Nieuws uit Hensden. Gemeenteraad, NIEUWS UlflAATSHEUVEL De school geniet langzamerhand vol doende bekendheid, zoodat het eigenlijk niet noodig is hierover lang uit te weiden, A Looierij. Aan den looierijcursus wordt de leder bereiding in den meest uitgebreiden zin des woord onderwezen. Onderwezen wordt zoowel plantaardige, als aluinen chroom-, als vet-looiïng en zoowel theoretisch als praktisch. Bovendien wordt onderricht gegeven in scheikunde, looierijrekenen, boekhouden en machine- leer, kortom in alles wat een bedrijfs leider en meesterknecht noodig heeft. B. Machinale schoenmakerij. I Deze cursussen zijn in de advertentie voldoende omschreven, zij omvatten zooals daaruit blijkt het geheele schoen vak voor zoover dat machinaal wordt uitgeoefend. Aan deze cursussen wordt verder onderricht gegeven ook in reke nen, boekhouden, machineleer en tee kenen, eveneens vakken voor den a.s. industrieel, bedrijfsleider en werkmeester van belang. C. Voorbereidende cursus voor de machinale schoenmakerij. Deze cursus bedoelt niet het geheele handvak te leeren maar is slechts een voorbereiding voor de machinale schoen makerij. Om het handwerk te leeren zouden meerdere jaren noodig zijn. Het is echter voldoende, dat de leetling bekend is met de hoofdzaken van het handvak voor zoover dit aansluit aan het machi nale bedrijf. In dezen zin is van fabri kantenzijde meermalen aangedrongen op dezen cursus, zoodat dan ook verwacht mag worden, dat voor dezen 1-jarigen cursus veel belangstelling zal bestaan. In de zes jaren, dat de machinale schoenmakerij-afdeeling werkt is ons ge bleken, dat het niet wenschelijk is jonge lui onder de 17 jaar tot deze afdeeling toe te laten. Voor hen, die jonger zijn staat de voorbereidende klasse open, waar ze zooals reeds opgemerkt een zeer gewenschte grondslag krijgen, om met meer vrucht het verdere onderwijs te kunnen volgen. Het verdient aanbeveling zich, wil men zeker zijn een plaats te krijgen, zoodra mogelijk te laten inschrijven, daar reeds meer aangiften, speciaal uit het buitenland binnenkwamen. Zij die omtrent dit instituut nog nadere gegevens verlangen kunnen zich tot de directie der Rijksschool wenden, die gaarne gratis programma en alle verdere verlangde inlichtingen zal toezenden en ook genegen is belanghebbenden aan de school zelf te ontvangen, mits zij daarvan tijdig ingelicht is. Na opeuiug van de openbare verg*, dering van de afdeeling van den B*ad van State voor de geichillen van bestonr heeft mr, J. Oppenheim, waarnemend voorzitter van die afdeeling het verlies herdacht door haar geleden tengevolge van het overljjden van mr. J. A. Lit ff, plaatsvervangend lid der afdeeling, Mr, Oppenheim bracht in herinnering de groote voorliefde van den overledene vo r het publiek- recht en de toewijding waar mede mr. Lo ff in de afdeeling had mede gewerkt aan het vaststellen van adviezen, waarbij groot nnt kan worden getrokken van zjjn kennis van het administratief recht en de administratieve rechtspraak. DRUNEN. Door de gemeentepolitie alhier is in beslag genomen een porte feuille met Inhoud, welke was gevonden in een tramrijtuig. - A.s. Zondag zal D. F. C. I een vriendschappelijke wedstrijd spelen te gen H.E C. 2 uit Waalwijk. Alhier zijn reeds een 10-tal Am- sterdamsche lotgens welke alhier in de heide nabij de Pessaert hun vacantle komen doorbrengen. Nog een 70-tal zuilen binnenkort