Firma G. VERKADE, Regenjassen, Regenmantels. Gemeenteraad. Provinciaal Nieuws. Stoomwasscherjj „Het Groenewoud", GEREGELD MAANDAG WAALWIJK i hunner werkloosheid en gedurende den ganschen duur dezer, 100 pCt. van het gemiddeld dag- of uurloon worden uit gekeerd, hetwelk in het bedrijf waartoe ze gerekend kunnen worden te behoorcn, als regel geldt.* Bij deze eene stelling zegt het »Hb!.* zéér terecht verbleeken na tuurlijk alle andere I "waspik. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 9 September des avonds ten 6 uur. Voorzitter Edelachtb. heer P. Dekkers. Klokslag 6 uur opent de Voorzitter de vergadering, afwezig de heer Nollen, terwijl er een vacature bestaat. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vast gesteld. Aan de orde 1. Mededeelingen. a. Schrijven van den heer Nollen dat hij wegens ziekte verhinderd is de ver gadering bij te wonen. Voorzitter. Door B. en W. is eenige weken geleden naar Ged. Staten ge schreven of Waspik nu nog zal worden vereenigd met Raamsdonk, Raamsdonks- veer, Geertruidenberg en Made. Dat werd gedaan omdat men niets positief wist. Daarop is van Ged- Staten het ant woord gekomen dat men heeft afgezien om bij de Rcgeering met dit plan van annexatie aan te komen. Evenwel blijft de mogelijkheid bestaan dat men eerlang met andere plannen zal komen, waarbij ook deze gemeente zal zijn betrokken. Dan kan ik de heeren nog mededeeien dat de openbare vermakelijkheden ge durende de kermis f924.55 aan belasting hebben opgebracht, terwijl ze bij het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf voor f 90.50 stroom hebben afgenomen. 2. Aanbieding gemeente begrooting 1922 en gemeente-tekening 1920. 3. Aanbieding Armenbegrootlng 1922 en Armenrekening 1921. 4. Benoeming Commissie tot ondec zoek van bovengenoemde begrootingen en rekeningen. Worden benoemd de heeren Rijken, van der Steen en Kamp. 5. Bespreking verkoop huis. De Voorzitter deeit mede dat door van Gerwen het verzoek is gedaan of wij het huis, thans bewoond door den heer Van Dongen, willen verkoopec. Burg. ea Wctb. voelden er wel veel voor om het te verkoopen, doch hebben gemeend aan van Dongen te moeten vragen of ook hij genegen is om het te koopen. Deze meenden van Dongen niet te mogen voorbijgaan ec hebben hem schriftelijk de vraag gesteld of hij bericht wilde zendes of hij genegen was het huls te koopen. Geen enkel antwoord was gekomen van hem, toen van Gerwen weer is komen vragen om het te koopen. Toen men daarmede aan het onderhandelen was, dat was gisteren, kwam van Van Dongen het verzoek of hij het huls alsnog kon koopen. Daarop is door Burg. en Wetb. gezegd dat ze ieder voor zich in een gezegelden brief maar eens moesten schrijven wat ze er voor willen geven dan kan de raad zelf zien wat bij in deze wil doen. Bedoelde koop bestaat alleen uit het huls met tuintje en muur, zoodat het daarachter gelegen terrein aan de gemeente blijft. Door van Gerwen is ingeschreven voor f 5125 en door van Dongen voor f 4600. Het huis Is gehuurd met 1 Januari 1921 voor een jaar en dan verder voor onbepaalden tijd per maand. Wordt hij opgezegd dan moet het buis met 1 Juli worden ontruimd. Het geheele pe ceel met de twee hulzen en schuur is door ons gekocht voor f16000. De heer van Steen vraagt of met het oog op het bouwen van een school men geen uadeeligc gevolgen van verkoop vati dit pand kan ondervinden. De Voorzitter zegt dat zulks geheel is buitengesloten. De Inspecteur is hier geweest en heeft ter plaatse