IE MIMI B IBIDEM Provinciaal Nieuws Marktberichten. No. 98 Zaterdag IT Dec.'21. 44e Jaarg. Waalwijk, 16 Dec. 1921. Het bericht dat wij 1.1. Woensdag hebben gebulletineerd en in 't nummer van dien dag opgenomen, nl. de nota van wijziging door de Regeering inge diend, waardoor den datum der ver- eeniging van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen wordt verschoven tot 1 Januari 1923, heeft natuurlijk bij autoriteiten, ingezetenen en ook bij ons begrijpelijke verbazing gewekt. Men heeft steeds verzekerd, dat er niets aan te doen was, dat de veree- niging met 1 Januari a.s. een feit zou zijn. De gemeente-besturen en deszelfs ambtenaren hadden daarmee reeds reke ning gehouden, op verschillende wijzen maatregelen genomen. Ambtenaren wa ren reeds aangewezen voor deze of gene functie of hadden daarnaar gesol liciteerd, zelfs werd van hoogerhand op tijdelijke benoeming aangedrongen enz. enz. en nu komt plotseling uitDen Haag de tijding, veertien dagen voor den bepaalden datum, dat alles voor een geheel jaar bij 't oude blijft. Had men den datum b.v. bepaald op l April, dat ware verklaarbaar, maar wat een geheel jaar uitstel voor doel of nut heeft, vermogen wij niet te be grijpen. Integendeel, als de vereeniging er werkelijk komen moet, dan zal dit uitstel in menig opzicht een zeer groot nadeel blijken. intusschen zullen we nu terzake de behandeling in de Tweede Kamer heb ben af te wachten, die nu wel spoedig zal volgen. Bij het ter perse gaan van ons blad vernemen wij, dat het Gemeente bestuur zich, naar aanleiding van het persbericht dat bij nota van wijziging betreffende het Wetsontwerp tot samen voeging van de Gemeenten Waalwijk, Besoijen en Baardwijk, waarbij o.m.de datum der samenvoeging werd ver schoven tot 1 Januari 1923, in verbin ding heeft gesteld met den Minister van Binnenlandsche Zaken en dat naar aan leiding daarva» bericht is ontvangen, dat alsnog, zoo eenigszins mogelijk, zal worden bevorderd, dat de samenvoe ging met ingang van 1 Januari aan- taande tot stand komt. Zoo&is wij Donderdagmorgen per bulletin in de betrokken gemeenten hebben bekend gemaakt is bij de Tweede Kamer ingekomen een wets ontwerp tot vereeniging der gemeenten Sprang, Capelle en Vrijhoeve-Capelle. Ter toelichting merkt de Regeering o.a. op, dat aard en opvattingen der ingezetenen dezer gemeenten die zich hoofdzakelijk met landbouw en voor een klein deel ook met industrie bezig houden, op maatschappelijk zoowel als godsdienstig gebied zoo goed als gelijk zijn. De voornaamste bebouwing strekt zich uit over de Heystraat, welke de drie gemeenten van Oost naar West doorsnijdt, en over den uit deze straat naar het Noorden loopenden Nieuwe Vaartscheweg aansluitende aan de kom van Capelle, ingevolge die aaneenge sloten bebouwing hebben de bewoners verschillende belangen gemeen, ten aan zien van de kerk, het armbestuur, de begraafplaats, de boerenleenbank, het onderwijs. De vereeniging wordt voorgesteld om het algemeen belang, dat verbonden is aan vereenvoudiging van de drie admi nistraties en besturen, aan de econo mische en sociale verzorging der be trokken gemeenten. Bij zuinig beheer zal door de samenvoeging niet onbe langrijke besparing kunnen worden verkregen, wat den ongeveer gelijken financieelen toestand van deze weinig draagkrachtige gemeenten kan verbeteren. Bij Kon. Besl. is benoemd tot Res. Ie luitenant der inf. de heer J. H Wiesman alhier van het 17e Reg. Inf. Heden Zaterdagmiddag begint de totale uitverkoop van Dames- en Kin dermantels, Heeren- en Jongeheeren- kleeding en Pelterijen, bij de firma G, Verkade, Markt alhier. Men behoeft nu niet meer naar Duitschland te gaan om daar goedkoope kleeding te koopen, wat hier bij deze groote verkooping wordt aangeboden, overtreft alles. Wij zagen Dames-Mantels van soliede stoffen vervaardigd van f 5.90 en f 9.50. Heerenjassen voor f 13,-—Kinderjasjes van f 3.90 tot f 6.90 enz. enz. Ook in de pelterijen-afdeeling wordt alles zeer goedkoop aangeboden, de minste korting op deze prijzen is nog 20 pCt. Wij twijfelen niet of de firma Verkade zal wederom groot succes hebben met deze verkooping. 