Langs den intochtweg stonden reeds dui zenden opgesteld, die de koningin en den prins hartelijk toejuichten, op den Dam wa ren alle ramen bezet en op de daken zag men kijkers. Toen de koninklijke stoet den Dam op reed, hieven de pijpers van de marine het Wilhelmus aan, dat daarna door de marine kapel werd overgenomen. De koningin steeg uit en inspecteerde de eerewacht van mari niers en matrozen. Kort nadat zij het paleis was binnengegaan verscheen zij weer, met den prins op het balkon, en werd haar een levendige ovatie gebracht door het sanm- gestroomde publiek. Om vijf uur reed de hoftrein met de Ja- yansche gasten het Centraal Station binnen. Ter begroeting waren o.a. tegenwoordig prins Hendrik in admiraaisuniform en ge looid met het ordelint van het grootkruis der Japansche Chrysanthemum-orde, de mi nister van Buitenlandsche Zaken, de Japan sche gezant bij het Hof en de waarnemende burgemeester van Amsterdam. Prins Hen drik verwelkomde prins Hiro Hito en daar na Prins Kan-In. De kroonprins droeg de uniform van majoor van het Japansche le ger, getooid met het lint van het grootkruis van den Nederlandschen Leeuw. Terwijl de eerewacht de militaire eerbe wijzen bracht en met het vaandel gesalu eerd werd, hief de stafmuziek het Japan sche volkslied aan. Prins Hendrik stelde vervolgens minister Van Karnebeek en ver schillende autoriteiten voor. Vervolgens in specteerden de vorstelijke gasten met hun gastheer, prins Hendrik, en vergezeld van beider gevolg, de eerewacht. Daarna reed de luisterrijke stoet naar het paleis. De Japansche prinsen met prins Hen drik zaten in een eerekoets, getrokken door zes paarden. Toen de Japansche prinsen in liet paleis waren aangekomen, verscheen de koningin met hen op het balcon en namen de hooge gasten de huldebetuigingen van het publiek in ontvangst. Om 8 uur ving in de groote zaal van het paleis, de Burgerzaal, het galadiner aan. De kroonprins van Japan zat aan het hoofd der tafel, tusschen de Koningin en prins Hendrik, links van H.M. zat prins Kan-In. H.M. heette haar gast welkom waarop de prins hartelijk dankte. Aan het gala-diner zaten aan het gevolg van de Japansche prinsen en het gevolg van de konigin en van prins Hendrik, verder de voorzitters van Eerste en Tweede Kamer, de ministers en presidenten der hooge staats colleges. Na 't gala-diner, dat om half elf geëindigd was en waaraan ruim 100 gasten aangezeten hadden, begaf men zich naar de Troonzaal, waar verschillende gasten aan de keizerlijke prinsen werden voorgesteld. De Japansche kroonprins bezocht gis teren de diamantslijperij der firma Ascher, het Rijksmuseum en werd officieel ten Raadhuize te Amsterdam ontvangen. Gis teren is hij naar den Haag vertrokken. Het lachende gelaat van den jeugdigen Japanschen kroonprins met zijn groote bril- leglazen hebben wij gezien, nu hij zijn groote Europeesche reis maakt, waarop hij ook een kort bezoek aan ons land brengt. Zijn vertrek-uit Japan gaf aanleiding tot eenige demonstraties, want nog nooit had een lid van de keizerlijke familie het land verlaten, en- er waren zelfs Japanners, die zich vóór den trein wilden werpen. Maar ten slotte is het vertrek zonder stoornis ge schied, en prins Hiro Hito scheepte zich naar Europa in op het slagschip „Katori", dat begeleid werd door een ander oorlog schip. Begin Mei arriveerde hij in Engeland waar hij zeer hartelijk ontvangen werd. Vervolgens bezocht hij Frankrijk en België. In verband met het feit, dat de Mikado ziek is en de omstandigheid, dat de kroonprins verschillende werkzaamheden te verrichten heeft, die gewoonlijk door een regeerend vorst worden gedaan, moet aangenomen worden, zoo schreef onlangs een Japansch journalist, dat de Japansche