r, D! ECHO HI HEI ZUIDEN 't weede Blad. k De Portierster - van Alfortville fj s is. r -I' BUITENLAND. BiütNEnLAND. FE U IL L ETO M Provinciaal Nieuws V. g 2 H, I 2.65, I 60. No. 52 SATERDAG 2 Juli 19^1 Op den prins-regent van Joego slavië is een bomaanslag gepleegd. De prins bleef ongedeerd. Zeven andere personen werden gewond. De dader, een 29-jarige Hongaar, communist, is gearresteerd. Te Constantinopel is een complot tegen de geallieerden ontdekt. Meer dan honderd Russen zijn gearresteerd. President Harding heeft een schrij ven gezonden aan den republikeinschen leider Mondell, waarin wordt gevraagd dat het congres zich zal uitspreken in zake de kwestie der algemeene ontwa pening. De Beiersche burgerwachten zijn opgeheven. in Duitschland dreigt groote ko- iennood. De conferentie te Londen ovèr Ierland, tusschen Lloyd George, de Va lera en Craig, zal allerwaarschijnlijkst doorgaan. De Grieken hebben in Klein-Azië een nederlaag geleden, 4rmid is door de Turken bezet. De kolenstaking in Engeland is opgeheven Ze heeft drie maanden ge duurd en heeft vele millioenen ponden sterling gekost. Collecte voor de K. S. A. Op 3 Juli of een volgenden vrijen Zondag'zal, gelijk men weet, een kerk- collecte gehouden worden ten bate van het Centraal Bureau der K. S. A. Mocht er nog iemand gevonden wor den die niet overtuigd is van de nood zakelijkheid om deze collecte krachtig te steunen, dan zij hem het volgende in herinnering gebracht: 1. Het Centraal Bureau bracht sinds zijn oprichting ongeveer negen duizend sociale adviezen uit (d.i. pl.m. 600 per jaar); verspreide twee en een half mil- lioen vlugschriften en vliegende blaad jes organiseerde zeven Sociale Weken, reeds drie groote mondelinge cursussen voor voormannen in de vakbeweging, tweemaal een schriftelijken cursus in sociologie en economie bestreed het bioscoop-gevaar door oprichting van eene filmverhuur-centrale en lichtbeei- deiiseriegaf een maandschrift uit en bevorderde op velerlei andere wijzen ons katholiek sociaal leven en de volks ontwikkeling. 2. Het voortbestaan en de zoo noo- dige uitbreiding van dit Bureau is slechts mogelijk, wanneer door een groote op brpngst van de collecte de financieele nood kan worden opgeheven. 3. Het Centraal Bureau is de instel ling, die onze K. S. A. niet kan missen. 4. De K. S. A., is de Centrale van Katholieke Sociale Actie, werd door Paus Pius X in zijn encycliek Ilfermo- proposito een voor alles noodige orga nisatie genoemd. 5. Ons Doorluchtig Episcopaat, dat iv« 85 K- be$lpot dat te bepalen, dat deze col lecte zou gehouden worden, gaf daar mee zijn uitdrukkelijken wensch te ken nen, dat de K. S. A. en het Centraal Bureau zullen worden in stand gehou den en tot steeds hoogeren bloei ge bracht. Niemand blijve derhalve in gebreke om hetgeen in zijn vermogen is bij te dragen tot instandhouding en versterking onzer onmisbare Centralede K. S. A. door met groote vrijgevigheid de collecte te steunen. j Tweede Nederlandsche Katholiekendag. Zooals reeds eenige maanden geleden is meegedeeld, zal de tweede algemeene Katholiekendag niet gehouden worden in 1921, doch- in de eerste helft van 1922. Thans kan aan dezemededeeling worden toegevoegd, dat het hoofdbestuur in zijn onlangs gehouden vergadering heeft vastgesteld, dat de tweede Neder landsche Katholiekendag gehouden zal worden in de Pinksterweek van het volgende jaar, en wel op Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 6, 7 en 8 Juni 1922. Tevens is besloten, dat deze Katho liekendag zal plaats hebben te Nijmegen Waalwijk, 1 Juli 1921. Het aantal aanmeldingen voor den nieuwen cursus aan de Middelbare Handelsdagschool alhier is ook dit jaar weer zoo groot, dat het mogelijk is dat