Tweede Blad. BUITENLAND. Provinciaal Nienws. NUMMER 54 ZATERDAG 9 JULI 1921. 44e Jaargang. Waalwijk, 8 Juli 1921. De kermis is er weer en zooals we in ons vorig nummer zeiden is de Markt goed bezet, er staan werkelijk mooie en nieuwe dingen, zoodat er overvloed van vermaak zijn zal. Eenige inrichtingen die ingeschreven hadden, komen niet, dat is natuurlijk niemands schuld. De staangelden, waar mede genoegen genomen was, waren zeer gering. Blijven ze dan nog weg, nu daar kan niemand iets aan doen. Ook de café's hebben zorg gedragen voor strijkjes, cabarets en bals, zoodat iedereen, inwoner en vreemdeling zich zal kunnen amuseeren. We hopen dat allen daarvan een ge past gebruik zullen maken en wenschen allen een prettige kermis. Zooals men in ons vorig nummer heeft kunnen lezen, komt Faveur Dinsdag en Woensdag met een gezelschap in Musis, 'tis eigenlijk onnoodig hem vooruit aan te kondigen, want als Faveur in Waalwijk komt, is de zaal natuurlijk stampvol en terecht om z'n prima artisten, die door iedereen mogen gezien en gehoord worden. We hebben een aantal recensies gelezen uit Rotterdam, Breda. Apeldoorn, Venlo en m.a., alles uitnemend. We zullen er een geven uit de N. Venlosche Ct. „De krachtdemonstraties der „Ursus Brothers" wekten allereetst de belang stelling, waarna het dames-zang-ensemble „Rembrandt-trio", later „Lydia Sisters" in hare keurige Zang-en Transformatie nummer uitbundig succes oogstte. De goede zang en keurige costumeering ontlokten een welverdiend applaus. De oer-komische voordrachten van den parodist en humorist Harry Wood ward deden de zaal voortdurend schateren van 't lachen. Z'n origineele voordrachten sloegen zoodanig in, dat de gulle lach een flink half uur lang aan 't woord was. Hij had uitbundig succes. In de vergadering van het Hoofd bestuur van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten, gehouden op Maan dag 4 Juli in het Hotel „Bosch en Ven" te Oisterwijk, werd mededeeling gedaan dat de Directeur-Generaal van den Ar beid te 's Gravenhage toezegging heeft gedaan te helpen bevorderen dat de schoenindustrie over een geheel jaar genomen, ongeveer 48 uur zou mogen werken, alzoo 3 uur per week meer of 150 uren per jaar, te verdeelen over 3 maal 5 weken. Ter kennis werd gebracht dat van het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Leder- bewerkersbond, mede namens de andere bonden, een schrijven is ingekomen, waarin ze mededeeien, dat ze zich met de redactie en formuleering der punten voor de vernieuwing van het collectief contract, kunnen vereenigen. De afdeeling Dongen is tegen het sluiten van een nieuw contract, zij houdt zich liever aan een contract- loozen toestand. De Tilburgsche schoen fabrikanten willen wel samenwerken, maar zonder verplicht lidmaatschap, geen afzonderlijke loontabel voor Tilburg en geen glijdende loonschaal. In een vergadering 1 Augustus te houden zal getracht worden in eene hoofdbestuurs vergadering met de verschillende andere besturen tot overeenstemming te ge raken. Betreffende afschaffing van de bij zondere R. K. feestdagen, wordt mede deeling gedaan, dat het R.K. Verbond van Werkgevers-vakvereenigingen opnieuw de aandacht van het Doorluchtig Episco paat heeft gevestigd op de bezwaren, die de induslrie ondervindt bij R. K. Feestdagen. Het voorstel van het Ver bond is verandering der R. K. bijzon dere feestdagen in dagen met verplich ting van Mis-hooren en wederom tot R. K. feestdagen promoveeren van 2en Kerstdag, 2en Paaschdag, 2en Pinksterd Men besloot dit verzoek met een der gelijk adres bij den Bisschop te steunen. „Herwonnen Levenskracht". Wij bewonderen 't genie der menschen en de werken door