Firma G. VERKADE, Firma G. VERKADE, Boekhouder Ontvangen Najaars- en Winterstoffen. ViiifQi Gouwenfaerg-deHond Q üemengd Wietaws. Bnrgerlfjke Stand. Prima Duitsche en Engelsche Corsetfen. Advertenfcieii gevraagd m2S Wollen Kousen. M' n rktberichten, f2.90i 3.90 .en f4.90. Markt en Grootestraat. - WAALWIJK j met liggende kraag, j festongarneering f2.25. met festcrigarneersng, f 1.38 en f 1.58. zaken van huishoudelijken aard bespro ken, waarna de Voorzitter de vergade ring sloot met den Chr. groet. Zoo juist ontvangen wij van den Secretaris van het Bisdom Roermond de opbrengst der collecte in genoemd bisdom te weten f 7S77.50. Centraal Bureau K. S. A. Uit Weeaen wordt d d. 30 Sept. Bericht. Heden Is aan de beurs groot opzien verwekt door het bericht, dat een der grooiats devtezenarbitrageaaten voort vluchtig was. De verbintenissen der firma worden op ongeveer 11/2 milliard kronen ge- geschat. Naar de Vossische Zeitung meldt, is de voort vluchrige een ongeveer een jaar geleden naar Wennen gekomen Hollan der Daniël D., die aan de beats door eon der groote banken ea een bekende Weensche flvma was geïntroduceerd, Zijn zakencredlet was ongelimiteerd, d,*ar m.jn van een bekende BerHjosche fi'tna een informatie had, dat D. goed was voor 500 millioen mark. Door de staking der betalingen wor den voornamelijk groote Wceasche ban ken getroffen, waarvan enkelen verliezen ven meer dan 200 millioen kronen lijden. De gevolgen voor het overige gedeelten van de markt zijn echter nog niet dut- dei.jk te overzien. Voötluoplg heeft slechts een firma verklaard, haar leve ringsverplichtingen niet te kannen na komen. Nader wordt uit Berlijn d.d. 1 Oct. aan de Tel- gemeld Over het mlliioenenbedrog door den Amsterdamschen speculant Daniël D. te Weenen gepleegd, vernemen wij nog de volgend bijzonderheden Danill D. heeft zich ongeveer etc jaar geleden te Weenen gevestigd, nadat hij tegen den wil van zijn familie, met een danseres was getrouwd. Behalve aan den Juweelenhandel wijd de hij zich aan beurszaken en begon vervolgens met een goederenhandel. Op aanbevellag van een groote Berlijnsche firma, die borg voor hem bleef voor een bedrag van 500 mllioen kronen, kreeg hij zeer hooge erkdieien en spoe dig bleef ook de Union-bank te Weenen borg voor hem. Op de beurs werd hij toegelaten, na dat hij een borgtocht van een half mil lioen kronen had gestort. HQ hield zich voornamelijk bezig met den deviezen- verkoop in Hollandsche guldens en Fransche francs Zijn speculaties mis lukte evenwel, waardoor hij aanmerkelijke verliezen leed. Gisteravond werd door een der banr ken die voor 12 millioen kronen door hem was benadeeld, een aanklacht inge diend. D. had chéques in Hoilaadsche gulden op Amsterdam aangeboden en de tegenwaarde uitbetaald gekregen, in Amsterdam bleek later, dat er geen te goed voor dit bedrag was. De Verkeerabank is voor800 millioen kronen, de Unionbank voor een zeer groot bedrag, terwijl een aantal andere banken eveneens voor meer millioenen zijn opgelicht. D. leefde te Weenen op zeer greoten voet en hij had zich nog kort geleden een Amerlkaansche auto voor 10 millioen kronen aangeschaft. Zijn vlucht weke groot opzien en zal voor de geldmarkt in Weenen niet zonder