FIRMA G. VERKADE SPORTMANTELS. FIRMA 6. VERKADE JAPONNEN. Provinciaal nieuws. Nieuws uit Heusden. Binnenland. ONTVANGEN 112,50 - f 15,50 - f 24,50. Nieuwe Modellen. Voile Stof en Zephir f5,90 - f 6,90 - f9,75 enz. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Markt. W&ALWIJI. nieuwe modellen en kleuren 19941 niet opgegeven bij den vreemdelingen dienst, wat het zoeken zeer bemoeilijkte. Doch na drie dagen zoeken meende de inspecteur een spoor gevonden te hebben en in het hotel Paris, rue Mont Martre, werd de heer De J. in zijn slaapkamer aangetroffen. Als verdacht van diefstal werd hij gearresteerd en gesteld ter be schikking van de prefectuur te Parijs. Waalwijk, 17 Juni 1921. By het dezei dagen te '«-Botch ge houden examen voor Boekhouden Hanze- diploma slaagde o.m, mej. Ellie Aarts, Bij het te 's Bosch gehouden exa men ter bekomiog van het Hanze- dlploma slaagden o.m. de dames J. Hofstede en B. Holster, Besoijen, H. Pulles, Baardwijk, N. v. d. Meijdenberg, J. de Bont en J. v. Well, alhier. Aan het St. Adolphuslyceum te Tilburg slaagde o.m. voor A. de heer B. Sens te Heusdeo, en aan 't gym nasium te Gorincbem voor B. mej. H. T. van der Zaaden te Almkerk en mej. A. G. v. 't Fooien te Werkendam. Gedeputeerde Staten stellen voor een subsidie te verleenen van f 2500 aan de Middelbare Handelsdagschool te Waalwijk, met nog eene bijzondere toe lage van f2500 In den noodtoestand. Naar wij vernemen zal de Konink lijke Harmonie #Enphonia* van Kaatsheu vel op Woensdag 29 Juni, Petrus en Paulus, des tïonds ten 7'/a uot 'n de zaal Musis Sacrum alhier een concert geren voor H.H. leden en honoraire leden. - De Gemengde Zangrereeniging Voor uitgang zij ous Doei, die op het laatst te Breda gehouden Conconrs met den eersten prijs is bekroond, zal ter herdenking dtar- an op Zondag 19 Juni, des avonds ten 0 uur, in de Herv. Kerk alhier een concert geven. De beeren W. Kerper, componist-dirigent en Thomas Bekers, tenor-zanger, beiden uit Nijmegen, zullen hunne vereerende mede werking verleenen. Vele liefhebbers van de vocale kunst zul len vooiceke; dit concert, waarop ook de beide bekroonde nummers ten gehoore wor den gebracht gaan bijwonen, tevens als een blyk van belangstelling in dit kleine keur corps. Het verdere verloop van de feest viering der gouden bruiloft vat» Kuijk- Vesters is geweest zooals wij In ons vorig nummer hebben aangekondigd. Groote belangstelling was er vooral toen de Uedertafel O. en V. en de harmonie eene serenade brachten, die zeer op prijs werd gesteld. De eiectrlsche verlichting van 't huls der jubilarissen voldeed zeer goed en ook de overige verslering was sober, maar smaakvol. Er Is door de jubilarissen en familie, maar niet minder door de geheele buurt zeldzaam prettig en goed feestgevierd. Dit jaar staat wel In het teeken der gouden bruiloften. De eene Is nog niet voorbij of we moeten n andere weer aankondigenea deze Is niet de minste, omdat het hier geldt bet type van de onvervalscbte echte yVaalwijksche schoenmakersfamilie, n.l. Gos. van Delft en echtgenoote, aan den Dijk achter de Goudmijn, algemeen bekend onder den naam van 't Splnneke. Wij voegen dezen bekenden bijnaam er alleen bij omdat zich dan eenieder duidelijk dezeo echten Waalwijkschen schoenmaker van het oude ras, dat vrijwel Is uitgestorven, direct voor den geest brengt, den opgetuimden behulpzamen man, vroolijk in elke om standigheid of 't leven hem zorgen of betere tijden brengt, of er veel of weinig te verdienen Is, een man, die altijd goed lachs en gevat kan z^n, maar die nooit wlen ook om 