20 Naar aanleiding van het ingezon den stuk ln ons blad van Woensdag j.l. kunnen wij nog mededeelen dat door de administratie der bedrijven voor gas, electricitest en water reeds voorberei dingen zijn getroffen om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het centrali- seeren van nieteropname en het dispo- neeren over het voor de dfie bedrijven verschuldigde, zooals door den inzender wordt bedoeld. Gistermiddag had aan den Hoek een ongeval plaats dat nog betrekkelijk goed is afgeioopen. Toen een auto in kalme vaart den gevaarlijken draai aan den Hoek inging, stond ze plotseling voor de tram. natuurlijk zonder voor- looper. Door plotseling het stuur om te gooien en op het trottoir te sturen werd botsing met de tram voorkomen, maar <wam de auto tegen een boom terecht, zoodat de wagen ernstig werd bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor; alleen de chauffeur had eeaig licht kwetsuur. Van verschillende zijden wenscht men er onze aandacht op te vestigen, dat blijkens berichten in onze en andere bladen', overal eldersNde melk voortdu rend in prijs wordt verminderd. Men leest van 17,16. 15, zelfs 14 cent, terwijl alhier nog maar steeds 18, 19, zelfs 20 cent moet worden betaald. Is dat niet beetje al te erg, zoo vraagt men? een A.s. Maandag des namiddags ten 2 uur zal de Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten eene algemeene ver gadering houden te Tilburg, waarin be handeld zal worden het Collectief Arbeidscontract, en waar dezerzijds ter zake eene definitieve beslissing zal worden genomen. GisïereBavood werd in de groote zaal van dea R.K. Gildenbond de reeks van aangekondigde lezingen voortgezet. De Eerw. heer Bijeen opcode de bijeen komst es dankte de aanwezigen voo- ie fl nke opkomst. Het verheugde hem dat thao9 ook zoovele eiet-leden tegen woordig waren. Dat bewijst dat he' streven op prijs wordt gesteld en hii turft dan ook hopen dat een volgend» naai nog meet deren zullen komen. tVer- heugt hem levens dat de aanwezigen haas een* Iets anders te hcoree krijgen tas eea rede over sociale aangelegen" heden. Spreker wijst er dan op, dat wij men ichea in ons leven veel te oppervlakkig, veel te onachtzaam zijn. Zoo ontzettend ■ree! msoS's Is in de natuur te zien, eoo ontzettend veel geheimnissen zijn daarin te vloden eo toch, door 's menscheo oppervlakkigheid gaat zooveel verloren De spreker v&a hedenavond, dr WelEerw. heer Lathouwers, leeraar aan het doofstommen-instituut te St.M'chiels- Gestel, zal spreken Over het gehoor en het praten. Voor dat de gewijde redeeaar me' zijne lezing een aanvang, neemt, breng een kwartet eenlge nummertjes ten gehoote, die een welverdiend applaus mochten verwerven. De spreker, daarna het woord nemend, zegt 16 jaar leeraar te zijn aan het Doofstommen-Iostltuut te St. Michiel- Geste! eu aldaar gedurende dien tijd veel fe hebben ondervonden. Daarom wil ht) thans hier bet een en ander vertellen over hooren en spreken. Allereerst stelt spr. de vraag zr'a er verschillende doofstommen Ja, er sijn er die er meds zijn geboren of kort na hun geboorte het gehoor hebben ver leren en deze zijn stom om fat ze doof zijn. Hun stembanden zijn even goed als bij ons, maar ze zijn stom, omdat ze van vader en moeder niet hebben leeren