niet alle geslaagden zullen kunnen wor den geplaatst. Zeer zeker zou zulks te bejammeren zijn, waar dit in hoofdzaak zijn oorzaak vindt in de te beperkte ruimte, wat ook wel de reden zal zijn dat Bergen-op. Zoom en Eindhoven ons reeds voor zijn met het 4e leerjaar, dus in 't bezit zijn van eene Hoogere Handelsschool, terwijl wij als eerste R.K. Middelbare school in Noord-Brabant het zoover nog niet hebben kunnen brengen, wat in tal van opzichten zeer te bejammeren is. Wij vestigen nogmaals de aandacht op het concert dat Zondagavond in Musis Sacrum wordt gegeven door de Kon. harmonie Euphunia van Kaats heuvel, welwillend aangeboden aan de iiedertafel „Oefening en Vermaak". Het programma is verschenen en bevat tal van prachtige nummers en er valt niet aan te twijfelen of ons staat een kunst volle avond te wachten, zooals we hier maar zelden te genieten krijgen en zullen zeker velen deze uitvoering bij wonen, ten eerste om dit voor ons zeldzame instrumentale concert er, ten. tweede als blijk van beslangstelling en waardeering. Vergadering van het Hoofdbestuur van den R.K. Bond van Schoenfabri kanten op Maandag 4 Juli 1921, des n.m. ten 3 uur in Hotel „Bosch en Ven" te Oisterwijk. AGENDA 1. Toepassing der Arbeidswet voor de Schoenindustrie. 2. Bespreking vernieuwing der Wacht geldregeling. 3. Bespreking Collectief Contract. 4. Arbeid op bijzondere R.K. feest dagen. 5. Ratificatie conventie van Washing ton. 6. Voorstellen der Commissie voor het Kindertoeslagfonds. 7. Invoerrecht op Leder. 1 8.. Collectieve aankoop van Zuiggas- kolen. 9. Rondvraag. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de directie der gasfabriek alhier in de fabriek een toestel tot auto matische drukregeling te plaatsen. Door een groot dagverbruik voor verwarmings doeleinden, ook door de fabrieken, is er steeds een sterke schommeling in de afname. Door het nieuwe toestel zal een steeds gelijkmatige druk worden verzekerd, waardoor de thans nog voor komende klachten over onvoldoenden druk op sommige tijdstippen overdag, zullen worden voorkomen. Ons bericht in een onzer vorige nummers betreffende het uitschrijven van een groot nationaal kegelconcours door de Waalwijksche Kegelclub blijkt eenigs- zins voorbarig. Door het bestuur van den Ned. Kegelbond is aan de Kegel- ciub „Hannibal" alhier vergunning ver leend tot het houden van een nationaal concours in de maand December, terwijl de Waalwijksche Kegelclub dit jaar niet meer voor een concours in aanmerking komt. In 'den nacht van Dinsdag op Woensdag brak er brand uit in een schuurtje in de leZeine. Gelukkig kon het hiertoe beperkt blijven en brandde alleen deze bergplaats met zijn inhoud, een drietal fietseg, eenige kippen enz. af. De heer A. P. C. Speekenbrink zal Zaterdagavond in de Stationsstraat no. 9 zijne nieuwe banketbakkerij ope nen. Men staat er werkelijk verbaasd van hoe het mogelijk is een dergelijk pand om te tooveren tot een werkelijk smaakvolle winkel. De heeren J. van Hulten-Krol en W. Hens hebben er alle eer van. 't Ziet er beslist goed uit en 't geheel maakt een uitstekende indruk, zoowel de indeeling, afweTking als aan kleeding betreft. Voeg daarbij dat de heer Speekenbrink zijn oude roem wel zal handhaven, zich zelfs nog speciaal op de fijnere artikelen zal toeleggen, dan lijdt het geen twijfel of hij zal veel succes hebben met zijne nieuwe onderneming, wat we hem gaarne toewenschen. De uitslag van den wedstrijd B.F.C. I en W.V. 1 op 1.1. Woensdag is 3—2. Wegens de late inzending kan geen verslag meer worden opgenomen. Voor a.s Zondag staat wederom een dergelijke wedstrijd te wachten. Quick I uit 's Bosch, eveneens in de Overgangs klasse spelend van den R.K. V. B. gelijk B.F.C, zal W.V. I partij komen geven. Wij verwachten derhalve esm W.V.