regeering aan deze reis groote beteekenis hecht. Prins Hiro Hito is geboren 29 April 1901, als zoon van keizer Yoshihito en keizerin Sakado. Hij heeft drie broers. In het leger bekleedt hij den rang van kapitein der in fanterie en in de marine, dien van luitenant ter zee. Verscheidene patriotten zien in hem, zoo schreef een kenner van het land der Rij zende zon, de groote eigenschappen van kei zer Meiji, den vader van den tegenwoordi- gen Mikado. Aan zijn opvoeding is de uiter ste zorg besteed en vooral is op zijn pbysie- ke gesteldheid gelet De prins, die een beetje boven het gewicht is van een Japanner, begon zijn opleiding in de „adeUJke «hooi", waar hij eenige malen een medaille behaalde voor hardloopen. Ook hield hij veel van fietsen en zwem men en conservatieve Japanners keken vreemd op, toen zij hun toekomstigen vorst In de open lucht lichaamsoefeningen sagen verrichten Op jeugdigen leeftijd deed hij verder veel aan schermen en paardrijden, hij beoefende het tennis-spel en base-ball, maar hoofdzaak was zijn militaire oefening. Op school waren de goede vakkon van den kroonprins wiskunde, aardrijkskunde, na tuurkunde en geschiedenis, de zwakke wa renteekenen, schrijven en zingen. Toen hij veertien was, kreeg hij met vijf klasgenooten, zoons van aristocraten, een speciale opleiding door leger- en marine-of ficieren. Ook leerde hij de Japansche litera tuur, de Chineesehe klassieken en Fransch. In zijn klasse van zes leerlingen was hij ge woonlijk nummer één of twee. De studie van prins Hiro Hito werd in hoofdzaak geleid door den beroemden admi raal Togo, den overwinnaar der Russische vloot bij Port-Arthur en Tsoeshima. De Europeesche reis van prins Hiro Hito moet beschouwd worden als het begin van de groote veranderingen, welke het keizer lijk huis ondergaat. De Mikado leefde afge sloten van de buitenwereld, slechts omringd door zijn raadgevers. Korten tijd geleden eerst kon men voor het eerst zien, dat de Mikado een hand gaf aan hooggeplaatste bezoekers van Tokio. Wanneer de keizer vroeger naar een re vue ging, lag het volk in de straten ge knield, als hij voorbij ging en de politie deed alle moeite het publiek van de ramen weg te houden, van waar het op den vorst kon néérzien. Dezelfde politie-maatregelen wer den genomen tegen nieuwsgierigen, als de prinsen te Yokohama naar de wedrennen gingen. Het is niet de gewoonte van de Ja panners om hoera te roepen voor vorstelijke personen. Zij roepen geen „Banzai" in tegen woordigheid van den keizer. Zijne Majesteit wordt ontvangen in doodsch stilzwijgen. De Westminster Gazette vertelt, dat toen de koning van Engeland en de prins van Wales in Frankrijk waren tijdens den oor log, werd dit gefilmd en de films werden vertoond in het paleis van den kroonprins. Deze films moeten de vorstelijke familie van Japan zeer verbaasd hebben, toen zij zag, hoe vrij in Europa de vorstelijke per sonen zich bewogen en men wilde, dat ook prins Hiro-Hito van dezen „Westerschen geest" doordrongen zou worden In gezelschap van kroonprins Hiro Hito reist prins Kan-In, die den Russisch-Japan- schen oorlog als generaal eenér cavalerie divisie heeft meegemaakt. Hij is in 1865 ge boren en behoort tot een der zijtakken van liet keizerlijk huis. Reeds meermalen heeft hij Europa bezocht. In het gevolg van de Japansche prinsen bevinden zich voorts verscheidene officieren van leger en vloot. N. v. d. D. Tot burgemeester van Amsterdam is benoemd de heer W- v. d. Vlugt, thans wet houder van publieke werken. De heer v. d. Vlugt is 49 jaar en behoort tot de A. R. par' tij. De heer Bomans heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend strekken de om de 10.000 dienstplichtigen, welke na de