hen tot stand ge bracht. De mensch, de koning van 't paradijs, 't pronkjuweel der schepping, speelt als 't ware met de natuur, speurt hare krachten na en dwingt ze naar zijn hand we staan stil voor de hervorming eener moderne beschavingstoom en electriciteit beheerscht het land, zijn wolkenkrabbers boort hij in de lucht, zijn reuzen-schepen zendt hij in zee, schatten delft hij uit den grond. Maar boven mensch en menschen- macht staat de schepperéén wenk van zijn machtige Hand breekt 's men schen trots en 's menschen bouwsel. Heerschen wil ook de mensch over leven en dood; verbazen doet ons "zijn vernuft, dat de ziekten peilt, gezondheid weergeelt, den dood zelfs halt doet houden. Maar boven 's menschen vernuft staat weer de Heer van leven en dood en één wenk van Zijn Hand richt den mensch naar 't leven of 'tgraf. God gaf den mensch macht en mid delen in den strijd om 't leven, wij kunnen Hem niet genoeg prijzen en dank zeggen. Maar hoevelen nog zijn er juist in den bloei der jaren wier schreden onvermijdelijk gaan naar den dood; geen andere weg staat hun open; de blos verdwijnt van 't gelaat, het licht uit de oogen, en 'smenschen hulp faaltfaalt ja, zonder spoedige redding uit hun nood. En hoe is spoedige redding mogelijk Dat weet „Herwonnen Levenskracht". „Herwonnen Levenskracht"weet, hoe kracht voor dezulken te herwinnen valt Sanatoria worden opgericht, „Berg en Bosch" is reeds gevuld en nog zoovelen roepen om hulp. Maar wie zal ze brengen Morgen wordt u evenals vorige jaren, den eersten kermiszondag de gelegen heid gegeven, uw ongelukkige broeders en zusters, T. B. C-lijders, te helpen. Offervaardige jonge dames zullen U het tuberculose-speldje ten verkoop aan bieden. Helpt gaarne en mild. Laat weer eens een lach komen op het bleek gelaat van den lijder, geeft het levensgeluk weer aan wien 't anders onherroepelijk is ontnomen. Een offer voor „Herwonnen Levens kracht" is de piëteit van den Samaritaan, die de wonden heelde van den ge troffene op den weg naar Jericho een offer voor „Herwonnen Levens kracht" is edele naastenliefde uit liefde tot God. Een offer voor „Herwonnen Levens kracht" zal ook uw kermis-vreugde niet verminderen, maar ware vreugde deelen met anderen, die ze ontberen. L. BljNEN, Adviseur R. K. W. V. Ook de St. Antoniusstraat is een mooie winkel rijker geworden. De heer P. van den Broek-van Well heeft aldaar een naar alle eischen destijds ingerichte sigarenwinkel geopend. Er is groote verscheidenheid van prima merken siga ren, sigaretten en tabak en ook de winkel lokt door zijn aardige etalage en aan kleeding tot koopen uit. Wij wenschen den heer Van den Broek graag succes met zijn nieuwe zaak. Het jaarverslag van het liefdewerk „Oud-papier" over 1920 geeft weer te zien wat op dit gebied in ons land gedaan. Er werd n.l. 2,633,255 K.G. ver zameld tegen 1,826,521 in 1919. Aan arbeidsloonen werd daarvoor uitbetaald f70.338,785 en aan verschil lende goede instellingen werd een bij drage verleend van f26,170, o.a. aan de St. Elisabeths-Vereeniging te Waal wijk en Kaatsheuvel elk f50.—. Onze gemeente maakt weer geen schitterend figuur. 3568 K.G. tegen 4075 in 1920. Wij. vertrouwen dat 1921 er beter zal uitzien nu de eerw. heer kapelaan Sanders zich er mee bemoeit. Wij meenen dat er duizenden kilo's nog te halen zijn en 't is zoo'n goed en zoo'n eenvoudig liefdewerk. J.l. Zondag 3 Juli had in de achter zaal van den heer Verwiel eene ont moeting plaats tusschen 7 leden der Waalwijksche Schaakclub en een zeven tal leden der Bossche Schaakclub. De wedstrijd duurde van v.m, 11 u. tot n.m. 2 u Het resultaat was, dat de nog slechts kort bestaande Waalwijksche club den Bosch sloeg mei 6 winst punten tegen 1. Voorwaar een schitteren de uitslag, die o.i. er op wijst, dat op schaakgebied goede krachten schuilen in en om onze gemeente. Wij lezen in de Prov. 