- overwinning. Aanvang van dezen wed strijd 4 uur. Het 2de elftal zal wellicht om 2 uur eveneens spelen en zal nog nader op het reclamebord bekend worden gemaakt tegen welke vereeniging. da» Uit het jaarverslag van deo peanlfig- meester bleek dat de ontvangsten heb ben bedragen f 48,962.42 en de uitgaven f 48.354 446. zoodat er een batig slot is van f 607.97s. De begrooting van het volgend dienst jaar werd vastgesteld op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 15.596 14s. BAARDWIJK. Op Woensdag j.l. feest dag van St. Petrus en Paulus, heeft in onze parochie na een driedaagsche voorbereiding eene plechtige ver- nteuwing der intronisatie van het H. Hart plaats gehad. Na het plechtig Lof met Te Deum trokken de geloovigen naar het kerk plein, voorafgegaan door den ZeerEerw. Heer Pastoor met misdienaars, vervol gens een schaar van bruidjes, dan de overige schoolkinderen en eindelijk de volwassenen, die zich allen in twee gtoepen, mannen en vrouwen, om het beeld schaarden* Daarna werd gezongen het lied „Broeders welk geloof hebt gij." De Eerw. Pater, die het tridüim ge leid heeft, hield eene toespraak, waarna de ZeerEerw. Heer Pastoor de her nieuwing van de toewijding der pa rochie aan het H. Hart uitsprak. Door de bruidjes werd een bloemen hulde aan het H. Hart gebracht. Vervolgens werd door allen nog ge zongen het lied „Koningshulde", waarna de priesterlijke zegen gegeven werd. Woensdag j.l. speelde onze R. K. V. V. „Juliana" een vriendschappelijken wedstrijd tegen Wilhelmina III uit 's-Bosch. Rust trad in met 1—0 in het voordeel van Juliana. Na de rust wist Wilhelmina tweemaal te doelpunten en won verdiend met 2—1. Juliana leverde niet het spel van gewoonlijk, ofschoon enkele spelers toch uitblonken, n.l. rechtsachter en doelverdediger. Deze laatste heeft de proef goed doorstaan. Zondag a.s. wordt de laatste ronde gespeeld van de door Juliana uitge schreven serie wedstrijden. cte gebeente Tfcjjiaen toagakeRde ?q,a«qhpt ten behoeve ren het veAiygen *»n bouw terrein cader bepaald op ten hoogste 116,850, het voorschot ten behoeve van den boaw van 28 arbeiderswoningen op ten hoogste 175.720. BESOIJEN. R.W.B. 3-Vitesse Waal wijk 0—0. 3 Juli 3 uur R.W.B comb. 2e en 3e XI-tal tegen H.E.C. idem uit Waalwijk. SPRANG. Onze dorpsgenoot de heer F. v. d. Hammen slaagde vorige week te Utrecht voor 't examen Praktijk diploma Boekhouden van de Ned. Ver. van Leeraren. Geslaagde en familie proficiat. As Zondag des voorm. 9.30 uur en des nam. 6 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Prof. Honing van Kampen. Het 8-jarig zoontje van den heer C. v. d. H. alhier werd j.l. Woensdag avond, door een hond van de B., zoo danig in z'n neus en lip gebeten, dat geneeskundige hulp van Dr. v. d. M. moest worden ingeroepen, welke de wonde heeft dichtgenaaid. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te tre den Ds. C. J. v. d. Graaf van Raams- donksveer. De gasprijs voor onze gemeente wordt met ingang van Juli verlaagd, en is dan als volgt Voor Motorgas 15 cent per Ms. Metergas 16 Muntgas 17 Onze voetbalvereen. S .V. V. zal a. s. Zondag deelnemen aan de eind- seriewedstrijden bij Juliana te Baardwijk. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 30 Juni 1921, des namiddags om 7.30 uur. Te behandelen: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging begrooting dienstjaar '20. 3. Vaststelling verhoudingscijfer ko hier Hoofd. Omslag over den dienst'21. 4. Concessie verleening Waterleiding Noord West Brabant. 5. Ontslag J. L. van Santen adminis trateur Distributiebedrijf. 