Vervolg Pfovinciaal Nieuws- Adveiteeit In dit Notans Canters 120 kopen schaarhout. Notaris Canters eet mmmw* Een complete, zoo goed als nieuwe Winkelopstand, DE HOOP AMSTERDAMSCHE BANK. "BÏNWENLAND. Laatste Berichten. Advertentién Notaris Canters Notaris Canters Not&rjS CEntfïrS Notaris Canters verkoopen A P. C. Roothaert Wegens opheffing dar Kruide nierszaak uit de hand te koop: M. BEE RE NS - WAALWIJK SP A ABB ANK. (Serardus Evsrardus Wilhelmus van 2)jjck, verkoopen: benevens alle aanwezige artikelen, beneden inkoopsprijs. CAPELLE. (N.-Er.) Agentschap RAAMSDOa^KSVSER. 8. D. LANKHUYZEN Co's B4NK. Niar wij vernemen ligt tiet la de bedoeling van den burgemeester onzer gemeente, zijo ontslag te cemcn als voorzitter der Huurcommlssie. Toevallig vernemen wij dat Maan dagavond in de S Antonius-parocbie eens vergadering of bespreking zal worden gebouden om te komen tot oprichting eener parochiale Kiesvereeni- glng in de St. Antoolus parochie. Wij zouden degeaen die daartoo het Initiatief namen of de kiezers willen raden, daartoe toch thans oiet over te gaan. Op die wijze 'zullen we ten slotte komen tot twee kiesverceclgiogen in de oude gemeente en vier In deoieuwe, Isplaats van tot ééne kiesvrreeolglig. We hadden verwacht, en veiea met ons, dat de pogingen die van gacbte zijde worden eangeweed en jul$f, zoover ons bekeed, gaan in de richting van cen tralisatie, van éé,e kiesverecnigiog, aller- wege steun zouden hebben gevonden. Op deze mauler zal er o.i. al heel weinig komen van de zoo gewenschte eenheid op dit gebied. Meer zullen en kunnen we er thans niet van zeggen. Gisteravond werd la Musls »Hitte- petit» gegeven. Was slechts matig bezet, wat zeer jammer Is, daar 't een kostelijke avond was, een avond dat msa weer eens echt kon lachen. Op deze manier kragen wc dergelijke aar dige, goedgespeeldn avoedeo, die door een uitgebreid en goed gezelschap ge geven worden, aatuudijk hier niet meer de measchen kunnen hun kosten in lange niet goed maken. Zooals we zeiden, w;s het een echl vrooiijk zangspel, met beel veel leuke grappen en zetten, eu er werd aardig gezongen, vooral noemen we de dames Coba Baar?, Anna Hesrr, Sophie Wil- letns en de heorca v. d. Ploeg, Braaken- siek nn Holleman. Wij hopen het gezelschap eens spoedig met dit genre weik terug ie zlea cd voorspellen het dan een volle zaal. Voor 8 Januari staan 3 competi tiewedstrijden R. W. B.—W. S. C. Waalwijk vastgesteld. Op het R.W B.-terrein oin 12 uur R.W.B2—W.S C.2 om 2 uur R.W.B.' W.S.C.'. Het is echter zoo goed als zeker dat deze wedstrijden niet gespeeld kunnen worden, aangezien het R.W.B,-terrein met dat slechte weer niet bespeelbaar zal zijn. Mochten de wedstrijden toch door gaan, dan zal dit door het uitste ken van de clubvlag bekend gemaakt worden. R.W.B. 3 speelt* voor de 3e klas tegen W.S.C. 3 op het terrein te Waalwijk. SPRANG. Toen do metselaar M. in 't V. alhier, bezig was eene woning te sloopeo, viel er een mand steenes naar beneden, zoodat hij een paar ernstige verwondingen opliep, tengevolge waar van hl) zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. A.s, Zondag, des avonds ten 5 30 uur hoopt in de Gtref. Kerk alhier op te treden A. G. Honing van Kampen. In de Ned. Herv. Kerk hoopt des v.m. 9.30 uur en des nam 2 uur op te treden Ds. Kraaij van Goriocbem. CAPELLE. Qedurende de afgeloopen maand werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 1283,89 en terugbetaald f 1443,21. Het aantal