Firma 6. VERKADE, DaiesnaÉjapon Dames-Hemden TlJf?»?' FiVmTGTVERKADË, Zwaie wollen dekens f7,99-fl,80. JoügeoseoMeisjes. Fa, Wed, A, M, J, van Delft, Boekhouder Breederode- en Bergamot Stoofperen. Monteurs, Hulpmonteurs Jongens Nianws uit Hensden. Laatste Berichten. Gemengd Meuws. gevraagd 20625 mmlilt KAAfSHEUYEL Advertentiën. QEVRAAQD TE KOOP Goudremetten. Bellefleurs. Dirkappels. Joh. v. d. Sanderi, Eerste langstraatsche Eleetneiteits-Maat schappij. Waalwijk, vraagt voor direct en eenige aankomende ter opleiding in liet vak, 206S6 De gemeenteraad van Haaren (bij Oisterwijk) had besloten de drie klokken uit den gemeentetoren in gebruik te geven aan het R. K. kerkbestuur, dat ze uit den ouden toren zou verwijderen. Gedeputeerde Staten van Noord-Bra bant hebben aan dat besluit hun goed keuring onthouden, uit overweging o.a. „dat de monumentale, zoowel voor de schoonheid van het landschap als voor de Nederlandsche kunstgeschiedenis be langrijke gemeentetoren veel van zijn beteekenis verliezen zou, indien de klokken daaruit werden verwijderd". Ksppenziekte. Een andere nog zeer veel- voor- komener ziekte zijn de pokken. We moeten echter vooraf opmerken, dat niet alles wat in 't gewone dagelijksche leven met pokken bestempeld wordt, werkelijk pokken zijn. Zooals we in 't vorig artikel mededeelden, komen ook bij de snotziekte, zoo de dieren er in hevige mate aan laboreeren, korstachtige uitwassen rond de oogen. Dit ver schijnsel is echter slechts een korst- vorming van overvloedige slijmafschel- ding en traanafvoer. Dll wil echter niet zeggen, dat belde ziekten niet heel vaak samen optreden. In zeer vele ge vallen zelfs volgt uit den kwaadaardlgen snot de pokken. Zoo echter de dieren geen snotverschijnselen vertoonen, doch enkel pulsten van een vuil gele of roodachtige kleur, ter grootte van een erwt tot een stuivertje op kam, lellen, snavel, wangen, pootea en in den omtrek van den aars, zoo heeft men met de pokken te doen. Vaak Is de ziekte zoo hevig dat de dieren er blind van worden. Bij een hQogen graad van besmette lijkheid paart zich echter in de meeste gevallen een^vrij onschadelijk verloop. Het gezicht van die vervormde pok- dadige koppen Is erger dan de aard der ziekte. Ter behandeling kunnen verschillende middeltjes worden aangewend. Het insmeren der pulsten met vaseline, waarna de uitwassen later gemakkelijk kunnen worden afgekrabt en even besmeerd met jodium-tinctuur is wel 't eenvoudigste. De koppen der gezonde dieren dietse men te wasschea met een S-procents creoline-oplossbg. Ook het aanstippen met helsche steen, na do zweertjes verwijderd te hebben of met salpeterzuur of bijtende kali of gezuiverden bruinen teer is eveneens heilzaam. De grootst mogelijke voor zichtigheid moet echter betracht worden, dat met deze bijtende middeltjes de oogen niet geraakt worden. Voor de oogleden is perubalsum of een andere genezende zalf steeds te gebruiken. Daar de ziekte hoogst besmettelijk is, is afzondering der aangetaste dieren en ontsmetting dar kooien beslist nood zakelijk. - Da Katholieke Illustratie bevat deze week het volgende Platen Mgr. Dr. A. C. M. Schaepman. Hevige brand te Bergambacht (2 foto's) Vreeselijke spoorwegramp te Parijs (4 foto's). Een ommekeer tea goede (6 foto's). - Marioedag te Amstei- dag (4 teekeolngea vsn B v. Vlijmen) Voor de St. Pieterskerk te Rome, in de felle Rotneiasche middagzon. Koninginnedag In Zuld-Afrika. Groot moeder vertelt. President De Valera. Arthur Griffith, vice-president. Commandant Mac. Keozs. Clemcnceau onthult zijn eigen standbeeld. De Markt en Grootestraat. - WAALW1|K. herdenking van Leiden's ontzet (2 foto's)* De onthulling van het