Eerste Blad. De Portierster van Alfortville. Dit nummer betaat uit TWEE bladen Gemeenteraad, Ff. UILLETOfl „N00&D-B&ABAND" NUMMER 4 WOENSDAG 11 JANUARI 1922. van HDe Echo van het Zuiden". 70). 38. WAALWIJKSCHE EN LANGSTRAATSCHE COURANT. Uitgave: Waaïwijfc#che Stoomdrukkerij Antooo Tielen S DOOK. ERVARING STERK. JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG- EN ZATERDAGAVOND. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco per poet door het geheele rijk 1.45. Brieven, Ingezonden atukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. GEERTRUIDENBERG. (Slot.) Segeren. Laat ons bot dan in dien geest doen. Dat wijzen van: je moet je eerst beter voorbereiden enz.; nou dat is al ouderwets, dat is al zoo dikwijls door u gezegd. Ik zeg maar het is onmenséhelijk voor zoo'n baantje maar 400 te geven. Ik verzoek U dan ook vriendelijk de Regenten mijn verzoek over te brengen en dan kunnen we de discussies hierover wel sluiten. Voorzitter. F zou liet besluit dus willen verdagen. Tak. Neen. de begrooting kan worden goedgekeurd, althans ik kan er m'n stem aan geven, mits tot de Regenten maar het verzoek wordt gericht om liet salaris" van den secretaris te verhoogen. Dat kan bij suppletoire begrooting evengoed gebeuren. Timmermans. Ik kan dat onmogelijk steu nen. De reden heb ik daarvoor reeds opge geven. *t Is omdat er pas een oproeping is gedaan op een salaris van 400 en nu direct 800 te gaan geven zonder dat de werk zaamheden zijn vermeerderd, daar ben ik op tegen, vooral nu de Regenten, die van nabij toch met de werkzaamheden zijn be kend, meeneu dat 400 voldoende is. Wie weet of we, als de oproeping was gedaan met een jaarwedde van 800. onder de sol licitanten geen dr. of mr. er bij hadden ge kregen. Het is maar een bijbaantje. Boven dien is er nog op gewezen, toen werd gespro ken over den Hansjecursus en Teekenschool, dat er absoluut geen geld is. 'Welnu, is het dan niet kloppen aan een doovemaus deur. Waar niet is, verliest de keizer zijn reclit. Segeren. Ik kan liet gevoelen van den lieer Timmermans in geen geval deelen. Meermalen heeft er een oproeping plaats en hoe dikwijls wordt nadien niet eens iets gewijzigd, 't Zou ook wat moois zijn ook als dat niet meer zou gaan. Hoeveel factoren zijn er dikwijls niet dat een wijziging moet gebracht worden na een oproeping of na een besluit. Ik wil geen personen noemen, ik heb al gezegd dat ik niet persoonlijk wil zijn, maar hoe dikwijls is liet al niet voorgekomen dat er iemand buitengewoon wordt opgeschroefd, dat Is nog niet zoo lang geleden, en van den anderen kant zou men dat gaan afsnijden. Ik vind het jammer dat u ons gevoelen niet kunt deelen. Vindt u, mijnheer Timmermans do verantwoording nu niet groot. Mij zou 't spijten als zoo'n secretaris niet behoorlijk werd betaald. Vetmesten zal ie z'n eigen toch niet aan 800.hoor. Jammer is het dat de Ite- gihten niet met dat voorstel kunnen komen, dan hadden wij de begrooting kunnen goed keuren. Voorzitter. We zullen maar een eind bren gen aan de kwestie. Ik zal de begrootiug in stemming brengen dan kan in een volgende vergadering zoo noodig nog met een voorstel „Zij had dit schrijven niet meer. 't Werd door de vlammen verteerd." De valsche Paul Harmaut schudde het hoofd. ..I)at. alles," zeide hij, berust slechts op veronderstellingen." .,'t Zij zoo," antwoordde Lucien. „Doch er zijn voorgevoelens, die een zoon nooit be driegenVroeg of laat zal het liclit de duisternissen ophelderen. De dag der boete doening zal aanbreken3k moet mijn ver moorden vader wreken Het ijskoude zweet brak den moordenaar uit. In zijn brein werd het minder helder, en toch trad hij nog eens stoutmoedig op. „Maar wat kunt gij toch doen?" vroeg hij. „Twee en twintig jaren zijn er