BUITENLAND Binnenland. Provinciaal Nienws MEEUWEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Meeuwen gehouden den 23 Juni 1921. Tegenwoordig alle leden (6). (Een vacature). Voorzitter Edelachtb. beer Brune, burgemeester. 1Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering ge lezen en onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen zijn een rekening en begrooting der Gezondheidscommissie gezeteld te Heusden. Uit de begrooting blijkt dat bet aandeel dezer gemeente voor 1922 is berekend op f 52.84'/i Wordt goedgekeurd. 3. Aaogeboden wordt het gemeente verslag over 1920. 4. Mededeeling van Ged. Staten, dat de beroepschriften inzake Hoofdeiijken Omslag van K. M. Dirkwagen en A. v. d. Assem door dat college zijn af gewezen. 5. Burg. en Weth stellen voor, inge volge verzoek van hit bestuur van het Groene Kruis te Drongelen, om over 1921 wederom eene subsidie beschikbaar te stellen van f 100. Met algemeene stemmen wordt be sloten genoemde subsidie toe te kennen. 6. Mededeeling van Ged. Staten dat zij hunne beslissing omtrent overgave van de openbare school aan de vereeni ging voor Bijzonder onderwijs verdagen 7. Verzoek van Ged. Staten, onder toezending van een 5-tal verzoekschriften, inzake de overgave der openbare school als bovengenoemd, om daarover gevoelen van dcc. nog eens te doen kennen. Burg. en Weth. stellen voor deze adressen in een volgende vergadering té behandelen, aangezien de raad thans onvoltallig is. Wordt aldus met alge meene stemmen besloten. 8. Verzoek van den beer B. Hengeveld, hoofd der school te Babiloniënbroek, om eervol ontslag als zoodanig met Wordt besloten dit ontslag tegen genoemden datum eervol te verleenen. 9. Overgegaan wordt tot onderzoek van de geloofsbrieven van bet nieuw benoemde raadslid, den heer T. v. Ros bergen. Tot leden der commissie van onderzoek worden aangewezen de heeren de Graaff, Vos en van der Beek. De Voorzitter schorst voor dit onderzoek de vergadering. Na heropening verklaart de commissie, bij monde van den heer v. d. Beek, dat alle stukken in orde zijn, mitsdien tot toelating wordt geadviseerd. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 10. Verder wordt besloten tot de noo- dlge af- en overschrijvingen in de begroo- tlog dienst 1920. 11. Aan de orde komt benoemlne van een onderwijzeres te Bablloniëobroek. Ingekomen zijn 2 sollicitanten. Burg. en Weth. hebben in overleg met den school opziener een voordracht opgemaakt, vermeldende enkel mej. C. van Andel, onderwijzeres te Meeuwen. Bij gehouden stemming blijkt, dat zijn uitgebracht 6 stemmen, waarvan 3 op mej. van Andel en 3 op mej. Miileoaar. De Voorzitter deelt mede dat mej. van Andel ls benoemd, aangezien de 3 stemmen op mej. Millenaar van on waarde zijn, wijl ze niet op de voordracht voorkomt. De heer Stram verklaart zich hiermede moeilijk te kannen vereenigen, en vraagt waarom er dan nog gestemd moest worden. De Voorzitter antwoordt dat de wet dit vordert. Vastgesteld wordt dat de benoeming zal ingaan met 1 Juli a.s. Niets meer aan di orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. De troonrede van koning George bij de opening van hei Noord Iersche parlement is het sein gebleken voor een sieuwe poging der Britsche regeering om met de Iersche republikeinen tot een vergelijk te komen. Een stap van buitengewone beteekenls in die richting ls Zaterdag gedaan, toen