gemeentelijk sportterrein te Middelburg. Vrucht dragende vijgetakken uit een Haariem- schen tuin. Zoekplaatje. TekstValsche getuigenis, door E. Phililps Oppenheim. In de verdruk king, door j. R. van der Laas. M'n jongen, wat wil je graag worden door Punt. Van schatten ea dames, door P. Een ommekeer ten goede. Marinedag te Amsterdam, door Kees Kribbig. Middeltjes tegen kilheid, door Louis v- d. Linden. Voor ons zelf alleen, door Arthur Tervooren. Uw eigen tuin, door Phiiadelphus. Uit do blikken trommel. Nieuwe rebus. De verstokte vrijgezel, door Theo Wul- terkens. BAARDWIJK. Door de Liedertafel bloei der Toonkunst0 alhier werd Donder dagavond ten huize van den heer H. Donkers, die voor eenigen tijd het be schermheerschap dezer vereeniging heeft aanvaard, een serenade gebracht, waarbjj baar een bjjrocder gulle ontvangst ten deel viel. Ltng bleef men er in de prettigste stemming bijeen en by het afscheid over handigde de heer Donkers nog een geschenk onder convert, dat de leden in staat stelde het verder deel van den avond onder de vrooljjkste stemming in hon vereenigings- lokaal door te brengen. De heeren A. Boom en J. Holders heb ben door hunne medewerking zeer zeker veel bijgedragen dezen avond tot een on vergetelijke te makeü. De voorzitter ver tolkte zeker ieders gevoelen toen hy in hai- telyke woorden den nieuw n beschermheer dankte en de verzekering gai dat ieder lid het zijne er toe zal bijdragen om op het a,s. concours te Rotterdam succes te behalen, Naar wij vernemen bestaan er plan nen tot oprichting van een sociëteit, welke gevestigd zou worden op de bovenzaal van den heer C, Pollens, alhier. Zondag a.s. apeelt onze R. K, V. V. Juliana haar eersten competitiewedstrijd tegen het sterke Quick II oit 's-Bosch, Dit is de sterkste vereeniging uit de tweede klas R. K. V. B. Juliana komt volledig op en zal zich zoo niet laten overmeesteren, doch daartoe zal noodig zijn dat de spelers zich van begin tot einde geheel geven. De wedstryd neemt om 2 uur een aan vang. LOON-OP-ZAND. De leden van het comifé voor de collecte, voor de R.K, Uni versiteit zyu de heeren Bennis, Baiters, Verschuren en Van den Heuvel, kerkmees ters, de heer van Opstal, voorzitter van den Boerenbond en de heer van den Wilden berg voorzitter van de Hans?. Het oude gilde #Sr. Ambrosias0 heeft 11 dezer, zijn statiedag gevierd. Ea corps trok mea te 9 uur kerkwaarts om een H. Dienst bij te wonen. Verder bracht men den dag gezellig door mat dans en kaart. Mej, Schoenmakers had goed voor den inwen- digen mrinch gezorgd. Het feest had een mooi verloop. Heden Zaterdag, viert het gilde «/8t, Crispijü0 zijn statiedag, die met muziek opgeluisterd wordt.'s-Morgens te 9 uurtrekt men tempelwurts, verder men brengt den dag in den dienst van Terpsichore door en wier beenen te stram zijn kunnen kaarten en biljarten. Ook voor een hart en maagver sterking wordi gezorgd. Heusdeo, 13 Oct. 1921. De heer Terhuurning klerk bij de Rijksbelasting is benoemd tot rijksklerk standplaats Drachten. Naar we vernemen, is het aantal leerlingen voor bouwkundig teekenen zoo groot, dat ditmaal moet worden overgegaan tot parallelklassen voor dat vak. De heer G. G. Carpay werd dezer benoemd tot secretaris der atdeeling Radbouds-stichting alhier. De R.K. tooneelvereeniging, die hare studiën reeds hervat heeft, is voor nemens 13 en 20 Nov. haar eerste uit voering te geven. Klaagt men elders over sterfte onder de kippen, ook hier hoort men daarvan, terwijl mede de duiven het hart te verantwoorden hebben. De leden van het Nut zullen in de gelegenheid zijn in 't komend seizoen te profiteeren van 3 voordrachtavonden. Markt en Grootestraat. - WAALWIJK. ZSER ZWARE