Provinciaal Nieuws. Nieuws uit Heusden. enkel lid te vinden was buiten het personeel der scholen. Een lid van 't bestuur der nieuwe vereeniging werd o a. ook benoemd, doch nam die be noeming niet aan. Met beleefden dark voor de gast vrijheid in Uw blad M. BOOGAERDT. Kaatsbeavei, 16 Jan. 1922. la het raadsversiag van de laatst ge houden vergadering van den Raad der gemeente Loocopzacd, komt o.m. voor de behandeling van het versoek van de Hanze om subsidie voor den Hanze- cutsus, I Door dcc heer Soaphaaa werd gezegd dat hij sich niet met het verleenen vat subsidie voor dien cursus kan veieeni- J gen om reden de subsidie voor de be- waarschoot is ingetrokken en hij de een j nuttige inrichting de subsidie niet wil ontnemen, om het de andere dubbel te geven. Volgens den heer Snaphaan komen er tegenwoordig zooveel boek- houders en hi) gaat zelfs róó/er te be* 1 weren, dat iedereen het is, en dat der- j halve iedereen die het wil worden, maar zelf de kosten die het met zich brengt moet betalen. Dat er zoovéél boekhouders komen heeft de heer Snaphaan zeker te Kaats heuvel geconstateerd. Ik daag hem echter uit met bewijzen te toonen da» er tien te Kaatsheuvel gevonden worden, j terwijl ik niet zal ontkennen dat indien in vele zaken op degelijker wijze werd boek gehouden, dat aantal beduidend hooger kon zijn. Iedereen is hetl 1 De heer Soaphaaa dus zeker zelf ook. Mo gelijk echter dat hij in de meeoing verkeert, dat iedereen die een pen oi potlood kan vasthouden (zooals op menig kantoor gevonden worden) boek- houder(ster) is. Zoo ja, dan raad ik hem aan, eens beiastingaccouotants e.d. te raadplegen, dan zal hij te weten komen wat er op dat gebied in vele zakers nog tekort komt, en tevens een idee krijgen hoeveel boekhouders er werkelijk zijn. Dan vraag ik deo heer Snaphaan, waarom moeten die meuschen, welke aan zoo'n cursus deelnemen, alle kosten maar zelf betalen. Waarom mag daar niet iets voor worden gedaan. Om nog niet te spreken vaa de verschillende verplichtingen welke de maatschappij aan die categorie van personen oplegt, vraag ik u af, betalen die meuschen soms geen belasting, la- dien U het niet weet, wil ik U wei mede- deelen, dat wanneer zich een boekhou der of dergelijke te Kaatsheuvel vestigt, men hem direct weet te wonen en er wel voor zorgt dat bil in den aanslag niet vergeten wordt, terwijl er onder de arbeidersgezinnen voorkomen welke reeds jaren te Kaatsheuvel wonen en volgens den heer van Pierre in jaren geen cent belasting betaalden, terwijl hun Inkomens wel daarvoor in aanmer king kwamen. Ik wil dan ook dea heer Snaphaan in overweging geven, in de toekomst, ook eens nao de belangen van die eerste personen op een degelijke wijze zijne aandacht te wijden, en alvorens zich in den Raad nog van dergelijke uitdruk kingen te bedieneot eerst eens zijn licht op te steken bij personen die hem In deze van raad en voo>lichtlng kunnen dieoen, dan zal hij in de toekomst, wan neer een dergelijk onderwerp ter sprake komt, niet met zulke lompe beleedigendc uitdrukkingen voor den dag behoeven te komen. EEN BOEKHOUDER. Waalwijk, 17 Jan. 1922. Het aantal inwoners der nieuwe gemeente Waalwijk bedroeg op 1 Januari 1.1. 9012 inwoners. Zaterdag 14 Januari 1.1. werd de Edelachtb. heer Th. L. D. de Surmont de Bas Smeele, door den Commissaris der Koningin te 's-Bosch, beëedigd als burgemeester van Groot Waalwijk. 