spreken, Er zijn ook doofstommen die dat door een ziekte op 6 a 7-jarlgen leeftijd sijn geworden. Aan de hand van teekeningen laa spreker zien wat dan aan het oor man keert. Daarbij wijst hij er op dat aan een klein onderdeel van het oor 13400 vezels zijn. Zeer interressant was het hoe spreker liet zien hoe de verschillende onder deeien van het oor in verband staan met het spreken. Onder ademlooze stilte hingen de honderden toehoorders aan sprekers lippen. Tijdens zijn aangename causerie wist spreker er op te wijzen dat volgens de laatste statistiek in Nederland 2305 doo stommen zijn, wat percentsgewijze het minst is van Europa. Echter is de statis tiek zeer slordig gemaakt, want zoo kom er o.m. in voor, dat in Waalwijk geen enkele doofstomme is, terwijl hij zeker weet dat dit wel het geval is. Het top pjünt van slordigheid is wel dat in deze statistiek voorkomt dat kinderen van jaar reeds goed zijn onderwezen. Wat doofstom is, hoe het ontstaai weet men nog niet goed. Wel staat he vast dat het een erfelijke kwaal is en het veel voorkomt bij huwelijken waar tusschen bloedverwantschap bestaat. In het tweede gedeelte van zijne hoogst interressante en aangename lezing geeft Spreker eene uiteenzetting hoe de kinderen worden onderwezen en welke methoden men daarbij volgt. Met dat onderwijs aan doofstommen is men nog niet zoo lang bezig. In 1765 werd door een priester het eerste onderricht ge geven. Daarna werd te Leipzig door een zekeren mijnheer Heincken een school geopend welke er echter een andere methode op na hield Deze begon met de doofstommen te leeren spreken, terwijl in Parijs uitsluitend de gebaren- methode werd onderricht. In 1840jwerd door kapelaan Van Beek het doofstom men instituut opgericht dat thans een hoogte heeft bereikt dat het onderwijs als model wordt beschouwd ook door andersdenkenden. Jammer is het dat in een kort verslag als dit het interresante van deze lezing niet meer naar voren kan worden ge bracht. Wij raden onze lezers aan om. worden er dergelijke lezingen gehouden er zeker heen te gaan. Degenen die thans zijn geweest, gaan zeker en dat bewijst genoeg. Tusschen de pauze bracht het kwar tet nog eenige nummers ten gehoore waarvan vootal de Apotheker zeer in den smaak viel. De Weleerw. heer Bijnen dankte den spreker en het kwartet en sprak den wensch uit dat allen een volgende week wanneer gesproken zal worden over de schoonheden van de H. Evangeliën, zullen tegenwoordig xijn. Ingevolge art. 4, 2de lid der Han delsregisterwet 1918 behooren de han delszaken, welke bij het inwerkingtre- ea der wet reeds gevestigd waren, binnen drie maanden na dat tijdstip ter nschrijving in het Handelsregister bij de betrokken commissie te wordea aan egeven. Genoemde termijn van drie taanden was 15 Juni j.l. verstreken. Thans is gebleken, dat nog steeds een $ntal daarvoor in aanmerking komende landelszaken niet is ingeschreven. Ter voorkoming van moeilijkheden wordt daarom aan hen, die tot het doen van aangifte voor inschrijving verplicht zijn. nogmaals in overweging gegeven thans onverwijld de vereischte aangifte te doen In dit verband moge er aan» worden herinnerd dat krachtens art. 27 der landelsregisterwet. hij die niet voldoet aart zijn verplichtingen tot het doen van opgaaf voor inschrijving, gestraft wordt met een geldboete van ten hoogste 2000. Zooais wij reeds j.l. Woensdag mededeelden, staat voor morgen hier een zeer belangrijke voetbalwedstrijd te wachten. Het bekende B.V.V. II uit 's-Bosch, dat nog steeds ongeslagen aan het hoofd der afdeeling gaat, komt op bezoek bij W.S.G. Deze wedstrijd is wel de belangrijkste van het seizoen, niet voor W. S. C zelve, doch wat betreft het bezetten