verloopen, sinds 't drama van Alfortville plaatsgreep... Laat ons eens veronderstellen, dat Jacques Gerard werkelijk de schuldige was en dat hij nog leve; dan bestaat er toch prescriptie voor hem en de rechterlijke arm is niet in staat om hem meer te treffen." „Wat kan mij die prescriptie schelen? Zoo Jacques Gérard leeft en ik hem ontmoet, dan zal ik aan de wet geen rechtvaardiging gaan vragen. Door de misdaad verrijkt, heeft de ellendeling zeker een anderen naam aangenomen, en leeft hij wellicht op grooten voet in 't midden der zijnen. De ergernis rondom hem, de haat en de ver achting der zijnen, die uit deze ergernis zul len voortvloeien, zullen voldoende zijn voor mijne wraak." De millionnair stond op, ter prooi aan een W MO VAK HET ZUIDEN, Tel^r.-Ad'os: ECHO. worden gekomen Segeren. Onder dat voorbehoud stem ik voor de begrooting. De heer Smolders blijft buiten stemming. I)e overige heeren stemmen voor. Schrijven van Ged. Staten om het besluit, in een der vorige vergaderingen genomen, n.l. het reglement van de Godshuizen te wij zigen bij annexatie, in te trekken. De Voorzitter zou voorloopig dit besluit uog handhaven aangezien de plannen tot annexatie uog nidt van de lucht zijn. Wel is het eerste plan ingetrokken, doch de moge lijkheid bestaat nog altijd dat men met nieuwe voorstellen zal komen. De heer Segeren zegt tegen dat besluit te zijn geweest wijl bij hem vast staat, dat, wil men de lusten, men ook de lasten moet dragen. Hoe zal het dan in de eerste de bes te te houden vergadering gaan. De meerder heid zal dan wel zorg dragen dat het wordt gewijzigd en daar hebben ze groot gelijk in. Nu is het niet goed, men zou een verkeerde verhouding krijgen in den nieuwen raad, en dat moet men voorkomen. De heer Smolders meent dat liet voorba rig is om het in te trekken. Zoolang het annexatie-gevaar nog niet van de lucht is, moet het blijven. De heer Timmermans ziet geen bezwaar om het in te trekken. Hij voor zieli ziet daar meer een administratieve maatregel in. De lieer Segeren zou het gelieele besluit maar in willen trekken. Later kan, als er weer voorstellen komen tot vereeniging, men weer met liet verzoek komen. Spr. voor zich is er voor alle lasten en alle lusten samen te deelen. Aldus wordt besloten. Benoeming van een lid voor de Commissie tot wering van schoolverzuim. Wordt herbenoemd de heer J. Sclioltens. Verzoek van den heer C. Boon om de voormalige markt te huren en daar een berg- en werkplaats voor klompen in onder te brengen. De Voorzitter zegt dat dit gebouw in eigendom toebehoort aau het Rijk en in huhr is bij de gemeente. Burg. en Weth. meenen dat in dezeu tijd van werkeloosheid alles moet worden gedaan, zeker nog meer dan in andere tijden, om alles in de gemeente te krijgen wat maar mogelijk is, en daarom zijn ze er sterk voor het te verleenen. Alles wat de welvaart bevordert, moet worden aangegrepen. Wel moet de Minister van fi- nantiën toestemming verleenen dat de Ge meente het verhuurt, doch hij is van gevoe len dat de toestemming daartoe wel zal wor den verleend. Dezelfde prijs zal dan onge veer aan den lieer Boon worden gevraagd. Het kan dan worden verhuurd van jaar tot jaar met een tijd van twee maanden opzeg ging. Smolders. Hoe hoog zal de huur zijn. Voorzitter, 100.wij betalen 95. Al de verplichtingen die de gemeente op zich heeft moeten nemen, moet huurder thans op zicli overnemen. Met algemeene stemmen wordt besloten het te verhuren. Schrijven van den administrateur van liet lichtbedrijf. Deze drukt zijn spijt uit dat zijn salaris niet is herzien. Bij het begin van het be drijf was dat gebracht op 250 docli niet het oog op annexatie is geen besluit genomen vreeselijke ontsteltenis. Gedurende enkele oogenblikken liep hij koortsachtig op