volgen. De harmonie vac. het jongenspa tronaat zal a.s. Zondag deelnemen aan het festival te Berllcum. De rogge is reeds bijna allemaal binnen. De oogst is niet baitengewoon meegevallen en de korrels zijn klein van stuk. De verblijfplaats van da 19-jarlge dochter van A. v. d. H. welke op Maan dag jl. de ouderlijke woning was ont vlucht Is thans bekend. -— Op de Zondag te Breda gehouden tentoonstelling van Hollandsche Herders honden, behaalde onze dorpsgenoot, de heer A. Wiilemse den 3en prijs. Tot ons genoegen vernemen we, dat mej. Anna Canters alhier, gisteren met goed gevolg examen deed te 's-Gravenhage en haar werd uitgereikt het diploma van bekwaamheid als Huis houdkundige. Mej. Canters genoot hare opleldiog in de R.K. Huishoudschool der Eerw. Zus ters van het Gezelschap J. M. J. te 's-Gravenhage, Hooge Westeinde 18. Geslaagde en familie proficiat. Verleden Zondag behaalde onze V-V. D.F.C. alhier, op de seriewedstr. van T.O.P. te 's-Bosch, de eere- en sportiviteits medaille. Een schoone prijs voor zoo'n jeugdige vereeniglng. Op 31 Juli a s. geeft »D.F.C. II* haar 3e seriewedstrijd voor de volgende vereenigingen>Ju!lana« Nieuwkuijk, »Vltesse* Waalwijk, «Excelsior* Vlijmen. «Vroohfke Trappers* Nieuwkuijk. Aan vang 3'/4 uur. Om 1 uur gaat een wed strijd vooraf om een hetinnerlngsmedalile voor D.F.C II en Excelsior I uit Vlijmen. In de maand Augustus wordt de 4e seriewedstrijd gegeven door D.F.C. I. Vereenigingen welke wenschen deel te nemen, kunnen zich vóór 8 Aug. opge ven bij het bestuur van D.F.C. BAAM8DONK8VEEB. A.v Zondag zal de B. E. Harmonie De Eendrscht een concert geren te Oosteihont. Wegens racaturebenrt zal er in de Ned. Herr. Kerk Zondag slechts eens dienst zijn en wel des morgens óp 't Veer, alwaar de Eerw, Heer Ds. r, d. Graiff hoopt op te treden. De Eerw, Heer Ds. D. J. r. d. Gratff ontving een beroeping naar de Ned. Herr. Gemeente te Barnereld, terwjjl Z.Eerw. tooi die naar Benschop en Capelle bedankte. De jonge joffr. H. Timmermans leer linge der M.U.L.O.-scbool alhier slaagde voor Diploma A der M. tJ.L.O.-examens te Breda. De langdurige droogte doet zich alhier reeds geweldig voelen. Op vele plaatsen verdort het loof der aardappe len. In vele tuinen liggen nog heele plekken tuingrond onbezaaid. De rogge is reeds voor een groot gedeelte ge maaid. Het blad der boomen vooral der iepen geelt reeds. De meeste putten staan leeg, waar nog water is heeft het een vuil gele of bruine kleur. -• Deze week zijn de eerste huizen bewoond van de laatst gebouwde 20 woningen der Bouwvereeniging „Volks belang". Binnen een paar weken hoopt men het geheele blok te hebben af gewerkt. Ondanks de voortdurende droogte valt de graanoogst niet tegen. De rogge is in de meeste perceelen zelfs zeer goed. De haver minder, vooral op de hoogere perceelen. Heusdeo, 21 Juli 1921. Zooals te verwachten was. gaf het concert der Harmonie en der Gem. Zangvereeniging »Cresendo» Woensdag den leden der Bultensoclëteit aangeboden den hoorders een avond van waar kunst genot, waartoe het heerlijke zhje in den den tuin langs de Maas natuurlijk bét zijne bijdroeg. Voor het einddiploma Mulo slaagden o.m. C. van Everdlogen, Aa. Htlwig, A. Keunen en Greta Breede. De eerste twee werden opgeleid te 's Bosch (Nut- school) No. 3 te Vucht (Eerw. Zusters Urselinen) No. 4 op de Muloschool alhier. Met goed gevolg werd Donderdag te water gelaten op de werf >Rijn en Maas* het Zeeschip «Heusden* metende 3300 tons, het grootste tot nog toe hier gebouwd. WASPIK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 21 juli des nam. ten 6 uur. Voorzitter Edelachtb. heer P. Dekkers. Klokslag 6 uur opent de Voorzitter de vergadering afwezig de heer Nollen, terwijl er een vacature is. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen. Rijken. In de notulen staat als zou ik in de vorige vergadering gezegd hebben dat door den commandant van de Bur gerwacht niets wordt uitgevoerd. Voorzitter. Goed, dan zal ik art. 9 van het reglement van orde toepassen. Rijken. Ik heb gezegd dat er op hem juist niets viel aan te merken en het jammer was dat alles op zijn kap kwam. De Secretaris merkt op dat de Voor zitter aanstonds liet volgen dat de schuld niet was gelegen bij den commandant. Was er niets van den commandant gezegd, dan had hij dit antwoord niet behoeven te geven. Rijken. Ik heb absoluut niets ten i nadeele van den commandant gezegd, j Voorzitter. Het is verbazend moeilijk om de notulen juist te maken, vooral ais het gaat zooals in een vorige ver gadering, dat geen der leden zich aan het reglement van orde houdt. Boven dien behoeft ook maar een beknopte opgave te worden gegeven. Men kan geen stenografisch verslag verlangen, dat gaat niet. Rijken. De correspondent van het Dagblad van Noord-Braband en de Prov. en 's Bossche Courant hebben het ook geheel bezijden de waarheid medege deeld. Ik ben toen direct naar den cor respondent gegaan en heb hem gevraagd hoe hij daaraan kwam, waarop hij ant woordde dat hij dit op het raadhuis had vernomen. De commandant van de Burgerwacht is een vriend van mij, dus zal ik zoo iets zeker niet zeggen. Voorzitter. Die couranten door U ge noemd kunnen niets welen, wel De Echo die zoowat altijd zelf hier is. De notulen worden altijd eenige dagen na de vergadering gemaakt. Maar als u nu beweert dat de correspondent het heeft vernomen van iemand van het raadhuis, dan zal dat onderzocht worden Rijken De correspondent beweerde dat hij alles van het raadhuis kreeg. Hij was zelf ook niet tegenwoordig. In De Echo, daar staat het verslag goed in, precies zooals ik heb gezegd Ik geloof gaarne dat het erg moeilijk is om een verslag te maken en ik zop ook geen aanmerking hebben gemaakt als het hier geen beleediging tegenover een ander persoon betrof. Voorzitter. Kwam in die berichten hetzelfde voor als in de notulen. Rijken. Neen, daar stond in als zou ik gezegd hebben dat de commandant niet de rechte man op de rechte plaats was. Ik heb den correspondent gevraagd of hij of ik voor een rectificatie zou zorgdragen en toen heeft hij dat zelf gedaan. Hierna verklaren ongeveer alle leden zich niet te kunnen herinneren dat door den heer Rijken iets ten nadeele van den Commandant is gezegd. Voorzitter. Dan zullen wij de notulen zoo wijzigen. Stellen de heeren er prijs op ,dat er zeer correcte notulen komen, dan zal ik het reglement van orde toe passen. Artikel 7 daarvan zegt, dat niemand het woord mag voeren vooraleer dit te hebben gevraagd en over een zelfde onderwerp maar tweemaal het woord mag voeren. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken. a. Procesverbaal van kasopname ge daan bij den gemeente-ontvanger d.d. 25 Juli. Uit het onderzoek is gebleken dat alle boeken ordelijk en regelmatig zijn bijgehouden en het dienovereen- komend bedrag, f 7584 29, in kas aan wezig was. Wordt voor kennisgeving aangenomen evenals eenige brieven van Ged. Staten wat alles slechts administratieve maat regelen betreft. 