13 Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn (13 Februari 1897) dat de afdeeling Waalwijk—Heusden van den R. K. Onderwijzersbond werd opgericht. Ter herdenking dezer gebeurtenis zal op Donderdag 16 Februari a.s in 't hotel Verwiel eene feestvergadering worden gehouden, waarop wij nader terugkomen. Wij verzuimden te vermelden dat de twee geslaagden voor Engelsch (Mercurius) de heeren van Bladel en de Ltjjer. oud-leerlingen zijn der Middelb. Handelsschool alhier. Dinsdag 14 Februari zal alhier een groote Hanzedag worden gehouden in de zaal Musis Sacrum. 's Middags ten 2 uur heeft de opening plaats door den heer van de Wilden berg uit Loonopzand, Voorzitter van den Kring Waalwijk. Als spreker zal dan optreden Mr. Hubar uit den Haag met het onderwerp-vakorganisatie. Na deze lezing zullen paralelvergade- ringen plaats hebben voor verschillende vakken, o.a. voor de schilders, slagers smeden, bakkers en rijwielhandelaren. Voor iedere vakgroep zal eene deskun- dige als spreker optreden. Daarna zal ten half vijf weer eene vergadering plaats hebben,' waarop als sprekers zullen optreden- de Edelachtb. heer M. v. d. Hout, burgemeester van Helmond en de weleerw. pater Fran- ciscus van Boxmeer. Voor deze vergadering, die een feestelijk karakter zal dragen, zullen verschillende artistert, zoowel op instrumentaal als vocaal gebied, hunne medewerking ver kenen. Naar wij vernemen zijn deze vergade ringen toegankelijk voor alle midden standers uit de Langstraat en omgeving. Gisterenmiddag had in een der zalen van Hotel de Twee Kolommen eene bijeenkomst plaats van de besturen der Hanze-afdeelingen en der Vakgilden uit het kiesdistrict van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Lang straat tot het opmaken van een candi- datenlijst voorde Kamer van Koophandel. Nadat de heer Jos. Schoenmakers, directeur van het Centraal Hanze bureau eene uiteenzetting had gegeven van het Handelsregister en de waarde daarvan, werd overgegaan tot opgeven en be spreken van verschillende candidaten, waaromtrent nader za! worden onder handeld en beslist. De tooneelvereeniging der R. K. Werkliedenvereniging, die met haar pracht-opvoering van „Saüls Verwer ping" hier en elders zoo'n reuzen-succes j had, treft het dit jaar overigens wel j buitengewoon ongelukkig. Wegens ziekte van een der hoofd- i acteurs, den heer van Engelen, moest i de laatste uitvoering Zondag, waarvoor wederom de gansche zaal was uitver- kocht, afgelast worden. Men kan zich voorstellen welk een teleurstelling voor het publiek, maar i niet minder voor de toooneelvereeniging. die daardoor een groote financieele schade heeft geleden, daar toch alle kosten gemaakt waren en de uitvoering niet herhaald kon worden, omdat cos- i tumes enz thans moesten worden terug gezonden. Besloten is echter de uitvoe ring met Vastenavond te herhalen. Naar wij vernemen zal de harmonie van den R. K. Gildenbond Maandag 20 I Februari a.s. eene uitvoering geven, 1 waarvan de opbrengst geheel zal strekken ten bate der stichting van eene kiosk, waarvoor door W. B. het initiatief is I genomen. Maandag van 2 tot 5 uur is er weer geen electrische stroom geweest. Een reuzenstrop vooral voorde fabrieken, 't Is me wel een gemarteï den laatsten tijd. Maandagavond ton 8 uur had ten kofftehulze van den heer A. v. d. Zaken de algemeene jaarvergadering plaat9 var de Vereeniglng het Agemeen Groene Kruis. Wegens afwezigheid vae den heei H. Both, opende de heer A. van Gent de vergadering, heette de aanwezigen wel kom en gaf daarna voorlezing van de notulen der vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerking werd goed gekeurd en vastgesteld. Vervolgens gaf hij de secretarie kon door oogesteldheid zulks niet doe» voorlezing van het Jaarverslag. Daaruit bleek dat het aantal leder met 22 is vermeerderd. De pleegzuster mej. Braams en de leerlingverpleegster mej. Spithout, zije wederom tot zeer