inlagen bedroeg 35, dat der te rugbetalingen 20. Er werden 63 tele grammen behandeld, waaronder 25 ver zonden en 38 ontvangen, terwijl 194 wijl 194 teletoongesprekken gevoerd werden, waarvan 25 celgesprekken. Ds. J. H. Th. Rappard te Brakel heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. alhier bedgnkt. Onze vroegere dorpsgenoot J. Vaarts, thans hoofd der O. L. School te Groot-Ammers is in gelijke betrek king benoemd ée Hilversum. Op 18 en 19 |anuari a.s. zal onze gemengde zangvereeniging „Het Rozen knopje" in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier onder leiding van deu heer N Snijers, muziekleeraar te Raamsdonksveer haar winteruitvoering geven. A.s. Zondag speelt het eerste elftal onzer voetbalvereeniging Excelsior een competitiematch voor den B. V. B. 2e klasse tegen T. O. V. te Loon-op-Zand, terwijl het tweede elftal voor de 3e klasse B. V. B. speelt tegen B. V. V. 111 te Kaatsheuvel. WASPIK. Op 1 Jan. 1921 bestond de bsvolklng dezor gemeente uit 1658 m. 1576 vr., totaal 3234. Vermeerdering gedurende fcet jaar 1921 door geboorten 61 m. en 42 vr. totaal 103, door veslgiog 69 m. en 80 vr. totaal 149. Totale vermeerdering al dus 130 m. tu 122 vr. Totaal 252. Vermindering door overlijden 18 m. en 15 vr. samen 33, door vertrek 63 m. eij 84 vr. samen 147. Totale ver mindering 81 m. en 99 vr. samen 180. Over 1921 vermeerderde onze bevol king aldus met 49 m. en 2& vr. samen 72, zoodat de bevolking op 1 Januari j|. bedroeg 1707 m. en 1599 vr. samen 3306 L)c rekening van iokomsten en uitgaven dezer gemeente over 1920 Is door G=d. Staten vastgesteld met een goed slot van f 8521,53'/a, bil hun be sluit van 28 Dec. '21 G no. 349. Indien liet thans door de Tweede Kamer der Staten-Generaal aangenomen ontwerp-Dienstplichtwet tot wet wordt verheven, zal van 1 Maait 1922 af in het algemeen koswinnerschap in gewone tijden niet meer leiden tot toekenning van geldelijke vergoeding, doch in be ginsel tot vrijstelling. Door den minister van Waterstaat is het nieuwe ontwerp-arbeidstijdsver- lenging van de directie der Ned. Spoor wegen aan de hoofdbesturen der spoor wegorganisaties toegezonden Door de directie wordt ook voorgesteld om voor het bureau personeel de 45-urige arbeids week in te voeren. Bij becijfering heeft de metaal bewerkersstaking alleen aan de werk nemers rond vier millioen gulden gekost. De staking wordt Maandag opgeheven. Tegen de plegers van den bom aanslag in den Haag. werd respectievelijk 15, 5, 3 en 2 jaar geëischtr Nu het signalement van den ge- lieimzinnigen derden reiziger en ver moedelijke» dader is bekend geworden, heeft de "Tel.. een onderzoek op het Hollandsclie Spoorstation te 's-Graven- Hage ingesteld, teneinde te vernemen of men aldaar en Oudejaarsavond had opgemerkt een persoon identiek met de geleverde persoonbeschrijving. Allereerst had het blad een onderhoud met de controleurs, die op den bewusten avond bij den uitgang van liet station de controle hadden uitgeoefend. Zij verklaarden juist bij deze gele genheid een nogal nauwkeurig toezicht te hebben gehouden in verband met de dienstcontrolë aan het einde van het jaar. 17 reizigers, voorzien van eerste- klasse kaartjes, passeerden omstreeks half negen dien avond, het uur waarop trein 1135 arriveert, de controle. Bij geen van hen werd iets bijzonders opge merkt. noch iemand voldeed aan het gepubliceerde signalement, wat natuur lijk nog niet beteekent, dat geen per soon, overeenkomende