en neer door zijne biblio theek. Eensklaps stond hij stil en sprak dan op doodbedaarden toon ,,'t Is schoon van u. dat ge uw vader wilt wrekenmaar ik vrees, dat gij nooit uw doel zult bereikenLaat ons thans ons vórig onderhoud weder opvatten... Op dit oogenblik zijt gij zonder familie, zonder be trekking, zonder fortuin?" ..Ja, mijnheer." „Gij solliciteert bij mij naar eene betrek king, die uw bestaan verzekert, niet slechts voor dit oogenblik, maar ook voor de toe- komts?" „Ja. mijnheer." „Welnu, die' betrekking verleen ik u." „Mijnheer In eene opwelling van erkentelijkheid greep Lucien Jacques Gérard's beide handen. Die handen waren ijskoud. De millionnair trok deze zonder affectatie terug en ging voort „Gij zijt zeer bekwaam, en hebt daarvan de noodige bewijzen afgelegd bij de firma Simons Co. Gij zult steeds mijn plaats vervanger zijn. Uw titel van directeur der werken zal u eene absolute macht verleeuen. Aan u de keuze der teekenaars, der meester knechts, der werklieden, die onder uwe be velen staan. Verlies geen oogenblik. Ik ver lang dat het teeken-atelier, hetwelk ik van plan ben hier voorloopig te houden, in drie dagen gereed zij. Ik heb werken van mijne reis medegebracht, die den grootsten spoed eisclien. Elk uur van den dag zal ik u noodig hebben. Gij zult dan ook in mijne nabijheid komen wonen." „Goed mijnheer." „Om te beginnen zal ik u een salaris van Sfvaalfduizend franken per jaar geven. Is dat voldoende?" „Zeker, mijnheer. ïk zou mijne wenschen zoover niet hebben durven uitstrekken." „Gij neemt dan mijn voorstel aan?" „Met de grootste erkentelijkheid." „Welnu, dan is het eene afgedane zaak. Morgen reeds zult gij het oog komen houden op de inrichting der teekenkamer, waarin zich een twaalftal personen plaats zullen vinden. Heden ga ik mijne fabriek te Cour- om bet te wijzigen. Hij vraagt 500. De Voorzitter zegt dat Burg. en Wetli. van oordeel zijn dat bet salaris thans onvol doende is. Ze stellen voor een toeslag te ver leenen en niet om op bet verzoek in te gaan om het te verhoogen. Er kunnen nog nieuwe plannen komen tot vereeniging. Aldus wordt besloten. Schrijven van Speetjes, technisch amb ten a ar bij het G. E. B. De Voorzitter merkt op dat dit eerst be den is ingekomen. Hij zou liet. alvorens liet in den raad ter behandeling wordt gebracht, eerst in handen van Burg. en Weth. willen stellen. Daartoe wordt besloten. Schrijven van de Ned. Vatenfabriek on? een gedeelte van bet huis naast het Raad huis te mogen huren. De heer Scherp acht het beter dat de Voorzitter bij de behandeling hiervan niet tegenwoordig is. Deze verlaat daarop de vergadering. De heer Scherp zegt dan, dat de directie van de vatenfabriek gevraagd beeft een ge deelte van liet huis, gelegen naast het Raad huis, te mogen huren. Verder deelt hij mede; dat de Burgemees ter bereid is liet huis voor 20.000 te koo- pen, als de raad denkt dat hij daar schade aau heeft. De heer Segeren zegt dat de raad het ge kocht heeft met het oog op de annexatie. Later is men tegen de annexatie geworden en dat lieeft hij, op die manier althans, jammer gevonden. Aangezien echter, zooals door den Voorzitter is gezegd, de annexatie nog niet van de lucht is, zou hij het huis behouden, vooral ook omdat het definitief door den Raad is gekocht. Of men er nu be- ronw van heeft of niet, gekocht is gekoclit. De heer Tak zegt «lat bet de bedoeling is van den Voorzitter dat hij den raad in de gelegenheid willen stellen. Hij voor zich zou daar geen gebruik van willen maken. MAATSCHAPPIJ VAK VIRI 2ING 01 HET LCVEN LW U K f ftTTTTrt bevoie in oogenschouw nemen. Ik zal u met mij medenemen, opdat gij u een duidelijk denkbeeld zoudt kunnen vormen van de be langrijkheid der onderneming." „Ik ga ontbijten en kom