't een of ander in welke omstandigheden lastig viel, in deze blQde levensopvatting gesteund door z'n vrouw en z'n huishouden. Het lijdt dan o.l. ook geen twijfel of dit gouden echtpaar, werkelijk een bij zonder en merkwaardig slag vertegen woordigend, zal bij die gelegenheid zeer vele blijken van belangstelling onder vinden, waartoe wij nu reeds gaarne opwekken I De gouden bruiloft heeft plaats 24 Augustus a.s. Voor a.s. Zondag 19 dezer zijn door Waalwijk Vooruit twee zeer belang rijke voetbalwedstrijden vastgesteld. W.V. is er namelijk in geslaagd om een harer oudste en meest sympathieke tegenstan ders n.l."E.V.V. I uit Eindhoven als gast hier te krijgen. Eenleder zal zich de talrijke en vurige wedstrijden tusschen deze twee tegenstanders nog zeer goed kunnen herinneren. Thans is E.V.V. eene sterke tweede klasser Zuid en is voor enkele weken terug gecombineerd met Gestel» uit Gestel, eveneens uit de tweede klasse Zuid, zoodat wij niet verder behoeven aan te halen, hoe sterk E.V.V. momenteel is. Speelt W.V. I wederom met hetzelfde vuur en op dezelfde wijze als j.l. Zondag, dan staat ons morgen een mooie en zeer aangename wedstrijd te wachten en wij raden daarom eenleder aan dezen wedstrijd te bezoeken. Op papier schatten wij E.V.V. sterker dan W.V., doch overigens wagen wij ons niet aan eene voorspelling. W.V. zal met hetzelfde Elftal verschijnen als j.l. Zondag. Tevens staat nog op het programma de wedstrijd W.V. IIDe Trekvogels uit 's Boschlaatstgenoemde vereenigicg bestaat uitsluitend uit spelers van Wil- helmina en zal onzen reserves volop werk geven. De wedstrijd W.V. II—De Trekvogels Is vastgesteld op 2 uur, die van W.V. I E.V.V. op 4 uur. Bij de Donderdag te Heusden ge houden M. C. Keuring werden aange boden 9 paarden, waarvan er 6 werden goedgekeurd. Bij de M. C. Keuring te Almkerk werden aangeboden 35 paarden, waarvan er 17 werden' goedgekeurd. BAARDWIJK. Op de groote serie wedstrijden, uitgeschreven door de R. K. V. V. Juliana komen volgens den uit slag der loting de volgende vereenigingen tegenover elkaar te staan Om 1 uur (Zondag 19 Juni) Juliana tegen ViV.O. Vlijmen, (afmat- tlngswedstrijd). Om 2 uurQuick II (Waalwijk) tegen S.V.V. uit Sprang. Om 3 uurS.D.O. ('s Bosch) tegen H.E.C. uit Waalwijk. Om 4 uurR.W.B. II (Besoijen) tegen Excelsior uit Capelie. Er zal ongetwijfeld heftig gestreden worden om de zeldzaam mooie prijzen. De op 16 Juni gehouden collecte voor den gewapenden dienst In de Ne derlanden bracht in deze gemeente op f7.41. DRUNEN. A.s. Zaterdag zal D.F.C. 2 een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen D.V.O. 1 uit Aalburg, op het terrein alhier. Men is alhier druk aan het hooien. Er komt niet zooveel af als vorige jaren. De volgende week zal een begin gemaakt worden met het veilen van frambozen. Naar men verneemt zal de pluk nog al meevallen. A.s. Xondag zal D.F.C. 1 op bezoek gaan naar P.V.C. te 's Bosch, om daar een wedstrijd te spelen om eene her- innerlngsmedallle. Heden Vr^dagmorgen Is men van wege de P.N.E.M. begonnen met het leggen een van kabel, vanaf het trans formatorhuisje alhier naa? de gemeente Elshout, ter voorziening van licht in genoemde gemeente. BESOIJEN. Het bekende café bij het R.W.B. terrein, voorheen E. B. Timmer mans, thans eigenaar de heer Versluis, Is verrijkt met een theetuin, welke a.s. Zondag geopend wordt. Voor deze ge legenheid heeft R.W.B. haar medewer king verleend en speelt tegen H.E C. Waalwijk een vrlendschappeliijken wed strijd om een zllverenherieneringsmedaille aangeboden door den beer