gevolgen blijven Voor zijn vlucht heeft hij het laatste gedeelte van zijn tegoed ten bedrage van eenige millioenen kronen bij de Vei- keersbank opgenomen. Waar hij zich heen begeven heeft, is onbekend. De politie heeft onmiddelijk krachtige maatregelen genomen om den vluchte ling te achterhalen. Tijdens de 3 October-viering is uit een in den Rijns burgersiogel te Leiden liggende woonschuit van J. V., terwijl hij met zijne draaimolen op het Schut ters veld stond een kistje gestolen met f 4000. Namens de N.V. Energie te Ben- nekom is aangifte gedaan van diefstal van 2 koffers met borstels tot een waarde van f 1000 vermoedelijk gepleegd door zekeren F. Door het omslaan van een kano Is gisteren te Hillegersberg verdronken P. B. H. wonende te Rotterdam. Een ingezetene van Bussum kocht op een veiling aldaar twee oude vazen voor f 3.—. Thuis maakte hij ze flink schoon, waarna de meening bij hem post vatte, dat hij voor een prijsje in het bezit was gekomen van echte antieke japansche vazen. Hij raadpleegde een deskundige, die zijn meening bevestigde. Er is hem reeds f 1500.— voor de vazen geboden. Over de ernstige treinbotsing bij Breda lezen we in het D. v. N. B. de volgende bijzonderheden. Een gooderntrein, komende uit Rot terdam, stond nabij de Kwakkelhut stil voor een onveilig signaal. Van de richting Roosendaal naderde een goe derentrein. die door het onveilig sig naal reed en in de flank op den stil- staanden trein reed. Op hetzelfde oogenblik naderde van 't station Bre da een derde goederentrein in matige vaart, zoodat de stilstaande trein een geweldigen druk te doorstaan kreeg met het gevolg dat een zeven a achttal wagens in en over elkaar schoven en in splinters vlogen. Assen braken af als luciferhoutjes, schotten werden krom gebogen, buffers ineengedrukt, terwijl vooral de wissel ernstig werd bescha digd. Een leerling-machinist en een lioofd- geleider werden gewond, de hoofdge leider vooral bekwam ernstige wonden en werd naar het ziekenhuis overge bracht. Al het overige personeel kwam met den schrik vrij. Een vreeselijke misdaad is te Buinerveen, gem. Borger, gepleegd, meldt de „Asser Courant." Men herinnert zich, dat eenigen tijd geleden werd ingebroken bij het be jaarde echtpaar Trip, te Buinerveen. De man is ruim 80 jaar, een kleine boer. Een bedrag van 1000.— werd gestolen. De daders ontkwamen en zij bleven tot nu toe onbekend. Er is nu opnieuw ingebroken in het zelfde huis. De misdadigers sloegen des nachts de ruiten ih en drongen naar binnen. Men gelooft dat het een iertal personen waren. Trip en zijn vrouw bemerkten de inbraak en kwa men tusschenbeiden. Er ontstond een worsteling. Op dit oogenblik kunnen wij nog niet met juistheid mededeelen wat vervolgens het verloop is geweest. Vast schijnt te staan, dat de oude man zich tegen de indringers verzette en niet aan hun eischen wilde voldoen. Zij schoten hem daarop terstond door bet hoofd. Trip stierf zeer spoedig aan de verkregen ernstige wonden. De misdadigers bonden de vrouw vast, zoodat zij zich niet kon bewegen. Zij werd in beklagenswaardigen toe stand gevonden door nabijwonenden toen het dag werd. Gistermorgen wist men nog niet te zeggen of er en wat er gestolen is. De daders zijn