onmiddellijk terug," zeide Lucien. „Blijf met ons dejeuneeren." „Gij overlaadt mij met gunsten, mijnheer. De toekomst, die tot nu toe zoo somber voor mij was, glimlacht mij door uw toedoen reeds vriendelijk te. Hoe zal ik u voor dat dat alles naar waarde kunnen danken?" „Uwe erkentelijkheid behoort mijne doch ter en uwen vriend Georges Darier, en uw eigen verdiensten, maken u hunne gunsten waardig," antwoordde de millionnair. „Wij hebben elkaar dan goed begrepen, niet waar, mijn jonge vriend? Kent gij den weg naar de zaal?" „Ja. mijnheer." „Welnu, ga mij dan daar wachten bij Mary. Zeg haar. dat ik in vijf minuten ge reed ben en dat gij blijft dejeuneeren." Terwijl hij deze woorden sprak, bad de valsche Paul Harmant de deur der bilblio- theek geopend. Vreugdedronken, haast niet in staat aan zijn geluk te gelooven, wendde de jonge man zich naar de zaal. VIERDE HOOFDSTUK. Jacques Gérard sloot de deur en liet zich dan ontsteld, vernietigd, óp een stoel neder- vallen. Gedurende enkele minuten scheen hij de hevigste ontsteltenis ter prooidan verhief hij eensklaps liet hoofd. Zijn gelaat droeg eene hooge purperkleur en de oogen ston den wild in hunne holten. Met zijn hoofd tusschen beide handen sprak hij „Lucien Labroue! De-zoon van mijn slachtofferEen kind, dat rijk moest zijn, en nu door mijne misdaad is hulpeloos ge worden En dat kind komt thans tot mij, om mij werk te vragenEu mijne dochter is het, die den jongen beschermt! Door mijn dochter aangemeld komt hij tot mij J" „Is het 't noodlot dat hem hierheen ge leidt of is liet de Voorzienigheid?" „Lucien Labroue in dit huis! Lucieu La broue aan Jeanne Fortler's onschuld ge- loovend eu aan Jecques Gérard's plichtig- De heer Timmermans meent dat «1e voor zitter het voorstel heeft gedaan omdat de buitenwereld zegt dat men er niets aan heeft, vooral als de annexatie van de baan is. Dat liedje, dat de gemeente er een strop aan zou hebben is in alle toonaarden gezon gen. Overal is ïondgebazuind dat de ge meente er aan miskocht is eu om dat praatje den kop in te drukken doet hij dit voorstel. De beer Segeren wil het pand. ook al komt er geen annexatie, behouden. Hij zon het jammer vinden er nu afstand van te gaan doen. De praat van de menschen zou hij buiten beschouwing willen laten. De lieer Timmermans zou den Voorzitter dank willen betuigen voor deze bereidwillig- ht id. Ais de Raad van meening zou zijn ge weest dat de gemeente er een strop aan had, dan zou hij die strop zelf betalen. Met algemeene stemmen wordt besloten liet huis voor de gemeente te behouden. Verder wordt nog besloten aan Burg. en Weth. over te laten om een gedeelte er van te verharen. I)e Voorzitter komt weer ter vergadering en wordt door den heer Scherp Ingelicht. Deze zegt dat het dan de taak is om hot zoo spoedig mogelijk rendabel te maken. De raad zal later nog over huur en voor waarden hebben te beslissen. Scherp. Mijnheer de Voorzitter, ik wil nog eens even terugkomen op hetgeen de heer Segeren mij In de vorige vergadering heeft aangewreven. Hij heeft gezegd dat. ik er op aangedrongen heb om het salaris van de wethouders verhoogd te zien krijgen. Hij moet toen geen verstand gehad hebben ofwel zijn geheugen moet hem in de steek hebben gelaten, want hij wist heel goed dat liij daarvoor bij mij aan huis is geweest. Hij heeft mij gevraagd daarvoor mede een adres naar Ged. Staten te willen richten. En dien tuin. Hij zegt maar dat ik daar wel voor duizend gulden van geprofiteerd heb. Laat hj eens bewijzen dat ik er voor 10 eeht van geprofiteerd bel). Hij weet goed dat ik dat ni|t heb gedaan. Zegt U bet dan om mij te bekladden of weet u niet meer wat u zegt. Segeren. Mijnheer Voorzitter. Ik wil geen herhaling meer van een vorige vergadering. Segeren. Ik