t De Portierster van Alfortville. l„NOOED-BE,ABAND"l I I Gemeenteraad. FEUILLETON I Maatschappij van Verzekering op het Leven. I NUMMER 88. WOENSDAG 16 NOVEMBER 1921. 44e JAARGANG. DU blad verschijnt WOENSDAG- BN ZATERDAGAVOND. t bonnemantoprija per 8 maanden f 1.2». Franco p. post door het reheele rijk 11.46. Brieven. Ingezonden stukken, geiden ens., franco te zenden aan den Uitgever. Telei. 3S WAALWIJKSCHK EN LANGSTRAATSCHE COURANT UitpveWaalwijkache Stoenndrnkkerij An toon Tieten Telegr.-AdresECHO. Prijs der AdvertentlSn. 16 cent per regel; minimum f l.Mi Reclames 46 cent per regel. van De\Echo van het Zuiden". 54). J Opgericht WAALWIJK. tm I Versoberd Kapitaal Reserve 26.099.999.— 3.165 341- Ill MO VAN HET »EN DRONGELEN. (Vervolg). De heeren Nieuwkoop en v-an Gameren stellen den voorzitter de vraag waarom niet het bepalen van het plaatsen der lantaarns aan den raad is overgelaten, waarop de voorzitter antwoordt, dat toch de rentabill- teitsrekening van de P. N. E. M. in behande ling is geweest. Voorts was hij van meening dat het meer een zaak was die bij B. en W. thuis hoorde. Het zou toch bezwaarlijk gaan om met z'n allen er op uit te gaan om punt voor punt te gaan vaststellen. Zij zijn er met z'n vieren op uit geweest, Burg. en de wethouders en den Secretaris roet een ver tegenwoordiger van de P. N'. E. M. en van de A. N. K. M. en hebben gedacht aldus de 20 lichtpunten die in de rentabiUteltsbereke- uing genoemd werden het best te hebben ver deeld. De voorzitter is Toorts van meening dnt een paar lantaarns meer de gemeente betrekkelijk weinig meer kosten zal. Immers de gemeente heeft voor een zeker bedrag stroom 'af te nemen om het bedrijf rendee- rend te maken. Nu zal zij zoolang nog niet de geheele gemeente aangesloten Is, niet ge makkelijk aan dat bedrag komen. Dus zal een meerder verbruik door de gemeente nog weinig meer kosten, daar anders toch ver lies moet worden geboekt. De voorzitter acht een straatbelasting niets onbillijks. In de circa 350.die de opbrengst van deze belasting nog onder de werkelijke kosten van de straatverlichting blijft moeten toch alle mensehen door den Hoofd. Omslag nog betalen. De heer Nieuwkoop kan er w»«l aimee gaan om meer lichten te plaatsen als er anders toch niet genoeg stroom verbruikt wordt. Hij is echter tegen een struatbeias- ting daar er eigenlijk van een s.raatver- lichting geen sprake is, wel van een ver lichting op de draaien voor het verkeer. Hij Zon de geheele kosten op het bedrijf laten drukken. Voorzitter. Dat gaat niet Nieuwkoop. Op den Hoofdei. Omslag te- doel ik. Voorzitter. Dan betaalt er ieder evenveel ook ook die op de Tol, enz. wonen, ik zou in overweging geven om het aan te nemen zoo els het wordt voorgesteld en het ook in Oen deren is aangenomen. De heer van Gameren zou uog ee t licht punt bijplaatsen in den bocht bij de Gras.ff een bij Prinsen en een aan den Otiepot bij van Campen. Hij zou de lantaarn bij Tref fers iets willen verplaatsen, tussclien Schil ders en Treffers in. Verder behoeven het geen tampen van iOO kaars te zijn. met 50 kaars-lichten kan ook volstaan worden, die kosten in het gebruik slechts de helft. De heer Nieuwkoop wil, cu toch niet meer op een lichtpunt gekeken word! ook eett lichtpunt doen aanbrengen in bet straat je bij Bouwman. Het heeft bij bent verwon dering opgewekt, daf een lantaarn is ge plaatst voor de deur van den Wethouder. Daar is niets op tegen, zegt hij, d'.e mout ook licht hebben; doch het was volgons hem be ter geweest hem bij dat. straatje te plaat sen. Indien die lantaarn nu toch daar blijft zou hij er nog een bij het straatje zetten ten gerieve van de mensehen die avonds telkens dat pad op moeten. Hij vindt het jammer dat