aanvankelijk ontkomen. Er wordt echter een onderzoek inge steld. i Het parket van de Rechtbank te As sen begaf zich naar de plaats van de misdaad. Nader verneemt het blad nog: De juiste naam van den vermoorde was Harm Trip. Hij was 85 jaar oud en zijn vrouw pl.m. 80 jaar. De mis daad' werd gepleegd gisternacht tus- schen 2 en 3 uur. Het raam werd ge forceerd. Drie personen zijn onduide lijk gezien en hebben den ouden man doodgeschoten. De vrouw had het geld dat in huis was, bij zich. Met geweld heeft men haar 200 afgenomen. Daar na is zij gebonden, waarop de daders vluchtten. In het hartje van Parijs heeft zich gisteravond een zeer vermoede lijk buitengewoon ernstige spoor wegramp voorgedaan. De correspondent van de „Msb." te Parijs deelt daaromtrent het vol gende mee: Om kwart over zes zijn in den tun nel van Les Batignolles, in de onmid dellijke nabijheid van het station St. Lazare, de trein, die om 6 uur uit het station moet vertrekken en de trein die even later uit Versailles in het sta tion aankomt, op elkander geloopen. Het onheil greep plaats in het mid den van den zeer langen tunnel. Tot overmaat van ramp hebben de treinen vlam gevat en daar de boemel trein nu niet precies uit modern ge bouwde rijtuigen bestaat, vond het vuur overvloedig voedsel. Op dat uur zijn de boemeltrein gewoonlijk stamp vol. De brandweer was onmiddellijk ter plaatse, evenals een aanzienlijk deel van het spoorwegpersoneel. Het was echter onmogelijk, den tunnel, die een oven geleek, binnen te gaan. Op het terrein zijn een dertigtal am bulancewagens. Het station is geslo ten. Het geheele emplacement, evenals de omringende straten, is door troepen afgezet. Daar de tijding van de ramp oninid dellijk te Parijs verspreid werd, kwa men de families, die op dat uur huis genooten verwachtten, naar de omge ving van het station, waar zich hart roerende tooneelen afspeelden. Omtrent het aantal slachtoffers kan geen zekerheid verkregen Avorden Men weet zelfs niet, of zich een gedeel te der passagiers heeft kunnen redden De plaats van de ramp levert een buitengewoon treurigen aanblik, daar het publiek zich in ontzaglijke massa boven de tunnel bevindt, waarin zich het drama afspeelt. Tot dusver heeft men 20 lijken ge- j borgen en men vermoedt dat er meer zijn; er zijn een 70 tal gewonden, waaronder 30 ernstig. Alle uilen zijn hoogst nuttige vo- j gels, omdat zij zich voor het óvergroote deel voeden met muizen, soms ook met j ratten. Van verschillende soorten uilen werd vastgesteld, dat meer dan 90 pCt. van hun voedsel uit de schadelijke knaagdieren bestaat. Op tal van plaatsen klaagt men over muizenschade en intusschen blijf men nog steeds de natuurlijke vijanden der muizen vervolgen. Landbouwers dienen er in hun eigen belang voor te zorgen, dat alle uilen op hun terrein veilig zijn. De Nederl. Vogelwet beschermt alle nlandsche uilensoorten het vangen en dooden dezer dieren vormt derhalve een strafbaar feit. Gelukkig loopt de tijd ten einde, dat uilen als ongeluksboden werden be schouwd en alleen op grond van een dwaas bijgeloof aan de gruwelijkste vervolgingen werden prijsgegeven. Het Haagsche Correspondentie- Bureau noemt alle berichten over de verplaatsing der garnizoenen voorbarig. Alleen staat vast, dat de bestaande garnizoenen zooveel mogelijk worden ingekrompen. POLITIE AGENTEN, KOMMIE- ZEN, BEWAARDERS enz. hebben vaste salarissen. Ge kunt het ook worden i ge schrijft aan P. BOER, Nleuw- Amsterdam. 