Versluis. R.W.B. speelt voor deze gelegenheid met een gecombineerd XI-tal, bestaande bestaande uit spelers van Quick en R.W.B. Het volgende elftal zal In 't veld komenMeeth, J. Treffers, v. Riel, v. Kampen, v. Bladel, Banolnck, Honsen, v. d. Gouw, P. de Louw, v. Seters, v. Hilst. Aanvang 4 uur. Na dezen wed strijd spelen misschien Sprang en Capclie nog een wedstrijd, eveneens om een medaille opening theetuin. De wedstrij den worden opgeluisterd door de har monie van den R.K. Gildenbond. De harmonie trekt om hall 4 vanaf de haven naar het terrein. De theetuin biedt een gezellig zitje onder het lommerrijk ge boomte, zoodat we een druk bezoek kunnen verwachten. SPRANG. De collecte voor den ge- wapenden dienst gistermorgen in onze gemeente gehouden heeft opgebracht f 7.965. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier Ds. L, G. de Bruiju van Zeist. Onze voetbalvereen. S.V.V. neemt a.s. Zondag deel aan de seriewedstrijden bij Juliana te Baardwijk en zal aldaar uitkomen tegen Quick II uit Waalwijk, A.s. Woensdag 22 Juni, des avonds ten 8 uur Zal de Geref. Zend. Vereen. «Markus 15 16 b« haar 4e jaarverga dering houden. VRIJH.-CAPELLE. De actie voor het millloenplan is ook in onze omgeving beëindigd. De commissie uit de A. R. Kiesver. van Vrijhoeve, 's Capelie is dankbaar voor het welslagen van het plan. De aanslag van f 560 is ruim voiteekend, zoodat metterdaad ook hier blijken ge geven zijn, dat, wie de A.R. beginselen zijn toegedaan en met woord ea met daad ook hier bewijzen te leven voor de partij, die hun dierbaar is. A.s. Zondag 19 Juni voorrei 9.30 en nam. 5.30 uur treedt in de Geref. kerk alhier op ds. J. E. Vonkenberg te Amersfoort. VRIJHOEVE-CAPELLE, De werkman van D. werkzaam by de firma Adr, Oerle- maus Zn. kreeg Woensdag n.m. een hevigen slag van ean paard in zijn gezicht, Geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Bij den heer de B. ontstond een begin van brand, doordat de theemnts vlam vatte op de theetafel, en verder alles wat in de omgeving was in vlam zette. Da hnisgenooten werden door de buren, die een groot vuur van buitenaf zagen, gewaar schuwd, waarop de (randende forse meubel stukken buiten werden gedragen en ge- bluscbt. Verzekering dekt de schade. CAPELLE, Bij den landbouwer A. 8, alhier was een gans reeds eenigrra tijd zoek. Men schetst zioh de verbazing van ge noemden landbouwer, toen deze week de gtns met niet minder dan 23 jonge ganzen het erf kwam opwandelen. Zeker wel iets zeldzaams, Door da Ccöperalieve stoom zuivel fabriek „ie Toekomst* alhier is de prijs der boter verlaagd en gebracht op f 2.60 per K.G. - Oase vroegere predikant J. H, Koster, predikant te Wouterswoude, heeft een be roep ontvingen naar de Nepl. Here. gem. te Nieuwe Tonge, - Voor de vacature van wijkverpleegster, ontataan door het vertrek van Zuster de Bond, hebben aich eindelijk twee sollici tanten aangemeld, nadat het salaris tot driemaal toe is verhoogd en nu gebracht op f 1750. Deze week werd door den gemeente veldwachter J. L. r. d, L. alhier een bril met doos gevonden van een tot nog toe onbekende eigenaai(es). Een en ander is door den recht matigen eigenaar ter secretarie alhier terug te be komen. Door den gemeenteveldwachter J. L. v. d. L. alhier werd in den nacht van j.l. Dinsdag op Woensdag procet-verbaal opge maakt tegen M. H, alhier, die te veel aan bacchui had geofferd. J.l. Woensdag kreeg J. v. D, alhier, toen hy van zyn werk huiswaarts keerde, een trap van een juist passeerend psard van W.d. 8. tegen het hoofd. Per ïytnig moest hij worden huiswaarts