een onder zoek ingesteld. Hij vindt het terrein dat na verkoop overblijft uitstekend geschikt en groot genoeg voor een school. De heer van Steen is dan sterk voor verkoopen. De Voorzitter merkt nog op dat de gemeente nog f 2500 heeft ontvangen voor afbraak. De heer Rijken vraagt of er genoeg terrein voor een speelplaats overblijft en het niet kan voorkomen dat een eventaeele opvolger van den Inspecteur het terrein weer te klein zal vinden. De Voorzitter gelooft niet dat dit zal voorkomen, aangezien nu nog voldoende terrein overblijft. Overigens is deze in specteur pas benoemd. Rijken. Dat zegt niets, hij kan morgen dood gaan. Wij moeten verantwoord zijn dat het goed is het terrein. Voorzitter. Ik geloof niet dat wij ons daar bang voor behoeven te maken. De inspactenr verklaarde zelf d&t wij een heel goede koop voor de gemeente hadden gedastu. Meer kan ik er niet van zeggen. Ik voor m(j moet zeggen dat het een heel mooie aanbieding is en dat de gemeente er niet zoo gemakkelijk zoo mooi meer af kan komen. De inspecteur noemde het een heel wijs besluit van den raad cm dat alles te koopen en dit pand nn te verkoopen. Tennen, Is het niet noodig voor het boawen van een abattoir. Daar is het des tijds, naar ik meen, toch voor gekocht. Voorzitter, Van het boawen van een abattoir zal hier niet veel komen. Dat kost ontzettend veel en daarom znllen wij nn denkeljjk met Raamsdonk, Geertruidenberg en Capelle samen doen. Teonen. Als er voorloopig geen uitzicht bestaat dat ge het noodig hebt, dan kan men het beter verkoopen, want wil men het een beetje onderhonden, dan zal er een schijntje van de huar overblijven. De Hond, I« het 't publiek bekend ge maakt dat het te koop is, zoodat iedereen er kans naar heeft gehad. Voorzitter. Het wordt nn bekend gemaakt en dan kan iedereen z'n bezwaar indienen. Elkeen heeft daartoe het recht. De Hond. Dan kunnen er .geen praatjes over vallen later. Tennen. Ik «tel voor het voor f 6000 te verkoopen. De Voorzitter zegt dat zulks moeilijk gaat wijl er dit bedrag niet voor is geboden. Het voorstel om het aan van Gerwen te verkoopen in omvraag gebracht, wordt aan genomen met op een na algemeene stemmen. De heer Teunen bleef bulten stemming. 6. Verzoek van het bestuur van de Burgerwacht om onder het Raadhuis een bergplaats te doen maken waar de wapens van de Burgerwacht kunnen worden opgeborgen. Het ligt in het voornemen om voortaan na iedere oefening de wapenen te laten inleveren en niet meer naar huls mee te laten nemen. Daarvoor kan het be stuur niet langer de verantwoordelijkheid dragen. Behalve misbruik, kan er ook verwaarloozing voorkomen. De Voorzitter merkt op dat het bestuur geen verantwoordelijkheid beeft, doch wel de Burgemeester. Voor het innemen der wapenen voelt hij en de Wethouders ook veel, maar om daar nu onder het raadhuis iets voor te gaan maken wat al weer heel gauw een paar honderd gulden zal kosten, daar voelen Burg. en Weth. weinig voor, vooral omdat de oude archiefzolder, die zeer droog is, uitstekend voor het beoogde doel kan dienen. De heer Rijken zou het besluit willen zien uitgevoerd, dat leden van de Burgerwacht, die niet geregeld de oefeningen meer bijwonen, nun wapens moeten inleveren en worden geschrapt. Dan kunnen zeker de belft van de ge weren naar Den Haag worden terugge zonden. De heer van Steen kan ais bestuurs lid mededeeien, dat dit in de bedoeling ligt. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten denatchlefzolder aan het bestuur van de Burgerwacht af te staan. 