verwerping van het wetsontwerp tot nieuwe regeling van den dienstplicht, inge volge de wet tot tijdelijke afwijking van de militiewet zouden moeten'opkomen,.niet op te roepen. Bij Nleuweschans zijn twee zoods van de familie Bosman, bij het baden verdronken. De Jongste zoon was in zinkenden toe* stand, toen de andere hem de hand wilde toesteken om hem te helpen. Bei den zonken naar de diepte en eerst na oren zijn de lijken hand In hand gevonden* Een rechercheur te Amsterdam heeft een 27-jarigen boekhouder aange houden verdacht van het zich toeëlgenen van f 6000, door middel van vervalsching van loonlijsten, ten nadeele eener Naam- looze Vennootschap aldaar. - Een betrouwbare schatting wordt door de »Manch. Guardian* opgesteld omtrent de kosten van de groote staking, in de veronderstelling dat zij de volgende week eindigt. Het verlies voor den staat alleen wordt geschat op ongeveer 80 millioen pond sterling. Dit bedrag omvat de aange kondigde staatssubsidie van f 10.000 000 en aan abnormale uitbetaling van steun gelden aan werkloozen een som van f20 000 000. Verder zijn er de kosten van de weerbaarheidstroepen (Defence Force) ad. f 15.000 000 en het abnormale deficit bil de exploitatie van spoorwegen ad. f 25.000 000 bij inbegrepen. De invoer van buitenlandsche kolen heeft den staat reeds over f 1.000.900 gekost. Indien we daarb^ rekenen de circa f 40.000.000 verlies aan werkmansloonen, de miliioenen ponden schade direct en indirict aan de mijnen toegebracht, het enorme deficit, dat de stagnatie van den kolenhandelin het buitenlandsche Britsche crediet heeft teweeg gebracht, het ver dwijnen van miliioenen ponden sterling uit de kassen der arbeidersvereniging, uit persoonlijk bezl', dan zal men zich een gedachte kunnen vormen van het Ingrijpende van de laatste arbeidscrisls op den algemeenen economischen toestand van Groot Brittannië en vooral op de ftuiuiOidölc poéitte van de schatkist Gedurende de eerste drie maanden van het financieele jaar, dat hier op 1 April begint, is er over f 100.000 000 minder aan Inkomsten door den staat ontvangen en de jongste verkiezingen, die alle onder leuze >tegen-de-verkwlsting gehouden werden, hebben bewezep, dat men in het land duidelijk gaat zien, dat financiën* nu de allergrootste zorgen verelscht. De exprestrcin en een trein van Toledo zijn nabij Viilaverde op elkaar geloopen. De minister van publieke werken is naar de plaats van de ramp vertrokken. Het aantal dooden tengevolge van de botsing van Villavarde zou volgens zekere Inlichtingen 10 en volgens andere 20 bedragen. Het aantal gewonden is nog niet bekend. Het ongeluk Is te wijten aan het feit dat de trein van Toledo niet op het station Viilaverde heeft gewacht op de exp'es van Madrid, die te laat was. Volgens de jongste berichten be draagt het aantal dooden bij de catas trofe van Viilaverde negen en het aantal gewonden 213. Men seint uit Antwerpen aan het D. v. N. Een valleis, inhoudende een herme lijnen mantel, juweelen met een zeld zame parel, ter waarde van 40 J50 pond sterling, dat van Roosendaal naar Ant werpen moest verzonden worden is vermist- De politie stelt een ijverig onderzoek in Woensdagmiddag bemerkten te Clinge (bij Hulst in Zeeland) buren geen leven in de woning van het echtpaar Frans Huijgens (ruim 50 jaar) en Rosalia Deilaert (ongeveer 70 jaar.) Onderzoekende vonden zij in het achterhuis den man met afgesneden hals en de vrouw op dezelfde wijze vermoord in bed liggen. Het echtpaar behoorde tot den wer kenden stand maar genoot zekeren welstand. Men vermoed met roofmoord te doen te hebben. De Inbrekers die werktuigen achter lieten zijn vermoedelijk door een of ander in hun roof verhinderd. De woning ligt midden