6. Vaststelling rekening Burgerlijk Armbestuur. Verslag volgend nummer. K. G. d M J3 3 s O 3 a C9 Wi «J fcfl 3 3 o Q u Ad S si ca van ,J)e Echo van'het Zuiden". L24 At. 13)! I. DB BRANDSTICHTING. TWAALFDE HOOFDSTUK. Weldra verscheen hem het dorp Saint- Gervais, op de helling van een heuvel ge bouwd, als een grijze vlek in het midden der nachtelijke duisternis. Loopend volgde de heer Labroue een enge bochtige straat en stond weldra voor een deur stil, waarvoor zich groote lommerrijke boomen verhieven. Het was één uur in den morgen. Eene onafgebroken stilte heersekte over 't dorp en de schel, die hij in beweging bracht, weerklonk zeer luide. De ingenieur wachtte. Na enkele oogenblikken werd een venster geopend on eene vrouwenstem vroeg: „Wie is daar? Wie heeft er gescheld?" „Ik beste zuster," antwoordde de heer La broue, die de stem herkende. „Hoe is het met Lueiën?" „Qod zij gedanktAlle gevaar is geweken" antwoordde mevrouw Bertin. „Een oogen- blikIk kom openen." En het venster werd gesloten, De heer Labroue gevoelde zich op hetzelf de oogenblik zeer verlicht. Twee tranen van innige vreugde liepen over zijne wangen. De deur werd geopend; broeder en zuster vielen in elkanders armen. .Uw telegram heeft mij beangstigd", zoo Sprak de heer Labroue binnentredend. „O, ik heb ook angst genoeg gehad?" ant woordde mevrouw Bertin. Wat mankeerde*het kind?" „De dokter vreesde voor diphteritis". De heer Labroue sidderde. „Arme kleine", mompelde hij. „O, dat is zeer gevaarlijk schier doodelijk „Daarom was mijn angst zoo groot; doch ik herhaal het u, thans is er niets meer te vreezen. De dokter heeft heden avond ver klaard, dat alle gevaar geweken is, Lucien lijdt nog wel aan de koorts, maar hij is toch veel beter „Kom laat ons „Volg mij hij ligt in mijne kamer. Doch wees voorzichtig; maak geen leven, ik ge loof dat hij slaapt". De heer Labroue volgde zijn zuster de trap op naar mevrouw Bertin's kamer, waar Lucien in een ijzeren bedje rustte. De goede dame liep op de teenen en de ingenieur volgde haar voorbeeld; hij naderde het bed je van den kleine, waarbij een nachtlicht brandde. Het gelaat van Luciën had een purpere kleurgroote zweetdruppels parelden op zijn slapen en zijn handjes waren op het deksel in koortsachtige beweging. Gedurende enkele oogenblikken staarde de heer Labroue hem sprakeloos aan. „Arme lieve kleineherhaalde hij en zich over het bed neigend, drukte hij de lip pen op het voorhoofd van het kind. De kleine maakte een beweging. „Blijven wij niet langer hier, bid ik u", zeide mevrouw Bertin. „Wij zouden den jon gen wakker maken en dat mag niet". Broeder en zuster keerden naar beneden terug. „Hebt gij behoefte aan iets?" vroeg de goede dame. „Neen, aan niets", antwoordde haar bree der. „Wel, neem dan dezen blaker en ga rusten. Gij weet dat uw kamer steeds gereed is. Morgen of, beter gezegd, heden morgen, zul len wij samen pratenThans ga ik weer naar boven, ik moet Lucien een drankje in geven zoodra hij ontwaakt". „Wat zijt gij goed, waarde zuster!" zeide de heer Labroue, terwijl hij rpe vrouw Ber tin tot zich trok en hartelijk omhelsde. „Wat goeds ligt er in zulk lief cherubijn tje van den goeden God, dat bloed is van mijn broer te verzorgen? 't Is cte moeite waard!... Kom, ga nu rusten! de reis en de - De banketbakkerij van den heer G. Goutière, is zooals blijkt uit achter- •i aande advertentie aan de telefoon aan- 'esloten onder no. 52. Woensdag en Donderdag hield de Ned. Bond van Schoenm. patroons et Schoenwinkeliersver. In het hotel Noord- i-abant te Utrecht zijne algemeene jaar- 'Cgadering. Tot Voorzitter werd gekozen ter ver- 'ulltng van de vacature ontstaan door het oedanken van den heer Smit, de hee> A. de Walle en tot algemeen adjunc de heer W. Donker Pza. te Ro'ter. ongerustheid niet