Llojrd George aan de erkende leiders van Noord- en Zuld-Ierland een ultnoodiging zond tot bijwonlag van een conferentie te Londen. De uitnoodlging Is vervat in eenvoudige, openhartige en zelfs vriendelijke be woordingen. De Londensche bladen achten het seer oawazranhgaUjk dat De Valera deze uhcoodiging zal afslaan. Met het oog op de verwachtingen van zoodanige conferentie is het van belang de woorden in herinnering te brengen, welke Sir James Cralg, de eerste minister van Noord-Ierland, eenige dagen na zijn onderhoud met De Valera uitsprak «Ik geloof oprecht, dat we thans niet zoo ver meer staan van een elkaar beter begrijpen in Ierland. Ik geloof, dat we niet meer zoo ver zijn van het tijdstip, dat De Valera en zijn volgelingen een poging zuilen doen, om tot een nieuwen staat van zaken in Zuid- en West-Ierland te komen. De vredespoging van Llord George in zijn voorstel aan De Valera is door de Engelsche pers zeer gunstig ont vangen. Het spoorwegongeluk bij Beaucomt heeft 25 dooden geëlscht, terwijl 62 personen werden gewond. Griekenland heeft het bemidde- Kngsaanbod der entente afgewezen. De F>ansche pers is daarover ontstemd, doch zoekt de oorzaak der afwijzing in de tot nog toe slappe houding der geallieerden. In de Italiaansche kamer heeft graaf Sforza de verschillende actneele kwesties besproken. Een motie van vertrouwen werd met 234 tegen 206 stemmen aangenomen. Het Italiaansche ministerie is af getreden. De Engelsche mijnwerkers en eigenaars hebben een voodoopige over eenkomst gesloten. De arbeid zal den 4den Juli hervat worden. Duitschland beeft te Parfls een derde afdoening toegezegd van het eerste gedeelte der Duitsche schuld, waarvoor het 850 millioen scbatkistbons heeft uitgereikt. Woensdag zullen te Leipzig de processen beginnen tegen de oorlogs* schuldigen, welke op de Fransche lijst voorkomen. De Tukken zouden de stad Ismid genomen hebben. Naar verluidt, zou ook Bulgarije voornemens zijn zich bil de Oostersch® ltw««l« Mmcrosseeren* Volgens een Reuter-bericht uit Loc den hebben de autoriteiten van het West London Hospital meegedeeld, dat zij een nieuw Róatgen-toestel bezitten, met een golflengte, die, totdusver niet in gebruik was. De stroom heeft 'n spanoing van 200.000 volts. Het toestel is bedacht door een Belersch radioloog. Ben van de leiders van het hospitaal deelde mede, dat men verwachtte, dat men over enkele jaren het bulten opera stellen, dank zij dit toestel. Volgens een bedachtzame schatting zonden met het nieuwe toestel tweemaal zooveel gene zingen van kanker te verkrijgen zijn als nu. De stralen zijn voor de patiënten onschadelijk. Naar gemeld wordt is Oeffeit in het Land van Cuijk de aangewezen plaats waar een R K. landbouwschool zal wor den opgericht. In een bijeenkomst van heden van den den Volksraad van O. I. en geuoc- digden heeft de kapitein l/z. Gooszen een uiteenzetting gegeven ven het ontwerp Vlootwet, ter voorbereiding rzn de open bare behandeling in den Volksraad. De belangstelling was zeer groot. De algemeene ind.uk van het debat is, dat het ontwerp geen bni'engewoon groote tege kanting zal ondervinden. Het Comi 4 Actie Daar Reizen heeft vernomen, dat d-zen zomer, misschien met 1 Juli, weer goedkoope vscantiekssrten zal len worden ingevoerd. Waalwijk, 28 Juni 1921. Benoemd tot leeraar in de Ned Taal enz., aan de Rijksdagnormaalschool, de heer J. J. Tempelman te