groote tevredenheid werkzaam geweest Niet minder dan 4338 bezoeken werdei gebracht aan zieken en 342 aan tuber- culozen. Met de zustervereenlging >Het Wit- Gele Kruis* werd zeer ten genoege er in het belang der vereenigingea samen gewerkt. De fiaaotleeie toestand Is minde' rooskleurig, baart zelfs zorg. De inkom sten bedroegen slechts f 2968.61'/j, ter wijl de uitgaven de som bereikten var f 3174 24'/s« zoodat er een nadeelip saldo is van f 205.63. Bovendien heei de vereeolging nog een schuld bij de Diaconie der Ned. Herv. Gem. te Waal wijk van f450. Van het Kraambureau is een veel vuldig gebruik gemaakt. Door tal van gemeenten is de hulp van deze afd. ingeroepen om werkzaam te willen zijn bi) de oprlching van eer vereeolging. Naar aanleiding van een ingesteld onderzoek naar de zuigelingensterfte P hier opgericht een consultatie-bureau voor zuigelingen. De heer Hartog merkt op, dat het hem bekend is dat de vereeniglng bij de afd. Langstraat van het Nut eet. subsidie kan komen vragen. Door den waarnemend Voorzitter worden de heeren A. Treffers, I, C. Mortier en Hartog uitgenoodlgd de reke ning te willen nazien. Bij monde van den heer Mortier deelt de commissie mede dat alle 3tukkeo nauwkeurig zijn nagezien en in orde bevonden. De commissie wil dan ook niet nalaten een woord van warmee dank te brengen aan den heer N. van der Hammen, die sinds jaren reeds de «iel van de Vereeniglng Is. HQ toch Is de man die zich steeds alle moeite getroost voor de Vereeniglng. (Applaus.) Io plaats vau deu heer G. Blok, die aan de beurt van aftreding was, werd gekozeo de heer G. Mllieosar. Bij de rondvraag stelde de heer Mor tier de vraag of het niet wenschelijk zou zijn dat leder lid een kleinigheid in het tekort zou bijdragen, .waarop de heer Van Vuuren opmerkte dat mee daardoor tot geen resultaat zou komen. Beter achtte bij bet eeolge personen te benoemeo, die zich er mede belasten de leden persoonlijk te bezoeken om zoodoende bet tekort te kuunen dekken. De vergadering kan zich met dit voorstel vereenigen. Aaogrweeen werden daarvoor voor voormalig B.-soijto de heeren M. v. d. Hammen en N. v. Heijst, voor Waalwijk de heeroD Vaa Vuuren en G. MtUenaar en voor voormalig Baardwijk de heer Van Herwijoen. De heet Faro wees op de weaschelijk» held dat de pleegzuster meer io bet centrum, b.v. la de Mr. van Coothstraat, moest wonen. Hij vroeg oi het bestuur bij de gemeente daarover zou willen spreken. De Voorzitter zei ook de noodzakelijk beid daarvan io te zien en daarom zal bet bestuur zich met een adres tot den gemeenteraad wenden. Daarna werd de vergadering gesloten Ook de wedslrijd W.S.C.—Quick heeft j.l. Zondag niet kunnen plaats hebben wegens afkeuring van het terrein wegens vorst. Voor a s. Zondag staat aangegeven W.S.C - R.W.B. op het terrein van eerstgenoemde vereeniging. Bij de gisteren gehouden aanbe steding voor het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van de heeren Petrus en Franciscus Schoe mans, werd ingeschreven als volgt: uing van den Berkdijk-doelman, daar deze niet-voor zijn,taak berekend was. 5 Februari moet R.W B naar L.S.V. 12 Februari naar Quick en 26 Februari naar Zalt-Bommel. G. Wijts, Waalwijk f 12.242 C. Michael, Vrijh.-Capelle f 11,325 Van Brunschot, Waalwijk f 11.000 C. Kooien, Waalwijk f 10.980 Bonis. f 9.950 Van den Willigenburg. Sprang f 9.750 Van Dongen, Raamsdonksveer f 9,670 Gebr. Maas, Waalwijk f 9 530. Wed. Aarts Zn. f 9.475 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. De Waaiwijksche biljartclub ge vestigd bij den heer A. van Berkel: heeft bij haar eerste deename aan een biljart concours flink succes behaald. Zij heeft deelgenomen aan een con cours te Moergestel, waar zij den 2den en 3en prijs behaalde. De 2de prijs werd door den heer L. v. Engelen behaald met 30 punten en de 3de prijs door den heer G. Pullens met 29 punten. De slager, de heer W.