DEKENS, ZUIVER WOL f 13.50. Speciale exlra aanbieding. Kaatsheuvel, 15 Oct. 1921. In de schoenbedrijven is alhier slechts zeer weinig te werken. Na dejirma W. v. Dam die reeds de geheeie week stop ligt, is gisteren ook de firma Joh. Snoe ren gevolgd. Komt er niet meer drukte zoo ziet het er treurig uit tegen den winter. De heer J. Tuerlings is ais leer kracht benoemd aan de avondschool in de openbare school No. I. Zondagavond geeft de Harmonie „Apollo" een concert aan de heeren Donateurs. We krijgen de jprimeur van de Fantaisie aus Lohegrin, een verbazend zwaar doch zeer dankbaar nummers. Er zijn de laatste weken alhier verschillende groepen van personen naar de Duitsche bedevaartplaats Kevelaer gegaan. Soms gezelschappen van 40 en 50 man sterk. Met een gewoon bewijs van Nederlandschap kwam men zonder moeite over de grens. Dat echter feiteiijk zoo'n bewijs'niet voldoende is, onder vonden. Zaterdag een viertal heeren, die toen zij geen pas konden vertoonen, zonder meer werden teruggestuurd. Des ondanks vertrekken Zaterdag morgen weder verschillende fietsers naar Maria's genadeoord. Bij den landbouwer J. Maas kreeg dezer dagen een paard een beroerte. Daar er weinig hoop op genezing was is het beest afgemaakt. PARIJS, 13 October. De koerier vao den Volkenbond heeft vanochtend op den Quai d'Orssy den tekst overhandigd der beschei den nopeus de oplossing, die de Raadkan den Volkenbond aanbeveelt nopens de ver deeling van O.-S. De hoofdzaak van die oplossing is bekend De Daitsch-Poolsehe grenslij o zal worden getrokken volgens een ly'n, die vrijwel op gelyken afstand loopt vaa die, welke io Augustus respectievelijk door Prauktijk en Engeland werden voorgesteld. Speciaal bet industriebekken, dat BrUnd opeischte voor Polen ee Lloyd George voor Daitschland, wordt verdeeld tnsschen de beide lenden. Polen krijgt de districten Köaingsbütte, Kattcwitz en Beo*hen. Duitschlind behoudt de districten Gleiwitz, Zabrze, Hindenburg en de stad Bentheu. Bovendien zal een ge mengde commissie belast worden met het verzekeren van de economische eenheid in het industrie-bekken. Dj vier geallieerde regeeringen, na kennis te hebben genomen vaa de «/aanbeveling0 van den Voikenbondsraad en te hebben ge constateerd, dat deze op geen enkel punt in strijd is met de bepalingen van het Ver drag van Versailles, zuilen het eens werden over de voorwaarden, waarander dezeaan beveling* zal worden geëntameerd door den Oppersten Raad en den Gasaatenrasd, en vervolgens ter kennis gebracht van de regee- ringen te Berlijn en te Warschau. Ten slotte zal de Gezantenraad de maat regelen van orde hebben uast te stellen, die noodig syn om aan Duitschlind en san Polen de gebieden over te drageD, die hun respectievelijk worden toegewezen volgens de bepalingen van 6 van het aanhangsel van het verdrog van Versailles, De Poolsche en Duitsche regeeringen zuilen moeten voorzien in het bestuur van de streken die huD zjjn toegewezen in den loop van de maand volgende op de bekendmaking van de grenslijn door de geallieerde commissie te Oppeln, De Deutsche Aligem. Ztg. vestigt er de aandacht op, dit Duiischland door de beslissing inzake Opper-8ilezië bijna zijn geheeie zinkindustrie zal verliezer). De zinkerismijnen liggen n.l. alle in de aan Polen toegewezen gedeelten van Benthen en Tarnowitz, Andera bladen berekenen dat Daitschland van de 20 millioen ton steenkool, die O.8. jaarlyks opbrengt, 18 millioen zal verliezen. De rijksminister van financiën berekent in een memorandum de kosten dei buiten- landsche bezetting van het Rijnland op 3940 millioen gondm&rk, die Duitschland aan de bezettende mogendhenen moet terugbetalen. Daarbij komen nog 