met de persoons beschrijving. naar buiten is gekomen. Positief zijn zij echter in hun verkla ring, dat niemand blootshoofds is voorbijgekomen. Mede in verband met het gure weer, had hier onmiddellijk de aandacht op moeten worden ge vestigd. Voorts verklaarden zij, dat ook geen passagier, opvallend vèr voor de anderen was gepasseerd. Dit naar aanleiding van de verklaring van een reiziger uit Delft, dat iemand blootshoofds uit den trein was gesprongen en naar den uitgang gehold. In verband met den moord in den sneltretn den Haag—Rotterdam heeft een trein-conducteur een verhaal gedaan dat hij door een auto, waarin een heer was gezeten, tot aan zijn huis was ge vulgd. Het blijkt nu. dat dit verhaal op waarheid berust en de inzittende heer aan het signalement van den ge heimzinnigen reiziger beantwooid: De politie schijnt de motieven welke tot den moord geleid hebben thans te weten. Het N. A. S de syndicalistische arbeiderscentrale besloot over te gaan tot uitbreiding der staking in de metaalindustrie tot de spoorwegen en de mijnen. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot burgemeester van Udenhout, de edelachtb. heer M. de Goeij, thans te Baardwijk. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij 't overlijden van onzen beminden on- vergetelijken Vader, Behuwd-en Giootvadcr betuigen wij en haitelijken dank. Padang CORNELIA M. DE ZEEUW Religieuse. Waalwijk MARIE J. WAGEMAKKRS- de Zeeuw. GERARD J. WAGEMAKERS 21236 en Kinderen. Aan allen, die zoo vriendelijk waren bij de wisseling des jaars aan mij te denken, betuig ik door deze met wederkeerige heilbede mijn hartelijken dank. Ds. L. H. B. E. DIERKENS. 21246 beridil, dat „door hot Gemeente bestuur van Drunrn bij inschrij ving zullen worden verkocht 1-11 zware lepeboomen staande in do onmiddellijke nabijheid van het station DrunenHeugden in 15 perceel en. 2 massa's on generale massa. De perceelen 1 tot en met 0 vormen de eerste massa. De perceel-en 10 tot en mei 15 vormen de tweede massa. De hoornen hebben, op borst hoogte een omvang van 1.10 tot 1.90 Meter. - luscliiijviiïgsbiljetteii op zegel van 0.50 gesloten in enveloppe, waarop vermeld staat „Inschrij ving Hoornenmoeten vóór of op 20 Januari 1922 aan den Burge meester van Drunen worden in gezonden. Biljetten, welke na dien dag inkomen, worden niet meer in aanmerking genomen. De opening der ingekomen bil jetten geschiedt op 21 Jan. 1922 voormiddag 11 uur ten raadhuize der Gemeente Drunen, in de ver gadering van B. en W. ten over staan van Notaris CANTERS te Drunen. Indien de perceelen te zumeu in opbrengst gelijk staan met de massa's, worden do afzonderlijke perceelen gegund. De betaling der hoornen moet geschieden uiterlijk 1 Maart 1922 in elk geval voor liet rooien der hoornen, die gerooid moeten zijn uiterlijk I April L922. 21240 Inlichtingen geeft de Gemeente- oprichter Hendr. Mimpen. te Drunen bericht, dat tot en met 20 Januari 1922 ten zijnen kan tore gelegenheid bestaat in te schrijven naar 43 eikeboomen, staande oi' liggende bij en in de omgeving van Dennens Kasteel, welke in 15 perceelen ten ver koop worden aangeboden en in generale massa Perceel 1. Drie eikeboomen in liet Groenèwond nabij Tramsta tion. Perceel 2. Drie eikeboomen op de Spie bij Blankerswiel. Perceel 3. Drie eikeboomen op de Spie bij Blankerswiel. Perceel 4. Drie eikeboomen op de Spi<> bij Blankerswiel. Pereecl 5. Drie eikeboomen op de Spie bij Blankerswiel. Perceel 6. Drie