7. Gunning aanbesteding havenbe- schoe.ïog. Ingeschreven is door Roovers voor f2197, De Grauw voor f2331. A. J. v. Alphen te Oosterhout voor f 2090, P. Michaels voor 2175 en C. Michaëls voor f 2245, zoodat de laagste Inschrijver Is wan Alphen te Oosterhout. Voorzitter. Aan C. Roovers zal het toezicht worden opgedragen waarvoor hem 5 pCt. van de aannemingssom zal worden toegekend. (Wordt vervolgd). Markt. -WAALWIJK. Waalwijk, 14 Sept. 1921. Zooals wij in ons vorig nummer hebben aangekondigd, herdacht de heer Jac. Gragtmans 1.1. Maandag (Zaterdag was eigenlijk de juiste datum) de dag waarop hij vóór 50 jaren aangenomen werd ais werkend lid der St. Viocentius- Vereeniging in onze plaats. Geen wonder dat de Vereeniglng dit zeer zeker zeldzame jubileum niet on opgemerkt wensebte te laten voorbij gaan en dat ook Z. H. den Paus den jubilaris eene pauselijke onder scheiding toekende, thans zoo werkelijk verdiend. Want het wil wat zeggen 50 jaren in dienst der Charitas en daardoor in dienst van Kerk en Maatschappij, Des morgens werd door den Zeer- Eerw. heer pastoor eene plechtige H. Mis met assistentie opgedragen, bijge woond door den jubilaris met zijne familie, alle werkende leden der St. Vincentlus-vereeniging, de St. Ellsabeths- vereeniging en talijke geloovigen. Ten omstreeks half twaalf begaven zich de leden en corps uaar het huis van den jubilaris om hunne gelükwenschen aan te bieden. De Vice-president, de heer C. G. R. van der Heijden, bood onder een har telijke toespraak den jubilaris namens de werkende leden een prachtig schil derstuk aan, voorstellende de Engel Gabriël van den kunstschilder J. C. Ritzema. De ZeerEerw. heer Pastoor nam daarna het woord om den gouden jubilaris het Eerekruis Pro Eclesia et Pontifice na mens Z. H. dec Paus aan te bieden, daarbij de hoop uitsprekend dat de jubilaris nog lange jaren in de beste gezondheid deze groote onderscheiding met eere moge dragen. ZEerw. wees op de groote verdiensten door den heer Gragtmans vergaard in al die jaren voor de St. Vincentius- vereeniging, voor de christelijke charitas, maar ook voor de Kerk en de gemeen schap zijn ijverig en vruchtdragend werken op godsdienstig en maatschap pelijk gebied mag ten voorbeeld worden gesteld. Na nog verschillende gelükwenschen sprak de heer Gragtmans een hartelijk dankwoord. Wij vernemen dat de harmonie van den R.K Gildenbond den jubilaris en nieuwen ridder a.s. Zaterdagmiddag ten 6 uur eene serenade hoopt te brengen. Als eene bijzonderheid vermelden we dat dit het tweede 50-jarig jubileum is dat de St. Vincentius-vereeniging alhier in haar midden vierteerder herdacht het eveneens de heer Adr. Zijlmans. Onder zeer groote belangstelling werd Zondag j.l. de wedstrijd Quick Philips gespeeld. Om 3 uur trapt Quick af en gaat direct ten aanval over, doch Philips zendt den bal terug en stormt op het Qulck-doel af. Langen tijd blijft Philips in de meerderheid en weet in deze periode 3 maal te doelpunten. Hiervan waren er twee goed te keeren geweest, doch door het niet begrijpen der achter hoede, had Philips geen moeite om te scoren. De stand met rust was 3«1. Na de rust als Quick haar XI-tal heeft gewijzigd, is zij aanhoudend in de meer derheid, wat zij dan ook uitdrukt in het maken van 2 doelpunten. Het einde kwam met een 33 gelijk spel wat de verhouding goed weer geeft. Quick heeft zich tegen de Zuidelijke 2de klasser kranig gehouden en zij zal in de a.s. competitie-wedstrijden geen slecht figuur maken. De j.l. Zondag plaatsgevonden wedstrijd W. S. C.