minder, moeten u wel ver moeid hebben. Tot weerziens broeder slaap wel „Slaap wel, waarde zusterIk ben over- tiugd, dat ik beter rusten zal dan in de fa briek". De heer Labroue begaf zich naar zijne kamer en mevrouw Berlin klom weer naar boven. Lucien was zooeven ontwaakt. Tante gaf hem een lepel van het door den dokter voor geschreven drankje en toen bet kind weer ingeslapen was ging ook zij enkele uren te bed. Des anderendaags kon de heer Labroue zijn zoontje naar hartelust omhelzen. Het lieve kind was zoo gelukkig zijn vader te ien. Toen de dokter des morgens zijn vfcite kwam maken, bevond hij bij den eersten oogopslag, dat de kleine veel beter was en verzekerde den vader en tante, dat hij in korten tijd volkomen zou hersteld zijn. Daar de ingenieur op dergelijke wijze werd gerustgesteld, verzekerde hij, dat zijn verblijf te St. Germain niet zou gerekt wor den. Des namiddags reeds wensch te hij te rug te keeren. „Ik zal van avond -te Parijs den expres- trein van Parijs nemen om vier uur vijfen veertig minuten", zeide hij tot zijne zuster „om negen uur zal ik dan te Parijs en an derhalf uur later te Alfortville aankomen. Ik zal tevreden en verlicht van harte ver trekken, zonder eenigen angst voor mijn ge liefd kind. Zeer belangrijke zaken eischen mijne tegenwoordigheid in de fabriek". Er werd ontbeten in de kamer van den kleinen zieke, die thans zeer verheugd en opgewekt was. Het is drie maanden geleden broeder, dat ik u niet meer gezien heb," zeide mevrouw Bertin. „Is,er in dien tijd niets nieuws voor gevallen? Zijt gij tevreden over de werk zaamheden?" DERTIENDE HOOFDSTUK. Een glimlach speelde om de lippen des heerea Labroue. „Of ik tevreden ben?" herhaalde hij. „On mogelijk het meer te zijn. Ik ben goed op weg om rijk te worden." DRUNEN. Jt. Zondag speelde D.F C -en vriendschappelijken wedstrijd tegen R O.D.A. I ul- 's Bosch en won met 2-1. Het 2e elftal won van Juliana Heusdec met 1—0, stand fust 00. Het 3e elftal -•peelde In Nieuwkutjk gelijk tegen Vroc- Itike Trappers 0O.en speelde bij haar hutskomst nog een vriendschappelijker wedstrijd tegen Neerlandia I Baardwijk en won met 3—0. Naar men verneemt zal het hoofd ter school alhier zijn ontslag aanvragen wegens vergev£;rderden leeftijd en zich ian elders vestigen otn daar rustig zijn ouden dag te slijten. Alhier bestaan plannen, alzoo ver leemt med uit goede bron, om een bij '.ondere jongensschool op te richten, Gisteren is In de vergadering van ien IV&isjesbond tot presidente dier vereen, benoemd mej. E. v. d. Hoven alhier. De zwarte bessen en frambozen zija nog steeds in prijs stijgende. Op de h-denmlddag gehouden veiling werden 2500 KG, zwarte bessen aangevoerd en verkocht voor f 1 05 de K.G. de trambozen golden f 0.70 de K.G. Voor het te V-Bosch gehouden -xamen »Mercurlus« (boekhouden) slaag den onze doipgenooiea A. de Muunik en Pijnenborg. Geslaagden proficiat. LIJMEN, Bij kon. be«lni> i» het a n „Zijt gij dan nog niet rijk genoeg?" vroeg mevrouw Bertin. „Voor mij persoonlijk, ja; doch voor Lu ciën wil ik grootere middelen verzamelen, veel grootere?" „Eene nieuwe uitvinding, zeker?" „.Ta, iets nieuws, dat mij in enkele jaren twee, drie millioen zal doen toevloeien". „Bouwt gij geen kasteelen in de lucht?" „Onmogelijk 1 Ik spreek van eene machine die vooral de Amerikanen mij duur zullen betalen". „Als niemand u voor is". „Dat is niet te vreezen." „Alles is voor een uitvinder te vreezen. Een kleine indiscretie en men steelt u het nieuws!" „Maar, waarde zuster wat ziet gij" de za ken heden toch zwart in 1" riep de heer La broue uit. „Wat zal ik daarop antwoorden?" hernam de goede dame. „En ik geloof overigens ook niet dat de millioenen het geluk uitmaken van