die lantaarn voor de Wed. de Haan niet Is geplaatst aan de» laatsten paal van het net, dan zou hij den geheelen weg hebben opgescheneu. Dan is hem nog opgevallen dat die lan taarn aan de Eethensehe sluis niet goed Is aangebracht. Als zij wat hooger hing zou zij den geheelen driesprong daar verlicht hebben. Ten slotte wil de Voorzitter het voorstel in omvraag brengen van den heer van Ga- roeren om er drie lantaarns bij te plaatsen en er een te verplaatsen. De heer Nieuwkoop wil er nog een bij plaatsen en dat eene lichtpunt aan de Eet hensehe sluis omhoog brengen. Ook wil hij ZES EN VEERTIGSTE HOOFDSTUK. „Lieve kleine Lucia, ik bemin u," sprak Lueien op zekeren dag tot het schoone meis je. „Zoodra ik eene meer onafhankelijke betrekking zal gevonden hebben, zullen wij samen trouwenWilt gij wachten, tot dat de fortuin mij vriendelijker tegenlacht?" ..En ik bemin u ook uit den grond mijns harten," had Lucia geantwoord„ik zal wachten zoolang gij wilt... Doch waarom zouden wij op tie fortuin wachten?... Gij zijt werkzaam en ik ben niet te lui om de handen uit den mouw te steken. Beiden wer ken wij met goeden moedZoo wij de handen ineenlegden en onze verdiensten bij elkaar brachten, zou er welvaart in ons huis heerschen." Lueien schudde het. hoofd. „Zijt gij niet van mijn gevoelen?" vroeg het meisje. „Neen." „En waarom niet?" „Om twee redenen. De eerste: Wanneet- wij gehuwd zijn, zult gij in uwe huiselijke bezigheden werk genoeg vinden. De tweede Een getrouwd man moet, naar mijn inzien, genoeg verdienen om vrouw en kinderen een onbezorgd leven te kunnen verschaffen." Een jaar lang wachtten zij, doch zoo Lu cia geduld aan den dag bleef leggen. Lncien begon min of meer wanhopig te worden. Zijne verdiensten bleven zeer middelmatig en lieten hem In de toekomst weinig ver betering tegemoet zien. Zoo hij Lucia in der- geljk* omstandlg-heden tronwde. wat zou eerst stemming zien over het al of niet in voeren van strnatbelasting, want daar is hij tegen. De Voorzitter acht liet hetzelfde wal er eerst in .stemming komt en zal eerst het plaatsen der lichtpunten in omvraag bren gen. De heer van der Schans zou nog even wil len vragen of niet kon worden bepaald dat het aantal lichten zoo verdeeld werd dat men niet boven de 2100 kaars sterkte zou gaan, waarop de Voorzitter voorstelt om met z'n allen bij donker weer en stortregen eens een avond rond te gaan om te zien waar wat licht bij of af moet. anders komt men hier over niet tot overeenstemming. Hiervoor schijnt men echter niet veel te voelen en wordt hierna met algemeene stem men besloten om 4 lichtpunten bij te plaat sen en bij Treffers een licht te verplaatsen. Het voorstel tot invoering eener straatbe- lastlng wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Nieuwkoop en van Campen. 7. Voorstel verstrekking gratis lichtpun ten. De Voorzitter zegt dat dit punt weinig toelichting uieer behoeft. Zoouls men weet is het de bedoeling de kosten van het aan sluiten tot 2 lichtpunten voor rekening van de gemeente te nemen om daardoor zooveel mogelijk stroomafname te bevorderen. Ver onderstelt dat de kosten 10.voor étui en 20.voor twee lichtpunten zijn dan wor den deze door de gemeente betaald. Aan die genen die reeds een aansluiting hebben doen aanbrengen zal dit bedrag nog worden terug betaald. daar het niet moet zijn een premie op het lang wachten met aansluiten. De heer van Gameren vindt dat B. en W. wel waf laat hiermee voor den dag komen. De Voorzitter merkt op dat B. en AV. deze zaak van een geheel ander standpunt beke ken hebben. Zij hadden gemeend hiermede niet te gnnw mee voor den dag te moeten komen. Er zijn verschillende menschen die nog nooit electriseh licht gezien hebben en daarom