in het dorp nabij de Belgische grens. Te Ammerstol is een zalm ver kocht, die een gewicht had van 41 pond voor f107.50. Twee jongelieden in Buinerveen zijn de dupe geworden van het drinken uit een sloot. De een 19 reeds aan een inwendige ontsteking overleden, de ander Is ernstig ziek geworden. Te Lelden Is in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken In den winkel van den kunsthandelaar K., aan de Haarlemmerstraat. Ongeveer f 1100 Is door de dieven meegenomen- Het Nieuwsbl. v. b. Z. puurt de volgende honingdrupjes uit het debat van Vrijdag, der Tweede Kamer. Er werden veel onderlingen besprekingen gevoerd en er werden ook booze woorden gesproken- Zoo verweet de heer Oud aan den heer Bomans dat deze praatjes verkocht. De heer Bomans De vrijzinnig-demo craten hebben het altijd over verklezlngs- praatjes, doch tegenover de vrijzinnig- democraten Is gren demagogie noodig. Die zitten nog maar met 5 cnan. (Rumoer). De heer MarchantArrogant leeg hoofd I Hol vat Of nog erger. Van Ravesteyn debiteert de enormiteit: Er is slechts één anti-nationalistisch land. dat is het land, waar het proleta riaat heeft overwonnen, en dat is Rusland. (G'oote vreugde en handgeklap.) De heer Schaper Kwibus 1 De beer Van Ravesteyn citeert ond;r groot rumoer een uitlating van den Rus Blroekof. De heer Schaper: Wie is dat? De heer Van RavesteijnUw chro nische Hollaodscbe stommiteit is spreek woordelijk. Gij, Groningsche kerktoren, gij, Groningsche boer. 't Gaat, zooals men ziet, In onze Kamer heel frisch toe - In de leder* en diijfrlemenfabrlek der fa W. Vos Co. aan de Golrke* straat is Dinsdagavond ongeveer 10 uur brand uitgebroken. De brand i9 begonnen beneden in de fabriek bi] het ketelhuis. Het bijna nieuwe fabrieksgebouw waarin looistoffen en loolextract aanwezig waren, alsmede de looierij zijn geheel uitgebrand. De oor zaak is onbekend. Het gebouw was ver zekerd op Rotterdamscbe beurspolis. Te Helmond is gisteren aange houden en naar de gevangenis te Roer mond overgebracht J. v. K, koopman, wonende te Tilburg, verdacht van pogiog tot diefstal met braak in de R. K. kerk te Helmond. In het Noorderspsame bij Haarlem is een roeibootje omgeslagen, doordat de roeier een voo bijvarende boot wou vasthou den, om zich te laaten sleepen, misgreep. De roaier, Tj. de V., verpleger in Neder- iandsch-Indië, met verlof te Haarlem, is verdronken. Zijn vrouw en kind, die ook in het boo'-ji zaten, werden gered. Het lijk van de V. ie nog niet gevonden. Hei h-fc,l ljQ-jsjófcA ï.jfiu1 je van den stoombootkspitein W. Str k, dat sedert 9 dezer te dfave vermist werd, is gisteren te Neerloon nit de Maas opga* ▼ischt, Te IJmoiden zijn weer vier personen gearresteerd, ditmasl naar aanleiding van het in den nacht van 13 op 14 December 1919 nabij Zandvoort wegbrengen van den stoomtrrffsr Magdalena Cornelia IJ. M. 14. De aangehoudenen A. v. O., schipper, O. H., machinist, en da beide reedns 3. C. v. d. P. en N. B,, hebben bekend e zjjn ter beschikking gesteld ran den officier van jastitie te Haarlem, Vannacht is te Amsterdam een zware brand uitgebroken in eet uil d»ie verdiepingen bestaand pakhuis san de Oadescbans, dat verba rd was als vodden- oergplaats, voor een gedeélte aan de lom- pefcl ma Polak en Troostwijk, voor het andere gedeelte aan de lompenhandelaar Logge *e. Het danrde niet lang of de vlammen sloegen uit de vensters van da bovenste verd epi> g en van het dak. Het talrijk materiaal, ook van de dovende stoomspuit Jan v, d. H-Ijden, taste de brandweer het vuur aan. De toestand begon zich echter zoo ernstig t« laten aanzien, dat het raad zaam scheer» het dichtst bjjtjjnde bewoonde hais (het zijn aan deze zijde van de gracht b(jna alleen