gebracht, waarna direct geneeskundige hulp moest wordsn ontboden. Zyn toestand is hoogst ernstig. Het gebeurde vond plaats op de Hoogevaart by den overweg. Onze geachte candidaat-notaris, H. Hospers, sedert 1912 werkzaam op het kantoor van den Notaris Middelkoop gaat deze gemeente metterwoon verlaten en zich voorloopig te Vriezen veen vestigen. J.l, Dinsdsg waren de reizigers van de Firma de Kroes uit Gorincbem per auto voor zaken uit. Ter hoogte van de Kerk steeg alhier raakte de auto tengevolge van het rijden tegen de dijkglooü'ug defect en wel van dien aard, dat zy na een opont houd van ci;ca 4 uur hun reis konden voortzetten. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Onze voetbalvereniging Excelsior zal a,«. Zondag met haar eerste elftal deel nemen aan een eeriewedstr\jd, uitgeschreven door de voetbalvereniging Juliana te Baard wijk. By loting is bepaald, dat zij in de eerste ronde zal apelen legen een R.W.B. combinatie uit Bssoijea. We hopen en ver trouwen, dat de Gapeische geel-zwarten met hetzelfde vuur zullen spelen van j.l. Zonda§. WASPIK. Alhier Is opgericht een voetbalclub onder den naam >D.E,V.O.( 20 personen traden als lid toe. De openingswedstrijd zal plaats hebben op Zondag 19 Juni a.s. des a.m. 2 uur, waarbij is uitgeloofd een zilveren medaille. De nieuwe vereeulging heeft de beschik king over een prachtig groot terrein, gelegen Ie Waspik Boven aan den weg Wasplk-'s Gravemoer. Voor nieuw hooi wordt alhier be steed f 20 per 500 K.g, De leerlingen van het 5e, 6e ea 7e leeijaar der R.K. Bijz. jongensschool alhier, zullen eerstdaags een bacantlereis maken naar den Haag en Schevenlngen Een prachtig en leerzaam reisje voor de jongens. De Inlevering van kieediug en uitrusting der landweerverlofgangers die dit jaar zullen worden ontslagen, moet voor deze gemeente plaats hebben op 25 Juli a s. te Capelie In de oude school des v.m. 8 uur. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand Mei bedroeg de regenval alhier 54,6 m.M. A.s. Zondag hoopt Ds. v. d. Graaft slechts eenmaal voor zijn Gemeente op te treden en wel des voormiddags op 't Veer. Naar ons medegedeeld werd, is besloten tot uitbreiding van het bestuur van de Burgerwacht met 2 leden, n.l. met de heeren De Bont en Van Rijswijk, belden uit 't Dorp. Aangezien de heer A, Kommers C.Fzn. bedankte als commandant, werd de heer Van Rijswijk ais zoodanig benoemd. Markt. WAALWIJK. 19941 Heusdeo, 14 Juui 1921. De Rijksveldwachter r. d. Griend; is met ingang van 21 Juni verplaatst naar Basrdwyk en wordt vervangen door zijn collega Louwera uit Ooijen, Bjj Kop. Besl. ia de heer Hub. Ver hoeren benoemd tot dijkgraaf van het Wa terschap da Hooge Maand ijk van het Bo venland van Heusden. Wegens wanbetaling werd Woensdag een gezin op straat gezetlater kreeg het door bemiddeling tan 't Gemeentebestuur een onderkomen. De nieuwe aardappels beginnen flink te komen en zyn redelijk van smaakde prijzen variJisren van 89 tot 85 cent per kilo. Bij het eind-examen Gymnasium te Tilburg slaagde o.m, onze stadgenoot de heer J. Sens. Kaatsheuvel, 17 Juni 1921. Dat de laatste Zondag de serl£> wedstrijden vac Wiihelmina interessant zal zijn moge blijken uit de clubs die zich voor deelname hebben opgegeven, n.l. Willem II 2, Tilburg, N. O. A D.