—D. V. C. uit Dongen is wederom in eene overwinning voor W. S. C. geëindigd. Wat de wedstrijd zelve betreft, wilde het aanvankelijk bij de thuisclub niet erg vlotten, waardoor Dongen in de gelegenheid gesteld werd om telkens te kunnen aanvallen. In deze periode was D. V. C. wel eenigszins in de meerderheid en wist dit aldra in een j doelpunt uit te drukken. Langzamerhand begon W.S. C. eveneens aanvallend op i te treden en wogen de partijen nu tegen elkaar op. Voor de rust wist de thuisclub den stand nog op gelijken voet te brengen. In de tweede helft was W. S.'C. bijna steeds in den aanval en speelde stukken beter als voordien. Door talmen werden diverse opgelegde kansen ver knoeid. Bovendien weerde de uitstekende Dongensche doelverdediger zich enorm en wist diverse prachtige schoten on schadelijk te maken. Verder dan 2—1 kon W. S. C. het niet brengen. Het 2de elftal van W. S. C. verloor van eene combinatie van H. E. C. met 2-0. Voor a.s. Zondag staan wederom twee wedstrijden op 't programma. L.O.N.G.A. uit Tilburg komt W. S. C. I partij geven, terwijl Juliana I uit Baardwijk het 2de elftal zal komen bekampen. Door den hevlgen storm van Maan dagmorgen werd aan den Hoek alhier een telefoonpaal omver geworpen, zoo dat hij op oen tegenover staand huls terecht kwam. Tal van draden knapten af en ook een volgende paal werd voor over gebogen. De dienst der telefonie was spoedig ter plaatse en in zeer korten tijd was de zaak weer in orde gebracht en de stagnatie in den telefonlschen dienst verholpen. BAARDWIJK. Zondag jl. spoelde de R. K. V.V. »JulIana* op de bekerwed strijden bij S.V.V. te Sprang tegen B, V.V. I uit Kaatsheuvel. Als de scheids rechter van Drongelen uit Sprang be ginnen blaast, valt Juliana stevig aan en heeft dan ook spoedig de leiding. En kele miniiten daarna brengt de Werd den stand zelfs op 2—0. Dan echter maakt B.V.V- spoedig een tegenpunt en weet den stand voor de rust op te voe ren tot 3—2. Ook na de rust maakt B.V.V. nog een puntje, zoodat de uitstag was 42 in 't voordeel van B.V.V. Men verzekert evenwel dat de twee laatste doelpunten buitenspel waren. In de verliezersronde speelde Juliana tegen Excelsior uit Capelle en won met 3—1, zoodat zij den 3en prijs, een groot zilveren medaille, behaalde. De achterhoede was Zondag niet zoo als men verwacht had. De reserve-doel- verdediger Slaats redde schitterend) ook de voorhoede speelde als gewoon een vlugge combinatie. DRUNEN. Op initiatief der R.K. Werk- liedanvereeniging werd Zondag een be devaart georganiseerd naar het genade oord der Lieve Vrouwe „Wonderbare Moeder" te Elshout, om Maria's hulp af te smeeken voor onzen beminden kapelaan, den weleerw. heer J. van We- lie, die te 's-Bosch een ernstige operatie heeft ondergaan. De deelname aan de bedevaart was groot en zal bij de volgende gelegen heid nog grooter zijn, wijl de eerste maal geen voldoende bekendmaking kon plaats hebben. Zondag 11 Sept. hield de post duivenvereniging „de Vliegende vrien den een wedvlucht met oude en jonge duiven van uit Arnhem de prijzen wer den behaald als volgt Jonge duiven lste prijs A. Reekers. 2de Joozen. 3de Th. Elshout. 4de Fr. Viveen. 5de Th. Elshout. Oude duiven lste prijs A. de Veer. 2de Th. Elshout. 