van de iste plaats op de ranglijst. Slaagt W.S.G. er in van B.V.V. te win nen, hetgeen geenszins uitgesloten is. dan stijgen de kansen voor L. S. V alsmede nog voor Quick. Laatstgenoemde vereenigingen zullen derhalve met span ning den uitslag van bovenstaande ontmoeting tegemoet zien en zal W.S.G alles in het werk stellen om hen hierin niet teleur te stellen. Wordt van het begin tot het eiade met vuur gespeeld, dan kan de over winning in Waalwijk blijven. Men wordt er aan herinnerd dat den aanvang van deze ontmoeting op precies twéé uur gesteld is. W. S. C. is doende met het orga- niseeren van bekerwedstrijden op 2den Kerstdag en Driekoningen tusschen de plaatselijke vereenigingen. In ons volgend nummer, komen wij hierop terug. Wij verwijzen onze lezers gaarne naar de elders in dit blad geplaatste advertentie waarin de vereeniging „de Postduif" een groote tentoonstelling aankondigd. Aangezien er prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld, zullen er vele en mooie inzendingen zijn zoodat een bezoek aan het Stationskoffiehuis van den heer van Vught, waar de tentoon stelling wordt gehouden, zeer zeker de moeite waard zal zijn. Het maandelijksch overzicht be treffende de (toegekende prenten op 1 December 1921 vermeldt, dat op dien datum waren toegekend 14806 ouder domsrenten, 848 weduwenrenten en 2141 weezenrenten, waarvan in het ge bied van den Raad van Arbeid te Til burg resp. 392, 24 en 49. Tot op bovengenoemden datum werd aan 21197 verzekerden geneeskundige behandeling of verpleging toegestaan en werden 567 verzekerden in obser vatie genomen voor wie behandeling of verpleging alsnog verleend kan worden. 'i-BOSCH. De aangekondigde staking Is vandaag alhier alleen ingegaan bfl Grasso's machinefabrieken, waar nog een 20 arbeiders aan het werk zijn. In de overige fabrieken gingen de arbeiders vanmorgen gewoon aan het werk. Door een groot aantal invloedrijke Ingezetenen is een uitvoerig en klem mend adres aan den gemeenteraad ge zonden, om nog meer te bezuinigen. Er wordt in gezegd, dat de stad boven baar stand leeft en verzocht den bouw van 't nieuwe slachthuis zoo mogelijk, en van de Kon. School zeker uit te stelles, en andere absoluut niet nood zakelijke zaken van de agenda af te voeren. DRUNEN. Op Woensdag 21 Decem ber zal des avonds 6'/a unr la de zaal der jongeuseoagregatie alt spreker op t treden de heer Foppele, dlrectuer der Districtsarbeidsbeurs te 's-Bosch, met het onderwerp Arbeidsbemiddeling4. Aangezien telkens bl^kt dat er velen zoowel werkgevers als werknemers ln alle Industrieën zijo, voor wien doel en werking der Arbeidsbemiddeling niet voldoende bekend zijn, vertrouwen wij dat, waar des» bijeenkomst voor leder toegankelijk is, veel belangstelling zal worden getoond, temeer daar de naam Foppele ons een degelijke eo leerzame rede verzekert. A.s. Zondag om 1 uur speelt D. F C. 2 op eigen terrein een vriendschap pelijke matcb tegen de Vtcolijke Trap pers uit Neuwkuik. BESOIJEN. Naar ons wordt medege deeld is bij den heer C. Jacobs alhier op het gebied van Gramaphoons iets merkwaardigs te bezichtigen, wat wer kelijk voor velen de moeite zal loonen. Genoemde J. heeft in zijn vitrine tentoongesteld een pracht-gramaphoon in den vorm van een buffetkastje. Ter wijl het orkest afdraait, ziet men in de electrisch verlichte zaal een aantal dan sende paartjes op de tonen van de muziek lustig rondzweven. Wij kunnen verder nog mededeelen dat dit een ge heel nieuwe constructie is op het gebied der gramaphoon-instrumenten en tegen billijken priis ten verkoop wordt aan geboden. i K. W. v. B. had het ongeluk van de zoldertrap te vallen, waardoor hij zoo ernstig aan den arm werd verwond dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij M. van Driel alhier is een jonge trekhond aan komen loopen, die vermoedelijk te Capelle thuis behoort. Tegen vergoeding der kosten terug te bezorgen. Voor a.s. Zondag 18 Dec. staat R. W. B. een drukke dag te wachten. Alle drie de elftallen moeten voor de competitie spelen. De belangrijkste wed strijd speelt R.W.B. 1 tegen L. S. V. 1 uit Leerdam. Voor L.S.V. dat een prach tig elftal heeft en een mooie kans om kampioen te worden, staat er veel op het spel. Al is door het gelijke spel van R. W. B. tegen de leiders, B.V.V. op j.l. Zondag het verschil tusschen L.S V. en B.V.V. nog maar een punt, toch zal er Leerdam wel van overtuigd zijn dat R.W.B. nu precies niet zoo gemakkelijk te verslaan is en zij zich geheel zal moeten geven om de afstand niet grooter te laten worden. Wel heeft RW.B' j.l. Zondag door het gelijke spel L.S V. een goede dienst bewezen, doch L.S.V. zal nog niet vergeten zijn dat R.W.B. haar het vorig seizoen het kampioenschap (door in Leerdam L.S.V. met 1—0 te slaan) ontnomen heeft, zoodat L. S. V. haar beste spel zal spelen. Doch in R.W.B. hebben we ook na verleden Zondag meer vertrouwen gekregen en het speelt vooral tegen de sterkste tegen standers blijkbaar het beste. Laten we dit hopen voor a.s. Zondag. Aan be langstelling zal het zeker niet ontbreken. Aanvang 2 uur precies, terrein R.W.B. R1W.B. II gaat naar Kaatsheuvel spe len tegen K.V.V., Vossenberg voor de 2e klas B.V.B. R.W.B. III speelt tegen Quick III voor de 3e klas B. V. B. Aanvang 12 uur, terrein R W.B. Indien het R.W.B. terrein niet voor twee wedstrijden geschikt mocht zijn gaat R.W.B. 3—Quick 3 niet door. SPRANG. J.l. Woensdagavond bad ln bet Ned. Herv. Kerkgebouw alhier de aangekondigde uitvoering plaats van de Christelijk Gemengde Zangversenlging «Hallelujah* van Capelle. Het programma, bestaande uit een 14-tal prachtige nummers, werd van het begin tot het einde schitterend uitge voerd, getuige bet daverend applaus na ieder nummer. Bijzonder vielen ln den smaak van het aanwezige publiek No. 6 Goeden Nacht (duo voor Sopraan en Alt door de dames Ockers en Ros), No. 7. Woudgedachten (koor). Deze nummers werden dan ook op zeer ver- dleostelijke wijze ten gehoore gebracht. Wij wisten dat deze ijverige vereeniging onder de bekwame leiding van haar directeur, den heer Snijders van Raams- donk, al hare krachten aanwendde om deze uitvoering te doen slagen, wat haar dan (ook zeer goed is gelukt, daar alle verwachtingen verre werden overtroffen. Het kerkgebouw was goed gevuld. Wij hopen dat deze vereeniging meer malen alhier eene uitvoering zal geven. Donderdagmorgen werd per bulle tin dezer Courant in onze gemeente bekend gemaakt dat bij de Tweede Ka mer was ingekomen een wetsontwerp tot vereeniging van onze gemeente met Capelle en Vrijh.-Capelle. Naar wij vernemen heeft het Ge meentebestuur reeds bericht ontvangen dat de vereeniging niet zal ingaan op 1 Jan. 1922, sooais eerst verwacht werd, doch eerst op 1 Jan. 1923. Of dit bericht alhier met blijdschap dan wel met leedwezen werd vernomen t Door het meerendeel onzer Inwoners wel met leedwezen. De in onze gemeenten gehouden collecten ten bate der noodlijdende Russische klederen heef f78.