moet het woord. Voorzitter. U kan bet woord vragen en dan kan u afwachten of liet u wordt gegeven. Ik wil niet hebben dat er telkens in de vergaderingen dan die en dan weer die wordt beleedigd. Segeren. Dat is niet billijk als u mij liet woord niet geeft. Mijnheer Scherp zult ge liet toestaan en mij niet. Ik zal niet belee- digen. Voorzitter. Ik wist niet wat mijnheer Scherp zou zeggen. Segeren. We zijn aan het einde van 1921 gekomen. Op de eerste plaats zal ik nu niet beleedigen. Alleen wil ik vragen waarom zijn die hoornen gerooid, 't was een sieraad van het huis. Hadden wij het nu eens in denzelfden staat moeten opleveren. Mag ik als wethouder liet niet weten, als uit dien tuin alles wordt weggehaald, beu ik niet net zoo goed verantwoording schuldig? Wel- nou, dan moet ik ook alles weten, dan moet men mij niets uit de neus houden. Ik ben nooit persoonlijk of liet moet noo dig zijn en dan vind ik het nog jammer liet Prijs der Adverteatiën 20 cut par regel; minimum 1.55. Reclames 40 seat per regel. te moeten zijn. Ben ik liet eens geweest, dan geloof ik niet dat liet in het nadeel van de gemeente is geweest. Heb ik iemand beleedigd, dan vraag ik daarvoor vergiffenis, dan bied ik daarvoor mijn excuus aan. Ik heb liet dan moeten doen in inijn debat, ik heb zoo wel eens om de ooren moeten laten voelen. Ik hoop dat 1922 een vredige rand zal brengen. Ik zal de vrede wel bewaren als men maar eerlijk is. Maar handelt men in strijd met de wetten en verordeningen, dan zal ik in '22 niet minder in mijn debat zijn, dat beloof ik u. Maar ik hoop dat er een vredig Geer truiden berg zal zijn en dat men in het belang van de gemeente moge werk zaam zijn. En' nu wensch ik u allen een Za lig Nieuwjaar en lioop dat 1922 voor u allen een gezegend jaar moge zijn. Daarna werd de vergadering gesloten. DRUNEN. (Slot), Bespreking: regeling: archief. De Voorzitter merkt cp dat over deze aangelegenheid reeds in een vorige vergadering is gesproken. De Rijks archivaris uit 's Bosch maakt bezwaar dat het archief betteffende den Ru'ger- 1 ijken Stand zoo wordt bewaard. Nu kunnen de registers naar het archief te 's-Bosch worden overgebracht. Wij kunnen er dan zoo dikwijls gebruik van maken nis we willen en afschriften van krijgen, zonder dat zulks Iets kost. Wil men de registers hiïf behouden, dan moeten ze in orce worden gemaakt en een kast daar? oor worden aangeschaft wat alles te samen veel geld zal kosten, de archivaris schatte het op f 2000. Burg. ea Weib. zijn vaa oordeel dat het beste is de registers maar op te. zenden om aan deze onkosten te ont komen. De berging laat hier alles te wenschen over. Van de Wiel. Kr is bier absoluut geen berging of mea zou eerst moeten gaan bouwen. Voorzitter. En bovendien komt het zoo zelden voor dai we do registers <?au voor 1870 noodig hebben. Ea hebben we ze eens coooig, dan moeten we den beer vaa der Hammen uit Beso ec nog laten roepen, omdat we uit die ta&4- vaa vroeger jaren geen wijs weten te worden. Met algemeene stemmen wordt be sloten deze registers op te zenden om aan de onkosten te ontkomen. Voorzitter. Het andere deel van het archief tooals de correspondentie en aces enz. moeten ook noodzakelijk worden geo'dend, waai nu wordt alles maar in eenige kisten opgeborgen eu dat kan en mag niet langer zoo. Dc archivaris heeft ons in oterwegieg ge geven daarvoor ecu kast te laten maken, dan km men later, als men eens iets moet hebben, alles direct vinden. Van de Wiel. Dat is veel beter, want nu is hst jammer zooals alles la die kisten moet worden geborgen. Voorzitter. Dan is er eens iets tc vladen, vooral als we dan den heer van der Haramen, die hier al meer malen Is geweest om in het archef eens tc zotkc„, een Inventarlsstaat laten aan- lieidLucien