2. Bespreking concessie aanvrage der N.V. Waterleidingmaatschappij Noord- West-Brabant. Voorzitter. De Commissie heeft de zaak van alle kanten bekeken en kan zich met de voorwaarden goed vereeni gen. Alleen heeft de commissie er bij het lid van den Raad van beheer op aangedrongen dat het buizennet hier wat wijder zal worden en het net ook wordt doorgetrokken vanaf Hamers tot Zijlmans alsook in Waspik-Boven. Met algemeene stemmen wordt be sloten consessie te verleenen. 3. Bespreking Havenverbetering. De Voorzitter zegt dat in een voor afgaande vergadering over verbetering der havenbeschoeiing is gesproken. De wenschelijkheid is toen uitgespro ken dat de haven zou worden uitge baggerd en de beschoeiing gerepareerd Daarop heeit hij aan Roovers gevraagd of het nog zou gaan om de beschoeiing te repareeren en deze heeft na een in gesteld onderzoek gezegd dat het nog heel goed gaat en de kosten daarvan {2275 zouden bedragen. Roovers heeft verklaard dat de beschoeiing dan zeker nog een jaar of 10 zal meegaan. De Voorzitter geeft vervolgens vóór lezing wat voor materiaal gebruikt zal worden. Voorzitter. Ik heb aan Roovers ge vraagd of hij genegen is het werk voor dit bedrag ten allen tijde te maken. Daarop heeft hij bevestigend geantwoord en toen hebben Burg. en Weth. besloten voor te stellen een geldleening aan te gaan van f 5000. Voor de rest zou dan de haven kunnen worden uitgebaggerd. ■De geldleening zou dan worden aan gegaan tegen 6 pCf. rente en getracht zal worden de leening binnen 12 jaar af te lossen. De uitvoering van dat werk zal publiek worden aanbesteed, zoowel onder ingezetenen als niet-ingezetenen. Later is ons ter oore gekomen daf de fa. Ruijtenberg plannen heeft om dat gedeelte van de haven, waar zij haar werf heeft, te verbreeden. Wij hebben toen gezegd dat het beter was, alvorens wij met onze zaken doorgingen, om eens met de firma te spreken. Daarop hebben wij een der firmanten uitgenoodigd en hedenmorgen heeft deze in eene bespre king gezegd dat ze de haven over een lengte van 400 M. op 8 M. willen ver breeden en daar op 2 M. diepte te brengen. De fa. heeft in het onderhoud gezegd dat, indien de raad de haven wil dempen, ze gratis den grond afstaat. Als er werke loosheid heerscht, dan zou tot het dem pen kunnen worden overgegaan. Nu zal de raad in principe hebben te beslissen. De haven verbeteren of wel dempen. Indertijd waren de kosten voor het dempen begroot op f 20.000. De grondstoffen waren toen echter veel duurder dan op het oogenblik. Wij hebben geen gelegenheid gehad om een begrooting van de kosten te laten maken. De heer Pruyssers zegt dat, wordt tot demping der haven besloten, men een dwarskade krijgt. Nu staat het bij hem vast dat deze veel te klein zal zijn vooral in den tijd dat het vervoer van peeën en pulp druk is. Dan zal er geen plaats genoeg zijn. Voorzitter. Wij hebben, Joen ons dit alles bekend was, ons onmiddellijk tot Gebrs. de Graaf gewend en de vr^ag gesteld of ze bereid zijn een gedeelte van hun land dat noodig zou zijn voor de dwarskade, willen verkoopen en daarop hebben ze bevestigend geant woord. De heer Pruyssers wijst er op dat behalve het aankoopen van den grond er nog heel wat meer kosten