20604 WAALWIJK, 7 October. Eieren 19—20 cent per stuk. Biggen 20 gulden per stuk. BESOIJEN. Over de maand September. Geboren Laureatius Adriaous, z.v. C. A de Louw—Aussems. Caaira Handribje d.v. C. TreffersKuijsten. Wlihetmiiaa Huberts d.v. W. Janssen— Waegemaekeis. Alberdiua Jacoba d. v. J. J. van den Meijdeobergde Root}. Rijkje Cornelia d.v. M. van der Graaff— Regeiink. Gehuwd Jacobus Adrlaan Mande- makers 22 j. en Claslna Lablna Coiijn 23 j. Antonlus Marie van den Berg 24 j. en Anna Maria Josepblna van Ltempt 28 j. Wouter van Zeist 29 J. en Maria Gouda 24 j. Gevestigd Maria Columba van der Lee, vaa Antwerpen (België). Potro nella Theodora Smits, van Rotterdam. Joannes Hobertus Martinus Waelen, van Uyckhoven (België). Cornelia Maria Leijteas, van Waalwijk. Josepblna Aotoaetta van Nunen, van Antwerpen (België). Anna Maria Schalken, van Waalwijk. Antonetta Maria Mahleu, van Waalwijk. Gerdina Barbara Tim1 mermans, van Genderen. Hubertus van Son en gezin, 4 personen, van Waalwijk. Richard Theophiel De Nijs, vaa Eecloo (België). Joanna Maria de Kort, van Amsterdam. Josephus Antonlus Geerllogs, van Amsterdam. Wouteius Josephus Henkelman en gezin 7 petsoaec. van Gilze en Rijen. Vertrokken Maria Alida van Vel zen, naar Engelen. Joannes Hubertus Martinus Waelen, naar Ulestraten. Petrus Franclscus Arnoldus Verhagen, naar Bergen op Zoom. Gerarda Wil» helmlna Maria Roxs, naar Oudeabosch. - Bernardus Jozef Johannes Surig ea Andreas Jozef Cornells Sutlg, naar St, Michiels-Gestel. Elisabeth Antonia Antonetta van Delft, naar Breda. Maria Gijsberdloa Cornelia van Hoof, naar Tilburg. Willem Baan en gezin, 2 personen, naar Waalwijk. Henrlcus Adrianus Couwenberg, naar Waalwijk. Marions Johannes Blom, naar Waalwijk. Maria Johanna Bakkers, naar Tilburg Johanna Maria Brands, naar 's Her togenbosch. Johanna Justiaa Hofstede, naar Delft. Adtlanus Brekelmans en gezin, 4 personen, naar Amsterdam. Jacoba Maria van den Elahout, naar 's Gravenhage. Izaak Boone, naar Oostburg. Hulberlus Johannes de Jong, naar Boxtel. Anna Maria Jose- phina van Llempt, naar Nijmegen. Maria Gouda, naar Sprang. Alpbonsus Franclscus Johannes Maria Brekelmans, naar Bergen op Zoom. Michel Cilqul, naar Dettwliler (Frankrijk). Cornelia Maria Lei]teas, naar 's Gravenhage. BAARDWIJK. Over September 1921. Geboren: Petrus Johannes zv J. M. van Beijnen-v. d. Sanden. - Franclscus Adrianus zv Jos J Lombarts-van Gaai Johanna Maria dv C. van den Hooven Schuurmans. IngekomenAndries van Delft, van Drunen Antonetta M. Pullens v Am sterdam Maria de Jong v Waalwijk Jchanna C. Kools v Waalwijk Au tonetta de Kort v. Amsterdam. Vertrokken Johannes C. v. d. Grindt naar Sluis (Z.) Helena J. M. van Beijnen n Ettea en Leur Martinus J vaa Beijnen naar St. Michiels-Gestel - Cornells v Cromvolrt n Oud-Heusden-— Adrianus J KieQberg n Uden Matlous F. Verhoeven Heusdea. WAALWIJK. Aangiften over de maand September. Geboorten Lamberta Maria, d.v. A. de Kloe en J. v. d. Avoort. Paula Bernardina, Theodora ,d. v. S. J. Ansems en C. v. d. Krabben. Helena Johanna, d.v. W. M. Verhoofstad en Th. M. van Hoofd. Cor- nelis Johanna Maria, z.v. J. E. Leij- tens en H. L. A. Liebregts. Johan Wiets, z. v. J. H. Pik en W. O. Dijk stra. Martinus Antonius, z. v. M. Rom- bouts en A. Verhoofstad. Cornelia, d. v. Chr. L. van de Wijgaart en M. A. de Waal. Francisca, d.v. A. van Gorkum en M. Nelis. Hermanus Johannes Cor nells Maria, z.v. -J. C. van Eijkelen- burg en A. A. Fransen. Rudolf Adria nus Vincentius, z.v. R. Th. van Mil en -J. J. M. Bohnen. Johannes, z. v. O. Goedhart en J. J. Dalmaijer. Bernar dus Gerardus Fredericus, z. v. O. J. de Lange en E. Keijzer. Cornells, z.v. C. v. d. Leur en E. M. Brokken Neeltje, d.v. W. Baan en A. Vos. Franciscus Antonius, z.v. N. J. Hoeben en M. C. v. d. Enden Maria Helena, d. v. J. P. ten Haaff en A. Timmermans. Maria Margaretha Elisabeth, d. v. H. M. Scholte en M. F. M. Boerland. Bertha Henrica, d. v. J. van Ark en F. H. van Diseldorp. Overleden. Geertruida Reiuiera van Ark, oud 11 maanden. Jacobus Ha mers, oud 14 jaren. Cornelia Adriana van Summeren, wed. van Johannes Verouden, oud 86 jaren. Wilhelmina Catharina Dekkers, echtgenoote van Johannes Wilhelmus van Helvoirt, oud 51 jaren. Nicolaas Adrianus van Wel, oud 8 weken. Wilhelmina Raas- sen, weduwe van Hermanus Joseph de Boer, oud 79 jaren. Maria Antonetta Walthera Pennings, oud 10 maanden. Huwelijken. Marinus Joh. Blom, 26 jaren, wonende te Besoijen met Ge- rardina Gouda, 22 jaren, wonende te Waalwijk. Gerardus Johannes Jos. Rutten, 30 jaren, wonende te Hilver sum met Johanna Antonia Catharina van Vugt, 22 jaren wonende te Waal ven. E. C. M. van Wijck naar Eindho ven. Jan Tj. Brouwer naar Hilversum. Hubertus van Son en gezin naar Be soijen. -J. A. C. van Vugt naar Hilver sum. C. L. van lersel naar Vugt. J. H. Kouw naar Heerlen. A. M. Kooijer n. 's-Hertogenbosch. E. P. van Laarho ven naar Tilburg. L. F. Maes naar Hulst. Markt en Grootestraat. - WAALWIJK. wijk. Petrus Theodoras Botermans, 30 jaren en Antonetta Maria Wanten, 29 jaren, beiden wonende te Waalwijk Marius Petras Verhoeven, 26 jaren, wonende te Baardwijk met Bertha Maria Kaak, oud 23 jaren, wonende te Waalwijk. Willem Antonius Cornelia van der Linden, 25 jaren, wonende te 's Hertogenbosch en Anna Hendrika van Brunschot, 24 jaren, wonende Waalwijk. Petras Johannes Bergmans, 27 jaren met Johanna Maria van Hel volrt 28 jaar, beiden wonende te Waal wijk. Cornells Josua van, Duijl, 25 j. met Maria Johanna van Broekhoven, 21 jaren, beiden wonende te Waalwijk. Lambertus van den Broek, 28 jaren met Elisabeth Hendrica van Dissel dorp, 31 j. beiden wonende te Waal wijk. Marinus Kleijngeld, 23 jaren wonende te Loon op Zand met Corne lia Maria van Disseldorp, 27 jaren, wonende te Waalwijk. Ingekomenen. B. C. van Dam van Dinther. M. P. Boom van Tilburg. Jo hannes Trots en gezin van Besoijen. H. J. M. Wijne van Zaandam. J. F. H. Louwes van Enschede. A. G. T. Lou- wes van Enschede. B. W. Wekking en gezin van Lichtenvoorde. J. J. Tempel man van Uden. L. H. Giebels van Hel mond. E. P. van Teeffelen van Nijrne gen. W. M. C. Naaijkens van Meer kerk. A. M. van de Wiel van Tilburg. C. M. A. Akkermans van Zalt Bommel. W. Baan en gezin