's-Her- togenb. Ct. hieromtrent De 's-Hertogenbossche Schaakver- eeniging ging j 1. Zondag op bezoek te Waalwijk, alwaar voor kort een schaak club sterkere spelers, deels verhinderd, deels op het laatste oogenblik op het appèl ontbraken, waren de Bossche spelers niet in staat het tegen de Waalwijksche schakers vol te houden. De spelkwali- teit, waarover de verwachtingen niet zoo hoog gespannen waren, viel zeer mee en met een 6—1 nederlaag keerden de Bosschenaren van hun overigens zeer prettig uitstapje weder. Deze clubmatch met Waalwijk zal de leden der Bossche Schaakclub wel ge leerd hebben, voortaan beter voorbereid den strijd met andere zustervereenigingen aan te binden. De wedstrijd vond plaats in Hotel Verwiel. Uit de „Volkskrant" In 1918 stierven in Nederland 13.676, in 1919 11.809 en in het laatste jaar 10.004 menschen aan tuberculose. Dat beteekent dus meer dan tien duizend menschen per jaar die aan tuberculose sterven. Niet allen, zeer velen zouden gered kunnen worden, als Nederland meer geld gaf voor onze actie. Zeker, onze arbeidersbeweging heeft j een prachtdaad gesteld met haar weke- j lijksche contributie voor tuberculose-1 bestrijding, maar wat zijn die enkele j tienduizenden bij zoo'n bitteren nood Daar is geen mensch in Nederland, die j het voelen zal in zijn portemonnaie,j als hij eens extra goed geeft voor ons 1 speldje. Daar zijn er geen, die dit j offertje niet kunnen brengen. Wie durft dan te weigeren, als hij j weet, waarom wij vragen Want waarom gaat het Niet om een vaandel of om een pretje. Niet om een gebouw of om een voetbalveld. Wij vragen en bedelen in stad en land, om menschen te kunnen behoeden voor den witten dood Wij bedelen om levens. BAARDWIJK. Loop der bevolking gedurende het le halfjaar 1921, Geboren 35 Ingekomen 47 Samen 82 Overleden 12 Vertrokken 46 Samen personen. DEUNEN. Bg het te 'i-Bosch gehoulen ex»men «Mercarius Buekhoudan* slstgde opgericht was. Doordat vele def* onze dorpvgenooten de heerea L. Pjjaeaborg A. de Munnik. Het Bestuur van den Nederl. R.K. Lederbewerkersbond verzoekt ons op name van 't volgende Tot ons genoegen kunnen wij mede deeien dat de Voorzitter van de Neder- landsche R.K. Lederbewerkersbond, den heer C. Roestenberg, bij gelegenheid van zijn 12'/2-ja"g feest als voorzitter van dezen Bond, door Z H. den Paus begiftigd is met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Als het meest teekenende bij deze gelegenheid moet worden geconstateerd, dat deze onderscheiding den heer Roestenberg werd medegedeeld bij monde van den Voorzitter van den Ned. R K. Bond van Lederfabrikanten den WelEd. Heer H. Verheijen uit Dongen, welke vergezeld was van den Secretaris den WelEd. Heer Alex Vos uit Tilburg en den WelEerw. Heer Kapelaan Maartens uit Dongen, die in zijn toe spraak vooral liet uitkomen dat de groote verdienste van den Bondsvoorzitter ge legen was in hel feit dat hij zijn leden altijd had geleerd dat hunne plaats niet was tegenover, doch naast de patroons. De Postduiven-vereeniging „De Ordonnans" alhier, hield Zondag 3 Juli een wedvlucht met jonge duiven van Oudegodt (België). In concours waren 98 duiven, le prijs Th. de Ronde2e prijs H. Hensen 3—14—20ste prijs Gebr. de Folter; 4—9—15de prijs Joh Brekel- mans; 5—6—16de prijs Joh. Staal; 7 13—17de prijs A. deKloe; 8—10de prijs M. Herman; 11 12de prijs Gebr Verhofstad; 18—19de prijs A. de Graaff. Woensdag is een aanvang gemaakt met de tweedaagsch tentoonstelling van de