314 millioen papiermtrk voor buitengewone onkosten der bezettings troepen, voortvloeiende nit de beschikbaar stelling van woningen voor Fransche verte genwoordigers, inkwartieringskosten euz. Het Fransche leger in het Rynland is 120.000 man sterk. >Daar, waar men van honger sterft Onder dezen somberen titel geeft Podosjewski In de Moskousche .Iswestra» een reeks schetsen uit het hoogergebled. Hier volgen korte uittreksels uit enkele er van. Het koren werd niet gesneden, maar de boeren kropen op bun knieën over het veld en plukten eiken halm afzonder lijk, opdat er geen enkele verloren zou gaan. Het koren werd ook noch ge- dorschf, noch gemalen, maar zooals het daar was op de kachel gedroogd en, met stroo gemengd, in een handmolen gemalen. Daarmee was bet meel klaar. Steeds vaker hoort men thans sedert Pascbea hebben wij geen brood gezien. Het laatste stukje hebben wij in den Paaschnacht gegeten In een dorp had een boer een koe gestoien, haar bulten geslacbt en het vleesch naar een veriaten kelder gesleept. Het verdwijnen van de koe was een heele gebeurtenis in het dorp. Na eenige dagen vond men door den reuk de overblijfselen van de koe in den kelder, overdekt met wormen. Bij de ontzettende hitte was het vlcesch snel tot ontbinding overgegaan. Niettemin had de dief er zich eiken nacht van gevoed Gras, allerlei aas, hout, dat Is het doodenmenu der boeren Wij gingen da straat door. Daar staat een huis met dichtgespijkerde vensters, het vierde, ghet vyfde, het zesde, ajja eveneens vallaten. Wij gaan een hut binnen. Da boer Iwan Kastsjkiu en zija vrouw zijn bezig te pfobeeren den ketel op het vuur te krygen. Zij zjjn daar echter te zwak voor. Ik kjjk in dm ketel, daar is het eteD voor deu geheeien dag inDe ketel is tot den rand vol water. Drariu drijft stokkig g as.... Op den kachel zitten in het donker twee kinderen van 5 tot 7 jaar. Zij doen den keu san wsspoppen uit eeu panopticum en zijn even onbeweegiyk, niet bleek, maar wit. De oogen zjjn biyren stsan en zijn zonder blik, als bij die poppen. «/Hoe heet je P0 vraag ik aan het jongste kind. Geen antwoord, geen beweging. ,/Mi- kolrka beet bij0, zegt de moeder. yNu is al meer dan ééa nacht de slaap niet meer over hem gekomen. Den geiieelen nacht hebben zij daar zoo gezeten. Zij vragen o k niet meer om etvn en sterven toch niet. Het ie een kwelling, ze aan te zie»,,,,.0 Ik vroeg haar, de kinderen van de kachel af te halen. De oudste kon zich nog staande honden. Maar Mikolka zakte dadelijk op dea grond neer. Toen hij stond, bood hij een tchiikkelijken aanblik, ais het hnisje op kippenbeenen uit hel sprookverhaal. Zijn beenen waren dun als lucifers en daarboven een wanstaltig giooten bnik, als een opge blazen bal//De oudste kan het nog wel een week uithouden0, zei de moeder, «/maar ds kleine Mikolka zal morgen wel sterven.,,.0 Later hoorde ik, dat de moeder geljjk had Mikolka stierf den volgenden dag, Naar de »Voss. Ztg.« verneemt, bedraagt het aantal doodea en vermisten van de ramp te Oppau meer nan 600. Verscheidene zwaargewonden zijn in de ziekenhuizen gestorven. Het aantal blind gewordenets is iels geringer dan aau- vaukeiijk werd medegedeeld. Aau giften zijn tot dusver 60.000.000 Mark inge komen. Bij bet officieele onderzoek naar de oorzaken van de Ontploffing te Oppau is aan den dag gekomen, dat de oor spronkelijk voorgeschreven, zeer vol doende veiligheidsmaatregelen den laat ste» tijd, ter bevordering van de productie, werden verwaarloosd. Op den dag, die aan de ontploffing voorafging, hadden verschillende arbeiders ge weigerd in de loodsen aan het werk te gaan, omdat toen reeds de aanwezigheid van gas viel te constateeren. Zij