-v. K. alhier had zich verleden wee'; met de snij machine vrij ernstig geblesseerd, de wond was echter thans weer beterende. Maandagmiddag was hij op de gewone rondte, toen vermoedelijk door 't hoes ten de wonde eensklaps weer open sprong en stroomde het bloed uit een ader in z'n pols. Hij bevond zich vlak bij 't huis van dr. Sweens, waarheen hij zich in allerijl begaf, doch door 't groote bloedverlies viel hij in den dam reeds neer, doch werd opgemerkt door het personeel van den heer v. Hoof, dat hem ter hulp snelde en hem bij dr. Sweens binnenbracht, die hem ten spoedigste hulp verleende en alle moeite had het bloed te stelpen. Het bloed verlies was zeer groot en de dokter achtte het wenscheiijk hem per auto naar den Bosch te laten vervoeren. Naar wij vernemen is zijn toestand thans bevredigend. Zaterdag 14 Jan. vergaderde enkele vrienden in het café van de heer J. van Zeist v/h. Trompen, tot oprich ting eener dansclub. De club werd opgericht met aanvan kelijk 18 leden Tot voorloopig Bestuur werd gekozenT. v. Zeist voorz., H. Verhulst secretaris, C. Kruif penningm., B. van Thieien 2e voorz., J. Blok 2e secretaris, A. Kruif 2e pennin m. Aanstaanden Zaterdag opening der zaal om zes uur. Algemeene ledenvergadering van den Noord-Brabantschen Bond van Vee handelaren op Woensdag 18 Jan. 1922, 's middags 12 uur precies, in Hotel „Noord-Brabant", Markt 's-Hertogen- bosch Agenda 1. Opening der vergadering. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 4. Bespreking transportveeverzeke- ring. Inleider de heer R. Cuypers van Amsterdam. 5. Vestiging kantoor van de Algem. Centr. Bankvereeniging aan de vee markt te 's-Hertogenbosch. 6. Rondvraag en sluiting. De Bondsvoorzitter, de heer A. Trom petter, is tot bijwoning uitgenoodigd. Doordat het R.W.B. terrein afge keurd werd, is R.W.B. 2-^Berkdijk 2 niet doorgegaan R.W.B. 3 speelde tegen Berkdijk 3 en kwam met een overwin ning van 10—0 naar huis. Hoewel de R.W.B. juniors goed speelden, kwamen toch minstens 4 doelpunten op reke- Het was op Maandag 9 dezer dat de ZeerEerw. heer B. F. v. Krieken, pastoor der parochie St. Clemens, in de beste stemming naar Heerlen vertrok teneinde in het sanatorium aldaar eenige weken rust en herstel te vinden voor xijn geschokte gezondheid. En nu j.l. Maandag, dus een week later, werd zijn stoffelijk overschot onder het gelui der klokken per lijkenauto van het sana torium in zijn parochie teruggevoerd. Was het wonder dat zulk een plotse ling en onverwacht afsterven van hun herder de parochianen had aangegrepen en zij reeds terstond na aankomst van het stoffelijk overschot in de kerk, te circa 3 uur Maandagmiddag, in grooten getale waren bijeengekomen om voor zijn zielerust te bidden. Ook bij de plechtige uitvaart en begrafenis op Dinsdagmorgen was de belangstelling van alle zijden enorm. De plechtige requiemmis werd gecele breerd door den ZeerEerw. heer van Riel, pastoor der parochie St. Jan, met assistentie. De kerk was geheel gevuid, waarbij dient te worden opgemerkt dat door de fabrieken in deze parochie niet gewerkt werd. Na den lijkdienst hield de HoogEerw. heer Deken van Geer- truidenberg een toespraak, waarin hij memoreerde de goede hoedanigheden van den te vroeg ontslapen herder. Hij herinnerde aan de laatste predikatie van den overledene 14 dagen geleden, op Nieuwjaarsdag, toen hij bij zijn zegen- wtnschen de hoop uitsprak dat zijn