2 Overduiven H. Bergmans. De vracht-auto der komt 9641 eiken tot het thuisbezorgen en ophalen der wasschen A. KNEGTEL, Tilbubg. Vraagt Prijscourant. Vracht gratis ELSHOUT. Vrijdag 16 Sept. zal de fokvereeniging alhier haar plaatselijken fokveedag houden. Gezien de steeds toenemende belang stelling voor de 'okkerij in deze streken, den grooten aanvoer en de kwaliteit van het vee, zal deze fokveedag veel bezoekers trekken. De op de tentoonstelling te Roosen daal bekroonde en door onze vereeni- ging aangekochte stier zal. mede op het terrein aanwezig zijn. De keuring zal circa half twee aanvangen. BESOIJEN. De Edachtb. Heer J. Ver- Wiel, burgemeester dezer gemeente, is door de Ned. Ver. Gemeentebelangen wederom aangezocht om zitting te ne men in de examencommissie voor de deze maand te houden examens. De loting voor de militie zal voor deze gemeente plaats hebben te Waal wijk op het gemeentehuis den 28 Sept. a.s. des voorm. te 9 uur. Bij J. W. R. alhier waaide Maandag tijdens een hevigen wind een gedeelte van het dak in. BESOIJEN. Dc wedstrijd R.W.B.— Neptunus, Rotterdam, zal voor velen zeker een verrassing geweest zijn. Zoo als verwacht werd gaf R.W.B. uitstekend partij. Neptunus was heel sterk opgeko men en wilde zich blijkbaar van de nederlaag op 4 Sept. herstellen, doch het is hun niet mogen gelukken R.W.B. te kloppen. Voor de rust had Neptunus het beste van het spel en zat steeds voor het R.W.B -doel. R.W.B. verdedigde zich hardnekkig, doch doordat de half- Unle niet genoeg mede opliep was Neptunus niet voor het R.W.B.-doel weg te krijgen en nam met een verschot onder de lat, de leiding. R.W.B. is echter niet ontmoedigd en valt nu beter aan, het spel is meer verdeeld, en wanneer gedraaid wordt heeft R.W.B. met 2 mooie goals de leiding. Na de rust is R.W.B. steeds eenigzins in de meerder heid, doch Neptunus is steeds met haar snelle doorbraken zeer gevaarlijk. R.W.B. houdt echter energiek vol en de wed strijd eindigt met 2 1 voor R.W.B. Met dit XI-tal kan R.W.B, in de com petitie zeker zooveel prestoeren als 't vorig seizoen. R.W.B. is door Neptunus reeds verzocht met de opening van het nieuwe Neptunus-terrein te komen spelen. R.W.B. II en III comb, won van D.F.C. I, Drunen, met 21. Een goede dag voor R.W.B. VRIJHOEVE-CAPELLE. De korfbal club „Juliana" hoopt te Besoijen a.s. Zaterdagmiddag een wedstrijd te houden met een vereeniging uit 's Bosch. WASPIK. Al spetende geraakte het kind van den landbouwer C. de B-, onder een passeerende auto. Wonder boven wonderkwam hetongedeerd tevoorschijn. Het rooien der late aardappelen is thans in vollen gang. Zooals verwacht werd, Is het beschot middelmatig. De handel is nog flauw. Kleine partijtjes worden omgezet voor f 5 a f 6,- per H. L. De fruitoogst valt niet tegen. Appels vooral zijn er zeer veel. Se zijn flink van stuk. Goede zure appelen wor den verkocht voor f5,- per H. L. Een paard van den voerman J. v. Br. uit Loonopzand. dat alhier bij F. van Disseldorp in de wel liep, vond men des morgens dood. Het vleesch werd voorconsumptieafgekeurd.De huid mofcht verkocht worden. De handel in hooi vindt vertraging, doordat door het mooie weer in de laatste dagen 't gras weder flink is gaan groeien. Onze voetbalvereniging «Olympia* won Zondag j.l. den 2den prijs, een prachtig zilveren schild, op de seriewed strijden, uitgeschreven door Vitesse* te Geertruidenberg. D. E. V. O. heeft Zondag j.l. deelgenomen aan de seriewedstrijden te Langeweg. Zij moest spelen tegen E. U. C. uit Zevenbergsche Hoek en won met 10. Zondag a.s. finale. Van den Iandboawer B. Langer- werf, alhier, is bij B. en W. ingekomen een verzoek om vergunning tot het plaatsen van een electromotor van 5 P. K. RAAMSDONKSVEER. Wij vernamen dat de landbouwer v. A. zijn haver dorschte, die een beschot gaf van 90 H.L, per H.A.wel een geweldig groot beschot. Zaterdagavond maakte de harmo nie een muzikale wandeling naar 't Dorp en keerde eerst laat terug, vooraf gegaan en gevolg door tal van Veerenaren. Naar ons medegedeeld werd wordt hier f 5.