waren op staanden voet ontslagen. Te Eemnes-Blunen werd gisteren het 6-jarlg zoontje van v. d. B. door een auto overreden. Het knaapje werd in zeer zorgwekkeaden toestand naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. Den be stuurder treft geen schuld, Te Herkenbosch (L.) is gisternacht ingebroken ten huize van dnn heer Heijligers. Een geldiade waatin f 1600 en ongeveer 300 mark is meegenomen. De ledige iade is nabij de Duitsche grens teruggevonden. De campagne un de Gcöp. Aard- appelmeelfabriek te Oostwold-Westerkwartier (prov. Groningen) is gestaakt tengevolge van den lagen waterstand. Er zjjn geen aardappelen genoeg. Gistermorgen werd uit de stadsgracht te Zwolle het lyk opgerischt van eeu zekeren H. P., spoorwegarbeider aldaar. De drenkeling was een zenuwpatiënt, De 30-jarige H. Brink, uit Munten dam is op zijn motorfiets tegen een hoorn gereden en gedood. Te Emmerschans is bij den winkelier W, Kolthof ingebroken en f 900 ontvreemd. De vrouw ran H. Danhof te Bafio is van eene ladder gevallen en aan de ge volgen overleden, Zjj kwam met haar hoofd op een betonnen vloer terecht. aankomende 20655 BESOIJEN. voor fabriekskantoor. Brieven ouder No. der adver tentie aan 't Bureau van dit Blad. aan zeer billijken prijs. Een mooie partij 1ste soort Tevens een flinke partij Te bevragen bij 20657 Vruchtenkweekerij A 64. DRÜNENT. was. Mijne roode haren had ik keurig zwart gemaakt. Hij twijfelde geen oogenblik aan de waarheid van mijne woorden. Van hem vernam ik een menigte bijzonderheden over ■Tacob Mortimer en zijne dochter Noëmi O, ik ben een sluwe vosIk huwde de doch ter en werd de vennoot des vaders! Dat is al kras! Heden ben ik niet slechts een mil lionaire maar tevens een eerlijk man... .Ta, een eerlijk man Hier zweeg Jacques een oogenblik. „Waarom staat gij mij daar zoo aan te kijken?" snauwde hij Ovidius dan weer toe. die meer en meer angstig werd. „Gij hebt mij. nooit gezien! Gij kent mij niet! Jeanne Fortier alleen heeft de misdaad ge pleegdJacques Gérard is onder de puin- hoopen van de fabriek te Alfortville bedol ven. Heden ben ik Paul Harmant, de ven noot van Jacob Mortimer." Op dit oogenblik bracht de ellendeling de hand aan de borst. Ken scherpe smart kwam in zijn hart, 't Was alsof verterende vlam men in zijn binnenste woedden? Een niet gearticuleerde klacht, een soort van droevige zucht ontsnapte aan zijne lip pen. Eensklaps door hevige zenuwkrampen overvallen, draaide hij als een tol rond en viel met uitgestrekte armen bewusteloos op ilen vloer neder. Haastig sprong Ovidius toe. „Dood! Zou hij dood zijn?" vroeg hij zich vol angst af. „En ik rekende op hem om for tuin te maken Haastig onderzocht hij zijn slachtoffer en toen hij Jacques Gérard de hand op de borst legde, voelde hij zich onmiddellijk gerust gesteld. Het hart klopte onstuimig. „Neen, neenHij is niet doodzeide dan Gérard's gewaande neef met een zegevierend lachje, „doch het Oauadeescbe vocht is nog aan het werkenZoodra hij bij kennis komt zal hij zich niets meer herinneren. O gij valsche Paul Harmant, al zijt gij ook zoo sluw als een vos, dat zal u tegenover mij niet baten. Ik heb u ontmaskerd!... Gij zijt rijk neef! Dat is juist wat ér noodig is. Ik zal er mijn deel van hebben... Gij hadt mij een oogenblik in uwe handen, doch thans beschik ik over u. Alles wat gij mij verteld hebt, is diep iu mijn geheugen gegrift. Ik zal ook voorzichtig genoeg zijn om alles onmid dellijk op papier te zettenO, wat een heerlijke staat van dienst!... Moordenaar! Dief! Brandstichter! En hij wilde mij nog wel zijne zedepreeken voorhoudenO, dat is te sterk, al te sterkGij zult mij uwe zedelessen duur betalen, neefjezij zullen