Udeo, la de plaats van den heer G. van Ouden hoven, wlen wegens bereiken van den leeft^dsgrens met 1 Mei eervol ontslag is verleend. De heer Antoon van Ri]n te Rot terdam legde aldaar met gunstig gevolg het eind-examen gymnasium af. De cursussen aan de Rijks vakschool loopen wederom ten einde. Op 9 juli 's morgen 10 uur geschiedt de officieele sluiting, waarna een tentoonstelling van het vervaardigde examenwerk te bezich tigen zal zijn in de week van II Juli tot en met 15 Juli van 10—12 en 2— 4 uur. Allen die hierin belangstellen worden bij dezen tot een bezoek ultgenoodlgd. Het feest der H. Kindsheid ls Za terdagmiddag in onze gemeente weder om op gebruikelijke wijze gevierd en had groot succes. De kinder optocht, die een veertigtal nummers telde was door de goede zorgen van den Weleerw. kapelaan Sanders met de eerw. Zusters en Broeders, wederom smaakvol in elkaar gezet. Tel van aardige voor stellingen werden gegeven, die alle een of ander symbolische of uitbeeldende beteekenis haddenzij trokken de be langstelling van talrijken, vooral door het vele werk wat van costumeeriog enz. was gemaakt. Voor de kleinen waren het natuurlijk een paar aangename uurtjes al scheen de zon dan ook nog zoo fel. Er waren werkelijk mooie groepen, o.a. Kindje Jezus, deDne Koningen, Jeanne d'Arc, Elisabeth, H. Cecilia, de Chlnee- zen, enz. Langs 't publiek en de buizen wetd gecollecteerd, wat nogal aardig wat zal hebben opgebracht voor de missie, waat- voor de belangstelling dezen dag opnieuw zal ziio verlevendigd. Ia een vorig nummer hebben we medegedeeld dat L. Buurmiln en A. Bar op heden 28 Juni hun gouden bruiloft zouden herdenken, maar dat van uiterlijk feestbetoon wel niet veel zou komen, waar de echtgenoote in een gesticht vertoefde. De buurt echter wilde den braven man toch een aangenamen dag bezorgen en nam maatregelen voor een passende versieriog, een paar practlsche cade- aux, enz zoodat het toch voor hem en zijn kinderen een feestdag zou worden. Men was gisteravond druk bezig met de versiering, toen een telegram werd bezorgd met de tijding dat de eebtge- noote en moeder te Voorburg in den ouderdom van 88 jaar was gestorven. Men kan zich de ontsteltenis voor stellen van den man en de kinderen, wlen wij bij dit zoo treffend afsterven onze hartelgke deelneming betuigen. Tijdens het trekken van den op tocht l.l. Zaterdag had mej. v. H. alhier het ongeluk te vallen. De spoedig ont* boden geneesheer constateerde dat haar arm op twee plaatsen gebroken was. A.s. Zondag zal de Kon. Harmonie »Kuphonia> van Kaatsheuvel het reeds aangekondigde concert geven in Musis Sacrum», aangeboden aan de iiedertafel «Oefening en Vermaak» alhier. De Uedertaftl zai hiervoor Euphonia een tegenbezoek brengen, hetgeen waar- schijnlek in Augustus zal plaats vi-den. Waar wij den naam «Euph nia» lezen, ,cëos vooiult, dat ons een avond wacht van hoog muzikaal kunst genot en wij twijfelen dan' ook niet of 't Waalwijksche publiek met zijn groote liefde voor goede muziek, zal in grooten getale naar «Musis* opgaan. Het programma bevat een 9-tal prach tige nummers. Onder zeer groote belangstelling badden Zondag j.l. de aangekondigde serie-wedstrijden plaats, uitgeschreven door de W. V. V. Quick. Den eetsten weostrijd tusschen H.E.C. S. V. V. won eerstgenoemde wel ver diend met 20. De wedstrijd R.W.B.Juliana werd kalmer en mooier gespeeld, waarin de R.W.B-ers zegevierend met 2—1 uit den strijd kwamen. Na een half uur rust kwamen de twee winnaars H.E.C.