willen ze er niet aan. Ze moeten het eerst eens bij anderen in werking zien. dan gaan ze er dikwijls pas toe over. In (Tende ren en Eethen heeft men hetzelfde gezien. Voorts zon .spreker, een termijn vaststellen bijv. tot uiterlijk 1 Januari, om slechts tot zoolang die gelegenheid open te stellen om zich voor gratis lichtpunten op te geven. Mogelijk komt men dan spoediger aan meer aansluitingen, anders blijft men soms weer trekken. Hij stelt tevens voor om eenige hier bekende installateurs uit te noodigen om die nieuwe aansluitingen gezamenlijk aan te besteden. De heer Nieuwkoop is ook van meening dat men zoo spoedig mogelijk trachten moet meer aanslnltiugen te krijgen. Hfj vraagt echter hoe het komt dat verschillende men sehen die reeds lang hunne huisinstallatie in orde hebben nog steeds niet worden aan gesloten. Ook de heer van Campen brengt verschil lende van diezelfde klachten naar voren. Volgens hem worden menschen die nog geen huisinstallatie hebben wel aangesloten en anderen die reeds lang gereed zijn kunnen maar wachten. De Voorzitter zegt nog nimmer iets van al die klachten te hébben vernomen, hij hoort ze hier thans voor het eerst. Hij acht het beter dat de menschen met hun klachten op de secretarie komen. De schuld ervan is niet op de secretariewaar de fout eigenlijk- schuilt weet spreker ook niet. Het admini stratief en technisch beheer is opgedragen aan de P. N. E. M. De aansluitingen ge schieden door de A. N. E. M. Alle opgaven e. d. die op de secretarie inkomen worden van daar direct doorgezonden doch moeten dan nog-in zooveel verschillende handen ko men dat het wel mogelijk is dat ze bij den een of anderen ambtenaar wat langer wor den vastgehouden. De heer Nieuwkoop vraagt of hier iemand door de P, N. E. M. is aangesteld voor het electriseh licht. Voorts komt het vee! voor dat er overdag geen stroom is. zoodat niet: gedorscht kan worden. De voorzitter zegt dat er een klokje zal dan hun lot worden bij eenige vermeerde- i-ings des ge/.ins? De twee verloofden hadden elkander hun ne geschiedenis verhaald. Die van Lncien kennen wij en die van Lu cia was zeer kort. Een voedster, die geen betaling meer erlangde, had het kindje, een jaar of achttien maanden oud, bij het arm bestuur gebracht. Het kleine meisje was voorspoedig opgegroeid. Ziedaar alles. Dit kind. onze lezers hebben het reeds lang begrepen, was Jeanne Fortier's dochter. VIJFTIGSTE HOOFDSTUK. 't Was tien uur des morgens. Lucia had een corsage ingepakt om dit naar het atelier van madame Augustine te brengen. Zij sloot de deur achter zich. doch alvorens de trappen of te dalen klopte zij bij Lueien aan, die aan hare linkerzijde woonde. ..Binnen!" klonk de stem des jongelings. Lucia opende de deur en trad over den drempel. Lueien was voor eene tafel gezeten en druk aan het werk. Toen hij echter het meisje zag, sprong hij haastig op om het lieve kind tegemoet te snellen. ..Wees welkom, lieve Lucia riep hij uit. In stede van eenig antwoord te geven, greep Jeanne Fortier's dochter zijne beide handen en staarde hem strak in de oogen. „Wat ziet gij er bleek uit!" zegde zij dan verwijtend en op ontroerden toon. „Nog maals hebt gij den nacht werkend doorge bracht „Maar, Lucia „Er komt hier geen maar te pas. Is 't waar of niet waar?" „Ja, 't is waar," antwoordde Lueien. „En ik had het u verboden." ,,"t Was onmogelijk thans te gehoorzamen. Ik heb heden avond zonder fout deze teeke- ntog af te leveren." „Maar gij doodt u bij het verrichten van zoo slecht bezoldigd werk „Wat kan ik er aan doen, liefste? Zeker word ik slecht betaald, maar ik kan toch met do opbrengst van mijn werk in mijn onderhond voorzien." „Gij moest honderdmaal meer verdienen. „Zeker!Maar daartoe