Labroue, die na een en twintig jaar zijn vader wil wreken, door het veroor zaken van ergernis, door eene ergernis, die mijne dochter zou onteeren, even als mij die het ganschq gebouw van al mijne werk zaamheden als een kaartenhuis zou doen ineenstorten „Neen, neen! Dat mag niet zijn! Dat zal niet gebeuren „Die jongen zal mij niet meer verlaten. Hij moet aau mijne zijde leven, opdat ik zijn doen en laten kenne, zijne gedachten kan bespieden en in staat zij hein des noods uit den Weg te ruimen, evenals ik dit met zijn vader gedaan heb. Zoo hij ging vermoe den dat Paul Harmant niemand anders is dan Jacques Gérard, de dief, de brandstich ter, de moordenaar, dan Na deze korte, maar verschrikkelijke al leenspraak liet de millionnair, die gereed was desnoods een nieuwe groote misdaad te bedrijven, zich in zijn zetel nedervallen en verviel weder in eene zware neerslachtig heid. Jules Labroue's zoon vond Mary in de zaal terug. Het jonge meisje had met het grootste on geduld den uitslag van het onderhoud afge wacht, dat zij tusschen haar vader en Lu cien voorbereidde. Toen zij den jongeman met een van vreug des tralend gelaat zag binnentreden, deed zij twee stappen op hem toe. „Spreek!" zeide zij. „Wat is er gebeurd?" „Alles gaat uitstekend." „Neemt mijn vader u aan?" „Ja, mejuffrouwVanaf heden behoor ik tot het personeel der nieuwe fabriek, en mij is de betrekking geschonken van direc teur der werkzaamheden." Mary kon niet volkomen de ontroering be dwingen, die zich van haar meester maakte, en. nauwelijks in staat op hare beenen te staan, moest zij met de handen op een meubelstuk steun zoeken., Lucien schoot toe om haar hulp te bieden. „Zijt gij niet goed, mejuffrouw?" vroeg hij. „O, 't is niets, niets," antwoordde zij. „Ik gevoel mij gelukkig! „Maar gij wankelt op de beenen." „Dat is van vreugdeIk wenschte zoo vurig u door mijn vader aangenomen te zien... Verschoon deze zwakheid... 't Is al weer voorbij: ik hen weer hersteld." I)e jonge dame was werkelijk weer volko men bedaard, althans naar den uiterlijken SCllijlK „Ik moet u mijne innigste erkentelijkheid betuigen, mejuffrouw," sprak dan Lucien, „voor uwe edelmoedige hulp. Daaraan heb ik mijn succes te danken. Dat zal ik nooit vergetenmijne dankbaarheid zal eeuwig duren." Mary stak hem de hand toe. „Wij zullen later zien, of gij niet vergeet achtig zijt," antwoordde zij glimlachend. De zoon van Jules Labroue nam de lieve kleine hand, die hem geboden werd aan, en bracht die eerbiedig aan de lippen. I)e jeugdige zieke gevoelde op dit oogen blik een onbeschrijfelijken schok in het hart. „O", sprak zij tot ziehzelve, „ik bemin hem. Ik voel wel, hoezeer ik hem bemin!" En dan, hare ontroering bedwingend, vroeg zij „Zoo zult gij spoedig in betrekking tre den?" „Morgen reeds, mejuffrouw." „Maar de fabriek Is nog niet afgewerkt." „Voorloopig zal ik mijn intrek nemen in een groot vertrek van dit hotel, waar uw va der mij belast een teeken-atelier te houden, totdat alles te Courbevoie gereed is." „En wat zult gij heden doen?" „Heden ga ik met mijnheer Harmant naai de fabriek." „Dan zult gij met ons ontbijten?" „Ja. mejuffrouw. Mijnheer uw vader heeft mij belast u dit mede te deelen." „Prachtig! Ik ga mijne bevelen geven. Excuseer mij een oogenblik." Mary verliet de zaalzeide den kamerdie naar voor een persoon meer te dekken en be gaf zich dan naar de bibliotheek om haren vader te halen. Deze vertoonde nog steeds dezelfde hou ding die wij den man hebben zien aannemen, toen «ij hem verlieten. Zoodra hij zijne dochter zag stond hij op. „Welnu liefste," vroeg hij. „hebt gij uwen beschermeling gezien?... zijt gij tevreden?" Mary sloeg beide armen om den hals van Paul Harmant. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 1