parochianen, ofschoon ze bij een nieuwe, grootere gemeente waren ingedeeld, toch steeds die eenvoudige lieden zouden blijven van voorheen. Het was vooral den eenvoud die de overledene steeds in woord en voorbeeld leerde en hem bij zijn parochianen bemind maakte. De Eerw. spreker achtte het navolgen van dit woord en voorbeeld de beste ver vulling van den plicht van dankbaar heid van de parochianen jegens hun overleden herder. ~Door het zangkoor werd de drie stemmige requiem-mis van Claudio Cazolinü op werkelijk uitnemende wijze uitgevoerd. Ook de uitvoering van het Pie Jezujjvan professor van Veghel ver dient allen lof. In den langen lijkstoet, die het stoffelijk overschot vanuit de kerk naar het kerkhof vergezelde, merkten we o.a op de Edel achtbare heeren Burgemeester en Wet houders van Waalwijk, een groot aantal heeren geestelijken en Eerw. Zusters, het Kerk- en Armbestuur, leden van Congregatie, H. Familie, Hanze, Werk- liedenvereen., enz. met hunne vaandels. Verder leden van den Boerenbond, Pa tronaat en Turn vereeniging, benevens een groote menigte kinderen en verdere parochianen, bloedverwanten en beken den. Men kon hier werkelijk van een algemeene belangstelling spreken en wij zijn en van overtuigd dat pastoor van Krieken ook nog langen tijd in de harten zijner parochianen zal voortleven, die hem ook voorzeker in hunne gebeden niet vergeten zullen. DRUNBN. A.r. Donderdag 10 Januari des n.m. ten 6A ure, zal in de zaal van het jon genspatronaat alhier, eene vergadering worden gehouden van jongelingen uit den Boerenstand, waarin de WelEerw. Heer Kapelaan Nuyens uit Baardwijk als spre ker zal optreden, om te komen tot een Ver. van den jongen Boerenstand. Zondag speelde D. F. C. I een competi tiewedstrijd tegen Juliana I Hintham. Laatstgenoemde wou met 42, bij de 4 doelpunten waren 2 penaltys. De prijs der eieren bedraagt alhier 12 en 13 cent per stuk. De eerste helft van de maand Januari zijn alhier reeds 7 sterfgevallen voorgeko men tegen geen enkel in de eerste helft der maand Januari van het vorig jaar. A.s. Maandag 23 Januari zal de Ver eeniging tot bevordering der bijenteelt afd. Drunen en Omstreken haar jaarlijkschen teerdag houden. De bijenteelt wordt hier reeds door vele beoefend. DRUNEN. Aan den heer D. Oidcn, santoorbouder der Posterijen alhier, ls «a 40-jarlgen dienst, waarvan 7 jaren te Breda en 33 jaren te Drunen, met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag met toekenning van pensioen verleend. Door nauwgezette plichtsvervulling, gepaard met steeds welwillende gedien stigheid heeft de beer Oldeo sich de hoogachting van Drunens ingezetenen ten volle waardig gemaakt. Voornemens sich te Apeldoorn met ter woon te vestlgeni hopen wij dat hij nog vele jaren eene welverdiende rost genieten mag. OUD HEUSDEN. De pr§s van 't var- censvieescb In deze gemeente is van 10 op 60 cent gebracht. Deze week is een stamboekstier geslacht, die het kolossale gewicht had van niet minder dan 988 pond. Dat de gemeente In welvarenden toestand is, blijkt het duidelijkste alt het feit dat er la *t voorjaar woder eenige nieuwe halzen en scharen gebouwd zul- en worden. SPRANG. Beroepen tot predikant bij de Geref. Kerken van Sprang en Vrijh.- Capelle Ds. D. K. Wieifhga. gewezen missionnaris, Dienaar des Woords. Loop der bevolking van 31 Dec, '2ü tot en met 31 Dec. '21 in onze gemeente r Op 3l Dec. 1920 bedroeg de bevol king 929 m., 882 vr., totaal 1811. Ver meerdering door geboorte 29 m., 29 vr. totaal 58door vestiging 54 m., 46 vr totaal 100. Vermindering door overlijden 21 m., 22 vr, totaal 43; door vertrek 46 m.. 52 vr., totaal 98 Bevolking op 31 Dec. 1921 945 m.. 883 vr., totaal 1828 personen. Alzoo is de bevolking in 1921 in onze gemeente met 17 personen vooruitgegaan. Jaarvergadering der Afd. Sprang van den Ned. Chr. Fabrieks en Trans portarbeidersbond op a.s. Vrijdagavond 7 uur. Agenda 1. Opening, 2. Onderwerp door een H. ö.