- combioatle, Tilburg, B.V.V. II, 's Bosch, Sprinkhanen, Wllhelmina, 's Bosch, N. A. S. Tilburg en B. V. V. Bergdijk. Beslist krijgen we Zondag goed voet ballen te zien. Bij voldoende deelname zullen alhier oefeningen gehouden 'worden voor dienstplichtigen om na afgelegd voldoend examen goedgekeurd te worden voor een verkorten diensttijd in het leger. In 't belang van alle jongelui raden we aan hiervan ten stelligste gebruik te maken. Zooals we reeds meldden geeft de Kon. Harmonie «Apollo* Zaterdag op de Markt een concert. Om aan 't verlangen van velen te voldoen geven we hier een onmisbare verklaring om de ingewikkelde passage's van de groote Episode Militaire Herin nering van de slag bij Waterloo te kunnen volgen. VerklaringDe soldaten liggen in bivak in afwachting van den veldslag. Zij zijn In vroohjke stemming. Daar wordt de Taptoe geblazen, het sein om zich ter ruste te begeven. De vermoeid heid van den dag doet do krijgers al ras Inslapen. Zij droomen van hun verre geliefden tehuis. Men hoort den Hcllacder zijn >Aan den oever van dec snellen vliet,* den Engelscbman «Home sweet Home,* den Duitscher het geliefde sMorgenrot,* denFranscbman «Marchons Marchons* uit de Marseillaise zingen, terwijl een ander van „Malborough s'en va 't en guerre* droomtVan de geza menlijke geallieerden hoort men «Vrij heid die ik minne.* Daar wordt op eens de nachtrust ge stoord door het signaal de reveille. Fluks springen de soldaten van hun ieget op. Ze zijn dadelijk weer ia lustige be- weging. Men hooit hun morgengebed «Wilt heden nu treden voor God.* Daar klinkt opeens het signaal «Alarm.* Ieder loopt opgewonden te .wapen. Ia de verte hoort men de Franschen naderen die tot den aanval opmarcheeren- De geallieerden begeven zich ook in ge vechtsorde. Men hoort de Ecgelscheu met hun marsch «Rule Britannia*, daarna volgen de Hollanders met hun Hoorn* muziek «Wie gaat mee* spelend. Nu volgen de Pruisen. Nauwelijks zijn zij in opm&rsch of Napoleon brengt zijn artil lerie la stelling. Weldra klinkt het eerste kanonschot en het gevecht is iu vollen gang. De slag wordt steeds woedender, de Franschen stormen met kracht vooruit; daar valt de Prins van Oranje. Jamme rend en zuchtend staat zijn staf om hem heen, treurig klinkt het «Oude Wilhel mus.* De Hollanders zijn woedend en wraakroepend stormen zij op de Fran schen in. Napoleon zendt zijn cavalerie aan zijn troepen te hulp, daar verschijnen de Pruisen en vereenigd met de Engel- schen vallen zij de Franschen aan onder bun zang «God save the king,* Hell dir im Siegeskr&nz.* De strijd wordt hevig, daar stormt de Oude Garde In 't gevecht. Hoe hevig de aanval ook is, de Fradfechen moeten wijken, de slag is voor hen verloren. Zij vluchten. Men hoort nog het geklaag en gesteun der gewonden. De laatste oogenbiikken van een stervend jong Grenadier, hij gedenkt zijn moeder en in zijne laatste oogen biikken wil bij nog een deel der Marseil laise zingen. Het stuk eindigt met de triumfmuziek der geallieerden. Zeoais wij in ons vorig nummer heb ben kannen mededeelen werd artikel 27 der nieuwe dafeesiewet, bepalende het jsarcov- tingent verworpen met 46 tegen 39 stem men, Alleen de katholieken en vryheids- honders stemden voor, de overige partijen tegen. De minister van oorlog vroeg direct schorsing der bera dslagingen, en het kabi net heeft verzocht aan de Kamer geen zaken te behandelen, waarbij de tegenwoordigheid van andere ministers noodig is. Men verwacht een kabinets-criais. Wij geven hier eenige Persstemmen omtrent het Kamer-votum. Het Huisgezin De beste en de meest aangewezen oplossing lijkt ons het aan blijven van het ministerie-Ruys met een nieuwen minister van Oorlog. Als zakenkabinet, indien wat wij niet gelooven de beide christelijke groepen de coalitie opzegdenals mi nisterie vaa rechts, zooals tot heden, indien het coe filet tot het