is geluk noodig. Overal, waar Ik mij aanbied, antwoordt men worden aangelegd, waardoor de straatver lichting altijd automatisch geregeld wordt. Dit behoeft slechts nu en dan eens te wor den nagezien. Wat betreft het niet leveren van stroom overdag hangt in verband met het elders werken aan de electrisehe leidin gen. In de toekomst' zal door de P. N. E. M. steeds daags te voren worden bekend ge maakt als er den volgenden dag geen stroom op zal staan. De heer van Gameren vraagt er bij de P. X. E. M. op aan te dringen oim spoedig ook in Drongelen een agent aan te stellen opdat men weet waar men zich bij storin gen e.d. vervoegen kan, hetgeen door den voorzitter wordt toegezegd. I>e heer van Campen vindt dat de onbil lijkheid nog verder gedreven wordt als men nn gratis lichtpunten gaat geven. Een groot gedeelte van Drongelen o.a. het Veer kan niet aan het net worden aangesloten en moet nu ook toch in deze kosten weer mee- dragpn. De voorzitter merkt hem op dat hij de zaak geheel verkeerd opvat. Men wil juist door het verstrekken van gratis lichtpunten hét stroomverbruik doen toenemen waardoor dan het bedrijf zichzelf kan bedruipen en niet een te kort zal hebben. Naar zijn ra ming zullen de kosten ongeveer 900 heloo- pen. doch hij meent dat de meerdere stroom- afname die daardoor wordt verkregen, deze kosten spoedig zal te bovengaan, temeer daar de gelden pas in 30 jaren behoeven te zijn afgelost In omvraag gebracht wordt het voorstel met. 6 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren van Campen ea Vos. 8. Wetsontwerp tot, vereenigiug van ge meenten. Voorzitter. U kent allen het voorstel van Ged. Staten. Enkele cijfers over de gevolgen van die rereeniging zijn U allen thuis ge zonden. Om een voorbeeld te nemen. Heusden, dat ongeveer een gelijk zielental heeft als Genderen. Drongelen en Meeuwen te samen, keert een bedrag van 9900 aan bestuur uit. In onze drie gemeenten te sa men is dit ruim ,17000 dus bijna 8000 meer. De rekeningen over 1920 van de drie gemeenten te samen zijn .ongeveer 30.000 hooger dan de rekening 1920 van de gemeente Heusden. Wij hebben reeds zooveel over deze kwestie gesprpken dat tk geloof dat nadere toelichting overbodig is. Burg. en Weth. stellen daarom voor met het Wetsont werp genoegen te némen. Nieuwkoop. Al wat wij er nog van zouden kunnen zeggen is, iooató U reeds hebt ge zegd dat er enormej voordeelen aan verbon den zijn op velerlef gebied. En omdat voor ons de lasten zeer zwaar worden omdat het. een kleine gemeente is. zou het ook voor Drongelen een wijs beleid zijn om zich te vereenigen met grootere gemeenten. Het voorstel van B. en W. in omvraag ge bracht wordt met op oen via algemeene stemmen aangenomen. Tegen stemde de heer Vos. Dan stelt de voorzitter aan de orde de vaststelling der rekening over 1920 welk punt in hef begin der vergadering was aan gehouden wegens afwezigheid van den beer van Campen. van Campen.De rekening is door ons na gezien. Wij hebben een kleine post van 92 gevonden, die nog openstond als nog te ont vangen pacht. En verder hebben we alleen nog de opmerking te maken dat de verwar ming eu verlichting van de school nogal veel was in een jaar. Voorzitter. Wat die post van 92 betreft heb ik juist vernomen daf die toevallig van daag betaald is. Dat komt dus op de reke ning 1921 en dus is dat in orde. Wat de ver lichting en verwarming betreft, dut is over al hetzelfde geweest met die kooge prijzen der brandstoffen en van de verlichting, laten we hopen dat dit iu het vervolg- minder is. De rekening wordt hierna vastgesteld in ontvangsten op 23037.044. in uitgaven op 24037.844 aldus met een nadeelig slot vgn 1004.80. De heer Nieuwkoop vraagt nog wat ge daan zal worden met den completen petro leum lantaarn die de gemeente nog heeft. De voorzitter zegt binnenkort den burge meester van Oud-Heusden te spreken eu dun zal trachten hem te verknopen. Wordt nog besloten om er op aan te dringen dat bij vereeniging' van gemeenten de nieuwe raad uit 11 leden zal mogen bestaan en de ver eeniging te doen ingaan 1 Juli 1922. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. M BÉU WEN. Openbare vergadering van den Raad dei- gemeente Meeuwen gebonden op 9 Novem ber 1921, n.nt. 7 uur. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer Adr. Straver Wz. Wet houder. Voorzitter de EdelAchthare Heer D. F. Bruue, Burgemeester. Secretaris de WelEd. Heer I». W. Sprong. 1. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Aan de orde: vaststelling rekening 1920, van het Burgerlijk Armbestuur te Babiloniënhroek en Hill. De rekening is tot onderzoek gesteld in handen eener commissie. De heer A. v. d. Beek deelt namens de commissie medé dat de rekening tot geen op- of aanmerking heeft aanleiding gegeven en mitsdien tot vaststelling kan worden overgegaan. De re kening wordt daarop vastgesteld in ont vangst op 2091.284, in uitgaaf op 2011.07. alzoo met eeü batig slot van 80.21. 3. De Voorzitter deelt mede dat door A. van Bruchem op het Kasteel aanvraag is gedaan tot het verkrijgen van electrisehe aansluiting voor licht. De huisinstallatie is bereids door hem aangelegd. Aange zien het hier evenwel een woning betreft, die niet gelegen is'aan het electrisehe net is aan de P. X. E. M. een berekening gevraagd van de kosten van doortrekking van het net naar genoemd Kasteel. Uit een daarop ontvangen antwoord blijkt, dat de aanleg de gemeente zitl kosten éeh bedrag van niet minder dan 650. De 1'. X. E. M. geeft daarom in overweging slechts dan tot den bouw van het net over te gaan, wanneer van Bruchem en eventueel van Bergeijk een stroomafname gedurende de eerste 5 jaren garandeeren van 25 p('t. van op on veranderlijken toon Wij hebben op 't oogenblik niemand noodig... Wilt gij wach ten, dan znllen wij zien... En ik wacht, en wacht maar steeds door. Ik vrees dat ik zoo mijn gansche leven zal hebben door te bren gen." De jongeman zweeg. Lucia vves de eerste om dit stilzwijgen te verbreken. ..Lueien," zeide zij met eene zoete stem. ..ik heb een verwijt tot n te richten." „Tot mij. liefste?" „Ja. tot u." ..En wat. heb ik dan gedaan? Wal hebt gij mij te verwijten?" „Bene. ernstige zaak." Tmeien boog het hoofd en vroeg stamelend ..Waarom meent gij dat?" „Omdat ik het met mijn eigen oogen zie en met eigen ooren hoor. In plaats van u tegen het ongeluk te wapenen, buigt gij het hoofd voor den rampspoed even als gij het thans voor mij buigt. Onze liefde moest u meer kracht en sterkte schenken IBemint gij mij dan niet meer?" „O!" riep Lueien uit. „het is slecht van u en wreed zulke vraag tot mij te richten Gij weef hoezeer ik u bemin, van ganseher harte met alle krachten mijner ziel. meer dan iets ter wereld ..Neen. dat weet ik niet!Zoo gij mij hemindet. zoudt gij uwe dagen niel door brengen en een gedeelte uwer nachten met het verrichten van werkzaamhedn. die u nauwelijks het hoog noodige verschaffen." ..Maar wat kan ik er aan doen?" „Dat anderen doen. die met 11 niet verge leken kunnen worden, en toch vooruitkomen. Doe uwe verdiensten gelden. Blijft kloppen aan de deuren, die u tot nu toe niet geopend werden en laai tl zoo spoedig niet ontmoedi gen." ..Zoo zal ik vruchteloos miju tijd verlie zen en zelfs niet ineer in staat zijn datgene te verdienen wat gij het hoogst noodzakelij ke noemt, 't stukje brood dat mij bet leven verschaft." „Heb ik u dan niel gezegd, daf ik reeds wat heb bijeen gespaard? Wat ik heb terug gelegd is