Vereenlging Stamboek van het Ned. Trekpaard In den Haag. Ongeveer half elf verscheen de minis ter van Landbouw* de heer H. A. van IJselsteijn op het terrein. In de categorlëa van vreemde paarden zijn de Belgische het sterkst vertegen' woordigd, terwijl in de jongere catego rlëa de in Nedeiland gefokte paarden meer de overhand hebben. Over het algemeen mag deze tentoon stelling, in aanmerking genomen dat men zich nog op een geheel vreemd gebied bevindt uitmuntend geslaagd heeten en is deze eerste poging met succes be kroond. Wij ontvingen van de bekende firma J. C. Boldooteen reclameplaat voor Dubbel-Blank. De plaat is uitge voerd in mooie frissche kleuren door de firma L. van Leer en Co. en in zijn pakkende voorstelling van „Moeders Trots" eene mooie reclame voor dit gunstig bekend artikel. 58 Toename der bevolking 82 58 24 BESOIJEN. Gedurende deafgeloopen maand werden aan het hulppostkantoor alhier verzonden 39 en ontvangen 42 telegrammen. Het aantal telefoongesprek ken bedroeg 84. Onze burgerwacht zal deelnemen aan de nationale schietwedstrijden te St. Oedenrode. De heer J. Smolders alhier slaagde voor het eindexamen der R. K. Middel bare Handelsschool te Waalwijk. Geslaagde en familie proficiat. De rekening van het waterschap „De Buitenpolder van Besoijen" over 1919 1920 werd vastgesteld in ontvangst op f2070.475 en in uitgaaf op f 1559.13 alzoo met een batig saldo van f511.345 De begrooting voor 1921 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 2062.345. Gisteren zou een alleenwonend vrouwtje alhier uit hare woning worden gezet, die afgebroken moest worden. Toen men het huisraad uit de woning ging dragen, lag de bewoonster echter te bed en scheen niet voornemens dit te verlaten, zelfs niet toen al het huis raad reeds uit de woning was. Toen men echter het dak boven haar hoofd ging afbreken, koos ze de wijste partij en verliet de woning. Een en ander trok veel bekijks. De fa. Blok van Heijst alhier gaat een nieuwe schoenfabriek bouwen in de Groote Straat. Het nieuwe trottoir aan den Noord kant der Groote Straat is reeds voltooid voor wat betreft het gedeelte van de i ®es> Steeg tot Waalwijk. Op 1 Aug. a s. zullen 5 miliciens der lichting 1915 dezer gemeente naar de Landweer overgaan. SPRANG. Beroepen tot predikant bij de Geref. Kerken van Vrijh.-'s Greveld.- j Capelle en Sprang Ds. D. K. Wielinga, missionair pred., tijdelijk te Kampen. A.s. Donderdag gaan de leden der Geref. Knapenvereen. alhier, onder ge- leide van hunne leiders, een plezier- reisje maken naar Rotterdam, j Naar wij uit goede bron verne- I men zal onze voetbalvereen. S V. V. binnen enkele'weken een bekerwedstrijd j uitschrijven waarvoor reeds verschillende sterke clubs zijn uitgenoodigd. Een logé van de familie V. alhier kwam j.l. Woensdag met haar fiets te vallen en brak haar pols. Dr. v. d. M. alhier verleende geneeskundige hulp. DRONGELEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 8 Juli des nam. ten 6 uur (Zomertijd). Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2 Voorstel aangaan geldleening of sluiten hypotheek. 3. Uitgifte grond in erfpacht. 