meenlngsver- schil over de Milltlewet bepaald blijft. Levendig betreuren wij, dat dit mee- ningsverschil niet is te overbruggen geweest, dat de katholieken en de mi nister niet bereid bleken desnoods bet christelijk amendement te aanvaarden. Maar nog meer zouden wij hnt betreu ren, Indien het ministerie aftrad om een jaar lang het bewind aan allerlei wind en storm en ongewisheid over te laten. Gistermorgen circa 6 uur ontdekte het personeel van den goederentrein 's-Bosch Utrecht ter hoogte van de Maasbrug te He- del een persoon langs de rails liggend: er werd direct gestopt om een ouderzoek in te stellen. Men ontdekte toen het lijk van een circa 60-jarig net gekleed heer, het hoofd van den romp gescheiden. De hotelhouder Sonneveld te Hedel. ter plaatse aangekomen, herkende in hem den heer, die van Maandag op Dinsdag bij hm had gelogeerd en in zijn register stond in geschreven onder den naam G. W. K. Deze heer was Maandagmiddag in zijn hotel ge komen, vertellend, dat hij te Orthen was ge weest en daarom gemeend had wel eens Ie kunnen doorwandelen naar Hedel. urndai hij aannemers bezocht, informeerde hij naar een en ander, had bedaard zitten praten en was op tijd naar bed gegaan. Den volgenden •dag was hij weer op stap gegaan, was des middags n^g eens in het hotel geweest, het was zijn plan, zooals hij zeide, te 2.06 naar zijn woonplaats den Bosch te sporen. (,,'s-Hert. Crt.") 's-HERTOOENBOSOH. Na een debat, dat drie uren duurde heeft de gemeenteraad gis teravond de zaak Krijgsmanv. Maastrigt afgedaan. Wethouder Krijgsman had het raadslid v. Maastrigt beschuldigd, dat hij ten onrechte werkloozensteun had genoten. Een raadscommissie had een rapport uitge bracht. waarin zij concludeerde, dat de be schuldiging ïliet door feiten was kunnen be wezen worden. Bij de discussie werden ech ter talrijke aanwijzingen aangevoerd, en ten slotte werd met 11 tegen 8 stemmen een motie van mr. Heiigs aangenomen, waarin de raad verklaard, dat. wethouder Krijgsman redelijkerwijze kon en mocht veronderstel len, dat de heer van Maastrigt te eeniger tijd ten onrechte steun getrokken heeft, en dat de heer Krijgsman volgens eer, plicht en geweten had gehandeld. Tot de voor stemmers behoorden ook twee van de drie commissieleden, die verklaarden, dat hoewel zij geen bewijzen hadden kunnen bijbrengen door de getuigenverklaringen de overtuiging hadden gekregen, dat de beschuldiging juist was. Tot adjunct-directeur-bacterioloog van den keuringsdienst alhier is benoemd de heer J. v. d. Eerde, scheikundig ingenieur, leeraar aan de 11. K. Meisjes H. B. S. te Maastricht en tot scheikundige-bacterioloog mej. O. M. Oerder te Rotterdam. EINDHOVEN. B. en W. hebben den raad vorgesteld, den hoOfdelijken omslag der ge meente te vervangen door een plaatselijke inkomstenbelasting, te heffen door de rijks administratie. Voorgesteld wordt 700 af trek voor noodzakelijk levensonderhoud voor gehuwden en 500 voor ongehuwden toe te staanverder 100 aftrek voor ieder eigen kind, pleegkind, of eenig hulpbehoe vend persoon, niet zelf in de belasting aan geslagen, en die ten laste van den belasting plichtige is. Verder is een stelsel' van hef fing ontworpen met vaste verhoudingseij- fers, waarvoor elk belastingjaar het verme- nigvuldigingseijfer door den raad wordt vastgesteld, en wel voor de eerste maal op het cijfer 2, voor het dienstjaar 1 Mei 1921 30 April 1922. Het heffingspercentage van het belastbaar inkomen zal ongeveer loopen van 5—12. ,_'.V I. '4 -SU-, -wt1';. -

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 6