pikhuizet) te laten ontruimen. Da in het pakbnis aanwezige vodden- voorraad brandde buitengewoon fel, z odat bet lang damde, voordat men het vaar meester was. B|j het onderzoek naar de oorzaak van den brand vond een der brandmeesters in het brandende perceel dn» zoon van een der fi manten van de fi m» Polak en Troostwijk, die erkende, den brand te hebben aange stoken en die in arrest gesteld is. Vanmiddag om 12 oor bl»*k, dat de brand meer op de Hontkonpers Bargwal dan op de Onde Schans woedde. De motoren der motorbrandspniten werkten nog steeds met volle kracht, ook de Jan van der H qden werkte nog steeds. Zware rook kolommen blijven nit het pand De Kleine Moor opstjjgen. Het is de brandweer tot nu toe nog iet gelakt, zich aan de achter zijde van het perceel een toegang te ver- ach-ff-n. De steenen luiken, welke wegge, broken moe'eu worden, zijo zeer hecht en worden gesteaod door vele opeengestapelde balen vodden aan de binnenkant. Een groot aantal slangen ligt in het huil aan den voorkant en over de aangrenzende huizen. Het zal nog geruimen tjjd duren, vooidat de brand geblascht is. D' brand weer heeft den vuurhaard nog niet kunnen bereiken eo zoolang dit niet geachiedt is, is van blursching geen sprake. In den Staat Sirohi (Engelsch-Iadië) woont in het dorp Morvada een oude secte, de Charans, die zich ook wel ^erfelijke muzikanten" noemen. Op grond van hun godsdienstige beginselen weigerden z(j onlangs bun belastingen te betalen, reden waarom 'er een detachement inlandsche troepen naar Morvada werd gezonden, om de belastingen desnoods met geweld te innen. Daarop be sloten de Charans, de wraak des hemels op den staat te laten komen en pasten daar voor hst middel toe, dat hun godsdienst hun voorschrijfthet verbranden v*n een onde vroow. Een bejaarde weduwe werd op een brand stapel geplaatst en dexe werd in brand ge stoken door haar naaste bloedverwanten, (Ook deze vrouw moest het van haat familie blijkbaar hebben De inlandsche troepen deden hun best de vrouw te redden, maar de Cbaians verzetten zich daartegen met messeD. sabels en andere wapenen en wel mst zooveel succes, dat er eenige sol daten werden gewond. De troepen kregen daarop last te schieten7 Charans werden gedood en 10 gewand, maar inmiddeli was de oude vrouw verbrand. De levensverzekeringsmaatschappij ♦Raadpensionaris Johan de Wit* in Den Haag heeft eenigen tijd geleden een fraude In haar boeken ontdekt. Haar directeur, de heer De J„ was op reis gegaan, doch dit wekte geen argwaan, daar het de tijd was voor zijn inspectie reizen. Echter bleek, dat de kas niet in orde was, en na een kort onderzoek kwam men reeds dadelijk tot de over tuiging, dat een zeer groot bedrag mankeerde. De commissarissen van >Johan de Wit* wendden zich daarop tot den hoofd commissaris van politie in Den Haag, die de zaak in onderzoek gaf aan een zijner inspecteurs. Deze kon spoedig vaststelier, dat de directeur zich passen voor het buitenland, met name België en Frankrijk, had aangeschaft. De dag van zijn verdwijning was tevens de dag, waarop hem zijn laatste visum was uitgereikt. Een onderzoek in loco wees uit, dat de heer De niet in Den Haag vertoefde, waarna de betrok ken inspecteur besloot, hem in het buitenland te gaan zoeken. Geassisteerd door een vanwege het Belgische palels van Justitie aangewezen inspecteur, zocht hij Brussel af. Doch zonder resultaat. Na 2 a 3 dagen was nog geen spoor gevonden, ook kon niet worden vast gesteld, of de heer De J. te Brussel geweest was. De Inspecteur vertrok daarop naar Parijs, waar hij In zijn onderzoek werd bijgestaan door den Franschen inspecteur jean Lestrade. De heer De J. had zich

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 5