van Besoijen. H. A. Couwenberg van Besoijen. M. J. Blom van Besoijen. H. J. U. Polman en ge zin van Tilburg. R. J. Olde van Am sterdam. Q. Marijnnissen van Haar lem. L. J. A. M. Mommers v. Cabonrg (Frankrijk). J. C. A. Pais van Ainster dam. A. C. vanden Boogaard van Loon op Zand. A. M. van den Broek van Eindhoven. Hubert Weber van Raarns- donk. J. C. Hooijmaijers van Waspik. Vertrokkenen. Antonetta Jtiettiens naar Heeze. Hendrika van Wijk naar Nieuwkuijk. Maria Rijken en gezin n. Capelle. Rosina A. Kuijpers naar Dra nen. Cornelia M. Leijtens naar Besoij en. Maria de Jong naar Baardwijk. Elisabeth E. M. Scholte naar H. en L. Zwaluwe. Woutrina Krol naar Rotter dam. Wilhelmina A. van Berlo naar Amsterdam. Maria Donkers n. Weesp. Helena A. van den Wijgaard naar 's- Hertogenbosch. P. H. van Huiten naar Simpelveld. Aaltje Jak naar Kromme nie. Antonia Gertruda Vrinte naar Engelen. Johan W. J. Verwiel naar St. Michiels-Gestel. Louisa M. J. A. Langermans naar Best. Johanna A. M. Langermans naar Best. Petrus L. A. de Vries naar Amersfoort. Bertha M. Kaak n- Heusden. Maria Noldia Wil- lems naar Weert. Johanna C. Kools n. Baardwijk. Dirk M. van Gent en gezin naar Heusden. Antonetta M. Mahieu naar Besoijen. Anna M. Schalken naar Besoijen. Antonetta M. van der Gouw naar Oss. Wilhelmus P. Sluiters naar Arnhem. Antonius G. van de Wiel n. Valkenswaard. Cornelia Waarts naar Loon op Zand. J. N. H. Al en gezin n. Hilversum. Gertruda Kolsteren naar Engelen. N. L. M. Hoffmans naar Cu- lenborg. W. J. C. Vogels naar Eindho- DRUNEN. O vet September 1921. Geboren Hubertus en Cornells zonen ran Joh. Brok-v. Spijk Jacob H dv Ger. W. v. d. Bfoek-Harmellog Jo anna dv Mar. Kleijberg-de Munoik VI ar tic us Joh. zv. Joh. Pelders-Pulles Hendrikus W. zv W. v. Nistelrooij-v. d. Heijden. OverlijdenJoh- Maria Brok 3'/2 m. Mart. Kogels echtg. van Jacoba van Leijden 71 j Cornelia van Drunen wednr. v. Antonetta Coppens 74 j. Job. Corn. v. d. Meijden 2 m. Wou- erina M. Pijnenburg 3 mnd. Huwelijk: P. van Oers 24jenHendr. Musters 24 j. voor fabriekskantoor. Brïeven onder No. der adver tentie aan 't Bureau van dit Blad. en groote collectie stalen Benevens een groote sor teering Aanbevelend Besoijensche Steeg B 1 20622 BESOIJEN. Mej. T. DE VRIES, West Terschelling. Gedurende 7 jaren lasg htb ik geleden aan een hevige Nieraandoe nlng en pijn in den rug. Ik gebruikte De Witt's Pillen en de eerste dosis bracht mij onmiddellijke verlichting. Ik ben 'hans volkomen hersteld.4 AA, voor Rheumatiek en Rugpijn en andere ongesteldheden van de Nieren en Blaas. Prijzen f 1.75 en f2.75. De WUt's Pillen zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten over de geheele wereld. Indien moeilijk <e verkrijgen, zend dan het geld aar E. C. de Witt Co. Ltd.. Westerbaenstraat 154156 te Den Haag eu ge ontvangt het ve langde omgaand. Proefdoos gratis. Verkrijgbaar te Waalwiik bij A. RÉTHANS, Drogisterij »De Tcko.> 20624 SCHOENFABRIKANT vraagt een bekwaam tevens Bekendheid met de gra il iermachine strekt tot aan- boveling.Solicitanten gelieve te schrijven otder No. der advertentie aan het bureau, dezer courant, onder opgaaf van verlangd salaris, 20626

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 10