— opge bracht. A.s' Zondag des namiddags ten 2 hoopt ln de Ned. Herv. Kerk alhier uur op te treden Ds. v. d. Vlught uit Drunen. Vergadering der A R. Kiesvereec. alhier op a.s. Dinsdag 20 Dec. des avonds ten 8 uur ln het gebouw, van den Chr. Volksbond. Aan de orde o. a.Bespreking van het Program van Actie van de A. R. Pattij en Candidaatstelllng voor de gros lijst voor de a.s. verkiezingen der Tweede Kamer. Onze voetbalvereen. S.V.V. moet a.s. Zondag naar./» Bosch om een com petitie wedstrijd te spelen voor den B. V. B. tegen >Het Zuiden* aldaar. Het Kerstfeest voor de kio deren der Zondagschool van de Ned. Herv. Kerk alhier wordt gehouden op Don derdag 22 Dec. a,s. des avonds 6 uur. Door het personeel der Chr. School en eenige dames en heeren uit onze ge meenten zullen eenige drie-stemmige liederen ten gehoore worden gebracht. Naar wij vernemen zal op a.s. Maandag 26 Dec. (Tweede Kerstdag) in de Ned. Herv. Kerk alhier eene zang uitvoering worden gegeven door het „Breda's Christelijk Gemengd Koor". CAPELLE. De heer M- Boogaerdt, hoofd der O L. School in de Kom alhier komt onder No-1 voor op de voordracht ter benoeming van een booid der school aan school F. te Vlaardingen en ais No. 2 op de voordracht voor school H. n dezelfde gemeente. Tot predikant bij de Ger. Kerk alhier is beroepen Ds. Pomiler uit Maas land. De heer J. v. Campen heeft bedankt als notabei der Ned. Herv. Gem. aan den Loooschendiik. Ia zijn plaats is be noemd de heer G. Rosenbrand. Tot ons genoegen kunneo we mede deelen, dat het kerkgebouw der Ned. Herv, Gem. alhier tbans van elect>iscb licht is voorzien. De verlichting is schlt- erend, zoodat de firma, die den aanleg heeft uitgevoerd hiervoor alle eer toe komt. De stoom pont aan het Capelsche Veer alhier Is deze week weer in gebruik genomen, zoodat het verkeer van hieruit met het Land van Altena weder nor maal is. A.s. Zondag speelt het eerste elftal onzer voetbal ver-enlgtng Excelsior een competltiematch voor den B.V.B. tegen B-V.V. II uit Kaatsheuvel op het terrein aan de W. v, Gendsvaart alhier. CAPELLE. De uitvoering te geven door de «Gemengde Zangvereenlging 't Roeeknopje*, zal niet, eooals eerst plan was, ln de Kerstweek plaats hebben, maar 17 en 18 Januari 1922. VRIJH.-CAPELLE. Openbare verga dering van den Gemeenteraad op Maan dag 19 Dec. '21, n.m. 7.30 uur. Aan de orde 1. Uitwoning Secretarie. 2. Steunregeling. 3. Geldieening. WASPIK. De cursus in het boekhou den voor het landbouwbedrijf zal alhier worden geopend op Zaterdag 17 Dec. a.s. In de R.K. Jongensschool. Na Nieuwjaar zal alhier ln de harmoniezaal een Jongenspatronaat wor den geopend met 70 jongens. Aan de vereeniging het Wit-Gele Kruis alhier is door de Prov. vereeniging voor tuberculosebestrijding, voor 1921, eene subsidie toegekend van f 50. - Woensdagavond j.l. sprak de Zeer- Eerw. heer van Kessel voor den Chr. Boerenbond alhier in het café van Mej. de Bont over «Organisatie». Van Kessel is de opvolger van den boerenaposte! pater van der Elzen. Zondag a.s. speelt onze voetbalclub Olympih eene competitiewedstrijd tegen baar naamgenoot te Geerttuidenberg. EETHEN. Naar wij vernemen is met ingang van 1 Januari a.s. tot organiste in de Ned. Herv. Kerk benoemd mej. D. UPhoven alhier, In de plaats van den WelEd. heer Sprong uit Meeuwen, die deze functie tot dien datum tijdelijk vervult en zich welwillend met de op leiding van de nieuwe organiste belastte. Wfl zullen onzen bekwamen organist wiens gloedvol, diepgevoeld vertolkt regllieus spel groote waardeering ver dient, noode missen, maar vertrouwen, dat de jeugdige 15-jarige nieuwe orga niste een waardig opvolgster zal worden. MEEUWEN. Bij de op 14 dezer ge houden 2de caodldaatstelling voor de bijzondere commissie ingevolge art. 131 der gemeentewet inzake de vereeniging van gemeenten zijn benoemd verklaard de heeren A. Bax, C. de Graaf, H. Redeker, W. de Graaf, L. A. v. Andei, A. J. Laakbaar en A. Lankhaar Czn. Tot lid van het Burg. Armbestuur te Babylontëobroek en Hill is door den Raad herbenoemd de heer A. Vos Czn. Eieren 22—24 cent. Varkens 13—16 gulden.

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 9