4. Verzoek hypotheek voor woning bouw. 5. Vaststelling keuringsverordening op de Warenwet. DUSSEN Onze dorpsgenoot de heer A. van Iersel slaagde dezer dagen te 's Hertogenbosch voor het examen boek houden. Geslaagde proficiat. Verleden Zaterdag droeg de zoon van onzen burgemeester een spade op z'n rug die hij bij den smid had gehaald. Onderweg viel eensklaps de spade uit z'n hand met hel gevolg dat ze in z'n hiel terecht kwam en wel zoo ernstig dat de hielpees doorgesneden werd. Dadelijk werd de jongen in de auto van dr. de Groot naar den Bosch ver voerd waar hij verder werd behandeld. Naar men zegt is de toestand thans redelijk. WASPIK. Dinsdag jl. maakte het R.K. Zangkoor alhier, een uitstapje naar Oisterwijk, IJzeren man en 's-Bosch. Te 's Bosch werd gedineerd en den avond gezellig doorgebrbracht. Eerst laat keer de men huiswaarts. Bij het stellen der palen voor het steiger bij den bouw van het ziekenhuis alhier, vond men een kelder, gevuld met steenkolen. Van het bestaan van dezen kelder wist niemand der inwonende iets. Voorwaar een buitenkansje nu de steen kolen nog steeds zoo duur blijven. Naar we vernemen bestaan bij het Chr. Schoolbestuur plannen voor den bouw van een school. De aanvrage daar voor zal spoedig bij het gemeentebestuur worden ingediend. De Echo van bet Zeiden. Tengevolge van het Turksche offensief moesten de Grieksche landingstroepen bij Maramoersel weer scheep gaan. De Grieken hebben, uit vrees voor een on- verwachten Turkschen aanval, hun hoofd kwartier bij Broessa naar een plaats achter het front overgebracht. Het programma der nieuwe Italiaan- sche regeering zal verschillende hervormin gen van groote sociale beteekenis bevatten o.m. voor het finantieele en economische herstel. De geruchten, dat het Vaticaan en de Italiaansche regeering reeds tot overeen stemming zouden gekomen zijn, worden ab soluut tegengesproken. Gisteren morgen had een conferentie over de Ierselie kwestie plaats tusschen Lloyd George, Smuts, den Zuidelijk-Ierschen Unionistischen leider lord Middleton en Sir James Craig den Ulster-premier. Het resul taat wordt nog geheim gehouden. Gisteren heeft de Rijkskanselier dr. Wirth in den Rijksdag de belastingplannen der regeering uiteengezet. Dgze plannen hou den in liet heffen van enorme indirecte be lastingen en een zoo hoog mogelijke opvoe ring der directe belastingen. De Duitsche belastingpapiertjes zullen dus wel geschikt zijn om den belastingbetaler kippevel te doen krijgen. De regeering hoopt uit de nieuwe belas tingplannen 80 tot 100 milliard mark, onge veer 10 milliard mark goud te kunnen ha len. De afgevaardigde der Duitsch-nationalen, Helfferich, was over de belastingplannen niet goed te spreken. Na tal van berekeningen te hebben ge maakt, kwam hij tot de conclusie, dat Duitscliland de bepalingen van het ultima tum niet zou kunnen nakomen zonder zelf ten gronde te gaan. Helfferich verklaarde De aangewezen weg van het Duitsche volk is niet die naar vervulling van het ultima- turn zou kunnen geschieden door een totaal weerloos Duitschland. Het is zeker, dat de vervulling van het ul timatum groote, bijna ondragelijke offers van het Duitsche volk zal vergen. Maar wil de Duitsche eenheid worden be waard en het land niet uit elkander worden gerukt, dan zal betalen de boodschap zijn. Frankrijk zou natuurlijk niets liever zien, dan dat Duitschland het ultimatum niet volbracht; daar dit een welkome gelegenheid zou scheppen om het Rijngebied in te pal men. Voor de rechtbank te Leipzig is gene raal Stengel- vrijgesproken, terwijl majoor Crusius tot twee jaar gevangenisstraf werd veroordeeld omdat hij gevangenen tijdens den oorlog heeft laten doodschieten. De rechtbank nam bij de straf in aanmerking dat zijn geestesvermogens verstoord waren. De oorlogsbegrooting in België is aan genomen na heftige tegenwerking der uiter ste socialisten, die cijfers gaven dat België veel meer soldaten en officieren had dan Duitschland met meer dan CO millioen in woners en dat België volop den militairis- lischen kant op gaat. en t| DRUNEN. Dinsdagavond omstreeks half tien is het 2-jarig zoontje van W. IJ. in een klein maar diep modderputje gevallen en jammerlijk om het leven ge komen. Naar