zulten komen. Voor de waterregeling zal het noodig zijn dat er een sluis wordt ge bouwd zoodat het heel wat geld zal kosten en daar waar de gemeente toch reeds zoo diep in de schultj zit, zou hij niet tot demping willen overgaan. De heer van Steen juicht demping toe, op de vergadering van de werklie- denvereeniging is er al op gewezen dat er r.u al werkloozen zijn en dat er die, voor het winter wordt, veel zulien bij komen. De gemeente kan die menschen, die anders toch zullen komen aanklop pen, aan het werk zetten. Bovendien zal het vooral in de toekomst voor de gemeente een groot voordeel geven als tot demping wordt overgegaan. Men krijgt een flink marktplein wat ieder jaar veel zal opbrengen want veel ten ten en kramen zullen er plaats op kun nen vinden waardoor ook veel staan geld binnen komt Men is verder ook van het onderhoud af en dat zegt veel. want deze f 5000 heeft men dan ook niet uit te geven. Den heer Teunen komt het voor dat de dwarskade te klein zal worden en als men al moet beginnen om grond bij te koopen voor een kleine loswal, wordt het duur. De kosten van demping zullen dan alles en alles wel een f 100.000 bedragen en wat heeft men dan nog voor een loswal Een groot flink schip kan er nog niet liggen. Men is er zoo maar niet mee klaar met dempen. Het kost veel geld en wat men denkt te bereiken, bereikt men niet De heer de Hond is er voor de haven voor f 6000 in orde te maken, want het dempen zal met reuzenkosten gepaard gaan. Hij ziet niet het minste nut in om zulke groote kosten te gaan maken. De heer Rijken zegt met deze en gene al eens over de havenkwestie te tjebben gesproken. Hij zou thans in overweging durven geven om de haven voor de helft te dempen en de andere helft te vernieuwen Daarmede zal men 'n betere toestand verkrijgen dan bij een dwars kade, want behalve dat deze veel te klein zal zijn, zal de lossing ook niet meer zoo gemakkelijk kunnen plaats hebben. Nu loop de ka op en kan de last uit het schip worden gegooid. Bij de dwars kade- moet worden geheschen. Voorzitter. U zou dus de dwarskade willen laten vervallen en de haven over een 100 M laten dempen. Rijken. Ik zou de haven tot bijv. Roovers dempen want ruimte moet er blijven aangezien er door het jaar ook nogal eens wordt gelost. De Voorzitter merkt op dat het haven geld hier bijna niets opbrengt. Op veeL plaatsen kan van deze opbrengst het onderhoud worden bestreden. Voorts wijst hij er nog op, dat bij het Rijk gevraagd is of, als de raad besluit om de haven te dempen en deze werkzaam heden door-werkloozen laat verrichten, een Rijksbijdrage kan worden tegemoet gezien. Daar is op geantwoord dat geen geld daarvoor wordt gegeven, zoodat de kosten geheel voor rekening van de gemeente komen. Spr. geloof ook dat een dwarskade wel eens bezwaren met zich zal brengen. Dè kwestie is, wil men de haven ver beteren, dan moet daar direct toe worden overgegaan. De heer Rijken heeft zijn idee maar Voor een goedbezette zaal met een uit gelezen publiek sprak Donderdag-avond de Z.Eerw. Pater van Well over Jörgensen. De aanwezigen, waaronder wij naast ver scheidene leden der afd. WaalwijkHeus- den v. d. R. K. O. B. opmerkten den Edel- Achtbaren Heer Burgemeester van Waal wijk, de ZEerw. Geestelijkheid, de Eerw. Broeders naast vele notabelen, hebben we derom van deze eenig schoone, boeiende le zing genoten. Nadat de heer Froklage deze