—R.W.B. tegen elkaar. Voor de rust, als de Waalwtjkers met wind mee speelden waren zi] de sterksten en wisten dit in een doelpunt om te zetten. Na rust kreeg R W.B. voo-deel van den sterken wind. Toch had H E C. geen moeite om de talrijke R.W.B.- aanvallen af te slaan daar de noodlge schutters ontbraken. Plotseling deed de H.E.C. linksbuiten een uitval en wist na een moolen ren langs het lijntje den stand op 2—0 te brengen, waarmede het einde kwam, H E.C. verkreeg alzoo den lsten prijs, een Zilveren Lauwerkrans, R W.B. den 2den prijs, een Zllvden Medaille. Zoowel het le als het 2 e elftal van W.V. wisten j.l. Zondag eene overwin ning te behalen, niettegenstaande belde elftallen met diverse invallers uk kwamen. W.V. II toonde zich wederom de meerdere over het sterke Bossche N.S.B. en won met 3—0. W.V. I behaalde eene 6—1 overwin ning op Wtlhetmlna I uit Kaatsheuvel. Voor de rust gaf Kaatsheuvel goed partij en wist W.V. slechts ééomaal te doel punten. Ia de tweede helft was W.V. overwegend in de meerderheid en voerde den stand geleidelijk tot 6—1 op. Alle doelpunten werden op zeer fraaie wflze gemaakt. Woensdag 29 Juni speelt W.V. I tegen het zeer sterke B F.C. uit den Bosch. De wedstrijd Is Interessant om eene vergelijking te maken tusschen de Over- ?aags-klasse van den R.K. V. B., waarin B.F.C. uitkomt, en de Zuidelijke 2e klasse van den N. V. B. B.F.C. komt met haar sterkste elftal. Aanvang van den wedstrtyd 4 uur. Op Diasdag SI Jnni j.l. werd te '«-Hertogenbosch een vergadering gehouden vanwege het Diocesaan Comi 4 der K. 8. A., ten einde deze te reeonstneeren volgens de nieowe statuten, zooals die onlangs door het Doorluchtig Episcopaat werden goed gekeurd. De vergadering was vrjj druk bezocht en werd «bijgewoond door den Algemeenen Voor zitter der K. 8. A., Prof. van Aken. De wnd, Voorzitter, de heer L. van der 8ieen, leidde de vergadering. Na eenige be spreking we d besloten het Dioeesaan Comi 4 te hereormen volgens de nieuwe statuten en tevens een voor.loopig Bestuur gekozm, waarvan deel uitmaken de HoogEerwaarde heet Mgr. MuUaert (Adviseur), «TtTe heeten L. »an de 8 een, te 's-Henogrnbosch, Voor- zi'ter A. de Brnijn te TilburgJ. J, Beliën te OorschotH. J. Vloo»w(jk te Nijmegen, te Nymegen, en J. B. J. M. Derks te Eind hoven, Hoogstraat 2S8 welke laatste als Secretaris zal fnngeeren. BAARDWIJK. Zaterdagavond is in ooze Parochiekerk een triduum geopend ter voorbereiding van de vernieuwing der intronlsatie van het H. Hart op den feestdag van St. Petrus en Paulus. Zondag j.l. nam de R. K. V. V. «Juliana4 deel aan de seriewedstrijden bij «Quick4 te Waalwijk en kwam uit tegen >R. W. B.4 uit Besomen. Ondanks Juliana met eenige Invallers uit het tweede in het veid kwam, was zij veelal in de meerderheid. Toch wist zij slechts éénmaal te doelpunten. Men moet echter hierbij In acht nemen dat de leiding van den wedstrijd minder goed was. R.W.B. won zeer geflatteerd met 2—1. Men verzekert dat het tweede doelpunt van R.W.B. buiten spel was. De reserve's speelden Zaterdagmiddag vriendschappelijk tegen D. F. C. I te Druoen. Deze wedstrgd eindigde met gelijk spel 3—3. Menig schot van onze geel-zwarten belandde tegen paal of lat, zoodat b.v. een 5—3 uitslag een betere verhouding had gegeven. Zondag 3 Juli zullen