tot uwe beschikking... Aan mijn verloofde, mijn aanstaanden echtgenoot hied ik het aan „Die spaarpenningen zal ik nooit aanne men riep de jongeman uit. „Lueien, gij doet mij veel leed antwoord de Lucia. „Gij weigert mij het genoegen 11 te hulp te komen, omdat ik eene vrouw ben Dat is wreed van u... Maar gij hebt inch nog wel collegevrienden, die in staat zijn u te helpenWaarom wendt gij u niet tot hen?" „Bedelen zuchtte Lueien hitter. „War zegt gij, mijn vriend? is het dan een aalmoes afsmeeken. wanneer' men naar de middelen vraagt om werkzaam en viijfig den kost te verdienen? Kent gij mij dan zoo slecht, dat gij mij in staat acht vl eene ver nederende taak op de schouders te leggen?" „Ach, liefste Lucia, ik hen reeds tot al die vrienden gegaan, waarvan gij spreekt!" „En? „Zij hebben mij vriendelijk ontvangen tot. het oogenblik dat zij vernamen waarom ik tot hen kwam. Dan hebben zij hunne nit- vluehten weten te vinden om mij beleefd aan de deur te zetten. Mei gebogen hoofd en een bloedend hart kon ik mij verwijderen." „Hebben allen 11 zoo behandeld?" „Allen." „Zelfs de jongeling, voor vvien gij zulke bijzondere genegenheid gevoelde! en voor wiens buitengewone hoedanigheden gij zoo veel bewondering over liadt?" ..Georges Darier, mijn goede kameraad, mijn nllerbesten vriend op hef college Henrv I\' „Hebt gij dien nog niel gezien?" „Neen." „Waarom niel „Ik weet niet waar hij woonl. Wij hebben elkander sinds zes jaar niet ontmoet." „Woont, hij te Parijs?" „Ik weet hel: niet." „Wat doet hij?" „Hij was student in de rechten en bereid de zich voor de balie." „Zoo hij advocaat is, kunt gij hem gemak kelijk vinden" „Zeker... Doch waartoe zou ik hem opzoe ken? Za! ik ook hij hem niet dezelfde treu rige ervaringen opdoen als elders?" „Dat kunt gij niet zeggen 1 Wie weet -of zijn hart thans nog niet even warm voor 11 klopt als vroeger? Iets in mijn binnenste zegt mij. dat Darier nog steeds een waar vriend voor 11 is. Uit liefde tot mij, Lueien. g«a t tot hem f" de aanlegkosten ofwel 162.50 per jaar. Aangezien evenwel van Bruchem tengevolge van een misverstand mischien. reeds zijn huisinstallatie klaar beeft meent de Voor zitter dat in dit geval genoegen moet wor den genomen met een gezamenlijke garantie- strooma fname van 100. Met algemeene stemmen wordt besloten slechts onder deze voorwaarden genoemd net te doen bouwen. 4. De Voorzitter deelt verder mede dal gebleken is (lat over liet vorige dienstjaar een aanslagbiljet voor Hoofdelijkeu Omslag voor de Wed. Daniël van der Beek is uitge reikt aan de Wed. Dirk van der Beek. en dal van laatst genoemde aan eerstgenoemde. Aangezien deze verwisseling op een mis verstand berust, wordt voorgesteld bij 'de Wed. Daniël van der Beek het verschil van de aanslagsom na te vorderen en (le Wed. Dirk van <ler Beek over dit jaar voor be doeld bedrag ontheffing te verleunen. Wordt met algemeene stemmen besloten. Aan de orde vaststelling v'eroi'dening evenredig schoolgeld volgens de Lager On derwijswet 1920. Burgemeester en Wethouders stellen voor liet schoolgeld te regelen als volgt: Voor één leerling uit een gezin voor elk belastingjaar voor hen die een inkomen heb ben van meer dan 800 tot en met 10(H) 2.6») meer dan 1000 tot en mét 1200 3.90 meer dan 1200 tol en met 1500 5.20 meer dan 1500 tot en niet 18(H) 6.50 meer dan 1800 tot en met 2200 7.80 meer dan 22(H) tot en met 2600 9.60 meer dan 2600 tot en met 3000 12.— meer dan 3000 tot en met 3500 15.— meer dan 3500 lol en met *1000 18. méér dan 4000 tot en raet 5000 ƒ21. meer dan 5000- tot en met «000 24. meer dan 6000 tot en met 7000 30.— meer dan 7000 tot en inet 8000 Ho meer dan 8000 tot en met 9000 ƒ42. meer dan 9000 tot en mpt KXHH) 4S. meer dan ƒ10000 ƒ54.