— a f 5.25 per H.L. eigenheimers geboden. De prijs behoeft waarlijk niet meer te stijgen om dure winterprovisie te hebben. Zaterdagavond werd een kind van dhr. J. S. P. door een mototberijder overreden. Blijkbaar was het been nogal bezeerd. Naar ons medegedeeld werd treft den berijder geen schuld. De prijs van tarwe en rogge is heel wat omlaag gegaan. Nu wordt voor eerstgenoemde nog 16 a 16'/j cent per K.G. gegeven en voor laatstgenoemde 16 cent, voor de haver 12 '/a a 13 cent. De handel in hooi is niet zoo levendig meer als een poos terugnu toch wordt voor eerste kwaliteit, naar wij vernemen, tot f 40 geboden. Dat de pachtprijzen voor bouw- en weiland nog hoog zijn biijke hieruit, dat Zaterdagavond bij de verhuring van ongeveer 13 H.A. wei- en bouwland de prijzen liepen tot f 210 a f 215 per H.A. Tot voorzitter van de Landbouw- vereeniging »Raamsdonksveer» werd ge kozen dhr. A. W. v. Dongen, totsecr.- penningm. dhr. A. J. Konlngs, terwijl overige bestuursleden zijn ahren J, Lank- huijzen, L. v. d. Made en H. Dank. Naar ons medegedeeld werd begint hedenavond de moedercursus, uitgaande van den K.K. Vrouwenbond alhier. Een dame uit 's Bosch zal de lessen geven. GEERTRUIDENBERG. Vrijdag 16 Sept. v.m. 10 uur houdt de raad der gemeente Geertruidenberg openbare vergadering. DONGEN. 12 Sept. In de jongste raadsvergadering is o.a. met 7 tegen 5 stemmen besloten aan de N. V. Don gensche Algem. Auto-Dienst-onderne- ming, die op 24 Juli jl. een dienst op het station Gilze-Rijzen heeft geopend, een renteloos voorschot van f 10 000 uit de gemeentekas te verleenen. Aan dat voorschot verbond de raad eenige voorwaarden, waarvan de belangrijkste zijn; dat, zoo het jaarlijksch verlies der onderneming f 4500 niet te boven gaat, de N.V. den autodienst gedurende 2 jaren onafgebroken moet exploiteeren dat, indien er winst wordt gemaakt en rente uitgekeerd, voor het voorschot moet worden afgelost een bedrag, gelijk aan tienmaal het totaal der u t te beta len rente, doch in geen geval meer dan 10 pet. van het voorschotdat het rente loos voorschot in zijn geheel opeisch- baar zal zijn bij liquidatie der onder neming en de gemeente in alle gevallen als preferent schuldeischer zal worden gerangschikt. CAPELLE. Onze voetbalvereniging Excelsior had j.l. Zondag op de eind- wedstrijden om den zilveren beker, uit geloofd door S. V. V. te Sprang twee nederlagen te boeken, waardoor haar den vierden prijs, een zilveren medaille ten deel viel. DRUNEN. De najiarekeuriug voor spric- atieren zal voor deze gemeente gebonden wor den te Waalwijk op 23 September a.s. des v.m. ten elf ure. J.L Zondag verloor D. P. C. I alhier van R. W. B. II Besojjen met 2—1. Op de seriewedstrijden uitgeschreven door de V. V. ^Excelsior* alhier behaalde Neerlandia Baardwjjk den len eu Vitesie Waalwjjk den 2en pijjs. MEEUWEN. Het concours-hlppique alhier op Donderdag a. s. zal hoogst waarschijnlijk druk bezocht worden. Voor het Provinciaal concours zijn tal van merrle's en hengsten ingeschreven. Ook voor de nummers rlngrijderi^ en springconcours is de deelname groot.

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2