de eindwed- strijden worden gespeeld van de door >Jullao&4 uitgeschreven seriewedstr^den. De volgende clubs komen in bet veld Om 1 uur«Excelsior4 Capelle tegen »S V.V 4 Sprang. Om 2 uur«S.D.O.4 's-Bosch tegen «V.V.O.4 Vlijmen. Daarna wordt de verllezerswedstrijd gespeeld. Ongetwijfeld zal er heftig om den prachtlgen lauwerkrans worden ge streden. DRUNEN. Veiling Zaterdag 23 Juni n. m. 4 uur. Frambozen 65—66 cent per K. G. Aardbeien 15-50 cent per K. G. Roods 46 -52 cent p. K.G. Doperwten 23 cent per K. G. Krombekken 22'/,-30 cent per K.G. Peulen 39-46 cent per K. G. Tuin-boonen 10*/a-l2 cent per K. G. Aardappelen l6'/s"19 cent per K.G. Bloemkool 1225'/a cent per stuk. BESOIJEN. K. W. B* heeft op de 8a>iewe<tttryden van Qaick te Waalwijk een goed Igou' gemaakt. Ge wedstrijd tegen Juliana Bsa'dwyk won R. W. B.s verdiend m-t 21, De fin«ie tegen H. E. C. Waal- wjjk verloor R. W. B.a met 2—0, waar- door R.W.B. den 2en pry», een groot zil- »e en medaille behaalde. Het weer was voor voetbal te «pelen veel te warm en beter geschikt voor athletiek. De it. W. B.-srs zijn hier nu in alle op- rchien voor io de gelegenheid, laten zij daa de zomermaanden hier aanbesteden. Rsperanto-fabriflk* XI-t»l verloor van Impe rial idem met 3—1. 29 Jnni 3 nar R.W.B.1 —Vitesse Waalwyk. VRIJHOEVE-CAPELLE. De Raad dtaer gemeente zal heden-vond 28 dezer, dei avonds ten 7'/a uur, in openbare verga dering bijeenkomen. CaPELLE. Tot wijkverpleegster bjj de vereeniging ,het Groene Krnia' alhier is benoemd zoster E, van den Hoek uit Rotterdam. Tot Voorzitter der aan de Openbare Lagere School in de Ni nwstraat alhier be- ataande onderoommisaie is benoemd de heer C. Wagemaker». De Excelsior-reaerves speelden j.l. Zondag te Kaatshenvel een vriendechappe- lyken wed tryd tegen Neerlandia I, welke matsch eindigde in een 3-0 overwinning voor Excelsior. RAAM8DONK8VEER. Naar wjj verne men zal spoedig een begin gemaakt worden met de uitdieping van de haven met be komende werken op 't Fort. Het meubilair van de #er. Kerk alhier werd vervangen door ander, dat 1.1, Zondag in gebruik werd genomen. De heer W. Oosterling Gz„ slaagde voor Eogelaeh Handelscorrespondentie, af genomen door het Ned. Handela-Institnut, De ZeerEerw. Heer De, v, d. Gra»ff deelde Zondag van den kaneel mede, dat de Ned. Herv, Gemeente van Benschop een beroeping ep hem uitgebracht had. Zooals ons medegedeeld werd was het Zate,dag juist 12'/a j**r geleden dat de Eerw. Moeder van het Liefdegesticht alhier. Religieuss geworden was. DUS8EN. 20 dezer had er keuring plaats in Waalwjjk van 46 j ngelingen uit deze gemeente voor de militie, waarvan 6 werden afgekeurd. Bjj A. v, K. brak een geitje los, liep bjj overbuur J. B. op 't erf, at lustig in boontjes en plantenoverbanrin joeg 't weg, geitje kwam terng en werd door over banrin vast gezetjong*n van A. v, K. kw«m geitje halen, maakte 't los en werd door overbaunn bewerkt met 'n riek doctor moeit komen, politie volgde 1 Tableau. Zondag 26 dezer om 6 uur was het vergadering van werknemers der houtbe- werkersgilde in bet R. K. Vereenigingsloksal, Asn de orde was onder meer, om per week zooveel uren meer te mogen werken en daar een versoek in te dienen b\j de daarvoor aangewezen antoriteittn. gehöörd. Mijn conclusie is: Ik zie heel wei nig voordeel In vereeniging, wel nadeel en daarom zou ik alles laten zooals het is. Van Heesbeen. Burg. en Weth. zullen wel gemerkt hebben, dat ongeveer alle leden van den raad, en deze vertegenwoordigen tocli Ook de inwoners, tegen vereeniging zijn. Ik zou nu den Voorzitter willen vragen of hij al zijne krachten wil inspannen opdat dir voorstel worde teruggetrokken door Ged. Staten. Voorzitter. 