-lid, 3 Jaarverslag Secr., 4. Jaar verslag Penningm.. 5. Bestuursverkiezing 6. Rondvraag. 7. Sluiting. In het gezin van V. alhier doet zich een geval van besmettelijke ziekte diphteritus voor. Voor de militieplichtigen der lich ting 1923 (geboren in 1903) zal gele- genheid zijn zich aan te geven ten ge meentehuize alhier op a.s Zaterdag 26 Jan. as des voorm. van 11—12 uur. CAPELLE. De dekkoeebt K. R. van de motorboot de Hoop* alhier geraakte bij het lossen der lading met zQn hand bekneld, warwdoor eea lichte verwon ding ontstond. Later, toen de hand dik ker werd, werd geneeskundige hulp In geroepen. Deee constateerde bloedver giftiging. Ia deze gemeente circuloeron een tweetal requesten tegen het wetsontwerp tot vereeniging dezer gemeente met de gemeenten Vrijh.-Capelle en Sprang. Hierop wordt druk geteekead. A.s. Woensdagavond wordt van" wegc de Chr. Besturenbond alhier een verga tering gehouden 'In de schooi in de Nieuwstraar, waarin als spreker hoopt op te treden de heer Terwey uit Utrecht. - As. Zoodag hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Goslinga uit Utrecht. Loop der bevolking over 1921. Aantal Inwoners op 31 Dec. '20 2493 Geboren Iogekomen 74 130 Totale vermeerdering 204 Ovetieden 35 Vertrokken 135 Totale vermindering 170 De bevolking ia alzoo toegenomen met 204—170 is 34 2527 Bevolkingscijfer 31 Dec. 1921 WASPIK. Tot sub-ontvanger der ac cijnzen alhier is benoemd de heer A. C J. Verschuren, tevens gemeente-ontvanger en ambtenaar ter secretarie. De H. Missie, welke hier door de pater-capucijnen zal worden gegeven, zal worden geopend 4 Maart en gesloten 12 Maart a.s. De jaarvergadering van de vereeni ging .Het Wit-Gele Kruis" kan wegens omstandigheden op 18 dezer niet door gaan. De handel in hooi wordt leven diger. Voor puik hooi betaalt men thans 40 i 45 gld. per 500 K.G. Bij de arbeidsbeurs alhier zijn 32 werkloozen ingeschreven. De boterprijs is weder met 10 cent per pond verhoogd en gebracht op f 1 30. - De melkprijs is verlaagd met 1 cent en gebracht op 15 cent per liter. Zondagavond gaf onze harmonie met medewerking van het Waspiksch Mannenkoor en de tooneelvereeniging .Entre Nous" hare eerste winter-uitvoe- ring. Eerst werden enkele muziek- en zangnummers ten gehoore gebracht, waarna .Entre Nous" het blijspel .Z'n WelEdelGestrenge" opvoerde. De rollen waren zeer goed verdeeld, terwijl de spelers blijk gaven geheel daarin op te gaan. Het geheel slaagde dan ook vol komen. De zaal was goed bezet. RAAMSDONKSVEER. Marktbericht Hotel de Reijer. Tarwe f 12 a f 12.29 Rogge f 11.50 f 12; Haver f 12.25; Booneo f 2lStroo f 13Hooi f 42. Doordat er 2 onderwijzers vau de Herv. School op 't Veer weldra in dienst moeten, komen er weer vacatures aan die school en onwillekeurig rijst de vraagzal het laog duren eer die vaca tures worden vervuld. Tot Voorzitter van de Scholen uitgaande van de Ned. Herv. Kerk werd gekozen de ZeerEerw. Heer D§. D. j. v. d. Grsafttot vlce-voorzitter dhr. J. G. Knaap en tot secr. penningmeester, gekozen buiten de leden, dhr. v. Dongen- Torman. De prQsdallng van de boter I» slechts van zeer korten duur geweest. Liep die terug tot f 1.10 het pond, thans wordt weder f 1,80 per halve Kilo gevraagd. Heusden, 17 Jan. -1922. Voor 't eerst dezen winter deed de Harmonie sich hoortn op een uit-

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2