bijeenkomst met den Christelijken groet geopend had en allen in 't bijzonder Pater van Well een hartelijk welkom had toe geroepen, nam de ZEerw. spreker het woord. In de hem eigen schoone taal ging pater van Well in het eerste gedeelte in korte trekken levensloop en bekeeringsgescliiede- nis na van den grooten Deen, geboren den (5 November 1866 in Schwenborg op de Z.O. kust van Funen, wiens groene weiden en bosschen hem lief waren, zoodat hij vol heimwee er naar terug verlangde, toen hij in Kopenhagen, de groote steenen wereld stad, z'n verdere studies maakte. Door het lezen van panteistische-materialistisehe lec tuur wordt hij vrijdenker. Na 1887 maakt hij z'n eerste dichtwerk. Nadat dit door invloed van Btandes een gunstig onthaal ten deel gevallen was, ver schenen jaar in jaar uit nieuwe boeken en schetsen van de hand van Jörgensen, die spoedig de beste moderne dichter niet alleen van Denemarken maar van heel Skandinavië zou worden. .Törgen's ideaal was door de kunst het nieuwe evangelie der stof en ik- vergoding te prediken. Hij bracht z'n leer in praktijk. „Ik dronk", zoo zegt Jörgensen, sprekend over dezen tijd „mijn eigen hart dronken aan den roesbeker. Ik werd een zi geuner onder de zigeuners. Ik werd alles wat een mensch worden kan". Maar hij vond het geluk niet, het was één schakel vreugde tegen tien schakels verdriet. Het lezen van „Sagesse" een boek van den Fransehen schrijver Verlaine brengt hem tot nadenken en brengt het begin van z'n bekeerings-proces, waarin z'n verstand 3 a 4 jaar hevig te strijden had tegen den lialf- veria mden wil. De li.efdevolle hand des Heeren, die van dezen modernen Saulus een andere Paulus zou maken, zond hem 2 vrienden op z'n Da- maskusweg, de Hollandsche schilder bekeer ling Jan Verkade, en Balling, een in Italië bekeerde Deensclie Israelliet. Deze brengen Jörgensen tot kath. lectuur en stellen hem in staat een reis door Duitschland en Italië te maken waar hij vol bewondering vooral in de Benediktijner AJbdy te Bugron met de katholieke levensbeschouwing kennis maakt. Onder invloed en leiding van den Duit- sclien Jezuiten pater Brinkman bekeert zich Jörgensen in 1896 ten spijt van alle vergui zingen zijner vroegere vrienden tot het ka tholiek geloof. Geschrapt van de lijst der moderne schrij vers in eigen vaderland, is hij een groot lite rator, een apostel voor 't Katholiek geloof in z'n luthersclie vaderland, daar al z'n wer ken, -'n stuk apologie is een stuk openba ring van z'n eigen zielestrijd. Wie eenmaal een blik geworpen heeft, al dus pater van Well in liet stormachtige ziele- leven van Jörgensen gaat zeker in dit ziele- J «leven belang stellen. Na een korte pauze vervolgt spreker z'n voordracht, na de aanwezige onderwijzers naar aanleiding van z'n bezoek aan pater van Offeren, Da Costastraat 44 Den Haag, opgewekt te hebben tot steun van 't R. IC Bijzonder onderwijs in Indië, door zich voor den Indischen sehooldienst beschikbaar te stellen. Spreker gaat Jörgensen na als litterator, lierdichter en romantieker, wiens werken fragmentarisch zeer schoon zijn. Dan geeft hij z'n auditorium in een prach tige voordracht drie fragmenten uit Jörgens u erken" te genieten. Het eerste is een para bel waardoor Jörgensen de ontzettende ver antwoording der zedelooze schrijvers aan het licht wil stellen, liet tweede een blad zijde uit z'n boek „Eva" niet een sublieme beschrijving