'U stelt me hier voor een fait accompli. Ik ben door de Kroon als Burgc meester benoemd en ik heb mijn eed afge legd alle wetsvoorstellen en alles wat in het belang van de gemeente is, met kracht te zullen behartigen en waar ik persoonlijk in vereeniging een groot belang zie en zoo als ik gezegd heb een eed heb afgelegd om steeds de belangen te zullen behartigen daar kan ik tot mijn spijt aan uw verzoek niet voldoen. Ik kan toch onmogelijk protes teeren tegen iets waarvan ik overtuigd ben dat het in het belang is der gemeenschap, want men zal mij gaarne willen toegeven dat in de drie gemeenten heel veel sociale en economische wantoestanden bestaan die zoo nooit zijn op te heffen. Van Helvoirt. Ik begrijp er niets van. Kerst wordt door allen zoowat het beleid van Burg. en Weth. goedgekeurd en dan krabt men toch terug. Van Heesbeen. Dat betreft de houding die ze hebben aangenomen tegenover wijk E. hebt mij op straat toch ook verklaard dat ge tegen vereeniging was Van üïlvolrt. O, op straat, men moet nooit luisteren jtraat en in de her berg wordt gezegd, dahr moet men nooit geen notitie van nemen maar alleen van wat hier in den raad vfordt gezegd. Voorzitter. Het is 'nit genoegzaam bespro ken. Ik zal het wetsvoorstel of men al of niet voor vereeniging is il;- brengen. Het voorstel in omvraag gebracht wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen vereeniging stemden de lieeren H. Boom, H. van Helder, van Engelen, Wagen berg, van Sprang; van Buul, van Heesbeen en van der Griendt; voor de heeren Prin sen, van Helvoirt en M. Boom. 4. Verzoek concessie P. N. E. M. voor ka bellegging, Mommersteeg. De Voorzitter deelt mede, dat dit abui- sievelijk op de agenda is vermeld. 5. Aangehouden voorstel Prinsen e.s. tot het geven van concessie aan Hedikliuizen tot verlichting van wijk E. De Voorzitter deelt mede, dat in verband hiermede nog een verzoek is ingekomen van 27 personen van wijk E waarin deze verzoe ken op het verzoek van den heer Prinsen in te gaan. Benige inmiddels nog ingekomen brieven worden voorgelezen. Dit een daarvan blijkt dat de gemeente Haarsteeg genegen is om wijk E aan te sluiten en indien later eenige winst mocbt worden gemaakt, dat dan daarvan in ver houding van het verbruik een aandeel zal worden uitgekeerd aangezien het niet hunne bedoeling is om deze inwoners uit te buiten. De Voorzitter zou daar niets tegen hebben als het geleden verlies van het Provisorium ruim 35000 maar niet in het bedrijf werd opgenomen, want nu zal het nog lang duren eer het bedrijf rendabel kan worden ge maakt. Uit een schrijven van 12 Mei 1920 van het gemeentebestuur van Haarsteeg blijkt dat ze zelf erkennen met het Provisorium een een nog grooter fiasco zouden hebben gele den als de bewoners van wijk E geen stroom hadden afgenomen. De heer Prinsen had gaarne gezien dat deze zaak wat vlugger was afgewerkt, dan hadden de menschen van wijk E eerder al les kunnen laten ombouwen. Hij geeft in overweging, om, nu Haarsteeg zulke condi ties geeft, deze met beide handen aan te nemen. De Voorzitter wijst op het schrijven van de