men verneemt was het kind door de rotte planken van het deksel gezakt. Reeds 3 maal had men in het putje gedregd, toen men voor de 4de maal zou gaan dreggen werden eerst de planken weggenomen welke nog op het putje lagen en daar kwam het kind te voorschijn. Het zat met zijn hoofdje onder tegen het stuk deksel aan, doch was reeds gestikt. Uitslag der telling alhier gehouden betrrBende het grondgebruik en den veestapel998,46 H.A. Bouw- gras- en tuingrond In gebruik, 196 paarden, 2 sptingstieren, 643 melk- en kalfkoelen, 23 mestkalveren, 16 stuks ander mestvee, 467 stuks jong vee, 1 schaap, 160 bok ken en geiten, 628 varkens boven 6 weken en 69 beneden 6 weken, 1973 kippen in 192L geboren, 2846 oudere kippen en 72 korven met beien. Tot voorzitter van de onlangs al hier opgerichte duivenver. is gekozen de heer J. v. d. Steen en tot penningmees ter Th. Elshout. Voor het eindexamen Middelbare Handelsschool slaagde te Waalwijk onze dorpsgenoot den heer C. Versters. Ge slaagde proficiat. A.s. Maandag zal het feest der H. Kindsheid alhier plechtig gevierd worden. Te beginnen 's morgens met een plech tige H. Mis. A.s. Zondag zal D.F C. I een. vriendschappelijken wedstrijd spelen te gen Olympla 2 uit Vlijmen. Het 3e elf tal van D.F.C. zal een vrlendschappe- lijken wedstrijd spelen tegen Juliana 2 uit Nleuwkuik. Zondag 17 Juli zal D.F.C. I deelnemen aan de seriewedstrijden van de voetbalv. T.O.P. uit 's Bosch. Alhier is men reeds bezig met het maaien der rogge. Deze heeft veel door de droogte geleden. CfltPELLE, Oqï? dorpsgenoot, G. A, Verheijden, thans adjunct-commies bij den Bssd van Arbeid te 's Bosch is met ingang van 1 Augustas e. k. benoemd tot Commies bij den Raad van Arbeid te Hengelo. - Beroepen tot predikant bg de Geref. Kerken alhier D. K, Wielenga, missionair' pred, te Soembs, thans met verlof te Kempen. Toen deze week W. 8, te Loonschendjjk naar school ging werd hg door den fietsrijder G. 8. zoodanig aangereden, dat hjj zijn been brak en geneeskundige hulp moest worden ontboden. 'De leerling O. van de School in de Nieuwstraat alhier brak zjjn been, terwjjl hg bezig was met spelen. Het gevolg daarvan was, dat het kind huiswaarts moest worden gebracht en geneeskundige hulp moest Worden ontboden. Blijkens de alhier gehouden telling van het grondgebrnik en den veestapel be droeg het aantal H. A. eigen land 342,38 het gepacht land 648.64 H, A.hiervan is in da gemeente geitgen 178,84 H. A. bouwland en tuingrond en 818,98 H. A. grasland. Het aantal paarden bedroeg 156 stuk, waarvan 80 stnks boven 3 jaar en 76 stuks beneden 3 jasr. Het aantsl runderen bedroeg 1196 sink, waarvan 1 spiingstier, 719 meik- en kalfkoeien, 2 mestkalveren, 12 stuks ander mestver, 201 stnks jongvee boren 1 jaar en 261 stnks jongvee beneden 1 jaar. Het aantal schapen bedroeg 72, waarvan 35 boven 1 jaar en 37 lammeren. Het aantal bokken en geiten bedroeg 261 stnksasntal rarksns 390 sinks, waarvan 348 boven de 6 weken en 42 beneden 6 wekenaantal kippen 3428, waarvan 1275 kuikens,2053 oude-ekipp-n en naar schatting 100 van kippen houders, wier namen niet in de tellijsten vermeld zijn. Het aanlal korven en kasten met bgen bedro g 35, Met ingang van 1 Augnstue a. s. gaan de volgende militie verlofgangers der lichting 1915 dezer gemeente naar de Land weer over A. J. v. d. Waals, M. in 't Veld, G. Ockeis en L. M gers. Door de voetbaivereemgiog Excelsior alhier zal in de maand Augustus een groote seiiewedatrgd worden georganiseerd, waartoe een 8 tal vereenigingen zullen worden uit genoodigd. Voor dezen wedstrgd worden een 4 tal prachtige prgzen uitgeloofd,

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 5