eikeboomen op de Spie bij Blankerswiel. Perceel 7. Drie eikeboomen op de Spie bij Blankerswiel. Perceel 8. Drie eikeboomen op de Spie bij Blankerswiel. Perceel 9. Drie eikeboomen o]) de Spie bij Blankerswiel. Perceel 10. Drie eikeboomen op de Spie bij Blankerswiel. Po-ceel 11. Drie eikeboomen op de Spie bij Blankerswiel. Perceel 12. Twee eikeboomen op de Spie bij Blankerswiel. Perceel 13. Twee eikeboomen op de Spie bij Blankerswiel. Perceel 14. Vier eikeboomen nabij woonhuis van Arn. Roes- tenberg. Perceel 15. Drie eikeboomen op de binnenplaats van het Kas teel. Insehrijvingsbiljetten op zegel van 0.50 moeten in gesloten enveloppe waarop vermeld slaat: ..Inschrijving Eikeboomence bij Kasteel Drunen aan Notaris Can ters te Drunen worden gezonden vóór of uiterlijk op 20 Januari 1922. Biljetten, welke na dien datum inkomen, blijven buiten aanmer king. Indien de perceelen te zamen in.opbrengst gelijk staan met de massa, worden de afzonderlijke perceelen gegund. De opening der ingekomen bil jetten zal geschieden Zaterdag 21 Januari 1922 nam. 2 uur ten kan tore van Notaris Canters. Nadere" inlichtingen omtrent tijd van betalen, rooien, enz. zijn te bekomen ten kantore van voor noemden Notaris en bij Arn. Roestenberg, tuinman Drunens Kasteel, die tevens de noodige aanwijzingen doet. 21241 Ook zal inlichting gegeven wor denen aanwijzing geschieden door Ilcndr. Ant. van Son. te Drunen zal op Dinsdag 17 fan. 1922 des j voorm. half tien precies ten ver- zoeke van het GEMEENTE- i BESTUUR VAN DRUNEN in het j bosch der gemeente Drunen nabij de Pessaert, waar vorig jaar even eerts voor de gemeente verkocht is 150 koopen opleggers hein- sparren en ande geriefhout. 60 koopen boonstaken g 50 koopen gebrande mast J 110 koopen takken. 3 koopen knuisten, ji [Inlichtingen geeft de Gemeente opzichter Hendr. Mimpen. 21239 te [Drunen, zal op Dinsdag io januari 1922, vóórm. half tien precies, ter herberge vanPULLES- de Wit te Drunen 21238 Zie de biljetten. te Drunen bericht, dat het huis met tuin op Onsenoo.rt-Vlijmen, in huur bij joh Martzn van Delft, eigendom' van Mej. JOHANNA VAN DEN BROEK, door inzet en hooging thans staat aan f 1100.—. Toeslag Woensdag 18 Jan I922. nam. 5 uur bij ANT. MERKX te Nieuwkuik. 21244 te Drunen bericht, dat het weiland in de Noulanden te Drunen, van Mej. JOHANNA VAN GIERS- BERGEN, door inzet en hooging thans staat aan f 970. Toeslag Dinsdag 17 Januari 1922. nam. '5 uur bij MART. VISSERS te Drunen. 21243 Btoom-bil j artfabriek TILBUEG 'Neem onze geruischlooze biljarts. Wij maken eenleder erop attent dat het KRENTENBROOD, het welk op 25 munten cadeau ge geven wordt 9 ons weegt en In een bus gebakken wordt. Niet te verwarreu met een Kreotenbrood van 8 ons, dat op een plaat is gebakken en slecht 36 csnt kost. 21242 Gestort Kapitaal f 55.000.000.— ^0 qqq qqq Reservefonds 41.000.000.j Telefoon No. 15. Kantooruren van 9—4. Zaterdags van 9 -12. Handels- Landbouwcredieten. Rekeningen-Courant, Deposito's. Ffiecten; (uitslnitend soliede belegging.) Coupon", Vreemd Geld Iuschrijvingen Grootboek, Assurantiën? Reiscredietbrieven op 3600 betaalt an to ren Administratie van Vermogens. SAFE!-D£P08IT~INRICHTING. Brand- en iDbraekvrije Lipskluis.) flfry* Zéér scherpe Connitle's. Indien gewcnscht, bediening aan huls. SPAARBOEKJES worden bij eerste storting GRATIS Verstrekt. Nadere Inlichtingen verschaft gaarne 21245 DE DIRECTIE. 0

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 10