hen die V.e bezitten. Ware ik in uwe plaats dan zou ik mij alleen met bekende en zekere zaken bezig houden en zoodra ik voldoende kapitaal had verzameld, mijne fabrieken overdoen". „De millioenen brengen het geluk niet aan," zegt gij, „dat is waar, doch zij dragen er toch het hunne toe bij. Ik wil dat Luciën in de wereld een hooge betrekking inneme en ben thans bezig hem daartoe de middelen te verschaffen". „Ik begrijp uw verlangendoch wees voorzichtig en ga niet te ver." „Wees gerust 1 ben ik eerzuchtig, dan ben ik het slechts voor mijn zoon, en dat ver hindert mij ïrlet voorzichtig te zijn. Ik doe veel zelf, en word goed geholpen door hen, die mij omringenIk geloof, dat ik u reeds vroeger van mijn meesterknecht Jac ques Gérard gesproken heb. Ik kan op hem rekenen. Hij is verstandig, bekwaam, werk zaam en zijne medewerking is mij zooveel waard, dat ik hem tot .mijn vennoot zal ma ken bij het exploiteeren der machine, die ik uitgevonden heb". „Gij hebt hem dan uw geheim toever trouwd?" 't Kon niet anders, daar hij de machine moet doen uitvoeren. Doch ik ken den man... Hij is een eerlijke kerel BESOIJEN. De collecte voor den gewapendea dienst heeft opgebracht de som van f 13.775. Van de 22 Ingeschrevenen der lichting 1922 die gekeurd werden, zijn 17 goedgekeurd en 5 afgekeurd. Bij G. V. alhier heeft een viiegen- vangertje zijn nestje gebouwd in een ragebol, die aan een spijker aan den muur was opgehangen, CAPüLLE. Dp. D« Qrjuf, predikant bij dn Ned. Herv. gemeente te Raamadonk is oeroepen by de Ned. Herv. g meen te alhier, Tengevolge van een storing in het ransformatoihoipje in de Nienwstraat alhier zijn verschillende van die wjjk gedtreode enige dagen van licht verstoken geweest. Met de plak van zwarten bessen is ii deze week alhier begonnen. De kwaliteit a goed, doch de opbrengst laat te wenschen ■ver. Dit laatste is een srevolg van de streDge achtvorsten gidcenda den bloeitijd. De varieeren 15 -IC" -ent per Als een bewjja, dat de nienwe aard appelen goed van schot zijn difeue bet ta gende D« tuinder C. J. v. d. H. alhier „Dan zijt gij volkomen zeker van Rem?" „Volkomen." „Des te beterEn hoe is het met die arme vrouw, die jeugdige moeder, wier man in de fabriek den dood vond? Zij is nog steeds in de fabriek naar ik veronderstel?" „Ik wilde u juist over haar spreken," ant woordde de heer Labroue. „Ja, zij is nog steeds bij mijdoch ik ben verplicht haar te laten gaan," „Wat! Stuurt gij haar weg?" „Tegen mijn zin; doch ik ben er toe ge noodzaakt." „Dat begrijp ik niet. De dood haars mans, die in uwen dienst het leven verloor, légt u tegenover haar strenge plichten op". „Ik ken mijne plichten tegenover Jeanne Fortier, en ik zal mij aan de vervulling daarvan niet onttrekken," antwoordde "de ingenieur. „Zij is eene brave en eerlijke vrouw, eene uitstekende huismoeder, doch is niet de persoon om met de noodige kracht de plichten van haren staat na te komen; daar voor is een man onontbeerlijk." „Waarom hebt gij dat niet vroeger inge zien?" „Ik heb daarover niet voldoende nage dacht." „En gij hebt haar den dienst opgezegd?" „Ja. Zij heeft de reglementen van de in lichting niet nagekomen en weet deze ook door anderen niet te doen eerbiedigen dat is een slecht voorbeeld en mag ook iu liet geheel niet geduld worden." „Gij zijt streng." ..Rechtvaardig wilt gij zeggen." „Maar wat zal er dan van die arme vrouw geworden?" .Ik wilde u over hare toekomst spreken". „Ben ik in 'staat iets voor haar te doen?" „Ik geloof het wel." „Eu hoe dan?" „Reeds lang heb ik aangedrongen dat gij inplaats van eene werkster, eene vaste meid in huis zoudt nemen. Tot au toe hebt gij steeds geweigerd". (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 5