u hoog komen te staan Jacob Mortimer's vennoot lag nog steeds buiten kennis. „Naar de mededeelingen van Cucheliino," dacht Ovidius,,, kan deze toestand nog wel enkele uren voortgaandocli er is geen ge vaarIk zal neef op zijn bed leggen, en zoodra hij ontwaakt, zullen wij samen pra ten." Soliveau richtte Jacques' lichaam op met een kracht, die men bij hem niet zou gezocht hebben, legde* hem te bed en plaatste twee kussens ouder zijn hoofd. Dan begaf hij zich naar zijn kamer waar hij zelf spoedig in slnap viel. Bij het krieken van den dag ontwaakte Ovidius, kleedde zich haastig en begaf zich dan naar de kamer van zijn gewaanden neef. Deze scheen nog geen enkele beweging gemaakt te hebben, doch zijne zware adem haling getuigde duidlijk geno g dat hij vol leven Was. Ovidius naderde het bed en voelde Gérard den pols, die zeer regelmatig klopte. „Ik zal hem niet wekken," dacht hij en zette zich aan tafel neder, waarop nog al de papieren lagen van den vorigen avond. Zoo vlug hij kon maakte Ovidius zijn werk af. Ongeveer een uur ging voorbij. Eensklaps wendde Ovidius het hoofd om. Hij meende gehoord te hebben, dat Gérard eenige beweging maakte en hij had zich daarin niet bedrogen. Ovidius stond van zijn zetel op en wachtte voor het bed van den valschen Paul Har mant diens ontwaken af. Eindelijk opende Jacques de oogen. sprong haastig in zijn bed op en wierp een verwil derden blik Om zich heen. Deze blik drukte verwondering en onge rustheid uit. Jacob Mortimers vennoot was blijkbaar niet op de. hoogte van den toe stand en kon zich geen rekenschap geven van zijne tegenwoordigheid in die vreemde kamer. Tweemaal haalde hij de hand over het voorhoofd, alsof hij een sluier vandaar verwijderen wilde. (Wordt vervolgd). HAARSTEEG. Op 8 October omstreeks 7 uur, werd in deze gemeente liet nieuwe electriciteitsnet door de firma van Boxtel Zonen te Tilburg voor liet eerst in bedrijf gesteld, in tegenwoordigheid van ingenieur Itoels en verschillende technische ainbtena- van van de P. N. E. M. en liet Gemeentebe stuur. Geen enkele storing kwam voor, zoo dat we direct genoten van de schitterende straatverlichting. De firma van Boxtel Zonen en hare uitvoerders speciaal de heer ,T. Luijben te Vlijmen, hebben alle eer van liet werk. Zij hebben alle eer van het werk. Zij hebben getoond de kunst van nettenbouw uitstekend te verstaan, want onze gemeente mag zich verheugen in het bezit van een be slis mooi aangelegd net. Dank zij het moei- tevol werken werken van het Gemeentebe stuur en den Administrateur van liet G.E.B. is datgene waarnaar zoovelen reeds lang heb ben zitten wachten, eindelijk verkregen. Naar wij vernemen zijn op het oogenblik een 125 tal perceelen op liet net aangesloten, doc-h met eeii beetje goeden wil en eenige medewerking, kan dit getal spoedig tot 175 worden opgevoerd. Vermelding verdient nog liet feit, dat de zoo boog geroemde wijk E van Vlijmen ook op het net van deze ge meente is aangesloten. Tijdens den openingsavond eoncerteerde onze Harmonie St. Cecilia in de schitterend verlichte kiosk in den tuin van café Eekels. die goed bezet was. Een groote menschen- massa verzamelde zich voor het Gemeente huis, toen de Harmonie, de traditie gewoon, het Gemeentebestuur en de vertegenwoordi gers van de P. N. E. M. en van de firma van Boxtel Zonen -ten raadhuize een serenade bracht. Een woord van hartelijken dank, mag dan ook zeker niet onthouden worden aan deze vereeniging, die geen enkele gelegenheid laat voorbijgaan of zij doet van bare mede werking blijk geven en die daarmede toont haar gemeentelijk subsidie ten volle waard te zijn. Hsg.

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 10