— Voor het vevvolg-ónderwijs voor één kind uit een gezin voor eik belasting jaar voor hen die een inkomen hébben van: meer dan 800 tot en met 10(H) 0.50 meer clan 1000 tot en met 1200 0.624 meer dan 1200 tot en met 1500 0.75 meer dan 1500 tot én met 1800 1. meer dan 1800 tot en mei 2200 1.25 meer dan./ 2200 tof en niet 2600 1.50 meer dan 2600 tot en met 3000 2. meer dan 3000 tot en met 3500 2.50 nieer dan 3500 tot en met 4000 3. meer dan 4000 tof en met 5000 3.50 meer dan 5000 tor en met 6000 4.- meer dan 6000 tot en met 7000 4.50 meer dan 7000 tot en mét SOOO 5 meer dan. 8000 tot en met 9000 5.50 meer dan 9000 tof en met KMHIO 6. meer dan 10000 6.50 Indien méér dan een leerling uit hetzelfde gezin gelijktijdig een school van de zelfde f-oórl bezoektWórdt hét schoolgeld voor den tweeden leerling met 20. de derde met 40. de vierde met 60. de vijfde met 80 procent verminderd «b is voor de volgende leerlin gen geen schoolgeld verschuldigd. Met alge meene stommen wordt besloten deze veror dening met de betrekkelijke invorderingsver- ordening vast te stellen. 6. Burgemester en Wethouders stellen verder voor vast te stellen een straatbelas ting ten behoeve van de electrisehe verlich ting. Belastingplichtig zullen zijn allen die aan het electriseh net wonen, ongeacht of zij wel of geen electriseh licht: gebruiken. Als grondslag zal worden genomen de ge schatte kadastrale belastbare opbrengst ran de gebouwde eigendommen. De heffing zal bedragen bij een geschafte belastbare op brengst van 30. 2 p('t.31 50 3 pOt.51-75 4 pet,76 100 5 pet.101150 6 pet.: 150 en meer 7 pOt. Met algemeene stemmen wordt tot vast stelling besloten. 7. Ingekomen zijn verschillende reclames Hoofdelijkeu Omslag. Wordt besloten deze tot onderzoek te stellen in handen eener commissie bestaande uit de heeren A. L. de .Wilt gij hef?" „Ik smeek er u om „Welaan dan. Lucia, uw wil zal geschie den „Spoedig?" „Heden nog." „En gij zult den moed niet meer verlie zen „Nooit". „Belooft gij het mij?" „Ik zweer: het 11 „Ziedaar eéne belofte, die mij een zwaar gewicht van hei hart tilt." zeide hei jonge meisje met een lieven glimlach. „Ik stikte, en nu adem ik weer vrij. Droefgeestig kwam ik bij 11 binnen en ik vertrek opgeruimd van harteIk kom spoedig terug vriendlief! Thans ga ik naar mijn magazijn en Ik hoop wel goed nieuws van u te hooreu, wanneer wij elkander weer ontmoeten." „Tot hedenavond, liefste Lucia Het jonge meisje naderde tot haren ver loofde. die haar een kus op het voorhoofd drukte. Dan haastte hef lieve kind zich naar buiten, terwijl zij den jongeman van verre nog een kushandje toezond. Madame Augustine, de groofe modiste, woonde in de St. Honoréstraaf nabij de Oas- tiglionestraat. Lucia legde met een vluggen stap den aanzienlijken afstand af tussclien het eiland St. Louis en genoemde straat. Het jonge meisje had niet te wachtensteeds had zij toegang tot het kabinet der meeste res. Zij trof madame Augustine aan in gezel schap van een harer beste werksters, en een jonge dame van achttien jaar ongeveer met blonde haren, zeer lief en bevallig. Dit jonge meisje moest wel een goede klant zijn. want de groote modiste nam zelf haar de maat voor een kostbaar balcostuum. „Ha Zijt gij daar, Lucia zeide zij het lieve kind vriendelijk toelachend. „Gij komt juist van pas. „Ik heb u epn werk toe te vertrouwen, dat zeer presseert en veel kunst eischt. Het baltoilet van mejuffrouw Har- mant. waarvan ik hier de maat neem. moet een meesterstuk worden." Lucia wierp een blik op de jonge dame. welke zij thans voél- den eersten keer ont moette. Mary staarde het meisje 111 de oogen. zoodat hunne blikken elkander kruisten. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 1