gemeente Haarsteeg waarin duidelijk staat dat ook in de eventueele verliezen moet worden tegemoetgekomen. De heer Prinsen kan dit uit het schrijven niet lezen. Hij stelt voor nu maar direct op het voorstel vdn Haarsteeg in te gaan want door langer daarmede te dralen worden de bewoners van dat deel der gemeente weer de dupe. De Voorzitter kan niet gelooven dat het' bedrijf daar ooit rendabel is te maken. Men moet in aanmerking nemen dat een transformatorhuisje veel meer kost als door de P. N. E. M. is begroot. Dat is ook hier geweest. Begroot was het op 7000 en ge kost heeft het 12500. Van dit bedrag moet de gemeente 12 pCt. betalen voor huur. Wil de raad het voorstel van den heer Prinsen toch aannemen, doet het dan onder de voorwaarden dat de bewoners van wijk E nooit meer per K. W. moeten behoeven te betalen als In Vlijmen wordt gerekend, zegt de Voorzitter. De heer Prinsen is daar niet voor, wijl dan eerst weer met de gemeente Haarsteeg zal moeten worden onderhandeld en de zaak daardoor weer op de lange baan wordt ge schoven. Haarsteeg zal 70 cent per K.W. uur berekenen en volgens berekening van de P. N. E. M. kan het bedrijf zoo rendabel worden gemaakt. De bewoners van Wijk E moeten betalen wat de bewoners van Haar steeg zelf moeten betalen, dat is billijk want wijk E heeft ook, toen er lichtnood was, van de instelling geprofiteerd. De Voorzitter vraagt of de heer Prinsen de verantwoordelijkheid wil dragen, dat nooit meer door Haarsteeg zal worden ge rekend dan 70 cent per K.W. uur. Hij voor zich is reeds bang dat de bewoners van dit deel der gemeente zullen gaan zeggenwaar om moeten wij nu 70 en de andere wijkeu van Vlijmen maar 65 cent betalen. De heer Boom zou daarom een maximum bedrag willen zien vastgesteld. Haarsteeg zou dan nooit meer mogen vragen. De heer Prinsen is bang dat, als nu al te veel voorwaarden worden gesteld, het ge meentebestuur van Haarsteeg zal zeggen stik maar. De heer van Wagenberg is van meening dat, als later het eens mocht voorkomen dat Haarsteeg 70 cent en Vlijmen maar 50 cent betalen, de bewoners van wijk E komen zul len met de klacht dat zij geen gelijke rech ten hebben. De heer Prinsen zegt dat daar het be drijf ook wel zal rekdeeren. De heer van Wagenberg wil het hopen maar is daar toch zeer bang voor. De heer van Sprang wijst er op dat de bewoners van wijk E weliswaar hebben ge profiteerd tijdens den lichtnood, maar hij zou toch er voor zorg willen dragen, dat de prijs niet al te veel gaat schelen. B.v. 70 en 50 zou een reuzenverschil geven. De Voorzitter wil den heer Prinsen toch in allen ernst in overweging geven om eene bepaling in het contract te brengen dat nooit hooger dan 70 cent per K. W. uur mag wor den gerekend. De heer Prinsen is daartoe bereid en daar na wórdt zijn voorstel met algemeene stem men aangenomen. 6. Verzoek van het R. K. Parochiaal Kerkbestuur als Hoofdbestuur van het Pa tronaat om een jaarlijksche subsidie i» de kosten van cursussen voor lichamelijke oefening. Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten subsidie te verleenen. 7. Aanleg licht-installatie in bet Post kantoor met Directeurswoning en verbou wing loketmuur. Voor den dienst wordt het noodig geoor deeld eenige verbouwing aan den loketmuur te doen aanbrengen. Daarna werd de vergadering gesloten. «re**1Ofltnhar i e

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 10