van den maneschijn, het derde is een fragment uit „De uiterste dag". Spreker eindigt met de woorden van Jör gensen in 1905 gesprokenVragen sommigen mij de ondervinding in de 10 jaren van m'n katholiek-zijn opgedaan, dan antwoord ik „Hoe katholieker een katholiekjeeft des te gelukkiger is liij, des te meer heeft liij vre de met God, met zich zelf en met de lieele maatschappij.' In een langdurig applaus brachten de aan wezigen pater van Well hun dank voor z'n eenig schoone voordracht. De heer Froklage uitte deze in woorden, wees op de toevallige omstandigheid dat de beide laatste lezingen der afdeeling over een bekeerling n.l. Toorop en Jörgensen gespro ken werd en noemde de geschiedenis van zoo'n bekeerings-proces hoogst interessant en ook waardevol voor ons katholieken. Na de Z.Eerw. pater van Well nogmaals voor diens boeiende voordracht bedankt en een tot Weerziens toegeroepen te hebben, sloot hij deze bijenkomst met denChristelijken groet. Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. Blijkens een advertentie in dit blad beginnen de nieuwe cursussen aan de Rijksschool voor Leerlooiers en Schoen makers wederom op Maandag 5 Sept. 1921. Zondag hield de Kon. Erk. Postdni- venrer, vDe Vredesduif' een wed*lncht ran Brain le Compte, De duiren werden ver moedelijk om 8 nur losgelaten. Aankomst eerste duif 9 u 20 m 2 s. n laatste 9 u 89 m 8 s. De prijren weiden behaald als volgt Oude duiren Ie pr. M. Heijblom, 2e pr. L. Fitter*. 8e pr. W. r. Dongen, 4e en 6e pr. J. Tempelaars, 5e pr. J. r. d. Kieboom. Oreidu f W, r. Dongen, Jonge duiren le en 2e pr. J, Tempelaars, 8e pr. K. Hommel. 4e pr. W. r, Dongen. 5e pr. M. Hejj blom. Oreidunif W. ran Dongen. Konden wij vorige week de prijs der boter opgeven als f2,70 per K.g., nn steeg die reeds tot f 8, alzoo weder een rerhoo- ging van 30 cent per K.g. Met de haveaverbetering is een aan vang gemaakt, over een gedeelte wordt zij een tweetal meters smaller, de straat words daardoor echter een meter of z s breed. Naar wij vernamen moet het werk half Sspt. klrar zjjo. DONGEN. Door initiatief ran enkele in- dnstrieelen heeft Dongen eene prachtige ver binding bekomen met het station der S. S. te Gilze-Bjjen. Zooals ook nit de dienstregeling onder de annonces in dit blad blijkt zal een Auto Omnibnsdienat w tden geopend ran Dongen op station Gilze-Bijen plaats biedende voor 16 personen, Voorloopig zal ranaf a.s. Zandag 24 Jnli een geregelde dienst worden onderhouden, «n niet minder dsn zes msal per dag znllen reizigers «an Dongen naar Station Gilze-Bjjen of omgekeerd in 10 k 15 min. worden verplaatst. Het ligt in de bedoeling den dienst reeda spoedig nog nii te breiden en de Dongenaren met allen die er belang bij hebben Dongen gemakkelijk en in enkele minuten te bereiken, znllen dus goed doen deze prachtige verbinding te steunen. De medewerking van zeer vele Dongenaren is reeds wel verzekerd, door buone Inantieele deelname in het oprich- tiogakapitaal en twyfelen wij niet, of ook andere Iodustrieele znllen van hunnen kant eveneens het mogelijke doen om de levens- vatibaaiheid van dezen Anto-üienst te verze keren. Wjj wenschen dsn ondernemers succes toe en daarmede is de grootere bloei van het welvarende Dongen, een centrum van Ne- derlandscbe Leder cn Schocnnijreiheid ten zeerste gebaat. Kaatsheuvel, 21 Juli 1921.

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 6